(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
I Interdyscyplinarne Sympozjum Ogólnolekarskie
I Interdyscyplinarne Sympozjum Ogólnolekarskie

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego serdecznie zapraszamy na I Interdyscyplinarne Sympozjum Ogólnolekarskie, które odbędzie się w Poznaniu (pawilon 8a) Międzynarodowych Targów Poznańskich) w dniu 15.10.2011 r. Tematem I edycji Sympozjum będzie wykrywanie, leczenie i rehabilitacja w raku płuc. Oprócz wykładów, przygotowanych przez szerokie grono specjalistów, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na kilka innych aspektów tego spotkania..

Z danych epidemiologicznych wynika, że mieszkańcy zachodniej Polski są bardziej narażeni na choroby nowotworowe niż mieszkańcy pozostałych części naszego kraju. W związku z tym Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę o bezpłatnym badaniu tomograficznym grupy podwyższonego ryzyka raka płuc z województwa wielkopolskiego. Organizowane Sympozjum będzie miejscem, gdzie będziecie się mogli Państwo dowiedzieć więcej na temat wspomnianego programu profilaktycznego. Będzie można również otrzymać wzór skierowania na badania.

15.10.2011 r. będzie również datą pierwszego doniesienia na temat rewolucyjnych wyników badań nad szczepionką na raka płuc. Najnowsze badania wykazują zwiększenie przeżycia z aktualnych 10% do 50% w ciągu następnych 5 lat. Komunikat dotyczący tej metody przedstawi na Sympozjum twórca szczepionki Habib Fakhrai z Uniwersytetu Medycznego w San Diego (USA).

Patronat Honorowy Sympozjum:
Marszałek Województwa Wielkopolskiego -Marek Woźniak
Rektor Akademii Wychowania Fizycznego -Prof. dr hab. Marek Smorawiński
Rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu -Prof. dr hab. Jacek Wysocki
Prezes oddziału Poznańskiego Polskiej Akademii Nauk – Prof. dr hab. Roman Słowiński

Patronat Medialny
Wydawnictwo Cornetis -wydawca czasopisma „Onkologia Polska”.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w wyżej opisanym wydarzeniu. Sympozjum jest bezpłatne dla wszystkich lekarzy zainteresowanych tematem. Prosimy o rejestrację na stronie www.iso.abranetis.pl w zakładce Rejestracja/Formularz Zgłoszenia.