(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Onco’er Festival – zaproszenie
Onco’er Festival – zaproszenie

Serdecznie zapraszamy wydarzenie edukacyjno-artystyczne Onco’er Festival, który odbędzie się w dniach 28-30 października 2011.

Szczegóły na temat wszystkich warsztatów znajdują się na stronie Onco’er Festival:

www.onco-fstival.org

WARSZTATY I ZAJĘCIA W RAMACH ONCO’ER FESTIVAL
MIEJSCE:
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
ul. Kutrzeby 10, Poznań
 
Dzień I (29.10.2011 – piątek)
godz. 14.00-16.00 – wykład
Dr filozofii Stefan Szary – zajmuje się filozofią egzystencji (szczególnie pytania o sens istnienia, cierpienie, śmierć, nadzieję, rozpacz).Uczeń prof. J. Tischnera. Zainteresowany rozważaniami Antoniego Kępińskiego i jego szkołą psychiatrii w Krakowie. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentem psychiatryczny i szpitalem, Zainteresowany rozważaniami Ericha Fromma, Karen Horney… Oprócz tego bliski jest mu obszar teologii, czy szerzej „świata religijnego”, rozważań metafizycznych – wartości, jakie zawiera chrześcijaństwo, buddyzm, zjawisko nie-wiary…
Wykładowca w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu.
 
godz. 16.00-18.00 – warsztat dotyczący pielęgnacji skóry i stylizacji
Monika Misiak Tabaczyńska – wizażysta, kosmetolog
Wieloletni trener i praktyk z zakresu kreowania wizerunku osób i firm.
Współpracuje z wiodącymi firmami na terenie Polski, oraz tworzy i realizuje programy szkoleniowe wraz z Mistrzem Świata Makijażu i Stylizacji. Z wykształcenia Pedagog – promotor zdrowia oraz licencjonowany Kosmetolog. Ukończyła wiele szkoleń dających jej prawo do międzynarodowych tytułów: wizażystki, stylistki i makijażystki. Swoją skuteczność potwierdza na arenie krajowej jak i międzynarodowej.
 
godz. 18.00 – 20.00 – warsztat psychoonkologiczny
Sylwia Wójcik – Absolwentka psychologii (specjalność psychologia kliniczna) na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, trenerka pracy z ciałem  metodą Living Dance Form. Ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, roczne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych (w CTPB) i jest w trakcie szkolenia na terapeutę Programu Simontona (Simonton Cancer Center). Współpracuje z oddziałem poznańskim Akademii Walki z Rakiem i z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Osób z Chorobą Parkinsona i z Fundacją Żyć z Chorobą Parkinsona.  Odbyła staż w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu w Poradni Leczenia Bólu. Prowadzi warsztaty rozwojowe edukacyjne (z komunikacji, asertywności, opanowywania stresu)  i terapeutyczne. Aktywnie uczestniczy w konferencjach związanych z pozytywnym starzeniem się. Prowadzi terapię indywidualną i grupową.
 
Dzień II (29.10.2011 – sobota)
godz. 10.00-14.00 – warsztat pracy z ciałem
Katarzyna Węglorz Makuch – superwizor EAGT.Posiada wieloletnią praktykę jako nauczyciel psychoterapii w obszarze terapii indywidualnej i grupowej w konwencji Gestalt oraz metod i technik pracy z ciałem.Współautorka akredytowanego w EAP i EAGT programu Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów.Prowadziła szkolenia dla psychoterapeutów,trenerów i superwizorów min. we Francji,Grecji,Czechach.Posiada ECP.

godz. 14.00-16.00 – warsztat dietetyczny
Dr Jolanta Nalewaj – W roku 2005 ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku Zdrowia Publicznego – Zarządzania W Opiece Zdrowotnej oraz w Katedrze i Klinice Onkologii, z którego uzyskała tytuł doktora w zakresie biologii medycznej w roku 2006. Ukończyła także Studia Podyplomowe Specjalności Dietetyka i Planowanie Żywienia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Dr Jolanta Nalewaj jest dietetykiem od 2006 roku. Od trzech lat prowadzi własną praktykę lekarską w prywatnym gabinecie dietetycznym mieszczącym się na ul. Solnej w Poznaniu. Promuje zdrowy styl życia i pomogła już wielu osobom w walce z otyłością, niedowagą, zaburzeniami jedzenia oraz ludziom borykającym się w walce z najróżniejszymi chorobami, do przezwyciężenia których niezbędny jest odpowiedni jadłospis żywieniowy.
Jest Członkiem Zarządu Stowarzyszenia do Walki z Chorobą Nowotworową w Poznaniu.
 
Dzień III (30.10.2011 – niedziela)
10.00 – 12.00 – zajęcia z jogi leczniczej
Wiera Szymańska – Prowadzi zajęcia z jogi leczniczej.
Od 2001 roku współpracuje z Dziennym Klubem Pomocy Społecznej nr 4 „Starówka”. Od 2007 roku prowadzi jogę dla członków Akademii Walki z Rakiem. Za swoją pracę na rzecz osób niepełnosprawnych i seniorów przyjmowała podziękowania od Prezydenta i Wiceprezydenta Miasta Poznania w latach 1996 – 2006. W 2000 roku odznaczona Srebrną Odznaką Honorową od Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarządu Wojewódzkiego w Poznaniu za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych. Dzięki pracy Wiery nasze panie przestały narzekać na bolące kręgosłupy w odcinku lędźwiowym a niektóre schudły tu i ówdzie.

12.00 – 14.00 – muzykoterapia
Dr n. biol. Małgorzata Stańczyk (muzykolog i muzykoterapeuta) – ukończyła Muzykologię na UAM w Poznaniu, Muzykoterapię na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Prowadzi muzykoterapię indywidualną i grupową z pacjentami w Wielkopolskim Centrum Onkologii, współpracuje również z Poznańskim Towarzystwem Przyjaciół Amazonek w Poznaniu. Pracownik dydaktyczny Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa oraz Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
 
 
WYDARZENIA ARTYSTYCZNE W RAMACH ONCO’ER FESTIVAL
Dzień II (29.10.2011 – sobota)
Koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera –  godz. 18.00 – miejsc: Wyższa Szkoła Nauk Humanistyczych i Dziennikarstwa, ul. Kutrzeby 10 
 
Dzień III (30.10.2011 – niedziela)
Występ kabaretu Czesuaf oraz Jurki – godz. 18.00 -Stary Broawar 5050 (Słodownia)

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Wstęp na wydarzenia artystyczne na podstawie specjalnego zaproszenia.

Festiwal jest współfinansowany ze środków budżetu Urzędu Miasta Poznania.
 
Organizatorzy:
Akademia Walki z Rakiem, Fundacja Światło. 
 
Wspołorganizatorzy:  Fundacja DOBRZE ŻE JESTEŚ, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikartswa, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Stary Browar.

Imprezie patronują:
Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne
Media: – Telewizja WTK, epoznan.pl,  Głos Wielkopolski, Radio Merkury, Radio Emaus,  Dbam o Zdrowie.