Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku

Numer zamówienia:

350/33/2017

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 209 000 EURO.

DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 350/33/2017.

Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku


I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500
fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 209.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.),zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku



1. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

33 19 00 00-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne


2. Ogólne założenia wyjściowe.

Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku


2.Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Wymagany w siwz termin ważności przedmiotu zamówienia nie może być krótszy niż 12 miesięcy.

3.W zakresie zadań w których w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów wskazujących na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktu, należy je traktować jako przykład produktu, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych parametrach, jakie zostały określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, lecz oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Ofertą równoważną są produkty lub rozwiązania, które odpowiadają pod względem jakości i funkcjonalności produktom lub rozwiązaniom wskazanym przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Na Wykonawcy składającym ofertę równoważną spoczywa obowiązek udowodnienia równoważność oferowanych produktów.

4.Zamawiający podpisze w Wykonawcą umowę na każdy pakiet oddzielnie, niezależnie od ilości pakietów, w których wykonawca wygra przetarg.

IV. Termin wykonania zamówienia

1. Umowa na okres 24 miesięcy, dla pakietu 35 – na okres 36 m-cy - od daty podpisania umowy.
2. Dostawy sukcesywnie zgodnie z zamówieniami częściowymi składanymi telefonicznie lub faxem w okresie trwania umowy.
3. Termin dostawy maksymalnie do 4 dni roboczych od złożenia zamówienia faxem, mailem lub telefonicznie.
4. W ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia.
5. Dostawy w godzinach 8:00 do 14:00 do magazynu Apteki.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp, spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1b Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:

Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Zdolności techniczne lub zawodowe.
Wykonawca spełni warunek jeśli przedstawi wykaz wykonanych dostaw, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

3. W przypadku gdy wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia zobowiązany jest wykazać po jednej dostawie dla każdej z części o wartości określonej w pkt. VI. Zamawiający nie dopuszcza wskazywania tych samych dostaw w różnych częściach zamówienia.
4. W przypadku, gdy ww. zakres dostaw, będzie stanowił część dostawy o szerszym zakresie, wykonawca zobowiązany jest wyodrębnić rodzajowo i kwotowo, dostawy niezbędne do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu.
5. W przypadku wykazania przez Wykonawców, wartości niezbędnych do oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w innych walutach niż PLN, Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs danej waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia, przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, w którym zostanie on opublikowany.
6. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
7. Wykonawca, który polega na zdolnościach innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
8. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22.
9. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, innych podmiotu, o którym mowa w ust. 1, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w ust. 1.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
11. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
12. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
13. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
14. Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak podstaw do wykluczenia wskazanych w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówienia dalej zwanym JEDZ, w oparciu o przesłanki określone w art. 24 ust. 1 ustawy. Zaniechanie tego obowiązku będzie stanowiło podstawę wykluczenia Wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5 ustawy Pzp.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania.
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23, należy przedłożyć :
Lp. Wymagany dokument
1
Jednolity europejski dokument zamówienia zwany JEDZ (składany razem z ofertą)
Do oferty wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego dokumentu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego w ogłoszeniu lub SIWZ. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu

2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)


Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów wymienionych poniżej będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.
3 Zdolności techniczne lub zawodowe.
Wykonawca spełni warunek jeśli przedstawi wykaz wykonanych dostaw, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty w danym pakiecie na kwotę minimum PLN:


Pakiet Wartość w PLN
1 220 000
2 1 620 000
3 160 000
4 100 000
5 42 000
6 64 000
7 493 000
8 21 000
9 5 000
10 3 000
11 5 000
12 44 000
13 200 000
14 3 000
15 2 000
16 3 000
17 400 000
18 1 300
19 8 000
20 50 000
21 68 000
22 4 000
23 1 400
24 298 000
25 134 000
26 249 000
27 72 000
28 25 000
29 3 500
30 28 000
31 32 000
32 5 000
33 23 000
34 163 000
35 14 000
36 10 000
37 43 000
38 1 300
39 9 000
40 35 000
41 69 000
42 145 000
43 8 000
44 10 000
45 7 000
46 2 930 000
47 96 000
48 2 000
49 155 000
50 75 000
51 2 600

W przypadkach, gdy dokumenty zawierać będą kwoty wyrażone w innej walucie niż złoty, Zamawiający na potrzeby oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu przeliczy podane kwoty na złoty (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku) po średnim kursie ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, to według tabeli kursów średnich NBP ostatnio przed tą datą ogłoszonych.
5 Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wnios- ków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;

1. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
2. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, jednolity dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
5. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności wymaganych oświadczeń lub dokumentów, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
7. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w § 5 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 w sprawie rodzajów dokumentów zwanego dalej rozporządzeniem, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia:
1) §7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp.
9. Dokumenty, o których mowa w §7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
10. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w §7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis §7 ust. 2 zdanie pierwsze stosuje się.
11. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
12. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w § 5 pkt 1 rozporządzenia, składa dokument, o którym mowa w § 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis § 7 ust. 2 rozporządzenia zdanie pierwsze stosuje się.
13. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
VII. Potwierdzenie pozostałych wymagań specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:

Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.

2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji.

4. Dokument KRS lub CEDiG lub inny dokument w celu weryfikacji osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy tym samym składania oświadczenia woli.
5. Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania i zaciągania zobowiązań finansowych, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w pkt. 4 niniejszego zaproszenia.
6 Dowód wniesienia wadium

Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów wykazanych poniżej będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.

1 Oświadczenie, iż zaoferowany przedmiot zamówienia posiada wymagane prawem atesty i certyfikaty oraz, że zostaną dostarczone na każde żądanie Zamawiającego (wg załącznika) / świadectwo dopuszczające przedmiot zamówienia do obrotu i używania – zgodnie z aktualnymi przepisami ustawy Prawa Farmaceutyczne.
2 Opisy, foldery, próbki, fotografie, opisy techniczne, dane katalogowe producenta jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno - użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia zgodnie z załączonym Opisem przedmiotu zamówienia + próbki.
3 Pak. 17 poz. 1, 2,
Oświadczenie, iż wyrób odpowiada I klasie palności zgodnie z 16CFR 1610.
4 Pakiet 20
Dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań HP dla obszaru krytycznego wg EN13795-2013 oraz ASTMF739 (karta charakterystyki produktu)
5 Pak. 26
-poz. 3, 6, 7, 8 – na dowód potwierdzenia parametrów krytycznych oraz pozostałych wymagań będących wymogiem normy PN-EN 13795-2013 karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów
-poz. 9 - karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów; w przypadku parametrów nie będących elementem normy – karty danych technicznych producenta włóknin, folii itp. służących do produkcji gotowych wyrobów.
6 Pak. 27
Dowodem spełnienia potwierdzenia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN - EN 13795 -2013 będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów.
7 Pak. 30
Certyfikat ISO 15197/2015 lub równoważny


VIII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 Pzp pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:

a) Elżbieta Chojecka tel. 61/88 50 646, Paulina Gieremek, tel. 61/88 50 829
b) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Maria Wielgus, Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 911, tel 61/88 50 643, …644, fax 061 8850 698

IX. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości PLN :

Pakiet Wartość w PLN
1- 3 398;
2- 24 960;
3- 2 424;
4- 1 544;
5- 650;
6- 986;
7- 7 605;
8- 323;
9- 72;
10- 46;
11- 81;
12- 686;
13- 3 010;
14- 45;
15- 28;
16- 50;
17- 6 136;
18- 21;
19- 121;
20- 776;
21- 1 054;
22- 56;
23- 21;
24- 4 598;
25- 2 067;
26- 3 850;
27- 1 112;
28- 390;
29- 55;
30- 426;
31- 492;
32- 80;
33- 350;
34- 2 512;
35- 205;
36- 162;
37- 658;
38- 20;
39- 136;
40- 537;
41- 1 059;
42- 2 244;
43- 124;
44- 152;
45- 104;
46- 45 158;
47- 1 476;
48- 35;
49- 2 398;
50- 1 164;
51- 40;



2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
1.1.pieniądzu;
1.2 poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
1.3 gwarancjach bankowych;
1.4 gwarancjach ubezpieczeniowych;
1.5 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. 2007r Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).

3. Oferta niezabezpieczona wadium lub zabezpieczona wadium wniesionym nieprawidłowo będzie podlegała odrzuceniu na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 7b ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego: Bank BGZ BNP Paribas SA: Konto depozytowe – 51 1600 1462 1833 5288 9000 0003.
5. Na przelewie należy umieścić informację o treści : „przetarg nieograniczony 350/33/2017
WADIUM – Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku”.
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale
Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o których mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

X. Termin związania ofertą. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

XI. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Dokumenty składające się na ofertę należy składać w formie oryginałów lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Oświadczenia należy składać wyłącznie w formie oryginału. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, którego każdego z nich dotyczą.
4. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
5. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
6. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
7. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
8. W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do ofert pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania i zaciągania zobowiązań finansowych.
9. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
10. Zaleca się by oferty były połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
11. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
12. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku

( nr 350/33/2017) dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
Nie otwierać przed ..........................................” /termin otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku

( nr 350/33/2017)

XII. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 07.06.2017 do godz. 09.00
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 07.06.2017 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
2. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
3. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
5. Zamawiający poprawia w ofercie:
a) oczywiste omyłki pisarskie,
b) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
6. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XIII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

10. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Pakiety 4, 7, 42, 45

A. Cena 60%
B. Ocena jakości 40%
--------------------------
Razem 100%
Ad.A Cena - będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A– ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


Ad B. Jakość – obliczona będzie wg poniższego opisu
Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ---------------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów mo0żliwych do uzyskania (wg SIWZ)

B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „jakości”
W kryterium „jakość” - oceniane będą parametry określone w wypełnionym przez Wykonawcę załączniku „JAKOŚĆ”
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalną ilość punktów jak podano w kryterium.
Pozostałe oferty otrzymają odpowiednio mniej w zależności od ilości punktów przyznanych ofercie.


Pakiety 1 – 3, 5, 6, 8-41, 43, 44, 46-51

A. Cena 60%
B. Termin ważności 20%
C. Termin dostawy 20%
--------------------------
Razem 100%
Ad. A Cena - będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A– ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Ad.B Kryterium Termin ważności:

Termin ważności oferowany w badanej ofercie
B = --------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Najkorzystniejszy termin ważności z ofert ważnych

B – ilość punktów przyznana w kryterium Termin ważności

W kryterium Termin ważności oceniany będzie termin dostawy podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 20 pkt. Pozostałe odpowiednio mniej w zależności od terminu podanego w ofercie.
UWAGA brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie jako zaoferowanie minimalny terminu ważności wyrobu.


Ad.C Kryterium Termin dostawy:

Najkorzystniejszy termin dostawy z ofert ważnych
C = ------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Termin dostawy oferowany w badanej ofercie

C – ilość punktów przyznana w kryterium Termin dostawy

W kryterium Termin dostawy oceniany będzie termin dostawy podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 20 pkt. Pozostałe odpowiednio mniej w zależności od terminu podanego w ofercie.
UWAGA brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie jako zaoferowanie maksymalnego terminu dostawy wyrobu.


Ocena końcowa oferty
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty w pakiecie, wskazanych w specyfikacji.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną.

XV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1.Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2.Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3.W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4.Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załączniku do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.

XVI. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego


XVIII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
3. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej jeżeli wartość zamówienia jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 ustawy Pzp.
4. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert.
5. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
6. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
7. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
8. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
9. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
10. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.

XIX. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych wg załącznika do siwz.

XX. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.

Wykonawca może składać ofertę na dowolną ilość pakietów.


XXI. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XXII. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7.
XXIII. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXIV. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl; strona internetowa Zamawiającego- www.wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXV. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXVI. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXVII. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVIII. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 209.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.) stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.


Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

Poznań, dnia 27.04.2017r.

Z-ca Dyrektora ds. lecznictwa

dr n. med. J Jerzy Mazurek
/podpis/









Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)


FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ..........................................................................................................................................................
adres ul.............................................................................................................................................
miejscowość, kod……………………………… województwo…………………………………
telefon.............................................
fax...................................................
mailto:.............................................
NIP..................................................
REGON...........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imie i nazwisko .......................................tel. ........................mailto: ………………..............................

Przedmiot oferty: Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku




Niżej podpisany/ni
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składam/my ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na
2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferuję/my wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za łączną kwotę w sumie :
netto …………………..zł.,
słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł.,
słownie: ……………………………………………………..
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości ………

w tym pakiet …… (powtórzyć dla każdego pakietu oddzielnie którego oferta dotyczy)
netto …………………..zł.,
słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł.,
słownie: ……………………………………………………..


3. Oświadczam/my, że zakup i dostawa, stanowiące przedmiot zamówienia wykonywane są zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
4. Oferuję/ emy termin dostaw sukcesywnych ........................ dni robocze od złożenia zamówienia (nie dłużej niż 4 dni robocze).
5. Oferuję/ emy realizację umowy w okresie 24 m-cy, na pakiet 35 - 36 m-cy, od daty podpisania umowy.
6. Oferuję/ emy termin ważności oferowanych wyrobów ........................ miesięcy od daty dostawy (nie krócej niż 12 m-cy i nie dłużej niż 36 m-cy).
7. Akceptuję/my warunki płatności. Termin zapłaty – przelew w ciągu 60 dni - licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
8. Oświadczam/my, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę*
podwykonawcom.
* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
..........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................
9. Jednocześnie oświadczam/y, że zapoznałem się/liśmy się ze wszystkimi warunkami postępowania, w tym realizacji zamówienia i nie wnoszę/nie wnosimy żadnych uwag. Oświadczam/y/, że spełniam/y wszystkie wymagania zawarte w niniejszym postępowaniu i przyjmuję/emy je bez zastrzeżeń oraz że otrzymałem/liśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przeze mnie/przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym, ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informuję/my, że :
a. 0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ………………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
b. 0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ………………………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….

11. Na potwierdzenie
A] niepodlegania wykluczeniu załączamy /wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
B] spełnienia wymagań do oferty załączamy/wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
12. Oświadczam/y, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) usługi, która będzie prowadzić do jego powstania (wskazać wartość podatku) …………………………………………. .
13. Oświadczam/y/, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
14. W przypadku przyznania zamówienia zobowiązuję/jemy się do zawarcia pisemnej umowy, której projekt –akceptuję/jemy - projekt umowy zawarty w załączniku do siwz, w terminie wyznaczonym przez zamawiającego.

15. Oświadczam/y, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr __________________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

16. Złożyłem/liśmy wadium w wysokości …………………PLN do pakietu nr …………….. w formie………………………. [przelew/gwarancja – wpisać właściwe]

17. Informacja
Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź:
Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
□ mikroprzedsiębiorstwem
□ małym
□ średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.

18. UWAŻAM/Y SIĘ za związanych niniejszą ofertą przez okres 60 dni od upływu terminu składania ofert

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ............ stron.

………………….., dn. …………………

………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY (WZÓR)

pakiet nr .........

L.p. Przedmiot zamówienia J. m. Kod wyrobu + producent Ilość Cena jedn. netto
PLN Stawka VAT w % Cena jedn. brutto
PLN Wartość netto
PLN Wartość brutto
PLN
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
2
Itd.
RAZEM


………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Dla wszystkich pakietów: Zamawiający zastrzega, że szacunek ilościowy przedmiotu zamówienia został określony wyłącznie w celu oszacowania łącznej ceny za realizację zamówienia w całym okresie objętym umową.
Zamawiający zastrzega, iż liczba zamawianego asortymentu objętego przedmiotem zamówienia uzależniona jest od bieżących potrzeb, jednak łączna wartość umowy nie może przekroczyć kwoty, jaką Wykonawca zaoferuje za realizację całości zamówienia/pakietu w ofercie.



Ocena jakościowa pakietów 4, 7, 42 i 45

PAKIET 4
1.Zestaw do pełnościennej resekcji jelita.


PARAMETRY OCENIANE:

Lp. Opis parametru i sposób oceny. Oferowane parametry (wypełnia Wykonawca)
Uzyskane Punkty

1 Zestaw wyposażony:
1) w szczypce chwytające:
TAK - 1 pkt.
NIE – 0 pkt.
2) w elektrodę do oznaczania:
TAK - 1 pkt.
NIE – 0 pkt.
3) we wrzeciono do przeciągania nici
TAK - 1 pkt.
NIE – 0 pkt.
2 Średnica zewnętrzna graspera
<2,5 mm – 1 pkt,
≥2,5mm – 0 pkt.
3 Szerokość klipsa:
≥10mm – 1pkt.
<10mm – 0pkt.

Razem uzyskane punkty: ……………………………………………


PAKIET 7

1. Zestaw do laparoskopii ginekologicznej.

PARAMETRY OCENIANE:

Lp. Opis parametru i sposób oceny. Oferowane parametry (wypełnia Wykonawca)
Uzyskane Punkty

1 a)Oznakowanie zestawu kolorem na opakowaniu zewnętrznym ( wierzch i bok ) – 10pkt.

b)Brak oznakowania zestawu kolorem na opakowaniu zewnętrznym ( wierzch i bok ) -0pkt.
2 a)Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym min. 5 mm - 10 pkt.
b)Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym < 5 mm lub brak - 0 pkt.

3 a)Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 pakietu ) absorbcja włókniny > 630% przy prędkości wchłaniania > 4 cm2/s - 10 pkt
b)Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 pakietu) absorbcja włókniny ≤ 630% przy prędkości wchłaniania ≤ 4 cm2/s - 0 pkt

4 a)Instrukcja w języku polskim dotycząca komponentów umieszczona w zestawie – 10 pkt.
b)Brak instrukcji w języku polskim dotyczącej komponentów w zestawie – 0 pkt.



2. Zestaw do operacji ginekologicznej brzusznej.

PARAMETRY OCENIANE:

Lp. Opis parametru i sposób oceny. Oferowane parametry (wypełnia Wykonawca)
Uzyskane Punkty

1 a)Oznakowanie zestawu kolorem na opakowaniu zewnętrznym ( wierzch i bok ) – 10pkt.

b)Brak oznakowania zestawu kolorem na opakowaniu zewnętrznym ( wierzch i bok ) -0pkt.
2 a)Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym min. 5 mm - 10 pkt.
b)Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym < 5 mm lub brak - 0 pkt.

3 a)Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 pakietu ) absorbcja włókniny > 630% przy prędkości wchłaniania > 4 cm2/s - 10 pkt
b)Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 pakietu) absorbcja włókniny ≤ 630% przy prędkości wchłaniania ≤ 4 cm2/s - 0 pkt

4 a)Instrukcja w języku polskim dotycząca komponentów umieszczona w zestawie – 10 pkt.
b)Brak instrukcji w języku polskim dotyczącej komponentów w zestawie – 0 pkt.




Razem uzyskane punkty: ……………………………………………










Pakiet 42

1.Igła do pobierania i wstrzykiwania do pojemników wielodawkowych.

L.p. Opis wymaganych parametrów Spełnienie warunków Opis oferowanych parametrów
wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych pozycji
(wypełnia Wykonawca) Punktacja
1 2 3 4 5
1. Igła do aspiracji leków spełniająca poniższe wymogi: (wpisać nr katalogowy i nazwę producenta)
2. Zastawka uniemożliwiająca wyciek płynu po odłączeniu strzykawki
TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
3. Filtr aerozolowy o pojemności do 0,2µm
TAK Filtr aerozolowy
o pojemności najmniejszej uzyska max ilość punktów - 5pkt.,
o pojemności 0,2µm – 0pkt.
inne proporcjonalnie
4. Filtr cząsteczkowy o pojemności do 5µm TAK Filtr cząsteczkowy
o najmniejszej pojemności uzyska max ilość pkt – 5 pkt.,
o pojemności 5µm – 0pkt.
inne proporcjonalne
5. Kolec standardowy TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
6. Miejsce podłączenia strzykawki zamykane klapką TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
7. Miejsce podłączenia strzykawki – obniżone w stosunku do osłonki. TAK/NIE Miejsce podłączenia strzykawki obniżone w stosunku do osłonki:
TAK – 5 pkt.,
NIE – 0 pkt.
8. Igła sterylna jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie

Razem uzyskane punkty: ……………………………………………






PAKIET 45
1.igły do znieczuleń


PARAMETRY OCENIANE: poz. 1.1, 1.2, 1.3, i 1.5

Lp. Opis parametru i sposób oceny. Oferowane parametry (wypełnia Wykonawca)
Uzyskane Punkty

1 Poz. 1.1; 1.2; 1.3
Uchwyt igły PP ze znacznikiem kierunku ścięcia szlifu igły
TAK - 10 pkt.
NIE – 0 pkt.



Poz. 1.1: ………………


Poz. 1.2: ………………


Poz. 1.3: ……………..


2 Poz. 1.5
1) Zestaw do ZO z zatrzaskowym przeziernym łącznikiem do cewnika
TAK - 10 pkt.
NIE – 0 pkt.


2)Etykieta samoprzylepna informująca w jakiej przestrzeni znajduje się cewnik
Tak – 10 pkt.
Nie – 0 pkt. Poz. 1.5


1)………………….





2)………………….

1) ………………
2)


Razem uzyskane punkty: ……………………………………………








Potwierdzenie spełnienia parametrów w Pakiecie 35
okres związania z umową 36 m-cy
System zamknięty pobierania krwi – dodatkowe elementy do pobierania krwi
1. 30.000 szt. ;
2. 5.000 szt. ;
3. 1.500 szt. ;
4. 1.500 szt. ;
5. 300 szt. ;
6. 1.000 szt. ;
Lp. Wymagane parametry graniczne

(niespełnienie wymagań powoduje odrzucenie oferty) Potwierdzenie spełnienia wymaganych parametrów – TAK
(wypełnia Wykonawca)
1 Pobieranie krwi metodą aspiracyjno-próżniową
2 Wszystkie pozycje do systemu zamkniętego pobierania krwi muszą pochodzić od jednego producenta
3 Utylizacja przez spalanie
4 Bezpieczne połączenie igły z łącznikiem zapobiegające zakłuciu
5 Zamknięcie eliminujące efekt areozolowy, probówki systemu zakręcane korkiem
6 Probówki systemowe wykonane z tworzywa sztucznego
7 Termin ważności oferowanych wyrobów do pobierania krwi z co najmniej 6 miesięcznym terminem ważności od daty dostawy



W pakiecie 35 kryteriami oceny ofert jest cena -60%
Termin dostawy -20%
Termin ważności -20%

Zamawiający wymaga złożenia powyższej tabeli – która potwierdzi lub nie spełnienie wymagań zamawiającego. Nie spełnienie choćby jednego parametru podanego w ww tabeli spowoduje odrzucenie oferty.









Załącznik nr 3 do specyfikacji




Postępowanie nr 350/33/2017

OŚWIADCZENIE
składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji, o której mowa w art. 86 ust. 3 ustawy Pzp (protokół z otwarcia ofert)

Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:
…………………………………………………………………………………………………………….., oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 ustawy Pzp.

 nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *


lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,

 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, ze powiązania z innym wykonawcą nie
prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego
zamówienia.*
.........................................................................................................................................................


..................................., dnia .........................2016 r.




...........................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do reprezentowania Wykonawcy


*- niepotrzebne skreślić

Załącznik nr 4 do siwz

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/33/2017
Pakiet …..

zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. j. Dziennik Ustaw z 2015 r. poz. 2164 z póż. zm.) w dniu ………………. pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………….,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
_________________________ z siedzibą w ______________ (__-___), ul. ______________ wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________, którego akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w ___________, __ Wydział Gospodarczy KRS, posiadającym numer NIP: ______________, REGON: ____________; kapitał zakładowy w wysokości _________________ wpłacony w całości.
reprezentowanym przez:_____________-_____________

zwanym dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.
§ 1.
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/33/2017 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 z późn. zm.).
2. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.

§ 2.
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego ............................................................................................................................... , pakiet nr .........zgodnie z cenami oraz zakresem asortymentu wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia .................... (dalej jako Przedmiot umowy) na podstawie zamówień jednostkowych składanych przez Zamawiającego sukcesywnie faxem lub e-mailem. W trakcie realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania zamówień danego asortymentu w ilościach zgodnych ze swoim zapotrzebowaniem, do wartości ogólnej umowy.
2. Dostawy Przedmiotu umowy będą realizowane w okresie ……… miesięcy od dnia …………………. do dnia …………………. lub do osiągnięcia kwoty całkowitej wartości Przedmiotu umowy wskazanej w § 5 ust. 1.
3. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Przedmiotów umowy:
a. sukcesywnie w terminie ................ dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia.
b. w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
4. Szacowana ilość przedmiotu zamówienia ma charakter jedynie orientacyjny - wynikający z planowanego zużycia w trakcie obowiązywania umowy uzależniona jest od bieżących potrzeb, w żadnym wypadku nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu podanej ilości. Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania 30% wartości przedmiotu umowy w przypadku udzielenia mniejszej ilości badań, co jest niezależne od Zamawiającego, od ilości szacowanej.
5. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o kolejne 12 miesięcy, począwszy od końcowego dnia okresu, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanego w § 2 ust. 2 niniejszej umowy z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy ilość Przedmiotów umowy wskazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie zostanie wyczerpana w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 2 ust. 2 niniejszej umowy. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć 36 m-cy w tym dla pakietu 35 – 48 m-cy, od dnia jej zawarcia. Do przedłużenia wymagana jest zgoda obu stron.
6. Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
7. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Przedmiotów umowy na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw Przedmiotów umowy, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami.
§ 3.
1. Po dostarczeniu zamówionych Przedmiotów umowy, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego na podstawie dokumentu dostawy. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonych Przedmiotów umowy. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
2. Wszystkie dostarczane przez Wykonawcę Przedmioty umowy powinny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, nazwę i adres producenta, oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
W przypadku braku adresu Wykonawca na żądanie Zamawiającego ma obowiązek niezwłocznie go podać. W przypadku braku daty produkcji na opakowaniu Wykonawca gwarantuje minimum 9 miesięczny termin ważności.
§ 4.
1. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Przedmiotami umowy, które są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do wykonania wszelkich świadczeń, będących przedmiotem niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
2. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Przedmioty umowy o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Przedmiotów umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Przedmiotów umowy z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
3. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanych przez Wykonawcę Przedmiotów umowy jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tych Przedmiotów umowy do stosowania,.
4. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Przedmiotów umowy. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji niezwłocznie, nie później jednak, niż w ciągu 10 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonych Przedmiotów umowy, o którym mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu.
5. W razie stwierdzenia, że dostarczone Przedmioty umowy mają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwego Przedmiotu umowy na Przedmiot umowy wolny od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
6. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Przedmiotu umowy dostarczonego przez Wykonawcę oraz jego zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Wykonawcę w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
7. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej zgodnie z § 7 ust. 1 lit. c) niniejszej umowy. Przed rozwiązaniem umowy Zamawiający pisemnie wezwie Wykonawcę do należytego wykonania umowy.
8. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Przedmiotu umowy i żądania jego wymiany na Przedmiot umowy wolny od wad w szczególności w przypadku:
a) dostarczenia Przedmiotu umowy niewłaściwej jakości lub niezgodnego z właściwościami, które winien posiadać,
b) dostarczenia Przedmiotu umowy niezgodnego z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
9. Wykonawca dostarczy do każdego zestawu portu czytelną broszurę informacyjną w postaci książeczki i paszportu w języku polskim dla pacjenta.*
* dotyczy pakietu 24 poz. 1 – 2.
§ 5.
1. Całkowita wartość Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Przedmiotów umowy), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.

2. Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanych dostaw Przedmiotów umowy zgodnie ze składanymi przez Zamawiającymi zamówieniami i wysokościami cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra, ,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
d) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 ustawy Pzp, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji Przedmiotów umowy, Strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników Przedmiotów umowy objętych umową po uprzednim podpisaniu odpowiedniego aneksu.
6. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Przedmiotów umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Przedmiotu umowy z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego przedmiotu umowy ustalonej niniejszą umową.
§ 6.
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Przedmioty umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT za zrealizowane zamówienie jednostkowe, po spełnieniu warunków, których mowa w § 2-4 niniejszej umowy, w terminie 60 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 7.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) zwłoki w dostawie zamówionych Przedmiotów umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 4% wartości brutto, o której mowa w §5 ust. 1 umowy za każdy dzień zwłoki w takcie w pierwszych czterech dni i 0,1 % brutto niezrealizowanej w terminie części zamówienia, za każdy dzień zwłoki powyżej czwartego dnia, licząc od dnia określonego na podstawie w § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy, łącznie nie więcej niż 20% wartości zamówienia brutto, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Przedmiotów umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy.
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy trzykrotne opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy oraz w przypadku trzykrotnej uzasadnionej reklamacji. Przed odstąpieniem od umowy lub wypowiedzeniem umowy Zamawiający pisemnie wezwie Wykonawcę do należytego wykonywania umowy
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy.
b) odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub wypowiedzenia jej przez Wykonawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego termin 30 dni, w wysokości:
-5% łącznej wartości brutto, o której mowa w §5 ust. 1 niniejszej umowy,
c) opóźnienia w zapłacie należności pieniężnej - kary naliczane będą w wysokości ustawowej.
4. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 2 ust. 3 lit. a) zamówionych Przedmiotów umowy, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
5. Kara umowna, o której mowa w ust. 1 lit. a) niniejszego paragrafu będzie naliczana do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną zawartą w ofercie Wykonawcy.
6. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 30 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 8.
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy:
i. imię i nazwisko ............................................
ii. e-mail: ........................................................
iii. tel/fax: ........................................................
b) ze strony Zamawiającego:
iv. imię i nazwisko Anna Hejnowicz, Paulina Gieremek

v. e-mail: anna.hejnowicz@wco.pl; paulina.gieremek@wco.pl
vi. tel/fax: 61/88 50 829/ ...647
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 9.
1. Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, w przypadkach przewidzianych postanowieniami niniejszej umowy, w terminie 3 miesięcy od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zastrzeżone w niniejszej umowie kary umowne nie wyłączają możliwości dochodzenia przez Zamawiającego odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych na zasadach ogólnych.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności z zastrzeżeniem wyjątków wskazanych postanowieniami niniejszej umowy, w tym §5 ust.4 powyżej:
a) wskazanych w § 5 ust. 3,
b) wskazanych w § 2 umowy ust. 5.
4. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności:
a) zmianę jakości, parametrów lub innych cech charakterystycznych dla przedmiotu zamówienia, w tym zmianę numeru katalogowego produktu bądź nazwy własnej produktu;
b) zmianę sposobu konfekcjonowania
c) w wyniku zmiany Umowy możliwe będzie podniesienie poziomu/jakości badań wykonywanych przez Zamawiającego
d) będzie to konieczne ze względu na zmianę przepisów prawa
e) zostanie wprowadzony produkt zmodyfikowany lub udoskonalony,
f) bądź w sytuacji wstrzymania lub zakończenia produkcji,
g) bądź w sytuacji, gdy nastąpi przejściowy brak produktu przy jednoczesnej możliwości dostarczenia produktu zamiennego o parametrach nie gorszych od produktu objętego umową, strony dopuszczają zmianę przedmiotu umowy w zakresie: jakości, parametrów lub innych cech charakterystycznych dla przedmiotu umowy, w tym zmianę numeru katalogowego, bądź nazwy własnej produktu. Ewentualna zmiana produktu może być dokonana na pisemny wniosek wykonawcy, który w terminie 7 dni od otrzymania wniosku, zostanie pozytywnie rozpatrzony przez Zamawiającego. Cena dostarczonego odpowiednika nie może przekroczyć ceny jednostkowej netto produktu, którego dotyczy 2 odpowiednik, a w przypadku dostarczenia odpowiednika o niższej cenie rynkowej, strony umowy w formie pisemnego aneksu określającego wartość
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.
Zamawiający: Wykonawca:


Załącznik nr 5

Opis przedmiotu zamówienia


Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku


Okres związania z umową: 24 m-ce, w tym pakiet 35 – na 36 m-cy ,licząc od daty podpisania umowy




Pakiet 1
1.Balony do poszerzania zwężeń przełykowych.
200 szt.
- balon długości 8 cm i 12-15 mm średnicy
- balon długości 8 cm i 15-18 mm średnicy
Balony o zmiennej średnicy, wykonane z całkowicie przezroczystego tworzywa, z zaokrąglonymi końcami pozwalającymi na obserwację miejsca dylatacji przez ścianę balonu, posiadające możliwość inflacji za pomocą kontrastu lub jego roztworu zamocowane na drucie, zakończone giętką, atraumatyczną końcówką roboczą. Długość robocza 180 cm, współpracujący z kanałem endoskopu o śr. 2,8mm.
Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Balony do poszerzania zwężeń przełykowych-jelitowych oraz DASE.
25 szt.
- balon długości 5-6 cm i 12-15 mm średnicy
- balon długości 5-6 cm i 15-18 mm średnicy
Balony o zmiennej średnicy, wykonane z całkowicie przezroczystego tworzywa, z zaokrąglonymi końcami pozwalającymi na obserwację miejsca dylatacji przez ścianę balonu, posiadające możliwość inflacji za pomocą kontrastu lub jego roztworu zamocowane na drucie, zakończone giętką, atraumatyczną końcówką roboczą. Długość robocza 180 i 240 cm, współpracujący z kanałem endoskopu o śr. 2,8mm.
Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Klipsy hemostatyczne do klipsownicy.
360szt.
Klips hemostatyczny jednorazowego użytku, z klipsem fabrycznie załadowanym w zestawie i gotowym do użycia bezpośrednio po rozpakowaniu, z możliwością kilkukrotnego otwarcia i zamknięcia ramion klipsa przed jego całkowitym uwolnieniem. Rotacja 1:1, dwa sposoby rotacji. Długość robocza 235 cm; współpracujący z kanałem endoskopu 2,8 mm, pakowane po 1 i 10szt. Sterylne jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4.Prowadnica
180szt.
Bardzo sztywny prowadnik o średnicy 0,038 in i długości 260cm, ze stalowym rdzeniem pokrytym spiralą, wykonaną z płaskiego drutu pokrytego warstwą teflonu. Końcówka prosta z dystalną, giętką, atraumatyczną końcówką długości 6cm, pozwalającą na bezpieczne wprowadzenie prowadnika Prowadnica przeznaczona do współpracy z samorozprężalnymi stentami do protezowania przełyku i drzewa oskrzelowego. Sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 2
1. Zestaw biopsyjny z igłą do EUS
1.1.
180 szt.
Zestaw przeznaczony do pobierania materiału z podśluzówkowych zmian, masy śródpiersia, węzłów chłonnych i dootrzewnowej masy w obrębie lub w sąsiedztwie przewodu pokarmowego. Igły o powiększonej widoczności HD, średnicy 20 G i zakończonej skośnym sztyletem w koszulce średnicy 4,8-5,2 Fr. do kanału roboczego średnicy 2,0 mm. Ostrza igieł kształtu harpuna umożliwiają pobieranie materiału histopatologicznego oraz cytologicznego; regulowane wysunięcie igły z koszulki 0-8 cm, oraz długości osłony narzędzia 0-5 cm, w komplecie próżniowa strzykawka pojemności 10 ml. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2.
45 szt.
Zestaw przeznaczony do pobierania materiału z podśluzówkowych zmian, masy śródpiersia, węzłów chłonnych i dootrzewnowej masy w obrębie lub w sąsiedztwie przewodu pokarmowego. Igły o powiększonej widoczności HD, średnicy 20 G i zakończonej skośnym sztyletem zwijanym w kształt coila w koszulce 7,95 Fr. do kanału roboczego średnicy 3,7 mm. Ostrza igieł kształtu harpuna umożliwiają pobieranie materiału histopatologicznego oraz cytologicznego. regulowane wysunięcie igły z koszulki 0-8 cm, oraz długości osłony narzędzia 0-5 cm, próżniowa strzykawka pojemności 10 ml w komplecie. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.3.
180 szt.
Zestaw przeznaczony do pobierania materiału z podśluzówkowych zmian, masy śródpiersia, węzłów chłonnych i dootrzewnowej masy w obrębie lub w sąsiedztwie przewodu pokarmowego. Igły o powiększonej widoczności HD, średnicy 19 G z temperowaną koszulką średnicy 5,2 do 4,2 Fr, oraz średnicy 22 i 25 G z koszulką średnicy 5,2 Fr. Minimalny kanał do akcesoriów to średnica 2,0 mm, regulowane wysunięcie igły z koszulki 0-8 cm, oraz długości osłony narzędzia 0-5 cm, próżniowa strzykawka pojemności 10 ml w komplecie. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Endoskopowa igła do zabiegów neurolizy
45 szt.
Igła średnicy 20 G, zakończona litym stożkiem z mikro otworami bocznymi powyżej wkłuwanego ostrza, zapewniające szybkie i precyzyjne wypełnienie przestrzeni środkiem embolizującym. Koszulka średnicy 6 Fr do minimalnego kanału roboczego średnicy 2,4 mm. Sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Dwukanałowy nóż punktowy
18 szt.
Nóż średnicy 5 Fr - atraumatyczny prowadnik tnący - 0,035 cala, wysuwana końcówka tnąca 7mm, pod kontrolą endo EUS. Minimalny kanał do akcesoriów to średnica 2,0 mm. Nóż sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Cystostom
18 szt.
Jednorazowy śr. 10 Fr, długość 165 cm, składający się z cewnika prowadzącego śr. 5 Fr długości 190 cm, z mandrynem metalowym umożliwiającym wykonanie cięcia/koagulacji oraz pierścieniem tnącym/koagulującym do średnicy 10 Fr całkowitego poszerzenia, pod kontrolą endo EUS. Sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5. Ustnik endoskopowy
5.400 szt.
Ustnik z gumką, jednorazowego użytku, z otworem głównym średnicy 48 FR, miękki polietylen z dodatkowymi otworami bocznymi średnicy 2x2cm, pakowany pojedynczo. Gumka nie lateksowa mocująca otworami, umożliwiającymi regulację długości. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim.
6.Zestaw szczotek endoskopowych
9.900szt.
Zestaw dwóch dwustronnych szczotek endoskopowych długości 240 cm, temperowane włosie od 6,5 do 5 mm, każdy koniec dodatkowo zakończony plastikową kuleczką zabezpieczającą. Minimalny kanał do akcesoriów to średnica 2,0 mm. Szczotki do czyszczenia zaworów i kanałów rękojeści z temperowanym włosiem od 6 do 4 mm z jednej strony i 10 mm na całej długości z drugiej strony. Zestaw, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
7. Endoskopowa szczoteczka czyszcząca.
900 szt.
Endoskopowa szczoteczka czyszcząca – dwustronna, średnica temperowanego włosia od 5- 6,5 mm – nylon. Jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
8. Zestaw pętli do polipektomii.
1.000 szt.
Pętle sterylne, heksagonalne o średnica 3x4,5 cm, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Do oferty wymagane jest dostarczenie 1 szt. pętli heksagonalnej.
9. Prowadnica metalowa
20 szt.
Średnica 0,035 - 0,038 cala, maksymalna długość 200/250/360 cm, 5- 9 cm końcówka giętka (oliwka) sztywny początek i środek prowadnika. Sterylna. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
10. Zestaw do przezskórnej gastrostomii.
45 szt.
Zestaw do wymiany gastrostomii metodą pull. Zestaw powinien także zapewniać założenie PEG bez konieczności użycia innych narzędzi. Średnica silikonowego cewnika zakończonego grzybkiem minimum 20-24Fr. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
11. Protezy przełykowe.
Pokryte w całości 65 szt.
Pokryte częściowo 90 szt.
Protezy przełykowe, samorozprężalne nitinolowe, stent pokryty silikonem od zewnątrz i wewnątrz w całości lub częściowo. Markery RTG widoczne na zestawie wprowadzającym określające długość protezy po rozprężeniu, plus markery na końcach protezy. Zestaw wprowadzający średnicy 24 Fr giętki, przezroczysty, zbrojony wewnętrznie. Proteza uwalniana całkowicie jedną ręką, z rękojeścią umożliwiającą wielokrotne rozkładanie i zamykania protezy w trakcie zabiegu w celu jej umiejscowienia. Blokada, zabezpieczenie przed wypadnięciem protezy, dodatkowo pętla do repozycji stentu na jednym lub obu końcach. Średnice protez - kołnierz 23-25 mm w miejscu fiksacji, trzon 18-20mm w miejscu zwężenia, długości protez 8, 10 cm, 12-12,5 cm, 15 cm.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
12. Protezy jelitowe.
jelitowa 30 szt.
dwunastnicza 10 szt.
Protezy samorozprężalne nitinolowe, stent niepokryty. Markery RTG/endoskopowe widoczne na zestawie wprowadzającym określające długość protezy po rozprężeniu, plus markery na końcach protezy. Zestaw wprowadzający średnicy 10 Fr giętki, przezroczysty, zbrojony wewnętrznie. Proteza uwalniana całkowicie jedną ręką, z rękojeścią umożliwiającą wielokrotne rozkładanie i zamykania protezy w trakcie zabiegu w celu jej umiejscowienia. Blokada, zabezpieczenie przed wypadnięciem protezy, dodatkowo pętla do repozycji stentu na jej końcu. Średnice protezy 25 do 30 mm , dł. protezy 6/8/10 cm i dwunastnicza śr. protez 22 do 27 mm , dł. protezy 6/9/12 cm.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
13. Szczotka do cytologii dróg żółciowych.
90 szt.
Jednorazowa, dł. robocza 200cm,śred. osłony 6-8Fr, główka szczoteczki wykonana włosia, port do iniekcji w rękojeści szczotki do wykonania płukania cewnika. Znacznik RTG na trzpieniu. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
14. Zestaw do termoablacji przełyku - HALO 90 .
180 szt.
Cewnik ablacyjny jednorazowego użytku, pasujący do końca dystalnego gastroskopu elastycznego. Dwubiegunowy układ elektrod doprowadza energię do tkanki docelowej.
Rozmiary endoskopów – od 8,6 do 12,8 mm
Elektroda: długość 20 mm, szerokość 13 mm
Długość trzonu cewnika – 160 cm
Średnica trzonu cewnika – 4 mm
Zestaw sterylny. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
15. Zestaw do usuwania tkanki po termoablacji w przełyku - Nakładki HALO.
125 szt.
Nakładka mała (CP-001A) do użycia z endoskopami o średnicy pomiędzy 8.8 mm a 9.7 mm; kompatybilne z modelami endoskopów Olympus: GIF-160, GIF-Q180 oraz GIF-Q160.Nakładka średnia (CP-002A) do użycia z endoskopami o średnicy pomiędzy 9.8 mm a 11.1 mm; kompatybilne z modelem endoskopu Olympus:GIF-H180.Zestaw sterylny. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 3
1.Instrument Hybrid Knife z wkładem do pompy ERBE JET2
I – 180 szt.
Q – 18 szt.
Zestaw do endoskopii przewodu pokarmowego składający się z nóża hybrydowego typu I oraz Q, dł. 1,9m, śr. 2,3mm oraz wkladu do pompy ERBE JET2. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 4
1.Zestaw do pełnościennej resekcji jelita.
35szt.
Parametr wymagany:
Zestaw do pełnościennej resekcji zmian w jelicie z klipsem, pętlą do polipektomii, pokrętłem zwalniającym, jednorazowy, dł. robocza zestawu min. 220 cm, min. Średnica kanału roboczego endoskopu min. 3,2mm, max 4,2mm średnica nakładki dystalnej 11,5 - 14 mm. Zestaw sterylny. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Propozycja parametrów ocenianych:
1. Wyposażenie zestawu:
a) Szczypce chwytające - tak 1 pkt, nie – 0 pkt
b) Elektroda do oznaczania - tak – 1 pkt., nie – 0 pkt.
c) Wrzeciono do przeciągania nici - tak – 1 pkt., nie – 0 pkt.

2. Średnica zewnętrzna graspera poniżej 2,5 mm – 1 pkt; ; 2,5mm i powyżej – 0 pkt.
3. Szerokość klipsa równe lub powyżej 10 mm – 1 pkt, poniżej 10 mm – 0 pkt.

Pakiet 5
1.Dren do kanału roboczego pompy wodnej.
360 szt.
Dren do kanału roboczego pompy. Kompatybilny z pompą OFP-2. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności, opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Dren do kanału pomocniczego pompy wodnej.
540 szt.
Dren do kanału pomocniczego pompy. Kompatybilny z pompą OFP-2. Sterylny, jednorazowego użytku pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności, opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3.Adapter
180szt.
Adapter kanału roboczego pompy. Kompatybilny z pompą OFP-2. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 6
1.Ostrza do pił oscylacyjnych i sagitalnych.
1.1.Ostrze o grubości 0,4 mm (0,015”) i krawędzi cięcia 9,0mm, głębokość cięcia 18,5mm, zęby duże.
90 szt.
Ostrza kompatybilne z posiadanymi przez Zamawiającego silnikami Midas Rex. Sterylne, jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja w języku polskim. Opakowanie ostrzy kodowane kolorem pod dany rodzaj piły. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2. Ostrze o grubości 0,5 mm (0,020”) i krawędzi cięcia 16,5mm, głębokość cięcia 18,5mm oraz znaczniki głębokości na ostrzu co 5 mm, zęby drobne.
90 szt.
Ostrza kompatybilne z posiadanymi przez Zamawiającego silnikami Midas Rex. Sterylne, jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja w języku polskim. Opakowanie ostrzy kodowane kolorem pod dany rodzaj piły. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.3. Ostrze z okrągłym oknem tłumiącym drgania, o grubości 0,4 mm (0,015”) i krawędzi cięcia 10,2mm, głębokość cięcia 18,0mm, zęby drobne.
90 szt.
Ostrza kompatybilne z posiadanymi przez Zamawiającego silnikami Midas Rex. Sterylne, jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja w języku polskim. Opakowanie ostrzy kodowane kolorem pod dany rodzaj piły. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.4. Ostrze o grubości 0,4 mm (0,015”) i krawędzi cięcia 5,8mm, głębokość cięcia 20,0mm, zęby grube.
90 szt.
Ostrza kompatybilne z posiadanymi przez Zamawiającego silnikami Midas Rex. Sterylne, jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja w języku polskim. Opakowanie ostrzy kodowane kolorem pod dany rodzaj piły. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.5. Ostrze o grubości 0,4 mm (0,015”) i krawędzi cięcia 6,5mm, głębokość cięcia 20,0mm, zęby drobne.
90 szt.
Ostrza kompatybilne z posiadanymi przez Zamawiającego silnikami Midas Rex. Sterylne, jednorazowe Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja w języku polskim. Opakowanie ostrzy kodowane kolorem pod dany rodzaj piły .Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Dreny irygacyjne do pił oscylacyjnych i sagitalnych.
90 szt.
Dreny kompatybilne z posiadanymi przez Zamawiającego silnikami Midas Rex. Sterylne, jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja w języku polskim. Opakowanie ostrzy kodowane kolorem pod dany rodzaj piły. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 7
1. Zestaw do laparoskopii ginekologicznej.
990 szt.
W skład zestawu wchodzą:
- Serweta chirurgiczna o wymiarach 240/180x270cm (±2cm) do operacji brzuszno-kroczowej z przylepnym otworem brzusznym, wypełnionym folią chirurgiczną oraz otworem kroczowym, gramatura min 63g/m2 (laminat dwuwarstwowy), odporność na rozerwanie na sucho/mokro min 180/155 kPa w strefie krytycznej, odporność na przenikanie cieczy min 160 cm H2O, absorpcja włókniny - min 630%,, prędkość absorpcji - min 4 cm3/s -1SZT
- Osłona na stolik Mayo wzmocniona o wymiarach min.79x145cm, wykonana z mocnej foli o grubości min 60 mikronów, z dodatkową zewnętrzną warstwą chłonną w górnej części (pod narzędzia) o wym. min 65x 85cm – 2 SZT.
- Przewód do diatermii Force Triad monopolarny laparoskopowy Ref FT510 Covidien – 1 SZT
- Kieszeń foliowa 2-komorowa samoprzylepna o wymiarach min. 40x 35cm – 1 SZT.
- Kompres gazowy o wymiarach 10x 10cm, 8 warstwowy, 17 nitkowy, z nitką RTG – 40 SZT
- Ręcznik chłonny o wymiarach min. 18x25cm – 4 SZT
- Pojemnik do liczenia igieł piankowo-magnetyczny o wymiarach 12x9,5x3,8cm, z bezpiecznym i mocnym zamknięciem, o pojemności 40szt igieł, żółty – 1 SZT
- Dren łączący do ssaka PVC 21 Ch o długości 3m, ze stożkowatymi końcówką – 2 SZT
- Skalpel chirurgiczny bezpieczny z wysuwanym ostrzem nr 11 (SS) – 1 SZT
- Organizator przewodów przyklejany, regulowany na rzep o wymiarach 2,5x30cm - 3 SZT
- Opatrunek pooperacyjny o wymiarach 6x8cm – 3 SZT
- Opatrunek pooperacyjny chłonny, piankowy o wymiarach 10x10cm – 1 SZT
- Miska z polipropylenu z podziałką, przezroczysta, 250ml – 2 SZT
- Kleszczyki blokowane do mycia pola operacyjnego o długości 24,7cm–– 2 SZT
- Tupfer okrągły gazowy o wymiarach 40x50cm, 20-nitkowy, biały – 4 SZT
- Serweta wzmocniona na stolik 150x190cm (±2cm), służąca jako owinięcie zestawu, wykonana z włókna 23 g/m2, folia PE 55 mikronów, poziom absorbcji, ml/100cm2; 2,1ml, obszar chłonny o wymiarach 75x190cm
- Kompres gazowy 30x30cm, gaza 17nitkowa, znacznik RTG, biały - 2 SZT
Wymagania:
- w strefie krytycznej laminat zewnętrzny o gramaturze wyściółki chłonnej - min 23 g/m2 oraz grubości folii PE min 40 mikronów oraz serweta właściwa na całej powierzchni obłożenia - folia PE min 40 mikronów oraz warstwa chłonna- min 22 g/m2
- laminat trójwarstwowy : warstwa górna - gramatura min 23 g/m2 absorpcja min 2,1ml / dm 2, folia PE - min 40 mikronów, warstwa dolna - gramatura min 20 g/m2,warstwa chłonna - min 23 g/m2 , folia PE min 55 mikronów absorpcja min 2,1 ml/dm2. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Parametry oceny jakościowej

1. Oznakowanie zestawu kolorem na opakowaniu zewnętrznym
( wierzch i bok ) – 10 pkt.
Brak oznakowania kolorem - 0 pkt.

2. Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym min. 5 mm - 10 pkt.
Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym < 5 mm lub brak - 0 pkt.

3. Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 ) absorbcja włókniny > 630%
przy predkości wchłaniania > 4 cm2/s - 10 pkt
Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 ) absorbcja włókniny = 630%
przy predkości wchłaniania = 4 cm2/s - 0 pkt

4. Instrukcja w języku polskim dotycząca komponentów umieszczona
w zestawie – 10 pkt.
Brak instrukcja w języku polskim dotycząca komponentów w zestawie – 0 pkt.

2. Zestaw do operacji ginekologicznej brzusznej.
900 szt.
W skład zestawu wchodzą:
- Serweta chirurgiczna o wymiarach 240/180x270cm (±2cm) do operacji brzuszno-kroczowej z przylepnym otworem brzusznym, wypełnionym folią chirurgiczną oraz otworem kroczowym, gramatura min 63g/m2 (laminat dwuwarstwowy), odporność na rozerwanie na sucho/mokro min 180/155 kPa w strefie krytycznej, odporność na przenikanie cieczy min 160 cm H2O, absorpcja włókniny – min. 630 %,, prędkość absorpcji - min. 4 cm3/s -1SZT
- Osłona na stolik Mayo wzmocniona o wymiarach min. 79x145cm, wykonana z mocnej foli o grubości min 60 mikronów, z dodatkową zewnętrzną warstwą chłonną w górnej części (pod narzędzia) o wym. min 65x 85cm – 1 SZT.
- Taśma lepna wykonany z włókniny poliestrowej o gram. 40g/m2 oraz folii PE 27,5 mikronów, adhezyjność skórna: 1,5N/25mm o wymiarach 9x49cm - 2 SZT
- Kieszeń foliowa 2-komorowa samoprzylepna o wymiarach min. 40x 35cm – 1 SZT
- Kieszeń foliowa 2-komorowa samoprzylepna o wymiarach min. 2x15x30cm -2 SZT
- Serweta operacyjna wzmocniona z taśmą samoprzylepną o wymiarach 150x175cm (±2cm), posiada dodatkową warstwę wysokochłonną, gramatura min 50g/m2 w strefie krytycznej, rozm.. min 20x45cm, wykonana z włókniny 50 g/m2 łata chłonna, włókniny 23 g/m2, folii PE - 40 mikronów, warstwy celulozowej – komfortowej od strony pacjenta 20 g/m2, odporność na przenikanie cieczy powyżej 900 cm h2O, odporność na rozrywanie sucho/mokro min. 290/170 kPa - 2 SZT
- Ręcznik chłonny o wymiarach min. 18x25cm – 4 SZT
- Kompres gazowy laparotomijny o wymiarach 45x45cm, gaza 20nitkowa, 6-warstwowy, znacznik rtg, zielony - 5 SZT
- Kompres gazowy laparotomijny o wymiarach 20x30cm, gaza 20nitkowa, 4-warstwowy, znacznik rtg, zielony - 4 SZT
- Kompres gazowy o wymiarach 10x 10cm, 8 warstwowy, 17 nitkowy, z nitką RTG - 40 SZT - Narzędzie do generatora Force Triad Triverse o nr ref FT3000DB Covidien - 1 SZT
- Pojemnik do liczenia igieł piankowo-magnetyczny o wymiarach 12x9,5x3,8cm, z bezpiecznym i mocnym zamknięciem, o pojemności 40szt igieł, żółty – 1 SZT
- Czyścik do elektrody o wymiarach 5x5cm – 1 SZT
- Dren łączący do ssaka PVC 21 Ch o długości 3m, ze stożkowatymi końcówkami – 1 SZT - Aspiracja typu yankauer 18Ch z bulwiastą końcówką o długości 25cm i 4 otworami – 1 SZT
-Skalpel chirurgiczny bezpieczny z wysuwanym ostrzem nr 11 (SS) – 1 SZT - Skalpel chirurgiczny bezpieczny z wysuwanym ostrzem nr 20 (SS) -1 SZT
- Organizator przewodów przyklejany, regulowany na rzep o wymiarach 2,5x30cm - 3 SZT
- Opatrunek pooperacyjny o wymiarach 10x30cm – 2 SZT
- Kieszeń do liczenia materiału opatrunkowego, przezroczysta - 4 SZT
- Miska z polipropylenu z podziałką, przezroczysta, 250ml – 3 SZT
- Kleszczyki blokowane do mycia pola operacyjnego o długości min. 24,7cm–– 2 SZT
- Tupfer okrągły gazowy o wymiarach 40x50cm, 20-nitkowy, biały – 6 SZT
-Tupfer okrągły gazowy o wymiarach 15x16cm, 20-nitkowy, znacznik RTG, biały – 10 SZT
- Tupfer okrągły gazowy o wymiarach 30x30cm, 20-nitkowy, znacznik RTG, biały – 20 SZT
- Papier krepowy o wymiarach 60x60cm - 1 SZT
- Torba papierowa o wymiarach 18x38cm - 1 SZT
- Torba papierowa o wymiarach 25x38cm - 2 SZT
- Serweta wzmocniona na stolik 150x190cm (±2cm), służąca jako owinięcie zestawu, wykonana z włókniny 23 g/m2, folia PE 55 mikronów, poziom absorbcji, ml/100cm2; 2,1ml, obszar chłonny o wymiarach 75x190cm (±2cm) -1 SZT
Wymagania:
- w strefie krytycznej laminat zewnętrzny o gramaturze wyściółki chłonnej - min 23 g/m2 oraz grubości folii PE min 40 mikronów oraz serweta właściwa na całej powierzchni obłożenia
- folia PE min 40 mikronów oraz warstwa chłonna- min 22g/m2
- laminat trójwarstwowy : warstwa górna - gramatura min 23 g/m2 absorpcja min 2,1ml/dm 2 folia PE - min 40 mikronów , warstwa dolna - gramatura min 20g/m2, warstwa chłonna - min 23 g/m2 , folia PE min 55 mikronów absorpcja min 2,1ml/dm2. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Parametry oceny jakościowej

5. Oznakowanie zestawu kolorem na opakowaniu zewnętrznym
( wierzch i bok ) – 10 pkt.
Brak oznakowania kolorem - 0 pkt.

6. Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym min. 5 mm - 10 pkt.
Sterylny margines przy zgrzewie na opakowaniu foliowym < 5 mm lub brak - 0 pkt.

7. Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 ) absorbcja włókniny > 630%
przy predkości wchłaniania > 4 cm2/s - 10 pkt
Dla serwety brzuszno-kroczowej ( poz. 1 ) absorbcja włókniny = 630%
przy predkości wchłaniania = 4 cm2/s - 0 pkt

8. Instrukcja w języku polskim dotycząca komponentów umieszczona
w zestawie – 10 pkt.
Brak instrukcja w języku polskim dotycząca komponentów w zestawie – 0 pkt.

Pakiet 8
1. Wkłady workowe jednorazowe do ssaków.
4.300 szt.
Wkłady workowe jednorazowe do ssaków. Jednorazowe wkłady workowe o pojemności 2 litry z wtopioną przykrywką o średnicy 14,5 cm z szerokim uchem do zdejmowania, pasujące do kubełków o tej samej średnicy (14,5 cm). W przykrywce wewnętrzny filtr i zastawka odcinająca, otwór do wsypywania proszku żelującego, otwór "tandem"; zdejmowane łączniki do podłączenia ssania i do podłączenia drenu. Wkłady muszą być kompatybilne z wielorazowymi pojemnikami i stojakami systemu septivac, będącego na wyposażeniu sal operacyjnych. Mikrobiologicznie czyste, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 9
1. Zestaw do jejunostomii.
Rozmiar: Ch 8
45 szt.
Zestaw powinien składać się z:
- cewnika jejunalnego wykonanego z poliuretanu z linią widoczną w promieniach RTG i systemu mocowania do skóry. Długość cewnika 80 cm.
- dwóch wprowadzających mandrynów z rozrywanymi kaniulami z polietylenu i dwóch strzykawek.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy. Opis w języku polskim.

Pakiet 10
1. Zamknięty system do drenażu ran.
110 szt.
Zestaw do drenażu niskociśnieniowego w systemie zamkniętym; łącznik uniwersalny do drenów 10-18 CH; dren łączący 1050 mm, komora hemisferyczna, pojemność 300ml z zastawkami antyzwrotnymi na wejściu i wyjściu z komory; komora gwarantuje zbliżone do stałego ciśnienia w trakcie rozprężenia, worek na wydzielinę z możliwością wymiany; własny system podwieszania na dwa sposoby.
Zestaw sterylny, podwójnie pakowany w worek foliowy i zewnętrzne opakowanie papierowo foliowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Dren Umera.
55 szt.
Rozmiar 16 CH, długość 75 cm
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Worek na wydzielinę.
20 szt.
Worek z filtrem hydrofobowym i obrazkową instrukcją używania, pojemność 600 ml.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 11
1. Cewnik dwudrożny do wentylacji z użyciem lasera.
Rozmiar: CH 12, dł. 40cm
45 szt.
Cewnik dwuświatłowy do wentylacji strumieniowej, umożliwiający użycie lasera, wykonany z teflonu, z wewnętrznym elementem usztywaniającym cewnik, możliwość bezpośrednio podłączenia kanału JET i czujnika przepływu, dzięki specjalnemu łącznikowi również linii pomiarowej EtCo2, średnica 12CH, dł. 40cm, jednorazowy, sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 12 – sprzęt niesterylny
Kompletne instrumentarium - zestaw narzędzi do opracowania, zakładania i usuwania implantów twarzoczaszki (umieszczony w pojemniku umożliwiającym przechowywanie i sterylizację), do cięcia i gięcia płyt, śrubokrętów wraz z wkładami, prowadników do wierteł, miarek. Bezpłatne użyczenie na okres trwania umowy.
1. Płytka adaptacyjna 1,5 niskoprofilowa, 7 otworów, grubość 0,4mm, tytan
3 szt.
2. Płytka adaptacyjna 2,0 z przestrzenią, 30 otworów, rozstaw otworów 6,5mm, tytan
6 szt.
3. Płytka adaptacyjna, 20 otworów, grubość 1,0mm, tytan
3 szt.
4. Płytka adaptacyjna 1,5 niskoprofilowa, grubość 0,4mm, 20 otworów tytan
3 szt.
5. Płytka rekonstrukcyjna, podwójnie wygięta, grubość 2,5mm, tytan, sterylna
rozm. S 2 szt.
rozm. M 2 szt.
rozm. L 2 szt.
6. Płytka rekonstrukcyjna, wygięta, 7+23 otwory, grubość 2,5mm, tytan
prawa 4 szt.
lewa 4 szt.
7. Płytka rekonstrukcyjna, prosta, 20 otworów, grubość 2,5mm, tytan
3 szt.
8. Płytka 3+3 oczkowa z przestrzenia centralną, z nagwintowanymi otworami, profil 1,0
3 szt.
9. Śruba żuchwowa 2,4mm, z nagwintowaną głową, blokująca się w płytce,
dł. 8mm 20 szt.
dł. 10mm 20 szt.
dł. 12mm 10 szt.
10. Śruba korowa samogwintująca 2,0mm, stop TAN, pakowane po 4szt. (wycena za 1szt.)
dł. 6mm 80szt.
dł. 8mm 60szt.
dł. 10mm 40szt.
11. Śruba korowa samogwintująca 2,4mm, stop TAN, pakowane 4szt. (wycena za 1 szt.)
dł. 6mm 20szt.
dł. 8mm 20szt.
dł. 10mm 40szt.

Pakiet 13
1. Skalpel bezpieczny (ostrze + trzonek).
70.000 x 4,30
Rozm. 10-24
Skalpel chirurgiczny z plastikową rączką z wypustkami zapewniającymi stabilny uchwyt oraz ostrzem wykonanym z ze stali węglowej w przezroczystej osłonie, umożliwiającej stałą obserwację ostrza w każdym położeniu. Skalpel powinien posiadać przycisk umożliwiający obsługę jednoręczną. Skalpel winien mieć mechanizm blokujący pozwalający na bezpieczne zablokowanie ostrza w pozycji uniemożliwiającej zakłucie. Blokada ostrza w pozycji bezpiecznej musi być trwała uniemożliwiająca ponowne użycie go. Obudowa skalpela powinna być wyposażona w miarkę w centymetrach od 0 do 5 cm. Projekt skalpela musi być zgodny z dyrektywą unijną 2010/32/UE. Nadruk, nr serii i data ważności na każdej pojedynczej sztuce. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do ofert 3szt w rozmiarze 11.

Pakiet 14
1. Cewnik rektalny.
3.600 szt.
Rozmiar Ch28 i 30
Długość od 300 do 360 mm. Wykonany z PCV, posiadający dwa duże boczne otwory, atraumatyczny zamknięty koniec typu „oliwka”. Kolorowe oznaczenie końcówek oznaczające rozmiar.
Jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do ofert 1 szt.

Pakiet 15
1. Dreny perforowane do odsysania typu REDON.
Ch 8, 10, 12, 14, 16 mm
1.200 szt.
Dreny o długości 50-70cm z perforacją krzyżową na odcinku 15cm. i podziałką. Wykonane z PCV Pur. Wtopiony pasek dający cień w promieniach RTG. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane podwójnie (folia oraz folia papier). Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.

Pakiet 16
1.Kaseta do ogrzewania płynów
90 szt.
Jednorazowa kaseta podgrzewająca do krwi i płynów z drenami i łącznikami kompatybilnymi z zestawami do dożylnego podawania krwi/płynów stosowanymi standardowo. Kasety nie zawierające lateksu , przeznaczone do stosowani a z urządzeniem podgrzewającym wielokrotnego użytku Ranger, który zamawiający ma w posiadaniu. Zestaw do ogrzewania płynów standardowy z dwoma portami do iniekcji i zestawem przedłużającym. Jeziorko eliminujące bąbelki powietrza. Dren pacjenta długość minimum 76 cm. Bez lateksu . Jednorazowy. Sterylizowany tlenkiem etylenu.

Pakiet 17
1.Zestaw do mycia pola operacyjnego.
3.600 szt.
Skład zestawu:
2x kleszczyki plastikowe z systemem zatrzasku
2x miseczka plastikowa 250ml,
8x gaziki, 10x10cm,
2x ręcznik papierowy min. 25x19cm
1x organizator przewodów o wymiarach 13,3cm x 3,8cm biały przylepiec z ruchomą częścią w środkowej części umożliwiającą swobodne przyklejanie i odklejanie. Zastosowany klej powinien być repozycjonowalny, akrylowy i umożliwiać przyklejanie i odklejanie do każdego typu materiału z którego wykonane są obłożenia, fartuchy czy serwety operacyjne, bez ryzyka uszkodzenia organizatora i materiału, do którego jest przyklejany. Wielokrotność przyklejania i odklejania do różnego typu materiału bez utraty właściwości użytkowej produktu.
1x torebka papierowa w której zestaw jest wstępnie ułożony
1x serweta nieprzylepna 75x90cm
serweta nieprzylepna: wykonana z dwuwarstwowego materiału na bazie roślinnej z polietylenowym wzmocnieniem, gramatura materiału minimum 64 g/m2, materiał niepylący, chłonny, absorpcyjny na całej powierzchni, I klasa palności zgodnie z 16CFR 1610 potwierdzona oświadczeniem. Spełnia wymogi Normy Europejskiej EN 13 795 dla materiałów o podwyższonym poziomie ryzyka w obszarze krytycznym. Zestaw sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Zestaw do cewnikowania.
Ch 14 3.600 szt.
Ch 16 1.350 szt.
Ch 18 1.350 szt.
Skład zestawu:
1x strzykawka 10ml L/S 2częściowa
1x kleszczyki podstawowe z systemem zatrzasku
1x worek sterylny do moczu 2L, ze szczelnym odpływem – non return
6x gaziki, 10x10cm,
1x taca plastikowa w której ułożony jest zestaw
1x organizator przewodów o wymiarach 13,3cm x 3,8cm biały przylepiec z ruchomą częścią w środkowej części umożliwiającą swobodne przyklejanie i odklejanie. Zastosowany klej powinien być repozycjonowalny, akrylowy i umożliwiać przyklejanie i odklejanie do każdego typu materiału z którego wykonane są obłożenia, fartuchy czy serwety operacyjne, bez ryzyka uszkodzenia organizatora i materiału, do którego jest przyklejany. Wielokrotność przyklejania i odklejania do różnego typu materiału bez utraty właściwości użytkowej produktu.
1x serweta nieprzylepna 75x90cm
Serweta nieprzylepna: wykonana z dwuwarstwowego materiału na bazie roślinnej z polietylenowym wzmocnieniem , gramatura materiału minimum 64g/m2, materiał niepylący, chłonny, absorpcyjny na całej powierzchni, I klasa palności zgodnie z 16CFR 1610 potwierdzona oświadczeniem. Spełnia wymogi Normy Europejskiej EN 13 795 dla materiałów o podwyższonym poziomie ryzyka w obszarze krytycznym.
1x cewnik Foley FR z podwójnym zaworem Luer/Luer Lock, balon o pojemności 5-10ml.
Zestaw sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Organizator przewodów -sterylny.
1.800 szt.
Organizator przewodów o wymiarach 13,3cm x 3,8cm przylepiec z ruchomą częścią w środkowej części umożliwiającą swobodne przyklejanie i odklejanie, służący do mocowania drenów, kabli i przewodów. Zastosowany klej powinien być repozycjonowalny, akrylowy i umożliwiać przyklejanie do każdego typu materiału z którego wykonane są obłożenia, fartuchy czy serwety operacyjne, bez ryzyka uszkodzenia organizatora i materiału, do którego jest przyklejany. Wielokrotność przyklejania i odklejania do różnego typu materiału bez utraty właściwości użytkowej produktu Nie zawierający lateksu. Jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 18
1.Dreny do wiertarki laryngologicznej
45 szt.
Dreny do irygacji z regulacją przepływu 100% oraz 50%, do wiertarki Bien Air. Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 19
1.Sterylne igły do znieczulenia regionalnego
1.1.
10 szt.
Igły do stymulacji nerwów w rozmiarach: 22G x 50mm, 22G x 80mm, widoczne w USG przez umieszczenie na igle reflektorów (powstałych przez wciśniecie w igłę narożników kwadratu) na długości 2,3 cm od końca igły w dwóch sekwencjach po 1cm z przerwą 3 mm dla określenia głębokości, elementy zapewniające echogeniczność rozmieszczone równomiernie wokół igły (360 stopni), zapewniające widoczność igły minimum w zakresie 20-60 stopni, z elastycznym cewnikiem do podawania leku zakończonym LuerLock, z kablem do stymulatora. Igła izolowana na całej długość - odsłonięta tylko końcówka stymulująca, opakowanie pojedyncze, sterylne. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2.
160 szt.
Igła do blokad TAP w rozmiarach: 22G x 50mm, 80mm; 21G x 110mm, widoczne w USG przez umieszczenie na igle reflektorów (powstałych przez wciśniecie w igłę narożników kwadratu) na długości 2,3 cm od końca igły w dwóch sekwencjach po 1cm z przerwą 3 mm dla określenia głębokości, elementy zapewniające echogeniczność rozmieszczone równomiernie wokół igły (360 stopni), zapewniające widoczność igły minimum w zakresie 20-60 stopni, z elastycznym cewnikiem do podawania leku zakończonym LuerLock, opakowanie pojedyncze, sterylne. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.3.
50 szt.
Igła do wkłuć centralnych w rozmiarach: 18 G x 70 mm, 18 G x 40 mm, widoczna w USG przez umieszczenie na igle reflektorów (powstałych przez wciśniecie w igłę narożników kwadratu) na długości 2,3 cm od końca igły w dwóch sekwencjach po 1cm z przerwą 3 mm dla określenia głębokości, elementy zapewniające echogeniczność rozmieszczone równomiernie wokół igły (360 stopni), zapewniające widoczność igły minimum w zakresie 20-60 stopni, opakowanie pojedyncze, sterylne. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.4.
100 szt.
Igły do blokad nerwów 22G x 50mm, widoczna w USG przez umieszczenie na igle reflektorów (powstałych przez wciśniecie w igłę narożników kwadratu) na długości 2,3 cm od końca igły w dwóch sekwencjach po 1cm z przerwą 3 mm dla określenia głębokości, z elastycznym cewnikiem do podawania leku zakończonym LuerLock. Opakowanie pojedyncze, sterylne. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 20
1. Fartuch sterylny pełnobarierowy do przygotowywania leków cytostatycznych
„L” 3.150 szt.
„XL” 360 szt.
Fartuch do przygotowywania cytostatyków o gramaturze 80-85g/cm2. Wykonany w całości (za wyjątkiem mankietów) z 3 warstw: poliestru, środkowej mikroporowatej oddychającej folii i polipropylenu; fartuch oddychający na całej powierzchni, odporność na penetracje wodną ≥170cm H2O bez dodatkowych wzmocnień. Fartuch winien spełniać wymagania HP dla obszaru krytycznego wg EN13795 oraz ASTMF739, które należy dołączyć do oferty (karta charakterystyki produktu). Dodatkowo w zestawie 1 ściereczka o wymiarach 37x69cm (±5cm) oraz 3 samoprzylepne etykiety. Certyfikat – atest z tabelą przenikalności i czasu przebicia leków cytostatycznych załączony do oferty. Fartuch sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 2 szt. w rozm.L.

Pakiet 21
1. Jednorazowy układ oddechowy z pułapkami wodnymi.
630 szt.
Obwód oddechowy z PVC na OIT dla dorosłych, o gładkim świetle wewnętrznym, długość ramion 160cm, 2 pułapki wodne, dodatkowa rura 60cm, odłączalny Y z portami ciśnienia i temperatury, sterylny, złącza elastyczne, komplet. Sterylny, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Jednorazowy układ oddechowy.
5.000 szt.
Skład zestawu: - trzy rozciągane dreny karbowane, w zakresie 60/180 cm, o średnicy 22 m - złącze respiratora typu 22F – 22F
- worek oddechowy 2 litrowy, bezlateksowy, ze złączem typu 22M/19F
- złącze od strony pacjenta typu 22/15F
- łącznik Y ze złączem kolankowym oraz z portem do kapnografii
Układ mikrobiologicznie czysty lub sterylny wykonany z polipropylenu, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Dren karbowany.
450 szt.
Dren karbowany. Dren rozciągalny w zakresie 60/180cm z polipropylenu, o średnicy 22mm, złącza sztywne 22F-22F, sterylny, pakowany pojedynczo, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 22
1. Przedłużacze do pomp infuzyjnych białe.
150cm – 14.500 szt.
90cm - 600 szt.
Wykonane z przezroczystego PVC, średnicy wewnętrznej 1,25mm z łącznikiem Luer- Lock męskim i żeńskim. Odporne na ciśnienie z pompy ok 4,5 bara. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Opakowanie typu blister. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Przedłużacze do pomp infuzyjnych bursztynowe.
900 szt.
Bursztynowe, wykonane z PVC o długości około 150 cm i 1,25mm średnicy wewnętrznej z łącznikiem Luer- Lock męskim i żeńskim. Odporne na ciśnienie z pompy ok 4,5 bara. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Opakowanie typu blister. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 23
1.Koreczki do kaniul.
140.000 szt.
Wielofunkcyjne typu COMBI, służące do zamykania wszystkich elementów systemu infuzyjnego Luer Lock z końcówkami męską i żeńską. Łatwe w stosowaniu, zapewniające szybkie, szczelne i bezpieczne zamknięcie. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga 5 szt. próbek.

Pakiet 24
1.Port żylny dla dorosłych
1.1.Port niskoprofilowy
90 szt.
Port niskoprofilowy o masie nie większej niż 5 gram. Wysokość portu maksymalnie 10,1 mm. Objętość wewnętrzna komory nie mniejsza niż 0,35 ml. Komora portu wykonana z tytanu. Membrana o średnicy nie mniejszej niż 10,5 mm, wytrzymująca min. 2000 wkłuć. Cewnik silikonowy maksymalnie 8 Fr, długości minimalnej 600 mm, z zaznaczonymi odstępami, co 1 cm. Średnica wewnętrzna cewnika nie mniejszej niż 1,2 mm, średnica zewnętrzna cewnika maksymalnie 2,4 mm. Maksymalne rekomendowane ciśnienie nie mniejsze niż 22,4 Ba. Nie wykluczający wykonania badań TK i MR. Wszystkie elementy niemetalowe portu widoczne w RTG. W zestawie winny znajdować się akcesoria do wszczepienia portu. Port sterylny, jednorazowego użytku. Pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim. Do każdego zestawu portu Zamawiający bezwzględnie wymaga dołączenia czytelnej broszury informacyjnej w postaci książeczki i paszportu dla pacjenta w języku polskim.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- igła typu Seldingera
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona
1.2.Port standardowy
810 szt.
Port o masie nie większej niż 8,0 gram. Wysokość portu maksymalnie 12,2 mm. Objętość wewnętrzna komory nie mniejsza niż 0,55 ml. Komora portu wykonana z tytanu. Membrana o średnicy nie mniejszej niż 12 mm, wytrzymująca min. 2000 wkłuć. Cewnik silikonowy, maksymalnie 8 Fr, długości minimalnej 600 mm, z zaznaczonymi odstępami co 1 cm. Średnica wewnętrzna cewnika nie mniejszej niż 1,2 mm, średnica zewnętrzna cewnika maksymalnie 2,4 mm. Maksymalne rekomendowane ciśnienie nie mniejsze niż 22,4 Ba. Nie wykluczający wykonania badań TK i MR. Wszystkie elementy niemetalowe portu widoczne w RTG. W zestawie winny znajdować się akcesoria do wszczepienia portu. Port sterylny, jednorazowego użytku. Pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim. Do każdego zestawu portu Zamawiający bezwzględnie wymaga dołączenia czytelnej broszury informacyjnej w postaci książeczki i paszportu dla pacjenta w języku polskim.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- igła typu Seldingera
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona
2.Port żylny dla dorosłych zestaw do założenia pod kontrolą USG
2.1.Port niskoprofilowy
45 szt.
Port niskoprofilowy o masie nie większej niż 5 gram. Wysokość portu maksymalnie 10,1 mm. Objętość wewnętrzna komory nie mniejsza niż 0,35 ml. Komora portu wykonana z tytanu. Membrana o średnicy nie mniejszej niż 10,5 mm, wytrzymująca min. 2000 wkłuć. Cewnik silikonowy maksymalnie 8 Fr, długości minimalnej 600 mm, z zaznaczonymi odstępami, co 1 cm. Średnica wewnętrzna cewnika nie mniejszej niż 1,2 mm, średnica zewnętrzna cewnika maksymalnie 2,4 mm. Maksymalne rekomendowane ciśnienie nie mniejsze niż 22,4 Ba. Nie wykluczający wykonania badań TK i MR. Wszystkie elementy niemetalowe portu widoczne w RTG. W zestawie winny znajdować się akcesoria do wszczepienia portu. Port sterylny, jednorazowego użytku. Pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim. Do każdego zestawu portu Zamawiający bezwzględnie wymaga dołączenia czytelnej broszury informacyjnej w postaci książeczki i paszportu dla pacjenta w języku polskim.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- echogeniczna Igła punkcyjna
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona
W zestawie:
- „Bańka Raulersona”
- sterylny rękaw (bez lateksu) do sondy USG oraz dwie sterylne gumki do zabezpieczenia rękawa.
- sterylny gel do USG
2.2.Port standardowy
180 szt.
Port o masie nie większej niż 8,0 gram. Wysokość portu maksymalnie 12,2 mm . Objętość wewnętrzna komory nie mniejsza niż 0,55 ml. Komora portu wykonana z tytanu. Membrana o średnicy nie mniejszej niż 12 mm, wytrzymująca min. 2000 wkłuć. Cewnik silikonowy, maksymalnie 8 Fr, długości minimalnej 600 mm, z zaznaczonymi odstępami co 1 cm. Średnica wewnętrzna cewnika nie mniejszej niż 1,2 mm, średnica zewnętrzna cewnika maksymalnie 2,4 mm. Maksymalne rekomendowane ciśnienie nie mniejsze niż 22,4 Ba. Nie wykluczający wykonania badań TK i MR. Wszystkie elementy niemetalowe portu widoczne w RTG. W zestawie winny znajdować się akcesoria do wszczepienia portu. Port sterylny, jednorazowego użytku. Pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim. Do każdego zestawu portu Zamawiający bezwzględnie wymaga dołączenia czytelnej broszury informacyjnej w postaci książeczki i paszportu dla pacjenta w języku polskim.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- echogeniczna Igła punkcyjna
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona
W zestawie:
- „Bańka Raulersona”
- sterylny rękaw (bez lateksu) do sondy USG oraz dwie sterylne gumki do zabezpieczenia rękawa.
- sterylny gel do USG
3. Zestaw wprowadzający do portu.
25 szt.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- igła typu Seldingera
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona

Pakiet 25
1. Igły do portów
1.1.Igła zakrzywiona bez drenu
Igła 20G/20mm bez drenu – 6.700 szt.
Igła 20G/25mm bez drenu - 200 szt.
Igła 22G/20mm bez drenu - 50 szt.
Igła 22G/25mm bez drenu - 50 szt.
Zakrzywione pod kątem 90 o do portów naczyniowych o specjalnie profilowanym zakończeniu, służące do średnio terminowych wlewów. Igły sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2.Igła prosta
Igła prosta 22G/30mm – 250 szt.
Igła prosta, sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.3.Igła zagięta z drenem
Igła do portów z drenem 19G/20 mm – 2.500 szt.
Igła do portów z drenem 19G/25 mm – 2.000 szt.
Igła do portów z drenem 20G/15-17 mm – 450 szt.
Igła do portów z drenem 20G/20 mm - 1.600 szt.
Igła do portów z drenem 20G/25 mm – 15.300 szt.
Igła zgięta pod katem 90 stopni, giętkimi płatkami do mocowania, zaciskiem do wlewów o długim czasie trwania. Dren, zakończony łącznikiem luer lock. Igły sterylne, bez ftalanów, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 5 szt. igieł 20G/20mm bez drenu oraz 3 szt. igieł 20G/25mm z drenem.

Pakiet 26
1.Osłona na kamerę i przewody.
120 szt.
Osłona na kamerę i przewody o wymiarach 18 x 246 cm, pozwalająca na wymianę optyki bez konieczności wymiany osłony. Osłona stanowiąca system zamknięty bez perforacji.
Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii oraz daty ważności. Okres ważności sprzętu minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Pokrowiec na przewody.
1.600 szt.
Wykonany z bezbarwnej polietylenowej folii, złożony teleskopowo z taśmą do mocowania i kołnierzem rozciągliwym na końcu pokrowca. Rozmiar 17x200cm. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Pokrowiec Mayo.
9.000 szt.
Wykonane z niebieskiej folii polietylenowej z dodatkową warstwą chłonną z nieprzemakalnego laminatu pod narzędzia. Duży wywinięty mankiet. Rozmiar 80(+/-2) x 140(+5) cm, rozmiar warstwy chłonnej 85x60 cm. Ponad to materiał winny charakteryzować następujące parametry: odporność na penetrację płynów (nieprzemakalność): min. 2000 mm słupa wody; wytrzymałość na rozrywanie (wypychanie) na sucho oraz na mokro min.200 kPa. Na opakowaniach zewnętrznych obłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacja danego wyrobu. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Dowodem spełnienia potwierdzenia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN - EN 13795-2013 będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów.
4. Ściereczka sterylna.
28.800 szt.
Sterylna ściereczka do osuszania rąk po myciu chirurgicznym, niepozostawiająca włókien na dłoniach po jej użyciu. Wykonana z bardzo chłonnej celulozy, o gramaturze 54-51 gm2. Rozmiar 30x40 cm (±2 cm).
Ściereczka sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Na opakowaniach zewnętrznych powinna znajdować się przynajmniej 1 samoprzylepna kontrolka umożliwiająca powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu.
5. Kieszeń samoprzylepna.
3.800 szt.
Jednokomorowa 30 x 40 cm, z mocnej folii ze sztywnikiem. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
6. Serweta chirurgiczna 50 x 60 cm z taśmą lepną.
2.200 szt.
Serweta prosta z włóknin laminowanych dwuwarstwowych nieprzemakalnych, sterylna z taśmą lepną, umieszczoną na dłuższym boku serwety. Ponadto materiał winny charakteryzować następując parametry: odporność na penetrację płynów (nieprzemakalność): min. 2000 mm słupa wody; wytrzymałość na rozrywanie (wypychanie) na sucho oraz na mokro min. 200 kPa. Na opakowaniach zewnętrznych odłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu. Serweta sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Dowodem spełnienia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN-EN 13795-2013, będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów.
7.Serweta chirurgiczna
2.600 szt.
90 x 110 z taśmą lepną
Serwety proste z włóknin laminowanych dwuwarstwowych nieprzemakalnych, sterylne z taśmami lepnymi. Ponad to materiał winny charakteryzować następując parametry: odporność na penetrację płynów (nieprzemakalność): min. 2000 mm słupa wody; wytrzymałość na rozrywanie (wypychanie) na sucho oraz na mokro min. 200 kPa. Na opakowaniach zewnętrznych odłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Dowodem spełnienia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN-EN 13795-2013, będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów.
8. Serweta chirurgiczna.
150 x 100 cm z taśmą samoprzylepną.
2.880 szt.
150 x 100 cm bez taśmy samoprzylepnej.
3.150 szt.
150 x 200 cm z taśmą samoprzylepną.
8.500 szt.
150 x 200 cm bez taśmy samoprzylepnej.
900 szt. x 9,90 = 8.910,-
Parametry serwet: gramatura 63g/m2;odporność na rozerwanie na sucho/mokro: 180/150 kPa; odporność na przenikanie cieczy min 160 cm H2O;absorpcja włókniny-min 650%; prędkość absorpcji-5 cm3/s. Na opakowaniach zewnętrznych odłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Dowodem spełnienia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN-EN 13795-2013, będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów.
9. Zestaw serwet uniwersalnych.
2.200 szt.
Skład zestawu:
- serweta–ekran anestezjologiczny min 150 x 200cm wykończona taśmą samoprzylepną w środkowej części serwety oraz z narożnikami wykończonymi taśmą lepną-1 szt.
- serwety boczne75x100cm wykończone taśmą lepną na całej długości dłuższego boku-2 szt.
- serweta dolna 180x175cm wykończona taśmą lepną-1 szt.
- pokrowiec na stolik Mayo min 79cmx145cm-1 szt.
- dwuwarstwowa taśma lepna 9x49cm-1szt.
- dwukomorowa kieszeń przylepna 2x15x40cm na ssak i koagulacje ze sztywnikiem-1 szt.
- ręczniki chłonne min 30x40 cm min 2 szt.
- całość owinięta w serwetę 150x200cm, która może służyć jako przykrycie stolika-1 szt.
Wymagania: gramatura 63g/m2; odporność na rozerwanie na sucho/mokro:180/150 kPa; odporność na przenikanie cieczy min 160 cm H2O; absorpcja włókniny-min 650 %; prędkość absorpcji-5 cm3/s. Na opakowaniach zewnętrznych powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacja danego wyrobu. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy. Dowodem potwierdzenia w/w parametrów krytycznych będących elementem normy PN-EN 13795-2013 będzie dołączenie danych technicznych wystawionych przez producenta gotowych wyrobów; w przypadku parametrów nie będących elementem normy – kart danych technicznych producenta włóknin, folii itp. służących do produkcji gotowych wyrobów.

Pakiet 27
1.Fartuch standardowy
M - długość 124-128cm - 2.200 szt.
L - długość 128-133cm - 13.500 szt.
Sterylny bezzapachowy fartuch chirurgiczny w kolorze niebieskim wykonany z włókniny trójwarstwowej typu SMS. Na szyi zapinany na rzep, rękawy typu reglan, wykończone min. 6cm dzianym poliestrowym mankietem, troki łączone kartonikiem. Sposób złożenia i konstrukcja pozwala na aplikację fartucha zapewniającą zachowanie sterylności zarówno z przodu jak i z tyłu operatora. Opakowanie winno zawierać 2 wiskozowe ręczniki min. 30x30cm. Fartuch powinien być zawinięty w serwetę włókninową zabezpieczającą przed przypadkowym zabrudzeniem w trakcie otwierania. Elementy fartucha zgrzewane ultradźwiękowo. Fartuch sterylny, pakowany pojedynczo etykieta opakowania winna posiadać min. 2 naklejki służące do wklejenia w dokumentacji medycznej. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wymagane parametry włókniny:
Włóknina o gramaturze nie mniejszej niż 35g/m2 nieprzemakalność min. 40cm H2O. Wytrzymałość na rozerwanie w strefie krytycznej (wypychanie) na sucho/mokro min. 150/145 kPa. Ręczniki wiskozowe o gramaturze nie mniejszej niż 53g/m2. Wymogi formalne: Dowodem spełnienia/potwierdzenia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN - EN 13795- 2013 będzie dołączenie karty danych technicznych i folderu reklamowego.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty po 3 fartuchy rozm. L i M.

Pakiet 28
1.Igła- Ekstra Spike Plus KabiPac
20.500 szt.
Igła o długości 21,5 mm i średnicy 5,6 mm, posiadająca filtr cząsteczkowy 5 µm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 29
1.Zestaw do wewnętrznego szynowania moczowodów
70 szt.
Zestaw do szynowania moczowodów z cewnikiem typu podwójny pigtail, koniec donerkowy cewnika zamknięty, koniec dopęcherzowy otwarty, średnica cewnika 4,7 Fr (CH), otwory drenujące na całej długości cewnika, znaczniki odległości na cewniku co 5 cm, wykonany z alifatycznego poliuretanu, długość części prostej 26 cm, w zestawie popychacz o długości 40 cm ze znacznikiem rtg na końcu, prowadnica stalowa pokryta PTFE w plastikowym dyspenserze z końcówką stożkową, średnica 0,032", długość 150 cm, z miękkim końcem, w zestawie 2 zaciski.
Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 30 - biologiczne czyste jednorazowego użytku
1. Paski testowe do pomiaru glukozy we krwi wraz z dzierżawą 60 szt. aparatów do pomiaru glukozy we krwi.
2.000 op. – 1 op. = 50sztuk.
Służące do ilościowego pomiaru stężeniu poziomu cukru we krwi. Paski z enzymem oksydaza glukozowa - GOD, kapilary zasysające umieszczone w górnej części paska. Zakres oznaczenia glikemii 20-600mg/dl. Automatyczny wyrzut paska oraz automatyczne zasysanie krwi, automatyczne kodowanie. Produkt zgodny z wymaganiami PTD 2016. Wymagany certyfikat ISO 15197/2015. Okres ważności minimum 12 miesięcy, data ważności pasków – 6 miesięcy po otwarciu opakowania.
Wykonawca w ramach umowy dostawy zapewni bezpłatny serwis i okresowe przeglądy aparatów do pomiaru glukozy we krwi, zgodnie z wymaganiami producenta oraz przeprowadzi raz na 6 miesięcy walidację urządzenia.
Sterylne, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Zamawiający wymaga dostarczenia 1 opakowanie pasków wraz z glukometrem celem przetestowania zgodności z SIWZ
Pakiet 31
1.Kanister do systemu Thopaz
800szt.
Sterylny zbiornik do systemu drenażu klatki piersiowej Thopaz (lub równoważny) o pojemności 0,8l, z widoczną skalą, znakowaną co min. 100ml. Zbiornik winien posiadać wbudowany filtr hydrofobowo – bakteryjny oraz zawór upuszczający dodatnie ciśnienie. Kanister, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo folia - papier. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Nazwa i opis w języku polskim.
2.Dren z pojedynczym łącznikiem
400szt.
Sterylny dren do systemu drenażu klatki piersiowej Thopaz, długości min. 150cm i średnicy wewnętrznej 5-6mm. Dren dwukanałowy (pomiarowy i pacjenta), wyposażony w klips zaciskowy, zakończony filtrem hydrofobowo – bakteryjny. Dren jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo folia - papier. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Nazwa i opis w języku polskim.

Pakiet 32
1.Igła z markerem tkankowym
50szt.
Marker tkankowy przeznaczony do mocowania do tkanek miękkich piersi w polu zabiegu podczas otwartej lub przezskórnej biopsji w celu radiograficznego oznaczenia miejsca procedury biopsji. Igła ze znacznikiem, jednorazowa, sterylna, z klipami tytanowymi w różnych rozmiarach i kształtach (wstążka, skrzydełko, cewki), z włóknami polymerowymi do identyfikacji miejsca po biopsji gruboigłowej umieszczone w penie; w rozmiarach 17G: dł igły 10 i 12 cm, jak również igły z klipami tytanowymi w kształcie pętli, z zastosowaniem przy MR bez włókien polymerowych w rozm 17G: dł igły 10 i 12cm. Znacznik sterylny, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Nazwa i opis w języku polskim.

Pakiet 33
1.Marker tkankowy do znakowania guzów piersi
120 szt.
Znacznik tkankowy o rozmiarze 15 G do oznaczania guzów piersi w chemioterapii, aplikowany przezskórnie o długości 19 cm z podziałką kontroli głębokości wkłucia co 1 cm.
Znacznik zbudowany z hydrożelu zapewniającego okresową widoczność w USG przez okres ok. 12 miesięcy oraz rdzenia tytanowego o trzech różnych kształtach widocznego w RTG trwale. Sterylny, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Nazwa i opis w języku polskim.

Pakiet 34
Zestaw wkładów wielorazowego użytku do wstrzykiwacza Stellant
1. .Zestaw do iniekcji wielorazowego użytku (sterylny jednorazowego użytku)
550 szt.
Dwunastogodzinny zestaw do podawania środka kontrastowego. Zestaw sterylny, wielorazowego użytku.

2.Dren do pacjenta
15.600 szt.
Dren z zabezpieczeniem multiguard, sterylny, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 35 - umowa na okres 36 m-cy
System zamknięty pobierania krwi + dodatkowe elementy do pobierania krwi

Lp. Wymagane parametry graniczne

(niespełnienie wymagań powoduje odrzucenie oferty) Potwierdzenie spełnienia wymaganych parametrów TAK
1 Pobieranie krwi metodą aspiracyjno-próżniową
2 Wszystkie pozycje do systemu zamkniętego pobierania krwi muszą pochodzić od jednego producenta
3 Utylizacja przez spalanie
4 Bezpieczne połączenie igły z łącznikiem zapobiegające zakłuciu
5 Zamknięcie eliminujące efekt areozolowy, probówki systemu zakręcane korkiem
6 Probówki systemowe wykonane z tworzywa sztucznego
7 Termin ważności oferowanych wyrobów do pobierania krwi z co najmniej 6 miesięcznym terminem ważności od daty dostawy



Asortyment i ilości sprzętu do systemu zamkniętego pobierania krwi, sprzętu jednorazowego użycia, drobnego sprzętu laboratoryjnego
Lp. Przedmiot zamówienia Ilości /36 miesiecy
1 Probówki z napylonym EDTA K3 o poj. 2,7 ml., dł. 75 mm
Æ 13 mm, bez etykiety 30 000
2 Probówki z napylonym EDTA K3 o poj. 2,6 ml.,
Æ 13 mm, bez etykiety 5 000
3
Probówki z heparyną litową do pozyskiwania osocza o poj. 4,9 ml,
Æ do 13 mm, bez etykiety 1 500

4 Adapter membranowy do połączenia systemu zamkniętego pobierania krwi z końcówką strzykawki typu „Luer” 1 500
5 Mikroprobówki do pozyskiwania surowicy, z żelem separującym o poj. 200 μl. ( do pobierania krwi kapilarnej) 300
6 Pojemniki na odpady ostre zanieczyszczone materiałem zakaźnym, z pokrywką, o pojemności do 200 ml., niesterylne 1 000


Pakiet 36
1. Łyżka sterylna do wideolaryngoskopu McGRATH MAC i McGRATH
1.1.
rozmiar 3 - 180 szt. ;
rozmiar 4 - 180 szt. ;
Łyżka sterylna do videolaryngoskopu McGRATH MAC, wykonana z polimeru optycznego do zastosowań medycznych, nie zawiera lateksu. Sterylna, jednorazowego użytku. Pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2.
180 szt.
Jednorazowa sterylna, wykonana z polimeru optycznego łyżka do videolaryngoskopu McGrath Series5, o wymiarach nie większych niż 110mm x 12mm x 15mm, kompatybilna z videolaryngoskopem McGrath Series5, do zastosowań medycznych, nie zawierająca lateksu, sterylna. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 37
1.Filtr do przeciwciał monoklonalny/paklitakselu
5.100 szt.
Filtr przeciwbakteryjny do przetaczania płynów infuzyjnych i leków, jałowy, do stosowania do 96h, z membraną 0,2 μ, zatrzymującą pęcherzyki powietrza, mikroorganizmy, bakterie, grzyby, drożdże, cząstki nieorganiczne, z liniami bez DEHP przed filtrem - 5cm i za filtrem - 20 cm, objętość wypełnienia zestawu max. 4,0 ml , powierzchnia filtrowania 10 cm², przepływ 20ml/min, z zastawką antyzwrotną zapobiegająca cofaniu się krwi w kierunku filtra oraz specjalną zatyczkę typu Flowstop, która umożliwia wypełnienie i odpowietrzenie zestawu przed podłączeniem do linii infuzyjnej przy zachowaniu jego sterylności. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 38
1. Szpatułki laryngologiczne do języka dla dorosłych.
8.000 szt.
Wykonane z plastiku, profilowane. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 39
1. Zgłębnik żołądkowy silikonowy.
Ch 14/150 cm 20 szt. ;
Ch 16/150 cm 30 szt. ;
Ch 18/150 cm 480 szt. ;
Ch 20/150 cm 50 szt. ;
Wykonany z silikonu. Dystalna cześć zgłębnika zakończona atraumatyczną oliwką (zamknięty obły koniec) nie drażniąca przewodu pokarmowego. Dwa otwory boczne. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 40
1. Chwytak do polipów.
220 szt. ;
Woreczek foliowy rozpostarty na pętli o średnicy 35 mm. Bezlateksowy, z funkcją rotacji. Średnica zewnętrzna osłonki 2,3mm. Długość narzędzia 230cm. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo, rękojeść skalowana co 5mm. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Urządzenie do pompowania balonów do poszerzania zwężeń.
45 szt. ;
Urządzenie sterylne, jednorazowego użytku z manometrem. Pracujące w zakresie ciśnień 0-440 PSI. Pakowane pojedynczo, na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 41
1. Zestaw operacyjny do leczenia plastyki pochwy
1.1. przedniej
55 szt.
Skład zestawu:
• Siatka o wymiarach 50x65mm wykonana z pilpropylenu monofilamentowego, kształt anatomiczny, z podwójnymi ramionami z każdego boku do przeprowadzenia przez otwory zasłonowe –double TOT. Wielkość oczek 1,06x1,01mm, grubość 0,33mm, gramatura 28g/m2
• Jednorazowe narzędzie do zakładania siatki metodą przesłonową „out-in”.
Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2. tylnej
18 szt.
Skład zestawu:
• Siatka o wymiarach 40x140mm wykonana z pilpropylenu monofilamentowego, kształt anatomiczny. Wielkość oczek 1,06x1,01mm, grubość 0,33mm, gramatura 28g/m2
• Jednorazowe narzędzie do zakładania siatki przez pośladki.
Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 42
1.Igła do pobierania i wstrzykiwania do pojemników wielodawkowych.
33.000 szt.

L.p. Opis wymaganych parametrów Spełnienie warunków Opis oferowanych parametrów
wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych pozycji
(wypełnia Wykonawca) Punktacja
1 2 3 4 5
1. Igła do aspiracji leków spełniająca poniższe wymogi: (wpisać nr katalogowy i nazwę producenta)
2. Zastawka uniemożliwiająca wyciek płynu po odłączeniu strzykawki
TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
3. Filtr aerozolowy o pojemności do 0,2µm
TAK Filtr aerozolowy
o pojemności najmniejszej uzyska max ilość punktów - 5pkt.,
o pojemności 0,2µm – 0pkt.
inne proporcjonalnie
4. Filtr cząsteczkowy o pojemności do 5µm TAK Filtr cząsteczkowy
o najmniejszej pojemności uzyska max ilość pkt – 5 pkt.,
o pojemności 5µm – 0pkt.
inne proporcjonalne
5. Kolec standardowy TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
6. Miejsce podłączenia strzykawki zamykane klapką TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
7. Miejsce podłączenia strzykawki – obniżone w stosunku do osłonki. TAK/NIE Miejsce podłączenia strzykawki obniżone w stosunku do osłonki:
TAK – 5 pkt.,
NIE – 0 pkt.
8. Igła sterylna jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie

UWAGA: Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać w kryterium: oceny parametrów jakościowych i użytkowych wynosi 15 punktów. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty po 5 szt. próbek.
Pakiet 43
1.Elektroda śrubowa do generatora Versapoint
15 szt.
Elektroda śrubowa - do odparowania i cięcia podobnego do wkłuwania igły, kompatybilna z generatorem Versapoint. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 44
1.Tasiemka do mocowania rurek tracheostomijnych.
3.800 szt.
Tasiemki bawełniane o długości 50 – 60 cm i 1-1,3 cm szerokości. Bez żadnego zapięcia. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 45
1.Igła do znieczuleń
1.1.
25G/88mm - 100 szt. ;
27G/88mm - 200szt. ;
Igła podpajęczynówkowa z prowadnicą typ Pencil Point z bocznym otworem, przezroczysty eliptyczny uchwyt ze wskaźnikiem położenia szlifu igły z wbudowanym pryzmatem zmieniającym barwę po wypełnieniu PMR, uchwyt mandrynu w kolorze kodu rozmiaru. Uchwyt z czterema otworami z każdej strony. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.2.
25G/103mm - 50szt. ;
27G/88mm - 50szt. ;
Igła podpajęczynówkowa z prowadnicą typ Pencil Point z bocznym otworem, przezroczysty eliptyczny uchwyt ze wskaźnikiem położenia szlifu igły z wbudowanym pryzmatem zmieniającym barwę po wypełnieniu PMR, uchwyt mandrynu w kolorze kodu rozmiaru. Uchwyt z czterema otworami z każdej strony. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.3.
22G/88mm - 50szt. ;
Igła podpajęczynówkowa z prowadnicą typ Quinke z bocznym otworem, przezroczysty eliptyczny uchwyt ze wskaźnikiem położenia szlifu igły z wbudowanym pryzmatem zmieniającym barwę po wypełnieniu PMR, uchwyt mandrynu w kolorze kodu rozmiaru. Uchwyt z czterema otworami z każdej strony. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.4.
G20 x 13’8” - 50szt. ;
Prowadnica do igieł podpajęczynówkowych. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.5.
100szt. ;
Zestaw do znieczuleń zewnątrzoponowych ciągłych; zawartość wykonana z materiałów spełniających normy CE:
-igła zewnątrzoponowa ze skrzydełkami i końcówką typu Tuohy z mandrynem
-cewnik z miekką końcówką typu Soft Tip, atraumatyczny, z otworami bocznymi, ze znacznikiem kontroli położenia, o rozmiarze 18G
-filtr płaski zamykany korkiem
-łącznik do cewnika
-niskooporowa, plastikowa strzykawka o pojemności 10ml. Całość w opakowaniu blisterowym z odrywaną tylną ścianką, jałowa.
Zestaw sterylny, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
1.6.
100szt. ;
Mocowanie cewnika zewnątrzoponowego stosowanego w regionalnej anestezji wraz opatrunkiem zabezpieczającym, sterylne, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Kryteria oceny jakościowej
1.Poz. 1.1, 1.2, 1.3
Uchwyt igły PP ze znacznikiem kierunku ścięcia szlifu igły Tak - 10 pkt.
Nie – 0 pkt.
2.Poz. 1.5
Zestaw do ZO z zatrzaskowym przeziernym łącznikiem do cewnika Tak – 10 pkt.
Nie – 0 pkt.

Etykieta samoprzylepna informująca w jakiej przestrzeni znajduje się cewnik Tak – 10 pkt.
Nie – 0 pkt.




Pakiet 46
Zamawiający wymaga bezpłatnego użyczenia na czas związania z umową, generatora Valleylab posiadającego 1 gniazdo i współpracującego z końcówkami z pozycji 5.3., 5.4.1., 5.4.2., 5.4.3.
Osprzęt medyczny sterylny do platformy elektrochirurgicznej VALLEYLAB.
1. Narzędzie typu ATLAS Short do uszczelniania i rozdzielania Liga Sure.
160 szt. ;
Narzędzie typu ATLAS Short do uszczelniania i rozdzielania Liga Sure Narzędzie o średnicy 10 mm i długości 20 cm, uruchamianie systemu zamykania naczyń włącznikiem ręcznym lub nożnym, szczęki z wbudowanym nożem, z przewodem. Jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Narzędzie typu LigaSure Small Jaw do generatora Force Triad.
300 szt. ;
Narzędzie typu LigaSure Small Jaw do generatora Force Triad Jednorazowe, sterylne, długość elektrody 16-17mm, kąt rozwarcia szczęk 28st., długość 18-19cm, z przewodem, wbudowanym nożem, aktywowany ręcznie lub nożnie pakowane pojedynczo. Narzędzie jednorazowe, sterylne. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy
3. Narzędzia typu Impact do generatora Force Triad.
430 szt. ;
Narzędzia typu Impact do generatora Force Triad Jednorazowy, długość 18 cm, trzon obracany o 180 stopni, szczęki zakrzywione pod kątem 14 stopni, uruchamianie systemu zamykania naczyń włącznikiem ręcznym lub nożnym, szczęki z wbudowanym nożem, szczęki z wbudowanym nożem o dł. 36mm, sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Narzędzie 5mm typu Blunt Tip do uszczelniania i rozdzielania do generatora Force Triad.
30 szt. ;
Narzędzie 5mm typu Blunt Tip do uszczelniania i rozdzielania Liga Sure. Narzędzie o średnicy 5 mm i długości 23 cm, uruchamianie systemu zamykania naczyń włącznikiem ręcznym lub nożnym, z wbudowanym nożem, z przewodem. Zakres obrotu trzonu 180 stopni. Jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
5.
5.1. Elektroda typu Liga Sure Xtd do generatora Force Triad.
50 szt. ;
Elektroda wpinana z przewodem. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności min.12 miesięcy od daty dostawy.
5.2. Elektroda typu Liga Sure Max do generatora Force Triad.
250 szt. ;
Elektroda z przewodem wpinana. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności min.12 miesięcy od daty dostawy.
5.3. Elektroda typu Liga Sure Curved Jaw do generatora Force Triad.
200 szt. ;
Elektroda wpinana z nożem oraz przewodem. Szczęki zakrzywione pod kątem 30 stopni, długość szczęk 25mm. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim.
5.4. Narzędzie laparoskopowe oraz do zabiegów klasycznych Liga Sure.
5.4.1.
550 szt. ;
Narzędzie laparoskopowe o średnicy 5mm, długość trzonu 37cm, szczęki zakrzywione o długości 20mm, trzon obracany o 350 stopni. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
5.4.2.
400 szt. ;
Narzędzie do zabiegów klasycznych o średnicy 5mm, długość trzonu 23cm, szczęki zakrzywione o długości 20mm, trzon obracany o 350 stopni. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
5.4.3.
20 szt. ;
Narzędzie do zabiegów laparoskopowych o średnicy 5mm, długość trzonu 37cm, szczęki proste, tępo zakończone. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
5.4.4.
20 szt. ;
Narzędzie do zabiegów laparoskopowych o średnicy 10mm, długość trzonu 37cm, szczęki proste, tępo zakończone. Jednorazowa, sterylna, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
5.5. Przewód do laparoskopowych narzędzi monopolarnych.
100 szt. ;
Sterylny, jednorazowego użytku umożliwiający uzyskanie trzech trybów energii monopolarnej. Jednorazowy, sterylny, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
6.Urządzenie typu TriVerse Force do generatora Force Triad.
2.000 szt. ;
Urządzenie z trzema przyciskami aktywacji energii monopolarnej i regulatorem suwakowym do zmiany mocy. Ostrze elektrody powleczone silikonem ze złączem sześciokątnym. Długość przewodu 4,6 m. Jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
7. Elektroda igłowa powlekana.
1.700 szt. ;
Elektroda powlekana warstwą sylikony, długość całkowita 7,2 cm, długość aktywna 2,8 cm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
8. Elektroda ostrzowa powlekana, wydłużona, izolowana.
150 szt. ;
Elektroda powlekana warstwą sylikony, długość całkowita 10,16 cm, długość aktywna 5,1 cm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
9. Elektroda ostrzowa powlekana.
3.500 szt. ;
Elektroda powlekana warstwą sylikony, długość całkowita 6,35 cm, długość aktywna 2,8 cm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
10. Elektroda igłowa powlekana, wydłużona, izolowana
150szt. ;
Elektroda igłowa powlekana, wydłużona, izolowana. Długość całkowita 10,16cm, długość aktywna 5,1mm, średnica ostrza 0,787mm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
11. Płyn antyroszeniowy do optyki laparoskopowej.
100 szt. ;
Sterylny, pakowany w plastikowy flakon dostarczony wraz z gąbką do przecierania optyki. Całość zapakowana w kartonowe opakowanie znajdujące się w sterylnym opakowaniu. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii oraz daty ważności. Okres ważności sprzętu minimum 12 miesięcy.

Pakiet 47
1. Pojemnik z wodą do nawilżania.
1.000 szt. ;
Pojemnik z wodą o pojemności 340-350 ml, wyposażony w łącznik (adapter). Sterylny, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty badania klinicznego potwierdzającego możliwość stosowania wody krzyżowo u wielu pacjentów przez minimum 30 dni. Na każdym pojemniku nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Pojemnik z wodą do nawilżania.
1.400 szt. ;
Zamknięty system do inhalacji, do nebulizacji o pojemności 0,5 l, zawierający sterylną wodę.Pojemnik wyposażony w cztery boczne porty, umożliwiające łączenie z głowicą do nebulizacji, bądź pojemników do inhalacji. Zawór zabezpieczający pojemnik przed rozerwaniem. Możliwość stosowania w modelu tlenoterapii biernej u różnych pacjentów do zupełnego wyczerpania pojemnika, minimum 75 dni, potwierdzone oświadczeniem producenta. Na każdym pojemniku nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Pojemniki z wodą.
3.800 szt. ;
Pojemniki z wodą destylowaną do inhalacji ultradźwiękowej o pojemności 145 ml. Pasujące do inhalatora Omega Vario. Pojemniki sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 48
1. Cewnik do podwieszania naczyń krwionośnych MAXI
Żółte - 400 szt. ;
Niebieskie – 100 szt. ;
Czerwone – 100 szt. ;
Cewnik przeznaczony do izolacji i podwiązywania naczyń krwionośnych, wykonany z kurczliwej taśmy silikonowej (niepowlekanej) lub poliestru. Sterylny, jednorazowego użytku. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Dren lateksowy-penrose.
150 szt. ;
Dren wykonany z lateksu z możliwością uwidocznienia w promieniach RTG. Szerokość drenu od 9,5 – 10 mm. Długość drenu od 25 – 30 cm. Sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 49
1. Dren do ewakuatora dymu typu RapidVac.
6mm 100 szt. ;
9mm 150 szt. ;
Dren sterylny, laparoskopowy bez zaworu, dł. 3m, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Ssawka typu AcuVac do ewakuatora dymu.
250 szt. ;
Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Dren do ewakuatora dymu typu RapidVac laparoskopowy.
120szt. ;
Dren sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Rozmiar 6mmx3m posiadający zawór umożliwiający kontrolowaną ewakuację dymu. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Jenorazowa elektroda czynna wraz z drenem do ewakuatora dymu
140szt. ;
Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Elektroda czynna z dwoma przyciskami cięcie i koagulacja, zintegrowana przezroczysta wysuwana kaniula do pochłaniania dymu, zintegrowany dren obracający się 360st. po Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5. Igła typu Veresa do zabiegów laparoskopowych.
1.200 szt. ;
Igła insuflacyjna o długości 120 mm w rozmiarze 14G z sygnałem dźwiękowym określającym wejście do jamy brzusznej. Wyposażona w kurek odcinający i pływak. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
6. Zestaw do odsysania, płukania i oświetlania pola operacyjnego do zabiegów przełykowych.
10 szt. ;
Zestaw z końcówka Yankauer. Końcówka wydłużona 12Ch, z wydłużonym do 5 cm metalowym końcem, z kontrolą siły ssania, mandrynem i trzykanałowym drenem długości min. 3m. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
7. Zestaw do odsysania, płukania i oświetlania pola operacyjnego do zabiegów jelitowych.
10 szt. ;
Zestaw z końcówka Yankauer. Końcówka zagięta, wydłużona z zakończeniem prostym oraz kontrolą siły ssania, mandrynem i trzykanałowym drenem długości min. 3m. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 50
Sprzęt bezpieczny
1.Igła bezpieczna typu LOCK
0,5x25mm -500 op;
0,7x30mm -200 op;
0,8x40mm -600 op;
0,9x40mm -100 op;
1op. = 100szt.
Igła bezpieczna - z ostrzem zorientowanym w kierunku osłony zabezpieczającej, która umożliwia iniekcje pod małym kątem. igła i osłona igły integralnie ze sobą połączone (bez możliwości odłączenia igły od osłony zabezpieczającej).Słyszalne kliknięcie potwierdzające bezpieczne zamontowanie igły i słyszalne potwierdzenie aktywacji mechanizmu zabezpieczającego jednym palcem, bez potrzeby użycia twardej powierzchni. Kompatybilne ze strzykawkami luer lock i Luer. Wykonane w technologii umożliwiającej pewne i bezpieczne mocowanie na końcówce luer potwierdzone słyszalnym kliknięciem (dodatkowy zacisk wewnątrz nasadki igły).
Igły sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Igła do pobierania leków z filtrem
450 op. ; 1 op.=100szt.
Igła służąca do pobierania leków z filtrem o pojemności 5 µm, tępo zakończona pod kątem 45°. Nasadka w kolorze purpurowym/ fioletowym dla łatwej identyfikacji rodzaju igły przy pracy z cytostatykami. Igła sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3.Bezpieczne igły do wstrzykiwaczy insulinowych
30 G 0,30 mm x 5 mm,
200op.
1op. = 100szt.
Igły sterylne, po użyciu igła bezpiecznie zamknięta w plastikowej osłonce chroniącej przed zakłuciem z 2 stron: od strony pacjenta i od strony wstrzykiwacza, kompatybilne ze wstrzykiwaczami dostępnymi na rynku - kompatybilność potwierdzona certyfikatem kompatybilności technicznej dołaczonym do oferty, sterylizowane radiacyjnie, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4.Bezpieczna igła motylek do wkłuć podskórnej
15op.
21-23G, długość drenu 17,5-31cm
1op. = 100szt.
Bezpieczna igła motylkowa do pobierania krwi z trudnych naczyń w systemie zamkniętym lub krótkotrwałych wlewów , z adapterem luer, wyposażony w element zabezpieczający przed zakłuciem w postaci nasady przesuwnej na ostrze igły, ze słyszalnym kliknięciem, z wizualizacją, sterylizowany tlenkiem etylenu, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5.Strzykawka 50/60ml Luer-Lock
12.500 szt. ;
Strzykawki z końcówką luer lock , bez zawartości lateksu, PCV, DEHP, kompatybilne z lekami cytostatycznymi.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności.
Nazwa i opis w języku polskim.

Pakiet 51
1.Elektroda do defibrylacji
20szt.
Jednorazowa elektroda defibrylacjno-stymulująca dla dorosłych typu MR60, sterylna, przewody wystające poza opakowanie. Elektroda pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Dla wszystkich pakietów: Zamawiający zastrzega, że szacunek ilościowy przedmiotu zamówienia został określony wyłącznie w celu oszacowania łącznej ceny za realizację zamówienia w całym okresie objętym umową.
Zamawiający zastrzega, iż liczba zamawianego asortymentu objętego przedmiotem zamówienia uzależniona jest od bieżących potrzeb, jednak łączna wartość umowy nie może przekroczyć kwoty, jaką Wykonawca zaoferuje za realizację całości zamówienia/pakietu w ofercie.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania Wykonawcy do dostarczenie próbek na każdy asortyment oferowany przez Wykonawcę po otwarciu ofert, niezależnie od wykazu próbek wymienionych w załączniku „Opis przedmiotu zamówienia”, które należy złożyć wraz z ofertą.















Załącznik nr 6 do SIWZ


Dotyczy: Zakup i dostawa sprzętu sterylnego jednorazowego i wielorazowego użytku oraz niesterylnego jednorazowego użytku




Nazwa i adres Wykonawcy: ………………………………………….

Oświadczamy, że cały asortyment wyszczególniony w naszej ofercie:

1. Posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktów w Polsce zgodnie z Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz.U.10.107.679) tj. deklaracje zgodności, certyfikat CE (o ile dotyczy).
3. Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych oraz dokumentów (foldery, ulotki) jednoznacznie potwierdzających parametry oferowanego asortymentu.



.......................................................................
Czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby umocowanej do dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


.....................................................
pieczątka firmy

« Powrót do szczegółów zamówienia