(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Relacje na temat pionierskiego zabiegu rekonstrukcji górnej części układu pokarmowego w naszym Centrum
Relacje na temat pionierskiego zabiegu rekonstrukcji górnej części układu pokarmowego w naszym Centrum

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z relacjami, które ukazały się w mediach na temat pierwszego w Polsce innowacyjnego zabiegu rekonstrukcji górnego odcinka przewodu pokarmowego przeprowadzonego w Klinice Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w ubiegły piątek (10.05.13r.)
Do Wielkopolskiego Centrum Onkologii pacjentka trafiła po usunięciu krtani i gardła dolnego w efekcie leczenia nowotworu złośliwego w innym ośrodku. Operacja polegała na wykorzystaniu wolnego płata skórno-mięśniowego z zespoleniem mikronaczyniowym z przedramienia do rekonstrukcji brakującej części górnego odcinka przewodu pokarmowego. Aby umożliwić wykonanie tego pionierskiego zabiegu zespołowi specjalistów z naszego Centrum towarzyszyli chirurdzy zaproszeni specjalnie w tym celu z Włoch. Dodatkowo koniecznym było sprowadzenie aparatury medycznej z Niemiec. Rekonstrukcja górnego odcinka przewodu pokarmowego, gardła dolnego i części szyjnej przełyku daje wielkie szanse na radykalną poprawę stanu zdrowia pacjentki poprzez przywrócenie naturalnej drogi pokarmowej i podniesienie jakości życia.
Dr Raul Pellini oraz dr Guiseppe Mercante są pracownikami rzymskiego Instituto Nazionale Di Tumori Regina Elena wiodącego włoskiego instytutu onkologicznego, do Poznania przyjechali zaproszeni przez Prof. Wojciecha Golusińskiego – kierownika Kliniki Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej UM.

TVN24

Polsat – Wydarzenia

Telewizja Polska

Teleexpress (od 6.50 min do 7.10 min)

TVP3 -Teleskop (od 1.00 min do 4.30 min)

WTK – Puls Dnia (od 5.30 min do 8.08 min)

Gazeta Wyborcza

Gazeta Wyborcza (Poznań)

Głos Wielkopolski

RMF FM

Radio Merkury

Onet

Wirtualna Polska

Zwrotnik Raka

Medexpress

e-poznań