Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Okresowe przeglądy pogwarancyjne i serwis skanera PET/CT Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności COMECER Althea zainstalowanych w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Numer zamówienia:

/129/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 193 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 129/2010.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:

Okresowe przeglądy pogwarancyjne i serwis skanera PET/CT Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności COMECER Althea zainstalowanych w zakładzie medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 193.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 i Nr 161, poz. 1078),zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składanie ofert częściowych;
2) Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, spełniających warunki dotyczące przedmiotu zamówienia zawartego w siwz.
3) Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
4) Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
5) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
6) Zamawiający PRZEWIDUJE możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
7) Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
8) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
9) Przewidywany okres obowiązywania umowy – 36 miesięcy od daty podpisania umowy
10) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.
11) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

III. Opis przedmiotu zamówienia.

Okresowe przeglądy pogwarancyjne i serwis skanera PET/CT
Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności COMECER Althea zainstalowanych w zakładzie medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

40.00.00-5- Usługi naprawcze i konserwacyjne

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:

okresowe przeglądy pogwarancyjne i konserwację wraz z częściami zgodnie z załącznikiem nr 7 do niniejszej siwz, bieżące naprawy wraz z częściami oraz uaktualnienie oprogramowania skanera PET/CT Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem,
w tym:
1. Skanera PET/CT Gemini 16TF – 1 szt.,
2. Stacji opracowania EBW - 2 szt.
3. Systemu PACS Sectra - 1 szt.
4. Bramki EKG do skanera PET/CT
oraz dyspensera aktywności COMECER Althea – 1 szt.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 2, 7 i 8 do niniejszej specyfikacji.
2. Liczba przeglądów każdej z wymienionych wyżej pozycji określona została w załączniku nr 2 do specyfikacji.


IV. Termin wykonania zamówienia

umowa na okres 36 miesięcy od daty podpisania umowy.
Realizacja na podstawie opracowanego przez Wykonawcę harmonogramu przeglądów dostarczonego do Zamawiającego w terminie 14 dni od daty podpisania umowy.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy spełniają warunki dotyczące :
- posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
- posiadania wiedzy i doświadczenia;
- dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- sytuacji ekonomicznej i finansowej.
oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

b. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji;
2) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
4) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
5) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa w :
1). w pkt 2, 3 i 5 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
B. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1. wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego , że usługi odpowiadające swoim rodzajem i wartością usłudze stanowiącej przedmiot zamówienia, zostały wykonane lub są wykonywane należycie wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 (przy czym za takie zamawiający uzna co najmniej 1 usługę obejmującą urządzenia tożsame z urządzeniem stanowiącym przedmiot zamówienia, której wartość brutto nie może być mniejszej niż 1 000 000,00 PLN). W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie, wraz z wypełnionym załącznikiem nr 9
2. wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, w tym certyfikaty potwierdzające kwalifikacje do wykonywania usługi serwisowej objętej niniejszym postępowaniem, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakres wykonywanych przez nich czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, wg wzoru stanowiącego załącznik 10.
3. Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca posiada autoryzację producenta w zakresie sprzedaży i serwisu sprzętu będącego przedmiotem niniejszego postępowania.

C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN./
W przypadku braku stosownego ubezpieczenia lub, gdy Wykonawca posiada ubezpieczenie na mniejszą wartość albo ubezpieczenie jest zawarte na krótszy termin, niż wymagany – wykonawca musi załączyć do oferty oświadczenie, że zobowiązuje się w przypadku wyboru jego oferty, przed podpisaniem umowy, do dostarczenia dowodu aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w kwocie nie mniejszej niż 1 000 000,00zł.(słownie: milion złotych), a w przypadku gdyby ubezpieczenie było zawarte na termin krótszy, niż wymagany, że zobowiązuje się do terminowego przedłużenia ubezpieczenia, w celu zachowania jego kontynuacji, aż do dnia wygaśnięcia umowy.

D. W celu potwierdzenia faktu, oferowane dostawy i usługi spełniają wymagania Zamawiającego,, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi wraz z ofertą złożyć następujące dokumenty:

1) Opis czynności serwisowych

E. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 2) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji,
3) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
4) Formularz cenowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
5) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 5. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
6) Kserokopia wniesienia wadium.
7) Wypełniony i podpisany załącznik nr 8 „obsługa serwisowa/Warunki gwarancji i serwisu.”
8) W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 11 do niniejszego dokumentu.


Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art. 24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań – Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań – Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem, a następnie niezwłocznie potwierdzone oryginałem pisma.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3.
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie), informacji o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez Zamawiającego lub kopii odwołania do Prezesa UZP, Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dostępnym na Portalu do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 6 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art. 38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
b) Pod względem merytorycznym – dr n. med. Witold Cholewiński, 61 88 50 693,
c) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia – Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, fax 061 8850 698
d) Pod względem prawnym Michał Mikołajczak, Tel 061 8850 644

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 19 000,00 zł. (słownie: dziewiętnaście tysięcy złotych 00/100).

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
• pieniądzu;
• poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
• gwarancjach bankowych;
• gwarancjach ubezpieczeniowych;
• poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).

3. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – serwis pogwarancyjny i konserwacja skanera i dyspensera”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i ewnętrznej Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nielezących po jego stronie
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert – ( ew. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. Parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość ewnętrznej j zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – przeglądy i serwisowanie skanera PET/CT i dyspensera aktywności ( nr 129/2010)
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ….......................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:


Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – przeglądy i serwisowanie skanera PET/CT i dyspensera aktywności ( nr 129/2010)

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 23.12.2010 do godz. 09.00


2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 23.12.2010 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający poprawi w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.


XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.


Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

A) Cena 100%

---------------------------------------------
Razem 100%
A) Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:


Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”


Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art.. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 6 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art 67 ust. 1 pkt 6 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego i polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej – PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. Zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

Poznań, dnia 12.11.2010r p.o. Dyrektora ds. Lecznictwa
dr n. med. J.J. Mazurek
/podpis/


Załącznik nr 1 do SIWZ
….............................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ….....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Adres ul…........................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ……………………………………………………………………….
Telefon…..............................................................................................................................................
fax…....................................................................................................................................................
NIP…...................................................................................................................................................
REGON…...........................................................................................................................................
Email…...............................................................................................................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania…...................................................................................................................................
tel….....................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:
Okresowe przeglądy pogwarancyjne i serwis skanera PET/CT Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności COMECER Althea zainstalowanych w zakładzie medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę opatrunków i siatek
1. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.


2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 2 do specyfikacji na kwotę:

za cenę, która jest wartością usługi należną za jeden miesiąc :

............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

Wartość całkowita zamówienia, obejmująca 36- miesięczny okres obowiązywania umowy, określamy na kwotę:
............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

3.Warunki płatności.
Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
4. Termin realizacji – 36 miesięcy od daty podpisania umowy
5. Zobowiązujemy się do wykonania kompleksowej usługi serwisowej zgodnie z załącznikiem nr 7 i 8 do siwz, w tym również m.in.:

1) aktualizację oprogramowania
2) pełny zakres części zamiennych potrzebnych do konserwacji i napraw – części fabrycznie nowe, częściowo składowane w magazynie Wykonawcy lub łatwo dostępne przez regionalne centra dystrybucji na całym świecie
3) stałą opiekę inżynierów serwisu certyfikowanych w zakresie świadczonych usług oraz wsparcie techniczne producenta – konsultacje ze specjalistami dostępne 24/dobę

4) zobowiązujemy się do reakcji na zgłoszenie zamawiającego tj. czas do podjęcia naprawy ( max 8 godzin
5) zobowiązujemy się do zrealizowania usługi serwisowej wraz z dostawą sprzętu zamiennego w terminie max 48 godzin od momentu telefonicznego zgłoszenia przez Zamawiającego.

6) udzielamy gwarancji na wymieniony zespół na okres 12 miesięcy
7) udzielamy gwarancji na wykonana pracę na okres 3 miesięcy
6. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
7. Oświadczam/y/ ,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
8. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
9. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
10. Oświadczam/y/ iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
11. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ….................... stron.


….......................,dn….............. ……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)









Załącznik nr 2 do siwz


Formularz cenowy


Lp Typ urządzenia Szt Liczba przeglądów w roku Wymagane czynności serwisowe Miesięczny koszt serwisu (netto)
Stawka
VAT
(%) Miesięczny koszt serwisu (brutto) Roczny koszt serwisu (netto) Roczny koszt serwisu (brutto Trzyletni koszt serwisu (netto) Trzyletni koszt serwisu (brutto)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1
Skaner PET/CT Gemini 16TF
1 4 Opis w
Załączniku
nr 7

2
Stacje opracowania badań EBW
2 4 Opis w
Załączniku
nr 7

3
Bramka EKG do skanera PET/CT
1 - Opis w
Załączniku
nr 7
4
Dyspenser ALTHEA

1 4 Opis w
Załączniku
nr 7

5
System PACS Sectra


1 4 Opis w
Załączniku
nr 7

6 Drukarka Lexmark C532N 1 2 Przeglądy i naprawy wykonywane przez autoryzowany serwis wraz z zapewnieniem materiałów eksploatacyjnych

7

RAZEM
X


….......................,dn….................
…………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy












…………………………………… Załącznik nr 3 do specyfikacji
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o braku podstaw do wykluczenia

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Okresowe przeglądy pogwarancyjne i serwis skanera PET/CT Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności COMECER Althea zainstalowanych w zakładzie medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Nr sprawy 129/2010


Składam/my* oświadczenie, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie ew. 24 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych , który mówi, iż:

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania ;
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdro¬wotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni prze-widziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wyko¬nania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzie¬lenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, prze¬ ewnętrzn przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;


….......................,dn….................
…………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy














Załącznik nr 4 do specyfikacji
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Okresowe przeglądy pogwarancyjne i serwis skanera PET/CT Gemini 16TF Philips z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności COMECER Althea zainstalowanych w zakładzie medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Nr sprawy 129/2010



Składam/my w imieniu firmy:
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie ew. 22 ust.1 w związku z ew. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
3. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

….......................,dn….................
…………………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy










Załącznik nr 5 do SIWZ
………………………………………
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
….....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................…........................................................................................................................................................…...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
…....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
….....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................…...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
….........................................................................................................................................................…...................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
….........................................................................................................................................................




.........................., dn…...........................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy




Załącznik nr 6 do SIWZ

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 129/2010.


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. Zm.) w dniu ................. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
ok. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę – Z-cę Dyrektora ok. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską – Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
..................................................................
wpisanym do - Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w…………….,……… Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS ..........,
-ewidencji działalności gospodarczej Urzędu …………….pod nr…………,
NIP ................, Regon ............., wysokość kapitału zakładowego ……………………
zwanym dalej „Wykonawcą”, w imieniu którego działają:
1. ..............................................
2. ..............................................

zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 129/2010 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. Zm.).

§ 1

PRZEDMIOT UMOWY
Przedmiotem umowy jest świadczenie usług serwisowych i konserwacyjnych skanera PET/CT z dodatkowym wyposażeniem oraz dyspensera aktywności zainstalowanych w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii, w zakresie określonym w załączniku nr 2 do umowy.
Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu zamówienia w zakresie i ilościach tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, ofertą z dnia ............. – formularz ofertowy wraz z pozostałymi załącznikami, stanowi integralną część niniejszej umowy, oraz wymaganiami określonymi przez producenta aparatury określonej w ust. 1 niniejszego paragrafu i harmonogramem przeglądów, stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszej umowy.
Zamawiający zleca, a Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania w stanie pełnej sprawności technicznej aparatury wymienionej w załączniku nr 1 do umowy przez cały okres obowiązywania umowy z wyłączeniem świąt i dni wolnych od pracy.
Do obowiązków Wykonawcy należy wykonanie czynności szczegółowo określonych w załączniku nr 2 do umowy. Wykonawca zapewnia wykonanie wszystkich czynności wyłącznie przez autoryzowanych przedstawicieli serwisu producenta.
O każdym wypadku wadliwej pracy aparatów, o których mowa w załączniku nr 1 do umowy, Zamawiający zawiadomi Wykonawcę niezwłocznie za pośrednictwem nr fax. ……………. lub infolinii tel. …………. lub bezpośrednio do inżyniera serwisu tel. komórkowy ..…………….
Do zgłaszania Wykonawcy wadliwej pracy aparatów Zamawiający upoważnia:
- dr n. med. Witold Cholewiński – Kierownika Zakładu Medycyny Nuklearnej
Wykonawca przystąpi do usuwania wadliwej pracy aparatu w terminie 8 godzin od czasu zgłoszenia i zobowiązuje się do usunięcia usterek w terminie do 48 od daty zgłoszenia.
W przypadku, gdy naprawa będzie wymagała importu części, zostanie wykonana w terminie 10 dni roboczych.
Umowę w zakresie określonym w § 1 zawiera się na okres 36 miesięcy od daty podpisania niniejszej umowy.

§ 2

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1. Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie (Zamawiający) jako administrator danych w rozumieniu art. 7 pkt 4) Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 Nr 133 poz.833, z póź. zm.) powierza _____________________________ (Wykonawca) przetwarzanie danych osobowych ze zbiorów danych osobowych Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie.
2. Dane osobowe przetwarzane będą przez Wykonawcę wyłącznie w celu wykonania niniejszej umowy.
3. Przez przetwarzanie danych osobowych rozumie się czynności, o których mowa w art. 7 pkt 2) Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 Nr 133 poz.833, z póź. zm.)
4. Wykonawca oświadcza, że system informatyczny, w którym będą przetwarzane dane osobowe spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. 2004 r. Nr 100, poz. 1024).
5. Wykonawca wydaje w formie pisemnej w dwóch egzemplarzach upoważnienia do przetwarzania danych osobowych oraz oświadczenia o zachowaniu w tajemnicy pozyskanych danych dla osób przetwarzających dane osobowe u Wykonawcy, i przekazuje Zamawiającemu podpisane oświadczenia i upoważnienia w jednym egzemplarzu oraz listę osób upoważnionych. Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego aktualizowania listy, upoważnień i oświadczeń, o których mowa w zdaniu poprzedzającym.
6. Zamawiającemu przysługuje prawo do kontroli przetwarzania powierzonych danych osobowych a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. Zamawiający ma prawo realizacji obowiązku kontroli poprzez żądanie udzielenia przez Wykonawcę pisemnych wyjaśnień lub poprzez przeprowadzenie kontroli w siedzibie Wykonawcy, gdzie przetwarzane są powierzone dane osobowe.
7. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania się do wskazań Zamawiającego mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień w zakresie przetwarzania danych osobowych lub poprawę stanu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.
8. W razie stwierdzenia naruszenia przez Wykonawcę postanowień niniejszego paragrafu lub przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5.000 zł (pięć tysięcy złotych) za każdy przypadek naruszenia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania do jej zapłaty. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej określonej w zdaniu 1 niniejszego ustępu, w przypadku, gdy nie pokryje wartości poniesionych szkód.
9. Każdorazowe przekazanie Wykonawcy Sprzętu zawierającego dane osobowe nastąpi na podstawie protokołu lub karty potwierdzających wydanie Sprzętu sporządzonym w dwóch egzemplarza po jednym dla każdej ze stron.
10. Każdorazowy zwrot Zamawiającemu Sprzętu zawierającego dane osobowe nastąpi na podstawie protokołu lub karty potwierdzających wydanie Sprzętu sporządzonym w dwóch egzemplarza po jednym dla każdej ze stron.
11. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wszelkich danych osobowych uzyskanych od Zamawiającego z systemu informatycznego (programów, urządzeń, narzędzi, nośników) w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia wykonywania wszystkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy.
12. Postanowienia niniejszego paragrafu obowiązują przez czas trwania niniejszej umowy oraz po upływie okresu jej obowiązywania, do czasu wykonania przez Wykonawcę obowiązku, o którym mowa w ust. 11 niniejszego paragrafu.

§ 3

CENA UMOWY
Strony uzgadniają łączną wartość umowy na kwotę netto ................ PLN (słownie złotych: ...........................................). Wynagrodzenie brutto wynosi ……………………. PLN (słownie złotych: ...........................................).
Wartość, o której mowa w ust.1 obejmuje wszystkie koszty Wykonawcy, a w szczególności:
- utrzymanie aparatury w stanie pełnej sprawności technicznej,
- przeprowadzenie rutynowych czynności konserwacyjnych i regulacyjnych aparatury, zgodnie z zaleceniami producenta (załącznik nr 2),
- przeprowadzenie w okresie obowiązywania umowy wizyt konserwacyjnych bez wzywania w terminie wynikającym z zaleceń producenta i w uzgodnieniu z bezpośrednim użytkownikiem aparatu,
- przeprowadzenie testów mechanicznych i elektronicznych,
- naprawa wykrytych uszkodzeń,
- usunięcie nieprawidłowości działania urządzenia (regulacje),
- bieżące informowanie Zamawiającego o stanie technicznym aparatu oraz warunkach prawidłowej obsługi,
- szkolenia dla pracowników Zamawiającego,
- uaktualnianie oprogramowania.

§ 4

WARUNKI PŁATNOŚCI

1. Wynagrodzenie określone w § 3 ust. 1 niniejszej umowy, płatne będzie w 36 równych ratach miesięcznych, w kwocie brutto …………………………PLN (słownie złotych: ......................................................) na podstawie faktur Wykonawcy wystawianych do dnia 7 każdego miesiąca oraz raportu wykonania napraw i konserwacji potwierdzonych przez Zamawiającego w karcie serwisu.
2. Termin płatności każdej raty wynosi ………(min. 30) dni od daty wystawienia licząc od dnia dostarczenia faktury.
3. Zamawiający upoważnia Wykonawcę do wystawiania faktur bez podpisu Zamawiającego.
4. Za datę zapłaty strony przyjmują datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.

§ 5

GWARANCJA
1. Wykonawca zapewnia okres gwarancji na wymienione części – 6 miesięcy. Okres gwarancji ulega wydłużeniu, jeśli producent tych części zastosował dłuższą gwarancję.
2. Wykonawca zapewnia okres gwarancji na wykonaną pracę – 3 miesięcy. W przypadku wygaśnięcia umowy liczy się od ostatniej konserwacji lub gwarancji.
3. Termin gwarancji liczy się od dnia odbioru wykonanych prac – od daty umieszczonej na etykietce gwarancyjnej naklejonej na danej części aparatury.
4. Okres gwarancji ulega przedłużeniu o udokumentowany czas nie działania lub wadliwego działania aparatury.
5. W przypadku trzykrotnej uzasadnionej reklamacji tej samej części aparatury, Wykonawca wymieni tę część na nową, a w przypadku ogółem 10 uzasadnionych reklamacji Wykonawca wymienia aparaturę na nową.
6. W przypadku odrzucenia reklamacji przez Wykonawcę, Zamawiający może złożyć wniosek o przeprowadzenie ekspertyzy przez wybranego przez siebie eksperta.
7. Jeżeli reklamacja Zamawiającego w ocenie eksperta uznana będzie za uzasadnioną, Wykonawca zwróci Zamawiającemu koszty związane z przeprowadzeniem ekspertyzy.
8. Wykonawca gwarantuje co najmniej 10 letni okres zabezpieczenia w części zamienne.

§6

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I OBOWIĄZKI
1. Osobami odpowiedzialnymi z realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy: .........................................
ze strony Zamawiającego:
dr n. med. Witold Cholewiński – Kierownik Zakładu Medycyny Nuklearnej
2. Wykonawca jest odpowiedzialny i ponosi wszelkie koszty z tytułu strat materialnych powstałych w związku z zaistnieniem zdarzeń losowych i odpowiedzialności cywilnej w czasie realizacji umowy.
3. Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność cywilna za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników i osób trzecich powstałe w związku z realizacją umowy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do:
a) przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP, Ppoż ochrony radiologicznej, ruchu drogowego, a w przypadku zaistniałej awarii do natychmiastowego zawiadomienia inspektora BHP Zamawiającego
b) właściwej gospodarki odpadami
- prowadzenia segregacji odpadów
- gromadzenia wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych i zabezpieczonych miejscach
- usuwania odpadów z terenu Zamawiającego we własnym zakresie
c) oznakowania i zabezpieczenia terenu prowadzonych prac
d) realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców
e) utrzymania porządku w obszarze swojej działalności
f) uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia

§7

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. W przypadku, gdy Wykonawca opóźnia się z wykonaniem umowy w terminie określonym w § 1 ust.7,8, Zamawiającemu przysługuje prawo naliczania kar umownych w wysokości 0,2% wartości umowy za każdy dzień opóźnienia, nie więcej jednak niż 20% wartości umowy. Taka sama kara należna będzie w przypadku nieusunięcia usterek lub nienależytego działania któregokolwiek z aparatów w terminie określonym w § 1 ust. 7.
2. W przypadku odstąpienia Zamawiającego od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 20% wartości umowy.
3. Zamawiający ma prawo odstąpienia od umowy w przypadku zaistnienia okoliczności przewidzianych w art. 145 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, składając Wykonawcy odpowiednie oświadczenie na piśmie, oraz w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania umowy przez Wykonawcę, w szczególności opóźnienia w wykonaniu umowy dłuższego niż 4 tygodnie.
4. Zamawiający ma prawo dochodzić od Wykonawcy odszkodowania na zasadach ogólnych, jeżeli wysokość poniesionej szkody przewyższa zastrzeżone kary umowne.
5. W przypadku nieuregulowania przez Zamawiającego płatności w terminach określonych w § 4, Wykonawcy przysługuje prawo naliczania odsetek w wysokości określonej w ustawie z dnia 12 czerwca 2003r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych / Dz. U. nr 139, poz. 1323 z późn. zm./.
6. W przypadku, gdy okoliczności „siły wyższej” uniemożliwiają wykonanie jakichkolwiek zobowiązań umownych którejkolwiek ze stron umowy, określony termin wykonania zobowiązań umownych będzie opóźniony na czas trwania okoliczności „siły wyższej” oraz odpowiednio o czas trwania jej skutków.
7. Jako siłę wyższą rozumie się wydarzenia i okoliczności nadzwyczajne, nieprzewidywalne, niezależne od stron umowy.
8. W przypadku, gdy którakolwiek ze stron nie jest w stanie wywiązać się ze swych zobowiązań umownych w związku z okolicznościami „siły wyższej” druga strona musi być poinformowana w formie pisemnej w terminie do 14 dni od daty zaistnienia ww. okoliczności.
9. Gdy okoliczności „siły wyższej”, uniemożliwiają jednej ze stron umowy wywiązanie się z zobowiązań umownych przez okres dłuższy niż 3 miesiące, strony umowy mogą rozwiązać umowę w całości lub w części. W przypadku rozwiązania umowy w taki sposób, jej wykonanie i końcowe rozliczenie musi być uzgodnione i postanowione przez strony umowy.
10. W sprawach nieuregulowanych umową zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych i Kodeksu Cywilnego.
11. W przypadku wystąpienia osób trzecich przeciwko Zamawiającemu z roszczeniami, z tytułu praw patentowych lub autorskich do przedmiotu umowy, odpowiedzialność z tego tytułu ponosi Wykonawca.
12. Wszelkie spory między stronami, których nie da się rozstrzygnąć polubownie, wynikłe w związku albo na podstawie niniejszej umowy, podlegać będą rozstrzygnięciu przez Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego.
13. Wykonawca nie może bez zgody Zamawiającego przenieść na osobę trzecią wierzytelności przysługujących na podstawie niniejszej umowy.
14. Zmiany, uzupełnienia umowy winny być dokonywane w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
15. Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.


WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY

załącznik nr 7 do specyfikacji


Opis przedmiotu zamówienia


1. Przegląd skanera PET/CT Gemini 16TF
(Załącznik nr 2, pozycja 1)


Lp

Wykonywana czynność
CT Gantry
1 Wykonanie smarowania i nastawów mechanicznych
2 Sprawdzenie szybkości silnika i poprawności kalibracji kontrolera Gantry
3 Czyszczenie i sprawdzenie wszystkich wiatraków i filtrów Gantry
4 Czyszczenie napędu DAT
5 Sprawdzenie dziennika Logger Viewer
6 Sprawdzenie Peak Tube Potential Check, Beam Quality Check, Surview Mode (Scan Accuracy, Image Quality, and Planning Accuracy), Axial & Helical Uniformity & Water CT Number Accuracy – Standard Head & Body Protocols, Axial Resolutions – Standard, High Resolution (HR), & Ultra-High Resolution (UHR) Modes, Axial Slice Widths, Head and Body Image Noise, Image Artifact and Water CT Number Check, System Phantom CT Number Accuracy, Customer Acceptance and Image Alignment, Image Alignment Calibration;
7 Kontrola Systemu odprowadzania płynów
8 Sprawdzenie wszystkich UPSów
9 Sprawdzenie oznakowań systemu
10 Sprawdzenie okablowania
11 Sprawdzenie systemu Slipring
12 Sprawdzenie panelu kontrolnego Gantry
13 Sprawdzenie głównego paska napędowego
14 Czyszczenie Signal & Power Brush Blocks
15 Czyszczenie PC Gabinet
Stół pacjenta
1 Czyszczenie zewnętrznych obudów stołu
2 Czyszczenie i smarowanie prowadnic
3 Sprawdzenie wiatraków stołu
4 Sprawdzenie śruby górnej palety
5 Sprawdzenie pętli Estop
6 Sprawdzenie paska napędowego górnej palety
7 Sprawdzenie paska napędowego dolnej palety
8 Sprawdzenie Table Translate Controller
9 Sprawdzenie Table Height Controller
10 Smarowanie stołu (Upper & Lower Horizontal Lead Screw, Upper & Lower Linear Rails)
Gantry Separation Unit
1 Sprawdzenie i czyszczenie paska napędowego
2 Czyszczenie obudowy
3 Czyszczenie prowadnic liniowych
4 Smarowanie Bearing Blocks
5 Sprawdzenie i smarowanie Slide Cover
6 Sprawdzenie silnika, paska napędowego, Front Drive Belt Clamp, czujników położenia
7 Sprawdzenie i czyszczenie podnośnika
PET Gantry
1 Sprawdzenie i skorygowanie ustawienia zasilaczy (wysokie napięcie i gantry)
2 Czyszczenie filtrów zasilacza wysokiego napięcia
3 Czyszczenie wiatraków gantry
4 Kalibracja Sumamp Offset Calibration,
5 Kalibracja CFD Threshold Calibration
6 Kalibracja Coincidence Timing Calibration (Pre-Auto Gain (Finał))
7 Kalibracja Automated Gain (finał) Calibration
8 Kalibracja Coincidence Timing Calibration (Post-Auto Gain (Finał))
9 Kalibracja Distortion Removal
10 Kalibracja Energy Correction Calibration
11 Kalibracja Blank Seans
12 Kalibracja SUV Validation
13 Kalibracja Normalization. (GXL) oraz LOR Normalizałion
14 Kalibracja AutoQC
15 Kalibracja Periodic QC
16 Kalibracja Alignment Calibration, w pozycji otwartej i zamkniętej


2.Przegląd stacji opracowania EBW
(Załącznik nr 2, pozycja 2)

Lp Wykonywane czynności
1 Upgrade systemu komputerowego stacji do sytemu 64-bitowego z aktualizacją oprogramowania
2 Kontrola mechaniczna i elektryczna elementów i podzespołów stacji
3 Sprawdzenie okablowania
4 Czyszczenie filtrów
5 Sprawdzenie wentylatorów
6 Testy i pielęgnacja systemu operacyjnego
7 Porządkowanie zawartości twardych dysków
8 Sprawdzenie napędów CD, floppy
9 Kontrola poprawności powiązań w archiwum i stacją PACS
10 Instalacja oprogramowania klinicznego „Tumour Tracking”

3.Przegląd systemu PACS Sectra
(Załącznik nr 2, pozycja 5)

Lp Wykonywane czynności
1 Kontrola mechaniczna i elektryczna elementów i podzespołów stacji
2 Sprawdzenie okablowania
3 Czyszczenie filtrów
4 Sprawdzenie wentylatorów
5 Testy i pielęgnacja systemu operacyjnego
6 Porządkowanie zawartości twardych dysków
7 Sprawdzenie napędów CD, floppy
8 Kontrola poprawności powiązań w archiwum, z aparaturą i ze stacjami opisowymi

4.Przegląd Dyspensera ALTHEA
(Załącznik nr 2, pozycja 4)

Lp Wykonywana czynność
1 Wymiana filtrów
2 Sprawdzenie kompletności i prawidłowego działania uszczelnień
3 Sprawdzenie i wyregulowanie wysokości i wyśrodkowania igły napełniającej, w odniesieniu do dna fiolki
4 Sprawdzenie i wykonanie końcowej regulacji części poruszających się mechanicznie i czujników położenia(dla pozycji krańcowych)
5 Sprawdzenie dostępnych aktualizacji i wykonanie aktualizacji zainstalowanego oprogramowania (zapis danych identyfikujących oprogramowanie i jego zainstalowanego uaktualnienia)
6 Przeprowadzenie próby działania wszystkich przycisków sterujących i ich światełek kontrolnych
7 Przeprowadzenie próby prawidłowego zamykania/otwierania portów
8 Sprawdzenie prawidłowej regulacji pompy łącznie z napełnianiem z dozowaniem objętościowym
9 Sprawdzenie regulacji zaworu odcinającego, w celu zapewnienia całkowitego zablokowania przepływu cieczy wewnątrz kapilar
10 Przeprowadzenie próby całkowitego cyklu z wodą
11 Sprawdzenie działania i wyregulowanie punktu zerowego manometru dla podciśnienia wewnętrznego
12 Sprawdzenie utrzymania podciśnienia wewnętrznego w czasie 10 min., z włączonym wentylatorem (poz.ON), z zapisem zarejestrowanej wartości podciśnienia (P)
13 Przeprowadzenie próby dla zasygnalizowania niewystarczającego podciśnienia wewnątrz komory z zarejestrowaniem ciśnienia początkowego
14 Kontrola regulacji manometru głównej lini pneumatycznej (6 bar), zapis i odczyt
15 Kontrola regulacji manometru ewnętrznej lini pneumatycznej (1,8 ÷ 2,4 bar), zapis i odczyt
16 Sprawdzenie skroplin kondensatu systemu pneumatycznego








…......................., dn…..............

……………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy










Załącznik nr 8 do siwz


Obsługa serwisowa/Warunki gwarancji i serwisu



Lp

PARAMETRY GRANICZNE
Warunek wymagany Wartość oferowana
Informacje ogólne
1 Pogwarancyjny serwis aparatury wymienionej w załączniku nr 2 do SIWZ
1. konserwacje i przeglądy wraz z częściami ( zgodnie z załącznikiem 2 i 7)
2. bieżące naprawy wraz z częściami
3. uaktualnienie oprogramowania

Tak

Tak
Tak
2 Czas trwania umowy 3 lata
3 Certyfikaty potwierdzające kwalifikacje pracowników wykonujących usługi serwisowe Tak
Dołączyć kopie
4 Liczba przeglądów przypadająca na jeden rok zgodna z załącznikiem nr 2 Wypełnić załącznik nr 2
5 Dostawa części zamiennych potrzebnych do konserwacji i napraw bezpośrednio do Użytkownika Tak
6 Sposób zgłaszania awarii
- telefon komórkowy do inżyniera serwisu
- telefon
- fax
Tak, podać
Tak, podać
Tak, podać
....................
....................
....................
7 Możliwość współpracy ze specjalistą aplikacyjnym Tak
8 Wzór karty pracy Dołączyć wzór
9 Okresowe szkolenia dla pracowników, w zakresie obsługi zainstalowanych urządzeń i oprogramowania do opracowywania badań Tak

Gwarancja i serwis


10 Częstotliwość przeglądów pogwarancyjnych zgodnie z dokumentacją producenta, przeglądy dokonywane na koszt Wykonawcy, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Użytkownikiem Tak

11 Uzgodniony harmonogram przeglądów dostarczony do Kierownika Zakładu Medycyny Nuklearnej w terminie 14 od podpisania umowy Tak

12 Za terminową realizację przeglądów i konserwacji zgodnie z harmonogramem odpowiada Wykonawca Tak

13 Czas reakcji na zgłoszenie awarii – maksymalny czas podjęcia działań zmierzających do usunięcia awarii u użytkownika – do 8 godz. Tak

14 Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia usterek i wad w terminie do 48 godzin w dni robocze, licząc od czasu zgłoszenia awarii na piśmie lub faxem, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – w terminie do 10 dni roboczych Tak



15 Dostępność serwisu:
- przyjmowanie zgłoszeń :7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę
- usuwanie awarii 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę Tak
16 Maksymalna liczba napraw powodująca wymianę podzespołu na nowy – 2 naprawy Tak

17 Wykonawca zapewnia min 95% czas bezawaryjnego działania dla poszczególnych elementów oferowanej konfiguracji Tak
18 W przypadku przekroczenia czasu naprawy danego urządzenia poza 95% (18 dni kalendarzowych) będą naliczane kary umowne Tak
19 Okres gwarancji na wymieniony podzespół min. 12 miesięcy Tak
20 Okres gwarancji na wykonaną pracę min. 3 miesiące Tak
21 Konsultacje w języku polskim poprzez bezpośredni kontakt z certyfikowanym inżynierem serwisowym (telefon komórkowy) Tak
Nr tel.………………….

22 Konsultacje w języku polskim poprzez bezpośredni kontakt z certyfikowanym specjalistą aplikacyjnym (telefon komórkowy) Tak

Nr tel.………………….

23 Tworzenie nowego oprogramowania aplikacyjnego zgodnego z wymaganiami użytkownika Tak
24 Doświadczenie w serwisowaniu skanera PET/CT przez certyfikowanego inżyniera serwisu
Tak. Na potwierdzenie załączyć dokumenty Tak
25 Doświadczenie w obsłudze skanera PET/CT przez specjalistę aplikacyjnego
Tak. Na potwierdzenie załączyć dokumenty Tak

…….., dn. …………………
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)











załącznik nr 9 do siwz


Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego (przy czym za takie zamawiający uzna co najmniej 1 dostawę obejmującą przedmiot zamówienia tożsamy z niniejszym zamówieniem)


W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

Lp. Przedmiot Wartość Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.

• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. itd.

.........................., dn.................

……………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy















Załącznik nr 10 do siwz
………………………………………………….
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




Wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia



Lp. Imię i nazwisko/ lub nazwa podmiotu Kwalifikacje zawodowe, doświadczenie, wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia
Zakres wykonywanych czynności
1.
2.
Itd.






.........................., dn.................

……………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





















Załącznik nr 11 do siwz


WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z ww. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:

« Powrót do szczegółów zamówienia