(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Warsztaty Brachyterapeutyczne – Spotkanie po ABS 2011r.
Warsztaty Brachyterapeutyczne – Spotkanie po ABS 2011r.

Serdecznie zapraszamy  do Poznania, na organizowane po raz pierwszy Warsztaty Brachyterapeutyczne – Spotkanie po ABS. Odbędą się one w dniach 24-25.06.2011 roku w Wielkopolskim Centrum Onkologii.
Zjazdy Amerykańskiego Towarzystwa Brachyterapii (ABS) są jednym z dwóch światowych wydarzeń (oprócz zjazdów GEC-ESTRO), na których przedstawia się najnowsze zdobycze wiedzy o brachyterapii nowotworów. Odbywają się corocznie od wielu lat, uczestniczy w nich coraz więcej lekarzy fizyków z całego świata. Niewątpliwie, ze względu na odległość i wysokie koszty uczestnictwa, nie wszyscy mogą w nich regularnie uczestniczyć. Dlatego chcielibyśmy organizując warsztaty przybliżyć możliwie największej liczbie uczetsników wybrane zagadnienia i najważniejsze wystąpienia ze Zjazdów ABS.
Warsztaty są skierowane do onkologów radioterapeutów, onkologów klinicznych, fizyków medycznych, techników medycznych, chirurgów, lekarzy medycyny paliatywnej oraz innych specjalności zaangażowanych w opiekę nad pacjentem onkologicznym. Mają na celu wymianę poglądów na tematy związane z brachyterapią nowotworów, leczeniem wielodyscyplinarnym, fizyką medyczną oraz radiobiologią w oparciu o doniesienia zaprezentowane podczas konferencji ABS, która odbędzie się w San Diego (USA) w dniach 12-14.04.2011.
Konferencja poprowadzona będzie w języku polskim, w formie panelu dyskusyjnego poprzedzonego doniesieniami, zaprezentowanymi przez specjalistów w omawianych dziedzinach.
Do uczestnictwa zapraszamy również onkologów z bliskich nam sąsiadujących krajów.
Warsztaty są organizowane celowo pod koniec czerwca 2011, po to by niektórym z naszych gości umożliwić jeszcze dłuższy pobyt w gościnnym Poznaniu – w dniach 26-28.06.2011 odbędzie się u nas Kurs ESTRO – „Brachytherapy of prostate cancer”.
Serdecznie zapraszamy do Poznania i do zobaczenia w czerwcu 2011 r.
www.wco.pl/abs2011