(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
IX Poznański Festiwal Mozartowski – koncert inauguracyjny w ogrodzie zimowym WCO
IX Poznański Festiwal Mozartowski – koncert inauguracyjny w ogrodzie zimowym WCO

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa z koncercie inauguracyjnym IX Poznański Festiwal Mozartowski, który odbędzie się w ogrodzie zimowym naszego Centrum, w dniu 4 grudnia 2011, godz. 15:00.

Tegoroczna edycja festiwalu została zatytułowana VIVA IL CANTO. Pragniemy w ten sposób uhonorować ludzki głos, powszechnie uważany za najpiękniejszy instrument świata. Podczas koncertów kameralnych wystąpią czołowi poznańscy śpiewacy – soliści Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu oraz chłopcy – soliści Poznańskiego Chóru Katedralnego. 

Wzorem lat ubiegłych najważniejszym wydarzeniem festiwalowym będzie Missa pro defuncto Wolfgango Amadeo Mozart –sprawowana za duszę śp. Mozarta msza żałobna oprawiona słynnym Requiem kompozytora. To unikalne w skali świata przedsięwzięcie jest realizowane w Poznaniu już po raz 11, w kolejne rocznice śmierci kompozytora. „Msza za Mozarta”, jak zwykli mówić o niej Poznaniacy, stanowi niezwykłą syntezę wielu elementów, które po złożeniu w jedną całość tworzą klimat osiemnastowiecznej Europy.
(T. Raczkiewicz)

 

PROGRAM

IX POZNAŃSKI FESTIWAL MOZARTOWSKI

VIVA IL CANTO

 

KONCERT INAUGURACYJNY

VIVA IL CANTO

Wykonawcy

Maksymilian Dyśko altchłopięcy

Aleksander Kajzer altchłopięcy

Jakub Raczkiewicz sopranchłopięcy

Przemysław Waskowski sopranchłopięcy

Barbara Gutaj sopran

Karol Bochański tenor

Tomasz Raczkiewicz kontratenor

KWARTET AULOS

w składzie

Karolina Porwich  flet
Mariusz Dziedziniewiczobój
Krzysztof Mayerklarnet
Dariusz Rybackifagot 

W programie arie i duety W. A. Mozarta, G. Rossiniego, F. Lehara, I. Kalmana