(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Rak’n’Roll: sztafeta rowerzystów motywuje do walki z nowotworami
Rak’n’Roll: sztafeta rowerzystów motywuje do walki z nowotworami

Sztafeta rowerzystów wyruszyła w piątek (12 października) z Warszawy na zwrotnik Raka, by motywować w ten sposób do walki z chorobą nowotworową. Uczestnicy wyprawy zorganizowanej przez fundację Rak’n’Roll przez trzy miesiące przejadą 5 tys. km.
W każdym z ośmiu etapów trasy z Warszawy na zwrotnik Raka ma wziąć udział od czterech do sześciu osób, w tym osoba, która wygrała walkę z rakiem. Rowerzyści na każdym z etapów pokonają około 500 km; każdego dnia około 60 km. Trasa będzie prowadzić przez Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Maroko i Saharę Zachodnią.
W piątek 26 października sztafeta dotrze do Poznania. Wszystkich chętnych do udziału pracowników i przyjaciół Wielkopolskiego Centrum Onkologii zapraszamy z rowerami pod Ratusz na godzinę 18 (trasa Stary Rynek, Garbary, Kazimierza Wielkiego, Mostowa, Garbary, Strzelecka i dalej w kierunku Jeżyc ).

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do Zakładu Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów otrzymają identyfikator WCO.