(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Akcja „Niezapominajki – pamiętaj o profilaktyce”

Wielkopolskie Centrum Onkologii oraz firma Vilmorin Garden włączyły się w realizację kampanii „Razem wygrywamy z rakiem piersi” organizowaną przez Fundację „Piłka jest Piękna”. Głównymi celami kampanii są: zmniejszenie umieralności na raka piersi poprzez ilościowy i jakościowy rozwój profilaktyki i wczesnego wykrywania tej choroby oraz zapewnienie wszystkim należytej edukacji i opieki lekarskiej. Jednym z elementów kampanii jest akcja „Niezapominajki – pamiętaj o profilaktyce”. Przez całe wakacje wszystkie Panie, które zgłoszą się na profilaktyczne badanie mammograficzne do Wielkopolskiego Centrum Onkologii otrzymają w prezencie nasiona różowych niezapominajek, których fundatorem jest firma Vilmorin Garden. Ponieważ symbolem kampanii „Razem wygrywamy z rakiem piersi” jest różowa kartka – została ona zamieszczona na specjalnym, dedykowanym opakowaniu z  nasionami różowej niezapominajki!

Ale, to nie wszystko! Panie, które zgłoszą, że mają koleżankę, przyjaciółkę, krewną, którą również chciałyby zachęcić do wykonania badania profilaktycznego – także dla nich otrzymają w prezencie nasiona niezapominajek oraz specjalne imienne zaproszenie do badań.

Dodatkowo przypominamy, że specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii zawsze chętnie odpowiedzą na pytania o to:

  • Jak dbać o zdrowie piersi?
  • Jakie jest ryzyko zachorowania na raka piersi?
  • Jakie są możliwe objawy raka piersi, które można zaobserwować podczas samobadania?
  • Jakie są rodzaje, dostępność i skuteczność badań wczesnego wykrywania raka piersi?
  • Od czego zależy wybór właściwych badań profilaktycznych?
  • Dlaczego systematyczność prowadzenia badań jest istotna?

Chętne Panie nauczą się na fantomach jak przeprowadzać samobadanie piersi.

Panie, które chciałyby zrobić profilaktyczne badanie mammograficzne (badania dedykowane są kobietom w wieku 50-69 lat); mają pytania dotyczące profilaktyki raka piersi lub chciałyby nauczyć się samobadania piersi (do nauki badania piersi zachęcamy także Panów) zapraszamy do Zakładu Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów (Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań; pokój D009) lub prosimy o kontakt pod numerem 61 8850 915 lub 945 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00.