(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Konferencja Profilaktyka i zwalczanie zakażeń szpitalnych
Konferencja Profilaktyka i zwalczanie zakażeń szpitalnych

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Ogólnopolskim Sympozjum Kierowniczej Kadry Medycznej „Profilaktyka i zwalczanie zakażeń szpitalnych”.
Podobnie jak w ubiegłych latach podjęto starania, aby Sympozjum było odpowiedzią na nowe wyzwania i najważniejsze problemy zakażeń szpitalnych.
W tym roku, chcemy położyć szczególny nacisk na zakażenia zawodowe personelu medycznego, które niewątpliwie są też zakażeniami szpitalnymi. Wydaje się, iż od wielu lat problem zagrożeń pacjentów, jest dużo bardzie eksponowany niż ryzyko zakażeń personelu. Lekceważenie ekspozycji zawodowej i brak troski o bezpieczeństwo własne i współpracowników, to niestety dość częsta praktyka znacznej części kadr medycznych. Dlatego, celem dodatkowego podkreślenia wagi tego problemu i w trosce o Państwa bezpieczeństwo, organizatorzy Sympozjum zapewnili wszystkim jego uczestnikom bezpłatną roczną polisę ubezpieczeniową Inter Ochrona WZW/HIV.
Należy mieć nadzieję, że tego typu działania, uwrażliwią środowisko medyczne na problem zakażeń zawodowych i pomogą w ich profilaktyce.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:

Prawo i medycyna