Zamówienia publiczne
Przedmiot zamówienia:
Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Numer zamówienia:
350/80/2020
« Powrót do szczegółów zamówieniasiwz
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA.Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz.U. 2019 poz. 1843) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 214 000 EURO.
DOTYCZY: PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 80/2020.
Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl
Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 214.000 EURO, zgodnie z przepisami Pzp z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. 2019 poz. 1843), zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych na podstawie ww. ustaw.
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Przedmiot zamówienia powinien być fabrycznie nowy, rok produkcji minimum 2020 r.
4. Jeżeli w treści dokumentacji przetargowej w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów wskazujących na znaki towarowe, patenty, normy, ocen i specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych lub pochodzenie produktu, źródło lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to należy je traktować wyłącznie, jako przykładowe zastosowanie materiałów dla ustalenia wymaganego standardu, w takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia, o co najmniej takich samych lub lepszych parametrach, jakie zostały określone w SIWZ, lecz oznaczonych np. innym znakiem towarowym, patentem, normą lub pochodzeniem. Za produkty lub rozwiązania równoważne uznaje się takie, które odpowiadają lub przewyższają pod względem, jakości, funkcjonalności, składu i parametrów technicznych produkty lub rozwiązania wskazane przez Zamawiającego w SIWZ a także ich nie obniżają.
5. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 30200000-1 Urządzenia komputerowe;
Termin wykonania zamówienia
Termin dostawy – dostawy sukcesywne -umowa przez okres jednego roku. Wymagane zakresy dostaw dla poszczególnych grup określone w formularzu cenowym –legenda.
Dostawa od poniedziałku do piątku od godz.08:00- 14:00.
Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposób dokonywania oceny spełniania tych warunków
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy
1.1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp , Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5,
1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu, Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
2. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
2.1. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
3. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3.1. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Ustawy Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp i wykazania, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)
Złożenie na wezwanie Zamawiającego wymienionych poniżej dokumentów będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.
3
Opisy
Opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno-użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia , że oferowany sprzęt jest zgodny z wymogiem zawartym w tabeli, jakości Zamawiający prosi o zaznaczenie w złożonych materiałach firmowych zapisów potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów z dopiskiem punktu z załącznika oceny, jakości, w którym został opisany potwierdzony parametr.
4 Wymagane – wskazane w opisie przedmiotu zamówienia CERTYFIKATY.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu Ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 Pzp z uwzględnieniem art. 11.8 Pzp pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba, że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowe
Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie: dr n. o zdr. inż. Mocydlarz-Adamcewicz Mirosława - Kierownik Działu Informatyki /Inspektor Ochrony Danych – tel. 61/88 50 678
i/lub
mgr inż. Kowalczyk Dariusz - Z-ca Kierownika Działu Informatyki / Administrator Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych – tel 61/88 50 883
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska i/lub Sylwia Krzywiak, tel. 61/88 50 643 (...644) fax 61/88 50 698.
Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.
Termin związania ofertą.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Opis sposobu przygotowywania ofert.
Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
Na zawartość oferty składa się:
wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik do SIWZ
wypełniony formularz cenowy stanowiący załącznik do SIWZ
wypełnioną tabele parametrów technicznych dla ocenianego kryterium „jakość”
6. Do oferty należy dołączyć:
a) ·oświadczenia zawarte w pkt. VI SIWZ
b) pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania albo do występowania w imieniu Wykonawcy, (jeżeli dotyczy).
7. Do oferty zaleca się dołączyć:
a) · odpis właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji lub inny dokument, w celu potwierdzenia umocowania osoby/osób podpisujących ofertę, pełnomocnictwa i pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą.
Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku podpisania oferty oraz innych wymaganych dokumentów i oświadczeń przez osoby niefigurujące we właściwym rejestrze lub niewpisane do właściwej ewidencji, dla uznania ważności oferty, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo wystawione przez osoby umocowane lub poświadczone notarialnie.
10. Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia [Dz. U.2016 r. poz. 1126 z p.zm.], składane są w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje poprzez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem.
11. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów lub oświadczeń, które każdego z nich dotyczą.
12. Zaleca się by oferty były połączone tj. (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym Wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
14. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 80/2020 - Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Nie otwierać przed.......................................... /datą otwarcia ofert/
b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
c)Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej należy przygotować w sposób określony jak wyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i winna być zaadresowana w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 80/2020 – Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 09/12/2020 r. do godz. 09:00
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 09/12/2020 r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda – parter pokój nr 001.
Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
Zamawiający poprawia w ofercie:
oczywiste omyłki pisarskie,
oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty
Opis sposobu obliczenia ceny
Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 Pzp.
Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
C - 60% cena
T - 10% termin realizacji
G - 10% okres gwarancji
J – 20% jakość
___________________________
S - 100% razem
S=C+T+G + J
S – łączna liczba punktów przyznana badanej ofercie
C – liczba punktów przyznana badanej ofercie za kryterium „cena”
T – liczba punktów przyznana badanej ofercie za kryterium „termin realizacji”
G – liczba punktów przyznana badanej ofercie za kryterium „okres gwarancji”
J – liczba punktów przyznana badanej ofercie za kryterium „jakość”
Cena: 60%
C=C_min/(C(X))*60
C – liczba punktów przyznana badanej ofercie dla kryterium „cena”
Cmin – cena najniższa wśród cen złożonych ofert
C(X) – cena zawarta w badanej ofercie
Termin dostawy: 10%
T=(〖T1〗_min/(T1(X))+〖T2〗_min/(T2(X))+〖T3〗_min/(T3(X)))/3*10
Grupa T1: 3–6 dni roboczych
Grupa T2: 7-17 dni roboczych
Grupa T3: 28-60 dni roboczych
T – liczba punktów przyznana badanej ofercie dla kryterium „termin realizacji”
T1min– najkrótszy zaoferowany „termin realizacji” asortymentu z grupy T1 wśród złożonych ofert
T2min– najkrótszy zaoferowany „termin realizacji” asortymentu z grupy T2 wśród złożonych ofert
T3min– najkrótszy zaoferowany „termin realizacji” asortymentu z grupy T3 wśród złożonych ofert
T1(X) – zaoferowany „termin realizacji” asortymentu z grupy T1 zawarty w badanej ofercie
T2(X) – zaoferowany „termin realizacji” asortymentu z grupy T2 zawarty w badanej ofercie
T3(X) – zaoferowany „termin realizacji” asortymentu z grupy T3 zawarty w badanej ofercie
Uwagi:
W przypadku podania terminu dostawy dłuższego niż maksymalny okres wymagany w SIWZ, odnoszący się do powyższych grup, Zamawiający odrzuci ofertę, na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp, jako ofertę, której treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W przypadku podania termin dostawy krótszego niż 3 dni roboczych dla grupy T1, 7 dni roboczych dla grupy T2, 28 dni roboczych dla grupy G3, Zamawiający sprowadzi termin dostawy odpowiednio:
- pozycje z grupy T1 do 3 dni roboczych i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego terminu dostawy,
- pozycje z grupy T2 do 7 dni roboczych i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego terminu dostawy,
- pozycje z grupy T3 do 28 dni roboczych i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego terminu dostawy,
Natomiast w umowie z wybranym Wykonawcą w odpowiednich pozycjach zostaną wpisane terminy dostawy wskazane w ofercie.
Okres gwarancji: 10%
G=((G1(X))/〖G1〗_max +(G2(X))/〖G2〗_max +(G3(X))/〖G3〗_max )/3*10
Grupa G1: 12-24 m-cy
Grupa G2: 12-36 m-cy
Grupa G3: 12-60 m-cy
G – liczba punktów przyznana badanej ofercie dla kryterium „okres gwarancji”
G1(X) – zaoferowany „okres gwarancji” asortymentu z grupy G1 zawarty w badanej ofercie
G2(X) – zaoferowany „okres gwarancji” asortymentu z grupy G2 zawarty w badanej ofercie
G3(X) – zaoferowany „okres gwarancji” asortymentu z grupy G3 zawarty w badanej ofercie
G1max – najdłuższy zaoferowany „okres gwarancji” asortymentu z grupy G1 wśród złożonych ofert
G2max – najdłuższy zaoferowany „okres gwarancji” asortymentu z grupy G2 wśród złożonych ofert
G3max – najdłuższy zaoferowany „okres gwarancji” asortymentu z grupy G3 wśród złożonych ofert
Uwagi:
W przypadku podania okresu gwarancji krótszego niż minimalny okres wymagany w SIWZ, odnoszący się do powyższych grup, Zamawiający odrzuci ofertę, na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp, jako ofertę, której treść nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W przypadku podania okresu gwarancji dłuższego niż 24 miesiące dla grupy G1, 36 miesięcy dla grupy G2, 60 miesięcy dla grupy G3, Zamawiający sprowadzi okres gwarancji odpowiednio:
- pozycje z grupy G1 do 24 miesięcy i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego okresu gwarancji,
- pozycje z grupy G2 do 36 miesięcy i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego okresu gwarancji,
- pozycje z grupy G3 do 60 miesięcy i oceni ofertę z uwzględnieniem takiego okresu gwarancji,
Natomiast w umowie z wybranym Wykonawcą w odpowiednich pozycjach zostaną wpisane okresy gwarancji wskazane w ofercie.
Jakość: 20%
J=(J (X))/J_max *20
J - liczba punktów przyznana badanej ofercie dla kryterium, „jakość”
J(X) – ilość punktów wynikając z badanej oferty
Jmax – Największa ilość punktów wśród złożonych ofert.
Lp Nazwa produktu Parametr oceniany Produkt spełnia / nie spełnia wymaganie
Ilość punktów Potwierdzenie parametrów wraz z podaniem strony oferty (wypełnia Wykonawca)
1 Zestaw komputerowy podstawowy – PC1 Obudowa w jednostce centralnej otwierana bez konieczności użycia narzędzi (wyklucza się użycie standardowych wkrętów, śrub motylkowych). 0 pkt – nie
10 pkt - tak
2 Zestaw komputerowy podstawowy – PC1 Konstrukcja obudowy w jednostce centralnej komputera pozwalająca na demontaż pamięci RAM bez konieczności użycia narzędzi (wyklucza się użycia wkrętów, śrub motylkowych); 0 pkt – nie
10 pkt - tak
3 Zestaw komputerowy AIO – PC2 Wejście wideo umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła wideo 0 pkt – nie
10 pkt - tak
4 Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe - UWBW1 Skaner pracujący w trybie automatycznego dupleksu. 0 pkt – nie
10 pkt - tak
5 Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe - UWBW1 Skaner umożliwiający jednoprzebiegowy skan dokumentu dwustronnego. 0 pkt – nie
10 pkt - tak
J(X) - Suma punktów:
Ocena końcowa oferty
Ocenę końcową oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie w kryteriach oceny ofert.
Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5 Pzp, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni, – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 Pzp, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 Pzp.
Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.
Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej – PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.
Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.
Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.
Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia.
Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 214.000 EURO zgodnie z przepisami Pzp z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. 2019 poz. 1843), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy Pzp Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
Poznań, dnia 20/11/2020 r.
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:
/-/
Z up. Dyrektora Pełnomocnik Dyrektora ds. Klinicznych dr n.med.J.Jerzy Mazurek
Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY
Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................mailto:................................................
adres skrzynki ePUAP…………………………………..
NIP................................................REGON.........................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania ....................................
tel. ........................mailto: ………………..............................
Przedmiot oferty: Zakup i dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania. 80/2020
My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składamy ofertę na przedmiot zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na Zakup, dostawa i montaż wraz z uruchomieniem i wdrożeniem serwerów do wykonywania kopii zapasowych
Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – załącznik do specyfikacji - na kwotę:
Cena oferty:
............................. zł. netto, słownie:.............................................................................
............................ zł. brutto, słownie……………………………........................................
VAT w wysokości...................%.
Akceptujemy warunki płatności. Termin zapłaty – przelew 60 dni - od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
Oferujemy termin realizacji – umowa na 12 miesięcy. Terminy dostaw określa formularz cenowy.
Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do nich żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty.
Oświadczamy, iż gwarantujemy odpowiednią, zgodną z obowiązującymi normami i przepisami, jakość wykonywanych dostaw. W przypadku wadliwie, niewłaściwie wykonanych dostaw zobowiązujemy się niezwłocznie, nie później niż w terminie 24 godzin od zawiadomienia (wezwania) do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.
Oświadczamy, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom * Niewłaściwe skreślić. W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie części zamówienia i firm podwykonawców.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................
Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze wszystkimi warunkami postępowania, w tym realizacji zamówienia i nie wnosimy żadnych uwag. Oświadczam/y/, że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w niniejszym postępowaniu i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
Dokumenty:
Na potwierdzenie spełnienia wymagań i nie podleganiu wykluczeniu do oferty załączam:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
Oświadczamy, że:
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru, dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
Oświadczamy, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl jeśli taki wymóg wynika z Ustawy o Vat. Oświadczamy, iż jesteśmy upoważnieni do reprezentowania firmy.
W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. w terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.
Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Informacja - Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź: Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
0 mikroprzedsiębiorstwem
0 małym
0 średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
Oświadczamy, jako uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, że zapoznaliśmy się z klauzulą obowiązku informacyjnego przetwarzania danych osobowych w Wielkopolskim Centrum Onkologii stanowiącą załącznik do niniejszego formularza ofertowego.
19. Oświadczamy, że wypełniliśmy obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r. ) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia art. przez jego wykreślenie).
20. Uważamy się za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania.
21. Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ……… stron.
……………….., dn. …………………
...............................................................
(Pieczęć Wykonawcy)
………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.
zał. 1a
KLAUZULA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO –
UCZESTNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ONKOLOGII.
UWAGA:
Niniejszy dokument stanowi własność Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabrania się dokonywania zmian treści, a także kopiowania i rozpowszechniania bez zgody wydawcy. Dokument udostępniany osobom przetwarzającym dane osobowe, stosownie do wykonywanych zadań w tym zakresie.
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO informuję, iż:
Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Centrum Onkologii, z siedzibą w Poznaniu (61-866), ul. Garbary 15 .
We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych dostępnym pod adresem daneosobowe@wco.pl
WCO przetwarza dane zwykłe i/lub szczególnie chronione w zakresie wymaganym danym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Pzp i mogą skutkować odstąpieniem od udziału w zamówieniu publicznym.
Posiada Pani/Pan:
na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*,
na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **,
prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
Jeżeli chce Pan/Pani skorzystać z w/w uprawnień – proszę wysłać wiadomość pocztową na adres daneosobowe@wco.pl
Nie przysługuje Pani/Panu:
w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Wielkopolskie Centrum Onkologii, jako Administrator dba o poufność danych. Z uwagi jednak na konieczność wypełnienia celu przetwarzania danych oraz zapewnienia odpowiedniej zarówno organizacji pracy może udostępniać dane osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 Pzp oraz podmiotom, z którymi Administrator zawarł oddzielne umowy powierzenia przetwarzania danych, a w szczególności:
Podmiotom w zakresie obsługi prawnej,
Podmiotom kontrolującym,
lub innym podmiotom upoważnionym na postawie przepisów prawa.
Dane osobowe będą przechowywane przez WCO, zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
Uwaga:
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.
……………………………………… Załącznik nr 2 do specyfikacji
(pieczęć Wykonawcy)
Nr postępowania 80/2020
FORMULARZ CENOWY wzór
Lp. Nazwa produktu ilość szacunkowa na rok (szt) nazwa handlowa produktu oferowanego nazwa producenta Termin dostawy - wymagany (dni robocze) Termin dostawy - oferowany (dni robocze) Okres gwarancji (m-ce) - oferowany cena jednostkowa netto (PLN) stawka podatku VAT cena jednostkowa brutto (PLN) wartość całkowita netto (PLN) wartość całkowita VAT (PLN) wartość całkowita brutto (PLN)
1 Zestaw połączeniowy SFP+ 10G – KAB1 1 T2
2 Przełącznik sieciowy POE– ETH1 1 T3
3 Przełącznik sieciowy POE – ETH2 1 T3
4 Wkładka do przełącznika – SFP1 2 T3
5 Wkładka do przełącznika - SFP2 2 T3
6 Wkładki do przełącznika - SFP3 1 T3
7 Wkładki do przełącznika - SFP4 1 T3
8 Moduł 24-portowy SFP do przełącznika modularnego HPE – MOD1 1 T3
9 Moduł 24-portowy RJ45 POE do przełącznika modularnego HPE – MOD2 1 T3
10 Moduł 8-portowy 10GBase-T do przełącznika modularnego HPE – MOD3 1 T3
11 Moduł 8-portowy 10GbE SFP+ do przełącznika modularnego HPE – MOD4 1 T3
12 Punkt dostępowy - AP_E 6 T3
13 Oprogramowanie Windows 2019 Server Standard MOLP – WIN2019STD 2 T2
14 Licencja Windows Server CAL 2019 Device MOLP – WIN2019CAL 1 T2
15 Licencja SCCM CAL – SCCMCAL 10 T2
16 Licencja Corel Draw EDU – LICCOR 2 T2
17 Oprogramowanie Microsoft Office 2019 Professional MOLP – OFF2019PRO 3 T2
18 Oprogramowanie Microsoft Office 2019 Standard MOLP – OFF2019STD 30 T2
19 Oprogramowanie Windows 10 Professional PL Upgrade – WIN10UPG 5 T2
20 Oprogramowanie Windows 10 Professional PL BOX – WIN10BOX 6 T2
21 OprogramowanieRed Hat 2 CPU Self Support 3 years – RHEL1 2 T2
22 Licencja Airwatch - VMAWG 1 T2
23 Zestaw komputerowy podstawowy – PC1 20 T1
24 Zestaw komputerowy AIO – PC2 40 T1
25 Zestaw komputerowy serwisowy – PC3 1 T3
26 Drukarka czarno-biała – PRNBW1 6 T1
27 Drukarka czarno-biała o wysokiej wydajności – PRNBW2 2 T2
28 Drukarka kolorowa o podstawowej wydajności – PRNK1 5 T3
29 Drukarka kolorowa o średniej wydajności – PRNK2 2 T1
30 Drukarka kolorowa o wysokiej wydajności – PRNK3 2 T2
31 Drukarka kodów kreskowych – PRNKK 1 T3
32 Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe - UWBW1 20 T2
33 Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe – UWBW2 10 T3
34 Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe duplex o podstawowej wydajności – UWK1 4 T2
35 Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe duplex o wysokiej wydajności – UWK2 1 T3
36 Monitor LCD 21,5”– MON1 5 T1
37 Monitor LCD 23,8”– MON2 5 T1
38 Monitor LCD 27”– MON3 1 T1
39 Laptop 13”– LAP1 1 T3
40 Laptop 15”– LAP2 10 T3
41 Laptop 17”– LAP3 2 T3
42 Czytnik kodów 1D przewodowy – KRE1 5 T2
43 Czytnik kodów 1D bezprzewodowy – KRE2 5 T2
44 Czytnik kodów 2D przewodowy – KRE3 2 T2
45 Czytnik kodów 2D bezprzewodowy – KRE4 2 T2
46 Skaner USB – SKA1 2 T2
47 Drukarka etykiet – PRNE1 1 T3
48 Tablet 5” – TAB1 2 T3
49 Tablet 10” – TAB2 1 T3
50 Tablet 8" - TAB3 6 T3
51 KVM dla 2 komputerów – KVM1 5 T2
52 KVM dla 2 komputerów – KVM2 5 T2
53 Stacja dokująca do tabletów medycznych TAB1 - DOCK1 1 T3
54 Stacja dokująca do tabletów medycznych TAB2 - DOCK2 1 T3
55 Czytnik kart smart - SCR 10 T2
56 Klawiatura USB - KLAW1 5 T2
57 Zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa - KLAW2 1 T2
58 Klawiatura USB mini - KLAW3 1 T2
59 Klawiatura USB z czytnikiem SmartCard - KLAW4 5 T2
60 Klawiatura USB z czytnikiem SmartCard - KLAW5 5 T2
61 Mysz przewodowa - MYSZ1 5 T2
62 Mysz bluetooth - MYSZ2 1 T2
63 Wkładka do przełącznika Extreme Networks - SFP1GB 5 T2
64 Wkładka do przełącznika Extreme Networks - SFP10GB 5 T2
65 Wkładka do przełącznika Extreme Networks - SFP10GB (L) 5 T2
66 Filtr prywatyzujący 17" - PF1 5 T2
67 Filtr prywatyzujący 19" - PF2 5 T2
68 Filtr prywatyzujący 21,5" - PF3 5 T2
69 Filtr prywatyzujący 22" - PF4 5 T2
70 Filtr prywatyzujący 23,8" - PF5 5 T2
71 Filtr prywatyzujący 24" - PF6 5 T2
72 Filtr prywatyzujący 24" - PF7 5 T2
73 Patchcord - PTC1 10 T2
74 Patchcord - PTC2 10 T2
75 Patchcord - PTC3 10 T2
76 Listwa zasilająca - LISTWA1 30 T2
77 Torba 13" - TORBA13 5 T2
78 Torba 15,6" - TORBA15 5 T2
79 Torba 17" - TORBA17 5 T2
80 Kamera USB - KAM1 20 T2
Legenda:
Grupa T1: 3–6 dni roboczych
Grupa T2: 7-17 dni roboczych
Grupa T3: 28-60 dni roboczych
Grupa G1: 12-24 m-cy
Grupa G2: 12-36 m-cy
Grupa G3: 12-60 m-cy
Lp Nazwa produktu Parametr oceniany Produkt spełnia / nie spełnia wymaganie
Ilość punktów Potwierdzenie parametrów wraz z podaniem strony oferty (wypełnia Wykonawca)
1 Zestaw komputerowy podstawowy – PC1 Obudowa w jednostce centralnej otwierana bez konieczności użycia narzędzi (wyklucza się użycie standardowych wkrętów, śrub motylkowych). 0 pkt – nie
10 pkt - tak
2 Zestaw komputerowy podstawowy – PC1 Konstrukcja obudowy w jednostce centralnej komputera pozwalająca na demontaż pamięci RAM bez konieczności użycia narzędzi (wyklucza się użycia wkrętów, śrub motylkowych); 0 pkt – nie
10 pkt - tak
3 Zestaw komputerowy AIO – PC2 Wejście wideo umożliwiające podłączenie zewnętrznego źródła wideo 0 pkt – nie
10 pkt - tak
4 Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe - UWBW1 Skaner pracujący w trybie automatycznego dupleksu. 0 pkt – nie
10 pkt - tak
5 Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe - UWBW1 Skaner umożliwiający jednoprzebiegowy skan dokumentu dwustronnego. 0 pkt – nie
10 pkt - tak
J(X) - Suma punktów:
………………….., dn. ………………
(miejscowość)
_____________________________________________
Podpisy Wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.
Załącznik nr 3 do specyfikacji
Wykonawca:
…………………………………………………
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)
Oświadczenie wykonawcy
Składane na podstawie art. 25a ust. 1 Pzp z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA nr 80/2020
Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr ……………pn. ……………………………… (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….…………………………………..…. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:
OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 Pzp.
[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.
…………………………………………
(podpis)
Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ……………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………..…………………....
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA, KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:
Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
Załącznik nr 4 do specyfikacji
--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)
Nr postępowania 80/2020
OŚWIADCZENIE
składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 5 Pzp. (protokół z otwarcia ofert)
Zgodne z art. 24 ust. 11 Pzp z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: ……………………………………………………………………………………………………………
oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp.
nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu Pzp z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *
lub
należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu Pzp z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,
i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*
..................................., dnia ......................... r.
.......................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*niepotrzebne skreślić
Załącznik nr 5 do specyfikacji
UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 80/2020
Na podstawie przepisów Pzp z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. 2019 poz.1843) w dniu _____________ pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
mgr inż. Magdalenę Kraszewską - Zastępcę Dyrektora ds. ekonomicznych
dr Mirellę Śmigielską – Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a firmą:
______________________________
______________________________
______________________________
wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącą działalność gospodarczą jako: _________________________________ lub zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającą numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,
zwaną dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
______________________________
______________________________
została zawarta umowa o następującej treści:
§ 1
Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 80/2020 przeprowadzonego na podstawie przepisów Pzp z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. 2019 poz. 1843)
Chwilą zawarcia niniejszej Umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
Wykonawca, oświadcza, że:
posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
Sprzęt jest wolny od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
§ 2
Przedmiotem niniejszej umowy jest Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania zgodnie z cenami, terminami dostaw, warunkami gwarancji i serwisu oraz zakresem asortymentu wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ______________ (dalej, jako Przedmiot umowy).
Dostawa przedmiotu umowy będą realizowane w terminach wskazanych formularzu cenowym zgodnie ze złożona ofertą na poszczególne pozycje. Formularz cenowy stanowi załącznik do umowy.
Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Przedmiotów umowy na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. Formularz cenowy stanowi załącznik do niniejszej umowy.
W trakcie realizacji umowy Wykonawca udostępni dostęp do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta zestawu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu komputera –należy dołączyć link strony.
Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowej dostawy Przedmiotów umowy, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami.
Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o kolejne 12 m-cy, począwszy od końcowego dnia okresu, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanego w § 2 ust. 2 niniejszej umowy z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy ilość Przedmiotów umowy wskazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie zostanie wyczerpana w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 2 ust. 2 niniejszej umowy. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć 24 m-cy od dnia jej zawarcia.
Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 3.
Po dostarczeniu zamówionych Przedmiotów umowy, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego na podstawie protokołu odbioru. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonych Przedmiotów umowy. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
Wykonawca zobowiązuje się dostarczać Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Sprzętu niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim lub angielskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne Sprzętu niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Sprzętu.
W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie funkcjonowania Sprzętu, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 7 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Sprzętu zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru są:
- ze strony Wykonawcy: ___________________________________
- ze strony Zamawiającego pracownicy Działu Informatyki [i/lub]:
Gołombowski Arkadiusz,
Grygas Dawid,
Kowalczyk Dariusz,
Michalik Krzysztof,
Mocydlarz - Adamcewicz Mirosława,
Smaga Piotr,
Wołoszyn Maciej,
Żerko Marcin,
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w ust. 4 niniejszego paragrafu każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Sprzętu i żądania wymiany na Sprzęt i wolny od wad w przypadku:
Dostarczenia Sprzętu niewłaściwej jakości lub niezgodnego z właściwościami,
które winien posiadać
Dostarczenia Sprzętu niezgodnego z zamówieniem.
Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia Sprzętu dostarczonego z opóźnieniem.
Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Sprzętu
Wykonawca udziela gwarancji, jakości na sprzedany i dostarczony Sprzęt przez okres wskazany w formularzu cenowym zgodnie ze złożona ofertą na poszczególne pozycje, licząc od dnia wydania Sprzętu Zamawiającemu.
Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu:
wliczone w cenę Sprzętu pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą Sprzętu (w tym transport do i z siedziby Zamawiającego)
Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych - rozumiane, jako kontakt telefoniczny, mail lub rozpoczęcie interwencji zdalnej zgodnie warunkami gwarancji i serwisu wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ______________.
w razie nieusunięcia wady Sprzętu w terminie 14 dni Zamawiający będzie uprawniony, według swojego wyboru, domagać się od Wykonawcy wymiany Sprzętu na nowy lub zapłaty kary umownej w wysokości 0,25 % kwoty Umowy jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówień publicznych, będących przedmiotem umowy, za każdy dzień opóźnienia.
okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy Sprzętu, liczony od momentu powiadomienia o wykryciu jego wady do momentu jej usunięcia.
w przypadku, gdy wada Sprzętu nie da się usunąć lub gdy pomimo dokonania 2-krotnej naprawy gwarancyjnej Sprzętu wada Sprzętu nie zostanie usunięta, Wykonawca obowiązany jest wymienić Sprzęt na nowy w terminie 7 dni.
jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne Sprzętu, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni Sprzęt na nowy.
W razie kolizji postanowień Umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Sprzętu, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia Umowy.
§ 4.
Całkowita wartość Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Przedmiotów umowy) wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanej dostawy Przedmiotu umowy zgodnie z cenami jednostkowymi wynikającymi z oferty Wykonawcy.
W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra, ,
zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Przedmiotów umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Przedmiotu umowy z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego przedmiotu umowy ustalonej niniejszą umową.
§ 5
Zapłata za wykonanie Przedmiotu umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w formie papierowej na adres zamawiającego lub formie elektronicznej na adres https://brokerpefexpert.efaktura.gov.pl , w terminie do 60 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez zamawiającego, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
Wykonawca oświadcza, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu Skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl
W przypadku faktur, w których kwota należności ogółem stanowi kwotę, o której mowa w art. 19 pkt 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, obejmujących dokonaną na rzecz podatnika dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2019 r. poz. 1751)- faktura powinna zawierać wyrazy "mechanizm podzielonej płatności".
Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
§ 6
Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) zaoferowania terminu korzystniejszego niż max termin podany przez Zamawiającego, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę w wysokości odpowiednio 2,5% za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki niezrealizowanego w terminie zamówienia, licząc od dnia określonego w niniejszej umowie; a w przypadku opóźnienia lub zwłoki w dostawie Przedmiotów umowy powyżej maksymalnego terminu realizacji Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1% niezrealizowanego w terminie zamówienia, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki licząc od dnia określonego w niniejszej umowie; łącznie nie więcej niż 20% wartości umowy brutto,
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Przedmiotów umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości - 5% łącznej wartości umowy brutto,
c) odstąpienia od niniejszej umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadkach określonych w par. 8 ust 1.- 5% łącznej wartości umowy brutto.
Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości - 5 % łącznej wartości umowy brutto.
W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 2 ust. 2 zamówionych Przedmiotów umowy oraz w trakcie rozpatrywania uzasadnionej reklamacji, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
Kara umowna, o której mowa w ust. 1 lit. a) niniejszego paragrafu będzie naliczana do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną zawartą w ofercie Wykonawcy.
Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 30 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
§ 7.
Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy: _.........................................................................tel……………………………………..__
ze strony Zamawiającego: dr n. o zdr. inż. Mirosława Mocydlarz - Adamcewicz tel. 61/88 50 678, i/lub mgr inż. Dariusz Kowalczyk, 61/88 50 883,
W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
§ 8.
Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku:
gdy Wykonawca nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia,
gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 30 dni od dnia wskazanego w § 2 ust. 2 niniejszej umowy.
Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy w przypadkach określonych w Kodeksie Cywilnym, a także w przypadku powzięcia wiadomości o wystąpieniu istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. W takim przypadku odstąpienia od umowy Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu prawidłowego wykonania tej części umowy, która została wykonana do chwili odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Dopuszcza się zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 144 ustawy. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce m.in. w razie wystąpienia następujących okoliczności:
wskazanych w § 5 ust. 3,
będzie to konieczne ze względu na zmianę przepisów prawa
zostanie wprowadzony produkt zmodyfikowany lub udoskonalony,
bądź w sytuacji wstrzymania lub zakończenia produkcji,
bądź w sytuacji, gdy nastąpi przejściowy brak produktu przy jednoczesnej możliwości dostarczenia produktu zamiennego o parametrach nie gorszych od produktu objętego umową, strony dopuszczają zmianę przedmiotu umowy w zakresie: jakości, parametrów lub innych cech charakterystycznych dla przedmiotu umowy, w tym zmianę numeru katalogowego, bądź nazwy własnej produktu. Ewentualna zmiana produktu może być dokonana na pisemny wniosek Wykonawcy, który w terminie 7 dni od otrzymania wniosku, zostanie pozytywnie rozpatrzony przez Zamawiającego. Cena dostarczonego odpowiednika nie może przekroczyć ceny jednostkowej netto produktu, którego dotyczy 2 odpowiednik, a w przypadku dostarczenia odpowiednika o niższej cenie rynkowej, strony umowy w formie pisemnego aneksu określającego wartość
Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
Umowa niniejsza została sporządzona w 2/dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po 1/jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.
Zamawiający: Wykonawca:
Załącznik nr 6 do specyfikacji
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
Podczas realizacji zamówienia wymaga się: Dostępu do najnowszych sterowników i uaktualnień na stronie producenta zestawu realizowany poprzez podanie na dedykowanej stronie internetowej producenta numeru seryjnego lub modelu komputera –należy dołączyć link strony.
Zestaw połączeniowy SFP+ 10G – KAB1
Zestaw połączeniowy SFP+ 10G – KAB1 Zestaw połączeniowy między posiadanym przez zamawiającego przełącznikiem modularnym HP 5412zl a modułem pass-thru w obudowie serwera kasetowego Fujitsu BX900 S1. W skład zestwu powinny wchodzić:
Moduł GBIC SFP+ 10G do przełącznika modularnego HP 5412zl
Moduł GBIC SFP+ 10G do obudowie serwera kasetowego Fujitsu Technology Solution BX900 S1
Patchcord światłowodowy ze złączami LC-LC, OM3 o długości minimum 10m współpracujący z powyższymi modułami.
Przełącznik sieciowy POE – ETH1
Przełącznik sieciowy Minimum 48 portów 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T wspierających standard 802.3at (PoE+)
Minimum 4 porty 10Gb SFP+, pozwalające na instalację wkładek 10Gb (SFP+) i Gigabitowych (SFP).
Przepustowość: minimum 176 Gb/s
Wydajność: minimum 130 Mp/s
Wysokość w szafie 19” – 1U, głębokość nie większa niż 30 cm
Tablica adresów MAC o wielkości minimum 16000 pozycji
Budżet mocy dla PoE minimum 370W
Obsługa ramek Jumbo
Możliwość łączenia urządzeń w stosy (minimum 9 urządzeń w stosie, urządzenia połączone w stos widziane jako jedno logiczne urządzenie) z wykorzystaniem portów 10Gb/s
Routing IPv4 – minimum: statyczny (minimum 512 tras), RIP
Routing IPv6 – minimum: statyczny (minimum 256 tras), RIPng
Minimum 32 interfejsy IP VLAN
Obsługa ruchu Multicast: IGMP Snooping; MLD Snooping
Obsługa IEEE 802.1s Multiple SpanningTree / MSTP oraz IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
Obsługa sieci IEEE 802.1Q VLAN – minimum 4094 sieci VLAN
Obsługa IEEE 802.1ad QinQ i Selective QinQ
Funkcja Root Guard umożliwiająca ochronę sieci przed wprowadzeniem do sieci urządzenia, które może przejąć rolę przełącznika Root dla protokołu Spanning Tree
BPDU Guard – funkcja umożliwiająca wyłączenie portów Fast Start w momencie odebrania na tym porcie ramek BDPU w celu przeciwdziałania pętlom
Wsparcie dla funcji DHCP server, DHCP Relay, DHCP client oraz DHCP Snooping (wszystkie dla IPv4 i IPv6)
Obsługa list ACL na bazie informacji z warstw 2/3/4 modelu OSI
Listy ACL muszą być obsługiwane sprzętowo, bez pogarszania wydajności urządzenia
Możliwość realizacji tzw. czasowych list ACL (list reguł dostępu, działających w określonych odcinkach czasu)
Obsługa standardu 802.1p – min. 8 kolejek na porcie
Możliwość zmiany wartości pola DSCP i wartości priorytetu 802.1p
Możliwość wyboru sposobu obsługi kolejek – Strict Priority (SP); Weighted Round Robin (WRR); WRR + SP
Możliwość ograniczania pasma na porcie (globalnie) oraz możliwość ogranicznia pasma dla ruchu określonego listą ACL z dokładnością do 64 kb/s
Funkcja mirroringu portów lokalnego i zdalnego: 1 to 1 Port mirroring, Many to 1 port mirroring
Obsługa funkcji logowania do sieci („Network Login”) zgodna ze standardem IEEE 802.1x:
Możliwość przydziału stacji do wskazanej sieci wirtualnej podczas logowania IEEE 802.1x
Możliwość uwierzytelniania wielu użytkowników na jednym porcie
Możliwość obsługi wielu domen, z których każda może być przypisana do własnego serwera RADIUS
Przypisanie profilu QoS dla użytkownika lub grupy użytkowników
LLDP - IEEE 802.1AB Link Layer Discovery Protocol oraz LLDP-MED
Możliwość stworzenia lokalnej bazy użytkowników dla autoryzacji IEEE 802.1x oraz MAC
TACACS+ i RADIUS Network Login
RADIUS Accounting
Możliwość centralnego uwierzytelniania administratorów na serwerze RADIUS
Zarządzanie poprzez port konsoli (pełne), SNMP v.1, 2c i 3, Telnet, SSH v.2, http i https
Syslog
NTP
Obsługa protokołów 802.3ah oraz 802.1ag
Możliwość przechowywania wielu wersji oprogramowania na przełączniku
Możliwość przechowywania wielu plików konfiguracyjnych na przełączniku, możliwość wgrywania i zgrywania pliku konfiguracyjnego w postaci tekstowej do stacji roboczej
Wsparcie dla Private VLAN ( protected port / private port / isolated port, private edge port, isolated VLAN) lub równoważnego
Wsparcie dla mechanizmu typu DLDP - Device Link Detection Protocol
Ochrona przed sztormami pakietowymi (broadcast, multicast, unicast), z możliwością definiowania wartości progowych
Minimalny zakres pracy od -5°C do 45°C
Gwarancja producenta obejmująca wszystkie elementy przełącznika (również zasilacze i wentylatory) zapewniający dostarczenie sprawnego sprzętu na podmianę na następny dzień roboczy po zgłoszeniu awarii. Gwarancja musi zapewniać również dostęp do poprawek oprogramowania urządzenia oraz wsparcia technicznego.
Przełącznik sieciowy POE – ETH2
Przełącznik sieciowy Minimum 48 portów 10/100/1000BaseT ze wsparciem dla standardu PoE+ (802.3at)
Minimum 4 porty SFP+ 1/10GbE, niezależne od wymaganych portów 10/100/1000BaseT
Automatyczne wykrywanie przeplotu (AutoMDIX) na portach 100/1000BaseT
Wydajność przełączania co najmniej 176 Gbps oraz przepustowość co najmniej 112 Mpps dla pakietów 64 bajtowych
Obsługa 4094 tagów IEEE 802.1Q oraz minimum 512 jednoczesnych sieci VLAN
Automatyczne wykrywanie punktów bezprzewodowych podłączonych do przełącznika, automatyczne konfigurowanie portów, do których są one podłączone (minimum sieć VLAN, CoS, budżet mocy PoE, priorytet PoE)
Funkcja automatycznej aprowizacji i konfiguracji przełącznika przy jego pierwszym podłączeniu do sieci bez konieczności wykonywania wstępnej, ręcznej konfiguracji
Wsparcie dla Energy-efficient Ethernet (EEE) IEEE 802.3az
Budżet mocy PoE+ nie może być mniejszy niż 370W
Bufor pakietów nie mniejszy niż 12MB
Minimum 4GB pamięci eMMC
Dostęp do urządzenia przez konsolę szeregową (dual-personality RJ45 lub USB micro-B) (linia komend umożliwiająca pełne zarządzanie przełącznikiem), HTTPS, SSHv2 i SNMPv3
Obsługa Rapid Spanning Tree (802.1w) i Multiple Spanning Tree (802.1s)
Obsługa Secure FTP
Obsługa 802.3ad Link Aggregation Protocol (LACP)
Obsługa Simple Network Time Protocol (SNTP) v4
Wielkość tablicy adresów MAC: minimum 16000
Obsługa LLDP i LLDP-MED
Mechanizmy związane z zapewnieniem jakości usług w sieci: prioryteryzacja zgodna z 802.1p, ToS, TCP/UDP, DiffServ, wsparcie dla 4 kolejek sprzętowych, rate-limiting
Funkcja autoryzacji użytkowników zgodna z 802.1x
Funkcja autoryzacji logowania do urządzenia za pomocą serwerów RADIUS albo TACACS+,
Ochrona przed rekonfiguracją struktury topologii Spanning Tree (BPDU port protection)
Obsługa list kontroli dostępu (ACL)
Obsługa protokołu TR-069
Obudowa wieżowa 1U umożliwiająca instalację w szafie 19" o głębokości nie większej niż 35 cm.
Maksymalny pobór mocy (bez PoE) nie większy niż 49W
Minimalny zakres pracy od 0°C do 40°C
Gwarancja producenta obejmująca wszystkie elementy przełącznika (również zasilacze i wentylatory) zapewniający dostarczenie sprawnego sprzętu na podmianę na następny dzień roboczy po zgłoszeniu awarii. Gwarancja musi zapewniać również dostęp do poprawek oprogramowania urządzenia oraz wsparcia technicznego.
Wkładka do przełącznika – SFP1
Wkładka do przełącznika Wkładka 1G SFP LC SX do przełączników ETH1, ETH2, MOD1 pochodząca od tego samego producenta co przełączniki ETH1, ETH2, MOD1
Wkładka do przełącznika – SFP2
Wkładka do przełącznika Wkładka 1G SFP RJ45 do przełączników ETH1, ETH2, MOD1 pochodząca od tego samego producenta co przełączniki ETH1, ETH2, MOD1
Wkładka do przełącznika – SFP3
Wkładka przełącznika Wkładka 10G SFP+ SR do modułu przełącznika MOD4 pochodząca od tego samego producenta co moduł MOD4
Wkładka do przełącznika – SFP4
Wkładka przełącznika Wkładka 10G SFP+ LR do modułu przełącznika MOD4 pochodząca od tego samego producenta co moduł MOD4
Moduł 24-portowy SFP do przełącznika modularnego HPE – MOD1
Moduł do przełącznika Moduł 24-portowy SFP do posiadanych przez Zamawiającego przełączników HPE 5406R zl2 i 541R zl2
Moduł 24-portowy RJ45 POE do przełącznika modularnego HPE – MOD2
Moduł do przełącznika Moduł 24-portowy RJ45 POE do posiadanych przez Zamawiającego przełączników HPE 5406R zl2 i 541R zl2
Moduł 8-portowy 10GBase-T do przełącznika modularnego HPE – MOD3
Moduł do przełącznika Moduł 8-portowy 10GBase-T do posiadanych przez Zamawiającego przełączników HPE 5406R zl2 i 541R zl2
Moduł 8-portowy 10GbE SFP+ do przełącznika modularnego HPE – MOD4
Moduł do przełącznika Moduł 8-portowy 10GbE SFP+ do posiadanych przez Zamawiającego przełączników HPE 5406R zl2 i 541R zl2
Punkt dostępowy – AP_E
Punkt dostępowy Punkt dostępowy o poniższych parametrach:
musi mieć możliwość pracy niezależnej (Standalone) oraz pracy z kontrolerem WLAN;
musi obsługiwać standard 802.11ac Wave 2
musi posiadać dwa moduły radiowe obsługujące 802.11ac/802.11n;
musi posiadać moduł Bluetooth (BLE);
obsługa 2x2 MIMO z modulacją 256QAM w obu zakresach częstotliwości (2.4GHz i 5GHz);
musi obsługiwać 8 SSID per moduł radiowy (16 per AP);
musi obsługiwać minimum 250 Klientów per moduł radiowy;
musi posiadać anteny – minimum 4dBi dla 2,4GHz, 6dBi dla 5GHz;
musi posiadać minimum 1 port Gigabit Ethernet;
możliwość pracy w trybie punktu dostępowego lub sensora;
musi posiadać funkcjonalność równomiernego dystrybuowania Klientów pomiędzy punktami dostępowymi i pasmami częstotliwościowymi;
musi wspierać standard 802.11r Fast Roaming;
musi wspierać mechanizm wykrywający zakłócenia i automatycznie dostosowywać do nich kanał pracy oraz moc sygnału;
musi umożliwiać konfigurowanie routingu L3 oraz NAT-a;
musi być wyposażony w firewall typu statefull; umożliwiać filtrowanie IP;
musi umożliwiać konfigurację 802.1x, 802.11i, WPA, WPA2;
musi mieć możliwość dostępu poprzez usługi Dynamic DNS;
musi mieć możliwość uruchomienia serwera DHCP;
musi realizować usługi RADIUS;
musi posiadać zintegrowaną bramę VPN;
musi posiadać wbudowanego klienta tunelu L2TPv3, oraz IPsec;
musi realizować QoS – minimum WMM, 802.1p, Diffserv i TOS;
wbudowana widoczność i kontrola aplikacji w oparciu o DPI (Deep Packet Inspection);
musi umożliwiać wykorzystanie usług lokalizacyjnych do określenia położenia ludzi i zasobów, a także kontroli dostępu do sieci i aplikacji;
musi mieć możliwość uruchomienia usługi Captive Portal;
musi umożliwiać uruchomienie usługi hotspot;
musi posiadać wbudowany IDS oraz sensor WIPS;
musi posiadać certyfikat kompatybilności Wi-Fi Alliance.
Zamawiający wymaga, aby dostarczone punkty dostępowe były kompatybilne z posiadanym klastrem kontrolerów VX9000
Oprogramowanie Windows 2019 Server Standard MOLP – WIN2019STD
Oprogramowanie Licencja 9EM-00671 WinSvrSTDCore 2019 OLP 2Lic NL Gov CoreLic
Licencja Windows Server CAL 2019 Device MOLP – WIN2019CAL
Oprogramowanie Licencja R18-05785 WinSvrCAL 2019 OLP NL Gov DvcCAL
Licencja SCCM CAL – SCCMCAL
Oprogramowanie Licencja J5A-00148 SysCtrCnfgMgrCltML LicSAPk OLP NL Gov PerOSE
Licencja Corel Draw EDU – LICCOR
Oprogramowanie LCCDGS2020MLA1 CorelDRAW Graphics Suite 2020 Education License
Oprogramowanie Microsoft Office 2019 Professional MOLP – OFF2019PRO
Oprogramowanie Licencja 79P-05738 OfficeProPlus 2019 OLP NL Gov
Oprogramowanie Microsoft Office 2019 Standard MOLP – OFF2019STD
Oprogramowanie Licencja 021-10618 OfficeStd 2019 OLP NL Gov
Oprogramowanie Windows 10 Professional PL Upgrade – WIN10UPG
Oprogramowanie Licencja FQC-09543 WinPro 10 Upgrd OLP NL Gov
Oprogramowanie Windows 10 Professional PL BOX – WIN10BOX
Oprogramowanie Licencja HAV-00126 Microsoft Windows 10 Pro PL Box 32/64bit USB P2
Oprogramowanie Red Hat 2 CPU Self Support 3 years – RHEL1
Oprogramowanie Licencja na Red Hat Linux Enterprise Server, Self-support z trzyletnim dostępem do poprawek i aktualizacji
Licencja Airwatch – VMAWG
Oprogramowanie Rozwiązanie umożliwiające rozbudowę posiadanego przez Zamawiającego systemu do zarządzania urządzeniami mobilnymi o dodatkową licencję zawierającą poniższe funkcjonalności:
Zarządzanie flotą różnorodnych urządzeń mobilnych, konfigurowanie ich oraz stosowanie zabezpieczeń przy użyciu jednej, scentralizowanej konsoli administracyjnej,
Umożliwiające całkowite odseparowanie na zarządzanym urządzeniu mobilnym danych firmowych od danych osobistych,
Udostępniające użytkownikom końcowym możliwość łatwego wyszukiwania oraz instalowania aplikacji internetowych, mobilnych i komputerowych.
Licencja musi w cenie posiadać wsparcie producenta na 1 rok na 1 urządzenie.
Zestaw komputerowy podstawowy – PC1
Typ Komputer stacjonarny. W ofercie wymagane jest podanie modelu, symbolu oraz producenta
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych, aplikacji edukacyjnych, aplikacji obliczeniowych, aplikacji graficznych, dostępu do internetu oraz poczty elektronicznej
Procesor Min. 4-rdzeniowy, min 3.00GHz, o TDP na poziomie 35W, osiągający w zaoferowanej konfiguracji w teście PassMark CPU Mark wynik min. 7450 punktów. Należy dołączyć wydruk ze strony: http://www.cpubenchmark.net potwierdzający spełnienie wymogów SIWZ
Pamięć operacyjna 1 x 8GB 2666 MHz możliwość rozbudowy do min 64GB, minimum 1 slot wolny na dalszą rozbudowę
Parametry pamieci masowej Min. 256 GB M.2 PCIe NVMe SSD
Grafika Zintegrowana z płytą główną, ze wsparciem dla DirectX 12.1, OpenGL 4.5, Open CL 1.2 oraz dla rozdzielczości 3840x2160@60Hz osiągająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie 1540 punktów.
Należy dołączyć wydruk ze strony: http://www.videocardbenchmark.net potwierdzający spełnienie wymogów SIWZ
Wyposażenie multimedialne Karta dźwiękowa Realtek ALC3205 stereo zintegrowana z płytą główną; wbudowany głośnik 2W
Obudowa Obudowa typu Desktop Mini z możliwością pracy w pozycji pionowej i poziomej, o maksymalnej sumie wymiarów 387 mm posiadająca min.: min 1 wewnętrzną półkę dla 1 szt dysku 2,5”. Zaprojektowana i wykonana przez producenta komputera opatrzona trwałym logo producenta, metalowa. Obudowa musi umożliwiać serwisowanie komputera bez użycia narzędzi (m.in.: wymiana pamięci RAM) oraz dawać możliwość instalacji dysku twardego M.2 PCIe. Otwarcie obudowy zabezpieczone śrubą serwisową, którą można odkręcić bez użycia narzędzi.
Z przodu obudowy wymagany jest wbudowany fabrycznie wizualny system diagnostyczny, służący do sygnalizowania i diagnozowania problemów z komputerem i jego komponentami, który musi sygnalizować co najmniej:
awarie procesora
awarie BIOS
uszkodzenie kontrolera Video
uszkodzenie pamięci RAM
uszkodzenie zasilania
przegrzanie procesora
Obudowa musi umożliwiać zastosowanie zabezpieczenia fizycznego w postaci linki metalowej (złącze blokady typu Kensingtona) oraz kłódki (oczko na kłódkę)
Zasilacz zewnętrzny o mocy max 65W i sprawności min 89% dla 100% użycia
Zgodność z systemami operacyjnymi i standardami Oferowane modele komputerów muszą posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę oferowanych modeli komputerów z oferowanym systemem operacyjnym (załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL)
BIOS Możliwość odczytania z BIOS:
1. Wersji BIOS wraz z datą wydania wersji
2. Modelu procesora, prędkości procesora, wielkość pamięci cache L1/L2/L3
3. Informacji o ilości pamięci RAM wraz z informacją o jej prędkości, pojemności i obsadzeniu na poszczególnych slotach
4. Informacji o dysku twardym: model, pojemność,
5. Informacji o MAC adresie karty sieciowej
6. Zaimplementowany w BIOS podstawowy system diagnostyczny umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych. Minimalne funkcjonalności systemu diagnostycznego:
- test procesora
- test pamięci RAM
- test dysku twardego
- test płyty głównej
Możliwość wyłączenia/włączenia: zintegrowanej karty sieciowej, kontrolera audio, serial portu, portów USB (przód, tył), funkcjonalności ładowania zewnętrznych urządzeń przez port USB, slotu SATA, wewnętrznego głośnika, funkcji TurboBoost, wirtualizacji z poziomu BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z dysku twardego, zewnętrznych urządzeń oraz sieci bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Możliwość bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych - ustawienia hasła na poziomie administratora.
BIOS musi posiadać funkcję update BIOS z opcją automatycznego update BIOS przez sieć włączaną na poziomie BIOS przez użytkownika bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Bezpieczeństwo 1. BIOS musi posiadać możliwość
- skonfigurowania hasła „Power On” oraz ustawienia hasła dostępu do BIOSu (administratora) w sposób gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS,
- blokady/wyłączenia portów USB, COM, karty sieciowej, modułu WiFi, karty audio;
- kontroli sekwencji boot-ącej;
- startu systemu z urządzenia USB
- funkcja blokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń
2. Komputer musi posiadać zintegrowany w płycie głównej aktywny układ zgodny ze standardem Trusted Platform Module (TPM v2.0);
3. Możliwość zapięcia linki typu Kensington i kłódki do dedykowanego oczka w obudowie komputera
4. Zaimplementowany w BIOS mechanizm zakładania hasła dla dysków twardych zainstalowanych w komputerze w tym również dla dysków SSD NVMe
5. Zaimplementowany w BIOS mechanizm trwałego kasowania danych z dysków twardych zainstalowanych w komputerze w tym również dysków SSD NVMe
6. Czujnik otwarcia
7. Zaimplementowany w BIOS system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika w języku polskim, umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. Minimalne funkcjonalności systemu diagnostycznego:
- informacje o systemie, min.:
1. Procesor: typ procesora, jego obecna prędkość
2. Pamięć RAM: rozmiar pamięci RAM, osadzenie na poszczególnych slotach, szybkość pamięci, nr seryjny, typ pamięci, nr części, nazwa producenta
3. Dysk twardy: model, wersja firmware, nr seryjny, procentowe zużycie dysku
4. Napęd optyczny: model, wersja firmware, nr seryjny
5. Data wydania i wersja BIOS
6. Nr seryjny komputera
- możliwość przeprowadzenia szybkiego oraz szczegółowego testu kontrolującego komponenty komputera
- możliwość przeprowadzenia testów poszczególnych komponentów a w szczególności: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty dźwiękowej, klawiatury, myszy, sieci, napędu optycznego, płyty głównej, portów USB, karty graficznej
- rejestr przeprowadzonych testów zawierający min.: datę testu, wynik, identyfikator awarii
Zarządzanie Wbudowana w płytę główną technologia umożliwiająca zdalną aktualizację ustawień BIOS, bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych.
Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO 9001 dla producenta sprzętu (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu)
Deklaracja zgodności CE (załączyć)
Komputer musi spełniać wymogi normy Energy Star 8.0
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Komputer musi spełniać wymogi normy EPEAT 2019 na poziomie min GOLD dla Polski
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.epeat.net – wymaga się wydruku ze strony internetowej
Komputer musi spełniać wymogi TCO Certified Desktops 8
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu https://tcocertified.com/ – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Ergonomia Maksymalnie 19 dB z pozycji operatora w trybie IDLE, pomiar zgodny z normą ISO 9296 / ISO 7779; wymaga się dostarczenia odpowiedniego certyfikatu lub deklaracji producenta/do zweryfikowania w ogólnodostępnej dokumentacji producenta komputera
Warunki gwarancji Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2000 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera – wymagane dokumenty potwierdzające.
Oświadczenie producenta komputera, że w przypadku niewywiązywania się
z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem.
Wsparcie techniczne producenta Ogólnopolska, telefoniczna infolinia/linia techniczna producenta komputera (ogólnopolski numer – w ofercie należy podać numer telefonu) dostępna w czasie obowiązywania gwarancji na sprzęt i umożliwiająca po podaniu numeru seryjnego urządzenia:
- weryfikację konfiguracji fabrycznej wraz z wersją fabrycznie dostarczonego oprogramowania (system operacyjny, szczegółowa konfiguracja sprzętowa - CPU, HDD, pamięć)
- czasu obowiązywania i typ udzielonej gwarancji
Możliwość aktualizacji i pobrania sterowników do oferowanego modelu komputera w najnowszych certyfikowanych wersjach przy użyciu dedykowanego darmowego oprogramowania producenta lub bezpośrednio z sieci Internet za pośrednictwem strony www producenta komputera po podaniu numeru seryjnego komputera lub modelu komputera
Możliwość weryfikacji czasu obowiązywania i reżimu gwarancji bezpośrednio z sieci Internet za pośrednictwem strony www producenta komputera
Wymagania dodatkowe Zainstalowany system operacyjny Windows 10 Professional 64bit PL nie wymagający aktywacji za pomocą telefonu lub Internetu w firmie Microsoft lub system równoważny – przez równoważność rozumie się pełną funkcjonalność jaką oferuje wymagany w SIWZ system operacyjny
Wbudowane porty i złącza:
- porty wideo: min. 1 szt HDMI 1.4 i 1 szt Display Port 1.4 z Dual-Mode (DP++)
- min. 7 szt USB w tym:
3 porty USB z przodu:
- 1 szt UCB 3.2 Gen 2 typ-C z ładowaniem zewnętrznych urządzeń do 5V/3A,
- 1 szt USB 3.2 Gen 1 typ-A z ładowaniem zewnętrznych urządzeń do 5V/1.5A,
- 1 szt USB 3.2 Gen 2 typ-A
4 porty USB typ-A z tyłu obudowy
- port sieciowy RJ-45,
- porty audio: z przodu obudowy port audio COMBO
Wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy komputera) portów USB nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek itp..
Karta sieciowa 10/100/1000 Ethernet RJ 45 (zintegrowana) z obsługą PXE, WoL
Płyta główna z chipsetem min Q470, wyposażona w:
- 2 złącza DIMM z obsługą do 64GB pamięci RAM 2666MHz DDR4
- 1 złącze M.2 PCIe x1 dla modułu WiFi
- 1 złącze M.2 PCIe x1 dla dysku SSD
- 1 złącze SATA dla dysku 2,5”
Klawiatura USB w układzie polski programisty z wbudowanym czytnikiem SmartCard zgodnym z posiadanymi przez Zamawiającego kartami Oberthur Cosmo
Mysz optyczna USB z min dwoma klawiszami oraz rolką (scroll)
Linka zabezpieczająca o poniższych parametrach:
- zabezpieczenie sprzętu na klucz,
- zabezpieczenie dwóch urządzeń jednocześnie (notebook, płaski monitor, projektor LCD, stacja dokująca, CPU) poprzez włożenie zamków do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- regulowana odległość pomiędzy zamkami,
- możliwość swobodnego ustawiania zamka w różnych kierunkach,
- co najmniej 2200 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
- korpus zamka mały umożliwiający pracę przy notebookach typu slim,
- opatentowany system zamykania T-bar ujawniający próby manipulacji,
Patchcord UTP kat.6 o długości nie mniejszej niż 3,1 m ze świetlną identyfikacją połączeń współpracującą z PatchLight
Możliwość zainstalowania filtra przeciwpyłowego – rozwiązanie producenta.
Zestaw komputerowy AIO – PC2
Typ Komputer stacjonarny typu All in One. W ofercie wymagane jest podanie modelu, symbolu oraz producenta
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych, aplikacji edukacyjnych, aplikacji obliczeniowych, aplikacji graficznych, dostępu do internetu oraz poczty elektronicznej
Procesor Min. 4-rdzeniowy, min 3. 0GHz, osiągający w zaoferowanej konfiguracji w teście PassMark CPU Mark wynik min. 7 450 punktów. Dołączyć wydruk ze strony: http://www.cpubenchmark.net potwierdzający spełnienie wymogów SIWZ
Pamięć operacyjna 1 x 8GB 2666 MHz DDR4 możliwość rozbudowy do min 64GB, minimum jeden slot wolny na dalszą rozbudowę
Parametry pamieci masowej Min. 256 GB M.2 PCIe NVMe
Grafika Zintegrowana z procesorem, ze wsparciem dla DirectX 12, OpenGL 4.5 oraz dla rozdzielczości 4096x2160@60Hz osiągająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie 1540 punktów.
Należy dołączyć wydruk ze strony: http://www.videocardbenchmark.net potwierdzający spełnienie wymogów SIWZ
Wyposażenie multimedialne karta dźwiękowa zintegrowana z płytą główną; wbudowane dwa głośniki stereo o mocy 2W na kanał.
Obudowa Obudowa typu All in One – zintegrowany komputer w obudowie wraz z monitorem z matrycą IPS min 23,8” o parametrach:
- rozdzielczośc min 1920 x 1080 @ 60 Hz
- kontrast typowy min 1000:1,
- plamka max 0,275
- typowa jasność min 250 cd/m2, matryca matowa bez dotyku
- kąty widzenia pion/poziom: min 178/178 stopni
- kąty pochylenia w pionie min -5/+20 stopni
Dodatkowo dla standu Adjustable Height:
- regulacja wysokości do 130 mm
- Swivel +/- 45 stopni
Waga max 5.90 kg bez standu
Waga max 6,60 kg ze standem Cantilever
Waga max 7.80 kg ze standem Adjustable Height
Wymiary bez standu: 54 x 5,1 x 36 cm
Posiadająca min. 1 wewnętrzną półkę 2,5” umożliwiającą zamontowanie dysku 2,5” (HDD/SSD/SED). Zaprojektowana i wykonana przez producenta komputera opatrzona trwałym logo producenta.
Wymagany jest wbudowany fabrycznie dźwiękowo-wizualny system diagnostyczny, służący do sygnalizowania i diagnozowania problemów z komputerem i jego komponentami, który musi sygnalizować co najmniej:
awarie procesora
uszkodzenie kontrolera Video
uszkodzenie pamięci RAM
Obudowa musi umożliwiać zastosowanie zabezpieczenia fizycznego w postaci linki metalowej (złącze blokady Kensingtona)
Zasilacz zewnętrzny o mocy max 120W o sprawności min 89%
Komputer musi być wyposażony w menu ekranowe z poziomu którego użytkownik może ustawić jasność, kontrast oraz włączyć technologie obniżającą poziom niebieskiego światła (tzw Low Blue Light) oraz tryb nocny (tzw Night Light).
Zgodność z systemami operacyjnymi i standardami Oferowane modele komputerów muszą posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę oferowanych modeli komputerów z wymaganym systemem operacyjnym (załączyć wydruk ze strony Microsoft WHCL)
BIOS Możliwość odczytania z BIOS:
1. Wersji BIOS wraz z datą wydania wersji
2. Modelu procesora, prędkości procesora, wielkość pamięci cache L1/L2/L3
3. Informacji o ilości pamięci RAM wraz z informacją o jej prędkości, pojemności i obsadzeniu na poszczególnych slotach
4. Informacji o dysku twardym: model, pojemność,
5. Informacji o napędzie optycznym: model,
6. Informacji o MAC adresie karty sieciowej
Możliwość wyłączenia/włączenia: zintegrowanej karty sieciowej, kontrolera audio, serial portu, portów USB (bok, tył), funkcjonalności ładowania zewnętrznych urzadzeń przez port USB, poszczególnych slotów SATA, czytnika kart SD, audio, funkcji TurboBoost, wirtualizacji z poziomu BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z dysku twardego, zewnętrznych urządzeń oraz sieci bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Możliwość bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych - ustawienia hasła na poziomie administratora.
BIOS musi posiadać funkcję update BIOS z opcją automatycznego update BIOS przez sieć włączaną na poziomie BIOS przez użytkownika bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Diagnostyka uruchamiana z BIOS działająca bez obecności systemu operacyjnego czy dysku twardego umożliwiająca na przeprowadzenie testów diagnostycznych w tym m.in.:
- test procesora
- test dysku twardego
- test pamięci RAM
- test płyty głównej
Bezpieczeństwo 1. BIOS musi posiadać możliwość
- skonfigurowania hasła „Power On” oraz ustawienia hasła dostępu do BIOSu (administratora) w sposób gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS,
- możliwość ustawienia hasła na dysku (drive lock)
- blokady/wyłączenia portów USB, COM, karty sieciowej, karty audio;
- kontroli sekwencji boot-ącej;
- startu systemu z urządzenia USB
- funkcja blokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń
2. Komputer musi posiadać zintegrowany w płycie głównej aktywny układ zgodny ze standardem Trusted Platform Module (TPM v 2.0);
3. Możliwość zapięcia linki typu Kensington i kłódki do dedykowanego oczka w obudowie komputera
4. Czujnik otwarcia obudowy zintegrowany trwale z płytą główną i zarządzany z poziomu BIOS w zakresie min włączyć/wyłączyć.
5. Zaimplementowany w BIOS system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika w języku polskim, umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. Minimalne funcjonalności systemu diagnostycznego:
- informacje o systemie, min.:
1. Procesor: typ procesora, jego obecną prędkość
2. Pamięć RAM: rozmiar pamięci RAM, osadzenie na poszczególnych slotach, szybkość pamieci, nr seryjny, typ pamieci, nr częsci, nazwa producenta
3. Dysk twardy: model, wersja firmware, nr seryjny, procentowe zużycie dysku
4. Napęd optyczny: model, wersja firmware, nr seryjny
5. Data wydania i wersja BIOS
6. Nr seryjny komputera
- możliwość przeprowadzenia szybkiego oraz szczegółowego testu kontrolującego komponenty komputera
- możliwość przeprowadzenia testów poszczególnych komponentów a w szczególności: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty dźwiekowej, klawiatury, myszy, sieci, napędu optycznego, płyty głównej, portów USB, karty graficznej
- rejestr przeprowadzonych testów zawierający min.: datę testu, wynik, identyfikator awarii
Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO 9001 dla producenta sprzętu (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu)
Deklaracja zgodności CE (załączyć)
Komputer musi spełniać wymogi normy Energy Star
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Komputer musi spełniać wymogi normy EPEAT 2019 na poziomie min SILVER dla Polski
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.epeat.net – wymaga się wydruku ze strony internetowej
- Komputer musi spełniać wymogi dla TCO 8.0 i TCO Edge – dopuszcza się wydruk ze strony https://tcocertified.com/
- Certyfikat TUV Low Blue Light – oświadczenie producenta
Ergonomia Maksymalnie 22 dB z pozycji operatora w trybie IDLE, pomiar zgodny z normą ISO 9296 / ISO 7779; wymaga się dostarczenia odpowiedniego certyfikatu lub deklaracji producenta
Warunki gwarancji Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2000 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera.
Oświadczenie producenta komputera, że w przypadku niewywiązywania się
z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem.
Wsparcie techniczne producenta Ogólnopolska, telefoniczna infolinia/linia techniczna producenta komputera (ogólnopolski numer – w ofercie należy podać numer telefonu) dostępna w czasie obowiązywania gwarancji na sprzęt i umożliwiająca po podaniu numeru seryjnego urządzenia:
- weryfikację konfiguracji fabrycznej wraz z wersją fabrycznie dostarczonego oprogramowania (system operacyjny, szczegółowa konfiguracja sprzętowa - CPU, HDD, pamięć)
- czasu obowiązywania i typ udzielonej gwarancji
Możliwość aktualizacji i pobrania sterowników do oferowanego modelu komputera w najnowszych certyfikowanych wersjach przy użyciu dedykowanego darmowego oprogramowania producenta lub bezpośrednio z sieci Internet za pośrednictwem strony www producenta komputera po podaniu numeru seryjnego komputera lub modelu komputera
Możliwość weryfikacji czasu obowiązywania i reżimu gwarancji bezpośrednio z sieci Internet za pośrednictwem strony www producenta komputera
Wymagania dodatkowe Zainstalowany system operacyjny Windows 10 Professional 64bit PL, niewymagający aktywacji za pomocą telefonu w firmie Microsoft lub system równoważny – przez równoważność rozumie się pełną funkcjonalność, jaką oferuje wymagany w SIWZ system operacyjny
Wbudowane porty i złącza:
- porty wideo: min. 1 szt DisplayPort 1.4 (DP++), HDMI-in 1.4
- min. 6 x USB w tym min: 1 szt USB 3.2 Gen 2 Typ-C o przepustowości do 10 Gbps z boku obudowy, 1 szt USB 3.2 Gen 2 Typ-A o przepustowości do 10 Gbps z boku obudowy, 4 szt USB 3.2 Gen 1 Typ-A o przepustowości do 5Gbps z tyłu obudowy,
- port sieciowy RJ-45
- port audio COMBO
- chroniąca przed wizualnym hackingiem chowana w obrysie komputera kamera internetowa 1 MP HD RGB webcam z dwoma mikrofonami i diodą doświetlającą; max rozdzielczość 1280 x 720
Wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy komputera) portów USB nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek, adapterów itp.
Karta sieciowa 10/100/1000 Ethernet RJ 45 (zintegrowana) z obsługą PXE, WoL
Płyta główna z chipsetem min Q470, wyposażona w:
- 2 złącza SODIMM z obsługą do 64GB pamięci RAM 2666 MHz DDR4
- 1 złącze M.2 PCIe x1 dla WLAN
- 1 złącze M.2 PCIe x4 dla dysku SSD
- 1 złącze SATA dla dysku 2,5”
Klawiatura USB w układzie polski programisty wyposażona w czytnik kart SmartCard zgodny z posiadanymi przez Zamawiającego kartami Oberthur Cosmo
Mysz optyczna USB z min dwoma klawiszami oraz rolką (scroll)
Linka zabezpieczająca o poniższych parametrach:
- zabezpieczenie sprzętu na klucz,
- zabezpieczenie dwóch urządzeń jednocześnie (notebook, płaski monitor, projektor LCD, stacja dokująca, CPU) poprzez włożenie zamków do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- regulowana odległość pomiędzy zamkami,
- możliwość swobodnego ustawiania zamka w różnych kierunkach,
- co najmniej 2200 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
- korpus zamka mały umożliwiający pracę przy notebookach typu slim,
- opatentowany system zamykania T-bar ujawniający próby manipulacji,
Patchcord UTP kat.6 o długości nie mniejszej niż 3,1 m ze świetlną identyfikacją połączeń współpracującą z PatchLight
Zestaw komputerowy serwisowy – PC3
Nazwa komponentu Wymagane minimalne parametry techniczne komputerów
Typ Komputer stacjonarny – wydajna stacja graficzna. W ofercie wymagane jest podanie modelu, symbolu oraz producenta
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany jako profesjonalna stacja robocza m.in. dla potrzeb aplikacji biurowych, aplikacji edukacyjnych, aplikacji obliczeniowych, aplikacji graficznych, dostępu do Internetu oraz poczty elektronicznej
Procesor Min. 6-rdzeniowy, min 2.90GHz, osiągający w teście PassMark CPU Mark wynik min. 12700 punktów. Dołączyć wydruk ze strony: http://www.cpubenchmark.net potwierdzający spełnienie wymogów SIWZ.
Pamięć operacyjna 16GB (DDR4 SDRAM 3200MHz) z funkcją non-ECC Registered - możliwość rozbudowy do 128GB, min cztery gniazda pamięci.
Parametry pamięci masowej Min. Z Turbo Drive 1TB PCIe SSD, możliwość instalacji dodatkowych dysków: 3,5”, SSD oraz M.2 (PCIe Gen 3 x4)
Grafika Zintegrowana z płytą główną, ze wsparciem dla DirectX 12, OpenGL 4.5, umożliwająca wyświetlanie obrazu o rozdzielczości do 4096 x 2304@60Hz osięgająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie 1550 punktów.
Dołączyć wydruk ze strony: http://www.videocardbenchmark.net potwierdzający spełnienie wymogów SIWZ
Wyposażenie multimedialne Zintegrowana z płytą główną, zgodna z High Definition (HD) Audio
Obudowa Obudowa typu Tower o maksymalnej sumie wymiarów 91 cm. Zaprojektowana i wykonana przez producenta komputera opatrzona trwałym logo producenta, metalowa, umożliwiająca pracę w pionie jak i w poziomie wyposażona w półki zewnętrzne: 2 szt. 5,25” oraz 2 szt. półek wewnętrznych 3,5” i 1 szt. półki wewnętrznej 2,5” dla dysku SSD.
Obudowa musi posiadać możliwość montażu czujnika otwarcia obudowy. Możliwość montażu w półce RACK 5U.
Z przodu obudowy wymagany jest wbudowany fabrycznie wizualny system diagnostyczny, służący do sygnalizowania i diagnozowania problemów z komputerem i jego komponentami, który musi sygnalizować co najmniej:
awarie procesora
uszkodzenie kontrolera Video
uszkodzenie pamięci RAM
uszkodzenie zasilacza
Obudowa musi umożliwiać zastosowanie zabezpieczenia fizycznego w postaci linki metalowej (złącze blokady Kensingtona) oraz kłódki (oczko na kłódkę)
Zasilacz o mocy min 350W z aktywnym PFC i sprawności min 92%
Zgodność z systemami operacyjnymi i standardami Oferowane modele komputerów muszą posiadać certyfikat Microsoft, potwierdzający poprawną współpracę oferowanych modeli komputerów z systemem operacyjnym Windows (załączyć oświadczenie producenta komputera)
BIOS Możliwość odczytania z BIOS:
1. Wersji BIOS wraz z datą wydania wersji
2. Modelu procesora, prędkości procesora, wielkość pamięci cache L1/L2/L3
3. Informacji o ilości pamięci RAM wraz z informacją o jej prędkości, pojemności i obsadzeniu na poszczególnych slotach
4. Informacji o dysku twardym: model, pojemność,
5. Informacji o MAC adresie karty sieciowej
6. Zaimplementowany w BIOS podstawowy system diagnostyczny umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych. Minimalne funkcjonalności systemu diagnostycznego:
- test procesora
- test pamięci RAM
- test dysku twardego
- test płyty głównej
Możliwość wyłączenia/włączenia: zintegrowanej karty sieciowej, kontrolera audio, selektywnego portów USB, funkcjonalności ładowania zewnętrznych urządzeń przez port USB, poszczególnych slotów M.2, czytnika kart SD, wewnętrznego głośnika, funkcji TurboBoost, wirtualizacji z poziomu BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z dysku twardego, zewnętrznych urządzeń oraz sieci bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Możliwość bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych - ustawienia hasła na poziomie administratora.
BIOS musi posiadać funkcję update BIOS z opcją automatycznego update BIOS przez sieć włączaną na poziomie BIOS przez użytkownika bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Bezpieczeństwo 1. BIOS musi posiadać możliwość
- skonfigurowania hasła „Power On” oraz ustawienia hasła dostępu do BIOSu (administratora) w sposób gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS,
- możliwość ustawienia hasła na dysku (drive lock)
- blokady/wyłączenia portów USB, karty sieciowej, karty audio;
- kontroli sekwencji boot-ącej;
- startu systemu z urządzenia USB
- funkcja blokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń
- funkcja przechowywania kopii partycji rozruchowej dysku (MBR/GPT) i automatycznego jej przywrócenia w przypadku jej uszkodzenia w wyniku działania szkodliwego oprogramowania (wirusa)
- włączenia/wyłączenia RAID
2. Komputer musi posiadać zintegrowany w płycie głównej aktywny układ zgodny ze standardem Trusted Platform Module (TPM v2.0);
3. Możliwość zapięcia linki typu Kensington i kłódki do dedykowanego oczka w obudowie komputera
4. Zaimplementowany w BIOS mechanizm zakładania hasła dla dysków twardych zainstalowanych w komputerze w tym również dla dysków SSD NVMe
5. Zaimplementowany w BIOS mechanizm trwałego kasowania danych z dysków twardych zainstalowanych w komputerze w tym również dysków SSD NVMe
6. Czujnik otwarcia obudowy
7. Zaimplementowany w BIOS system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika w języku polskim, umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. Minimalne funkcjonalności systemu diagnostycznego:
- informacje o systemie, min.:
1. Procesor: typ procesora, jego obecna prędkość
2. Pamięć RAM: rozmiar pamięci RAM, osadzenie na poszczególnych slotach, szybkość pamięci, nr seryjny, typ pamięci, nr części, nazwa producenta
3. Dysk twardy: model, wersja firmware, nr seryjny, procentowe zużycie dysku
4. Napęd optyczny: model, wersja firmware, nr seryjny
5. Data wydania i wersja BIOS
6. Nr seryjny komputera
- możliwość przeprowadzenia szybkiego oraz szczegółowego testu kontrolującego komponenty komputera
- możliwość przeprowadzenia testów poszczególnych komponentów a w szczególności: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty dźwiękowej, klawiatury, myszy, sieci, napędu optycznego, płyty głównej, portów USB, karty graficznej
- rejestr przeprowadzonych testów zawierający min.: datę testu, wynik, identyfikator awarii
Komputer musi być wyposażony w zintegrowany z płytą główną szyfrowany kontroler fizycznie odizolowany, odpowiedzialny za weryfikację i ochronę BIOS oraz jego samoczynną naprawę w przypadku nieautoryzowanego jego nadpisania lub uszkodzenia.
Komputer musi być wyposażony w BIOS posiadający mechanizm samokontroli i samoczynnej autonaprawy, działający automatycznie przy każdym uruchomieniu komputera, który sprawdza integralność i autentyczność uruchamianego podsystemu BIOS oraz musi chronić Master Boot Record (MBR) oraz GUID Partition Table (GPT) przed uszkodzeniem lub usunięciem. Weryfikacja poprawności BIOS musi się odbywać z wykorzystaniem zintegrowanego z płytą główną szyfrowanego kontrolera fizycznie odizolowanego o którym mowa w wyżej.
Zarządzanie Wbudowana w płytę główną technologia zarządzania i monitorowania komputerem na poziomie sprzętowym działająca niezależnie od stanu czy obecności systemu operacyjnego oraz stanu włączenia komputera podczas pracy na zasilaczu sieciowym AC, posiadająca sprzętowe wsparcie technologii wirtualizacji, wbudowany sprzętowy firewall, zarządzany i konfigurowany z serwera zarządzania oraz niedostępny dla lokalnego systemu OS i lokalnych aplikacji, a także umożliwiająca:
- monitorowanie konfiguracji komponentów komputera - CPU, pamięć, HDD, wersje BIOS płyty głównej;
- zdalną konfigurację ustawień BIOS;
- zdalne przejęcie konsoli tekstowej systemu, przekierowanie procesu ładowania systemu operacyjnego z wirtualnego CD ROM lub FDD
z serwera zarządzającego;
- zapis i przechowywanie dodatkowych informacji o wersji zainstalowanego oprogramowania i zdalny odczyt tych informacji (wersja, zainstalowane uaktualnienia, sygnatury wirusów, itp.) z wbudowanej pamięci nieulotnej;
- technologia zarządzania i monitorowania komputerem na poziomie sprzętowym powinna być zgodna z otwartymi standardami DMTF WS-MAN 1.0.0 (http://www.dmtf.org/standards/wsman) oraz DASH 1.0.0 (http://www.dmtf.org/standards/mgmt/dash/);
- nawiązywanie przez sprzętowy mechanizm zarządzania zdalnego szyfrowanego protokołem SSL/TLS połączenia z predefiniowanym serwerem zarządzającym, w definiowanych odstępach czasu, w przypadku wystąpienia predefiniowanego zdarzenia lub błędu systemowego
(tzw. platform event) oraz na żądanie użytkownika z poziomu BIOS;
- wbudowany sprzętowo log operacji zdalnego zarządzania, możliwy do kasowania tylko przez upoważnionego użytkownika systemu sprzętowego zarządzania zdalnego.
Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO 9001 dla producenta sprzętu (załączyć dokument potwierdzający spełnianie wymogu)
Deklaracja zgodności CE (załączyć)
Komputer musi spełniać wymogi normy Energy Star 8.0
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.energystar.gov – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Komputer musi spełniać wymogi normy TCO Desktop 8.0
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu https://tcocertified.com/product-finder/ – dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Komputer musi spełniać wymogi normy EPEAT na poziomie min GOLD dla Polski
Wymagany certyfikat lub wpis dotyczący oferowanego modelu komputera w internetowym katalogu http://www.epeat.net – wymaga się wydruku ze strony internetowej
Ergonomia Maksymalnie do19 dB (mamy od 14 dB do 19 dB w zależności od konfiguracji) w pozycji operatora w trybie IDLE, pomiar zgodny z normą ISO 9296 / ISO 7779; wymaga się dostarczenia odpowiedniego certyfikatu lub deklaracji producenta
Warunki gwarancji Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001: 2000 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera.
Oświadczenie producenta komputera, że w przypadku nie wywiązywania się
z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem.
Wsparcie techniczne producenta Ogólnopolska, telefoniczna infolinia/linia techniczna producenta komputera, (ogólnopolski numer – w ofercie należy podać numer telefonu) dostępna w czasie obowiązywania gwarancji na sprzęt i umożliwiająca po podaniu numeru seryjnego urządzenia:
- weryfikację konfiguracji fabrycznej wraz z wersją fabrycznie dostarczonego oprogramowania (system operacyjny, szczegółowa konfiguracja sprzętowa - CPU, HDD, pamięć)
- czasu obowiązywania i typ udzielonej gwarancji
Możliwość aktualizacji i pobrania sterowników do oferowanego modelu komputera w najnowszych certyfikowanych wersjach przy użyciu dedykowanego darmowego oprogramowania producenta lub bezpośrednio z sieci Internet za pośrednictwem strony www producenta komputera po podaniu numeru seryjnego komputera lub modelu komputera
Możliwość weryfikacji czasu obowiązywania i reżimu gwarancji bezpośrednio z sieci Internet za pośrednictwem strony www producenta komputera
Wymagania dodatkowe Zainstalowany system operacyjny Windows 10 Professional 64bit PL niewymagający aktywacji za pomocą telefonu w firmie Microsoft lub system równoważny – przez równoważność rozumie się pełną funkcjonalność, jaką oferuje wymagany w SIWZ system operacyjny
Wbudowane porty i złącza:
- min. 11 x USB w tym minimum:
z przodu obudowy: 2 porty typ-A USB 3.2 Gen 1, 2 porty typ-A USB 3.2 Gen 2 i min 1 port typ-C USB 3.3 Gen 2
z tyłu obudowy: 2 x Display Port 1.4, 2 porty typ-A USB 2.0, 2 porty typ-A USB 3.2 Gen 1 i 2 porty typ-A USB 3.2 Gen 2
- port sieciowy RJ-45,
- porty audio: z przodu obudowy gniazdo wejście mikrofonowe/wyjście słuchawek typu COMBO, z tyłu obudowy wejście liniowe i wyjście liniowe
Wymagana ilość i rozmieszczenie (na zewnątrz obudowy komputera) portów USB nie może być osiągnięta w wyniku stosowania konwerterów, przejściówek itp.
Karta sieciowa 10/100/1000 Ethernet RJ 45 (zintegrowana) z obsługą PXE, WoL, iAMT, vPro
Płyta główna z chipsetem min Intel® PCHW480, wyposażona w:
- 4 złącza DIMM z obsługą do 128GB pamięci RAM DDR4 3200 MHz
- sloty PCIe wyłącznie o pełnym profilu, m.in.:
1 x PCIe x16 Gen3 (elektrycznie złącze x16)
1 x PCIe x16 Gen3 (elektrycznie złącze x4)
2 x PCIe x4 Gen3 (elektrycznie złącze x1)
2 x M.2 (PCIe x4 Gen3) dla dysków SSD M.2
1 x M.2 Wlan (PCIe Gen3 x1+Intel CNVi)
- 4 złącza SATA 3.0
- kontroler dysków obsługującym konfiguracje RAID 0, 1
Klawiatura USB w układzie polski programisty wyposażona w czytnik kart SmartCard zgodny z posiadanymi przez Zamawiającego kartami Oberthur Cosmo
Mysz optyczna USB z min dwoma klawiszami oraz rolką (scroll)
Nagrywarka SATA DVD +/-RW x8 SuperMulti
Linka zabezpieczająca o poniższych parametrach:
- zabezpieczenie sprzętu na klucz,
- zabezpieczenie dwóch urządzeń jednocześnie (notebook, płaski monitor, projektor LCD, stacja dokująca, CPU) poprzez włożenie zamków do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- regulowana odległość pomiędzy zamkami,
- możliwość swobodnego ustawiania zamka w różnych kierunkach,
- co najmniej 2200 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
- korpus zamka mały umożliwiający pracę przy notebookach typu slim,
- opatentowany system zamykania T-bar ujawniający próby manipulacji,
Patchcord UTP kat.6 o długości nie mniejszej niż 3,1 m ze świetlną identyfikacją połączeń współpracującą z PatchLight
Drukarka czarno-biała – PRNBW1
Drukarka Technologia druku: laserowa
Rodzaj druku: monochromatyczny
Rozdzielczość: nie mniej niż 4800 x 600 dpi
Format wydruku: A4
Prędkość druku: nie mniej niż 38 stron A4/minutę
Czas wydruku pierwszej strony: nie więcej niż 6,5 sekund
Normatywny cykl pracy: nie mniej niż 80 000 stron A4 w miesiącu.
Pamięć RAM zainstalowana: nie mniej niż 256 MB
Procesor: nie mniej niż 1200 MHz
Interfejsy: USB 2.0, Ethernet 10/100/1000 Base-TX
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10; Apple macOS X 10.x
Gramatura papieru: minimalny zakres - 60 – 175 g/m2
Podajniki papieru: jeden podajnik uniwersalny na minimum 100 arkuszy, jeden podajnik w formie zamkniętej kasety na minimum 250 arkuszy A4, możliwość instalacji trzeciego podajnika na minimum 550 arkuszy A4.
Odbiornik papieru: nie mniej niż 150 arkuszy.
Materiały eksploatacyjne:
- dostarczone w komplecie w ramach oferowanej ceny jednostkowej - toner startowy na min. 3000 wydruków zgodnie z normą ISO/IEC 19752.
- drukarka powinna być w stanie obsługiwać standardowe tonery na min. 3000 i 10 000 wydruków zgodnie z normą ISO/IEC 19752.
Waga: nie więcej niż 11 kg
Wydruk dwustronny: Automatyczny
Poziom hałasu podczas drukowania - nie więcej niż 54 dB
Urządzenie musi być zgodne z normami:
- Certyfikat ISO 140001:2004 dla oferowanego sprzętu
- Być wykonane/wyprodukowane w systemie zapewnienia jakości ISO 9001
Drukarka czarno-biała o wysokiej wydajności – PRNBW2
Drukarka Technologia druku: Laserowa
Rodzaj druku: monochromatyczny
Rozdzielczość: nie mniej niż 1200 x 1200 dpi
Format wydruku: A4
Prędkość druku: nie mniej niż 55 stron A4 na minutę
Czas wydruku pierwszej strony: nie więcej niż 5 sekund
Obciążalność miesięczna: nie mniej niż 250 000 stron A4.
Pamięć RAM zainstalowana: nie mniej niż 512 MB
Emulacje: PCL 6, PCL 5e, PostScript3
Interfejsy: USB 2.0, Gigabit Ethernet 10/100/1000BaseT
Wyświetlacz: LCD wraz z klawiaturą alfanumeryczną
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10, macOS X 10.9 i wyższe
Podajniki papieru: 1 podajnik w formie zamkniętej kasety na minimum 500 arkuszy A4 60-120 g/m2, 1 podajnik wielofunkcyjny na minimum 100 arkuszy A4 60-220 g/m2.
Odbiornik papieru: nie niej niż 500 arkuszy A4
Wydruk dwustronny: Automatyczny
Gramatura papieru: minimalny zakres: 60 – 220 g/m2
Waga: nie większa niż 17 kg
Materiały eksploatacyjne:
- dostarczone w komplecie w ramach oferowanej ceny jednostkowej - toner startowy na min. 10 000 wydruków zgodnie z normą ISO/IEC 19752
- drukarka powinna być w stanie obsługiwać standardowy toner na min. 25 000 wydruków zgodnie z normą ISO/IEC 19752.
- bębny pozwalające na wydrukowanie min. 400 000 stron.
Materiały eksploatacyjne t.j. tonery i bębny muszą być nowe i nieużywane, pierwszej kategorii oraz wyprodukowane przez producenta oferowanych drukarek.
Wymiary (szer. x gł. x wys.): nie więcej niż 388 x 410 x 343 mm
Poziom hałasu podczas drukowania: nie więcej niż 56 dB
Pobór mocy podczas drukowania: nie więcej niż 675 W
Urządzenie musi być zgodne z :
- certyfikat ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004 dla oferowanego sprzętu.
- certyfikat CE oferowanego sprzętu.
Zamawiający wymaga aby producent oferowanego sprzętu lub jego autoryzowany przedstawiciel w Polsce, że w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem; Konieczność nie zachodzi w przypadku autoryzowanego przedstawiciela producenta.
Drukarka kolorowa o podstawowej wydajności – PRNK1
Drukarka Technologia druku: Laserowa
Rodzaj druku: Kolorowy
Rozdzielczość: nie mniej niż 600 x 600 dpi
Format wydruku: A4
Prędkość druku: min. 18 stron A4 na minutę w czerni; min. 4 strony A4 na minutę w kolorze,
Czas wydruku pierwszej strony: maksymalnie 13 sekund dla druku czarno-białego,
Normatywny cykl pracy: nie mniej niż 20 000 stron A4 w miesiącu.
Pamięć RAM zainstalowana: 64 MB
Interfejsy: USB 2.0, Ethernet 10/100Base-Tx, 802.11b/g/n
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10, macOS X v10.x
Podajniki papieru: podajnik na minimum 150 arkuszy A4 80 g/m2;
Odbiornik papieru: na min. 50 arkuszy A4 80 g/m2
Wydruk dwustronny: ręczny
Procesor: nie mniej niż 400 MHz
Obsługiwana gramatura: minimalny zakres - 60 – 220 g/m2
Waga: nie więcej niż 10,5 kg
Wymiary (szer. x gł. x wys.): nie więcej niż 382 x 309 x 212 mm
Pobór mocy podczas drukowania: maksymalnie 285 W
Drukarka kolorowa o średniej wydajności – PRNK2
Drukarka Technologia druku: Laserowa
Rodzaj druku: Kolorowy
Rozdzielczość: nie mniej niż 600 x 600 dpi
Format wydruku: A4
Prędkość druku: min. 27 stron A4 na minutę w czerni i w kolorze,
Czas wydruku pierwszej strony: maksymalnie 9,5 sekund dla druku czarno-białego,
Normatywny cykl pracy: nie mniej niż 50 000 stron A4 w miesiącu.
Pamięć zainstalowana: nie mniej niż 256 MB NAND Flash oraz 512 MB DRAM
Interfejsy: USB 2.0, Ethernet 10/100/1000Base-Tx,
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10
Podajniki papieru: 1 podajnik na minimum 250 arkuszy A4; opcjonalny podajnik na 550 arkuszy A4,
Odbiornik papieru: na min. 150 arkuszy A4
Materiały eksploatacyjne:
- dostarczone w komplecie w ramach oferowanej ceny jednostkowej - tonery startowe (czarny, błękitny, purpurowy, żółty) na min. 1200 wydruków zgodnie z normą ISO/IEC 19752.
- drukarka powinna być w stanie obsługiwać standardowe tonery na: min. 2100 i 6000 dla kolorowego oraz 2400 i 7500 dla czarnego, wydruków zgodnie z normą ISO/IEC 19752
Wydruk dwustronny: automatyczny
Procesor: nie mniej niż 1200 MHz
Wyświetlacz: dwuwierszowy, graficzny wyświetlacz LCD z podświetleniem
Obsługiwana gramatura: minimalny zakres - 60 – 163 g/m2
Waga: nie więcej niż 19 kg
Wymiary (szer. x gł. x wys.): nie więcej niż 412 x 469 x 295 mm
Pobór mocy podczas drukowania: maksymalnie 550 W
Drukarka kolorowa o wysokiej wydajności – PRNK3
Drukarka Technologia druku: Laserowa
Rodzaj druku: Kolorowy
Rozdzielczość: nie mniej niż 1200 x 1200 dpi
Format wydruku: A4
Prędkość druku: nie mniej niż 40 stron A4/minutę przy zachowaniu rozdzielczości 600x600 dpi
Obciążalność miesięczna: nie mniej niż 150 000 stron A4 w miesiącu.
Pamięć RAM zainstalowana: nie mniej niż 1 GB
Emulacje: PCL 6, PCL 5c, emulacja PostScript3
Interfejsy: USB 2.0, Gigabit Ethernet 10/100/1000
Podajniki papieru: 1 podajnik w formie zamkniętej kasety na minimum 500 arkuszy A4-A6; 1 podajnik wielofunkcyjny na minimum 100 arkuszy A4.
Odbiornik papieru: minimum 500 kartek
Wydruk dwustronny: automatyczny
Gramatura: 60-220 g/m2
Poziom głośności: maksymalnie 54 dB(A)
Wymiary maksymalne: (szer. x gł. x wys.): 400 x 550 x 480 mm
Waga: nie większa niż 32 kg
Procesor: min. 1 GHz
Technologia: rozdzielność bębna i tonera
Materiały eksploatacyjne jako wyposażenie standardowe drukarki (dostarczone w komplecie w ramach oferowanej ceny jednostkowej): toner startowy na min. 8000 wydruków czarnych zgodnie z normą ISO/IEC 19752 oraz tonery startowe na min. 6000 wydruków cyan, magenta i yellow zgodnie z normą ISO/IEC 19798; dodatkowo drukarka powinna obsługiwać tonery normalne o wydajności min. 17000 wydruków czarnych oraz min. 13000 wydruków kolorowych zgodnie z normą ISO/IEC 19798; bębny pozwalające na wydrukowanie min. 200 000 wydruków.
Urządzenie musi być zgodne z :
- certyfikat ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004 dla oferowanego sprzętu.
- certyfikat CE oferowanego sprzętu.
Zamawiający wymaga aby producent oferowanego sprzętu lub jego autoryzowany przedstawiciel w Polsce, że w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem; Konieczność nie zachodzi w przypadku autoryzowanego przedstawiciela producenta.
Drukarka kodów kreskowych – PRNKK
Drukarka Technologia druku: Termotransferowa
Rozdzielczość druku: co najmniej 200 dpi
Prędkość druku: 152 mm/s
Szerokość druku (max): 104 mm
Maksymalna długość druku: 991 mm
Szerokość nośników: od 15 mm do 118 mm
Interfejsy: USB, Ethernet
Pamięć Flash / SDRAM: 512 MB / 256 MB
Język programowania: EPL, ZPL
Temperatura pracy: od 4,4°C do 41°C
Temperatura składowania: od -40°C do 60°C
Dopuszczalna wilgotność robocza: od 10% do 95%, bez kondensacji
Drukowane kody kreskowe: 1D (Code 11, Code 39, Code 93, Code 128, ISBT-128, UPC-A, UPC-E, EAN-8, EAN-13, UPC i EAN z rozszerzeniami 2- lub 5-cyfrowymi, Plessey, Postnet, standardowy 2 z 5, przemysłowy 2 z 5, przeplatany 2 z 5, Logmars, MSI, Codabar, Planet Code), 2D (Codablock, PDF417, Code 49, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, MicroPDF, Aztec)
Wymiary maksymalne: 267 x 202 x 192 mm
Waga: do 2,4 kg
Dołączony kabel USB
Możliwość wykorzystania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych firmy Zebra będących w bieżącej eksploatacji Zamawiającego
Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe - UWBW1
Urządzenie wielofunkcyjne Urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające skanowanie, drukowanie, kopiowanie i faksowanie.
Technologia druku: laserowy
Prędkość drukowania i kopiowania (A4, w czerni, tryb normal): min 38 str./min
Rozdzielczość druku: rzeczywista (w czerni): min 1200 x 1200 dpi
Miesięczny cykl pracy (format A4): min 80 000 stron
Czas wydruku pierwszej strony (A4, w czerni) maksymalnie 6,5 s
Wydruk dwustronny: automatyczny
Pamięć RAM: co najmniej 512 MB
Prędkość procesora: co najmniej 1200 MHz
Skaner płaski, sieciowy, dwustronny jednoprzebiegowy o rozdzielczości optycznej do 1200dpi z automatycznym podajnikiem dokumentów (min. 50 arkuszy),
Możliwość skanowania dwustronnego w jednym przebiegu.
Interfejsy: Port Hi-Speed USB 2.0, Ethernet 10/100/1000BASE-T, port linii telefonicznej,
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10
Podajniki papieru: 1 podajnik na minimum 100 arkuszy A4 lub 10 kopert; 1 podajnik na minimum 250 arkuszy A4; opcjonalny podajnik na 550 arkuszy A4;
Odbiornik papieru: na min. 150 arkuszy A4
Obsługiwana gramatura: minimalny zakres - 60 – 200 g/m2 (w przynajmniej jednym z dwóch standardowych podajników)
Waga maksymalna: 12,6 kg
Poziom hałasu podczas drukowania: maksymalnie 53 dB
Zużycie energii: Maksymalnie 510 W (drukowanie/kopiowanie)
Urządzenie wielofunkcyjne czarno-białe – UWBW2
Urządzenie wielofunkcyjne Technologia druku: technologia laserowa
Funkcje standardowe: kopiarka, drukarka sieciowa, kolorowy skaner sieciowy, faks,
możliwość instalacji w urządzeniu dodatkowych aplikacji
Format oryginału: A4
Format kopii: A6-A4
Prędkość druku: min. 55 stron A4/min.
Obsługiwane rozdzielczości drukowania : 600x600 dpi, 1200x1200 dpi
Czas wydruku pierwszej strony: nie więcej niż 5 sek.
Czas nagrzewania: nie więcej niż 25 sek. od włączenia zasilania
Kopiowanie wielokrotne: 1- 999 kopii
Pamięć RAM: min. 1 GB z możliwością rozbudowy do min. 3 GB
Zoom: 25-400%
Panel operatora: wyposażony w kolorowy ekran dotykowy LCD, min. 7-calowy, opisy na panelu oraz komunikaty na ekranie w języku polskim, panel z regulowanym położeniem w min. 3 pozycjach. Integracja z aplikacjami zewnętrznymi poprzez ekran dotykowy urządzenia.
Dupleks: w standardzie
Podajnik dokumentów: automatyczny – dwustronny jednoprzebiegowy na min. 100 ark. 80 g/m2
Podajniki papieru: min. 1 kaseta na 500 ark. A5-A4, 60-120 g/m2; min. 1 taca uniwersalna na min. 100 ark. A6-A4, 60-220 g/m2
Odbiornik wydruków i kopii: taca odbiorcza na min. 500 ark. (80 g/m2)
Emulacje: PCL 6, PostScript 3
Interfejsy: USB 2.0, Ethernet 1000Base-T, USB dla pamięci przenośnej, dla karty pamięci typu SD/SDHC
Funkcja skanowania sieciowego: w standardzie, skanowanie pełno-kolorowe
Funkcje skanowania: skanowanie do e-mail, do FTP, do-SMB, TWAIN sieciowy i USB, WSD, do pamięci przenośnej USB
Rozdzielczość skanowania: 600 dpi
Prędkość skanowania jednostronnego: w trybie mono: min. 60 obrazów/min. (A4, 200 dpi), ; w trybie kolorowym: min. 40 obrazów/ min. (A4, 300 dpi)
Typy plików: PDF (kompresowany, szyfrowany, PDF/A), JPEG, TIFF, XPS
Funkcja faksu:
Standard Super G3
Prędkość modemu do 33,6 kpbs
Możliwość rozbudowy:
Min. 4 podajniki papieru o pojemności min. 500 arkuszy każdy, A5-A4, 80 g/m2
Dysk HDD lub SSD o pojemności min. 120 GB
Wbudowane w urządzenie skanowanie do plików docx i xlsx
Materiały eksploatacyjne jako wyposażenie standardowe (dostarczone w komplecie w ramach oferowanej ceny jednostkowej): tonery - właściwa ilość, która zapewni wydrukowanie minimum 10 000 stron A4 przy pokryciu strony zgodnie z normą ISO19752 oraz bębny – właściwa ilość, która zapewni wydrukowanie min. 500 000 stron A4
Urządzenie musi być zgodne z :
- certyfikat ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004 dla oferowanego sprzętu.
- certyfikat CE oferowanego sprzętu.
Zamawiający wymaga aby producent oferowanego sprzętu lub jego autoryzowany przedstawiciel w Polsce, że w przypadku nie wywiązywania się z obowiązków gwarancyjnych oferenta lub firmy serwisującej, przejmie na siebie wszelkie zobowiązania związane z serwisem; Konieczność nie zachodzi w przypadku autoryzowanego przedstawiciela producenta.
Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe duplex o podstawowej wydajności – UWK1
Urządzenie wielofunkcyjne Wymagane funkcje: drukowanie, kopiowanie, skanowanie, faksowanie, poczta elektroniczna
Technologia druku: technologia laserowa, kolorowa
Prędkość druku: min. 27/27 stron A4 czarno-białych/kolorowych na minutę.
Rozdzielczość drukowania: 600x600 dpi
Wydruk dwustronny: automatyczny
Czas pierwszego wydruku: kolor - maks. 11 sek., czarno-biały – maks. 9,5 sek.
Kopiowanie wielokrotne: 1- 999 kopii
Pamięć RAM: 512 MB pamięci NAND Flash, 512 MB pamięci DRAM
Zoom: 25-400%
Panel operatora wyposażony w dotykowy wyświetlacz LCD (opisy na panelu oraz komunikaty na wyświetlaczu w języku polskim)
Podajniki papieru: min. 1 podajnik na 250 ark. A4, 1 podajnik uniwersalny na 50 arkuszy, możliwość rozbudowy o dodatkowy podajniki papieru o pojemności min. 550 ark. formatu A4
Języki drukowania: HP PCL 6, HP PCL 5e, emulacja HP postscript level 3, PDF, URF, Native Office, PWG Raster
Interfejsy: 1 port Hi-Speed USB 2.0; 1 port sieciowy Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-TX, port RJ11, Wi-Fi 802.11b/g/n / 2.4 / 5 GHz
Skaner płaski, sieciowy, dwustronny jednoprzebiegowy o rozdzielczości optycznej do 1200dpi z automatycznym podajnikiem dokumentów (min. 50 arkuszy),
Typy plików: PDF, JPEG, TIFF
Funkcja faksu: wymagany wewnętrzny, zintegrowany faks analogowy zapewniający wysyłanie i odbiór dokumentów papierowych przy pomocy linii telefonicznej
Urządzenie wielofunkcyjne kolorowe duplex o podstawowej wydajności – UWK2
Urządzenie wielofunkcyjne Wymagane funkcje: Kopiarka, drukarka sieciowa, skaner sieciowy, faks
Technologia druku: technologia laserowa, kolorowa, czterobębnowa
Format oryginału: A4
Format kopii: A4-A6
Prędkość druku: min. 30/30 stron A4 czarno-białych/kolorowych na minutę.
Rozdzielczość drukowania: 600x600 dpi
Czas pierwszego wydruku: kolorowego - maks. 8 sek., czarno-białego – maks. 7 sek.
Czas nagrzewania - maks. 30 sek. od włączenia zasilania
Kopiowanie wielokrotne: 1- 999 kopii
Pamięć RAM: min. 1 GB (możliwość rozbudowy do min. 3 GB)
Zoom: 25-400%
Panel operatora wyposażony w kolorowy ekran dotykowy LCD (min. 7-calowy), opisy na panelu oraz komunikaty na ekranie w języku polskim, panel z regulowanym położeniem w min. 2 pozycjach.
Dupleks: w standardzie
Podajnik dokumentów automatyczny – dwustronny na min. 70 ark.
Podajniki papieru: min. 1 kaseta na 250 ark. A5-A4, 60-160 g/m2; min. 1 taca uniwersalna na 100 ark. A6-A4, 60-220 g/m2;
Funkcja druku sieciowego: w standardzie
Emulacje: PCL 6, PostScript 3, wydruk bezpośredni plików PDF i XPS
Interfejsy: USB 2.0, Ethernet 10/100/1000Base-T, USB dla pamięci przenośnej, gniazdo pamięci typu SD/SDHC®;
Funkcja skanowania sieciowego: w standardzie, skanowanie pełno-kolorowe
Funkcje skanowania: skanowanie do e-mail, do FTP, do-SMB, TWAIN (sieciowy i USB), WSD, do pamięci przenośnej USB
Rozdzielczość skanowania: 600 dpi
Prędkość skanowania - Mono: min. 60 str./min., kolor: min. 40 str. / min. (300 dpi/A4)
Typy plików: PDF, PDF/A, PDF zaszyfrowany, PDF skompresowany, PDF przeszukiwalny, JPEG, TIFF, XPS, MS Office (docx, xlsx, pptx)
Funkcja faksu: Wymagany wewnętrzny, zintegrowany faks analogowy zapewniający wysyłanie i odbiór dokumentów papierowych przy pomocy linii telefonicznej
Możliwość rozbudowy:
• Podajniki papieru o pojemności łącznej min. 1500 ark. formatu A4, 80 g/m2;
• Karta sieciowa Wireless LAN 802.11 b/g/n
• Interfejs Direct WiFi
• Twardy HDD lub SSD o pojemności min. 120 GB
• Zszywacz min. 1-pozycyjny
Materiały eksploatacyjne jako wyposażenie standardowe dostarczone w komplecie w ramach oferowanej ceny jednostkowej):
- Toner - właściwa ilość, która zapewni wydrukowanie minimum 2 000 stron kolorowych A4 (zgodnie z ISO19798)
- Bęben - właściwa ilość, która zapewni wydrukowanie minimum 200 000 stron kolorowych A4
Wymagana zgodność oferowanego sprzętu z:
- Certyfikat ISO 9001:2008 dla oferowanego sprzętu,
- Certyfikat ISO 14001:2004 dla oferowanego sprzętu.
Monitor LCD 21.5”– MON1
Monitor Monitor LCD wyprodukowany przez tego samego producenta co komputer PC1 i PC3 o następujących parametrach:
- rozmiar matrycy minimum 21,5”
- rozdzielczość: 1920x1080
- rodzaj matrycy: IPS z podświetlaniem LED
- częstotliwość odświeżania pionowego 48-75Hz
- jasność minimum 250 cd/m2
- kontrast minimum 1000:1, kontrast dynamiczny minimum 8 000 000:1
- czas reakcji matrycy maksymalnie 5ms (GtG)
- kąt widzenia pion/poziom: 178 stopni / 178 stopni
- spełniane normy: min. TCO 8.0
- pobór mocy maksymalnie 21W
- zasilacz wbudowany w monitor
- złącza: HDMI 1.4, DP 1.2, D-SUB
- zabezpieczenie Kensington Lock
- pivot
- pochylenie w zakresie nie mniejszym niż -5/+23 stopnie
- regulacja wysokości w zakresie nie mniejszym niż 100 mm
- złącze VESA 100x100 mm
- waga (samego monitora): do 2,1 kg
- w zestawie muszą być dostarczone kable: zasilający, HDMI i DP
Monitor LCD 24”– MON2
Monitor Monitor LCD wyprodukowany przez tego samego producenta co komputer PC1 i PC3 o następujących parametrach:
- rozmiar matrycy minimum 23.8”
- rozdzielczość 1920x1080
- rodzaj matrycy: IPS z podświetlaniem LED
- częstotliwość odświeżania pionowego 48-75Hz
- jasność minimum 250 cd/m2
- kontrast minimum 1000:1; kontrast dynamiczny minimum 8 000 000:1
- czas reakcji matrycy maksymalnie 5ms (GtG)
- kąt widzenia pion/poziom: 178 stopni / 178 stopni
- wbudowane głośniki o mocy nie mniejszej niż 2W/kanał,
- spełniane normy: min. TCO 8.0, ENERGY STAR 8
- pobór mocy maksymalnie 24 W,
- pobór mocy w trybie „Sleep” – maksymalnie 0,18 W,
- zasilacz wbudowany w monitor,
- złącza: HDMI 1.4, DP 1.2, D-SUB, 3.5mm stereo jack
- zabezpieczenie Kensington Lock,
- pivot
- pochylenie w zakresie nie mniejszym niż -5/+23 stopnie
- regulacja wysokości w zakresie nie mniejszym niż 100 mm
- waga (samego monitora): do 2,6 kg,
- w zestawie muszą być dostarczone kable: zasilający, HDMI, DP i audio
Monitor LCD 27”– MON3
Monitor Monitor LCD o następujących parametrach:
- rozmiar matrycy minimum 27”,
- rozdzielczość 3840x2160 przy 60 Hz,
- rodzaj matrycy: IPS z podświetleniem LED i powłoką antyrefleksyjną o twardości min 3H,
- obsługa kolorów 1,07 miliarda kolorów,
- pokrycie przestrzeni barw sRGB: 99%,
- jasność minimum 350 cd/m2,
- kontrast minimum 1300:1
- czas reakcji matrycy maksymalnie 5 ms w trybie szybkim,
- kąt widzenia pion/poziom: 178 stopni / 178 stopni.
- spełniane normy: min. EPEAT GOLD, TCO 8.0,
- typowy pobór mocy 33 W,
- pobór mocy maksymalnie w trybie standby – 0,3 W,
- złącza: Display Port, HDMI, USB C, wyjście słuchawkowe, USB 3.0
- wbudowany koncentrator USB 3.0 (4 porty USB 3.0)
- zabezpieczenie Kensington Lock
- pivot,
- pochylenie w zakresie nie mniejszym niż -5/+21 stopni,
- regulacja wysokości w zakresie nie mniejszym niż 130 mm,
- waga (samego monitora): do 4,4 kg,
- w zestawie muszą być dostarczone kable: zasilający, HDMI, USB C (C do C), USB C (C do A)
Laptop 13”– LAP1
Typ Komputer przenośny typu notebook z ekranem 14.0" o rozdzielczości FHD (1920x1080) UWVA (IPS) eDP Non-Touch w technologii LED przeciwodblaskowy, jasność min 250 nitów, kontrast 600:1
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych, aplikacji edukacyjnych, aplikacji obliczeniowych, dostępu do internetu oraz poczty elektronicznej, jako lokalna baza danych, stacja programistyczna
Procesor Procesor klasy x86, 2-rdzeniowy, niskonapięciowy, o typowym TDP na poziomie 15W, zaprojektowany do pracy w komputerach przenośnych, taktowany zegarem co najmniej 2,10 GHz, z pamięcią last level cache CPU co najmniej 4 MB lub równoważny 2 rdzeniowy procesor klasy x86
Zaoferowany procesor musi uzyskiwać jednocześnie w teście Passmark CPU Mark v10 wynik min.: 4000 punktów (wynik zaproponowanego procesora musi znajdować się na stronie http://www.cpubenchmark.net ) – wydruk ze strony należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ.
W przypadku użycia przez oferenta testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie, iż w celu sprawdzenia poprawności przeprowadzenia testów oferent musi dostarczyć zamawiającemu oprogramowanie testujące, oba równoważne porównywalne zestawy oraz dokładny opis użytych testów wraz z wynikami w celu ich sprawdzenia w terminie nie dłuższym niż 3 dni od otrzymania zawiadomienia od zamawiającego.
Pamięć operacyjna RAM 8GB DDR4, możliwość rozbudowy do min 32GB
Parametry pamieci masowej Min. 256 GB SSD M.2 NVMe
Karta graficzna Zintegrowana w procesorze z możliwością dynamicznego przydzielenia pamięci systemowej, ze sprzętowym wsparciem dla DirectX 12, OpenGL 4.5, osiągająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie min.: 1990 punktów (wynik zaproponowanej grafiki musi znajdować się na stronie http://www.videocardbenchmark.net) – wydruk ze strony należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ.
Wyposażenie multimedialne Karta dźwiękowa stereo, wbudowane dwa głośniki stereo 2W/4 omy dla każdego z głośników, wbudowana w obudowę matrycy kamera HD wraz z dwoma mikrofonami
Wymagania dotyczące baterii i zasilania 3-cell, 45WHr, Li-Ion, Long-Life. Czas pracy na baterii wg dokumentacji producenta min 15 godzin.
Funkcja szybkiego ładowania baterii umożliwiająca naładowanie baterii do 50% jej pojemności w czasie 30 min (+/-10%) (wymagany jest wtedy zasilacz o mocy min 65W)
Zasilacz o mocy min. 45W
System operacyjny Zainstalowany 64-bitowy system operacyjny Microsoft Windows 10 Professional PL
Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO9001:2000 dla producenta sprzętu (należy załączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu (należy załączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Deklaracja zgodności CE (należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki
Wydruk ze strony WHCL Microsoft potwierdzający zgodność oferowanego komputera z oferowanym system operacyjnym
Certyfikat EPEAT 2019 na poziomie GOLD dla Polski
Wymagany wpis dotyczący oferowanej stacji dostępowej w internetowym katalogu http://www.epeat.net - dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Certyfikat EnergyStar v 7.1 – komputer musi znajdowac się na liście zgodności dostępnej na stronie www.energystar.gov
Certyfikat TCO Certified Notebooks 8 - komputer musi znajdować się na liście zgodności dostępnej na stronie https://tcocertified.com
Ergonomia Głośność jednostki centralnej mierzona zgodnie z normą ISO 7779 oraz wykazana zgodnie z normą ISO 9296 w pozycji operatora w trybie (IDLE) wynosząca maksymalnie 14dB (wartość do zweryfikowania w dokumentacji technicznej komputera oraz należy załączyć oświadczenie producenta).
Waga i wymiary Waga od 1,5 kg z baterią 3-cell
Szerokość: max 309 mm
Głębokość: max 231 mm
Wysokość: max 18 mm
BIOS Możliwość odczytania z BIOS:
1. Wersji BIOS wraz z datą wydania wersji
2. Modelu procesora, prędkości procesora, wielkość pamięci cache L1/L2/L3
3. Informacji o ilości pamięci RAM wraz z informacją o jej prędkości, pojemności, producencie i obsadzeniu na poszczególnych slotach
4. Informacji o dysku twardym: typ, producent, model
5. Informacji o napędzie optycznym: model (jeśli jest zainstalowany napęd optyczny)
6. Informacji o MAC adresie karty sieciowej
Możliwość wyłączenia/włączenia: zintegrowanej karty sieciowej, kontrolera audio, portów USB, czytnika kart SD, wewnętrznego głośnika, mikrofonu, karty dźwiękowej, funkcji TurboBoost, wirtualizacji, bluetooth z poziomu BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z dysku twardego, zewnętrznych urządzeń oraz sieci bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Możliwość bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych - ustawienia hasła na poziomie administratora.
BIOS musi posiadać funkcję update BIOS z opcją automatycznego update BIOS przez sieć włączaną na poziomie BIOS przez użytkownika bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Diagnostyka uruchamiana z poziomu BIOS działająca bez dysku twardego umożliwiająca przeprowadzenie testów komponentów komputera w tym min.:
- procesor
- pamięć RAM
- dysk twardy
- storage
- bateria
- płyta główna
Bezpieczeństwo Złącze typu Kensington Lock
TPM 2.0
1. BIOS musi posiadać możliwość
- skonfigurowania hasła „Power On” oraz ustawienia hasła dostępu do BIOSu (administratora) w sposób gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS,
- możliwość ustawienia hasła na dysku (drive lock)
- blokady/wyłączenia portów USB, COM, karty sieciowej, karty audio;
- blokady/wyłączenia poszczególnych kart rozszerzeń/slotów PCIe
- kontroli sekwencji boot-ącej;
- startu systemu z urządzenia USB
- funkcja blokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń
2. Komputer musi posiadać zintegrowany w płycie głównej aktywny układ zgodny ze standardem Trusted Platform Module (TPM v 2.0);
3. Możliwość zapięcia linki typu Kensington i kłódki do dedykowanego oczka w obudowie komputera
4. Zaimplementowany w BIOS system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika w języku polskim, umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. Minimalne funkcjonalności systemu diagnostycznego:
- informacje o systemie, min.:
1. Procesor: typ procesora, jego obecna prędkość
2. Pamięć RAM: rozmiar pamięci RAM, osadzenie na poszczególnych slotach, szybkość pamięci, nr seryjny, typ pamięci, nr części, nazwa producenta
3. Dysk twardy: model, wersja firmware, nr seryjny, procentowe zużycie dysku
4. Bateria: nr seryjny, napięcie
5. Data wydania i wersja BIOS
6. Nr seryjny komputera
- możliwość przeprowadzenia szybkiego oraz szczegółowego testu kontrolującego komponenty komputera
- możliwość przeprowadzenia testów poszczególnych komponentów a w szczególności: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty dźwiękowej, klawiatury, myszy, sieci, płyty głównej, kamery internetowej, modułu wifi, portów USB, karty graficznej, baterii
- rejestr przeprowadzonych testów zawierający min.: datę testu, wynik, identyfikator awarii
Warunki gwarancji Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2000 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera.
Serwis urządzeń musi być realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta – wymagane oświadczenie Wykonawcy potwierdzone przez Producenta, że serwis będzie realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta
Wymagania dodatkowe Wbudowane porty i złącza: 1 x HDMI 1.4b, 2 szt. USB 3.1, 1 szt USB 3.1 gen. 1 Typ-C z Power delivery i wsparciem dla DisplayPort, RJ-45, 1 x złącze słuchawkowe stereo/liniowe wyjście + złącze mikrofonowe (COMBO audio), czytnik kart multimedialnych SD/SDHC/SDXC, wbudowana kamera HD w obudowę ekranu komputera + 2 mikrofony.
Karta sieciowa LAN 10/100/1000 Ethernet RJ 45 zintegrowana z płytą główną oraz WLAN 802.11 ac 2x2 wraz z Bluetooth 5.0 COMBO, zintegrowany z płytą główną lub w postaci wewnętrznego modułu.
Klawiatura premium (układ US -QWERTY) odporna na zalanie, podświetlana od dołu z min 2-stopniową regulacją poziomu podświetlenia
Clickpad.
Czytnik linii papilarnych
Możliwość telefonicznego sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera oraz warunków gwarancji po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela.
Mysz optyczna USB, rozdzielczość co najmniej 1000 dpi, co najmniej 3 przyciski i rolka
Linka zabezpieczająca o poniższych parametrach:
- zabezpieczenie sprzętu na klucz,
- zabezpieczenie poprzez włożenie zamka do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- możliwość swobodnego ustawiania zamka w różnych kierunkach,
- co najmniej 1500 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
Laptop 15”– LAP2
Typ Komputer przenośny typu notebook z ekranem 15,6" o rozdzielczości: FHD (1920x1080) UWVA (IPS) eDP Non-Touch w technologii LED przeciwodblaskowy, jasność min 250 nitów, kontrast 600:1
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych, aplikacji edukacyjnych, aplikacji obliczeniowych, dostępu do internetu oraz poczty elektronicznej, jako lokalna baza danych, stacja programistyczna
Procesor Procesor klasy x86, 2-rdzeniowy, niskonapięciowy, o typowym TDP na poziomie 15W, zaprojektowany do pracy w komputerach przenośnych, taktowany zegarem co najmniej 2,10 GHz, z pamięcią last level cache CPU co najmniej 4 MB lub równoważny 2 rdzeniowy procesor klasy x86
Zaoferowany procesor musi uzyskiwać jednocześnie w teście Passmark CPU Mark v10 wynik min.: 4000 punktów (wynik zaproponowanego procesora musi znajdować się na stronie http://www.cpubenchmark.net ) – wydruk ze strony należy dołączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ.
W przypadku użycia przez oferenta testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie, iż w celu sprawdzenia poprawności przeprowadzenia testów oferent musi dostarczyć zamawiającemu oprogramowanie testujące, oba równoważne porównywalne zestawy oraz dokładny opis użytych testów wraz z wynikami w celu ich sprawdzenia w terminie nie dłuższym niż 3 dni od otrzymania zawiadomienia od zamawiającego.
Pamięć operacyjna RAM 8GB DDR4, możliwość rozbudowy do min 32GB
Parametry pamieci masowej Min. 256 GB SSD M.2 NVMe, możliwość instalacji dodatkowego dysku 2,5”
Karta graficzna Zintegrowana w procesorze z możliwością dynamicznego przydzielenia pamięci systemowej, ze sprzętowym wsparciem dla DirectX 12, OpenGL 4.5, osiągająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie min.: 1240 punktów (wynik zaproponowanej grafiki musi znajdować się na stronie http://www.videocardbenchmark.net) – wydruk ze strony należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ.
Wyposażenie multimedialne Karta dźwiękowa stereo, wbudowane dwa głośniki stereo 2W/4 omy dla każdego z głośników, wbudowana w obudowę matrycy kamera HD wraz z dwoma mikrofonami
Wymagania dotyczące baterii i zasilania 3-cell, 45WHr, Li-Ion, Long-Life. Czas pracy na baterii wg dokumentacji producenta min 13,5 godziny
Funkcja szybkiego ładowania baterii umożliwiająca naładowanie baterii do 50% jej pojemności w czasie 30 min (+/-10%) (wymagany jest wtedy zasilacz o mocy min 65W)
Zasilacz o mocy min. 45W
System operacyjny Zainstalowany 64-bitowy system operacyjny Microsoft Windows 10 Professional PL
Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO9001:2000 dla producenta sprzętu (należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu (należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Deklaracja zgodności CE (należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki - należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ
Wydruk ze strony WHCL Microsoft potwierdzający zgodność oferowanego komputera z oferowanym system operacyjnym - należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ
Certyfikat EPEAT 2018 na poziomie GOLD dla Polski - należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ
Wymagany wpis dotyczący oferowanej stacji dostępowej w internetowym katalogu http://www.epeat.net - dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Certyfikat EnergyStar v 7.1 – komputer musi znajdowac się na liście zgodności dostępnej na stronie www.energystar.gov
Ergonomia Głośność jednostki centralnej mierzona zgodnie z normą ISO 7779 oraz wykazana zgodnie z normą ISO 9296 w pozycji operatora w trybie (IDLE) wynosząca maksymalnie 14dB (wartość do zweryfikowania w dokumentacji technicznej komputera oraz należy załączyć oświadczenie producenta).
Waga i wymiary Waga od 2,0 kg z baterią 3-cell
Szerokość: max 365 mm
Głębokość: max 257 mm
Wysokość: max 19 mm
BIOS Możliwość odczytania z BIOS:
1. Wersji BIOS wraz z datą wydania wersji
2. Modelu procesora, prędkości procesora, wielkość pamięci cache L1/L2/L3
3. Informacji o ilości pamięci RAM wraz z informacją o jej prędkości, pojemności, producencie i obsadzeniu na poszczególnych slotach
4. Informacji o dysku twardym: typ, producent, model
5. Informacji o napędzie optycznym: model (jeśli jest zainstalowany napęd optyczny)
6. Informacji o MAC adresie karty sieciowej
Możliwość wyłączenia/włączenia: zintegrowanej karty sieciowej, kontrolera audio, portów USB, czytnika kart SD, wewnętrznego głośnika, mikrofonu, karty dźwiękowej, funkcji TurboBoost, wirtualizacji, bluetooth z poziomu BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z dysku twardego, zewnętrznych urządzeń oraz sieci bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Możliwość bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych - ustawienia hasła na poziomie administratora.
BIOS musi posiadać funkcję update BIOS z opcją automatycznego update BIOS przez sieć włączaną na poziomie BIOS przez użytkownika bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Bezpieczeństwo Złącze typu Kensington Lock
TPM 2.0
1. BIOS musi posiadać możliwość
- skonfigurowania hasła „Power On” oraz ustawienia hasła dostępu do BIOSu (administratora) w sposób gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS,
- możliwość ustawienia hasła na dysku (drive lock)
- blokady/wyłączenia portów USB, COM, karty sieciowej, karty audio;
- blokady/wyłączenia poszczególnych kart rozszerzeń/slotów PCIe
- kontroli sekwencji boot-ącej;
- startu systemu z urządzenia USB
- funkcja blokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń
2. Komputer musi posiadać zintegrowany w płycie głównej aktywny układ zgodny ze standardem Trusted Platform Module (TPM v 2.0);
3. Możliwość zapięcia linki typu Kensington i kłódki do dedykowanego oczka w obudowie komputera
4. Zaimplementowany w BIOS system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika w języku polskim, umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. Minimalne funcjonalności systemu diagnostycznego:
- informacje o systemie, min.:
1. Procesor: typ procesora, jego obecna prędkość
2. Pamięć RAM: rozmiar pamięci RAM, osadzenie na poszczególnych slotach, szybkość pamieci, nr seryjny, typ pamieci, nr części, nazwa producenta
3. Dysk twardy: model, wersja firmware, nr seryjny, procentowe zużycie dysku
4. Bateria: nr seryjny, napięcie
5. Data wydania i wersja BIOS
6. Nr seryjny komputera
- możliwość przeprowadzenia szybkiego oraz szczegółowego testu kontrolującego komponenty komputera
- możliwość przeprowadzenia testów poszczególnych komponentów a w szczególności: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty dźwiekowej, klawiatury, myszy, sieci, płyty głównej, kamery internetowej, modułu wifi, portów USB, karty graficznej, baterii
- rejestr przeprowadzonych testów zawierający min.: datę testu, wynik, identyfikator awarii
Warunki gwarancji Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2000 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera – dokumenty należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ.
Serwis urządzeń musi być realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta – wymagane dołączenie oświadczenia Wykonawcy potwierdzonego przez Producenta, że serwis będzie realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta
Wymagania dodatkowe Wbudowane porty i złącza: 1 x HDMI 1.4b, 2 szt. USB 3.1, 1 szt. USB 2.0, 1 szt USB 3.1 gen. 1 Typ-C, RJ-45, 1 x złącze słuchawkowe stereo/liniowe wyjście + złącze mikrofonowe (COMBO audio), czytnik kart multimedialnych SD/SDHC/SDXC, wbudowana kamera HD w obudowę ekranu komputera + 2 mikrofony.
Karta sieciowa LAN 10/100/1000 Ethernet RJ 45 zintegrowana z płytą główną oraz WLAN 802.11 ac 2x2 wraz z Bluetooth 5 COMBO, zintegrowany z płytą główną lub w postaci wewnętrznego modułu.
Klawiatura premium (układ US -QWERTY) wraz z wydzieloną z prawej strony klawiaturą numeryczną odporna na zalanie
Clickpad.
Czytnik linii papilarnych
Możliwość telefonicznego sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera oraz warunków gwarancji po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela.
Mysz optyczna USB, rozdzielczość co najmniej 1000 dpi, co najmniej 3 przyciski i rolka
Linka zabezpieczająca o poniższych parametrach:
- zabezpieczenie sprzętu na klucz,
- zabezpieczenie poprzez włożenie zamka do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- możliwość swobodnego ustawiania zamka w różnych kierunkach,
- co najmniej 1500 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
Laptop 17”– LAP3
Typ Komputer przenośny typu notebook z ekranem 17,3” o rozdzielczości FHD (1920x1080) UWVA IPS Non-Touch w technologii LED przeciwodblaskowy, jasność min 300 nitów, kontrast 600:1
Zastosowanie Komputer będzie wykorzystywany dla potrzeb aplikacji biurowych, aplikacji edukacyjnych, aplikacji obliczeniowych, dostępu do internetu oraz poczty elektronicznej, jako lokalna baza danych, stacja programistyczna
Procesor Procesor klasy x86, 4-rdzeniowy, niskonapięciowy, o typowym TDP na poziomie 15W, zaprojektowany do pracy w komputerach przenośnych, taktowany zegarem co najmniej 1,60 GHz, z pamięcią last level cache CPU co najmniej 6 MB lub równoważny 4-rdzeniowy procesor klasy x86
Zaoferowany procesor musi uzyskiwać jednocześnie w teście Passmark CPU Mark v10 wynik min.: 6500 punktów (wynik zaproponowanego procesora musi znajdować się na stronie http://www.cpubenchmark.net ) – wydruk ze strony należy dołączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ.
W przypadku użycia przez oferenta testów wydajności Zamawiający zastrzega sobie, iż w celu sprawdzenia poprawności przeprowadzenia testów oferent musi dostarczyć zamawiającemu oprogramowanie testujące, oba równoważne porównywalne zestawy oraz dokładny opis użytych testów wraz z wynikami w celu ich sprawdzenia w terminie nie dłuższym niż 3 dni od otrzymania zawiadomienia od zamawiającego.
Pamięć operacyjna RAM 16GB 2666 MHz DDR4
Parametry pamieci masowej Min. 512 GB SSD M.2, możliwość instalacji dodatkowego dysku 2,5”
Karta graficzna Zintegrowana w procesorze z możliwością dynamicznego przydzielenia pamięci systemowej, ze sprzętowym wsparciem dla DirectX 12, OpenGL 4.4, osiągająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie min.: 1250 punktów (wynik zaproponowanej grafiki musi znajdować się na stronie http://www.videocardbenchmark.net) – wydruk ze strony należy dołączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ.
Dodatkowa dedykowana grafika z min 2GB własnej osiągająca w teście Average G3D Mark wynik na poziomie min.: 1100 punktów (wynik zaproponowanej grafiki musi znajdować się na stronie http://www.videocardbenchmark.net) – wydruk ze strony należy dołączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ.
Wyposażenie multimedialne Karta dźwiękowa stereo, wbudowane dwa głośniki stereo
Wbudowana w obudowę matrycy kamera HD wraz z mikrofonem
Wymagania dotyczące baterii i zasilania 3-cell, 41WHr, Li-Ion, Long-Life.
Zasilacz o mocy min. 65W
System operacyjny Zainstalowany 64-bitowy system operacyjny Microsoft Windows 10 Professional PL
Certyfikaty i standardy Certyfikat ISO9001:2000 dla producenta sprzętu (należy załączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Certyfikat ISO 14001 dla producenta sprzętu (należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Deklaracja zgodności CE (załączyć celem weryfikacji wymagań SIWZ)
Potwierdzenie spełnienia kryteriów środowiskowych, w tym zgodności z dyrektywą RoHS Unii Europejskiej o eliminacji substancji niebezpiecznych w postaci oświadczenia producenta jednostki - należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ
Wydruk ze strony WHCL Microsoft potwierdzający zgodność oferowanego komputera z oferowanym system operacyjnym - należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ
Certyfikat EPEAT 2019 na poziomie SILVER dla Polski - należy przedstawić celem weryfikacji wymagań SIWZ
Wymagany wpis dotyczący oferowanej stacji dostępowej w internetowym katalogu http://www.epeat.net - dopuszcza się wydruk ze strony internetowej
Certyfikat EnergyStar v 7.1 – komputer musi znajdowac się na liście zgodności dostępnej na stronie www.energystar.gov
Ergonomia Głośność jednostki centralnej mierzona zgodnie z normą ISO 7779 oraz wykazana zgodnie z normą ISO 9296 w pozycji operatora w trybie (IDLE) wynosząca maksymalnie 24dB (wartość do zweryfikowania w dokumentacji technicznej komputera oraz należy załączyć oświadczenie producenta).
Waga i wymiary Waga 2.40 kg z baterią 3-cell
Szerokość: max 415 mm
Głębokość: max 272 mm
Wysokość: max 25 mm
BIOS Możliwość odczytania z BIOS:
1. Wersji BIOS wraz z datą wydania wersji
2. Modelu procesora, prędkości procesora, wielkość pamięci cache L1/L2/L3
3. Informacji o ilości pamięci RAM wraz z informacją o jej prędkości, pojemności, producencie i obsadzeniu na poszczególnych slotach
4. Informacji o dysku twardym: typ, producent, model
5. Informacji o napędzie optycznym: model (jeśli jest zainstalowany napęd optyczny)
6. Informacji o MAC adresie karty sieciowej
Możliwość wyłączenia/włączenia: zintegrowanej karty sieciowej, kontrolera audio, portów USB, czytnika kart SD, wewnętrznego głośnika, mikrofonu, karty dźwiękowej, wirtualizacji, bluetooth z poziomu BIOS bez uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Funkcja blokowania/odblokowania BOOT-owania stacji roboczej z dysku twardego, zewnętrznych urządzeń oraz sieci bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Możliwość bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego urządzeń zewnętrznych - ustawienia hasła na poziomie administratora.
BIOS musi posiadać funkcję update BIOS z opcją automatycznego update BIOS przez sieć włączaną na poziomie BIOS przez użytkownika bez potrzeby uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych.
Bezpieczeństwo Złącze typu Kensington Lock
TPM 2.0
1. BIOS musi posiadać możliwość
- skonfigurowania hasła „Power On” oraz ustawienia hasła dostępu do BIOSu (administratora) w sposób gwarantujący utrzymanie zapisanego hasła nawet w przypadku odłączenia wszystkich źródeł zasilania i podtrzymania BIOS,
- blokady/wyłączenia portów USB, COM, karty sieciowej, karty audio;
- blokady/wyłączenia poszczególnych kart rozszerzeń
- kontroli sekwencji boot-ącej;
- startu systemu z urządzenia USB
- funkcja blokowania BOOT-owania stacji roboczej z zewnętrznych urządzeń
2. Możliwość zapięcia linki typu Kensington i kłódki do dedykowanego oczka w obudowie komputera
3. Zaimplementowany w BIOS system diagnostyczny z graficznym interfejsem użytkownika w języku polskim, umożliwiający przetestowanie w celu wykrycia usterki zainstalowanych komponentów w oferowanym komputerze bez konieczności uruchamiania systemu operacyjnego z dysku twardego komputera lub innych, podłączonych do niego, urządzeń zewnętrznych. Minimalne funcjonalności systemu diagnostycznego:
- informacje o systemie, min.:
1. Procesor: typ procesora, jego obecna prędkość
2. Pamięć RAM: rozmiar pamięci RAM, osadzenie na poszczególnych slotach, szybkość pamieci, nr seryjny, typ pamieci, nr części, nazwa producenta
3. Dysk twardy: model, wersja firmware, nr seryjny, procentowe zużycie dysku
4. Napęd optyczny: model, wersja firmware, nr seryjny – jeśli jest zainstalowany
5. Bateria: nr seryjny, napięcie
5. Data wydania i wersja BIOS
6. Nr seryjny komputera
- możliwość przeprowadzenia szybkiego oraz szczegółowego testu kontrolującego komponenty komputera
- możliwość przeprowadzenia testów poszczególnych komponentów a w szczególności: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty dźwiekowej, klawiatury, myszy, sieci, płyty głównej, kamery internetowej, modułu wifi, portów USB, karty graficznej, baterii
- rejestr przeprowadzonych testów zawierający min.: datę testu, wynik, identyfikator awarii
Warunki gwarancji Czas reakcji serwisu - do końca następnego dnia roboczego
Firma serwisująca musi posiadać ISO 9001:2000 na świadczenie usług serwisowych oraz posiadać autoryzacje producenta komputera – dokumenty potwierdzające załączyć do oferty.
Serwis urządzeń musi być realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta – wymagane dołączenie oświadczenia Wykonawcy potwierdzonego przez Producenta, że serwis będzie realizowany przez Producenta lub Autoryzowanego Partnera Serwisowego Producenta
W przypadku awarii dysków twardych dysk pozostaje u Zamawiającego – wymagane jest dołączenie oświadczenia podmiotu realizującego serwis lub producenta sprzętu o spełnieniu tego warunku.
Wymagania dodatkowe Wbudowane porty i złącza: 1 x HDMI 1.4, 2 szt. USB 3.1 Gen 1, 1 szt USB 2.0, RJ-45, 1 x złącze słuchawkowe stereo/liniowe wyjście + złącze mikrofonowe (COMBO audio), czytnik kart multimedialnych SD/SDHC/SDXC, wbudowana kamera HD w obudowę ekranu komputera + mikrofon.
Karta sieciowa LAN 10/100/1000 Ethernet RJ 45 zintegrowana z płytą główną oraz WLAN 802.11 ac 2x2 wraz z Bluetooth 5.0 COMBO, zintegrowany z płytą główną lub w postaci wewnętrznego modułu.
Klawiatura podświetlana (układ US -QWERTY)
Możliwość telefonicznego sprawdzenia konfiguracji sprzętowej komputera oraz warunków gwarancji po podaniu numeru seryjnego bezpośrednio u producenta lub jego przedstawiciela.
Mysz optyczna USB, rozdzielczość co najmniej 1000 dpi, co najmniej 3 przyciski i rolka
Linka zabezpieczająca o poniższych parametrach:
- zabezpieczenie sprzętu na klucz,
- zabezpieczenie poprzez włożenie zamka do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot,
- możliwość swobodnego ustawiania zamka w różnych kierunkach,
- co najmniej 1500 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej,
Czytnik kodów 1D przewodowy – KRE1
Czytnik - rodzaj czytnika: linear imager, jednoliniowy,
- odległość odczytu: min 2,5 cm do max 600,00 cm (w zależności od gęstości kodu)
- sygnalizacja odczytu: optyczna i dźwiękowa
- szybkość odczytu min 547 skanów/s
- kontrast kodu min.15 %
- wzór skanujący Pojedyncza linia skanująca
- warunki pracy Temp. 0 – 50°C, wilgotność względna 5 – 95 %
- wymiary max 160 x 67 x 99 mm
- masa max 141 g
- obsługiwane interfejsy hosta: USB, RS232, Keyboard Wedge (złącze klawiatury), TGCS (IBM) 46XX przez RS485,
- wymagane złącze: USB,
- przycisk wyzwalający odczyt,
- podstawka do pracy stacjonarnej w trybie automatycznym
Czytnik musi umożliwiać odczyt kodów kreskowych z opasek dla pacjentów stosowany przez WCO. Powyższe wymagania spełnia czytnik Symbol LI2208 lub równoważny
Czytnik kodów 1D bezprzewodowy – KRE2
Czytnik Technologia odczytu: laser jednoliniowy
Źródło światła: dioda laserowa klasy 1, 617 nm
Temperatura pracy: od 0°C do 50°C
Obsługa kodów kreskowych 1D
Interfejs komunikacyjny pomiędzy bazą a czytnikiem: Bluetooth
Kabel komunikacyjny bazy: USB
Maksymalna odległość odczytu (UPC 100%): 76 cm
Norma odporności (IP): IP43
Bezpieczny upadek na twardą powierzchnię : min. 1,5 m
Pojemność akumulatora: umożliwiająca wykonanie minimum 57 000 skanów / jedno pełne ładowanie
Zasięg bezprzewodowy: min. 100 m (w polu widzenia)
Sygnalizacja odczytu: dźwiękowa oraz optyczna
Wymagany kontrast kodu: 15%
Czytnik musi umożliwiać odczyt kodów kreskowych z opasek dla pacjentów stosowany przez WCO. Powyższe wymagania spełnia czytnik Symbol LI4278 BT lub równoważny
Czytnik kodów 2D przewodowy – KRE3
Czytnik Typ skanera / technologia odczytu: area imager
Wzornik celowania: żółta dioda LED 617 nm
Oświetlenie: czerwone diody LED 660 nm
Sygnalizacja odczytu: dźwiękowa oraz optyczna
Temperatura pracy: od 0°C do 50°C
Dopuszczalna wilgotność otoczenia: od 5% do 95%
Waga maksymalnie: 162 g
Wymiary maksymalnie: 16,5 cm x 9,8 cm x 6,7 cm
Odporność na upadki: 1,83 m
Wymagany minimalny kontrast kodu: 20%
Odczytywane kody symboli: 1D (Code 39, Code 128, Code 93, Codabar/NW7, Code 11,MSI Plessey, UPC/EAN, I 2 z 5, koreański 3 z 5, GS1 DataBar, Base 32 (włoski Pharmacode)), 2D (PDF417, Micro PDF417, kody złożone, TLC-39, Aztec, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR, Han Xin, pocztowe, SecurPharm, DotCode, DataMatrix), OCR (OCR-A, OCR-B, MICR)
Czytnik musi umożliwiać odczyt kodów kreskowych z opasek dla pacjentów stosowany przez WCO. Powyższe wymagania spełnia czytnik Symbol DS4608 lub równoważny
Czytnik kodów 2D bezprzewodowy – KRE4
Czytnik Typ skanera / technologia odczytu: area imager
Wzornik celowania: dioda LED 617 nm
Oświetlenie: diody LED 645 nm
Zasięg bezprzewodowy: 100 m
Sygnalizacja: dźwiękowa oraz optyczna
Temperatura pracy: od 0°C do 50°C
Dopuszczalna wilgotność otoczenia: od 5% do 95%
Waga maksymalnie: 236 g
Wymiary maksymalne: 16,8 cm x 10,7 cm x 6,6 cm
Odporność na upadki: 1,8 m
Wymagany minimalny kontrast kodu: 16%
Pojemność akumulatora minimalnie: 2500 mAh
Odczytywane kody kreskowe: Code 39, Code 128, Code 93, Codabar/NW7, Code 11, MSI Plessey, UPC/EAN, I 2 z 5, koreański 3 z 5, GS1 DataBar, Base 32 (włoski Pharmacode), PDF417, MicroPDF417, kody złożone, TLC-39, Aztec, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, MicroQR, Chinese Sensible (Han Xin), pocztowe
Komunikacja bezprzewodowa: Bluetooth
Czytnik musi umożliwiać odczyt kodów kreskowych z opasek dla pacjentów stosowany przez WCO. Powyższe wymagania spełnia czytnik Symbol DS8178 lub równoważny
Skaner USB – SKA1
Skaner - element skanujący CIS
- źródło światła: 3-kolorowa (RGB) dioda LED
- rozdzielczość optyczna 2400 x 2400 dpi, rozdzielczość interpolowana 25 - 19200 dpi,
- interfejs Hi-Speed USB,
- głębia skanowania – kolor: 48-bitowe wejście / 48- lub 24-bitowe wyjście,
- głębia skanowania - odcienie szarości: 16-bitowe wejście / 8-bitowe wyjście,
- maksymalne wymiary oryginałów: A4 / Letter [216 x 297 mm]
- co najmniej 4 przyciski funkcyjne: do automatycznego skanowania do formatu PDF, uruchamiania oprogramowania skanującego w komputerze, wykonywania kopii bezpośrednio na drukarkę, załączania skanu do poczty elektronicznej e-mail,
- szybkość skanowania - A4, 300dpi, kolor - maksymalnie 10 s,
- zasilanie przez port USB
- pobór mocy do 4,5 W podczas pracy, do 0,3 W w trybie gotowości
- wymiary maksymalnie 250 x 367 x 42 mm,
- masa do 1,7 kg
Drukarka etykiet – PRNE1
Drukarka etykiet W związku z używanym oprogramowaniem, które jest dostosowane wyłącznie do urządzenia TSC TE200 Zamawiający wymaga, aby dostarczona drukarka była w pełni kompatybilna z urządzeniem TSC TE200
Warunki równoważności:
- w przypadku dostarczenia produktu równoważnego Zamawiający zastrzega możliwość żądania przez Zamawiającego dostarczenia przez Oferenta produktu równoważnego w celu wykonania testów zgodności z posiadanym oprogramowaniem. Urządzenie należy dostarczyć na żądanie Zamawiającego w terminie 3 dni na koszt oferenta (dostawa i odbiór). Zamawiający zastrzega możliwość odrzucenia oferty w przypadku braku możliwości współpracy urządzenia Oferenta z oprogramowaniem Zamawiającego.
- w związku z zgromadzonym zapasem etykiet Zamawiający wymaga, aby dostarczone urządzenie obsługiwało nośniki takie jak urządzenie TSC
Tablet Medyczny 5” – TAB1
Tablet medyczny Z uwagi na planowane użycie oprogramowania Szpitalnego Systemu Informatycznego obsługującego elektroniczną dokumentację medyczną pacjentów oraz dodatkowego oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo przetwarzanych danych pacjenta konieczne jest spełnienie przez urządzenie następujących wymagań:
Ekran
Wielodotykowy
Typ IPS z podświetleniem LED
Rozdzielczość natywna nie mniejsza niż 720x1280 pikseli
Przekątna ekranu od 5 do 6 cali
Jasność co najmniej 450 nitów
Procesor 4-ro rdzeniowy, co najmniej 1,3 GHz
Obudowa Posiadająca normę szczelności co najmniej IP67
Powłoka dezynfekowalna roztworem z zawartością alkoholu
Wytrzymująca upadek z min. 1,2 m
Układ graficzny Zintegrowany
Pamięć RAM Co najmniej 2GB
Pamięć wewnętrzna Co najmniej 16GB
Możliwość rozszerzenia pamięci kartą typu MicroSD SDHC do 128GB
Czas pracy na baterii Co najmniej 10 godz. na baterii typu „hot-swap”
Komunikacja Wireless 802.11 a/b/g/n
Bluetooth 4.1 + BLE
RFID
NFC
Czytnik kodów kreskowych Wbudowany w urządzenie czytnik kodów kreskowych 1D i 2D
Wejście komputerowe Port ładowania i/lub komunikacyjny
Mini Jack 3.5mm
Temperatura pracy W zakresie -20 do +60 st. C
System operacyjny Android w wersji co najmniej 9.0
Kamera Przednia co najmniej 2.0Mp
Tylna co najmniej 8.0Mp
Inne Mikrofon, głośniki
Waga nie większa niż 270g
Zgodność programowa z aplikacją mObchód wykorzystywaną przez Zamawiającego
Zgodność programowa z systemem MDM Airwatch wykorzystywanym przez Zamawiającego
Zgodność sprzętowa i programowa z kartami smartcard wykorzystywanymi przez Zamawiającego (Oberthur Cosmo)
Tablet Medyczny 10” – TAB2
Tablet medyczny Z uwagi na planowane użycie oprogramowania Szpitalnego Systemu Informatycznego obsługującego elektroniczną dokumentację medyczną pacjentów oraz dodatkowego oprogramowania zwiększającego bezpieczeństwo przetwarzanych danych pacjenta konieczne jest spełnienie przez urządzenie następujących wymagań:
Ekran
Wielodotykowy
Rozdzielczość natywna nie mniejsza niż 1280x800 pikseli
Przekątna ekranu od 10 do 11 cali
Jasność co najmniej 600 nitów
Procesor Ośmio-rdzeniowy, co najmniej 1,8GHz
Obudowa Posiadająca normę szczelności co najmniej IP67
Powłoka dezynfekowalna roztworem z zawartością alkoholu
Wytrzymująca upadek z min. 1,2 m
Układ graficzny Zintegrowany
Pamięć RAM Co najmniej 2GB
Pamięć wewnętrzna Co najmniej 16GB
Możliwość rozszerzenia pamięci kartą typu MicroSD SDHC do 128GB
Czas pracy na baterii Co najmniej 8 godz.
Komunikacja Wireless 802.11 a/b/g/n
Bluetooth 4.2 BLE
HF RFID
NFC
Czytnik kodów kreskowych Wbudowany w urządzenie czytnik kodów kreskowych 1D i 2D
Wejście komputerowe Port ładowania i/lub komunikacyjny
Temperatura pracy W zakresie -10 do +50 st. C
System operacyjny Android w wersji co najmniej 9.0
Kamera Przednia co najmniej 8.0Mp
Tylna co najmniej 8.0Mp
Inne Mikrofon, głośniki
Waga nie większa niż 850g
Zgodność programowa z aplikacją mObchód wykorzystywaną przez Zamawiającego
Zgodność programowa z systemem MDM Airwatch wykorzystywanym przez Zamawiającego
Zgodność sprzętowa i programowa z kartami smartcard wykorzystywanymi przez Zamawiającego (Oberthur Cosmo)
Tablet 8” – TAB3
Tablet Procesor: co najmniej ośmiordzeniowy, taktowany co najmniej 1,6 GHz,
System operacyjny Android 7.1 lub wyższy z możliwością aktualizacji oraz kompatybilny ze sklepem Google Play,
Ekran co najmniej 8” lub większy, z obsługą wielodotyku o rozdzielczości nie mniejszej niż 1280 x 800 pikseli,
Pamięć RAM: 3GB lub więcej,
Pamięć wbudowana: 16 GB lub więcej,
Modem GSM – 2G/3G/4G, brak blokady SIM, musi współpracować z polskimi sieciami komórkowymi,
Wyjmowana bateria (w komplecie z urządzeniem) o pojemności co najmniej 4450 mAh,
Waga nie większa niż 420g,
Obudowa – wytrzymała konstrukcja odporna na upadki, uderzenia – typu rugged,
Porty: microUSB 2.0 lub wyższy, gniazdo kart micro SD, audio/mic jack 3.5”
Karta micro SD - obsługa kart o pojemności co najmniej 256GB
Łączność:
Bluetooth 4.2 (umożliwiający jednoczesną bezkolizyjną pracę innych urządzeń radiowych tj. WiFi, GSM/GPRS, GPS),
WiFi (WLAN 802.11 a/b/g/n/ac 2.4 + 5GHz),
2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD.
Wbudowany odbiornik GPS,
Ładowarka sieciowa 230V ze złączem microUSB ,
KVM dla 2 komputerów – KVM1
KVM 2-portowy przełącznik USB kabla DVI/Audio KVM ze zdalnym selektorem portu o poniższych parametrach:
Wybór portu: Przycisk skrótu, zdalny przełącznik portów, mysz
Złącza:
Porty konsoli:
2 x USB typ A żeńskie (srebrne)
1 x DVI-D żeńskie (białe)
1 x żeńskie stereo typu mini jack (zielone)
1 x żeńskie stereo typu mini jack (różowe)
Porty KVM
2 x USB typ A męskie (purpurowe)
2 x DVI-D męskie (czarne)
2 x USB typ A męskie (czarne)
2 x żeńskie stereo typu mini jack (zielone)
2 x żeńskie stereo typu mini jack (różowe)
Zdalny przełącznik portów: 1 x stereo typu mini jack 2.5 mm
Diody LED:
KVM: 2 (zielony)
Zdalny przełącznik portów: 2 (zielony)
Długość kabla:
KVM 2 x 1,2 m
Zdalny przełącznik portów 1,8 m
Emulacja: Klawiatura/Mysz USB
Wideo: 1920 x 1200
Odstęp czasu skanowania: 3, 5, 10, 20 s (domyślnie 5 s)
KVM dla 2 komputerów – KVM1
KVM 2-portowy przełącznik USB kabla HDMI/Audio KVM ze zdalnym selektorem portu o poniższych parametrach:
Wybór portu: Przycisk skrótu, zdalny przełącznik portów, mysz
Złącza:
Porty konsoli:
2 x USB typ A żeńskie
1 x HDMI żeńskie (czarne)
1 x żeńskie stereo typu mini jack (zielone)
1 x żeńskie stereo typu mini jack (różowe)
Porty KVM:
2 x USB typ A męskie (purpurowe)
2 x HDMI męskie (czarne)
2 x USB typ A męskie (czarne)
2 x żeńskie stereo typu mini jack (zielone)
2 x żeńskie stereo typu mini jack (różowe)
Zdalny przełącznik portów: 1 x stereo typu mini jack 2.5 mm
Diody LED:
KVM: 2 (zielony)
Długość kabla:
KVM 2 x 1,2 m
Zdalny przełącznik portów 1,8 m
Emulacja: Klawiatura/Mysz USB
Wideo: 1920 x 1200
Odstęp czasu skanowania: 3, 5, 10, 20 s (domyślnie 5 s)
Stacja dokująca do tabletów medycznych TAB1 – DOCK1
Stacja dokująca Stacja dokująca umożliwiająca ładowanie tabletu TAB1
Stacja dokująca do tabletów medycznych TAB2 – DOCK2
Stacja dokująca Stacja dokująca umożliwiająca ładowanie tabletu TAB2
Czytnik kart smart – SCR
Czytnik kart smart Czytnik kart smart o parametrach:
• Opcja montażu pionowego oraz poziomego (w zestawie zestaw do mocowania)
• Wymiary maksymalne: 80x70x30
• Obsługa kart ID-1 (full-size): 5V, 3V and 1.8V SC, ISO 7816 Class A, B and C
• Interfejs smartcard pracujący z prędkością do min. 420 Kbps
• Prąd dostarczany do karty min. 60 mA
• Obsługa mechanizmów: detekcji ruchu (autowyłączanie), automatyczne wykrywanie typu karty, ochrona przed zwarciem i przegrzaniem
• Interfejs USB 2.0 CCID full-speed
• Obsługa standardów: ISO 7816 & EMV2 2000 Level 1,
• Obsługa systemów: Windows® XP/Vista/7/8 (32 bit / 64 bit), Windows Server 2003/2008 (32 bit / 64 bit), 2008R2 (64 bit)
• Dwukolorowa dioda informacyjna
• Długość przewodu połączeniowego minimum 180 cm
• Wytrzymałość min. 100000 włożeń
• MTBF min. 500000h
• Zgodność: Microsoft® WHQL³, EMV² 2000 Level 1, ISO 7816, HBCI4, USB 2.0, (USB 1.1 compatible), CCID1, GSA FIPS 201 approved product list
• Czytnik musi poprawnie współpracować z kartami posiadanymi przez Zamawiającego (Oberthur Cosmo ID v7)
Klawiatura USB - KLAW1
Klawiatura Klawiatura USB o następujących parametrach:
- kolor czarny,
- pełnowymiarowe klawisze (w szczególności funkcyjne),
- odchylane nóżki pod klawiaturą umożliwiające zwiększenie nachylenia klawiatury o co najmniej 8 stopni,
- odporna na zalanie,
- wytrzymałość co najmniej 10 mln naciśnięć (informacja dostępna na stronie producenta).
Zestaw klawiatura i mysz bezprzewodowa - KLAW2
Zestaw klawiatura i mysz Zestaw klawiatura i mysz o następujących parametrach:
- kolor czarny,
- pełnowymiarowe i niskoprofilowe klawisze,
- dodatkowe klawisze do obsługi multimediów,
- mysz bezprzewodowa ze schowkiem na miniodbiornik,
- możliwość parowania do 6 myszy lub klawiatur z jednym miniodbiornikiem będącym na wyposażeniu dostarczanego zestawu,
- praca klawiatury na jednym zestawie baterii do 24 miesięcy i myszy do 12 miesięcy potwierdzona informacją na stronie producenta
Klawiatura USB mini - KLAW3
Klawiatura Klawiatura USB o następujących parametrach:
- klawiatura formatu slim („laptopowa”),
- zwarte rozmieszczenie klawiszy,
- krótki skok klawiszy,
- bez bloku numerycznego,
- podłączenie USB
Klawiatura USB z czytnikiem kart SmartCard – KLAW4
Klawiatura Klawiatura USB o następujących parametrach:
- kolor czarny,
- pełnowymiarowe i niskoprofilowe klawisze,
- czytnik SmartCard umieszczony w górnej części klawiatury nad blokiem numerycznym umożliwiający wizualną kontrolę umieszczenia karty oraz poziome wprowadzenie karty do gniazda,
- wbudowany czytnik musi poprawnie współpracować z kartami posiadanymi przez Zamawiającego (Oberthur Cosmo ID v7)
- podłączenie USB
Klawiatura USB z czytnikiem katy SmartCard – KLAW5
Klawiatura Klawiatura USB o następujących parametrach:
- kolor czarny,
- pełnowymiarowe i niskoprofilowe klawisze,
- wodoodporna,
- czytnik SmartCard umieszczony w górnej części klawiatury nad blokiem klawiszy „Print Screen/SysRq”, „Scroll Lock”, „Pause/Break” umożliwiający pionowe wprowadzenie karty do gniazda,
- wbudowany czytnik musi poprawnie współpracować z kartami posiadanymi przez Zamawiającego (Oberthur Cosmo ID v7)
- podłączenie USB
Mysz przewodowa z rolką - MYSZ1
Mysz Typ myszy: Optyczna
Interfejs myszy: USB
Komunikacja myszy: Przewodowa,
Długość kabla: nie mniej niż 1,8m
Rozdzielczość myszy: co najmniej 1000 dpi
Liczba przycisków myszy: co najmniej 3
Ilość rolek: co najmniej 1
Mysz bluetooth - MYSZ2
Mysz Typ myszy: Optyczna
Komunikacja myszy: Bezprzewodowa – Bluetooth min. 3.0, nie dopuszcza się rozwiązania z dodatkowym odbiornikiem montowanym w komputerze
Rozdzielczość myszy: co najmniej 1000 dpi
Liczba przycisków myszy: co najmniej 3
Ilość rolek: co najmniej 1, przechylane (z możliwością oprogramowania dodatkowych funkcji)
Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 7/8/10, Mac OS X 10.8 lub nowszy, Chrome OS, Android 3.2 lub nowszy
Zasilanie: 1x bateria AA
Wkładka do przełącznika Extreme Networks - SFP1GB
Wkładka SFP Moduł 1 Gbit/s RJ45 (miedź) SFP 10/100/1000 TX UTP 100m kompatybilny z przełącznikiem sieciowym Extreme Networks X440-24X-10G
Wkładka do przełącznika Extreme Networks - SFP10GB
Wkładka SFP Moduł SFP+ SR 10Gbs 300m kompatybilny z przełącznikiem sieciowym Extreme Networks X440-24X-10G
Wkładka do przełącznika Extreme Networks - SFP10GB
Wkładka SFP Moduł SFP+ LR 10Gbs 20km kompatybilny z przełącznikiem sieciowym Extreme Networks X440-24X-10G
Filtr prywatyzujący 17" - PF1
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 17" o proporcjach 5:4 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Filtr prywatyzujący 19" - PF2
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 19" o proporcjach 5:4 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Filtr prywatyzujący 21.5" - PF3
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 21,5" o proporcjach 16:9 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Filtr prywatyzujący 22" – PF4
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 22" o proporcjach 16:10 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Filtr prywatyzujący 23,8" – PF5
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 23,8" o proporcjach 16:9 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Filtr prywatyzujący 24" – PF6
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 24" o proporcjach 16:9 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Filtr prywatyzujący 24" – PF7
Filtr Filtr prywatyzujący oparty na technologii mikrożaluzji do ekranu 24" o proporcjach 16:10 zapewniający ochronę prywatności poprzez zaciemnienie ekranu po obu stronach 60-stopniowego kąta widzenia
Patchcord - PTC1
Patchcord Patchcord UTP kat.6 o długości nie mniejszej niż 2,1 m ze świetlną identyfikacją połączeń współpracującą z PatchLight
Patchcord - PTC2
Patchcord Patchcord UTP kat.6 o długości nie mniejszej niż 3,1 m ze świetlną identyfikacją połączeń współpracującą z PatchLight
Patchcord - PTC1
Patchcord Patchcord UTP kat.6 o długości nie mniejszej niż 9,7 m ze świetlną identyfikacją połączeń współpracującą z PatchLight
Listwa zasilająca - LISTWA1
Listwa zasilająca Listwa zasilająca zaopatrzona w: kabel o długości min. 3m, 6 gniazd wyjściowych zgodnych z NF C 61-314, automatyczne zabezpieczenie nadprądowe 10A, wskaźnik LED ochrony antyprzepięciowej oraz dwubiegunowy, podświetlany wyłącznik sieciowy
Torba 13" - TORBA13
Torba do notebooka Torba do przenoszenia notebooka LAP1 wykonana z nylonu, z wyściełaną przegrodą na laptopa, przednią kieszenią na telefon i akcesoria; wyposażona w odpinany pasek na ramię z metalowymi mocowaniami do torby; waga nie większa niż 600g
Torba 15,6" - TORBA15
Torba do notebooka Torba typu toploader do przenoszenia notebooka LAP2 wykonana z nylonu, z wyściełaną przegrodą na laptopa, przednią kieszenią na telefon i akcesoria; wyposażona w dodatkowy pasek w tylnej części torby do mocowania na bagażu; wyposażona w odpinany pasek na ramię; waga nie większa niż 550g
Torba 17" - TORBA17
Torba do notebooka Torba typu toploader do przenoszenia notebooka LAP3 wykonana z nylonu, z wyściełaną przegrodą na laptopa, przednią kieszenią na telefon i akcesoria; wyposażona w dodatkowy pasek w tylnej części torby do mocowania na bagażu; wyposażona w odpinany pasek na ramię; waga nie większa niż 550g
Kamera USB - KAM1
Kamera uSB Jakość obrazu Full HD 1080p
Automatyczny fokus oraz balans bieli
Automatyczna kompensacja światła
Plug & Play USB (nie wymaga dodatkowych sterowników dla systemu Windows 10)
Przesłona zapewniająca prywatność
Mikrofon z redukcją szumów
Regulowany klips do montażu
Długość kabla USB – min. 2m
« Powrót do szczegółów zamówienia