(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Nowy system elektronicznej weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego- eWUŚ
Nowy system elektronicznej weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego- eWUŚ

Drogi Pacjencie,

Od 1 stycznia 2013 do rejestracji będziesz potrzebował jedynie swojego numeru PESEL oraz jednego z dokumentów: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.
Wszystko to dzięki nowemu systemowi elektronicznej weryfikacji ubezpieczenia zdrowotnego- eWUŚ.
W przypadku problemów z weryfikacją elektroniczną, możesz potwierdzić swoje ubezpieczenie za pomocą dotychczas wymaganych dokumentów: zaświadczenie z zakładu pracy, legitymacja emeryta lub rencisty, aktualne zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli nie posiadasz tych dokumentów przy rejestracji, możesz złożyć odpowiednie oświadczenie o swoim prawie do świadczeń.
System eWUŚ ma na celu usprawnienie i ułatwienie rejestracji oraz korzystania z usług medycznych. Początkowo jednak mogą pojawiać się pewne niedoskonałości, a rejestracja może się przedłużyć o kilka minut. W związku z tym prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. 

Więcej informacji na stronie internetowej NFZ-u:

www.nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/9432