Informacja na temat wznowienia działalności Oddziału Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi
Informacja na temat wznowienia działalności Oddziału Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi

Szanowni Państwo,
Drodzy Pacjenci,

W czwartek (02.04.2020r.) wznawiamy przyjmowanie pacjentek na Oddział Chirurgii Chorób Piersi w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Jednocześnie informujemy, że zabiegi będą wykonywane już od piątku (3.04.2020).

W celu ochrony zdrowia i zapewnienia komfortu leczenia naszych pacjentów przyjęcia odbywają są w odstępach czasowych, a każda wchodząca na teren placówki osoba jest poddawana systemowi kontroli epidemiologicznej. Każdego dnia chcemy zapewniać naszym pacjentkom bezpieczne i komfortowe leczenie przy wsparciu najlepszego personelu medycznego oraz sprzętu jakim dysponuje Wielkopolskie Centrum Onkologii. Robimy wszystko, aby Wielkopolskie Centrum Onkologii działało sprawnie i w sposób odpowiedzialny zapewniało leczenie pacjentom onkologicznym. Obecny czas wymaga od przedstawicieli placówek medycznych jeszcze większego skupienia, spokoju i wzmożonej koncentracji.

Na Oddziale Chirurgii Chorób Piersi w Wielkopolskim Centrum Onkologii w zeszłym tygodniu potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2-19 u jednego z pracowników Oddziału Chirurgii Chorób Piersi w Wielkopolskim Centrum Onkologii. W związku z tym wdrożono procedury bezpieczeństwa, zgodne z wytycznymi Sanepidu, skutkiem czego było wstrzymanie przyjmowania pacjentek.

Z wyrazami szacunku
Prof. dr hab. Andrzej Roszak, Rzecznik Prasowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii.