(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Kurs Chirurgia szyi i krtani
Kurs Chirurgia szyi i krtani

Szanowni Państwo!

W dniach 10- 11 grudnia 2009 odbędzie się kurs organizowany przez Polską Grupę Badań Nowotworów Głowy i Szyi i Oddział Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Temat kursu to: Chirurgia szyi i krtani.

Kurs dedykowany jest dla lekarzy specjalizujących się oraz specjalistów z zakresu otolaryngologii, chirurgii szczękowo- twarzowej, chirurgii onkologicznej, foniatrów.

Uczestnicy kursu w trakcie zajęć będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi standardami postępowania chirurgicznego w leczeniu onkologicznym krtani i szyi. Omówione zostaną wskazania do operacji, techniki operacyjne oraz opieka pooperacyjna ze szczególnym uwzględnieniem aspektów rehabilitacji pooperacyjnej.

„ Po raz pierwszy w Polsce zostanie przedstawione zastosowanie  techniki Thyreoplastyki do leczenia funkcjonalnych zaburzeń głosu”

Zajęcia teoretyczne będą połączone ( powiązane) z  bezpośrednim przekazem z Sali Operacyjnej- „life surgery”,  po każdym wykładzie.
Swój udział w kursie zapowiedzieli:
Prof. Andreas Dietz
Prof.Felix  De Jong
Prof. Bożena Wiskirska- Woźnica
Prof. Andrzej Obrębowski
Prof. Stanisław Bień
Wykłady odbywać będą się w języku angielskim i polskim.
Kurs odbędzie się w Wielkopolskim Centrum Onkologii (sala dydaktyczna budynku Zakładu Radioterapii II)

Liczba uczestników ograniczona, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia na kurs tylko „on-line”.
Więcej informacji na stronie:

http://www.wco.pl/kurs-chirurgii-szyiikrtani/