(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Mackiewicz – POZYTYWISTĄ ROKU 2011
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Mackiewicz – POZYTYWISTĄ ROKU 2011

Z przyjemnością informujemy, iż prof. dr hab. n. med. Andrzej Mackiewicz otrzymał nagrodę POZYTYWISTA ROKU 2011 w kategorii Nauka i Edukacja, za sukcesy w biotechnologii i promocję polskiej medycyny w świecie, ponad 20-to letnie prace nad leczeniem chorób nowotworowych uwieńczone wynalezieniem szczepionki na czerniaka.

W Polsce rejestruje się rocznie ponad 1500 zachorowań na czerniaka i jednocześnie ponad 800 zgonów z jego powodu. Ostatnio czerniak stał się najczęstszym nowotworem, na jaki chorują młode kobiety. Jego szczególna złośliwość jest spowodowana wyjątkowo dużą skłonnością do wczesnych przerzutów oraz niewielką podatnością na leczenie. Na tym tle szczególnie cennie rysują się dokonania prof. dr hab. n. med. Andrzeja Mackiewicza uwieńczone wynalezieniem szczepionki na czerniaka. Należy podkreślić, iż jest to lek charakteryzujący się największą zanotowaną skutecznością zwalczania choroby w świecie – dotychczas nikomu nie udało się wynaleźć lepszej szczepionki. Sukces jego zespołu od wielu lat skutecznie promuje polską medycynę w świecie.

Nagroda ma na celu uhonorowanie dorobku oraz innych działań, które służą rozwojowi danej dziedziny życia, ale też przekładają się na wartość praktyczną dla społeczeństwa. POZYTYWISTA ROKU to wyróżnienie, które nawiązuje do idei pracy organicznej i pracy u podstaw.

Serdecznie gratulujemy !!!