Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.

Numer zamówienia:

350/74/2015

« Powrót do szczegółów zamówienia

Odpowiedzi na pytania

Poznań, dn. 13.11.2015r

EZ/350/74/2015/1269


Wg rozdzielnika


Dot. przetargu nieograniczonego nr 350/74/2015 na:
BUDOWĘ OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.


Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu informuje, iż udziela niniejszym odpowiedzi na część pytań.

Odpowiedzi na pozostałe pytania podane niżej zostaną udzielone do dnia 20.11.2015r.

Pytania, które zostały złożone po ostatecznym terminie na składanie pytań wyznaczonym przez zamawiającego na dzień 02 listopada 2015r, pozostaną bez odpowiedzi.


Odpowiedzi na pytania:

Pytanie 1
W związku z odpowiedzią Zamawiającego z dnia 30.10.2015 na pytanie 32. dopuszczającą stosowanie urządzeń posiadających certyfikat równoważny do EUROVENT prosimy o wskazanie parametrów certyfikacji które będą decydować o ocenie równoważności certyfikatów.

Pytanie 2
W związku z odpowiedzią Zamawiającego z dnia 30.10.2015 na pytanie 32. dopuszczającą stosowanie urządzeń posiadających certyfikat równoważny do EUROVENT prosimy o odpowiedź czy Zmawiający uzna za równoważny certyfikat TUV REINLAND zgodny z normami . PN-EN 1751:2014-03; PN-EN 1886:2008; PN-EN 13053+A1:2011 czyli takimi na jakie powołuje się również certyfikat EUROVENT. Certyfikat TUV jest powszechnie wykorzystywany przez większość producentów urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych do potwierdzania zgodności urządzeń z kartami doborowymi.

Odpowiedź : na pytanie: 1,2
Certyfikat EUROVENT, wydawany przez EUROVENT CERTIFICATION COMPANY jest ściśle powiązany z ESSER (wszystkie urządzenia posiadające certyfikację EUROVENT muszą posiadać certyfikaty ESSER), certyfikacji uwzględniającej pracę urządzeń w warunkach obciążenia częściowego, obowiązującej od 2006r.
Certyfikację obciążenia częściowego ESSER wykorzystuje się dla porównania średniej efektywności energetycznej urządzeń, certyfikacja pracy przy obciążeniu częściowym sprawia, że parametry urządzenia są znacznie bliższe rzeczywistości.
Certyfikatem równoważnym dla ESSER jest IPLV (intergated part load value), wykorzystywany w Stanach Zjednoczonych.
W świetle powyższych informacji naszym zdaniem TUV RHEILAND nie spełnia warunku równoważności.

Pytanie 3
Ilości kratek, nawiewników, anemostatów, zaworów wentylacyjnych w "Specyfikacji kanałów wentylacyjnych" nie pokrywają się z ilościami w przedmiarze instalacji klimatyzacji i wentylacji. Proszę o zweryfikowanie tych ilości lub określenie w którym dokumencie ilości są poprawne.
Odpowiedź:
Projekt wykonawczy jest dokumentem nadrzędnym w stosunku do przedmiarów oraz specyfikacji. W przypadku stwierdzenia rozbieżności pomiędzy tymi dokumentami, należy przyjąć do wyceny ilość elementów wynikającą z projektu wykonawczego.

Pytanie: 4 zwracamy się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji czy istnieje możliwość wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania tylko na okres realizacji budowy, a następnie kolejnego zabezpieczenia tylko na okres rękojmi za wady?
Odp. Nie. Zamawiający nie widzi potrzeby dokonywania proponowanej zmiany.

Pytanie: 5 W osi H w miejscu dylatacji konstrukcyjnej budynku występują trzpienie dylatacyjne wraz z wypełnieniem masą ogniochronną. Prosimy o określenie ilości trzpieni i wskazanie pozycji w której należy wycenić powyższe elementy.
Odpowiedź: Parametry trzpieni dylatacyjnych nie gorsze niż najsłabsze trzpienie Firmy Halfen Cret 122 dla siły poprzecznej ca 50 kN.
Rozmieszczenie zwymiarowane na rzutach konstrukcji stropu. Brak pozycji w przedmiarze należy uzupełnić.
Wycena dotyczy obu dylatowanych pozycji, w których osadza się elementy trzpienia.

Pytanie: 6 Prosimy o potwierdzenie, że zakres zamówienia obejmuje również dostawę i montaż drzwi osłonowych do bunkrów akceleratorów (oznaczone jako Dak1 i Dak2) oraz drzwi drewnianych rozsuwanych dwuskrzydłowych D9a. Jeżeli tak to prosimy o wskazanie pozycji w których należy ja wycenić.
Odpowiedź: Potwierdzamy, że zakres zamówienia obejmuje również dostawę i montaż drzwi osłonowych do bunkrów akceleratorów (oznaczone jako Dak1 i Dak2) oraz drzwi drewnianych rozsuwanych dwuskrzydłowych D9a. Drzwi Dak1 i Dak2 oraz drzwi D9a dodano w pozycji nr 6.4.2 skorygowanego przedmiaru, załączonego opublikowanego w dniu 2.11.2015.

Pytanie: 7 Dokumentacja rysunkowa zawiera stalowe schody techniczne z poz. +4.08 m na poz. +5.85m, które nie są ujęte w przedmiarze. Czy należy je wycenić i dodać do kosztorysu?
Odpowiedź: Schody techniczne wraz z innymi elementami stalowymi zostały ujęte w przedmiarze w pozycji nr 74 – Rysunek konstrukcyjny OR_PW_K_21
74 KNR 2-05 0208/04 Konstrukcje podparć, zawieszeń i osłon o masie elementu do 50kg - elementy stalowe t 1,32

Pytanie: 8
1. Dotyczy wentylacji
W załączonych przedmiarach jest za mało o jeden wentylator
Wg przedmiaru Wg Projektu
34 Kanałowy wentylator wyciągowy 300*400 pom. transformatora szt 2 2
35 Kanałowy wentylator wyciągowy pobór mocy 28,2W, zasilanie 1/230/50, wydajność 150m3//h. Wentylator wyposażony w regulator transformatorowy. Wentylator przeznaczony do pracy z centralą NW5,NW6 (W5, W7) szt 2 2
36 Kanałowy wentylator wyciągowy pobór mocy 61W, zasilanie 1/230/50, wydajność 290m3//h. Wentylator wyposażony w regulator transformatorowy. Wentylator przeznaczony do pracy z centralą NW1,.NW4 NW2(W1, W2, W4, W6) szt 4 4
19 Dachowy wentylator wyciagowy pobór mocy 249W, zasilanie 3/400/50, wydajność 1250m3//h. Wentylator wyposażony w regulator transformatorowy.oraz ocieplana podstawą dachową Wentylator przeznaczony do pracy z centralą NW5.( W-8) szt 1 1

W przedmiarach brak jest wentylatora W3 obsługującego pomieszczenie 0.040.
Czy zamawiający uzupełni przedmiary? Prosimy o stanowisko
Odpowiedź: Brakujący wentylator należy doliczyć jako dodatkową pozycję w kosztorysie ofertowym.

Pytanie: 9
W opisie technicznym projektu wentylacji mowa jest o centralach z wymiennikiem krzyżowym z bypassem, natomiast przedmiar i kosztorys zawierają informacje o centralach z wymiennikiem glikolowym (tylko centrala NW1 wpisana jest z wymiennikiem krzyżowym).

Proszę o informację które modele central są prawidłowe? Które należy uwzględnić w wycenie ?
Odpowiedź: W wycenie należy uwzględnić centrale zgodne z projektem (wszystkie z wymiennikami krzyżowymi).

Pytanie: 10 Proszę o podanie schematu dla rozdzielnicy RG-K.
Odpowiedź:
Schemat rozdzielnicy RG-K znajduje się na rysunku nr OR_PW_E_12 „Schemat zasilania – rozdzielnica RG budynku Radioterapii“

Pytanie: 11 Rozdzielnice RCT i RS według schematu OR_PW_E_12 zasilane są kablami 4 x N2XH 1x50mm2 + N2XH 1x25mm2. Brak kabla zasilającego N2XH 4x50 mm4 –dł 541m-na schemacie, a pojawia się w przedmiarach poz.93 . Gdzie on występuje?
Odpowiedź:
Zapis N2XH 4*50 jest pomyłką winien być kabel jednożyłowy N2XH 1*50. Przedmiar po korekcie załączamy.

Pytanie: 12 Na rzucie piętra OR_PW_E_09 występuje oprawa B2 naścienna LED G/D 21W w ilości 20szt. Proszę o uzupełnienie w przedmiarach.
Odpowiedź:
Kosztorys uzupełniono. Przedmiar po korekcie załączamy.

Pytanie: 13 Zliczono 82 szt opraw B1 naścienna LED 11W 1300lm PLX IP44 zamiast 71 szt. Proszę o zmianę w przedmiarach poz. 126
Odpowiedź:
Kosztorys uzupełniono. Przedmiar po korekcie załączamy.

Pytanie: 14 Zliczono 50 szt H1 Oprawa awaryjna wbudowana SE/AT 3W zamiast 41 szt. Proszę o zmianę w przedmiarach poz.142
Odpowiedź: Kosztorys uzupełniono. Przedmiar po korekcie załączamy.

Pytanie: 15 W opisie sterowań BMS jest wspomniana centrala telefoniczna. Czy chodzi o centralę istniejąca na terenie szpitala?
Odpowiedź:
Tak jak jest napisane w opisie, parametry środowiska pomieszczenia centrali. Chodzi o pomieszczenie T -1.008 Centrala telefoniczna w projektowanym budynku. Monitorowanie parametrów pomieszczenia (zalanie i temperatura).

Pytanie: 16 Proszę o informację czy należy zachować kompatybilność (stackowanie) urządzeń aktywnych z istniejącym systemem. Jeżeli tak to proszę o podanie producenta oraz konkretnych typów urządzeń.
Odpowiedź:
Zamawiający nie wymaga zachowania kompatybilności w zakresie łączenia w stos przełączników urządzeń zlokalizowanych w Pile z urządzeniami zlokalizowanymi w Poznaniu.

Pytanie: 17 W opisie instalacji niskoprądowych jest napisane: "Projektowany system parkingowy należy połączyć z istniejącym systemem parkingowym na terenie szpitala w celu przekazania sygnału blokady szlabanu wyjazdowego w czasie, kiedy jeden ze szlabanów wyjazdowych (szpitala lub ośrodka radioterapii) będzie już otwarty. Rozwiązanie to ma na celu otwarcie w danym czasie tylko jednego szlabanu wyjazdowego i umożliwienie bezkolizyjnego wyjazdu z parkingu". W związku z tym proszę o informację jakiej firmy jest istniejący system parkingowy.
Odpowiedź:
W szpitalu jest zamontowany system parkingowy firmy Logbit.
Dopuszcza się montaż systemu parkingowego innego producenta pod warunkiem
spełnienia wytycznych dot. sterowania szlabanem na wjeździe pracowniczym szpitala.
W przypadku zmiany systemu Wykonawca we własnym zakresie uzgodni z właściwymi służbami Szpitala sposób sterowania szlabanem oraz ewentualne doposażenie istniejącego systemu parkingowego w niezbędne do tego urządzenia.
Pytanie: 18 Prosimy o uzupełnienie projektu instalacji BMS o rysunki „prefabrykowanych szaf sygnałowych do monitoringu” wraz z zestawieniem wyposażenia tych szaf. Projekt WYKONAWCZY instalacji BMS powinien takie rysunki zawierać.
Odpowiedź:
W zależności od zastosowanych urządzeń wykonawczych, stosuje się szafy sterownicze dla konkretnego rozwiązania. Oferent powinien na podstawie wiedzy o zaproponowanych urządzeniach wykonawczych wykonać rysunek warsztatowy przedmiotowych szaf, wycenić je i umieścić w ofercie, co jest oczywiste w przypadku szaf związanych z aparaturą kontrolno-pomiarową.

Pytanie: 19 W przedmiarze wentylacja i klimatyzacja brakuje klimatyzacji ogólnej pomieszczeń. Prosimy o ujęcie w przedmiarze;
Odpowiedź: Klimatyzację należy wycenić w zakresie zgodnym z projektem.

Pytanie: 20 Prosimy o weryfikację ilości grzejników w przedmiarze co i ct. (pozycja 54 – 1041 szt.);

Odpowiedź: W pozycji nr 54 należy przyjąć 1 szt grzejnika HV20-/300/1040.
Należy dodać pozycję kosztorysową uwzględniającą grzejnik HV-20-600/1040- szt. 1.
Architektura wnętrz pyt. (21-119)
Pytanie: 21
Prosimy o wyjaśnienie (i ewentualna korektę pozycji przedmiaru) do jakiej wysokości należy wykonać okładziny ścienne z płytek ceramicznych, z uwagi na rozbieżności w załączonej dokumentacji przetargowej. Zgodnie z Projektem Wnętrz okładziny P1 projektuje się do wysokości 2,4 m, a okładziny P2 do 2 m; natomiast z STWiOR oraz przedmiarów wynika, że okładziny należy wykonać w pełnej wysokości ścian, tj. 3,3m (również ponad sufitami podwieszonymi);
Odpowiedź: Zgodnie z Projektem Wnętrz, wykonanie okładzin: – P1 do wysokości 2,4 m, - P2 do wysokości 2,0 m. Należy zmniejszyć wysokość okładzin w przedmiarze.
Pytanie: 22
W przedmiarze poz.132 wskazano wykonanie okładziny F1 w wysokości 2,6 m –z dokumentacji wynika że okładziny F1 stanowią jedynie 2 rzędy płytek? Prosimy o korektę przedmiaru;
Odpowiedź: Wykonanie okładziny F1 – montaż jednego rzędu płytek nad blatem wysokości 60 cm, na długości blatu w ciągach meblowych. Należy zmniejszyć obmiar.

Pytanie: 23
W przedmiarze poz.155 brak uwzględnienia okładzin F1 w pomieszczeniach 0.021, 0.038, 0.041, 0.052. Prosimy o korektę przedmiaru;
Odpowiedź: Należy uzupełnić przedmiar o ilość okładziny F1 w pomieszczeniach 0.021, 0.038, 0.041, 0.052.

Pytanie: 24
W przedmiarze poz.194 brak uwzględnienia okładzin F1 w pomieszczeniach H0.031, H0.028, H0.025, H0.021. prosimy o korektę przedmiaru;
Odpowiedź: Należy uzupełnić przedmiar o ilość okładziny F1 w pomieszczeniach H0.031, H0.028, H0.025, H0.021.

Pytanie: 25
W przedmiarze brak pozycji wykonania okładziny P1* dla kondygnacji piwnicy, parteru i I piętra. Prosimy o korektę przedmiaru;
Odpowiedź: W pomieszczeniach łazienek, wc z okładziną P1 (płytki gresowe 59,7 x 29,7 cm), jedna ściana oznaczona jest jako P1*, co oznacza: ścianę z okładziną płytek gresowych 59,7 x 29,7 cm i lokalnie płytek gresowych dekoracyjnych 29,7 x 29,7 cm (zgodnie z przykładowymi kładami łazienek), z lustrem (o wysokości 90cm i szerokości dostosowanej do szerokości przedsionka wc) wklejonym między płytki od wysokości 120 cm nad posadzką. W przedmiarach obmiar płytek gresowych 59,7 x 29,7 cm obejmuje wszystkie ściany pomieszczeń (czyli również tę oznaczoną jako P1*). Obmiar nie wyodrębnia jednak powierzchni luster, która została tutaj ujęta w obmiarze płytek. Należy skorygować przedmiar, zgodnie z projektem. Ponadto wysokość okładziny z płytek należy przyjąć do 2,4 m, zgodnie z projektem.

Pytanie: 26
W przedmiarze brak pozycji wykonania okładziny F1 dla kondygnacji I piętra. Prosimy o korektę przedmiaru;
Odpowiedź: Okładziny F1 dla I piętro ujęto w przedmiarze w pozycji nr 194.

Pytanie: 27
Prosimy o wyjaśnienie (i ewentualną korektę pozycji przedmiaru) do jakiej wysokości należy wykonać okleiny ścienne i malowanie – z załączonych przedmiarów wynika, iż okleiny i powłoki malarskie mają być wykonane w pełnej wysokości ścian, tj. 3,3m (również powyżej sufitów podwieszanych)?
Odpowiedź: Okleiny ścienne i malowanie należy wykonać do wysokości sufitów podwieszonych. Należy odpowiednio zmniejszyć przedmiar.

Pytanie: 28
Prosimy o weryfikację pozycji przedmiaru Wykończenia wnętrz w zakresie sufitów, np.
-opis poz. 32-36, poz.62-66 dotyczące wykonania okładziny z płyt g-k, malowanych; natomiast z dokumentacji wynika, ze w pom 0.042 należy wykonać sufit modułowy z płyt gipsowo-kartonowych np. Rigips Casoprano; Pozycje 33-36 i 63-66 są zbędne. Ponadto wg dokumentacji sufit np. Rigips Casoprano występuje również np. w pom T.0.004. Razem przedmiar powinien wynosić 15,68m2
- opis poz.67-71, poz. 97-101, poz. dotyczące wykonania okładziny z płyt g-k, malowanych; natomiast z dokumentacji wynika ze w tych pomieszczeniach należy wykonać sufit modułowy z płyt gipsowo-kartonowych np. Rigips Gypex; poz. 68-71 i 98-101 są zbędne;
- opis poz.37-41, dotyczący wykonania okładziny z płyt g-k, malowanych, natomiast z dokumentacji wynika ze w tych pomieszczeniach należy wykonać sufit modułowy np. Optima; pozycje 38-41 są zbędne;
-wg przedmiaru poz. 114 ilość wynosi 177,12 m2, natomiast z dokumentacji projektowej ilość sufitu modułowego np. Sierra wynosi 159,12m2;
-wg przedmiaru poz. 115 ilość wynosi 20,16 m2, natomiast z dokumentacji projektowej ilość sufitu modułowego np. Optima wynosi 42,10 m2;
-wg przedmiaru poz. 116 ilość wynosi 77,97 m2, natomiast z dokumentacji projektowej ilość sufitu modułowego np. Ultima Planks wynosi 115,9 m2;
Odpowiedź:
Błędnie przyjęto pozycję na wykonanie sufitów modułowych, pozycje 33-36 i 63-66 są zbędne.
Właściwy przedmiar dla pozycji nr 62 – to 22,32 m2, w pozycji 32 przedmiar prawidłowy.
Błędnie przyjęto pozycję na wykonanie sufitów modułowych, pozycje 68-71 i 98-101 są zbędne, w pozycji nr 67 i 97 obmiar prawidłowy.
Błędnie przyjęto pozycję na wykonanie sufitów modułowych np. Optima; pozycje 38-41 są zbędne; przedmiar w pozycji nr 37 prawidłowy.
W pozycji 114 przyjęto błędny obmiar. Do wyceny sufitu modułowego np. Sierra należy przyjąć obmiar 155,16 m2.
W pozycji 115 przyjęto błędny obmiar. Do wyceny sufitu modułowego np. Optima należy przyjąć obmiar 42,10 m2.
W pozycji 116 przyjęto błędny obmiar. Do wyceny sufitu modułowego np. Ultima Planks należy przyjąć obmiar 115,90 m2.
Pytanie: 29
Prosimy o weryfikację przedmiaru w zakresie wykonania gruntowania ścian pod okleinę z tapety z wł. szklanego poz. 117 i 118, poz. 136 i 137, poz.175 i 176; które w opinii Oferenta opisują te same zakres robót (razem wynika 4-krotne gruntowanie pod tapetę?);
Odpowiedź: Pozycje nr 118, 137 i 176 należy usunąć z przedmiaru – dublują tą samą robotę z poz 117, 136, 175.

Pytanie: 30
Prosimy o weryfikację pozycji 135, 163 i 202 przedmiaru wykończenia ścian K1 - wg dokumentacji razem ilość robót wynosi 131,96 m2 (wg przedmiaru 58,35m2);
Odpowiedź: Poprawiono przedmiar dotyczący okładziny K1
Pozycja 135 – przedmiar 24,189 m2
Pozycja 163 – przedmiar 89,787 m2
Pozycja 202 – przedmiar 78,775 m2.

Pytanie: 31
Prosimy przekazanie przedmiaru prac dotyczącego:
-wykonania cokolików przy posadzkach z wykładzin;
-wykonania narożników i taśm, odbojoporęczy na ścianach;
-elementów systemu informacji wizualnej;
-obrazów wykonanych na zamówienie z laminatu kompozytowego HPL;
-luster (występujących przy okładzinach P1);
-wycieraczek wewnętrznych i zewnętrznych;
Odpowiedź:
-wykonanie cokolików przy posadzkach z wykładzin - należy uzupełnić przedmiar;
-wykonanie narożników i taśm, odbojoporęczy na ścianach; uzupełniono przedmiary w opracowaniu Zabezpieczenie ścian z dnia 16.10.2015 r. pozycja nr 1-3 (załącznik opublikowany w dniu 2.11.2015);
-elementy systemu informacji wizualnej; uzupełniono przedmiary w opracowaniu Zabezpieczenie ścian z dnia 16.10.2015 r. pozycja nr 4-6 (załącznik opublikowany w dniu 2.11.2015);
-obrazy wykonane na zamówienie z laminatu kompozytowego HPL; uzupełniono przedmiary w opracowaniu Zabezpieczenie ścian z dnia 16.10.2015 r. pozycja nr 7 (załącznik opublikowany w dniu 2.11.2015);
-lustra (występujące przy okładzinach P1) - należy skorygować przedmiar – patrz również odpowiedź na pytanie nr 25;
-wycieraczki wewnętrzne i zewnętrzne - należy uzupełnić przedmiar.

Roboty budowlane
Pytanie: 32
Prosimy o weryfikację przedmiaru w zakresie wykonania warstw podposadzkowych poz. 357 i 358, które w opinii Oferenta opisują te sam zakres robót – warstwa samopoziomująca 2x5mm czy jak w dokumentacji 5 mm;
Odpowiedź: Zdublowana została pozycja dotycząca warstwy samopoziomującej, powinna zostać tylko pozycja 357 a pozycję 358 należy usunąć.

Pytanie: 33
Prosimy o weryfikację przedmiaru w zakresie wykonania warstw podposadzkowych poz. 327, 335, 343, 350 i 359 – zgodnie z opisem warstw posadzek folia pod w-wą izolacji cieplnej nie występuje.
Odpowiedź: Poz. 327 – Zgodnie z warstwami Pg6 - Folia ochronna PE gr.0,2mm z wywinięciem i sklejona na zakładach przyjęta zgodnie z projektem, pozostałe pozycje należy usunąć.

Pytanie: 34
Prosimy o weryfikację przedmiaru poz. 465 dot. balustrad wewn.; ilość wg załączonej dokumentacji rys. OR-PW-Ar-18 wynosi 36,75 mb balustrady z stali nierdzewnej i 40,81 mb pochwytu (przedmiar mówi o 113,54 mb balustrad malowanych proszkowo);
Odpowiedź: Należy przyjąć balustrady zgodnie z projektem rys. OR-PW-Ar-18.
Pytanie: 35
Prosimy o udostępnienie rysunków instalacji teletechnicznych tj.
Rys. OR_PW_EN_01 Plan instalacji niskoprądowych – Rzut piwnicy
Rys. OR_PW_EN_02 Plan instalacji niskoprądowych – Rzut parteru
Rys. OR_PW_EN_03 Plan instalacji niskoprądowych – Rzut piętra
Rys. OR_PW_EN_04 Plan systemu sygnalizacji pożaru – Rzut piwnicy
Rys. OR_PW_EN_05 Plan systemu sygnalizacji pożaru – Rzut parteru
Rys. OR_PW_EN_06 Plan systemu sygnalizacji pożaru – Rzut piętra
Rys. OR_PW_EN_07 Schemat instalacji niskoprądowych
Rys. OR_PW_EN_08 Schemat systemu sygnalizacji pożaru
Rys. OR_PW_EN_09 Schemat systemu parkingowego
Rys. OR_PW_EN_10 Trasa kanalizacji kablowej
Odpowiedź:
Wymienione w pytaniu rysunki znajdują się w odpowiednim pliku załączonym do ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej Zamawiającego, z wyjątkiem ostatniego rysunku:
Rys. OR_PW_EN_10 Trasa kanalizacji kablowej.

Rysunek powyższy publikujemy, jako załącznik do niniejszej odpowiedzi.






Odpowiedzi na pytania podane niżej zostaną udzielone do dnia 20.11.2015r.


Pytanie: 1 Dotyczy przedmiaru robót: instalacji wentylacji i klimatyzacji. Proszę o weryfikację pod względem ilościowym pozycji przedmiaru od nr 144 do nr 154 dotyczących nawiewników szczelinowych. Według przedmiaru robót jest ich 11 szt, według dokumentacji ok. 80 szt. Proszę również o wyjaśnienie czego dotyczą poz od nr 167 do nr 170. Jeżeli nawiewników szczelinowych, to ani ich opis ani ilość nie zgadza się z ilością w projekcie.

Pytanie: 2 w poz. 26 obmiaru instalacji wod-kan wewnętrznej nie zgadza się ilość baterii natryskowych. Według dokumentacji jest 10 natrysków, a ilość zestawów natryskowych według przedmiaru to 18 szt. Proszę o podanie właściwej ilości.

Pytanie: 3 W przedmiarze sieci zewnętrznych sanitarnych brak pozycji na montaż odwodnień liniowych ok. 27 mb. Proszę o podanie klasy obciążenia odwodnienia, rodzaju rusztu, szerokości.

Pytanie: 4 Proszę o jednoznaczne określenie klasy izolacji dla rozdzielnicy głównej z uwagi na to że na rysunku OR_PW_E_26 wpisano że ma być II klasa izolacji, a rysunek tego nie uwzględnia, także w opisie technicznym nie ma określenia dla tej rozdzielnicy klasy izolacji (takie wpisy są czynione dla pozostałych rozdzielnic).

Pytanie: 5 Dokumentacja rysunkowa zawiera stalowe schody techniczne z poz. +4.08 m na poz. +5.85m, które nie są ujęte w przedmiarze. Czy należy je wycenić i dodać do kosztorysu?

Pytanie: 6 Prosimy o wskazanie w której pozycji przedmiaru uwzględniona została dylatacja konstrukcyjna budynku pomiędzy ośrodkiem radioterapii a częścią bunkrową (36mb) , dylatacja pomiędzy częścią podpiwniczona i niepodpiwniczoną budynku (17,26m) w poziomie izolacji przeciwwilgociowej w postaci taśm dylatacyjnych uszczelniających narożnych z pvc oraz dylatacja w stropie międzypiętrowym – detal X – 17,26m (rys. nr OR_PW_Ar_06.1 i rys. nr OR_PW_Ar_06.2).

Pytanie: 7 Czy w wycenie należy uwzględnić taśmy dylatacyjne obwodowe występujące pomiędzy istniejącą ścianą w projektowanym kanałem P.8.1? Jeżeli tak, to prosimy o wskazanie pozycji przedmiaru dot. ww. dylatacji.

Pytanie: 8 Czy w wycenie należy uwzględnić blachę ocynkowaną gr. 10mm przykrywającą kanały instalacyjne w bunkrze? Jeżeli tak, to prosimy o wskazanie pozycji przedmiaru dotyczącej ww. blachy, bądź uzupełnienie przedmiaru.

Pytanie: 9 Prosimy o wskazanie w której pozycji przedmiaru zostały ujęte ściany kanałów instalacyjnych o gr.12cm w bunkrze

Pytanie: 10 Prosimy o wskazanie, w której pozycji przedmiaru została uwzględniona zewnętrzna ściana murowana o gr.12cm występująca w części bunkrowej widoczna na przekrojach B-B, D-D i E-E w osiach 2 i F.

Pytanie: 11 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o poniższe pozycje:
- obudowę ścienna gr.8cm z podwójnym poszyciem z płyt gipsowo-włóknowych gr.15cm na konstrukcji z systemowych profili stalowych typu CW50, z wypełnieniem wełną mineralną gr.50mm [klatka schodowa 002]
- obudowę ścienną gr.8cm z podwójnym poszyciem z płyt gipsowo-włóknowych gr.12,5cm na konstrukcji z systemowych profili stalowych typu CW100 [hol z recepcją 001]
- okładzina gipsowo-kartonowa na ruszcie z profili kapeluszowych [pom.tomografu, pom.symulatora rt],
bądź potwierdzenie, iż wymienione pozycje nie wchodzą w zakres wyceny.

Pytanie: 12 Prosimy o weryfikacje przedmiaru i dodanie pozycji dotyczącej płyty betonowej z betonu C15/20 gr.15cm ( w ilości ~1100m2) wymienionej w opisie technicznym w układzie warstw posadzek na gruncie Pg1-Pg8 oraz występującej na przekrojach architektonicznych, bądź wskazanie pozycji przedmiaru, w której została ujęta lub potwierdzenie, iż dana pozycja nie wchodzi w zakres wyceny.

Pytanie: 13 Prosimy o weryfikacje przedmiaru i dodanie pozycji dotyczącej posadzki na gruncie oznaczonej w opisie technicznym Pg8, bądź potwierdzenie, iż dana pozycja nie wchodzi w zakres wyceny.

Pytanie: 14 Prosimy o weryfikacje przedmiaru i dodanie pozycji dotyczącej warstwy przegród międzypiętrowych na biegach i spocznikach klatek schodowych oznaczonej w opisie technicznym P5, bądź potwierdzenie, iż dana pozycja nie wchodzi w zakres wyceny.

Pytanie: 15 Prosimy o weryfikację pozycji 32-36, 62-66, 67-71, 97-101 w przedmiarze wykończenia wnętrz dot. sufitów podwieszonych modułowych z płyt gipsowo-kartonowych, bądź potwierdzenie, iż sufity podwieszone modułowe z płyt gipsowo-kartonowych wymagają wykonania gładzi gipsowych oraz malowania.

Pytanie: 16 Prosimy o weryfikację przedmiaru i dodanie pozycji dot. sufitu podwieszanego modułowego z płyt gipsowo - kartonowych z opuszczoną krawędzią prostą typu E15, pozycje 37-41 dotyczą jedynie sufitu podwieszanego monolitycznego A będącego uzupełnieniem w poszczególnych pomieszczeniach, w których występuje sufit podwieszanego modułowego z płyt gipsowo - kartonowych z opuszczoną krawędzią prostą typu E15.


Pytanie: 17 Prosimy o weryfikację przedmiaru i dodanie pozycji dot. stropu laminarnego występującego w pomieszczeniu nr 0.041, bądź wskazanie pozycji, w której występuje lub potwierdzenie, iż nie wchodzi w zakres wyceny.


Pytanie: 18 Prosimy o weryfikację przedmiaru i dodatnie pozycji dot. elementów wykończenia ścian występujących na rysunkach wykończenia ścian OR_PW_Aw_03.1- 03.3:

Tabliczka przydrzwiowa szt. 43,00
Tabliczka przydrzwiowa - piktogram WC, mr pokoju w hostelu, oznaczenie pom.technicznych, porządkowych, magazynowych szt. 65,00
Tablica zbiorcza szt. 4,00
Narożniki C/S Acrovyn typ SO 50 - osłona przeciwuderzeniowa, wys. 100cm, wymiar ramion 50x50mm - kolor 9003 biały śnieżny mb 20,00
Narożniki C/S Acrovyn typ SO 50 - osłona przeciwuderzeniowa, wys. 100cm, wymiar ramion 50x50mm - kolor 136 szary perłowy mb 3,00
Narożniki C/S Acrovyn typ SO 50 - osłona przeciwuderzeniowa, wys. 100cm, wymiar ramion 50x50mm - kolor 20 lilowy mb 5,00
Odbojoporęcz C/S Acrovyn HRB4C (wys.14cm) o funkcji poręczy oraz ochrony ściany przed wszelkimi uszkodzeniami, montaż na wysokość 90cm (górna krawędź) - kolor 9003 biały śnieżny mb 115,15
Odbojoporęcz C/S Acrovyn HRB4C (wys.14cm) o funkcji poręczy oraz ochrony ściany przed wszelkimi uszkodzeniami, montaż na wysokość 90cm (górna krawędź) - kolor 136 szary perłowy mb 58,57
Odbojoporęcz C/S Acrovyn HRB4C (wys.14cm) o funkcji poręczy oraz ochrony ściany przed wszelkimi uszkodzeniami, montaż na wysokość 90cm (górna krawędź) - kolor 20 lilowy mb 23,01
Odbojoporęcz C/S Acrovyn HRB4C (wys.14cm) o funkcji poręczy oraz ochrony ściany przed wszelkimi uszkodzeniami, montaż na wysokość 90cm (górna krawędź) - kolor 24 jasnoszary mb 3,08
Taśma ochronna C/S Acrovyn TP200 gr.3mm chroniąca przed wszelkimi uszkodzeniami montaż na wysokości 30cm(górna krawędź), nad cokołem posadzki, bezpośrednio do ściany - kolor 9003 biały śnieżny mb 113,17
Taśma ochronna C/S Acrovyn TP200 gr.3mm chroniąca przed wszelkimi uszkodzeniami montaż na wysokości 30cm(górna krawędź), nad cokołem posadzki, bezpośrednio do ściany - kolor 136 szary perłowy mb 46,57
Taśma ochronna C/S Acrovyn TP200 gr.3mm chroniąca przed wszelkimi uszkodzeniami montaż na wysokości 30cm(górna krawędź), nad cokołem posadzki, bezpośrednio do ściany - kolor 20 lilowy mb 23,01
Taśma ochronna C/S Acrovyn TP200 gr.3mm chroniąca przed wszelkimi uszkodzeniami montaż na wysokości 30cm(górna krawędź), nad cokołem posadzki, bezpośrednio do ściany - kolor 24 jasnoszary mb 3,08

, bądź wskazanie pozycji przedmiarowej zawierającej powyższe elementy lub potwierdzenie, iż nie należy uwzględniać ich w wycenie.

Pytanie: 19 Prosimy o weryfikację pozycji 372 przedmiaru architektury i konstrukcji dot. tynków jednowarstwowych wewnętrznych ścian o podłożu ceramicznym z gipsu tynkarskiego wykonywane mechanicznie grubości 10mm. Uważamy, iż pozycja ta jest znacznie zaniżona i powinna wynosić 8000m2 zamiast 6393,441m2.

Pytanie: 20 Czy w wycenie należy uwzględnić lustra? W przedmiarze brak takiej pozycji. Prosimy o uzupełnienie.

Pytanie: 21 Prosimy o zweryfikowanie przedmiarów architektury i konstrukcji dla budynku głównego i stacji transformatorowej dot. kanałów kablowych 8.6 i 8.8. W przedmiarze stacji transformatorowej występują pozycje wcześniej wyszczególnione w przedmiarze budynku ośrodka radioterapii np. poz. 24-27 dla stacji transformatorowej odpowiadają pozycjom 25-28 dla budynku głównego, poz.18-21 dla stacji transformatorowej odpowiadają pozycjom 29-32 dla budynku głównego. Ponadto pozycje 22 i 28 dla stacji transformatorowej uwzględnione zostały w pozycji 42 przedmiaru dla budynku głównego.

Pytanie: 22 Na rysunku "ściany osłonowe" nr OR PWAr12 występują rozbieżności w zakresie opisu szkła, przykładowo opis pod rysunkiem fasad jest inny niż w tabelce "typ zestawu szybowego" z symbolami literowymi od "a" do "g'". Które opisy szkła należy uwzględnić w ofercie?

Pytanie: 23 W załączonych do przetargu przedmiarach dotyczących wentylacji i klimatyzacji brak pozycji dotyczących klimatyzacji indywidualnych wybranych pomieszczeń. Czy zamawiający uzupełni przedmiary ? Prosimy o korektę.

Pytanie: 24 Dotyczy przepustnic. W załączonym kosztorysie wentylacja i klimatyzacja jest różnica pomiędzy specyfikacją kanałów wentylacyjnych a przedmiarami.

Wg przedmiaru Wg specyfikacji
101 Przepustnice regulacyjna IRYS o śr. 100 mm szt 2 0,00
102 Przepustnice regulacyjna IRYS o śr.do 125 mm szt 54 68,00
103 Przepustnice regulacyjna IRYS o śr.do ( 150 mm) 160 szt 13 13,00
104 Przepustnice regulacyjna IRYS o śr.do 200 mm szt 26 35,00
105 Przepustnice regulacyjna IRYS o śr.do 250mm szt 4 6,00
106 Przepustnice regulacyjna IRYS o śr.do 315 mm szt 2 1,00
Jakie ilości przyjąć do wyceny ?


Pytanie: 25 W przedmiarach przyjęto przepustnice IRYS czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie przepustnic jednopłaszczyznowych?


Pytanie: 26 Pozycja 62 przedmiaru „Kratka prostokątna o obwodzie do 1500 mm’’ - w nakładach jest podane 53 szt. Kratka higieniczna 300*300. Czy Zamawiający może przedstawić przykładową kartę katalogową ?

Pytanie: 27 W projekcie ochrony radiologicznej w pkt. 7.2. określono, że osłony ścian i stropów należy wykonać z:
betonu o gęstości 2,3 g/m3
beton barytowy o gęstości 3,2 g/cm3
ołowiu o gęstości 11,3 g/cm3
parafiny o gęstości 1g/cm3
natomiast we wnioskach końcowych projektu oraz w SIWZ określono, że osłony należy wykonać z barytobetonu o gęstości 3,35g/cm3.

Prosimy o jasne sprecyzowanie wytycznych dotyczących materiałów z których należy wykonać osłony radiologiczne i ich docelową gęstość.
Należy podkreślić , że barytobeton o gęstości 3,35g/cm3 ma większy współczynnik osłabienia promieniowania niż barytobeton o gęstości 3,20 g/cm3.

Pytanie: 28 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o mury fundamentowe części niepodpiwniczonej oraz niektóre ściany części podpiwniczonej z bloczków Silka E-S klasy 20. Ponadto prosimy o wyjaśnienie rozbieżności dotyczącej klasy bloczków ponieważ w opisie do projektu konstrukcji wskazano klasę 25, a nie jak w opisie architektonicznym klasę 20.

Pytanie: 29 Prosimy o udostępnienie projektu, w którym zaznaczono lokalizację ścian części podpiwniczonej z bloczków Silka E-S.

Pytanie: 30 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o belkę żelbetową bunkra w osi 1

Pytanie: 31 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o progi bunkra przy drzwiach wg detalu A

Pytanie: 32 W przedmiarach dotyczących bunkra brakuje podkładów betonowych pod płytą z betonu C15/20 (warstwy Pg8), prosimy o uzupełnienie przedmiarów o ten zakres.


Pytanie: 33 Prosimy o uzupełnienie projektu i przedmiarów o zbrojenie nadbetonu stropów filigran.

Pytanie: 34 Prosimy o podanie parametrów trzpienie dylatacyjnych, a także o uzupełnienie przedmiarów o ten zakres.

Pytanie: 35 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o osadzenie kątowników osadzonych w ściankach kanałów a także kotwionych do ścian dla kanałów w bunkrze

Pytanie: 36 Prosimy o korektę przedmiarów o właściwe klasy betonów w szlichtach. W przedmiarach ujęto beton C12/15 podczas gdy projekt wskazuje C20/25

Pytanie: 37 Prosimy o korektę przedmiarów o właściwe ilości nadproży prefabrykowanych, przekładowo w poz.106 ujęto 2m, z dokumentacji wynika, że powinno być 3. Ponadto w pozycji 105 także wskazano niewłaściwą ilość; na parterze ujęto 3 belki D/180, natomiast projekt wskazuje 4.

Pytanie: 38 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o ściany żelbetowe gr.40cm uskoków płyty w osiach E-F/2-4

Pytanie: 39 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o przekrycia kanałów poz.8.6, poz.8.8 blachą żeberkową.

Pytanie: 40 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o kanały w bunkrze – ścianki gr.12cm, osadzenie kątowników, przekrycie z blach

Pytanie: 41 Prosimy o korektę przedmiaru dotyczącego kanału czerpni. W przedmiarze błędne określono ilość ścian gr.20cm.

Pytanie: 42 Prosimy o korektę przedmiaru dotyczącego kanału czerpni. W przedmiarze błędnie przyjęto ilość i technologię wykonania ścian łukowych gr.15cm

Pytanie: 43 Prosimy o informację czy pod częścią czerpni przy budynku istniejącym należy przewidzieć beton podkładowy schodkowy. Jeśli tak, prosimy o korektę przedmiaru o ten zakres.

Pytanie: 44 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o beton podkładowy pod murami oporowymi

Pytanie: 45 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o montaż rur fi 152.4/4.5 w fundamentach zgodnie z detalem A

Pytanie: 46 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie zagłębień w fundamentach zgodnie z detalem B

Pytanie: 47 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o słupy żelbetowe wys.766cm, 706cm, 526cm, 466cm – w przedmiarach nie uwzględniono nakładów niezbędnych na wykonanie słupów o wysokości ponad 4,0m.

Pytanie: 48 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o ściany żelbetowe wysokości ponad 4,0m

Pytanie: 49 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o rusztowania niezbędne do wykonania słupów i ścian o wysokości ponad 4,0m

Pytanie: 50 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o rusztowania niezbędne do wykonania podciągów na wysokości ponad 6,0m

Pytanie: 51 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o wykonanie trzpieni żelbetowych 5.26.

Pytanie: 52 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o ściany P.5.13. gr.21cm

Pytanie: 53 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o obramowania otworów w ścianach żelbetowych

Pytanie: 54 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie deskowań otworów w stropach (tym bardziej, że z powierzchni stropów odjęto otwory)

Pytanie: 55 Na rzutach architektonicznych występują ścianki gipsowo – kartonowe gr.10cm. W opisie technicznym brakuje opisu dotyczącego tej grubości – prosimy o uzupełnienie opisu wraz z parametrami

Pytanie: 56 Prosimy o korektę przedmiarów dotyczących ścianek działowych GK z podziałem na grubości a także na rodzaje płyt; np. ścianki gr.12,5cm, z obudową obustronną płytą GKB, GKB/GKBI, GKBI/GKBI. Każdy rodzaj ścianki będzie w innej cenie.

Pytanie: 57 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru dotyczącego ścianek działowych o wzmocnienia pod montaż ościeżnic.

Pytanie: 58 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru dotyczącego ścianek działowych o wzmocnienia pod montaż zlewów, umywalek, mebli wiszących, poręczy dla niepełnosprawnych.

Pytanie: 59 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o zabudowy ścienne z płyt gipsowo-włóknowych 2x12,5mm na konstrukcji CW100.

Pytanie: 60 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o zabudowy ścienne z płyt gipsowo-włóknowych 2x15mm na konstrukcji CW50.

Pytanie: 61 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o zabudowy ściankami GK EI15 nad drzwiami

Pytanie: 62 Prosimy o jednoznaczną odpowiedź na jaką wysokość należy przewidzieć obudowę ścian murowanych płytami z ochroną radiologiczną. W opisie wskazano min.wysokość 2,0m, powyżej płyty zwykłe, w przedmiarze ujęto zabudowę płyt na pełną wysokość

Pytanie: 63 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o zabudowy pionowe przy różnicach poziomów sufitów podwieszanych (np. zabudowa uskoku pomiędzy sufitem na wys.220 cm i 250cm)

Pytanie: 64 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o montaż klap rewizyjnych 60x60cm i 40x40cm w sufitach GK.

Pytanie: 65 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o montaż klap rewizyjnych 60x60cm i 40x40cm w sufitach higienicznych.

Pytanie: 66 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie dylatacji podłogowych

Pytanie: 67 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie cokołów MDF

Pytanie: 68 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie cokolików płytkowych

Pytanie: 69 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów wykonanie wycieraczek zewnętrznych i wewnętrznych

Pytanie: 70 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie okładzin schodów z płytek stopnicowych

Pytanie: 71 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o montaż luster na ścianach

Pytanie: 72 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o montaż poręczy i pochwytów dla niepełnosprawnych a także uchwytów i krzesełek prysznicowych

Pytanie: 73Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wykonanie izolacji podpłytkowej na posadzkach wraz z wywinięciem na ściany min.20cm

Pytanie: 74 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o wklejenie taśm uszczelniających narożnikowych na połączeniu posadzki i ściany w pomieszczeniach mokrych

Pytanie: 75 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o parapety wewnętrzne z konglomeratu kamiennego gr.3cm

Pytanie: 76 Prosimy o uzupełnienie przedmiaru o poręcze pochylni wewnętrznej

Pytanie: 77 Prosimy o korektę przedmiarów dotyczących balustrad schodów z uwzględnieniem rysunku OR_PW_Ar_18.

Pytanie: 78 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o murowanie cokołów pod centrale wentylacyjne

Pytanie: 79 Prosimy o uzupełnienie przedmiarów o zabudowy płytami ogniochronnymi widoczne na rzutach sufitów.

Dot. sieci sanitarnych zewnętrznych:
Pytanie: 80
Brak dokumentacji geologicznej. Proszę o uzupełnienie.

Pytanie: 81
Proszę o potwierdzenie, że odwodnienie wykopu będzie rozliczone powykonawczo na podstawie dziennika pompowania wg zapisu w opisie technicznym str. 10. Brak takie pozycji w przedmiarze zewnętrznych sieci sanitarnych oraz sieci cieplnej. Brak informacji o głębokości występowania wody gruntowej. Zwracamy uwagę, że nawet w przypadku podania głębokości występowania wody gruntowej trudne jest oszacowanie czasu ostatecznych kosztów pompowania. Jeśli należy ująć w wycenie odwodnienie wykopu proszę o korektę przedmiarów wraz z podaniem czasu pompowania.

Pytanie: 82
W opisie technicznym wspomniano o konieczności wymiany gruntu. Brak takiej pozycji w przedmiarach. Proszę o korektę przedmiarów jeśli należy wycenić wymianę gruntu dla sieci zewnętrznych.

Pytanie: 83
W przedmiarach brak pozycji dot. inwentaryzacji geodezyjnej i powykonawczej sieci. Proszę o korektę.

Pytanie: 84
W przedmiarach brak demontaży sieci o których mowa w opisie oraz na rysunku PZT. Proszę o korektę.

Pytanie: 85
W przedmiarze brak poz. dot. oznakowania wodociągu. Proszę o korektę.

Pytanie: 86
Proszę o informację w jakiej branży należy ująć odwodnienie liniowe widoczne na PZT sieci zewnętrznych. Brak w przedmiarach. Brak podanego typu. Proszę o uzupełnienie.

Pytanie: 87
W przedmiarach brak pozycji dot. rozebrania i odtworzenia nawierzchni przy studni D1 (poza projektowaną nawierzchnią). Brak informacji o rodzaju i warstwach. Proszę o korektę przedmiarów.

Dot. sieci cieplnej;
Pytanie: 88
Brak w przedmiarach pozycji dot. rozebrania i odtworzenia nawierzchni dla sieci cieplnej. Brak informacji o rodzaju istniejącej nawierzchni. Proszę o uzupełnienie.

Pytanie: 89
Brak pozycji dot. badania sieci cieplnej.

Pytanie: 90
Proszę o informacje gdzie zostały ujęte prace, które należy wykonać w pom. wymiennikowni. Brak ich w przedmiarach. Proszę o korektę przedmiarów jeśli wchodzą one w zakres przetargu.

Dot. instalacji wewnętrznych:
Pytanie: 91
W przedmiarach brak:
12) Badania wydajności hydrantów
13) Badania wody
14) Poręczy dla niepełnosprawnych
15) Napełnienia instalacji c.t. glikolem
16) Robocizny dot. montażu systemu odwodnienia dachu
17) Brak pompy obiegowej do wody ciepłej i cyrk.
Proszę o uzupełnienie pozycji

Pozostałe:
Pytanie: 92
Proszę o podanie dokładnej ilości głowic antykradzieżowych

Pytanie: 93
Wg opisu technicznego rury instalacji c.t. mają być izolowane wełną mineralną, natomiast w przedmiarze jest fhermaflex. Proszę o zmianę w przedmiarze.

Pytanie: 94
W przedmiarze robót budowlanych brak drzwi osłonowych do bunkra Dak 1 i Dak 2 opisanych na zestawieniu drzwi i okien osłonowych parteru rys. nr OR_PW_Ar_08.3. Czy należy je ująć w wycenie? Jeśli tak to, w której pozycji kosztorysowej?

Pytanie: 95
Czy w ofercie należy uwzględnić zabezpieczenia narożników i ścian oraz odbojoporęcze widoczne na projekcie wykończenia ścian. Brak takich pozycji w przedmiarach. Jeśli tak, to prosimy wskazać w której pozycji przedmiaru należy je uwzględnić oraz w jakich ilościach.

Pytanie: 96
Prosimy o potwierdzenie, że należy przyjąć do wyceny fundament pod bunkrem wykonany z betonu barytowego mimo że w projekcie osłony radiologicznej nie ma takich wytycznych. Sprawa jest o tyle istotna z uwagi na znaczną cenę betonu barytowego jak i znaczną objętość betonu.
Pytanie: 97
W nawiązaniu do odpowiedzi 2 z dnia 06.11.2015r dotyczącej zmian kosztorysów załączonych do dokumentacji przetargowej, prosimy o potwierdzenie, że zmiany ilości przedmiarowych, nakładów pozycji oraz dodawanie nowych poza pozycjami o których mowa w odpowiedziach, nie będą podstawą odrzucenia oferty.




Zmodyfikowany przedmiary robót oraz uzupełniające rysunki znajduje się na stronie www.wco.pl w oddzielnych plikach przetargu nr 350/74/2015:
Przedmiar_600-22-400.pdf;
OR Rys 10.pdf

Powyższe odpowiedzi na pytania wraz ze zmodyfikowanymi przedmiarami robót oraz rysunkami należy uwzględnić przy składaniu oferty.

W związku z powyższym przesuwa się termin składania i otwarcia ofert z dnia 29.10.2015r na dzień 11.12.2015r – składanie ofert do godz. 10.00 i otwarcie ofert o godz. 11.00




Z poważaniem
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych


inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia