(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Spotkanie po ASTRO 54 Annual Meeting
Spotkanie po ASTRO 54 Annual Meeting
Ubiegłoroczna konferencja listopadowa, Spotkanie Po ASTRO 53 Annual Meeting spotkała się z dużym zainteresowaniem. Między innymi z tego właśnie powodu postanowiliśmy, że konferencja wzorem zeszłorocznej, będzie miała  na celu wymianę poglądów na tematy związane z radioterapią nowotworów, radiochemioterapią, leczeniem wielodyscyplinarnym, fizyką medyczną w oparciu o doniesienia zaprezentowane podczas konferencji ASTRO (American Society for Radiation Oncology), która odbędzie się w Bostonie (USA).

Konferencja w pierwszej kolejności jest kierowana do onkologów radioterapeutów, onkologów klinicznych, fizyków medycznych, techników medycznych, chirurgów, lekarzy medycyny paliatywnej oraz innych specjalności zaangażowanych w opiekę nad pacjentem onkologicznym.

Od szeregu lat Amerykańskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej (ASTRO) organizuje w Stanach Zjednoczonych doroczne spotkania naukowe, które obecnie są najważniejszym światowym spotkaniem onkologów radioterapeutów oraz innych specjalistów zaangażowanych w leczenie nowotworów. Stanowią one forum prezentacji wyników najistotniejszych badań naukowych. Pomimo rozmiarów konferencji nie wszyscy zainteresowani lekarze mogą wziąć w niej udział, dlatego w wielu krajach organizowane są spotkania naukowe prezentujące najistotniejsze doniesienia z konferencji ASTRO. Z tego też względu planujemy zorganizowanie również w Poznaniu w dniach 23-24 listopada 2012 kolejne Spotkanie po ASTRO 54 Annual Meeting.

Konferencja poprowadzona zostanie w języku polskim, w formie panelu dyskusyjnego poprzedzonego 30 minutowymi doniesieniami, zaprezentowanymi przez specjalistów w omawianych dziedzinach.
Serdecznie zapraszamy do Poznania i do zobaczenia w listopadzie 2012 r.
 
Strona konferencji: www.wco.pl/astro2012