Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Numer zamówienia:

/128/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 193 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 128/2010.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:

Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii
I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 193.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm),zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
2) Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
6) Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
8) Termin realizacji umowy: 6 tygodni od daty podpisania umowy
9) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.
10) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

III. Opis przedmiotu zamówienia.

Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

33.11.16.20-3 aparaty wykorzystujące promieniowanie gamma
30.23.12.00-9 Sprzęt komputerowy


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:



Zakup, dostawę i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii – 1 kpl.


Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Formularzu oceny technicznej/Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).

2. Pozostałe oczekiwania Zamawiającego w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:

1. Wymagany dla urządzeń objętych przedmiotem zamówienia termin produkcji – nie wcześniej niż pierwsza połowa 2010r.
2. Wykonawca zapewnia w cenie dostawy: instalację urządzeń w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, uruchomienie, przeprowadzenie testu sprawności, oraz przeszkolenie personelu w zakresie właściwej obsługi i konserwacji urządzeń, w miejscu użytkowania przedmiotu zamówienia.
3. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności 30 dni,
4. Wymagany termin realizacji – patrz pkt II.8 niniejszej SIWZ,
5. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na oferowane urządzenia – przedmiot zamówienia przez okres co najmniej 24 - miesiące licząc od dnia przekazania przedmiotu zamówienia do eksploatacji i podpisania protokołu odbioru. Oferowany przez Wykonawcę okres gwarancji należy wpisać w formularzu ofertowym – załącznik nr 2 do SIWZ.
6. W okresie, co najmniej 24 - miesiące, od podpisania protokołu odbioru Zamawiający korzysta bez wyłączeń z prawa do rękojmi z tytułu wad fizycznych przedmiotu zamówienia. Oferowany przez Wykonawcę okres korzystania z prawa do rękojmi należy wpisać w formularzu ofertowym – załącznik nr 2 do SIWZ.
7. Wykonawca w okresie trwania gwarancji zapewnia serwis eksploatacyjny, w zakresie nie gorszym, niż ustalony przez producenta urządzenia – przedmiotu zamówienia. Wymagany przez producenta serwis eksploatacyjny w okresie trwania gwarancji odbywa się na koszt Wykonawcy.
8. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu :
- Wliczone w cenę przedmiotu zamówienia: wszystkie koszty związane z naprawą urządzeń – przedmiotu zamówienia w siedzibie Zamawiającego - w ciągu 3 dni roboczych od dnia powiadomienia o awarii lub uszkodzeniu.
- W przypadku konieczności wykonania naprawy poza siedzibą Zamawiającego lub jeśli z przyczyn technicznych nie możliwe jest dokonanie naprawy w ciągu 3dni, nieprzekraczalny czas usunięcia uszkodzenia wynosi do 14 dni roboczych, a w przypadku konieczności sprowadzania części niezbędnych do przeprowadzenia naprawy spoza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej – czas usunięcia uszkodzenia wynosi do 21 dni
- W przypadku naprawy trwającej dłuższej, niż 3 dni robocze – dostarczenie sprzętu zastępczego, o parametrach nie gorszych od przedmiotu zamówienia.
- Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzenia – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 3 dni, liczonych od momentu zgłoszenia awarii lub awarii do momentu jej usunięcia.
- W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
- Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzenia – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o okres niesprawności dostarczonego urządzenia – przedmiotu zamówienia.

9. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu wraz z przedmiotem umowy dokumentację techniczną wraz z instrukcją obsługi w języku polskim i języku angielskim, bez dodatkowej opłaty oraz:
a. kartę gwarancyjną, a w przypadku Wykonawcy, który nie jest producentem urzadzeń objetych przedmiotem zamówienia – dokument, z którego będzie wynikać, iż wstępuje on lub przejmuje obowiązki gawranta w zakresie warunków gwranacji. Dokumenty, o których mowa wyżej nie mogą naruszać zapisów niniejszej SIWZ.
b. dokument określający zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
c. wykaz autoryzowanych punktów serwisowych

IV. Termin wykonania zamówienia
Termin realizacji zamówienia: dostawa jednorazowa – maksymalnie: do 6 tygodni od podpisania umowy.

W ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia.

Termin wystawienia faktury musi nastąpić po odbiorze przedmiotu zamówienia przez Zamawiającego, co zostanie potwierdzone podpisanym protokołem odbioru przez Zamawiającego i Wykonawcę

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy spełniają warunki dotyczące :
- posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
- posiadania wiedzy i doświadczenia;
- dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- sytuacji ekonomicznej i finansowej.
oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

b. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.

A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1) Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji;
2) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
4) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
5) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa w :
1). w pkt 2, 3 i 5 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
B. W celu potwierdzenia faktu, że oferowane dostawy i usługi spełniają wymagania Zamawiającego,, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi wraz z ofertą złożyć następujące dokumenty:
1. Dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do użytkowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, określone w ustawie o wyrobach medycznych z dnia 20.05.2010r (Dz. U. z 2010 Nr 107, poz. 679), w placówkach służby zdrowia
• Deklaracji Zgodności, Certyfikatu CE, Zgłoszenia do Rejestru Wyrobów Medycznych, Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych – alternatywnie, z zastrzeżeniem pkt b niniejszego punktu.
• Oświadczenia o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.

2. Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością zaoferowanej wartości oferty –wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do specyfikacji oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie.
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.
3. Złożenie katalogów/broszur/folderów w języku polskim potwierdzające parametry techniczne zaoferowanego sprzętu, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia wraz z zaznaczeniem parametrów podlegających ocenie.
4. Wypełniony załącznik nr 7 formularz oceny technicznej/opis przedmiotu zamówienia.


C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 PLN./
W przypadku braku stosownego ubezpieczenia lub, gdy Wykonawca posiada ubezpieczenie na mniejszą wartość albo ubezpieczenie jest zawarte na krótszy termin, niż wymagany – wykonawca musi załączyć do oferty oświadczenie, że zobowiązuje się w przypadku wyboru jego oferty, przed podpisaniem umowy, do dostarczenia dowodu aktualnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w kwocie nie mniejszej niż 2 000 000.00zł.(słownie: milion złotych), a w przypadku gdyby ubezpieczenie było zawarte na termin krótszy, niż wymagany, że zobowiązuje się do terminowego przedłużenia ubezpieczenia, w celu zachowania jego kontynuacji, aż do dnia wygaśnięcia umowy.

D. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 2) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji,
3) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
4) Formularz cenowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
5) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 5. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
6) Kserokopia wniesienia wadium.

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem, a następnie niezwłocznie potwierdzone oryginałem pisma.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3.
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie), informacji o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez Zamawiającego lub kopii odwołania do Prezesa UZP, Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dostępnym na Portalu do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 6 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
b) Pod względem merytorycznym –dr n. med. Wojciech Cholewiński, 61 88 50 693,
c) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, fax 061 8850 698
d) Pod względem prawnym Michał Mikołaczak, Tel 061 8850 644

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 26 000,00 zł. (słownie: dwadzieścia sześć tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
• pieniądzu;
• poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
• gwarancjach bankowych;
• gwarancjach ubezpieczeniowych;
• poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).

3. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – gamma kamera ”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nielezących po jego stronie
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT” ( nr 128/2010)
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:


Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT” ( nr 128/2010)
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 20.12.2010 do godz. 09.00

2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.12.2010 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający poprawi w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.


XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.


Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

A) Cena 70%
B) Ocena techniczna 30%
---------------------------------------------
Razem 100%
A) Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:


Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 70 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


B) Ilość punktów w kryterium „ocena techniczna” zostanie wyliczona wg wzoru:


Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B- ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena techniczna”

Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „ocena techniczna”

W kryterium B) „ocena techniczna” oceniane będą parametry określone w załączniku nr 7 do specyfikacji. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 30 punktów lub odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” zgodnie z zasadą oceny technicznej opisaną w kolumnie 5 tego załącznika.
Uwaga:
Brak wpisu w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” będzie traktowany jako brak danego parametru oferowanego sprzętu, co będzie skutkowało przyznaniem oceny punktowej równej zero.

Ocena końcowa oferty w pakiecie I.
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt. XIII specyfikacji, a mianowicie: w kryterium cena i ocena techniczna.


XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 6 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
- wydłużenie okresu realizacji w przypadku niewykorzystania całości umowy.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość
udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy
stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i
polegających na rozszerzeniu dostawy, jeżeli zmiana wykonawcy powodowałaby
konieczność nabywania rzeczy o innych parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze jeżeli zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego lub ograniczonego a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia 08.11.2010r p.o. Dyrektora ds. Lecznictwa
dr n. med. J.J. Mazurek
/podpis/




Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)



Formularz cenowy /wzór/

L.p Nazwa przedmiotu J. m. ilość Typ/model/ urządzenia Cena jednostkowa netto Stawka VAT w % Cena jednostkowa brutto Wartość netto Wartość brutto
Nazwa producenta i kraj pochodzenia sprzętu
miesiąc i rok produkcji



RAZEM


……………………….,dn. ………….
/miejscowość, data/
………………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



Załącznik nr 2 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Adres ul...........................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ……………………………………………………………………….
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:
Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę opatrunków i siatek
1. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.

2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:

................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………............................................................................ ………)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie …………….PLN


3. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
4. Oświadczam/y/, iż zaoferowany przedmiot zamówienia będzie posiadać:
- min. 24 miesięczny termin gwarancji licząc od dnia odbioru przedmiotu zamówienia Zamówiony towar dostarczymy w terminie …………….. ( nie dłużej niż 6 tygodni) od podpisania umowy.
5. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
6. Oświadczam/y/ ,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
7. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
8. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).

9. Oświadczam/y/ ,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na okres 60 dni

10. Oświadczam/y/ iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.

11. Zapewniam/y/, że oferowany przez nas sprzęt stanowiące przedmiot zamówienia posiadają stosowne dokumenty dopuszczające je do obrotu na terenie RP oraz odpowiadają wymogom określonym przez Ministerstwo Zdrowia.

12. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.


..........................,dn................. ……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

……………………………………… Załącznik nr 3 do specyfikacji
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o braku podstaw do wykluczenia

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Nr sprawy 128/2010


Składam/my* oświadczenie, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych , który mówi, iż:

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania ;
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdro¬wotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni prze-widziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wyko¬nania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzie¬lenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, prze¬stępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;


..........................,dn....................
…………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

















Załącznik nr 4 do specyfikacji
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Nr sprawy 128 /2010



Składam/my w imieniu firmy:
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
…………………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy










Załącznik nr 5 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





Załącznik nr 6 do SIWZ

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 128/2010.


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. Zm.) w dniu ................. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
ok. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę – Z-cę Dyrektora ok. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską – Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
_______________________________________________ ,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako : _______________________________________ , zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w ..................................................................................................
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
; zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:


§1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 128/2010 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.



3. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w ok. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
4. Wykonawca oświadcza, że:
1. posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
2. wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Sprzętu,
3. zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Sprzętu będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości.
4. Sprzęt jest wolny od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

§ 2
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa _____________________________________________________________________ opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanego w dalszej części niniejszej umowy „Sprzętem”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży i dostawy Sprzętu w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Sprzętem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów ok. Pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów ok., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionego Sprzętu:
a) w terminie ……………od dnia zawarcia niniejszej umowy
b) w dzień roboczy w godz. Od 8:00 do 14:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Sprzętu na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w ok. 23 lub w ok. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tych podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
6. Dostawa, o której mowa w ust. 5 niniejszego paragrafu odbywać się będzie z zachowaniem zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2002 r. w sprawie procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1216).
7. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowej dostawy Sprzętu, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczony przez Wykonawcę Sprzęt oznaczony będzie zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
8. Wykonawca zobowiązuje się nadto do dokonania montażu dostarczonego Sprzętu obejmującego w szczególności:
a) wniesienie Sprzętu w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
b) instalację i uruchomienie Sprzętu,
c) sprawdzenie poprawności instalacji Sprzętu,
d) przeprowadzenie testu sprawności,

9. Wykonawca zobowiązuje się do nieodpłatnego przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Sprzętu
10. Po dostarczeniu przez Wykonawcę Sprzętu, strony uzgodnią na piśmie termin przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Sprzętu, który przypadać będzie nie później niż w terminie 7 dni od dnia dostarczenia Sprzętu.
11. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe dostarczonego Sprzętu nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
12. Wykonawca gwarantuje, że dostarczy Sprzęt o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem produkcji – nie wcześniejszym niż I połowa 2010 roku, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonego Sprzętu. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Sprzętu z terminem produkcji odmiennym od wskazanego w zdaniu poprzedzającym, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
13. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Sprzętu ma prawo do zbadania, czy jest on zgodny z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
14. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Sprzętu niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności:
a) instrukcję obsługi Sprzętu,
b) dokument gwarancyjny,
c) dokument określający zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
d) wykaz autoryzowanych punktów serwisowych
nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Sprzętu.
15. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Sprzętu strony podpiszą protokół odbioru Sprzętu. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji, uruchomienia lub funkcjonowania Sprzętu, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 1 dnia, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Sprzętu zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
16. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru są:
a. ze strony Wykonawcy: ……………………………………………….
b. ze strony Zamawiającego: dr n. med. Witold Cholewiński, tel. 61/88 50 838
17. W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w ust. 16 niniejszego paragrafu każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
18. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Sprzętu i żądania wymiany na Sprzęt wolny od wad w przypadku:
a) dostarczenia Sprzętu niewłaściwej jakości lub
b) dostarczenia Sprzętu niezgodnego z zapotrzebowaniem lub niespełniającego warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ofercie złożonej przez Wykonawcę lub niniejszej umowie
19. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia Sprzętu dostarczonego z opóźnieniem.
20. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Sprzętu lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 3 miesięcy od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
21. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Sprzęt przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta Sprzętu lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.
22. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu
a) wliczone w cenę Sprzętu pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą Sprzętu
b) przystąpienie do naprawy gwarancyjnej niezwłocznie, nie później niż w ciągu 36 godzin od chwili powiadomienia o wykryciu wady Sprzętu. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 1 % całkowitej wartości netto Sprzętu, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia
c) dokonanie naprawy Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą, przy użyciu sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej, z zastrzeżeniem postanowień pkt. d. niniejszego ustępu
d) w razie konieczności dokonanie naprawy Sprzętu poza siedzibą Zamawiającego lub jeżeli z przyczyn technicznych nie jest możliwe dokonanie naprawy Sprzętu w terminie wskazanym w pkt. c. niniejszego ustępu – dokonanie naprawy w terminie 14 dni roboczych od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej, a w razie konieczności sprowadzenia części niezbędnych do dokowania naprawy spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w terminie nie dłuższym niż 21 dni roboczych od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej,
e) w razie nieusunięcia wady Sprzętu w terminie wskazanym w pkt. c. lub d. niniejszego ustępu Zamawiający będzie uprawniony, według swojego wyboru, domagać się do Wykonawcy wymiany Sprzętu na nowy lub zapłaty kary umownej w wysokości 1 % całkowitej wartości netto Sprzętu, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia.
f) w przypadku naprawy trwającej dłużej niż 3 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej – dostarczenie sprzętu zastępczego, o parametrach nie gorszych od naprawianego Sprzętu.
g) okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy Sprzętu, liczony od momentu powiadomienia o wykryciu jego wady do momentu jej usunięcia.
h) w przypadku, gdy wada Sprzętu nie da się usunąć lub gdy pomimo dokonania 2-krotnej naprawy gwarancyjnej Sprzętu wada Sprzętu nie zostanie usunięta, Wykonawca obowiązany jest wymienić Sprzęt na nowy.
i) jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne Sprzętu, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni Sprzęt na nowy.
23. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnej wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Sprzętu, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
24. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 24 miesięcy od chwili wydania Sprzętu Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 3

1. Wykonawca oświadcza, że będzie przestrzegał postanowień Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 1997 Nr 133 poz.833, z póź. zm.) i zobowiązuje się do zachowania w poufności wszelkich danych osobowych z którymi się zapozna w trakcie realizacji niniejszej umowy.
2. Wykonawca oświadcza, że system informatyczny, w którym zostaną zainstalowane dane osobowe otrzymane od Zamawiającego spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. 2004 r. Nr 100, poz. 1024).
3. Wykonawca wydaje w formie pisemnej w dwóch egzemplarzach oświadczenia o zachowaniu w tajemnicy pozyskanych danych osobowych i przekazuje Zamawiającemu podpisane oświadczenia w jednym egzemplarzu oraz listę osób upoważnionych. Wykonawca zobowiązuje się do bieżącego aktualizowania listy i oświadczeń, o których mowa w zdaniu poprzedzającym.
4. Zamawiającemu przysługuje prawo do kontroli zachowania poufności danych osobowych przez Wykonawcę, a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. Zamawiający ma prawo realizacji obowiązku kontroli poprzez żądanie udzielenia przez Wykonawcę pisemnych wyjaśnień.
5. Wykonawca zobowiązany jest do zastosowania się do wskazań Zamawiającego mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień w zakresie zachowania w poufności danych osobowych.
6. Każdorazowe przekazanie Wykonawcy Sprzętu zawierającego dane osobowe nastąpi na podstawie protokołu lub karty potwierdzających wydanie Sprzętu sporządzonym w dwóch egzemplarza po jednym dla każdej ze stron.
7. Każdorazowy zwrot Zamawiającemu Sprzętu zawierającego dane osobowe nastąpi na podstawie protokołu lub karty potwierdzających wydanie Sprzętu sporządzonym w dwóch egzemplarza po jednym dla każdej ze stron.
8. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wszelkich danych osobowych uzyskanych od Zamawiającego z systemu informatycznego (programów, urządzeń, narzędzi, nośników) w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia wykonywania wszystkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy.
9. Postanowienia niniejszego paragrafu obowiązują przez czas trwania niniejszej umowy oraz po upływie okresu jej obowiązywania, do czasu wykonania przez Wykonawcę obowiązku, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu.

§ 4
1. Całkowita wartość Sprzętu, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Sprzętu), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Sprzętu wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowiąca zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i montażu nie będzie podlegać jakiejkolwiek waloryzacji.
3. Zapłata ceny za sprzedany, dostarczony i zamontowany Sprzęt nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
4. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Sprzętu, o którym mowa w § 2 ust. 15 niniejszej umowy
5. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.



§ 5
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia w dostawie Sprzętu Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 1 % całkowitej wartości netto Sprzętu, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia określonego w § 2 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy,
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności niedostarczenie przez Wykonawcę Sprzętu lub zaprzestanie wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 20 % całkowitej wartości netto Sprzętu, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
c) odstąpienia przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w pkt. b) niniejszego ustępu
d) naruszenia zobowiązania opisanego w § 1 ust. 3 pkt c) niniejszej umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej wartości wymienionej części zamiennej Sprzętu, nie spełniającej warunków opisanych w § 1 ust. 3 pkt c) niniejszej umowy,
e) niedostarczenia Zamawiającemu sprzętu zastępczego, o którym mowa w § 2 ust. 22 pkt e) niniejszej umowy lub dostarczenia sprzętu zastępczego o parametrach gorszych niż parametry naprawianego Sprzętu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 1.000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych),
f) niedostarczenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 2 ust. 14 niniejszej umowy w terminie wskazanym w § 3 ust. 14 niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej 10 % wartości Sprzętu, którego dotyczą niedostarczone dokumenty, zaś w razie niedostarczenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 2 ust. 14 niniejszej umowy pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego i wyznaczenia mu w tym celu dodatkowego terminu, Wykonawca zapłaci ponadto na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej 40 % wartości Sprzętu, którego dotyczą niedostarczone dokumenty.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie Sprzętu będzie przekraczać 10 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
5. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.





§ 6
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – _________________________, tel. _______________________, adres e-mail: _________________________
oraz
ze strony Zamawiającego – p. dr n. med. Wojciech Cholewiński, tel. 0-61/88 50 698,
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 7
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonego przez Wykonawcę Sprzętu, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Sprzętu w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

§ 8
1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o wyrobach medycznych, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca :

…………………………… ………………………………



załącznik nr 7 do specyfikacji



Formularz oceny technicznej / opis przedmiotu zamówienia

Zakup, dostawa i montaż gamma kamery SPECT/CT,

dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii


PAKIET I Część A




Gamma Kamera SPECT/CT

Producent………………………………. Model:………………………………….………………………

Rok produkcji……………………….

Lp Parametry graniczne Warunek Oferowane parametry Ocena oferenta

Gamma kamera SPECT/CT – jedna sztuka
1. Dwugłowicowa gamma kamera z możliwością wykonywania badań planarnych całego ciała, badań SPECT oraz bramkowanych gSPECT, zintegrowana mechanicznie i informatycznie z tomografem komputerowym, wyposażona w jedną wspólną konsolę akwizycyjną dla SPECT i CT oraz dodatkową konsolę do badań SPECT.
Rok produkcji 2010 Warunek konieczny

warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Gantry gamma kamery SPECT/CT
2. Średnica otworu gantry  70 cm Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
3. Możliwość ustawienie detektorów (płaszczyzn kryształów scyntylacyjnych) względem siebie:
• równolegle – do badań całego ciała i SPECT
• pod katem 90 stopni – do badań kardiologicznych.
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
4. Możliwość ustawiania obu głowic gamma kamery, umożliwiająca badania pacjentów na łóżku szpitalnym.
Wymagane jest ustawienie, w którym obie głowice ustawione są w jednej płaszczyźnie i umożliwiają jednoczesne obrazowanie nad ciałem pacjenta leżącego na łóżku szpitalnym. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
5. Podgląd aktualnego obrazu akwizycyjnego z detektorów na ekranie stacji akwizycyjnej Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
6. Maksymalna liczba okien energetycznych jednocześnie otwartych podczas akwizycji  4 Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
7. Możliwość pochylenia detektora gamma kamery wzdłuż osi łóżka (cadual tilt /cephalic tilt)
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
8. Długość zamkniętej części gantry (mierzona wzdłuż osi łóżka). [cm] Podać 0 – 2
wartość najmniejsza – 2 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
9. Średnica otworu gantry [cm] Podać 0 – 3
wartość najmniejsza – 0 pkt
wartość największa – 3 pkt
pozostałe proporcjonalnie


Detektory gamma kamery SPECT/CT
10. Liczba fotopowielaczy w detektorze [szt.]  59
(podać liczbę fotopowielaczy w jednym detektorze) Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
11. Liczba przetworników analogowo-cyfrowych fotopowielaczy dla każdego detektora równa liczbie fotopowielaczy (podać liczbę przetworników analogowo cyfrowych w jednym detektorze) Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
12. Zakres obrotu obu detektorów gammakamery wokół osi gantry ≥ 360° Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
13. Standardowa grubość kryształu NaI = 3/8 cala
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
14. Zakres pomiarowy energii gamma [keV] od 70 keV do 550 keV lub szerszy
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
15. Cyfrowa korekcja centrum rotacji = TAK
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
16. Cyfrowa korekcja liniowości = TAK
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
17. Cyfrowa korekcja energii = TAK
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
18. Cyfrowa korekcja jednorodności = TAK
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
19. Kształt pola widzenia detektora prostokątny, bez obciętych naroży, załączyć wydruk z testu kontroli jakości jednorodności z powiększeniem równym 1, przedstawiającym całe pole widzenia aparatu.
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
20. Systemowa rozdzielczość przestrzenna z kolimatorem niskoenergetycznym o wysokiej rozdzielczości FWHM @ 10cm bez rozproszenia
(mierzona wg standardu NEMA)  9,0 mm Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
21. Wewnętrzna różniczkowa jednorodność pola UFOV
< 3,0 % Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
22. Wewnętrzna całkowa jednorodność pola UFOV
< 3,7 % Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
23. Wewnętrzna różniczkowa liniowość detektora:
UFOV < 0,2 mm
całkowa: UFOV < 0,6 mm Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
24. Wewnętrzna geometryczna zdolność rozdzielcza (wg standardu NEMA):
FWHM (UFOV) ≤ 3,9 mm Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
25. Wewnętrzna geometryczna zdolność rozdzielcza (wg standardu NEMA)
FWTM (UFOV) ≤ 7,7 mm: Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
26. Wewnętrzna energetyczna zdolność rozdzielcza
FWHM dla energii 140 keV [%] : ≤ 10,0 % Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
27. Pole widzenia w [cm] field of view:
Szerokość ≥ 50 cm
wysokość ≥ 35 cm Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
28. Funkcja śledzenie konturów pacjenta dla badań całego ciała oraz SPECT, aktywna zarówno dla ustawienia równoległego kryształów scyntylacyjnych oraz dla ustawienia pod kątem 90 stopni względem siebie (dla badań kardiologicznych). Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
29. Podać graniczne kryteria jakości obrazowania których przekroczenie powoduje koniczność wykonania kalibracji aparatu:
• Jednorodność całkową w użytecznym polu widzenia oceniano z płaskim źródłem Co-57 (pomiar z kolimatorem wysokiej rozdzielczości)
• Zakres wahań środka obrotu Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
30. Podać wielkość (wymiar) pixela w [mm] dla matrycy 256x256 Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
31. Możliwość regulacji odległości detektora od pacjenta przy wykorzystaniu funkcji śledzenia konturów pacjenta. Podać czy istnieje 0 lub 2
Tak=2
Nie=0
32. Maksymalna szybkość pełnego obrotu detektorów [obr./ min] Podać 0-2
wartość najmniejsza – 0 pkt
wartość największa – 2 pkt
pozostałe proporcjonalnie
33. Powierzchnia pola widzenia detektora gamma kamery [cm] Podać 0-2
wartość najmniejsza – 0 pkt
wartość największa – 2 pkt
pozostałe proporcjonalnie
34. Wewnętrzna zdolność rozdzielcza przestrzenna FWHM UFOV wg NEMA [mm] Podać 0-3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
35. Wewnętrzna zdolność rozdzielcza - energetyczna wyznaczona dla energii 99mTc [%] Podać 0-3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największą – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
36. Wewnętrzna liniowość bezwzględna UFOV wg NEMA [mm] Podać 0-3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
37. Systemowa rozdzielczość przestrzenna z kolimatorem wysokiej rozdzielczości dedykowanym do pomiarów promieniowania gama 99mTc FWHM @10 cm [mm] Podać 0-5
wartość najmniejsza – 5 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
38. Rekonstruowana rozdzielczość przestrzenna SPECT mierzona za pomocą kolimatora wysokiej rozdzielczości dedykowanym do pomiarów promieniowania gamma 99mTc przy skanie o promieniu 15 cm bez ośrodka rozpraszającego. Podać 0-4
wartość najmniejsza – 4 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
39. Minimalna odległość na jaką możliwe jest zbliżenie płaszczyzn kolimatorów gamma kamery do siebie gdy płaszczyzny detektorów są równoległe [cm]. Podać 0-2
wartość najmniejsza – 2 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie

Kolimatory do gamma kamery SPECT/CT
40. Zestawy kolimatorów:
• Komplet kolimatorów dedykowanych dla niskich energii (energia 99mTc) wysokiej rozdzielczości
• Komplet kolimatorów dedykowanych dla niskich energii (energia 99mTc) ogólnego zastosowania.
• Komplet kolimatorów dedykowanych dla wysokich energii (energia 131-I)
• Kolimator pinhole dla energii 99mTc (jedna sztuka). Warunek konieczny

warunek wymagany
nie podlegający ocenie
41. Rozwiązanie techniczne umożliwiające bezpieczną wymianę i przechowywanie kolimatorów. Warunek konieczny
warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Skaner CT przynależący do gamma kamery SPECT
42. Tomograf komputerowy CT zintegrowany z gamma kamerą SPECT Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
43. Skaner CT umożliwiający co najmniej uzyskanie 16 warstw w trakcie jednego pełnego obrotu układu lampa RTG-detektor.
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
44. Rozdzielczość przestrzenna w badaniu transmisyjnym CT przy 10% MTF [lp/cm] Podać 0 – 5
wartość najmniejsza – 5 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
45. Minimalna grubość przekroju (warstwy) uzyskanego ze skanu transmisyjnego przy pojedynczym obrocie lampy rtg – obrót o 360  [mm] Podać 0 – 2
wartość najmniejsza – 2 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
46. Podać dawkę dla CTDI100, 32cm phantom -
periphery [mGy/100mAs] dla 120keV Podać 0 – 3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa - 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
47. Podać dawkę dla CTDI100, 32cm phantom -center [mGy/100mAs] dla 120keV Podać 0 – 3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
48. Podać dawkę dla CTDI100, 16 cm phantom -periphery [mGy/100mAs] dla 120keV Podać 0 – 3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
49. Podać dawkę dla CTDI100, 16 cm phantom - center [mGy/100mAs] dla 120keV Podać 0 - 3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie
50. Maksymalny pobór mocy przez urządzenie SPECT/CT Podać 0-10
< 20kVA – 10pkt
20 – 49 kVA – 5pkt
>49 kVA – 0pkt
51. Możliwość uzyskiwania diagnostycznej jakość obrazów CT na aparacie SPECT/CT. Aparat spełnia następujące warunki:

Warunek 1
- wyposażony jest w zespół lampa rtg - detektor, gantry i zasilacz wysokiego napięcia typowy dla tomografu komputerowego oferowanego seryjnie przez producenta jako typowy tomograf bez gamma kamery.

Warunek 2
- wyposażony jest w oprogramowanie pozwalające na uzyskanie parametrów rozdzielczość nisko i wysoko kontrastowej oraz grubości warstw typowych dla tomografu komputerowego oferowanego seryjnie przez producenta jako typowy tomograf bez gamma kamery.
Warunek 3
- tomograf posiadający rozwiązanie techniczne
budowy gantry typowe dla tomografów w tym:
a) gantry w technologii slip ring – bez kabli
b) czas obrotu zespołu RTG-detektor 0,5 s Podać w jaki sposób oferowany CT do aparatu SPECT spełnia wymienione warunki. 0 – 6 pkt

Po 2 pkt za każdy spełniony warunek.


Funkcjonalność gamma kamery SPECT/CT w zakresie wyposażenia i oprogramowania akwizycyjnego
52. Gotowość do wykonania tomografii bramkowanej sygnałem EKG (gSPECT) Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
53. Połączenie z systemem RIS/PACS SECTRA oraz ze stacjami przetwarzania badań. Komunikacja w protokole DICOM 3.0 Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Stół gamma kamery SPECT/CT
54. Maksymalne dopuszczalne obciążenie stołu pacjenta ≥ 180 kg Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
55. Współczynnik absorpcji promieniowania gamma o energii 140 keV przez paletę gamma kamery [%] Podać 0 – 3
wartość najmniejsza – 3 pkt
wartość największa – 0 pkt
pozostałe proporcjonalnie

Stacja akwizycyjna gamma kamery SPECT/CT - jedna (1) sztuka, umieszczona poza pomieszczeniem urządzenia
56. Stacja akwizycyjna składająca się z komputera, który co najmniej wyposażony jest w:
• Procesor dwurdzeniowy,
• pamięcią operacyjną RAM 2 GB lub większą,
• pamięć masowa tj.-napęd CD / DVD z możliwością zapisu w obu tych standardach
• zasilacz awaryjny UPS do komputera akwizycyjnego. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
57. Monitor(y) komputerowe:
• Stacja 1 lub 2 monitorowa
• minimalna rozdzielczość monitorów:1280x1024
• monitor(y) kolorowe dedykowane do urządzeń medycznych ≥ 19” zgodny ze standardem DICOM Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
58. Możliwość definiowania własnych protokołów akwizycyjnych Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
59. Oprogramowanie do kontroli jakości obrazowania gamma kamery. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
60. Możliwość akwizycji bramkowanej gSPECT z wyborem co najmniej podziału cyklu serca na 8 i 16 faz. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
61. Przeglądarka zarejestrowanych badań Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
62. Dwukierunkowy interkom do porozumiewania się technika przy konsoli akwizycyjnej z pacjentem na leżance gamma kamery SPECT/CT. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
63. Możliwość przeprowadzenia wyłącznie badania CT gamma kamerą SPECT/CT bez konieczności wykonania i rejestrowania badania SPECT Podać czy istnieje taka możliwość 0 lub 3
Tak= 3 pkt
Nie= 0 pkt


Dodatkowa stacja akwizycyjna gamma kamery SPECT – umieszczona na mobilnej platformie w pomieszczeniu urządzenia
64. Stacja akwizycyjna składająca się z komputera, który co najmniej wyposażony jest w:
• Procesor dwurdzeniowy,
• pamięcią operacyjną RAM 2 GB lub większą,
• pamięć masowa tj.-napęd CD / DVD z możliwością zapisu w obu tych standardach
• zasilacz awaryjny UPS do komputera akwizycyjnego. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
65. Monitor(y) komputerowe:
• Stacja 1 lub 2 monitorowa
• minimalna rozdzielczość monitorów:1280x1024
• monitor(y) kolorowe dedykowane do urządzeń medycznych ≥ 19” zgodny ze standardem DICOM
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
66. Stanowisko do zainstalowania wyżej wymienionego komputera i stacji akwizycyjnej umożliwiające ergonomiczną pracę ze stacją – biurko wraz z fotelem.

Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
67. Ruchome osłony ołowiane o ochronności 2.0mm Pb dostosowane do stanowiska instalacji stacji akwizycyjnej SPECT z szybą zapewniającą osłonność technika z jednoczesną możliwością monitorowania przebiegu badania Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie



Stacja diagnostyczna przetwarzania badań z gamma kamery SPECT/CT – jedna sztuka
68. Stacja składająca się z komputera, który co najmniej wyposażony jest w:
• Procesor dwurdzeniowy taktowany zegarem 3 GHz lub szybszą częstością,
• HDD minimum 250 GB
• pamięcią operacyjną RAM 4 GB lub większą, pamięć masowa tj.- napęd CD / DVD z możliwością zapisu w obu tych standardach. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
69. Monitory komputerowe:
• każda stacja dwumonitorowa
• minimalna rozdzielczość monitorów:1280x1024
• monitory kolorowe dedykowane do urządzeń medycznych ≥ 19” zgodny ze standardem DICOM Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
70. Oprogramowanie kliniczne stacji SPECT/CT dedykowane do jednoczesnej obsługi 2 monitorów. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
71. Oprogramowania kliniczne do przetwarzania badań z gamma kamery SPECT/CT, tj. aplikacje podstawowe:
• Uniwersalna przeglądarka do przeglądania zarejestrowanych projekcji – badań scyntygraficznych.
• Aplikacja do badań całego ciała.
• Aplikacja do oceny przytarczyc metodą subtrakcji.
• Aplikacja do oceny motoryki przewodu pokarmowego – badanie opróżniania żołądka.
• Aplikacja do oceny badania dynamicznego wątroby
• Aplikacje do oceny regionalnego przepływu izotopu w planarnych badaniach mózgu.
• Aplikacja do oceny nerek, wymagane metody MAG3, ERPF, GFR.
• Aplikacja do oceny regionalnego rozdziału perfuzji w badaniu płuc jak i do oceny rozdziału wentylacji. Dotyczy oceny z projekcji planarnych.
• Wymagana możność jednoczesnego porównania 2 badań SPECT/CT Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
72. Podstawowe oprogramowania kliniczne do przetwarzania badań z hybrydy SPECT/CT - aplikacje kardiologiczne (rodzaje aplikacji i cechy oprogramowania):
• Aplikacja do oceny frakcji wyrzutowej lewej komory serca metodą pierwszego przejścia.
• Aplikacja do oceny przecieków serca.
• Aplikacja do oceny badań wentrykulograficznych serca z badania planarnego – możliwość uzyskania wartości frakcji wyrzutowej. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
73. Wymagana korekcja pochłaniania w badaniu SPECT:
- w oparciu o badanie CT
- w oparciu o metodę Changa. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
74. Funkcja korekcji poruszenia się pacjenta w trakcie trwania badania („motion correction”) dla poniższych typów badań:
- dynamicznego
- badania SPECT
- badania bramkowanego SPECT Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
75. Algorytm rekonstrukcji badań SPECT metodą FBP wyposażony w zestaw filtrów rekonstrukcyjnych z możliwością edycji parametrów i rekonstrukcji próbnych, dla co najmniej 3 ustawień filtrów. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
76. Algorytm rekonstrukcji badań SPECT metodą iteracyjną OSEM-2D z możliwością edycji parametrów i rekonstrukcji próbnych. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
77. Algorytm rekonstrukcji badań SPECT metodą iteracyjną OSEM-3D z możliwością edycji parametrów i rekonstrukcji próbnych. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
78. Oprogramowanie umożliwiające porównanie dwóch badań SPECT, SPECT/CT, PET/CT posiadające poniższe funkcjonalności:
- fuzja obrazów modalności SPECT/CT, PET/CT zarejestrowanych wolumenów
- definiowanie regionów zainteresowania 2D eliptycznych, izokonturowych, dowolnych
- definiowanie regionów zainteresowania 3D izokonturowych Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
79. Możliwość zapisania badań NM, CT, MR na płycie CD w formacie DICOM wraz z oprogramowaniem pozwalającym na prezentację badania na innym komputerze typu PC. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
80. Możliwość zapisania wyświetlanego ekranu do pliku typu JPG lub BMP lub TIFF oraz możliwość zapisania obrazu ruchomego prezentowanego na ekranie do pliku typu AVI. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Archiwizacja badań
81. Wywoływarka umożliwiająca suchą termiczną obróbkę filmów i drukowanie na diagnostycznym papierze, w odcieniach szarości oraz w kolorze (film 8x10 cali, papier czarno-biały i kolorowy w formacie A4) np. Codonics Horizon SF lub równoważna.
Materiały zapewniające wydruk 300 filmów, 300 wydruków A4 w czarni i bieli oraz 300 wydruków A4 w kolorze. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
82. Możliwość archiwizacji badań na zainstalowanym w WCO systemie SECTRA PACS Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
83. Macierz dyskowa 5Tb w RAID 0+1 Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
84. Rozszerzenie funkcjonalności serwera PACS zintegrowanego z systemem szpitalnym Eskulap poprzez montaż i uruchomienie połączenia FC na zasadzie sieci SAN między serwerem PACS a macierzą z wykorzystaniem komponentów:
- karta FC 8Gbit/s 2 portowa do serwera Fujitsu-Siemens Primergy RX300S4
- karta FC 8Gbit/s 2 portowa do macierzy SUN Storage 7410
- patchcordy światłowodowe do połączenia FC Serwer-Macierz
- dyski do półki J4400 (element macierzy Sun Storage 7410) w ilości 8 sztuk o pojemności 2TB Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
85. Możliwość archiwizacji badań na zainstalowanym w WCO systemie PACS zintegrowanym z systemem Eskulap wraz z możliwością przeglądania wyników badań w systemie Eskulap na dowolnej stacji z wykorzystaniem istniejącego oprogramowania na stacjach roboczych. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Licencje programów diagnostycznych – aplikacje kliniczne dla stacji roboczej SPECT/CT
86. Licencja na jedno wybrane stanowisko komputerowe dla oprogramowania:

Oprogramowanie do poprawy jakości obrazów planarnych lub SPECT pozwalające na skrócenie o 50% czasu badań stycznych lub tomograficznych. Podać nazwę wykorzystywanego algorytmu. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
87. Licencja na jedno stanowisko komputerowe dla oprogramowania:

Dedykowane oprogramowanie kliniczne do przetwarzania badań z hybrydy SPECT/CT - aplikacje kardiologiczne (rodzaje aplikacji i cechy oprogramowania):
• Dedykowana aplikacja do oceny ukrwienia mięśnia serca w badaniu wysiłkowym i spoczynkowym – SPECT proponowany typ aplikacji to: EMORY lub CEDARS wraz z normatywnymi bazami danych.
• Funkcja przetwarzania badań Gated SPECT z podziałem conajmniej na 8 i 16 cykli.
• Funkcja oceny półilościowej badania SPECT przeprowadzonej w sektorach dla mapy biegunowej/map polarnej lewej komory serca.
• Ocena półilościowa rozmieszczenia perfuzji mięśnia lewej komory serca.
• Ocena badania SPECT bramkowanego puli krwi (QBS)
• Mozliwość zastosowania korekcji pochłaniania promieniowania gamma w oparciu o dane uzyskane z badania CT. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Szkolenia dotyczące obsługi stacji SPECT/CT
88. Oferent przeprowadzi szkolenie personelu medycznego użytkownika: lekarzy i techników, w miejscu instalacji w wymiarze godzin minimum 15 godzin (5 dni po 5 godzin – w godzinach pracy Zakładu Medycyny Nuklearnej). Szkolenie przeprowadza oferent na własny koszt.

Certyfikat dla osób, które przeszły szkolenie.
Certyfikat powinien zawierać także wymienione zagadnienie omówione podczas szkolenia. Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie

Wymagania odnośnie sprzętu korzystającego z Szpitalnej Sieci Komputerowej
89. Dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Windows a korzystających z szpitalnej sieci komputerowej konieczne jest zapewnienie zgodności oprogramowania z posiadanym przez zamawiającego oprogramowaniem antywirusowym ESET NOD32 Antivirus Business Edition 4.
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie



Wyposażenie dodatkowe pracowni scyntygrafii
90. Zestaw fantomów producenta do kontroli pracy gammakamery obejmujący wszystkie fantomy niezbędne do przeprowadzenia testów codziennych i okresowych wymaganych przez aktualne Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące kontroli jakości aparatury w medycynie nuklearnej, a w szczególności:
- bar fantom
- fantom do oceny centrum rotacji (napełniany)
- fantom Jaszczaka Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
91. Aparatura dozymetryczna – miernik skażeń powierzchni – 2 sztuki, zasilanie akumulatorowe Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
92. Stanowisko diagnostyki kardiologicznej umożliwiające prowadzenie elektrokardiograficznych badań wysiłkowych pozwalający na przeglądanie, generowanie raportów oraz archiwizację badań EKG. Nieprzerwana rejestracja oraz prezentacja sygnału EKG z 12 odprowadzeń. Prezentacja uśrednionych zespołów P-QRS-T z 12 odprowadzeń wraz z wynikami pomiarów poziomu i nachylenia odcinka ST. Automatyczny pomiar HR, poziomu ST i nachylenia odcinka ST. Monitor LCD, drukarka laserowa. Stanowisko wyposażone w
- Cykloergometr wyposażony w wbudowany moduł
EKG oraz sterowany mikroprocesorem hamulec.
- Bezprzewodowy nadajnik przeznaczony do
bezprzewodowej transmisji 12 odprowadzeniowego sygnału EKG z ciała pacjenta do systemu diagnostycznego.
(np. Cardiotest ASPEL lub równoważny)
Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
93. Defibrylator - zasilanie sieciowe, defibrylacja zewnętrzna asynchroniczna, szybka gotowość do pracy, do zastosowań mobilnych, Zakres energii do 360J (50 Ohm)
- Czas ładowywania: do 8s (360J) Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
94. System monitoringu pomieszczenia gamma kamery (4 kolorowe kamery wysokiej rozdzielczości z oprzyrządowaniem umożliwiającym transmisję obrazu i dźwięku do pomieszczenia sterowni (monitor lub ekran LCD o przekątnej co najmniej 32 cale). Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie
95. Komputer do opisu badań i rejestracji pacjentów według specyfikacji z załącznika część B niniejszego pakietu. Bez usługi instalacji sprzętu w miejscu użytkowania oraz bez usługi instalacji oprogramowania.
Warunek konieczny
warunek wymagany
nie podlegający ocenie
96. Laptop z systemem OS X Leopard, procesorem minimum 2.66GHz oraz kartą graficzną umożliwiającą podłączenie projektora multimedialnego oraz oprogramowaniem (wraz z licencją) umożliwiającym przeglądanie obrazów scyntygraficznych, PET, CT i MRI w formacie DICOM, oraz pakietem Office Microsoft – np. MacBookPro + OsiriX Warunek konieczny warunek wymagany
nie podlegający ocenie



Część B Zestaw komputerowy wraz z monitorem LCD 19” drukarką i oprogramowaniem – wymagania dotyczące komputera do opisu badań i rejestracji pacjentów bez usługi instalacji sprzętu w miejscu użytkowania oraz bez usługi instalacji oprogramowania - szczegółowe wymagania pozycji 95 Pakietu I ( w kol. 4 tabeli należy odpowiednio wypełnić)


Zestaw komputerowy wraz z monitorem LCD 19” drukarką i oprogramowaniem
Procesor
Procesor zgodny z architekturą x86 o wydajności co najmniej równoważnej Core 2 Duo E7500
Płyta główna
Płyta główna oparta na chipsecie Intel iQ43 lub równoważnym, posiadająca 4 sloty na pamięci, Kontroler dysków zintegrowany z płytą główną pozwalający na podłączenie trzech napędów Serial ATA II
Pamięć
Pamięć DDR-3 1024MB pracująca z częstotliwością min. 1066MHz lub równoważna
Karta sieciowa
Zintegrowana karta sieciowa 10/100/1000Mb/s (Wake On LAN, ASF 2.0, PXE)
Karta graficzna
Zintegrowany układ graficzny oparty na chipsecie Intel GMA4500 lub równoważnym z wyjściem DVI
Karta dźwiękowa
Zintegrowany układ dźwiękowy
Czytnik kart
Zintegrowany w obudowie czytnik kart kryptograficznych
Napęd optyczny
DVD+/-RW SATA z oprogramowaniem Nero 9 Essentials XL
Dysk twardy
Dysk twardy 500GB Serial ATA II 7200 obrotów
Obudowa
Obudowa Ultra Small Form Factor (wymiary maksymalne wysokość 89mm, szerokość 265mm, głębokość 300 mm) pozwalająca na pracę w poziomie oraz pionie;
Zasilacz komputera zintegrowany z obudową min. 218W o sprawności minimum 80%. Dopuszcza się zasilacz zewnętrzny jednakże musi on posiadać zabezpieczenie antykradzieżowe, np.: Kensington Lock.
Porty
1 port równoległy, 1 port myszy PS2, 1 port klawiatury PS2, 9 portów USB (w tym min. 2 z przodu obudowy),1 port VGA,1 port DVI, porty Audio (w tym 2 z przodu obudowy i 2 z tyłu obudowy), 1 port RJ45, 2 porty szeregowe z zasilaniem
Ergonomia
Ergonomia: Poziom hałasu LWAd/LpAm w miejscu pracy (według normy ISO9296) nie może przekraczać w trybie Idle i Pracy HDD 22dB
Zabezpieczenia mechaniczne
Zabezpieczenie mechaniczne przed otwarciem obudowy, czujnik otwarcia obudowy, złącze w standardzie Kensington.
Linka do zabezpieczenia dwóch urządzeń na klucz (monitor i komputer)
- zabezpieczenie dwóch urządzeń jednocześnie (notebook, płaski monitor, projektor LCD, stacja dokująca, CPU) poprzez włożenie zamków do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- regulowana odległość pomiędzy zamkami,
- co najmniej 2200 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
- korpus zamka mały umożliwiający pracę przy notebookach typu slim,
- opatentowany system zamykania T-bar ujawniający próby manipulacji,
- Gwarancja producenta Lifetime
Zabezpieczenia z poziomu BIOS
Możliwość założenia hasła na system, BIOS oraz dysk twardy,
Możliwość blokady portów w tym także portów USB,
Możliwość blokady uruchamiania oraz zapisu dyskietki oraz CD
Certyfikaty
Okazanie certyfikatów wymagane przy dostawie sprzętu:
- Certyfikat zgodności CE Zgodność z normą ISO9241 (ergonomia),
- Certyfikat GS Approval,
- Certyfikat Energy Star 5.0
Inne
Obsługa Desktop Management Interface DMI 2.0,
Zgodność z ACPI, Wake on LAN, WfM 2.0
2 szt. patchcordów PatchSee Kat.6 UTP 7.9 m
System Operacyjny i Oprogramowanie
Windows 7 Professional PL
Licencja Office Pro 2010 Plus OLP NL GOVT
Klawiatura i mysz
Klawiatura i mysz optyczna tego samego producenta co komputer i monitor
Monitor LCD 19”
Monitor LCD wyprodukowany przez tego samego producenta co komputer o następujących parametrach:
- rozmiar matrycy minimum 19”
- rozdzielczość 1280x1024
- możliwość pracy w trybie tekstowym
- częstotliwość odświeżania pionowego 55-75Hz
- jasność minimum 250 cd/m2
- kontrast minimum 1000:1
- czas reakcji matrycy maksymalnie 5ms
- wbudowane głośniki
- spełniane normy: min. TCO Displays 5.0
- pobór mocy maksymalnie bez głośników 25 W
- zasilacz wbudowany w monitor
- złącze DVI
- pivot
- zabezpieczenie Kensington Lock
Drukarka monochromatyczna laserowa lub LED z kablem USB
-Prędkość drukowania (A4, w czerni, tryb normal): min 22 str./min
-Rozdzielczość druku: rzeczywista (w czerni): min 1200 x 1200 dpi lub zbliżona co do jakości
-Normatywny cykl pracy (miesięcznie, format A4): min 8000 stron
-Minimalna pojemność podajnika (arkusze): 250
-Czas wydruku pierwszej strony (A4, w czerni) maksymalnie 7 s
-Port Hi-Speed USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0)
-Waga maksymalna: 6,6 kg
-Zużycie energii: Maksymalnie 420 W (drukowanie), maksymalnie 1,9 W (oczekiwanie), drukarka wyłączona maksymalnie 0,5 W
Gwarancja
24 miesiące gwarancji na cały zestaw wraz z monitorem świadczona przez serwis producenta za pośrednictwem wykonawcy lub w autoryzowanych punktach serwisowych, czas reakcji serwisu następny dzień roboczy od zgłoszenia usterki, czas naprawy lub dostarczenia sprzętu zastępczego o nie gorszych parametrach – 48 godzin. Maksymalny czas naprawy do 14dni.
Kompatybilność z systemem zarządzania Fujitsu Siemens DeskView Wymaga się, aby dostarczone komputery były w pełni zgodne i w 100% konfigurowalne w zakresie możliwości oprogramowania FSC DeskView. Niniejszy wymóg spowodowany jest posiadaniem przez Zamawiającego komputerów FSC i chęcią zintegrowania całości systemem DeskView



UWAGA: Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać w kryterium: ocena techniczna wynosi 94 pkt.


………………, dn. …………… ……………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)





załącznik nr 8 do specyfikacji


Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego (przy czym za takie zamawiający uzna co najmniej 1 dostawę obejmującą przedmiot zamówienia tożsamy z niniejszym zamówieniem)


W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

Lp. Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
Itd.

• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. itd.

.........................., dn.................

……………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

« Powrót do szczegółów zamówienia