Zamówienia publiczne
Przedmiot zamówienia:
ZAKUP I DOSTAWA URZADZEN I SPRZETOW MEDYCZNYCH
Numer zamówienia:
350/100/2019
« Powrót do szczegółów zamówieniaSIWZ W WORD
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA.Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 221 000 EURO.
DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 100/2019.
Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych.
I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl
II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 221.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986),zwanej dalej Ustawy Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych na podstawie ww. ustaw.
III. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia : Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych.
2. Opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych obejmująca wniesienie sprzętu do pomieszczenia, instalację i uruchomienie i przeszkolenie personelu w zakresie właściwej eksploatacji.
Rok produkcji minimum 2019.
Przedmiot zamówienia został podzielony na pakiety:
Pakiet 1 – urządzenie do suszenia i przechowywania endoskopów giętkich 1 szt.
Pakiet 2 – kardiomonitory 4 szt
Pakiet 3 - respirator 1 szt
Pakiet 4 – fotel ginekologiczny 1 szt
Pakiet 5 – lampa zabiegowa 1 szt.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Miejsce realizacji: Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61-855 Poznań
4. Zamawiający zastrzega sobie możliwość finalizacji zamówienia tylko w przypadku otrzymania środków z budżetu województwa.
5. Jeżeli w treści dokumentacji przetargowej w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów wskazujących na znaki towarowe, patenty, normy, ocen i specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych lub pochodzenie produktu, źródło lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to należy je traktować wyłącznie, jako przykładowe zastosowanie materiałów dla ustalenia wymaganego standardu, w takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia, o co najmniej takich samych lub lepszych parametrach, jakie zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych np. innym znakiem towarowym, patentem, normą lub pochodzeniem.
Za produkty lub rozwiązania równoważne uznaje się takie, które odpowiadają lub przewyższają pod względem, jakości, funkcjonalności, składu i parametrów technicznych produkty lub rozwiązania wskazane przez Zamawiającego w SIWZ a także ich nie obniżają.
6. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 33100000-1 Urządzenia medyczne
IV. Termin wykonania zamówienia
Dostawa jednorazowa w terminie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy, nie później niż do dnia 16 grudnia 2019 r.
V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.
6. Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 2 Pzp zamawiający żąda od wykonawców oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie przez oferowane dostawy, usługi wymagań określonych przez zamawiającego.
7. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
8. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Ustawy Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp i wykazania że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy przedłożyć :
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)
Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów z poniższych pozycji będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.
1 Dla każdego pakietu
Opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno-użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami zawartymi w załączniku do siwz – opisie przedmiotu zamówienia
Zamawiający prosi o zaznaczenie w złożonych materiałach firmowych zapisów potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów z dopiskiem punktu z załącznika oceny technicznej, w którym został opisany potwierdzony parametr.
1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
2. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
3. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.
8. Osoby uprawnione do kontaktu:
Merytorycznie:
Pakiet 1 – Jolanta Wrzeszcz tel 61/ 88 50 465
Pakiet 2, 3 - Anna Czapla tel 61/ 88 50 839
Pakiet 4, 5 – Wioletta Kubiak tel. 61/88 50 430
Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/88 50 911( ...644, …643) fax 61/88 50 698
e-mail: zaopatrzenie@wco.pl.
VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.
IX. Termin związania ofertą.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
5. Na zawartość oferty składa się:
a) Wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik do SIWZ
b) Wypełniony formularz cenowy stanowiący załącznik do SIWZ.
c) Wypełniony załącznik „Specyfikacja techniczna”
6. Do oferty należy dołączyć:
a) ·Oświadczenia i dokumenty zawarte w pkt. VI SIWZ
b) Stosowne Pełnomocnictwo dla osób podpisujących ofertę, ( jeżeli dotyczy).
7. Do oferty zaleca się dołączyć:
a) · Odpis właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji lub inny dokument, w celu potwierdzenia umocowania osoby/osób podpisujących ofertę, pełnomocnictwa i pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą.
8. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
9. W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo.
10. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba wpisana w odpowiednim rejestrze, ewidencji, lub wymienione w umowie spółki lub które wskazane są tam jako umocowane do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu Zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
11. Dokumenty lub oświadczenia o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia [Dz. U.2016 r. poz.1126 z p.zm.], składane są w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje poprzez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem.
12. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów lub oświadczeń , które każdego z nich dotyczą.
13. Zaleca się by oferty były połączone tj. (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
14. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym Wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 100/2019: Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych.
Nie otwierać przed.......................................... /Data otwarcia ofert/
b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
c) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej należy przygotować w sposób określony jak wyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i winna być zaadresowana w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 100/2019 – Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych.
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
Miejsce oraz termin składania ofert:
1) Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 07.11.2019 r. do godz. 09:00
2) Otwarcie ofert nastąpi w dniu 07.11.2019 r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda – parter pokój nr 001.
3) Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
4) Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
6) Zamawiający poprawia w ofercie:
a. oczywiste omyłki pisarskie,
b. oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c. inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty
XII. Opis sposobu obliczenia ceny
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona
zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 Pzp.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.
Dla pakietu 1,4,5.
A) Cena 60%
B) Okres gwarancji 40%
_______________________________________
Razem 100%
A. Kryterium CENA oferty będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = ------------------------------ x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość punktów przyznana w kryterium Cena
Przy ocenie w kryterium cena wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy).
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
B. Kryterium: okres gwarancji 40%
W kryterium brany będzie pod uwagę okres gwarancji na zaoferowane urządzenie.
Okres gwarancji z oferty badanej
B = ------------------------------------------------------------------------------ x waga x 100
Najkorzystniejszy okres gwarancji wg SIWZ (36 m-cy)
B – ilość punktów przyznana w kryterium „Okres gwarancji”
Termin gwarancji oferowanych urządzeń medycznych, objętych niniejszym postępowaniem wynosi nie mniej niż 12 miesięcy od daty realizacji, nie więcej niż 36 m-cy.
UWAGA - brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie, jako zaoferowanie minimalnego terminu gwarancji, tj. 12 miesięcy. W przypadku zaoferowania okresu gwarancji dłuższego niż 36 miesięcy Zamawiający przyzna maksymalna ilość punktów. Pozostałe warunki gwarancji i serwisu zostały podane w projekcie umowy.
_________________________________________________________________________
Dla pakietu 2,3
A) Cena 60%
B) Jakość 30%
C) Okres gwarancji 10%
_________________
Razem 100%
A. Kryterium CENA oferty będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = ------------------------------ x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość punktów przyznana w kryterium Cena
Przy ocenie w kryterium cena wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy).
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
B. Kryterium, jakość – 30%
Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania (wg SIWZ)
B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „jakości”
W kryterium „jakość” - oceniane będą parametry określone w siwz na podstawie złożonych w ofercie informacji technicznej.
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalną ilość punktów jak podano w kryterium.
Pozostałe oferty otrzymają odpowiednio mniej w zależności od ilości punktów przyznanych ofercie.
C. Kryterium okres gwarancji 10%
W kryterium brany będzie pod uwagę okres gwarancji na zaoferowane urządzenie.
Okres gwarancji z oferty badanej
C = ------------------------------------------------------------------------------ x waga x 100
Najkorzystniejszy okres gwarancji wg SIWZ (36 m-cy)
C – ilość punktów przyznana w kryterium „Okres gwarancji”
Termin gwarancji oferowanych urządzeń medycznych, objętych niniejszym postępowaniem wynosi nie mniej niż 12 miesięcy od daty realizacji, nie więcej niż 36 m-cy.
UWAGA - brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie, jako zaoferowanie minimalnego terminu gwarancji, tj. 12 miesięcy. W przypadku zaoferowania okresu gwarancji dłuższego niż 36 miesięcy Zamawiający przyzna maksymalna ilość punktów.
Pozostałe warunki gwarancji i serwisu zostały podane w projekcie umowy.
Ocena końcowa oferty
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie w kryterium oceny ofert.
XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy
XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
7. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
9. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
10. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
11. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7.
XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.
XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej – PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.
XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.
XXV. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.
Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość pakietów - opisanych w SIWZ.
XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
XXVII. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 221.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
Poznań, dnia 29-10-2019
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:
/-/
Z up. Dyrektora Pełnomocnik Dyrektora ds. Klinicznych dr n.med.J.Jerzy Mazurek
Załącznik nr 1 do specyfikacji
...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ____________________________________________________________________
adres ul ________________________________________
miejscowość, kod__________________________________województwo_________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________
NIP_______________________________ REGON_____________________________
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imię i nazwisko _______________________________________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________
Przedmiot oferty: Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych.
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w niniejszym postępowaniu.
2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
3. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi formularz cenowy – zał.
Oferujemy za łączną kwotę w sumie :
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości ………%
Poniższy zapis powtórzyć dla każdego pakietu oddzielnie, jeśli oferta składana jest na wiele pakietów.
w tym
pakiet nr _____
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości ………%
4. Oświadczamy, że zaoferowany asortyment posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktów w Polsce zgodnie z Zgodnie z dyrektywami unijnymi i ustawodawstwem polskim tj. deklaracje zgodności, certyfikat CE oraz spełnia wymogi ustawy o wyrobach medycznych
Oświadczamy, iż posiadamy opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno-użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia i zobowiązujemy się dostarczyć je na każde wezwanie Zamawiającego
Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu oraz innych dokumentów zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych oraz dokumentów (opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe).
5. Oferuję/emy termin realizacji zamówienia do 4 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do 16 grudnia 2019 r.
6. Oferuję/emy termin gwarancji - ……………………..…… m-cy - dla pakietu ………….…….od dnia dostawy [minimum 12 m-cy, max 36 m-cy].
7. Uważam/my się za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
8. Warunki płatności. Akceptujemy termin zapłaty – przelew do 30 dni - od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
9. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom. * Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom podaję części zamówienia i firmy podwykonawcy. Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami:
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
11. Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
a)Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia (wymienić jakie) : ………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
12. Oświadczamy, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
13. Wykonawca oświadcza, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl , jeśli taki wymóg wynika z Ustawy o Vat.
14. Oświadczam/y/, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy.
15. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. W terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.
16. Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
17. Informacja – Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź: Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
0 mikroprzedsiębiorstwem
0 małym
0 średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
18. Oświadczam jako uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, że zapoznałem się z klauzulą obowiązku informacyjnego przetwarzania danych osobowych w Wielkopolskim Centrum Onkologii stanowiącą załącznik do niniejszego formularza ofertowego.
19. Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
Uwaga:
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia art. przez jego wykreślenie).
Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ............ stron.
……………….., dn. …………………
………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.
zał. 1a
KLAUZULA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO –
UCZESTNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ONKOLOGII.
UWAGA:
Niniejszy dokument stanowi własność Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabrania się dokonywania zmian treści, a także kopiowania i rozpowszechniania bez zgody wydawcy. Dokument udostępniany osobom przetwarzającym dane osobowe, stosownie do wykonywanych zadań w tym zakresie.
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO informuję, iż:
1. Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Centrum Onkologii, z siedzibą w Poznaniu (61-866), ul. Garbary 15 .
2. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych dostępnym pod adresem daneosobowe@wco.pl
3. WCO przetwarza dane zwykłe i/lub szczególnie chronione w zakresie wymaganym danym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
5. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp i mogą skutkować odstąpieniem od udziału w zamówieniu publicznym.
6. Posiada Pani/Pan:
-na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
-na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*,
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **,
-prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
Jeżeli chce Pan/Pani skorzystać z w/w uprawnień – proszę wysłać wiadomość pocztową na adres daneosobowe@wco.pl
7. Nie przysługuje Pani/Panu:
-w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
-prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. C RODO.
9. Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator dba o poufność danych. Z uwagi jednak na konieczność wypełnienia celu przetwarzania danych oraz zapewnienia odpowiedniej zarówno organizacji pracy może udostępniać dane osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oraz podmiotom, z którymi Administrator zawarł oddzielne umowy powierzenia przetwarzania danych, a w szczególności:
-Podmiotom w zakresie obsługi prawnej,
-Podmiotom kontrolującym,
-lub innym podmiotom upoważnionym na postawie przepisów prawa.
9. Dane osobowe będą przechowywane przez WCO, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
10. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
11. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
Uwaga:
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
……………………………………… Załącznik nr 2 do specyfikacji
(pieczęć Wykonawcy)
Formularz cenowy
Pakiet ……..
L.p. Przedmiot zamówienia Nazwa własna / kod wyrobu
+ producent
Ilość
Szt. Cena netto
PLN Stawka VAT
% Cena brutto
PLN
1 2 3 4 5 6 7
1
………………….., dn. ………………
(miejscowość)
_____________________________________________
Podpisy Wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.
Załącznik nr 3 do specyfikacji
Wykonawca:
…………………………………………………
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)
Oświadczenie wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA
Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr …………………
pn. ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:
OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:
1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.
…………………………………………
(podpis)
Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ……………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………..…………………...........………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:
Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
Załącznik nr 4 do specyfikacji
--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)
Nr sprawy 100/2019
OŚWIADCZENIE
składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 3 Ustawy Pzp. (protokół z otwarcia ofert)
Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: ……………………………………………………………………………………………………………
oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Ustawy Pzp.
nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *
lub
należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,
i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*
..................................., dnia ......................... r.
.......................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*niepotrzebne skreślić
Załącznik nr 5 do specyfikacji
UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 100/2019
PAKIET ……
Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986) w dniu _____________ pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań,
wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
- mgr inż. Magdalenę Kraszewską - Z-cę Dyrektora ds. ekonomicznych,
- dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a firmą
__________________
__________________
wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącą działalność gospodarczą jako:_________________________________ lub zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającą numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,
zwaną dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:
§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 100/2019 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986)
2. Chwilą zawarcia niniejszej Umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
3. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
§ 2
Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w niniejszej umowie nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest zakup i dostawa Zakup i dostawa urządzeń i sprzętów medycznych – pakiet _____ przedmiot zamówienia ______________________________, opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanego w niniejszej umowie „Urządzeniem”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do, sprzedaży, dostawy (obejmującej wniesienie urządzenia do pomieszczenia), instalacji/uruchomienia Urządzenia w sposób zgodny z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia …………… – załączony formularz cenowy, stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Urządzeniem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
4. Termin realizacji - Wykonawca zobowiązuje do sprzedaży, dostawy (obejmującej wniesienie) instalację i uruchomienie Urządzenia w terminie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy, jednak nie później niż do dnia 16 grudnia 2019 r.
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Urządzenia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczone Zamawiającemu Urządzenie będzie fabrycznie nowe i wolne od wad fizycznych i prawnych.
7. Koszt ubezpieczenia Urządzenia na czas transportu (o ile wykonawca uzna tego rodzaju ubezpieczenie za konieczne) oraz od momentu dostawy Urządzenia do siedziby Zamawiającego do chwili zakończenia jego instalacji i uruchomienia oraz podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu ponosi Wykonawca.
8. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Urządzenia ma prawo do zbadania, czy jest ono zgodne z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
9. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne Urządzenia oraz (o ile dotyczy) wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Urządzenia.
10. Po dokonaniu prawidłowej realizacji umowy strony podpiszą protokół odbioru. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie funkcjonowania Urządzenia, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 14 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Urządzenia zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
11. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołów o którym mowa w niniejszym paragrafie są:
a. - ze strony Wykonawcy: …………………………………………
b. - ze strony Zamawiającego: ………………………………….
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w niniejszym paragrafie każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
12. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
13. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Urządzenia i żądania wymiany na Urządzenie wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Urządzenia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia Urządzenia niezgodnego z zamówieniem.
14. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Urządzenia, z wyjątkiem części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych, które Zamawiający nabywa sukcesywnie na własny koszt, przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta danego Urządzenia lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewni dostępność nabywanych każdorazowo przez Zamawiającego na własny koszt, części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych.
15. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu niżej wymienione warunki gwarancji i napraw serwisowych przedmiotu zamówienia:
a) Okres gwarancji i obsługi serwisowej – wynosi ………….. m-cy liczone od dnia realizacji, tj. podpisania protokołu odbioru potwierdzającego należyte wykonanie umowy.
b) W okresie gwarancji wymaga się prowadzenia minimum 1 przeglądu gwarancyjnego rocznie lub w ilości tych przeglądów wg zaleceń producenta, wliczonych w cenę oferty. Termin wykonania przeglądów zostanie każdorazowo ustalony pomiędzy stronami. W przypadku konieczności wykonania przeglądu poza siedzibą Zamawiającego, Wykonawca dostarczy na ten czas urządzenie zastępcze o nie gorszych parametrach niż oferowane w przetargu.
c) Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych - rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej max 36 godz. od momentu zgłoszenia awarii faxem lub emailem, w dni robocze od poniedziałku do piątku.
d) Podjęcie czynności serwisowych - rozumiane jako przyjazd serwisu do siedziby zamawiającego w celu rozpoczęcie naprawy serwisowej max 2 dni robocze od momentu zgłoszenia awarii, od poniedziałku do piątku.
e) Czas na usuniecie awarii w okresie gwarancji (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia awarii – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ 5 dni robocze – bez części zamiennych, do 10 dni roboczych - z częściami zamiennymi, liczone od poniedziałku do piątku.
f) Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 4 dni roboczych (pon.-pt.)od momentu zgłoszenia awarii.
g) W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy. Jeśli natomiast 3 krotna naprawa elementu nie doprowadzi do prawidłowego stanu użytkowego przedmiotu zamówienia Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy wolny od wad.
h) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia
i) Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, oraz zaistnieje okoliczność braku możliwości naprawy przedmiotu umowy przez Wykonawcę Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
16. Wykonawca zobowiązany jest do odblokowania urządzenia po wygaśnięciu gwarancji, w szczególności, przekazania wszelkich niezbędnych do tego dostępów oraz kodów serwisowych, co zostanie potwierdzone oddzielnym protokołem odblokowania urządzenia.
17. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Urządzenia, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
18. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 12 miesięcy od chwili wydania Urządzenia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.
§ 4
1. Całkowita wartość przedmiotu umowy zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki ….....% .
W tym pakiet:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
2. W trakcie obowiązywania umowy strony dopuszczają zmiany wartości przedmiotu zamówienia (umowy) wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa,
3. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca informuje Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
4. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Strony zgodnie postanawiają, iż zapłata za przedmiot umowy wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, nastąpi jednorazowo za kompleksową realizację.
§ 5
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Przedmioty umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT (w formie papierowej na adres Zamawiającego lub formie elektronicznej na adres https://brokerpefexpert.efaktura.gov.pl) w terminie do 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
3. W przypadku faktur, w których kwota należności ogółem stanowi kwotę, o której mowa w art. 19 pkt 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, obejmujących dokonaną na rzecz podatnika dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2019 r. poz. 1751) - faktura powinna zawierać wyrazy "mechanizm podzielonej płatności".
§ 6
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) zwłoki w wykonaniu Przedmiotu umowy karę umowną w wysokości 0,2 % łącznej wartości brutto umowy za każdy dzień zwłoki w realizacji przedmiotu zamówienia. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 10% łącznej wartości brutto umowy.
b) Odstąpienia od umowy przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadkach określonych w paragrafie 8 ust 1.
5 % łącznej wartości brutto umowy.
c) W przypadku niedotrzymania terminów określonych w §3 ust. 15 zamawiający naliczy wykonawcy kary w wysokości 0,1% wartości brutto określonej w §4 ust. 1 dla danego pakietu za każdy dzień zwłoki.
2. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych w przypadku:
a) Nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
5 % łącznej wartości brutto umowy,
3. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 30 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
§ 7
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
• ze strony Wykonawcy – ..............................tel......................................, ·
• ze strony Zamawiającego:
Pakiet 1 – Jolanta Wrzeszcz tel 61/ 88 50 465
Pakiet 2, 3 - Anna Czapla tel 61/ 88 50 839
Pakiet 4, 5 – Wioletta Kubiak tel. 61/88 50 430
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
§ 8
1. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku:
a) gdy Wykonawca nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia,
b) z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Urządzenia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 5 dni od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności,
c) zwłoki w dostawie powyżej 30 dni roboczych od dnia określonego na podstawie par 3 ust. 4,
d) 3/krotnej uzasadnionej reklamacji.
2. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy w przypadkach określonych w Kodeksie Cywilnym, a także w przypadku powzięcia wiadomości o wystąpieniu istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
W takim przypadku odstąpienia od umowy Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu prawidłowego wykonania tej części umowy, która została wykonana do chwili odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Dopuszcza się zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 144 ustawy PzP.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.
Wykonawca: Zamawiający:
____________________ __________________________
Załącznik nr 6 do siwz
Opis przedmiotu zamówienia
WYMAGANE PARAMETRY TECHNICZNE
Pakiet nr 1
Urządzenie do suszenia i przechowywania endoskopów giętkich 1 szt.
Nazwa i typ: .............................................................
Producent / kraj produkcji: ........................................................
Rok produkcji …..............
Parametry wymagane Warunek graniczny Parametry oferowane - wypełnia Wykonawca
1 Urządzenie fabrycznie nowe, nie powystawowe. Tak
2 Rok produkcji urządzenia nie wcześniej niż 2019 r. Tak
3 Potwierdzenie zgodności urządzenia z wymaganiami normy EN 16442:2015 Tak
4 Drzwi przeszklone z blokadą ich otwarcia. Tak
5 Możliwość otwarcia drzwi tylko przez upoważniony, autoryzowany personel, zapisany w pamięci urządzenia. Tak
6 Blokada drzwi aktywna również w trakcie spadku zasilania (możliwość awaryjnego manualnego otwarcia). Tak
7 Informacja na wyświetlaczu oraz sygnalizacja dźwiękowa w przypadku, kiedy drzwi pozostają otwarte dłużej niż czas określony, jako maksymalny. Tak
8 Sygnalizacja czasu otwarcia drzwi w czasie przekraczającym 15 minut. Tak
9 Na wyświetlaczu kolorystyczna identyfikacja statusu przechowywania każdego endoskopu. Tak
10 Kolorystyczne podświetlenie LED każdego uchwytu informujące, na który uchwyt należy powiesić dany endoskop, z którego uchwytu należy zdjąć endoskop oraz jaki jest obecnie status przechowywania endoskopu. Tak
11 4 punktowe oświetlenie LED wewnątrz szafy. Tak
12 Możliwość podłączenia w szafie 10 endoskopów różnych producentów, rodzajów i modeli w jednym czasie. Tak
13 Wymagane przyłącza do kanałów endoskopów wyposażone w filtry HEPA.
14 Endoskopy umieszczane w jednej komorze. Nie dopuszcza się przegrody dzielącej komorę na dwie części. Tak
15 Przestrzeń dla każdego przechowywanego endoskopu 100 mm ± 2 mm. Tak, podać
16 Wieszaki umożliwiające powieszenie endoskopu w pozycji pionowej, w tym najdłuższych kolonoskopów, bez ryzyka dotykania części endoskopu dna szafy. Nie dopuszcza się rozwiązania ograniczającego swobodny odpływ ewentualnych skroplin na dno szafy. Tak
17 Wieszaki składane pod kątem 90o, umożliwiające załadunek i rozładunek poza strefą przechowywania, na wysokości nie większej niż 160 cm. Tak
18 Asynchroniczne suszenie oraz kondycjonowanie endoskopów, niezależnie dla każdego podłączonego endoskopu wskaźnik czasu przechowywania. Tak
19 Niezależna kontrola stanu połączenia każdego podłączonego endoskopu. Tak
20 Wbudowany dotykowy ekran LCD/PLC o przekątnej 7" z menu w języku polskim. Tak
21 Na ekranie dostępne informacje o statusie przechowywania i ewentualnych nieprawidłowościach, alarmach, itp.
22 Kontrola stanu wyświetlacza i baterii zasilającej ekran LCD/PLC Tak
23 Wbudowany skaner kodów kreskowych służący do identyfikacji użytkowników oraz endoskopów. Tak
24 Identyfikacja endoskopów przy użyciu skanera, z możliwością ręcznego wprowadzenie kodów. Możliwość wprowadzenia minimum 100 kodów endoskopów. Tak
25 Identyfikacja użytkowników przy użyciu skanera lub przez ręczne wprowadzenie kodów. Możliwość wprowadzenia minimum 100 użytkowników. Tak
26 Wbudowana drukarka do wydruku parametrów procesu. Wydruk generowany automatycznie po wyjęcie endoskopu. Tak
27 Na wydruku takie informacje jak:
Nr urządzenia i procesu,
Kod i model endoskopu,
Osoba, która włożyła endoskop,
Osoba, która wyciągnęła endoskop,
Data i godzina rozpoczęcia i zakończenia procesu,
Czas trwania poszczególnych etapów procesu,
Liczba alarmów Tak
28 System filtracji powietrza w szafie klasy HEPA H13 (wg PN-EN 1822). Tak
29 System filtracji powietrza
w kanałach endoskopu - filtry HEPA0,2 µm w zestawie przyłączeniowym. Tak
30 Kontrola stanu filtra, zgłaszanie przez urządzenie wszelkich nieprawidłowości Tak
31 Monitorowany proces przechowywania endoskopów. Informacja o statusie przechowywania niezależnie dla każdego endoskopu. Tak
32 Wskaźnik postępu procesu suszenia. Tak
33 Kontrolowany proces suszenia endoskopów niezależnie dla każdego endoskopu. Tak
34 Wskaźnik postępu procesu kondycjonowania. Tak
35 Pomiar wilgotności względnej. Tak
36 Zabezpieczenie przed nadmiernym ciśnieniem w kanałach endoskopów. Tak
37 Możliwość przechowywania endoskopu z utrzymaniem jakości mikrobiologicznej przez co najmniej 72 godz. Tak
38 Badania potwierdzające możliwość przechowywania nawet do 30 dni. Tak
39 W przypadku braku zasilania możliwość przechowywania endoskopu z utrzymaniem jakości mikrobiologicznej przez co najmniej 1 godz. jeżeli proces przechowywania został przerwany na etapie suszenia, lub 3 godz. jeżeli proces przechowywania został przerwany na etapie kondycjonowania. Tak
40 Kontrola czasu przechowywania endoskopu. Zgłaszanie alarmów po przekroczeniu zadanego czasu przechowywania. Tak
41 Możliwość załadunku i wyładunku kilku endoskopów przy jednokrotnym otwarciu drzwi Tak
42 Kontrola i sterowanie obiegiem powietrza w szafie. Tak
43 Sterowanie dostarczaniem sprężonego powietrza do każdego endoskopu. Tak
44 Sygnalizacja dźwiękowa oraz informacja na wyświetlaczu w przypadku nieprawidłowości/ alarmu . Tak
45 Lista kodów alarmowych przechowywana w pamięci urządzenia. Tak
46 Koszyk na akcesoria endoskopowe montowany na ścianie, wewnątrz komory szafy. Tak
47 Kontrola przeglądów okresowych. Tak
48 Wymiary szafy (+/- 10 mm):
Szerokość: 1300 mm
Głębokość: 450 mm
Wysokość: 2070 mm Tak
49 Waga (+/- 10 kg) 200 kg. Tak
50 Ciśnienie sprężonego powietrza zasilającego szafę 2,0 – 8,0 bar. Tak
51 Pobór powietrza nie większy niż 100L/ min. Tak
52 Urządzenie zasilane prądem 230V, 50-60 Hz, 2,2A Tak
53 Pobór mocy nie więcej niż 500 W/h. Tak
54 Komunikacja poprzez Ethernet RJ45. Tak
56 Autoryzowany serwis gwarancyjny
i pogwarancyjny na terenie kraju. Tak
60 Instrukcja obsługi
w języku polskim dostarczona wraz ze sprzętem. Tak
61 Szkolenie personelu medycznego ·w zakresie obsługi. Tak
Niespełnienie choćby jednego z wymogów technicznych stawianych przez Zamawiającego w niniejszej tabeli spowoduje odrzucenie oferty
…………………………., dnia ………………… …………………………………………………….
(podpis osoby upoważnionej
do reprezentowania Wykonawcy)
Pakiet 2 - Kardiomonitor – 4 szt.
Nazwa i typ: .............................................................
Producent / kraj produkcji: ........................................................
Rok produkcji …..............
L.p. Parametry wymagane Warunek graniczny Parametry oferowane, opis, komentarz Wypełnia Wykonawca -
Oferowane Wypełnia Zamawiający -ocena oferty
1. Kardiomonitor stacjonarno-przenośny o masie nie większej niż 5 kg Tak
2 Kardiomonitor wyposażony w uchwyt służący do przenoszenia i ew. kieszeń na akcesoria Tak Brak kieszeni na akcesoria – 0 pkt.
Kieszeń na akcesoria na wyposażeniu – 1 pkt.
3. Kardiomonitor kolorowy z ekranem LCD z podświetleniem LED, o przekątnej ekranu nie mniejszej niż 15 cali, rozdzielczości co najmniej 1024x768 pikseli. Tak
4. Jednoczesna prezentacja na ekranie co najmniej 9 krzywych dynamicznych. Tak 9 krzywych dynamicznych – 0 pkt.
>9 krzywych dynamicznych – 1 pkt.
5. Trendy wszystkich mierzonych parametrów: co najmniej 100-godzinne z rozdzielczością nie gorszą niż 1 minuta i co najmniej 1000 godzin z rozdzielczością nie gorszą niż 10 minut. Tak
6. Zapamiętywanie zdarzeń alarmowych – pamięć co najmniej 500 zestawów odcinków krzywych i wartości parametrów Tak
7. Kategorie wiekowe pacjentów: dorośli, dzieci i noworodki. Tak
8. Możliwość ustawienia ręcznego oraz automatycznego przyjmowania pacjenta Tak
9. Możliwość ustawienia ręcznego oraz automatycznego wypisania pacjenta po określonym czasie od wyłączenia monitora Tak
10. Pomiar i monitorowanie co najmniej następujących parametrów:
a) EKG;
b) Odchylenie odcinka ST;
c) Liczba oddechów (RESP);
d) Saturacja (Spo2);
e) Ciśnienie krwi, mierzone metodą nieinwazyjną (NIBP);
f) Temperatura (T1,T2,TD), Tak
11. Pomiar EKG Tak
1. Zakres częstości rytmu serca: minimum 15÷300 bpm.
Tak
2. Monitorowanie EKG przy wykorzystaniu przewodu 3. i 5. końcówkowego odprowadzeń. Tak
Podać.
3. Dokładność pomiaru częstości rytmu: nie gorsza niż+/- 1%.
Tak
Podać.
4. Prędkości kreślenia co najmniej do wyboru: 6,25 mm/s; 12,5 mm/s; 25 mm/s; 50 mm/s.
Tak
Podać.
5. Detekcja stymulatora z graficznym zaznaczeniem na krzywej EKG. Tak
wymienić.
6. Czułość: co najmniej 0,125 cm/mV; 0,25 cm/mV; 0,5 cm/mV; 1,0 cm/mV; 2 cm/mV; 4,0 cm/mV; auto.
Tak
7. Analiza odchylenia odcinka ST w siedmiu odprowadzeniach jednocześnie w zakresie od -2,0 do +2,0 mV. Możliwość ustawienia jednostki pomiarowej mm. Tak
8. Prezentacja zmian odchylenia ST w postaci wzorcowych odcinków ST z nanoszonymi na nie bieżącymi odcinkami lub w formie wykresów kołowych Tak
9. Monitorowanie odcinka QT, możliwość ustawienia min. trzech wzorów analizy QTc Tak 3 wzory analizy – 0 pkt.
>3 wzorów analizy - 1 pkt.
10. Analiza zaburzeń rytmu (co najmniej 20), z rozpoznawaniem co najmniej następujących zaburzeń:
a) Bradykardia
b) Tachykardia
c) Asystolia
d) Tachykardia komorowa
e) Migotanie komór
f) Migotanie przedsionków
g) Stymulator nie przechwytuje
h) Stymulator nie generuje impulsów
i) Salwa komorowa
j) PVC/min wysokie Tak 20 zdarzeń – 0 pkt.
>20 zdarzeń – 1 pkt.
12. Pomiar oddechów (RESP). Tak
1. Zakres pomiaru: minimum 1-150 oddechów /min
Tak
Podać.
2. Dokładność pomiaru: nie gorsza niż +/-2 oddechy /min Tak
3. Prędkość kreślenia: co najmniej 3 Tak
Podać 3 prędkości – 0 pkt.
>3 prędkości - 1 pkt.
4. Możliwość wyboru odprowadzeń do monitorowania respiracji Tak
13. Pomiar saturacji (SpO2). Tak
1. Zakres pomiaru saturacji: 0÷100% Tak
2. Zakres pomiaru pulsu: co najmniej 20÷300/min.
Tak
Podać.
3. Dokładność pomiaru saturacji w zakresie 70÷100%: nie gorsza niż +/- 3%.
Tak
Podać.
4. Funkcja pozwalająca na jednoczesny pomiar SpO2 i nieinwazyjnego ciśnienia bez wywoływania alarmu SpO2 w momencie pompowania mankietu na kończynie na której założony jest czujnik Tak
5. Alarm desaturacji Tak
14. Pomiar ciśnienia krwi metodą nieinwazyjną (NIBP). Tak
1. Oscylometryczna metoda pomiaru. Tak
2. Zakres pomiaru ciśnienia: co najmniej 15÷280 mmHg.
Tak
Podać.
3. Zakres pomiaru pulsu wraz z NIBP: co najmniej 30÷300 bpm. Tak
4. Dokładność pomiaru: nie gorsza niż +/- 5mmHg.
Tak
Podać.
5. Tryb pomiaru:
a) AUTO;
b) Ręczny. Tak
6. Zakres programowania interwałów w trybie AUTO: co najmniej 1÷480 minut.
Tak
Podać.
7. Możliwość wstępnego ustawienia ciśnienia w mankiecie Tak
15. Pomiar temperatury (TEMP) Tak
1. Zakres pomiarowy: co najmniej 25÷42˚C.
Tak
Podać.
2. Dokładność pomiaru: nie gorsza niż +/- 0,1˚C.
Tak
Podać.
3. Jednoczesne wyświetlanie co najmniej trzech wartości : 2 temperatury ciała i temperatura różnicowa Tak
16. Wyposażenie kardiomonitora w akcesoria pomiarowe: Tak
1. Kabel EKG 5-odprowadzeniowy Tak
2. Przewód łączący do mankietów do pomiaru NIBP Tak
3. Mankiet do pomiaru NIBP: średni Tak
4. Czujnik SpO2 na palec dla dorosłych typu klips Tak
5. Powierzchniowy czujnik temperatury Tak
17. Możliwość wyposażenia kardiomonitora w wbudowany rejestrator termiczny Tak
18. Obsługa kardiomonitora przy pomocy, pokrętła, przycisków oraz poprzez ekran dotykowy. Tak
19. Wyświetlanie informacji pomocy dotyczące elementu zaznaczonego na ekranie w menu użytkownika
20. 3-stopniowy system alarmów monitorowanych parametrów. Tak
1. Akustyczne i wizualne sygnalizowanie wszystkich alarmów. Tak
2. Możliwość zawieszenia stałego lub czasowego alarmów. Tak
3. Wybór czasowego zawieszenia alarmów – co najmniej 5 czasów do wyboru. Tak
4. Ustawianie różnych poziomów alarmowania dla poszczególnych parametrów. Tak
5. Ustawianie głośności sygnalizacji alarmowej (co najmniej 10 poziomów do wyboru) oraz wzorca dźwiękowej sygnalizacji (co najmniej 3 wzorce do wyboru) Tak
21. Ręczne i automatyczne (na żądanie obsługi) ustawienie granic alarmowych w odniesieniu do aktualnego stanu monitorowanego pacjenta. Tak
22. Kardiomonitor wyposażony w tryb nocny z możliwością dostosowania min. jasności, głośności klawiszy, głośności sygnały QRS oraz włączenia bądź wyłączenia tonu zakończenia pomiaru nieinwazyjnego ciśnienia Tak
23. Funkcja analizy zmian częstości akcji serca z ostatnich 24 godzin informacje o wartościach HR: średniej, średniej za dnia, średniej w nocy, maksymalnej, minimalnej oraz prawidłowej (w granicach ustawionych alarmów). Tak
24. Funkcja analizy NIBP z ostatnich 24 godzin informacje o wartościach ciśnienia: średniej, średniej za dnia, średniej w nocy, maksymalnej za dnia, maksymalnej w nocy, minimalnej za dnia, minimalnej w nocy oraz prawidłowej (w granicach ustawionych alarmów). Tak
25. Funkcja tworzenia raportów EKG, raportów trendów tabelarycznych i graficznych oraz raportów w czasie rzeczywistym z możliwością wydruku raportu na drukarce połączonej poprzez sieć Ethernet. Funkcja wydruku na zewnętrznej drukarce niewymagająca podłączenia kardiomonitora co stacji centralnego monitorowania. Tak
26. Zasilanie kardiomonitora z sieci elektroenergetycznej 230V AC 50Hz i akumulatora, wbudowanego w kardiomonitor. Tak
1. Czas pracy kardiomonitora, zasilanego z akumulatora (przy braku napięcia elektroenergetycznej sieci zasilającej, pomiar NIBP co 15 min): nie krótszy niż 2 godziny.
Tak
Podać.
2. Czas ładowania akumulatora: nie dłuższy niż 5 godzin.
Tak
Podać.
3. Graficzny wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Tak
27. Kardiomonitor przystosowany do pracy w sieci. Tak
1. Interfejs i oprogramowanie sieciowe, umożliwiające pracę kardiomonitora w sieci przewodowej z centralą monitorującą. Tak
2. Po podłączeniu kardiomonitora do stacji centralnego monitorowania możliwość aktywacji z poziomu kardiomonitora trybu prywatnego z funkcją ukrycia danych wyświetlanych na kardiomonitorze (dane pacjenta są widoczne tylko na stacji centralnej) Tak
3. Funkcja podglądu danych z innych monitorów podłączonych do sieci bez stacji centralnego nadzoru Tak
4. Funkcja informowania o alarmach pojawiających się na innych kardiomonitorach podłączonych do wspólnej sieci Tak
5. Funkcja zdalnego wyciszania alarmów w innych kardiomonitorach podłączonych do wspólnej sieci Tak
6. Monitor przystosowany do eksportu danych do standardowego komputera osobistego niepełniącego jednocześnie funkcji centrali (na wyposażeniu kardiomonitora oprogramowanie do archiwizacji danych na PC). Tak
7. Kardiomonitor przystosowany do pracy w sieci z centralą pielęgniarską gotową do współpracy z systemami monitorowania wyposażonymi w zaawansowane moduły pomiarowe takie jak:
- rzut minutowy metodami: termodylucji, IKG, PiCCO;
- BIS;
- NMT;
- EEG,
- ScvO2 lub SvO2. Tak
28. Wbudowane złącza USB oraz złącze sieciowe RJ45. Kardiomonitor wyposażony w pokrywę zabezpieczającą złącza w przypadku ich nieużywania Tak
29. Cicha praca urządzenia – chłodzenie bez wentylatora Tak
30. Monitor zabezpieczony przed zalaniem wodą – stopień ochrony co najmniej IPX1 Tak
31. Na wyposażeniu statyw na kółkach z półką do montażu kardiomonitora i koszykiem na akcesoria lub wieszak na ścianę z koszykiem na akcesoria – do wyboru przez użytkownika na etapie dostawy Tak
32. Monitor wyposażony w komplet przewodów, mankietów, czujników oraz wszystkich akcesoriów umożliwiających monitorowanie każdej opisanej powyżej funkcji, takich jak przewód EKG, czujnik SpO2, akumulator itp. po 1 szt. Tak
33 Instrukcja obsługi aparatu w języku polskim z dostawą Tak
Niespełnienie choćby jednego z nieocenianych wymogów technicznych stawianych przez Zamawiającego w niniejszej tabeli spowoduje odrzucenie oferty
…………………………., dnia ………………… …………………………………………………….
(podpis osoby upoważnionej
do reprezentowania Wykonawcy)
Pakiet 3 - Respirator – 1 szt.
Nazwa i typ: .............................................................
Producent / kraj produkcji: ........................................................
Rok produkcji …..............
LP. PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS PARAMETRÓW OFEROWANYCH Ocena oferty – wypełnia zamawiający
1. Cechy ogólne i zasilanie
2. Respirator do długotrwałej wentylacji pacjentów z niewydolnością oddechową rożnego pochodzenia powietrzem z otoczenia oraz z dodatkiem tlenu. TAK
3. Respirator do inwazyjnej i nieinwazyjnej wentylacji kontrolowanej i wspomaganej TAK
4. Respirator na podstawie jezdnej TAK
5. Zasilanie podstawowe z sieci elektrycznej 230V, 50 Hz i akumulatorowe TAK
6. Możliwość zasilania tlenem z sieci szpitalnej lub koncentratora tlenu TAK/NIE
TAK – 10 pkt
NIE – 0 pkt
7. Wyposażony we własne, niezależne od sieci centralnej źródło powietrza medycznego (kompresor, turbina, tłok) TAK
8. Respirator przystosowany do pracy z nawilżaczem aktywnym lub wymiennikiem wilgoci typu FHME ("sztuczny nos") TAK
9. Typy i tryby wentylacji
10. Oddech spontaniczny wspomagany ciśnieniem PSV TAK
11. Wentylacja ciśnieniowo kontrolowana z ustawieniem gwarantowanej objętości oddechu. TAK
12. SIMV –VCV Synchronizowana przerywana wentylacja wymuszona z oddechami wymuszonymi objętościowo kontrolowanymi TAK
13. Dodatnie ciśnienie końcowo-wydechowe/ Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych PEEP / CPAP TAK
14. Wentylacja ciśnieniowo kontrolowana PCV TAK
15. Wentylacja na dwóch poziomach ciśnienia typu BIPAP, BiLevel. TAK
16. Wentylacja objętościowo kontrolowana VCV TAK
17. Wentylacja przy bezdechu uruchamiana automatycznie TAK
18. Wentylacja awaryjna na wypadek uszkodzenia podzespołów pomiarowych respiratora TAK
19. Przepływowy wyzwalacz (trigger oddechowy) z regulacją czułości i automatyczną kompensacją przecieków. TAK
20. Parametry regulowane
21. Częstość oddechów w zakresie min. 5 - 50 1/min TAK
22. Objętość pojedynczego oddechu przy wentylacji objętościowo kontrolowanej w zakresie min 100 - 2000 ml TAK
23. Ciśnienie wdechu dla wentylacji ciśnieniowo kontrolowanych w zakresie min. 5 - 50 mbar TAK
24. Ciśnienie wspomagania PSV w zakresie min. 5 - 30 mbar TAK
25. Ciśnienie PEEP / CPAP w zakresie min. 5 - 20 mbar TAK
26. Regulacja czasu narastania ciśnienia TAK/NIE
TAK – 10 pkt
NIE – 0 pkt
27. Czas wdechu w zakresie min.
0,4 – 7,0 sek. TAK
28. Funkcja ograniczenia czasu wdechu dla oddechów spontanicznych z regulacją w zakresie minimum 0,4 do 5 sekund TAK/NIE
TAK – 10 pkt
NIE – 0 pkt
29. Regulacja podawanego stężenia tlenu w zakresie 21-100% TAK
30. Płynna regulacja czasu przyspieszenia przepływu dla oddechów ciśnieniowo kontrolowanych i wspomaganych TAK
31. Automatyczna regulacja czasu przyspieszenia przepływu TAK
32. Automatyczny dobór czułości triggera oddechowego do sposobu spontanicznego oddychania pacjenta TAK
33. Parametry monitorowane
34. Aktualnie prowadzony tryb wentylacji TAK
35. Rzeczywista całkowita częstość oddychania TAK
36. Objętość pojedynczego oddechu TAK
37. Całkowita wentylacja minutowa TAK
38. Szczytowe ciśnienie wdechowe TAK
39. Średnie ciśnienie cyklu oddechowego TAK
40. Ciśnienie PEEP TAK
41. Prezentacja graficzna
42. Prezentacja na zintegrowanym kolorowym ekranie cyfrowych wartości parametrów monitorowanych przez respirator TAK
43. Prezentacja na kolorowym ekranie respiratora krzywych oddechowych-minimum:
1) ciśnienie w funkcji czasu
2) przepływ w funkcji czasu
TAK
44. Alarmy
45. Zbyt niskiej objętości minutowej TAK
46. Zbyt wysokiej częstości oddechów – tachypnoe TAK
47. Bezdechu z regulowanym czasem bezdechu TAK
48. Zbyt wysokiego ciśnienia szczytowego wdechu TAK
49. Niskiego ciśnienia lub rozłączenia układu oddechowego TAK
50. Alarm rozłączenia układu oddechowego z regulowanym dopuszczalnym czasem rozłączenia do min 100 sek TAK
51. Regulowana głośność alarmów TAK
52. Inne wymagania
53. Zabezpieczenie ustawionych parametrów przed przypadkową zmianą przez pacjenta. TAK
54. Kompletny układy oddechowy dla dorosłych TAK
55. Funkcja automatycznego przyzwyczajania pacjenta do wentylacji poprzez liniowy wzrost ciśnienia w czasie TAK/NIE
TAK – 10 pkt
NIE – 0 pkt
56. Hałas w czasie pracy nie większy niż 40 dBA TAK
57. Wodoszczelność obudowy w klasie minimum IPX 1 TAK
58. Waga respiratora (jednostki podstawowej) ułatwiająca przenoszenie – do 7 kg TAK
59. Instrukcja obsługi aparatu w języku polskim z dostawą TAK
Niespełnienie choćby jednego z nieocenianych wymogów technicznych stawianych przez Zamawiającego w niniejszej tabeli spowoduje odrzucenie oferty
…………………………., dnia ………………… …………………………………………………….
(podpis osoby upoważnionej
do reprezentowania Wykonawcy)
Pakiet 4 - Fotel ginekologiczny – 1 szt.
Nazwa i typ: .............................................................
Producent / kraj produkcji: ........................................................
Rok produkcji …..............
Lp. Opis wymogów technicznych Wypełnia Wykonawca
1. Siedzisko, sekcja pleców oraz sekcja głowy wyłożone wygodnym materacem w ergonomicznym kształcie. Możliwość wymiany całych paneli. TAK
2. Regulacja wysokości i pochylenia fotela oraz pochylenia sekcji pleców za pomocą siłowników elektrycznych TAK
3. Podstawa fotela umożliwiająca stabilną pracę o wymiarach 1100 x 600 mm ±50mm TAK
4. Szerokość siedziska: min.590 mm
Szerokość sekcji pleców: min 670 mm TAK, podać
5. Maksymalne bezpieczne obciążenie fotela
min. 240kg TAK, podać
6. Powierzchnia materacy łatwa w czyszczeniu, dostępna w szerokiej palecie kolorów. Minimum 18 kolorów. TAK
7. Możliwość szybkiej zmiany pozycji fotela przy pomocy panelu nożnego lub sterownika ręcznego TAK
8. Możliwość zapamiętania minimum 4 pozycji fotela aktywowanych za pomocą panelu nożnego lub sterownika ręcznego TAK
9. Łagodny start oraz ergonomiczne ruchy fotela podczas zmiany pozycji TAK
10. Regulacja wysokości siedziska w zakresie 550mm-1000mm ±15mm za pomocą pozycji Trendelenburga TAK, podać
11. Najniższa pozycja siedziska maksimum 565mm TAK, podać
12. Pozycja startowa fotela umożliwia pacjentce łatwe zajęcie miejsca bez potrzeby stosowania schodka TAK
13. Możliwość elektrycznego ustawienia pozycji Trendelenburga TAK, podać
14. Nożny panel sterujący obsługujący wszystkie funkcje fotela TAK
15. Zasilanie fotela 230V, 50Hz, maks. 1kW, kabel zasilający minimum 3 m TAK
16. Możliwość mocowania rolki z prześcieradłem jednorazowym pod pokrywą sekcji pleców TAK
17. Możliwość poprowadzenia podkładu papierowego na całej długości fotela, między segmentem pleców i segmentem głowy oraz między segmentem siedziska i segmentem pleców. TAK
18. Podpory pod nogi pacjentki typu Goepel mocowane do szyn wzdłuż sekcji siedziska lub w gniazdach TAK
19. Wysuwana spod siedziska sekcja nóg umożliwiająca otrzymanie pozycji horyzontalnej TAK
20. Miska ze stali nierdzewnej pod siedziskiem, wysuwana TAK
21. Podgłówek dla pacjentki montowany bez użycia rzepów TAK
22. Waga netto fotela bez akcesoriów: do 100 kg TAK, podać
23. Fotel wyposażony w koła z centralna blokadą TAK
24. Koła niewystające poza podstawę fotela TAK
25. Podpórka pod nogę dla lekarza TAK
26. Wykonawca zapewni min. 24 miesięczną gwarancję na zakupiony sprzęt TAK
Podać
27. Autoryzowany serwis na terenie Polski (dołączyć wykaz punktów serwisowych) TAK
Podać
28. Instalacja urządzenia w miejscu wskazanym przez Zamawiającego TAK
Niespełnienie choćby jednego z wymogów technicznych stawianych przez Zamawiającego w niniejszej tabeli spowoduje odrzucenie oferty
…………………………., dnia ………………… …………………………………………………….
(podpis osoby upoważnionej
do reprezentowania Wykonawcy)
Pakiet 5 – lampa zabiegowa – 1 szt.
Nazwa i typ: .............................................................
Producent / kraj produkcji: ........................................................
Rok produkcji …..............
l.p Parametr wymagany PARAMETR WYMAGANY
TAK Opis parametru oferowanego
1. 1. Regulacja położenia lampy możliwa dzięki uchwytowi przy kopule zapewniającemu dokładne pozycjonowanie lampy
TAK
2. 2. Okrągły kształt lampy zapewniający dokładne oświetlenie pola zabiegowego i bezcieniowość TAK
3. 4 Średnica kopuły do 30 cm. TAK
4. Kopuła wyposażona w uchwyt brudny TAK
5. 5 Kopuła wyposażona w wymienny sterylizowany uchwyt (min. 2 uchwyty w komplecie) TAK
6. 6 Ramię poruszające się w pionie dzięki sprężynowemu systemowi równoważącemu TAK
7. 7 Możliwość obrotu kopuły względem osi pionowej i poziomej TAK
8. 8 Ilość źródeł światła - 18 (tylko białe diody LED) TAK
9. 9 Zastosowanie techniki diodowej eliminujące nagrzewanie się lampy TAK
10. 10 Natężenie oświetlenia w odległości 1 m: 60.000 lux TAK
11. 11 Wgłębność oświetlenie L1+L2: 130 cm TAK
12. 12 Współczynnik odwzorowania barw Ra 96 TAK
13. 13 Temperatura barwowa: 4.400 K TAK
14. 14 Regulacja natężenia oświetlenia realizowana bezdotykowo w min. w trzech krokach TAK
15. 15 Pobór mocy – 19 W TAK
16. 16 Waga do 35 kg TAK
17. 17 Żywotność źródła światła min 40.000 godz. TAK
18. 18 Klasa zabezpieczenia przed porażeniem elektrycznym: I TAK
19. 19 Lampa spełniająca wymogi norm PN-EN 60601-1 oraz PN-EN 60601-1-2 (lub równoważne) TAK
20. Przeszkolenie personelu z obsługi i użytkowania lampy TAK
Niespełnienie choćby jednego z wymogów technicznych stawianych przez Zamawiającego w niniejszej tabeli spowoduje odrzucenie oferty
…………………………., dnia ………………… …………………………………………………….
(podpis osoby upoważnionej
do reprezentowania Wykonawcy)
Załącznik nr 6 do siwz
WZÓR PROTOKOŁU
..................................................
miejscowość data
PROTOKÓŁ ODBIORU
1. Zamawiający:
……………………………….
w imieniu, którego odbioru dokonuje
...........................................................................................................................
Imię, Nazwisko stanowisko
...........................................................................................................................
Imię, Nazwisko stanowisko
niniejszym potwierdza wykonanie przez Wykonawcę:
……………….
reprezentowanego przez:
…………………………………………………………:
przedmiotu umowy nr …………..tj.:
L.p. Nazwa Typ Nr fabryczny Ilość
1.
2. Zamawiający potwierdza, że Wykonawca dokonał dostawy (obejmującej wniesienie urządzenia do pomieszczenia), instalacji i uruchomienia Urządzenia określonego w pkt. 1. oraz że otrzymał dokumenty - instrukcję obsługi urządzenia oraz kartę gwarancyjną ww. urządzenia w języku polskim,
3. Strony potwierdzają:
- wykonanie przez Wykonawcę szkolenia w zakresie obsługi, użytkowania i konserwacji urządzenia
4. Zamawiający oświadcza, iż Wykonawca z należytą starannością wykonał przedmiot umowy.
5. W przypadku niezrealizowania któregokolwiek z punktów Zamawiającemu przysługuje prawo do nie podpisania niniejszego protokołu.
6. Uwagi i zastrzeżenia do niniejszego protokołu
...........................................................................................................................
Zamawiający Wykonawca
« Powrót do szczegółów zamówienia