(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Światowy Dzień Rzucania Palenia w Wielkopolskim Centrum Onkologii

W czwartek 17 listopada, w Światowy Dzień Rzucania Palenia, w godzinach od 10.00 do 13.00 Wielkopolskie Centrum Onkologii zaprasza do odwiedzenia specjalnie przygotowanego stoiska informacyjno-edukacyjnego w swojej siedzibie przy ulicy Garbary 15 (Ogród Zimowy).

Specjaliści z WCO będą mówić o wpływie palenia tytoniu na ryzyko zachorowania na raka płuca i inne nowotwory złośliwe, przeprowadzać testy uzależnienia od palenia, badać motywację do rzucenia palenia oraz wydawać materiały edukacyjne. Wszystkie osoby zainteresowane zerwaniem z nałogiem będą miały okazję do rozmowy z psychologiem, natomiast pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego przeprowadzać będą badania tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Obecnie nowotwory złośliwe płuca stanowią najczęstszą przyczynę zgonów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w Polsce. Około 90% czynników ryzyka zachorowania na raka płuca przypisuje się czynnemu i biernemu paleniu, dlatego zawsze warto rzucić palenie.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Zakładem Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów (tel.: 61 8850 915).