Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.

Numer zamówienia:

350/74/2015

« Powrót do szczegółów zamówienia

Odpowiedzi na pytania

Poznań, dn. 30.09.2015r

EZ/350/74/2015/ 1102


Wg rozdzielnika


Dot. przetargu nieograniczonego nr 350/74/2015 na:
BUDOWĘ OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytanie do wymienionego wyżej przetargu, na które Zamawiajacy udzielił odpowiedzi :

Pytanie 1
1. Prosimy o wyjaśnienie i korektę zapisu :
IX pkt. 9 SIWZ
„Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.”
Jest to stary zapis z ustawy. Po zmianie ustawy ma on następujące brzmienie:
„Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 Ustawy, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Ustawy, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3 Ustawy, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.”
Odp. Tak. Zamawiający wprowadza proponowaną zmianę w pkt. IX. 9, a także w pkt. 10 i w związku z tym zmodyfikowana treść pkt. IX swiz podana jest poniżej:
IX. Wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 200 000,00PLN
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
1.1 pieniądzu;
1.2 poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
1.3 gwarancjach bankowych;
1.4 gwarancjach ubezpieczeniowych;
1.5 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. 2007r Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
2. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego: ING Bank Śląski 85105015201000002330047743
Na przelewie należy umieścić informację o treści : „przetarg nieograniczony 74/2015 WADIUM – BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA.”.
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3 ustawy Pzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
12.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
12.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
12.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

Pytanie 2
Prosimy o wyjaśnienie czy wypełnione, jako załączniki do oferty tabele kosztorysowe mają zawierać rozbicie na elementy RMS?
Odp. Nie. Kosztorysy ofertowe należy sporządzić w formie uproszczonej.

Pytanie 3
Prosimy o udostępnienie wszystkich tabel kosztorysowych w wersji edytowalnej (skoroszyty programu Excel).
Odp. Zamawiający udostępnił komplet przedmiarów robót w wersjach edytowalnych, natomiast nie dysponuje kompletem tabel kosztorysowych w wersji skoroszytów programu Excel. W przypadku braku kosztorysów ofertowych w formie edytowalnej można oprzeć się na przedmiarach dostępnych w kilku formatach, w tym minimum jednym edytowalnym, na bazie których sporządzono kosztorysy ofertowe. Wyjątkiem jest instalacja gazów medycznych - dostępna jest tylko wersja pdf.

Pytanie 4
Jeżeli w projekcie wystąpią pozycje kosztowe niewystępujące w tabelach kosztorysowych, to w jaki sposób należy je uwzględnić w wycenie?
Odp. Przy wycenie poszczególnych elementów oferty mogą zachodzić następujące przypadki:
a) Elementy robót ujęte w przedmiarze w sposób nie budzący wątpliwości – należy wycenić w zakresie wynikającym z przedmiaru.
b) Elementy robót, których przedmiar w opinii Oferenta zawiera błędy lub wykazuje niezgodność z projektem. Należy zadać pytanie Zamawiającemu, wskazując stwierdzone uchybienia przedmiaru. Zamawiający, jeśli stwierdzi zasadność zgłoszenia, w odpowiedzi podaje skorygowany przedmiar dla danej pozycji – obowiązujący od tego momentu dla wszystkich Oferentów.
c) Elementy robót, w opinii Oferenta niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia, a których brak w przedmiarze. Należy zadać pytanie Zamawiającemu, wskazując brak takiego elementu. Zamawiający, jeśli stwierdzi zasadność zgłoszenia, w odpowiedzi podaje skorygowany przedmiar dla danej pozycji – obowiązujący od tego momentu dla wszystkich Oferentów.


Na mocy art. 38 ust. 4 ustawy Pzp zamawiający modyfikuje specyfikację istotnych warunków zamówienia, tj. uzupełnia projekt wykonawczy niskoprądowy 2.16.1. o rysunki, do których odnosi się rewizja opisu.
1. Rysunki DWG,
2. Rysunki DWG odniesienia,
3. Rysunki PDF.
Rysunki, o których mowa wyżej załączone zostały w oddzielnych plikach na stronie www.wco.pl pod numerem przetargu 74/2014.


Z poważaniem
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia