(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej Rejestracja online Spacer wirtualny! RODO
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VII Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

18 września, 08:00 - 17:00

Zapraszamy na bezpłatne badania laryngologiczne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, które odbędą się 18 września 2019 roku w Wielkopolskim Centrum Onkologii przy ul. Garbary 15 w Poznaniu.

  • 16 września: Dzień medialny – Konferencja prasowa inaugurująca Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w Warszawie;
  • 17 września: Debata z osobami mającymi wpływ na ochronę zdrowia pod nazwą Nowotwory głowy i szyi – wsparcie instytucjonalne w trakcie i po zakończonym leczeniu w Wielkopolskim Centrum Onkologii o godzinie 11:00. Po premierze filmów „Po stronie przeżycia”, o godzinie 12:00 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli pacjentów.
  • 18 września: Dzień badań profilaktycznych oraz Warsztatów szkoleniowych dla pielęgniarek środowiskowych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi – bezpłatne badania, mające na celu zwiększenie wykrywalności nowotworów głowy i szyi. Lista ośrodków prowadzących badania profilaktyczne w Polsce pod adresem https://oppngis.pl/osrodki-realizujace-badania/.
  • 19 września: Edukacja – wykłady dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz I Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej Fundacji EKOS w Swarzędzu oraz akcja informacyjna w Centrum Handlowym „Avenida”, prowadzona przez koordynatorki projektu na temat Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi oraz możliwość zapisania się na badania.
  • 20 września: Dzień pacjencki pt. „Pacjent dla pacjenta” – spotkanie edukacyjne w Wielkopolskim Centrum Onkologii dla członków Stowarzyszenia Osób z Nowotworami Głowy i Szyi, pacjentów i ich rodzin na temat rehabilitacji, opieki pielęgniarskiej oraz form wsparcia po leczeniu onkologicznym w rejonie głowy i szyi.

Więcej informacji na temat VII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi znajdą Państwo na stronach:
www.oppngis.pl, www.glowaiszyja.pl/aktualnosci, www.wco.pl/aktualnosci oraz na Facebooku – Profilaktyka Nowotworów Głowy i Szyi w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Szczegóły

Data:
18 września
Czas:
08:00 - 17:00