Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

ROZBUDOWA WCO. Rozbudowa budynku Wielkopolskiego Centrum Onkologii wraz z rozbiórką kolidujących części budynków na częściach działek nr 15 i 16, ark. 36, obręb Poznań – w ramach projektu poprawy wykrywalności, standardów diagnostyki nukle

Numer zamówienia:

/10/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp. na pyt.2

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO W RAMACH WIELKOPOLSKIEGO REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO NA LATA 2007-2013.


Poznań, dnia 11-02-2011
EZ/____823/2______/2011


Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych postępowaniem o udzielenie zamienia publicznego

Dotyczy: przetargu nieograniczonego 10/2011 ROZBUDOWA WCO.


ODPOWIEDZI NA PYTANIA.
Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi.

Pytanie 1.
Zgodnie z zapisem w SIWZ punkt II. Termin realizacji zamówienia, warunki płatności, podpunkt 3: „Zamawiający przewiduje wykonanie osłon radiologicznych na stropach bunkrów jako zamówienie uzupełniające, nie przekraczające 15% wartości zamówienia podstawowego.” Prosimy o modyfikację ogłoszenia potwierdzającą prace uzupełniające.

Odpowiedź:
Pytanie jest niezrozumiałe. Oprócz cytatu fragmentu siwz nie zawiera ono informacji, o co Oferent chciał zapytać. Zamieszczona dalej sugestia, aby Zamawiający zmodyfikował treść swego ogłoszenia o zamówieniu poprzez „potwierdzenie zamówienia uzupełniającego” jest bezprzedmiotowa. Fakt przewidywania zamówienia uzupełniającego jest w ogłoszeniu wyartykułowany w sposób jednoznaczny, nie wymagający „potwierdzenia”. Co do samego zamówienia uzupełniającego, to istotą jego jest, iż w momencie ogłaszania zamówienia podstawowego jest ono jedynie przewidywane, ponieważ brakuje przesłanek do jego precyzyjnego określenia. Jeśli Zamawiający dysponowałby kompletnym opisem przedmiotu zamówienia w tym zakresie, to włączyłby go do zamówienia podstawowego. W konkretnym przypadku chodzi o brak aktualnego projektu ochrony radiologicznej dla przedmiotowych bunkrów, związany z planowaną wymianą akceleratora, co wyjaśniono w treści siwz, w punkcie cytowanym przez zadającego pytanie. Zwraca się także uwagę na stosowny zapis w punkcie I. 3.5 siwz : Przebudowa bunkrów polegać będzie w szczególności na wzmocnieniu osłony radiologicznej ich stropów, co wiąże się z koniecznością demontażu i ponownego zamontowania elementów instalacji wentylacyjnej bunkrów. W ramach niniejszej oferty nie należy więc wyceniać elementów osłony radiologicznej – poz. 6, 7, 8, 9 i 10 przedmiaru „wymiana pokrycia dachowego nad bunkrem Radioterapii”. Elementy wyżej wymienione będą przedmiotem zamówienia uzupełniającego, którego Zamawiający udzieli z wolnej ręki Wykonawcy zamówienia podstawowego, w trybie przewidzianym przez pzp, kiedy będzie dysponował aktualnym opracowaniem projektowym do tego niezbędnym.

Pytanie 2.
Prosimy o potwierdzenie, że kompletna kalkulacja ofertowa załączona do oferty może wyglądać jak niżej:

POZ. PODSTAWA WYCENY OPIS POZYCJI JEDNOSTKA MIARY ILOŚĆ CENA JEDNOSTKOWA WARTOŚĆ WYCENIONEJ POZYCJI
1.
2.

Odpowiedź:
Przedstawiony wzór tabeli jest poprawny. O kompletności kalkulacji ofertowej decyduje uwzględnienie wszystkich kosztów niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z „Opisem sposobu obliczenia ceny oferty”, zamieszczonym w części III siwz.

Pytanie 1.

Na rysunkach Technologii jak i również w opisie Technologii str.51 Wykaz symboli wyposażenia zamieszczono wyposażenie budynku (meblowe, medyczne, akcesoria sanitarne).
Prosimy o potwierdzenie, że wyżej wymienione wyposażenie zgodne z wykazem symboli str.51 Opis technologii nie podlega wycenie. Jeśli podlega, prosimy o uzupełnienie materiałów przetargowych o przedmiar i opis wyposażenia.
Odpowiedź:
Projekt technologii udostępniono oferentom informacyjnie. Wyposażenie przedstawione w projekcie technologicznym, także wymienione w wykazie symboli na str. 51, nie wchodzi w zakres przedmiotu zamówienia i nie podlega wycenie.

Pytanie 2.
W Opisie Technologii str.30-34 zamieszczono standard wykończenia sal Endoskopii Laryngologicznej, Duoendoskopii, Kolonoskopii, Gastroskopii:
„ściany gładkie, łatwo zmywalne, za umywalką i zlewem zabezpieczone zawilgoceniem, sufit gładki, łatwo zmywalny”

Natomiast w Karcie materiałowej, wytyczne wykończenia wnętrz pomieszczeń
Gabinet Endoskopii Laryngologicznej, Gabinet Duoendoskopii, Gabinet Kolonoskopii, Gabinet Gastroskopii zamieszczono:
„ściana – panel systemowy ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, malowanej proszkowo, sufit podwieszany, metalowy, szczelny, kasetonowy system zaciskowy do pomieszczeń sterylnych ze spoinami uszczelnianymi poliuretanem, sufit akustyczny, np. Fural”

Prosimy o wskazanie właściwego wykończenia celem uwzględnienia go w ofercie.

Odpowiedź:
Projekt technologii zawiera wytyczne dla projektów branżowych, określające wymogi, które powinny być spełnione. Konkretne rozwiązania techniczne znajdują się w poszczególnych projektach branżowych, i to one podlegają wycenie. We wskazanym przypadku należy wycenić elementy wykończenia wnętrz zgodnie z projektem architektonicznym.


Pytanie 3.
W zestawieniach ślusarki aluminiowej (rys. D1,D7) zamieszczono, że kolor ślusarki aluminiowej wg koloru RAL z karty materiałowej wykończenia wnętrz pomieszczeń. W przedmiotowych kartach nie ma ślusarki okiennej. Prosimy o podanie koloru ślusarki aluminiowej.

Odpowiedź:
Zgodnie z opisem na rysunkach architektonicznych nr 23 i 24 (elewacje):
Ślusarka okienna i drzwiowa oraz konstrukcja fasady szklanej: RAL 9006 (kolor aluminium).



Z poważaniem,
p.o. Zastępcy Dyrektora
ds. Lecznictwa

dr n. med. J. Jerzy Mazurek

« Powrót do szczegółów zamówienia