Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.

Numer zamówienia:

350/74/2015

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy tj. 5.186.000,00 euro.

Przetarg nieograniczony nr 350/74/2015.

BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego.

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 852 19 48
godz. pracy od pon. – pt. od 725 - 1500
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia
emailto: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/ 88 50 644, ………. 643 fax 61/ 88 50 698
II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości powyżej 5.186.000,00 euro zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z późn. zm), zwanej dalej ustawą
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy PZP, w wysokości nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego.
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
8. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności - przelew - 30 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
9. Wynagrodzenie ryczałtowe, płatne będzie w częściach, uiszczanych co miesiąc w wysokości odpowiadającej wartości kosztorysowej oferty prac zrealizowanych w miesiącu poprzednim na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, wystawionej po podpisaniu przez inspektorów nadzoru częściowych protokołów odbioru robót, o których mowa załączonej umowie, wykazujących stan zaawansowania w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.

III. Opis przedmiotu zamówienia.

1.Przedmiotem przetargu jest: (Pełna nazwa zadania, stosowana w dokumentacji projektowej): „Budowa Ośrodka Radioterapii na terenie wydzielonym ze Szpitala Specjalistycznego w Pile przy ul. Rydygiera, w skład którego wchodzą: część bunkrowa, część diagnostyczna i poradnie, hostel dla pacjentów, wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną uzbrojenia terenu oraz przebudowa (modernizacja z rozbudową części elektroenergetycznej) istniejącej stacji transformatorowej na terenie działek oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków nr 151/1, 150, 151/2 jednostka ewid. Miasto Piła, obręb ewid. Nr 0024 Piła, położonych przy ul. Rydygiera, w miejscowości Piła.”

2. Nomenklatura: wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 45215100-8 Roboty budowlane w zakresie placówek zdrowotnych.
3. Ogólne założenia wyjściowe:
Opis techniczny przedmiotu zamówienia określa załącznik do specyfikacji oraz na stronie internetowej www.wco.pl
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. W specyfikacji technicznej określono przedmiot zamówienia wskazując jego opis i parametry techniczne. Zaproponowany przez Wykonawcę asortyment nie może posiadać parametrów gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach jakościowych /technicznych nie gorszych niż określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku ofert równoważnych należy dołączyć dokładny opis parametrów jakościowych/technicznych oferowanych materiałów, w języku polskim z podaniem rodzaju, typu i producenta zaproponowanych materiałów – pod rygorem odrzucenia oferty. Zaproponowane w ofercie równoważnej przedmiot zamówienia musi być zgodne ze wszystkimi wymaganymi i normami jakościowymi określonymi w specyfikacji. Jeżeli w specyfikacji użyto nazwy własnej należy to traktować nie jako wskazanie, a jedynie jako przykład zastosowania materiałów.

W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokołu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji: „Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.”

4. Warunki gwarancji:
Minimalny okres gwarancji - na wykonany przedmiot zamówienia, liczony od momentu zrealizowania i dokonaniu jego protokolarnego odbioru (podpisanie końcowego protokołu odbioru) – nie mniej niż 36 miesięcy od daty odbioru końcowego robót.

IV. Termin wykonania zamówienia

Wymagany termin realizacji zamówienia:
- rozpoczęcie – (wprowadzenie wykonawcy na obiekt objęty przedmiotem zamówienia i przekazanie placu budowy) w ciągu 14 dni od podpisania umowy,
- zakończenie całości robót – w terminie maksymalnie 24 miesięcy od daty podpisania umowy.

W ofercie należy przedstawić proponowany termin realizacji.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
1.Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące wiedzy i doświadczenia.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
1.Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących , czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane w obiektach użyteczności publicznej o wartości minimalnej podanej w pkt. V.1.2 siwz.

Wykonanie każdej z robót musi być potwierdzone przez inwestora, że roboty te wykonane zostały zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

2.Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.
3
Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
1. Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
1.Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże 1 (jedną) osobę,
która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz doświadczenie w kierowaniu co najmniej jedną budową budynku o konstrukcji żelbetowo-stalowej, o wartości podanej w pkt. V.1.4 siwz.

2. Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:

1.Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę nie niższą niż podana w pkt. V. 1. 3. Siwz.

Lub

Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej wykonawcy na kwotę nie niższą niż podana w pkt. V. 1. 3. Siwz.

2.Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W celu oceny czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy – dokumentów, o których mowa w ust. 1 pkt . 9–11, Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 II 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz ich form, w jakich te dokumenty mogą być składane a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. Podmiot, który zobowiązał d się do udostępnienia zasobu, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów , chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się.
6. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu na którego zasoby Wykonawca powoływał się Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełni je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm..).
9. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2 1.Wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących , czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 2 (dwie) roboty budowlane w obiektach użyteczności publicznej o wartości minimalnej 15 000 000,00 PLN netto każda.
Wykonanie każdej z robót musi być potwierdzone przez inwestora, że roboty te wykonane zostały zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
3

1.Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę nie niższą niż 20 000 000,00 PLN netto.

Lub

Informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej wykonawcy na kwotę nie niższą niż 20 000 000,00 PLN netto.
4 Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże 1 (jedną) osobę,
która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz doświadczenie w kierowaniu co najmniej jedną budową budynku o konstrukcji żelbetowo-stalowej, o wartości co najmniej 15 000 000,00zł. netto.

2) W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907), należy przedłożyć:

Lp. Wymagany dokument
1
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2
Aktualny odpis
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestr lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
3
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5
Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24
ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6
Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

7
Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

8
Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
3) Dokumenty podmiotów zagranicznych:
A. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
1
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

B. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
5
Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
7
Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
8
Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.

a) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów określonych w części A i B, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sadowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
b)W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
VII. Potwierdzenie pozostałych wymagań specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:

Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wypełniony kosztorys ofertowy
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji- Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.

5
Dowód wniesienia wadium.
Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VIII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25- 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.), prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej.
2. W niniejszym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną. W przypadku oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przekazywanych faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. Wybrany sposób przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji nie może ograniczać konkurencji; zawsze dopuszczalna jest forma pisemna, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.).
4. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy Pzp. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
5. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
6. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę specyfikacji Zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza ją także na tej stronie.
7. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
8. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie – mgr inż. Tadeusz Krzymański, tel. 61/88 50 727 Kierownik Działu Inwestycji i Remontów
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, tel. 61/ 88 50 911, ....643, …..644 fax 61/ 88 50 698

IX. Wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 200 000,00PLN
Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
1.1 pieniądzu;
1.2 poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
1.3 gwarancjach bankowych;
1.4 gwarancjach ubezpieczeniowych;
1.5 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. 2007r Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
2. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego: ING Bank Śląski 85105015201000002330047743
Na przelewie należy umieścić informację o treści : „przetarg nieograniczony 74/2015 WADIUM – BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA.”.
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
12.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
12.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
12.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

X. Termin związania oferta.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

XI. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
9. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
12.Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony 74/2015 – BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA.
Nie otwierać przed ........................................../data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

13. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15, Poznań
Przetarg nieograniczony 74/2015 - BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA
XII. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

1. Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w pokoju nr 3089 dawny nr 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.25 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29.10. 2015 r. do godz. 10.00
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 29.10.2015 r. o godz. 11.00 w pokoju 001- w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 – Kantor Cegielskiego - Rotunda - parter.
3. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
4. Oferty zostaną sprawdzone czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawowymi i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
6. Zamawiający poprawia w ofercie:
a) oczywiste omyłki pisarskie,
b) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
7. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XIII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Cena oferty jest ceną ryczałtową i nie ulega zmianie.
2. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
3. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
4. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy – załącznik i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Zamawiający poprawi w ofercie:
1) - oczywiste omyłki pisarskie,
2) - oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
3) - inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
9. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
10. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

1) Cena 90%
2) Termin gwarancji 10%
--------------------------
Razem 100%

Kryterium „ CENA” oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość punktów przyznana w kryterium Cena
Przy ocenie wysokości zaproponowanej „ceny” najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – jako oferta najkorzystniejsza.
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 90 punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Kryterium „TERMIN GWARANCJI „ obliczone będzie wg wzoru:
Proponowany w ofercie badanej termin gwarancji
B = --------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Najkorzystniejszy termin gwarancji z ofert ważnych

B – ilość punktów przyznana w kryterium Termin gwarancji

W kryterium „Termin gwarancji’’ oceniany będzie termin gwarancji podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 10 pkt.- pozostałe oferty odpowiednio mniej w zależności od okresu gwarancji podanego w ofercie.

UWAGA - brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie jako zaoferowanie minimalnego terminu gwarancji, tj. 36 miesięcy

Ocena końcowa oferty
Ocenę końcową oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie kryteriach oceny ofert, wskazanych w pkt. XIII specyfikacji.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną.

XV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.
Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
3. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz niniejszej SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy.
3. Środkami ochrony prawnej, o których mowa w pkt. 1 i 2 są odwołanie oraz skarga do sądu.

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

1. Oferent, który został wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli wykonawca jest jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służy także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
3. Dopuszczalne formy zabezpieczenia, zasady jego wniesienia oraz zwrotu określają przepisy Ustawy.
4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego.
5. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.
6. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w wysokości 70 % jego wartości w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane.
7. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosi 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, ta jest zwracana nie później niż w 14 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.

XXI. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt. 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67.1.6 ustawy PZP, w wysokości nie więcej niż 30% wartości zamówienia podstawowego

XXII. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXIII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną.

Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii: zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIV. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVII. Pozostałe informacje.
Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości przekraczającej kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy tj. kwoty 5.186.000 euro. - stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Poznań, dnia 04.09.2015r

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

Z-ca Dyrektora ds. lecznictwa
dr n. med. J. Jerzy Mazurek
DYREKTOR










Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć firmowa)
FORMULARZ OFERTOWY

Dane oferenta:
Pełna nazwa Wykonawcy:
...............................................................................................................
adres: ul. …………...………………………..miejscowość…………………………..,
kod pocztowy………………..……….województwo ………………………..,
NIP ......................................................REGON ...............................................,
mailto: ................................................
imię i nazwisko osoby uprawnionej do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
emailto: ………………………..……………tel………………………….

Przedmiot oferty: BUDOWA OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ.

My niżej podpisani
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowieniami i zasadami postępowania.
3. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą ryczałtową, ustaloną zgodnie z kosztorysem ofertowym – załączniki do specyfikacji.
Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ryczałtowej ofertowej stanowi załącznik do oferty. Cena oferty obejmuje wszystkie nakłady związane z wykonaniem robót budowlano montażowych, wynikających wprost z dokumentacji projektowej, jak również nie ujęte w tej dokumentacji, a bez których nie można wykonać zamówienia z uwzględnieniem wymagań warunków technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych, jak również ich wykonania zgodnie z normami i obowiązującymi przepisami.



Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionymi kosztorysami ofertowymi (załącznik do siwz) za kwotę :
............................ netto (słownie: ……................................................................)
............................ brutto (słownie: ……................................................................)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

4. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowany przez nas asortyment wchodzący w zakres przedmiotu zamówienia posiada odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
6. Warunki płatności - przelew - 30 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Wynagrodzenie, płatne będzie w częściach, uiszczanych co miesiąc w wysokości odpowiadającej wartości kosztorysowej oferty prac zrealizowanych w miesiącu poprzednim na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, wystawionej po podpisaniu przez inspektorów nadzoru częściowych protokołów odbioru robót, o których mowa załączonej umowie, wykazujących stan zaawansowania w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.

7. Termin gwarancji i rękojmi wynosi …………………………………………(minimalnie 36 miesięcy)
8. Termin realizacji …………………………………..…………………………....(zakończenie całości robót - maksymalnie 24 miesiące od daty podpisania umowy).
9. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
10. Oświadczam/y/,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą przez okres 60 dni od daty składania ofert.
11. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.




___________dnia________________ ________________________________
Podpisy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy
Załącznik nr 2 do specyfikacji

Opis techniczny

I. Informacje ogólne.

1. Zamawiający: Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88.50.500
fax 61/852 19 48
zaopatrzenie@wco.pl
www.wco.pl

2. Przedmiotem przetargu jest Budowa Ośrodka Radioterapii – filii Wielkopolskiego Centrum Onkologii – na terenie wydzielonym ze Szpitala Specjalistycznego w Pile przy ul. Rydygiera.

Pełna nazwa zadania, stosowana w dokumentacji projektowej: „Budowa Ośrodka Radioterapii na terenie wydzielonym ze Szpitala Specjalistycznego w Pile przy ul. Rydygiera, w skład którego wchodzą: część bunkrowa, część diagnostyczna i poradnie, hostel dla pacjentów, wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną uzbrojenia terenu oraz przebudowa (modernizacja z rozbudową części elektroenergetycznej) istniejącej stacji transformatorowej na terenie działek oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków nr 151/1, 150, 151/2 jednostka ewid. Miasto Piła, obręb ewid. Nr 0024 Piła, położonych przy ul. Rydygiera, w miejscowości Piła.”

3. Ogólne założenia wyjściowe – wymagania techniczne
3.1. Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie pełnobranżowych robót budowlano-montażowych związanych z budową nowego budynku 2-kondygnacyjnego, częściowo podpiwniczonego Ośrodka Radioterapii, wraz łącznikiem zapewniającym komunikację z kompleksem istniejących budynków Szpitala Specjalistycznego.
Nowe budynki i obiekty budowlane Ośrodka Radioterapii obejmują:
- budynek Ośrodka Radioterapii, zawierający część bunkrową, diagnostyczną, poradnię i hostel,
- parterowy łącznik między Ośrodkiem a istniejącymi budynkami,
- układ komunikacji pieszej i kołowej z dojazdem dla pacjentów i personelu oraz parkingami,
- elementy małej architektury oraz zieleni – wysokiej i niskiej,
- agregat prądotwórczy posadowiony na płycie fundamentowej,
- nowe czerpnie powietrza terenowe, kolumnowe.
Projektowany budynek Ośrodka, zawierający część bunkrową, część diagnostyczną, poradnie i hostel, tworzy całość funkcjonalną i programową z nowym Oddziałem Onkologicznym, na który zostanie przebudowana część istniejącego budynku głównego Szpitala Specjalistycznego (w ramach odrębnego postępowania).
Na parterze budynku ośrodka usytuowano hol wejściowy z odpowiednim zapleczem informacyjnym, rejestracyjnym i sanitarnym, z którego dostępne są pomieszczenia przeznaczone dla pacjentów. Część bunkrowa, gdzie znajdują się dwa akceleratory do naświetlań, symulator, tomograf komputerowy oraz modelarnia, jest oddzielona holem od części, w której znajdują się gabinety lekarskie i gabinet pielęgniarski, a każda funkcja posiada odrębną poczekalnię. Na parterze znajdują się również niezbędne pomieszczenia dla personelu, zaplecza socjalnego i dydaktycznego. Na piętrze umieszczono część diagnostyczną i poradnie. W budynku na piętrze znajduje się również hostel dla pacjentów, posiadający 10 pokoi dwuosobowych z łazienkami. W piwnicy pod częścią budynku zaprojektowano niezbędne pomieszczenia techniczne, magazynowe i inne, nie przeznaczone na pobyt ludzi. Budynek Ośrodka Radioterapii połączono łącznikiem z kompleksem istniejącego szpitala poprzez szeroki korytarz w budynku „Pralni”.

BUDYNEK OŚRODKA RADIOTERAPII (WRAZ Z ŁĄCZNIKIEM)
• powierzchnia zabudowy 1588,16 m2
• powierzchnia netto 2823,36 m2
• kubatura 14900,28 m3

POWIERZCHNIE ZAGOSPODAROWANIA TERENU:
- obszar opracowania terenu 4503 m2
- powierzchnia zabudowy (z czerpniami) 1592 m2
- powierzchnia dróg i parkingów 1338 m2
- powierzchnia chodników 461 m2
- powierzchnia zieleni 1009 m2
- pow. pozostałe (schody, mury, ogrodzenie) 103 m2

3.2. Miejsce realizacji zamówienia: nowy budynek Ośrodka Radioterapii będzie realizowany na wydzielonej części działki Szpitala Specjalistycznego w Pile, przy ul. Rydygiera, działka nr 151/1, 150, 151/2, obręb ewid. Nr 0024 Piła. Teren przylega do ul. Rydygiera, co umożliwia bezpośredni wjazd z ulicy.

3.3. Zakres zamówienia obejmuje: roboty budowlane, instalacje sanitarne, cieplne, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i chłodu, gazów medycznych, automatyki, instalacje elektryczne, teletechniczne i niskoprądowe oraz roboty drogowe, wraz zagospodarowaniem terenu i zielenią.

3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączona do niniejszej specyfikacji dokumentacja projektowa wraz z przedmiarami robót oraz specyfikacją warunków technicznych wykonania i odbioru robót. Wykaz dokumentacji stanowi załącznik nr 2 do specyfikacji.
Projekt technologii i wyposażenia wnętrz załączono informacyjnie. Wyposażenie meblowe nie jest objęte niniejszym zamówieniem. W przypadku elementów instalacji montowanych w meblach (np. umywalki i zlewy wpuszczane w blaty szafek) należy przewidzieć przekazanie tych elementów wraz z pełną armaturą Zamawiającemu do depozytu przed odbiorem końcowym robót. Wykonawca dokona montażu tych elementów po umeblowaniu obiektu, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
Przedstawiona w ofercie cena jest ceną ryczałtową i musi uwzględniać również elementy nie objęte przedmiarami robót, a niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia ( np. organizację placu budowy). Zamawiający przekazuje jako załącznik do SIWZ przedmiary robót dotyczące przedmiotu Zamówienia – nie stanowią one jednak zamkniętego spisu pozycji podlegających wycenie.
W przypadku, gdy Oferent uzna, że w dokumentacji projektowej (branżowe projekty budowlane i wykonawcze), specyfikacji lub przedmiarach robót są informacje niespójne, sprzeczne lub niewystarczające do należytego wykonania robót, winien zadać Zamawiającemu pytanie w trybie określonym w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.

3.5. Warunki szczególne realizacji przedmiotu zamówienia, które należy uwzględnić w cenie oferty, wynikają z następujących uwarunkowań:
3.5.1 Roboty ogólnobudowlane i organizacja robót:
3.5.1.1. W związku z tym, iż projektowany budynek będzie docelowo zasilany w media z sieci istniejącego szpitala, Wykonawca winien zabezpieczyć dostawę wody, prądu i innych niezbędnych mediów na czas budowy na drodze bezpośredniej umowy ze Szpitalem Specjalistycznym im. St. Staszica w Pile.
3.5.1.2. Budowa nowego budynku wymaga wyburzenia obiektów kolidujących istniejącej zabudowy. Są to fragmenty ogrodzenia oraz czerpnia terenowa powietrza związana z istniejącym budynkiem pralni szpitala, przeznaczona do wyburzenia i zastąpienia nowymi czerpniami kolumnowymi.
3.5.1.3. Przed przystąpieniem do robót należy dokonać wycinki kolidujących drzew i krzewów zgodnie z projektem zieleni. Opłaty administracyjne związane z pozwoleniem na wycinkę zieleni ponosi Zamawiający.
3.5.1.4. Przygotowanie terenu wymaga usunięcia istniejących kolizji uzbrojenia podziemnego, zgodnie z projektami w poszczególnych branżach. Ze względu na istniejące czynne sieci i działające w pobliżu budynki szpitalne, prace ziemne należy prowadzić niezwykle ostrożnie, poprzedzać przekopami próbnymi, w pobliżu istniejących sieci i urządzeń wykonywać ręcznie pod nadzorem użytkownika obiektów.
3.5.1.5. Planowane przedsięwzięcie znajduje się w granicach 10-tego zespołu stanowisk archeologicznych – strefa ochrony konserwatorskiej pradziejowych, średniowiecznych i nowożytnych nawarstwień kulturowych miasta Piły i jest wymagane uzgodnienie z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków. Projekt budynku Ośrodka Radioterapii uzyskał pozytywne uzgodnienie. Dla ochrony archeologicznej dziedzictwa kulturowego istnieje obowiązek prowadzenia, przy realizacji inwestycji, prac archeologicznych, dla których uzyskano pozwolenie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Pile – POZWOLENIE NR 137/2014/C, stanowiące załącznik nr 17 do projektu budowlanego.
3.5.1.6. Prowadzenie prac budowlanych w obrębie budynku czynnego szpitala (styk łącznika z budynkiem pralni) wymaga wygrodzenia strefy robót tymczasowymi przegrodami zabezpieczającymi przed przenikaniem kurzu i hałasu. Roboty szczególnie uciążliwe można prowadzić jedynie w godzinach uzgodnionych z Dyrekcją Szpitala.
3.5.1.7. Bunkry akceleratorów wysokoenergetycznych (kabiny terapeutyczne do naświetlań promieniowaniem jonizującym) stanowią kluczowe pomieszczenia dla funkcjonowania Ośrodka Radioterapii. Zgodnie z zatwierdzonym projektem ochrony radiologicznej żelbetowe ściany osłonowe tych bunkrów należy wykonać z barytobetonu o gęstości co najmniej 3,38 g/cm3. Ponieważ dochowanie tego parametru jest decydujące dla możliwości prowadzenia radioterapii w bunkrach, Zamawiający zwraca uwagę aby potencjalny Wykonawca przed złożeniem swojej oferty upewnił się o możliwości pozyskania mieszanki barytobetonowej o wymaganej gęstości.
3.5.1.8. Elementy wykończenia wnętrz oraz instalacji w pomieszczeniach akceleratorów, tomografu komputerowego, symulatora i modelarni zaprojektowano dla urządzeń, jakie przewidywane są obecnie do zainstalowania w tych bunkrach. Konkretne modele aparatów zostaną docelowo ustalone w wyniku przetargów, które Zamawiający przeprowadzi na etapie wyposażania Ośrodka w sprzęt medyczny. Ostateczny dobór urządzeń, który wyniknie z postępowania przetargowego, może spowodować konieczność wprowadzenia w określonych pomieszczeniach zmian adaptacyjnych, dostosowujących je do potrzeb określonego modelu aparatu. Ze względu na to, iż takie ewentualne zmiany będą ingerować w zakres wcześniej wykonanych instalacji objętych gwarancją Generalnego Wykonawcy, Zamawiający przewiduje udzielenia odrębnego zamówienia na wykonanie takich robót adaptacyjnych na drodze bezpośrednich negocjacji z Generalnym Wykonawcą umowy podstawowej.
3.5.2. Instalacje elektryczne i teletechniczne:
3.5.2.1. Wytyczne dla branży elektroenergetycznej:
- Przebudowa istniejącej stacji transformatorowej (modernizacja z rozbudową części elektroenergetycznej na potrzeby Ośrodka Radioterapii) prowadzona w istniejącym budynku zaplecza technicznego Szpitala Specjalistycznego w Pile, wykonywana będzie w uzgodnieniu i w ścisłej współpracy z odpowiednimi służbami technicznymi szpitala.
Prace modernizacyjne polegające na wymianie rozdzielnic SN-15 kV Enea Operator Sp. z o.o. , szpitala, wymianie transformatorów i rozdzielnic nN-0,4 kV muszą odbyć się bez dłuższych przerw beznapięciowych dla funkcjonującego szpitala. W projekcie przedstawiono zasady realizacji przedmiotowych robót oraz przedstawiono poszczególne etapy ich wykonywania. Wszelkie odstępstwa od przedstawionych zasad i harmonogramu realizacji należy uzgadniać z projektantem oraz inspektorem nadzoru inwestorskiego. Wykonawca wykonujący prace związane z wymianą transformatorów, wymianą rozdzielnic SN-15 kV winien uzgodnić harmonogram ich wykonania ze służbą energetyczną szpitala i operatorem sieciowym Enea Operator Sp. z o.o.
- Wymiana rozdzielnic nN-0,4 kV
Wykonawca winien uzgodnić harmonogram prac ze służbą energetyczną szpitala. Wszelkie wyłączenia i dopuszczenia do prac muszą być zatwierdzone przez Szpital Specjalistyczny w Pile i Enea Operator Sp. z o.o.
- Prace polegające na usunięciu kolizji SN-15kV wykonać należy zgodnie z normą N SEP-E-004. Cięcia kabli wykonać w terminie uzgodnionym ze służbą energetyczną Enea Operator Sp. z o.o. i służbą energetyczną Szpitala Specjalistycznego w Pile. Prace cięcia kabli należy rozpocząć po dopuszczeniu przez Enea Operator Sp. z o.o. Podczas cięcia żyły kabli należy oznaczyć, aby podczas przyłączania nowego odcinka zachować połączenie tych samych żył co przed cięciem. W tym celu wykonawca powinien się posłużyć miernikiem opornościowym. Po wykonaniu połączeń kablowych kabel powinien być przebadany pod kątem ciągłości żył i przejść próby napięciowe, które winien wykonać operator sieciowy eksploatujący linie kablowe. Przed przystąpieniem do prac należy wykonać wykop próbny w miejscu planowanego założenia muf w celu identyfikacji kabli w obecności służb Energetyki. Przed dokonaniem przecięcia kabla istniejącego w miejscach instalowania muf, żyły stanowiące jedną fazę w obu miejscach cięcia należy oznaczyć, tak aby nowy odcinek kabla łączył elektrycznie ze sobą te same żyły, ponieważ nie ma możliwości fazowania kabla w stacjach transformatorowych.
3.5.2.2. Wytyczne dla branży teletechnicznej:
Systemy bezpieczeństwa (tj. SAP, SKD, CCTV, IP, DSO), system przyzywowy z komunikacją bezprzewodową, urządzenia aktywne oraz system automatyki budynkowej będą posiadały własne oprogramowanie do zarządzania i programowania.
W związku ze specyfiką obiektu jak i przyszłym sposobem jego zarządzania bardzo istotną kwestią jest zapewnienie pełnej integracji systemów teletechnicznych. Integracja ma być zrealizowana na opisanej w projekcie Platformie Integracyjnej, która będzie zapewnić lokalny jak i zdalny nadzór nad obiektem i systemami w nim zainstalowanymi. Projekt zakłada, że Platforma Integracyjna będzie się komunikowała ze systemami kontroli dostępu, CCTV, SAP oraz BMS za pomocą protokołu OPC lub SDK. Komunikacja z systemem przyzywowym wraz z komunikacją bezprzewodową za pomocą protokołów SSH, OAP oraz SIP. Komunikacja z infrastrukturą IP ma się odbywać z wykorzystaniem protokołu SNMP (TRAP i GET) oraz ICMP.
Aplikacja Klienta musi być dostępna przez przeglądarkę WWW i nie może wymagać instalowania żadnego dedykowanego oprogramowania. Musi umożliwiać dostęp do wszystkich funkcji: wizualizacji, zarządzania (administracji) oraz raportowania.
Platforma ma zapewniać dystrybucję informacji na zarówno na moduł wizualizacji, pocztę e-mail, jak i telefony DECT oraz GSM. Komunikacja z urządzeniami mobilnymi (DECT i GSM) ma być realizowana przy wykorzystaniu interaktywnych (dwukierunkowych) wiadomości tekstowych zapewniających funkcjonalność akceptowania lub odrzucania zgłoszeń. Oznacza to, że każda wiadomość musi być opatrzona indywidualnym numerem i priorytetem, dzięki czemu będzie możliwość skorelowania odpowiedzi z konkretnym zdarzeniem, które spowodowało wygenerowanie zgłoszenia.
Dla zapewniania interaktywności komunikacji na telefonach GSM należy dostarczyć aplikację działającą pod systemem operacyjnym Android, która będzie umożliwiała wyświetlenie otrzymanej informacji (rodzaj zdarzenia, miejsce wygenerowania, priorytet, itp.) w formie graficznej z możliwością jej akceptacji i odrzucenia. Aplikacja ma również umożliwiać logowanie użytkownika w celu jego identyfikacji oraz generowanie zdarzeń wcześniej zdefiniowanych.
Niezależnie od sposobu integracji (protokołu, kanału itp.) użytkownik ma mieć możliwość zarządzania zdarzeniami pochodzącymi z różnych systemów podlegającym integracji w jeden spójny sposób oraz dowolnie je grupować i dystrybuować na wizualizację oraz do osób odpowiedzialnych za reakcję. Zdarzenia podlegające obsłudze mogą być to zarówno informacje dotyczące normalnej pracy systemów (alarm pożarowy, autoryzacja użytkownika, uzbrojenie strefy, alarm bezpieczeństwa, wezwanie pacjenta, ruch na kamerze itp.) jak i alarmy techniczne (tj.: awaria kontrolera, uszkodzenie modułu systemu w systemie przyzywowym, awaria stacji bazowej).
Serwer Platformy Integracyjnej musi być monitorowany przez niezależne rozwiązanie sprzętowe z niezależnym podtrzymaniem zasilania przez minimum 24 godziny. Moduł monitorujący musi kontrolować poprawność pracy serwera w zakresie uruchomionych kluczowych usług oraz poprawności baz danych. Dodatkowo ma kontrolować zasilanie szafy strukturalnej, temperatury oraz wilgotności powietrza w punkcie dystrybucyjnym. Informacje o wykrytych nieprawidłowościach mają być wysłane na telefony DECT oraz GSM.
3.5.2.3. Wytyczne dla branży BMS:
Nie dopuszcza się zastosowania typowych układów sterowania, dostarczanych jako standardowe wyposażenie z urządzeniami z branży HVAC.
Wszystkie rozdzielnice sterująco-zasilające znajdujące się w obiekcie, a w szczególności sterujące ważniejszymi urządzeniami (np. centralami wentylacyjnymi), muszą być wyposażone we własny sterownik (CPU) z wbudowanym Web serwerem, w celu umożliwienia w awaryjnych przypadkach bezpośredniej komunikacji z pominięciem oprogramowania nadzorczego BMS.
Przy wyborze dostawcy technologii należy uwzględnić kryterium kompatybilności wstecznej systemu BMS. Wybrany dostawca musi wykazać zachowanie pełnej kompatybilności wstecz przez minimum ostatnich 25 lat, czyli np. możliwość programowania wszystkich 25 letnich sterowników aktualną wersją oprogramowania narzędziowego, ciągłą dostępność sterowników i modułów rozszerzeń I/O z komunikacją będącą podstawowym protokołem wybranego producenta 25 lat temu. Tak długi okres kompatybilności jest gwarantem niezmienności jądra systemu przez następne lata, kiedy mogą być prowadzone dodatkowe inwestycje.
Nie dopuszcza się stosowania sterowników bez możliwości swobodnego tworzenia strategii sterowniczych przy użyciu jednego uniwersalnego narzędzia dla sterowników głównych oraz pomieszczeniowych. Oprogramowanie narzędziowe wykorzystywane przez producenta wybranego na dostawcę BMS w standardzie umożliwiać musi przetestowanie zastosowanych strategii sterowania w trybie symulacji bez konieczności wgrywania programów do urządzeń. Celem zapewnienia wysokiego poziomu wskaźników jakości regulacji (zerowy uchyb ustalony, minimalne przeregulowania lub brak przeregulowań, krótki czas regulacji) dopuszcza się stosowanie jedynie rozwiązań z mechanizmem automatycznego strojenia regulatorów PID. Każdy sterownik musi posiadać możliwość modyfikacji strategii działania w trybie on-line. Sama modyfikacja wartości parametrów w strategiach sterowników głównych jest warunkiem niewystarczającym, należy zapewnić również możliwość bezpiecznego dokonywania zmian w samej strukturze strategii w trybie-online, celem modyfikacji i poprawy działania urządzeń i instalacji bez konieczności wyłączania ich z ruchu. Taka funkcjonalność musi być też zapewniona w narzędziu służącym do programowania sterowników.
Wszystkie sterowniki i wchodzące w skład systemu BMS muszą komunikować się w rzeczywistym trybie peer-to-peer (bez relacji klient-serwer) i muszą być w stanie pracować jako urządzenia samodzielne. W razie wystąpienia nieprawidłowości działania sieci komunikacyjnej, sterowniki muszą zachować pełną kontrolę nad elementami systemu budynkowego w oparciu o najaktualniejsze dostępne informacje lub o warunki podstawowe wprowadzone do sterownika. Sieć w głównym szkielecie musi być oparta o Ethernet TCP/IP z nałożonym protokołem BACnet. Jako wewnętrzną komunikację pomiędzy głównymi sterownikami oraz modułami rozszerzeń zaleca się stabilny protokół CAN. Należy stosować sterowniki i moduły z we/wy uniwersalnymi (każdy punkt może być wejściem lub wyjściem)
Należy przewidzieć sterowniki zapewniające wymianę danych pomiędzy przeglądarką a web serwerem na podwyższonym stopniu bezpieczeństwa, czyli przy wykorzystaniu szyfrowania HTTPS oraz obsługujące serwery pocztowe kompatybilne z TSL/SSL.
Wszystkie produkty użyte do budowy BMS muszą pochodzić z oferty jednej wybranej firmy. Nie dopuszcza się zwłaszcza zastosowania rozwiązań wykorzystujących sterowniki i urządzenia obiektowe pochodzące z dwóch różnych źródeł. W celu zapewnienia bezproblemowej współpracy oprogramowania nadzorczego, sterowników oraz wszystkich urządzeń obiektowych do zastosowania w obiekcie dopuszcza się jedynie systemy producentów oferujących kompleksową możliwość dostawy wszystkich komponentów niezbędnych do realizacji zadania, w tym w szczególności dostawę: oprogramowania zarządzającego, aplikacji służącej do podnoszenia efektywności energetycznej obiektu, sterowników, przemienników częstotliwości, urządzeń obiektowych (zaworów z siłownikami, siłowników przepustnic, czujników i przetworników parametrów środowiskowych, liczników zużycia mediów oraz nastawników i wyświetlaczy)
Wymaga się wielopoziomowego zabezpieczenie dostępu do aplikacji BMS za pomocą użytkowników i „trudnych” haseł, jak również zabezpieczenia samej bazy danych. Podstawą do ustanawiania standardu bezpieczeństwa powinny być regulacje ujęte w normach farmaceutycznych, np. FDA Reg. 21 CFR Part 11.
Ze względu na ujednolicenie systemu jak również późniejszą obsługę nie dopuszcza się możliwości dostarczania sterowników parametryzowanych lub jakichkolwiek o strategii działania, której nie można swobodnie modyfikować. Każde urządzenie końcowe bądź też każde pomieszczenie, które będzie nadzorowane przez BMS, należy wyposażyć we własny swobodnie programowalny sterownik. Do sterowania urządzeniami końcowymi zastosowane będą swobodnieprogramowalne sterowniki z komunikacją zgodną z ustalonym protokołem komunikacyjnym BACnet opartą o standard komunikacyjny RS485. Ze względu na oszczędność zużycia energii nie mogą być zastosowane żadne pomieszczeniowe sterowniki o poborze mocy na zasilanie własne wyższym niż 7VA przy zasilaniu 230Vac oraz 10VA przy zasilaniu 24Vac.
Zastosować oprogramowaniu do zarządzania energią w budynku, którego zadaniem będzie nie tylko monitorowanie zużyć i wyliczanie kosztów zużywanych mediów, ale także udostępnienie szeregu narzędzi analitycznych pozwalających m.in. na wykrywanie wszelkich nadużyć w czasie i co do wartości zużywanej energii oraz planowanie obniżenia zużycia energii przyszłości. Program ma umożliwiać użytkownikowi realną ocenę wpływu kolejnych inwestycji na podnoszenie efektywności energetycznej obiektu poprzez mechanizmy wykorzystujące np. stopnio-dni, dzięki czemu uniezależni ocenę od wpływu warunków atmosferycznych.

3.5.3. Instalacje sanitarne:
3.5.3.1. Dla wszystkich urządzeń technicznych zawartych w części instalacyjnej określono (w dokumentacji technicznej) podstawowe parametry techniczne, które winny być zachowane. Oferent ma dowolność w doborze urządzeń, pod warunkiem zapewnienia w swoich urządzeniach zadanych parametrów. Każda oferta będzie sprawdzana pod kątem zachowania parametrów technicznych. Każde urządzenie posiadać winno odpowiednie certyfikaty i dopuszczenia określone przepisami. Niedotrzymanie założonych parametrów technicznych skutkować będzie odrzuceniem oferty.
3.5.3.2. W opracowaniach projektowych, instalacyjnych : c.o., c.t., w.l. dokonano doboru nastaw dla zaworów termostatycznych, zaworów regulacyjnych, zaworów równoważących. Nastawy te zostały obliczone dla określonego typu urządzeń, konkretnego producenta. W przypadku zaproponowania innych typów urządzeń, innych producentów Oferent musi na swój koszt dokonać weryfikacji i ewentualnej korekty nastaw zaworów.
3.5.3.3. W dokumentacji technicznej (projekty branżowe instalacji sanitarnych) określona została graniczna wartość współczynnika przewodności cieplnej λ (W/mK) dla materiałów izolacji termicznych poszczególnych instalacji. W przypadku gdy Oferent zastosuje materiały o wartości współczynnika wyższej niż graniczna, niezbędna jest weryfikacja grubości izolacji.
3.5.3.4. W trakcie sporządzania oferty i wykonania robót szczególną uwagę zwrócić należy na przejścia poszczególnych instalacji sanitarnych przez przegrody oddzielenia p.poż. W przypadku przewodów wentylacyjnych są to klapy p.poż, wyszczególnione w zestawieniu materiałowym, w przypadku innych instalacji są to uszczelnienia do klasy odporności przegrody, określone w części opisowej dokumentacji.
3.5.3.5. Wszystkie centrale wentylacyjne powinny posiadać certyfikat Eurovent oraz klasę efektywności energetycznej A.
3.5.3.6. W przypadku pomieszczeń akceleratorów i tomografu komputerowego czynnik chłodniczy (woda lodowa ) doprowadzany jest przez ścianę do pomieszczeń – odcięcie zaworami. Rozprowadzenie czynnika do chłodzenia akceleratorów i tomografu możliwe będzie po wyborze konkretnych typów tych urządzeń.
3.5.3.7. W przypadku sieci preizolowanych zastosowano w opracowaniu projektowym (Instalacje zewnętrzne zasilania w ciepło) rury preizolowane systemu Ekoflex określonego producenta. Po konsultacji z Zamawiającym możliwe jest stosowanie innego, podobnego systemu innego producenta, pod warunkiem zachowania wymaganych parametrów i przekrojów rur. Ułożenie rur preizolowanych musi być wykonane ściśle według instrukcji montażu producenta rur. W przypadku zastosowania innych rur, niż określone w dokumentacji, konieczne jest przedłożenie odpowiednich aprobat technicznych i atestów.
3.5.3.8. W przypadku instalacji gazów medycznych należy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące materiałów zgodnie z pkt. 3.5.opisu „Gazy medyczne – Projekt wykonawczy”, zgodnie z wymaganiami Dyrektywy 93/42/EWG oraz obowiązującymi w naszym kraju aktami prawnymi, wymienionymi w części opisowej opracowania.

4. Oferent wykonujący zamówienie będzie zobowiązany do przedłożenia i uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót, uwzględniającego uwarunkowania lokalne i wytyczne projektowe.

5. Oferent wykonujący zamówienie będzie zobowiązany do przedłożenia planu organizacji robót zawierającego plan zagospodarowania placu i zaplecza budowy.


5. PROJEKT

1. PROJEKT BUDOWLANY:

Nazwa projektu budowlanego
PROJEKT BUDOWLANY (PEŁNOBRANŻOWY) BUDOWY OŚRODKA RADIOTERAPII NA TERENIE WYDZIELONYM ZE SZPITALA SPECJALISTYCZNEGO W PILE PRZY UL. RYDYGIERA, W SKŁAD KTÓREGO WCHODZĄ: CZĘŚĆ BUNKROWA, CZĘŚĆ DIAGNOSTYCZNA I PORADNIE, HOSTEL DLA PACJENTÓW, WRAZ Z ZAGOSPODAROWANIEM TERENU I INFRASTRUKTURĄ TECHNICZNĄ UZBROJENIA TERENU ORAZ PRZEBUDOWA (MODERNIZACJA Z ROZBUDOWĄ CZĘŚCI ELEKTROENERGETYCZNEJ) ISTNIEJĄCEJ STACJI TRANSFORMATOROWEJ - opracowanie dwutomowe
1.1. TOM 1:
– Załączniki do projektu budowlanego.
– Projekt zagospodarowania terenu.
1.2. TOM II:
– Projekt architektoniczno – budowlany.

2. PROJEKTY WYKONAWCZE:

Nazwa projektu wykonawczego
2.1. Projekt zagospodarowania terenu.
2.2. Projekt dróg i parkingów, projekt zjazdów.
2.3. Projekt instalacji zewnętrznych uzbrojenia terenu. Instalacja zewnętrzna wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wraz z niezbędnymi przyłączami do wewnętrznych sieci Szpitala.
2.4. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Projekt instalacji elektroenergetycznej modernizacji stacji transformatorowej dla Szpitala Specjalistycznego w Pile.
2.4.1. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Projekt instalacji elektroenergetycznej modernizacji stacji transformatorowej dla Szpitala Specjalistycznego w Pile – rewizja nr 1.
2.5. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Projekt instalacji elektroenergetycznej stacji transformatorowej dla Ośrodka Radioterapii w Pile.
2.5.1. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Projekt instalacji elektroenergetycznej stacji transformatorowej dla Ośrodka Radioterapii w Pile – rewizja nr 1.
2.6. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Usunięcie kolizji linii kablowej Sn-15kV.
2.7. Instalacje zewnętrzne zasilania w ciepło projektowanego obiektu, wraz z układem pomiarowym.
2.8. Architektura.
2.9. Projekt technologii i wyposażenia wnętrz.
2.10. Projekt wykończenia wnętrz.
2.11. Konstrukcja.
2.12. Instalacje wewnętrzne wodociągowe i kanalizacyjne.
2.13. Instalacje wentylacji i klimatyzacji.
2.13.1. Instalacje wewnętrzne wod-kan oraz wentylacji i klimatyzacji – rewizja nr 01.
2.14. Instalacje centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego.
2.15. Instalacje wewnętrzne elektroenergetyczne.
2.16.1. Instalacje niskoprądowe – rewizja nr 01.
2.17.1. Instalacja BMS – projekt zamienny. (instalacje niskoprądowe)
2.18. Instalacja gazów medycznych.
2.19. Projekt koordynacji międzybranżowej.
2.20. Plansze elementów ochrony przeciwpożarowej. Matryca ochrony przeciwpożarowej.
2.21. Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.
2.22. Projekt ochrony radiologicznej (4 części).
2.23. Dokumentacja fotograficzna stanu istniejącego.
2.24. Inwentaryzacja zieleni ze wskazaniem drzew do wycinki.

3. SPECYFIKACJE TECHNICZNE WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT:

Nazwa specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót (STWiOR)
3.1. Roboty budowlane.
3.2. Roboty budowlane – modernizacja stacji transformatorowych dla Ośrodka Radioterapii oraz dla Szpitala Specjalistycznego.
3.3. Mała architektura, zieleń. (roboty budowlane i zagospodarowanie terenu)
3.4. Drogi, parkingi, zjazdy.
3.5. Instalacje sanitarne.
3.6. Instalacje elektroenergetyczne. Stacja transformatorowa Szpitala Specjalistycznego.
3.7. Instalacje elektroenergetyczne. Stacja transformatorowa Ośrodka Radioterapii.
3.8. Instalacje elektroenergetyczne. Usunięcie kolizji kabli Sn-15kV.
3.9. Instalacje elektroenergetyczne.
3.10. Instalacje teletechniczne (niskoprądowe).
3.11. Instalacje gazów medycznych.






4. PRZEDMIARY ROBÓT:

Nazwa przedmiary robót
4.1. Zagospodarowanie terenu.
4.2. Drogi, parkingi, zjazdy.
4.3. Instalacje zewnętrzne uzbrojenia terenu. Instalacja zewnętrzna wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wraz z niezbędnymi przyłączami do wewnętrznych sieci Szpitala.
4.4. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Instalacja elektroenergetyczna modernizacji stacji transformatorowej Szpitala Specjalistycznego.
4.5. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Instalacja elektroenergetyczna stacji transformatorowej Ośrodka Radioterapii.
4.6. Instalacje zewnętrzne zasilania w ciepło projektowanego obiektu wraz z układem pomiarowym. (sieć preizolowana)
4.7. Architektura i konstrukcja. Ośrodek Radioterapii.
4.8. Architektura i konstrukcja. Stacja transformatorowa Szpitala Specjalistycznego.
4.9. Architektura i konstrukcja. Stacja transformatorowa Ośrodka Radioterapii.
4.11. Wykończenie wnętrz.
4.11.1. Przedmiar uzupełniający (rolety wewnętrzne).
4.12. Instalacje wewnętrzne wodociągowe i kanalizacyjne.
4.13. Instalacje wentylacji i klimatyzacji.
4.14. Instalacje centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego.
4.15. Instalacje wewnętrzne elektroenergetyczne. (Ośrodka Radioterapii)
4.16.1. Instalacje niskoprądowe – rewizja nr 01.
4.17.1. Instalacja BMS – przedmiar zamienny.
4.18. Instalacja gazów medycznych.

5. KOSZTORYSY OFERTOWE:

Nazwa kosztorysu ofertowego
5.1. Zagospodarowanie terenu.
5.2. Drogi, parkingi, zjazdy.
5.3. Instalacje zewnętrzne uzbrojenia terenu. Instalacja zewnętrzna wodociągowa, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wraz z niezbędnymi przyłączami do wewnętrznych sieci Szpitala.
5.4. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Instalacja elektroenergetyczna modernizacji stacji transformatorowej Szpitala Specjalistycznego.
5.5. Zasilanie elektroenergetyczne projektowanego obiektu. Instalacja elektroenergetyczna stacji transformatorowej Ośrodka Radioterapii.
5.6. Instalacje zewnętrzne zasilania w ciepło projektowanego obiektu wraz z układem pomiarowym. (sieć preizolowana)
5.7. Architektura i konstrukcja. Ośrodek Radioterapii.
5.8. Architektura i konstrukcja. Stacja transformatorowa Szpitala Specjalistycznego.
5.9. Architektura i konstrukcja. Stacja transformatorowa Ośrodka Radioterapii.
5.11. Wykończenie wnętrz.
5.11.1. Kosztorys uzupełniający (rolety wewnętrzne).
5.12. Instalacje wewnętrzne wodociągowe i kanalizacyjne.
5.13. Instalacje wentylacji i klimatyzacji.
5.14. Instalacje centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego.
5.15. Instalacje wewnętrzne elektroenergetyczne.
5.16.1. Instalacje niskoprądowe – rewizja nr 01.
5.17.1. Instalacja BMS – kosztorys zamienny. (oprogramowania komputerowego)
5.18. Instalacja gazów medycznych.










Załącznik nr 3 do specyfikacji






OŚWIADCZENIE

Składając ofertę w trybie przetargu nieograniczonego na:
........................................................................................................................................

oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.).



dnia
czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby uprawnionej do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy



































Załącznik nr 4 do SIWZ
…………………………………………………
(pieczęć wykonawcy )


OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.


Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
......................................................................................................................................................

Składam/my w imieniu firmy:
…………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej



Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.




..........................,dn....................


…………………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy













Załącznik nr 5 do specyfikacji


--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




OŚWIADCZENIE

Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.
* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
..............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
.....................................................................................................................................
............................................................................................................................................
..............................................................................................................................................
.....................................................................................................................................
........................................................................................................................................
............................................................................................................................................
..........................................................................................................................................





..........................., dn..............................
………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



















załącznik nr 6 do specyfikacji


UMOWA
na roboty budowlane nr 74/2015

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z póź. zm.) w dniu ................. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
_______________________________________________ ,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako : _______________________________________ , zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w ..................................................................................................
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
; zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/74/2015 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z póź. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2
Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.


§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie Ośrodka Radioterapii – filii Wielkopolskiego Centrum Onkologii – na terenie wydzielonym ze Szpitala Specjalistycznego w Pile przy ul. Rydygiera.
2. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Robót w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ___________________ – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określa specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z załączoną do niej dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych oraz oferta przetargowa Wykonawcy wraz z kosztorysami ofertowymi.
4. Wykonawca oświadcza, że
a) zna i akceptuje warunki realizacji przedmiotu umowy, a w szczególności zapoznał się warunkami technicznymi i lokalizacją przedmiotu umowy oraz założeniami i oczekiwaniami Zamawiającego, co do standardu i jakości realizowanych robót budowlanych oraz oświadcza, że otrzymane informacje umożliwiły mu jednoznaczną ocenę zakresu robót, warunków i czasu koniecznego do należytego wykonania zadania oraz pozwoliły na dokonanie ostatecznej kalkulacji wynagrodzenia.
b) Sprawdził pod kątem technicznej prawidłowości i kompletności dokumentację stanowiącą załączniki do umowy oraz oświadcza, że nie stwierdził żadnych błędów, sprzeczności lub braków, które mogą wpłynąć na należyte wykonanie zobowiązania.
c) posiada odpowiednie umiejętności, kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem, materiałami oraz wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do profesjonalnego świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
d) posiada w szczególności możliwość pozyskania mieszanki barytobetonowej o parametrach założonych w projekcie i wykonania z niej przegród o wymaganej gęstości, zapewniającej odpowiednią osłonność radiologiczną,
e) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się świadczeniem Robót,
f) zobowiązuje się do tego, by Roboty świadczone były zgodnie z wymogami stawianymi przez obowiązujące przepisy prawa, w tym w szczególności aby Roboty świadczone były przez osoby przeszkolone w zakresie wymaganym przepisami prawa,
g) posiada wszelkie niezbędne zgody, pozwolenia, zezwolenia lub koncesje wymagane przepisami prawa do wykonywania wszelkich czynności wiążących się z wykonywaniem Robót i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.

§ 4

1. Do obowiązków Zamawiającego należy:
a) Wprowadzenie Wykonawcy na obiekt objęty przedmiotem umowy i przekazanie placu budowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy.
b) Wskazanie punktów poboru energii elektrycznej i wody do celów objętych przedmiotem umowy.
c) Wyznaczenie inspektorów nadzoru inwestorskiego.
d) Dokonywanie odbiorów na zasadach określonych w § 9 niniejszej umowy.
e) Zamawiający zobowiązuje się przekazać Wykonawcy w dniu podpisania niniejszej umowy niezbędne do realizacji zamówienia dokumenty: projekt budowlany z pozwoleniem na budowę oraz projekt wykonawczy. W przypadku przekazania Wykonawcy egzemplarza oryginalnego projektu budowlanego, stanowi on depozyt, który kierownik budowy winien przechować w stanie kompletnym i nie uszkodzonym, a po zakończeniu robót zwrócić Zamawiającemu.
f) Zamawiający zobowiązuje się do zapewnienia nadzoru autorskiego.
g) Zamawiający zapewnia, że posiada środki finansowe na realizację przedmiotu umowy i zobowiązuje się do terminowej zapłaty wynagrodzenia na rzecz Wykonawcy.

2. Do obowiązków Wykonawcy należy:
a) Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z niniejsza umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, a przede wszystkim prawem budowlanym, obowiązującymi przepisami bhp, Sanepid, p.poż, wiedzą techniczną, Polskimi Normami oraz wskazówkami i zaleceniami inspektorów nadzoru wyznaczonych przez Zamawiającego.
b) Prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu umowy w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie oraz użytkowanie tych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.
c) Stosowanie przy realizacji przedmiotu umowy, jedynie wyrobów/materiałów budowlanych dopuszczonych do używania w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
d) Dostarczenie atestów, certyfikatów, świadectw jakości itp. na materiały i wyroby budowlane wykorzystywane przy realizacji przedmiotu niniejszej umowy.

3. Ponadto, do obowiązków Wykonawcy należy:
a) Opracowanie w ciągu 14 dni od podpisania umowy harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót i pisemne uzgodnienie go z Zamawiającym.
b) Wytyczenie geodezyjne nowych obiektów i wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej nowych obiektów, jak również urządzeń podziemnych po zakończeniu robót.
c) Zapewnienie prowadzenia, przy realizacji inwestycji, prac archeologicznych, o których mowa w POZWOLENIU NR 137/2014/C, wydanym przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Pile – stanowiącym załącznik nr 17 do projektu budowlanego.
d) Wykonanie robót budowlanych, objętych przedmiotem umowy w sposób nie naruszający interesów Zamawiającego i osób trzecich.
e) Opracowanie planu zagospodarowania budowy i uzgodnienie go ze służbami zamawiającego. Zorganizowanie placu budowy, w tym wykonanie dróg, ogrodzeń, instalacji, zabudowań prowizorycznych i wszystkich innych elementów niezbędnych do właściwego wykonania robót. Wykonawca jest zobowiązany zabezpieczyć i oznakować teren prowadzonych robót oraz dbać o stan techniczny ogrodzenia i prawidłowość oznakowania przez cały czas trwania realizacji robót budowlanych, zapewnić, w bezpieczny sposób, ciągłość ruchu drogowego na wszystkich drogach, chodnikach i parkingach zlokalizowanych wokół terenu przeznaczonego pod budowę, oraz uzyskać wszystkie niezbędne do tego celu uzgodnienia i pozwolenia. Wykonawca jest odpowiedzialny przed odpowiednimi służbami za użytkowanie dróg publicznych w związku z realizacją niniejszej umowy oraz ponosi koszty związane z czasowym zajęciem pasa drogowego, a także innych terenów dzierżawionych. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za teren budowy od chwili przejęcia placu budowy.
f) Zapewnienie w okresie realizacji przedmiotu umowy i na jej potrzeby dostawy wszystkich mediów na potrzeby własne, nadzoru autorskiego i nadzoru inwestorskiego.
g) Utrzymanie w czasie realizacji robót porządku na terenie budowy, bieżące usuwanie zbędnych materiałów, odpadów i śmieci. Wykonawca musi posiadać dokumenty potwierdzające przyjęcie odpadów przez składowiska i dokonanie stosownych opłat.
h) Prowadzenie dokumentacji budowy, o której mowa w prawie budowlanym, w tym dziennika budowy i udostępnianie go Zamawiającemu oraz innym upoważnionym osobom lub organom celem dokonywania wpisów i potwierdzeń.
i) Współpraca ze służbami technicznymi Zamawiającego, w tym udział w odbiorach częściowych, odbiorze końcowym i odbiorze ostatecznym oraz spotkaniach i naradach zarządzonych przez Zamawiającego, inspektora nadzoru inwestorskiego lub osoby sprawujące nadzór autorski.
j) Przygotowanie wykonanych robót - do odbioru oraz zgłoszenie ich gotowości do odbioru przez Zamawiającego.
k) Brania udziału, wraz z przedstawicielami Zamawiającego, w czynnościach mających na celu uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz wykonanie ewentualnych zaleceń Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Nadzoru Budowlanego, koniecznych dla uzyskania takiego pozwolenia.
l) Opracowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej we wszystkich branżach w 2 egzemplarzach w formie pisemnej (papierowej) oraz na płytach CD i przekazanie jej zamawiającemu na 2 dni przed terminem odbioru końcowego przedmiotu umowy. W ramach dokumentacji powykonawczej należy przekazać Zamawiającemu instrukcję konserwacji wykonanych obiektów oraz instrukcje obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń.
m) Zapewnienie przeprowadzenia specjalistycznego rozruchu technologicznego zamontowanych urządzeń i praktycznego przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowania budynku, przeprowadzonego w porozumieniu z Zamawiającym.
n) Uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku (audyt energetyczny) w oparciu o charakterystykę energetyczną, stanowiącą załącznik do dokumentacji budowlanej i przekazanie go Zamawiającemu w dwóch egzemplarzach, najpóźniej w terminie odbioru końcowego.
o) Przygotowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego z planem ewakuacji, o którym mowa w par. 6 rozporządzenia MSWiA z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80 poz. 536) i przekazanie ich Zamawiającemu w dwóch egzemplarzach, najpóźniej w terminie odbioru końcowego.
p) Przestrzeganie przepisów BHP, sanitarnych i przeciwpożarowych. Kierownik budowy przed rozpo¬częciem robót budowlanych powinien opracować plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zwany „planem BIOZ” zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. (DzU nr 120, poz. 1126 ze zm.) oraz przedstawić go Zamawiającemu i zapewnić jego stosowanie.
q) Zapewnienie kadry i nadzoru z wymaganymi uprawnieniami. Oprócz kierownika budowy, który posiada wymagane uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, Wykonawca ustanowi również kierownika robót sanitarnych oraz kierownika robót elektrycznych, posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane.
r) Zapewnienie sprzętu spełniającego wymagania norm technicznych.
s) Likwidacja zaplecza własnego Wykonawcy oraz doprowadzenie do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także – w razie korzystania – ulicy i sąsiedniej nieruchomości bezzwłocznie po zakończeniu prac.

§ 5.
1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w następujących terminach:
- rozpoczęcie – ……… 2015 r. (14 dni od podpisania umowy)
- zakończenie – ……………………
2. Terminy ustalone w ust. 1 ulegają przesunięciu w przypadku:
a) Przestojów i opóźnień z przyczyn za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający oraz zawinionych przez Zamawiającego
b) Działania siły wyższej mającego bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót.
c) Wystąpienie okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności
3. W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień strony ustalą nowe terminy wykonania przedmiotu umowy, z tym, że minimalny okres przesunięcia terminu wykonania przedmiotu umowy równy będzie okresowi przerwy lub postoju.
4. Za datę zakończenia przedmiotu umowy uznaje się datę zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego, jeśli odbiór został dokonany

§ 6.

1. Wykonawcy przysługuje od Zamawiającego wynagrodzenie ryczałtowe za realizację przedmiotu zamówienia zgodne z ofertą , które jest stałe i ostateczne , w wysokości:
Netto…………………………… złotych (słownie ………………….. złotych),
Brutto ………………………….. złotych (słownie ………………….. złotych),
w tym podatek VAT w wysokości na dzień podpisania niniejszej umowy 23% oraz kwocie ………… złotych (słownie ………………….. złotych).
2. Cena oferty obejmuje wszystkie nakłady związane z wykonaniem robót budowlano montażowych, wynikających wprost z dokumentacji projektowej, jak również nie ujęte w tej dokumentacji, a bez których nie można wykonać zamówienia z uwzględnieniem wymagań warunków technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych, jak również ich wykonania zgodnie z normami i obowiązującymi przepisami.
3. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 6 ust. 1 umowy płatne będzie w częściach, uiszczanych co miesiąc w wysokości odpowiadającej wartości kosztorysowej oferty prac zrealizowanych w miesiącu poprzednim na podstawie prawidłowo wystawionej faktury VAT, wystawionej po podpisaniu przez inspektorów nadzoru częściowych protokołów odbioru robót, o których mowa w § 9 ust. 1 niniejszej umowy, wykazujących stan zaawansowania w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.
4. Wartość faktury końcowej nie może być niższa niż 10% wartości zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązuje się do naliczenia podatku VAT zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, stosując stawkę podatku VAT w wysokości obowiązującej w dniu wystawiania faktury.
6. Wynagrodzenie, o którym mowa w § 6 ust. 1, płatne będzie przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze, w terminie 30 dni od daty jej doręczenia Zamawiającemu.
7. Warunkiem wypłaty wynagrodzenia objętego fakturą częściową lub końcową, jest dostarczenie przez Wykonawcę – przed terminem płatności danej faktury – kserokopii potwierdzonego przelewu bankowego na kwotę należną podwykonawcom.
8. Za datę zapłaty przyjmuje się datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
9. Na fakturach VAT wystawianych Zamawiającemu na podstawie niniejszej umowy Wykonawca umieści: nr niniejszej umowy, nr NIP Zamawiającego i Wykonawcy.
10. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
11. W przypadku zmiany stawek urzędowych podatku VAT zmianie ulegnie wynagrodzenie umowne Wykonawcy – odpowiednio do tych zmian.

§ 7.

1. Zamawiający uwzględnia, iż Wykonawca może powierzyć podwykonawcy wykonanie części zamówienia, której przedmiotem są roboty budowlane, dostawy lub usługi oraz prace związane z rozmieszczeniem i instalacją w ramach dostawy.
2. Wykonawca przy realizacji przedmiotu umowy zobowiązuje się do zawarcia umowy z
podwykonawcami:
1) .................................... w zakresie: .........................................................
2) ..................................... w zakresie .........................................................
3. Wykonawca odpowiada za działania podwykonawców jak za własne.
4. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty
budowlane, jest obowiązany w trakcie realizacji zamówienia, do przedłożenia
Zamawiającemu projektu tej umowy, a także projektu jej zmiany przy czym
podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
5. Termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy
przewidziany w umowie o podwykonawstwo wynosi 30 dni od dnia doręczenia
wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku,
potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy
dostawy, usługi lub roboty budowlanej.
6. Do zawarcia przez Wykonawcę umowy z podwykonawcą jest wymagana zgoda
Zamawiającego. Jeżeli Zamawiający, w terminie 14 dni od przedstawienia mu przez
Wykonawcę umowy z podwykonawcą lub jej projektu, nie zgłosi na piśmie sprzeciwu lub zastrzeżeń, uważa się, że wyraził zgodę na zawarcie umowy.
7. W przypadku zawarcia umowy podwykonawcy z dalszym podwykonawcą wymagana
jest zgoda Zamawiającego i Wykonawcy. W tym przypadku stosuje się odpowiednio
postanowienia ust. 5, zdanie 2.
8. Zamawiający zgłasza na piśmie zastrzeżenia do projektu umowy z podwykonawcą lub dalszym podwykonawcą i do projektu jej zmiany lub sprzeciw do umowy o
podwykonawstwo i do jej zmiany w terminie 14 dni od dnia ich doręczenia w
przypadkach:
1) niespełnienia wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
2) ustalenia terminu zapłaty wynagrodzenia dłuższego niż określony w ust. 5.
9. Niezgłoszenie pisemnych zastrzeżeń do przedłożonego projektu umowy o
podwykonawstwo lub sprzeciwu do umowy o podwykonawstwo której przedmiotem są roboty budowlane w terminie o którym mowa w ust. 8 uważa się za akceptację projektu umowy przez Zamawiającego.
10. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca niniejszej umowy przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
11. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca niniejszej umowy przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000 zł.
12. Przepisy ust. 4-11 stosuje się do zmian tej umowy o podwykonawstwo.


§ 8

1. Wykonawca obowiązany jest informować Zamawiającego o wysokości wynagrodzenia
należnego podwykonawcom i o zapłatach dla podwykonawców, a wraz z fakturą za
wykonane roboty przedstawić Zamawiającemu kserokopie potwierdzonego przelewu
bankowego na kwotę należną podwykonawcom.
2. Zamawiający dokonuje bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia
przysługującego podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, który zawarł
zaakceptowaną przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem
są roboty budowlane, lub który zawarł przedłożoną Zamawiającemu umowę o
podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, wobec których
Zamawiający nie wyraził sprzeciwu, w przypadku uchylenia się od obowiązku zapłaty
odpowiednio przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę niniejszego
zamówienia.
3. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 2, dotyczy wyłącznie należności powstałych po
zaakceptowaniu przez Zamawiającego, umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem
są roboty budowlane, lub po przedłożeniu Zamawiającemu poświadczonej za zgodność
z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub
usługi.
4. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie, bez odsetek,
należnych podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy.
5. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający umożliwi wykonawcy zgłoszenie
pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia
podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 2 Zamawiający
informuje o terminie zgłaszania uwag, nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia tej
informacji.
6. W przypadku zgłoszenia uwag, o których mowa w ust. 5, w terminie wskazanym przez
Zamawiającego, Zamawiający może:
1) nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu
podwykonawcy, jeżeli wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty,
2) złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia
podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej
wątpliwości Zamawiającego co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu,
któremu płatność się należy,
3) dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu
podwykonawcy, jeżeli podwykonawca lub dalszy podwykonawca wykaże
zasadność takiej zapłaty.
7. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy lub dalszemu
podwykonawcy, o których mowa w ust. 2, Zamawiający potrąci kwotę wypłaconego
wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego wykonawcy. W takim przypadku
Wykonawca nie będzie domagał się zapłaty wynagrodzenia w części przekazanej
bezpośrednio podwykonawcy.
12. Konieczność trzykrotnego dokonywania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy lub
dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 2, lub konieczność dokonania
bezpośrednich zapłat na sumę większą niż 5 % wartości umowy w sprawie zamówienia
publicznego może stanowić podstawę do odstąpienia od umowy w sprawie zamówienia
publicznego przez Zamawiającego z przyczyn zależnych od Wykonawcy.
9. Wykonawca w umowach z podwykonawcami, a podwykonawcy w umowach z dalszymi
podwykonawcami zobowiązani są zastrzec postanowienie, iż Zamawiający ma prawo
wglądu w dokumenty finansowe podwykonawców lub dalszych podwykonawców i
żądania przedstawienia na każde żądanie Zamawiającego dowodów zapłaty należnego
podwykonawcom wynagrodzenia.

§ 9

1.
1.1. Odbiory częściowe robót budowlanych dokonywane będą co miesiąc, do 5 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym wykonano roboty będące przedmiotem odbioru częściowego. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o gotowości do przeprowadzenia obiorów częściowych co najmniej na 3 dni robocze przed terminem ich dokonania. W obiorach częściowych, o których mowa w zdaniu pierwszym, uczestniczyć będą przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego.
1.2 Przedmiotem odbioru częściowego jest wykonanie elementów robót wykazanych w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego, a przedmiotem odbioru końcowego jest wykonanie całości przedmiotu zamówienia objętego niniejszą umową – 100% zakresu rzeczowego przedmiotu umowy.
1.3 Na co najmniej 2 dni robocze przed dniem dokonania odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wszystkie dokumenty pozwalające na ocenę prawidłowości wykonania przedmiotu odbioru. W przypadku odbioru końcowego Wykonawca przedłoży Zamawiającemu komplet dokumentów odbiorowych, który powinien składać się m.in. z:
– oryginału dziennika budowy,
– dokumentacji powykonawczej sporządzonej zgodnie z wymogami zamawiającego,
– wymaganych certyfikatów, aprobat i atestów,
– wymaganych dokumentów, protokołów i zaświadczeń z przeprowadzonych przez wykonawcę sprawdzeń, badań, prób,
– oświadczenia kierownika budowy o zgodności wykonania prac budowlanych z warunkami – pozwolenia na budowę oraz przepisami i obowiązującymi normami,
– geodezyjnego pomiaru powykonawczego zatwierdzonego przez Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej.
1.4 Zakończenie czynności związanych z odbiorami częściowymi powinno nastąpić najpóźniej w terminie 5 dni roboczych, licząc od dnia ich rozpoczęcia.
1.5. Odbiory częściowe, o których mowa w § 9 ust. 1, oraz odbiór końcowy stwierdzone zostaną protokołami odbioru częściowego oraz końcowego. Protokoły z odbioru częściowego stanowić będą podstawę do wystawienia faktur VAT obejmujących część wynagrodzenia za prace objęte odbiorem częściowym.
1.6 Protokoły odbioru częściowego, o których mowa w § 9 ust. 1.5 zawierają w szczególności:
a) okres, w którym wykonano prace będące przedmiotem odbioru częściowego,
b) odniesienie do niniejszej umowy,
c) stopień realizacji prac określonych w harmonogramie rzeczowo finansowym - w formie załącznika, stanowiącego odpowiedni tabelaryczny wyciąg z harmonogramu.
d) ocenę jakości wykonanych robót,
e) ewentualne uwagi komisji,
f) imiona i nazwiska osób uczestniczących w odbiorze i ich podpisy,
2.
2.1 Odbiór końcowy podjęty zostanie przez komisję powołaną przez Zamawiającego, w terminie 7 dni od zakończenia wszystkich prac. Zakończenie czynności odbiorowych winno nastąpić najpóźniej 21 dnia licząc od dnia ich rozpoczęcia.
2.2. Z dniem podpisania protokołu odbioru końcowego na Zamawiającego przechodzi ryzyko uszkodzenia przedmiotu umowy.
2.3 Jeżeli w toku czynności odbioru końcowego zadania zostaną stwierdzone wady:
2.3.1 nadające się do usunięcia, to Zamawiający może zażądać usunięcia wad wyznaczając odpowiedni termin. Fakt usunięcia wad zostanie stwierdzony protokolarnie . Terminem odbioru w takich sytuacjach będzie termin usunięcia wad określony w protokole usunięcia wad.
2.3.2 nie nadające się do usunięcia, to Zamawiający może :
a) jeżeli wady umożliwiają użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem obniżyć wynagrodzenie Wykonawcy odpowiednio do utraconej wartości użytkowej, estetycznej i technicznej
b) jeżeli wady uniemożliwiają użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem zażądać wykonania wadliwie wykonanych elementów po raz drugi, zachowując prawo do naliczania Wykonawcy zastrzeżonych kar umownych i odszkodowań za zwłokę na zasadach określonych w niniejszej umowie.
c) w przypadku nie wykonania w ustalonym terminie przedmiotu umowy po raz drugi Zamawiający odstąpi od umowy z winy Wykonawcy.
3.
3.1 Odbiory częściowe, o których mowa w § 9 ust. 1, oraz odbiór końcowy stwierdzone zostaną protokołami odbioru częściowego oraz końcowego. Protokoły z odbioru częściowego stanowić będą podstawę do wystawienia faktur VAT obejmujących część wynagrodzenia za prace objęte odbiorem częściowym.
3.2 Wykonawca jest zobowiązany do usunięcia wszystkich wad, stwierdzonych w protokołach odbioru, na własny koszt w terminie określonym w protokole.
3.3 Jeżeli w toku prowadzenia czynności związanych z którymkolwiek z odbiorów, o których mowa w § 9, zostanie stwierdzone, że przedmiot odbioru nie osiągnął gotowości do odbioru z powodu nie zakończenia robót lub ich wadliwego wykonania, to Zamawiający ma prawo odmówić dokonania odbioru z winy Wykonawcy.

§ 10.

1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:
a. Za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca w wysokości 10 % wynagrodzenia netto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy.
b. Za odstąpienie od umowy przez Zamawiającego z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca w wysokości 10 % wynagrodzenia netto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy.
c. Za zwłokę w oddaniu określonego w umowie przedmiotu odbioru, w wysokości 0,1 % wynagrodzenia netto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy za każdy dzień zwłoki, jednakże nie więcej niż 10% wartości tego wynagrodzenia.
d. Za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze w wysokości 0,2 % wartości przedmiotu odbioru ( zadania) za każdy dzień zwłoki, liczonej od dnia wyznaczonego na usunięcie wad, jednakże nie więcej niż 10% wartości wynagrodzenia netto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy.
2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Zamawiający w wysokości 10 % wynagrodzenia netto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy. za wyjątkiem wystąpienia okoliczności przewidzianych w art. 145 ustawy Prawa zamówień publicznych.

3. Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
4. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia wszelkich ewentualnych kar umownych przewidzianych niniejszą umową z należności Wykonawcy przysługujących mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
5. W przypadku uzgodnienia zmiany terminów realizacji wykonania przedmiotu umowy, kara umowna będzie liczona od nowych terminów.
6. Wykonawca nie może odmówić usunięcia wad bez względu na wysokość związanych z tym kosztów.
7. Zamawiający, po uprzednim wezwaniu i wyznaczeniu dodatkowego odpowiedniego terminu może usunąć, w zastępstwie Wykonawcy i na jego koszt, wady nieusunięte przez niego w wyznaczonym terminie
§ 11.

1. Zamawiającemu przysługuje – i to w terminie 30 dni od powzięcia wiedzy o podstawie odstąpienia - prawo do odstąpienia od umowy w przypadku:
a. wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, w terminie miesiąca od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
b. nie przystąpienia do wykonywania robót budowlanych w terminie 30 dni od daty zawarcia niniejszej umowy pomimo pisemnego wezwania do rozpoczęcia robót budowlanych.
c. przerwy w wykonywaniu robót budowlanych trwającej dłużej niż jeden miesiąc, chyba że przerwa spowodowana jest okolicznościami, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
d. opóźnienia w wykonywaniu robót budowlanych w stosunku do uzgodnionego harmonogramu wynoszącego więcej niż trzy miesiące, chyba że opóźnienie spowodowane jest okolicznościami, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności.
e. ogłoszenia upadłości lub rozwiązania firmy Wykonawcy
f. gdy zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Wykonawcy w wysokości powyżej 50% aktywów, które może mieć realny wpływ na realizację niniejszej umowy
2. Wykonawcy przysługuje i to w terminie 30 dni od powzięcia wiedzy o podstawie odstąpienia prawo odstąpienia od umowy, w jeżeli:
a. Zamawiający pozostaje w zwłoce z zapłatą jakiejkolwiek części wynagrodzenia przez okres co najmniej trzech miesięcy.
b. Zamawiający odmawia bez uzasadnionej przyczyny odbioru robót lub odmawia bez uzasadnionej przyczyny podpisania protokołu odbioru robót.
c. Zamawiający pisemnie zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy.
3. Odstąpienie od umowy winno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i powinno zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.
4. W przypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe:
a. W terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku wg stanu na dzień odstąpienia.
b. Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt tej strony, z której winy nastąpiło odstąpienie od umowy.
c. Wykonawca sporządzi wykaz tych materiałów, konstrukcji lub urządzeń, które nie mogą być wykorzystane przez Wykonawcę do realizacji innych robót nieobjętych niniejszą umową, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego.
d. Wykonawca zgłosi do dokonania przez Zamawiającego odbioru robót przerwanych oraz robót zabezpieczających, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada.
e. Wykonawca niezwłocznie, najpóźniej w terminie 14 dni od daty skutecznego odstąpienia od umowy, usunie z terenu budowy dostarczone przez niego lub wniesione urządzenia zaplecza.
5. Zamawiający w razie odstąpienia od umowy z przyczyn, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności zobowiązany jest do:
a) Dokonania odbioru robót przerwanych oraz zapłaty wynagrodzenia za roboty, które zostały wykonane do dnia odstąpienia.
b) Odkupienia materiałów, konstrukcji lub urządzeń określonych w ust. 4 lit. c, po cenach przedstawionych w kosztorysie ofertowym.
c) Przejęcie od Wykonawcy pod swój dozór terenu budowy.

§ 12.

1. Wykonawca udziela Zamawiającemu …………… miesięcznej gwarancji i okres ………………………rękojmi na wykonane roboty, o których mowa w § 3 umowy, licząc ich początek od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Gwarancja i rękojmia na zainstalowane urządzenia nie może być krótsza niż 24 miesiące liczone od odbioru końcowego
2. W ramach gwarancji i rękojmi, o których mowa w § 12 ust. 1 umowy - Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia bezpłatnie wszystkich wad fizycznych robót określonych w § 3 umowy, stwierdzonych w zakresie, za który odpowiada Wykonawca.
3. Jeżeli Wykonawca nie usunie wad w terminie ustalonym przez Zamawiającego, to Zamawiający może zlecić usunięcie wad osobie trzeciej. Udokumentowany koszt usunięcia wad przez osobę trzecią ponosi Wykonawca.
4. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej:
a. - w okresie realizacji umowy.
b. - w okresie obowiązywania gwarancji i rękojmi.

§ 13.

1 Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto przedstawionej w ofercie co stanowi kwotę................................zł ( słownie :............................................................)
2 Zabezpieczenie będzie wniesione w formie.............................................. najpóźniej w dniu zawarcia umowy w pełnej wysokości powyższej kwoty
3 Zabezpieczenie w przypadku należytego wykonania robót zwrócone zostanie w 70% jego wysokości w ciągu 30 dni od daty zakończenia robót, ich protokólarnego przekazania bez zastrzeżeń Zamawiającemu.
4 Pozostałe 30% wysokości zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi zwrócone będzie w terminie 14 dni po okresie rękojmi.
§ 14.

1 Wykonawca zobowiązuje się do uregulowania należności za ewentualnie świadczone przez Zamawiającego usługi w zakresie zapewnienia możliwości korzystania z energii elektrycznej i wody dla celów budowy i socjalnych, itp. na podstawie wskazań odpowiednich podliczników, lub ryczałtowo zgodnie z obustronnie spisanym porozumieniem.
2 W przypadku korzystania z innych usług Zamawiającego ich zakres i sposób rozliczenia będzie przedmiotem dodatkowego porozumienia.

§ 15.

Strony wyznaczają swoich przedstawicieli w zakresie objętym przedmiotem niniejszej umowy – zamówienia:
Zamawiający - mgr inż. Tadeusz Krzymański – Kierownik Działu Inwestycji i Remontów.
Wykonawca: - ………………………………

§ 16.

1 Zgodnie z postanowieniami art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w umowie o udzielenie zamówienia publicznego po jej zawarciu, pod warunkiem podpisania stosownego aneksu. Zmiany te zgodnie z zapisami art. 140 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych nie mogą wykraczać poza określenie przedmiotu zamówienia zawartego w SIWZ.
2 Zmiana postanowień zawartej Umowy może nastąpić wyłącznie za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie pod rygorem nieważności.
3 W szczególności Zamawiający dopuszcza:
a) Aktualizacje danych Wykonawcy i Zamawiającego poprzez: zmianę nazwy firmy, zmianę adresu siedziby, zmianę formy prawnej, zmianę osoby reprezentującej itp.,
b) Skrócenie terminu realizacji zamówienia z uwagi na zmianę możliwości finansowych Zamawiającego na korzystniejsze w danym roku, co będzie miało swoje odwzorowanie w zaktualizowanym harmonogramie rzeczowo- finansowym dla całej inwestycji,
c) Zmniejszenia zakresu robót stanowiących przedmiot umowy, w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodujących, że wykonanie części przedmiotu umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia lub rezygnację z wykonania części robót budowlanych oraz związane z tym zmniejszenie wartości umowy,
d) Zmianę zastosowanej technologii wykonania zamówienia na lepszą ( np. nowocześniejszą, mniej energochłonną), po zaakceptowaniu jej przez inspektorów nadzoru inwestorskiego i osoby pełniące nadzór autorski oraz osoby upoważnione przez Zamawiającego, pod warunkiem, że cena oferty nie ulegnie zmianie,
e) Wykonanie robót zamiennych, zgodnie z procedurami i wymogami zawartymi w przepisie art. 36a ustawy Prawo budowlane,
f) Zmiana parametrów urządzeń lub wyposażenia, wynikających z dostępności danych produktów na rynku, nie gorszych niż zaprojektowanych, po zaakceptowaniu jej przez osoby pełniące nadzór autorski, inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz osoby upoważnione przez Zamawiającego pod warunkiem, że cena oferty nie ulegnie zmianie,
g) Zmianę terminów realizacji zamówienia z przyczyn wskazanych w § 5 ust. 2 niniejszej umowy, z przyczyn innych niż zawinione przez Wykonawcę, to jest:
• Siły wyższej,
• Zmian dokumentacji projektowej,
• Zawieszenia robót przez Zamawiającego
Zmiana terminu może wystąpić wyłącznie o czas trwania i czas usunięcia skutków działania ww. czynników.
4 Jeżeli zmiany wymagają zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, Strona inicjująca zmianę przedstawia:
a) Projekt zamienny, zawierający opis proponowanych zmian wraz z informacją o konieczności- lub braku- zmiany pozwolenia na budowę oraz przedmiar i niezbędne rysunki. Projekt wprowadzonych zmian wymaga akceptacji nadzoru inwestorskiego oraz zatwierdzenia do realizacji przez Zamawiającego:
b) Uzasadnienie zmiany;
c) Obliczenie kosztów zmiany zgodnie z zasadami określonymi w niniejszej umowie, jeśli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy
d) Opis wpływu zmiany na harmonogram rzeczowo- finansowy i termin wykonania umowy.
5 W przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust 5 pkt 2 i 3 ustawy Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego. Wraz z wnioskiem, o którym mowa Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia



§ 17.

1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a także przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
4. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy może mieć miejsce jedynie w razie wystąpienia konieczności wprowadzenia zmian w harmonogramie realizacji przedmiotu umowy poprzez: przesunięcie w czasie spowodowane obiektywnymi czynnikami, niezależnymi od wykonawcy, uniemożliwiającymi realizację przedmiotu umowy zgodnie z pierwotną wersją harmonogramu.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.


Zamawiający: Wykonawca:


_______________________ ________________________





























Załącznik nr 7 do siwz

.................................................
Pieczęć adresowa wykonawcy





OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na:

...........................................................................................................................................................
składam:

Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.* (na dzień składania ofert)
Nazwa podmiotu:

........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................



.........................dnia ...........................

..........................................................................
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych) w dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y) i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).


Informuję, o tym, że nie należę / nie należałem do żadnej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007r. Nr 50, poz. 331, ze zm.)*, na dzień składania ofert.


..........................dnia ..........................

.................................................................................
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych) w dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y) i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).


* niepotrzebne skreślić lub usunąć

załącznik nr 8 do specyfikacji

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w/w zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:




























PROTOKÓŁ ODBIORU CZĘŚCIOWEGO / KOŃCOWEGO

Data odbioru..................................................................................................................................................
Przedmiot odbioru (obiekt, roboty)...............................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
Zamawiający..................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
Wykonawca...................................................................................................................................................
Komisja w składzie:
a/ ze strony zamawiającego: b/ ze strony wykonawcy:
1. ................................................................. 1. ................................................................
2. ................................................................. 2. ................................................................
3. ................................................................. 3. ................................................................

Komisja dokonała odbioru robót (obiektu) zleconych umową z dnia ................................................
i stwierdziła co następuje:

Termin rozpoczęcia robót ......................................, zakończenia robót ....................................................

Wykonanie zakresu rzeczowego zgodnie z ......................................................................................................

Jakość wykonanych robót ocenia się jako.........................................................................................................

Stwierdzono następujące wady i usterki: .........................................................................................................
...........................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................................
Ustalono termin usunięcia usterek do dnia: .............................................................

Uwagi komisji:.............................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................................

Komisja uznaje wykonane roboty za odebrane od wykonawcy z dniem ....................................................

Podpisy członków komisji:
a./ b./
1. ................................................................. 1. ................................................................

2. ................................................................. 2. ................................................................

3. ................................................................. 3. ................................................................

« Powrót do szczegółów zamówienia