Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa mammografów cyfrowych.

Numer zamówienia:

350/68/2016

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 31.08.2016
EZ/350/68/2016/1256



Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne.
dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 68/2016 Zakup i dostawa mammografów cyfrowych

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:

PYTANIE
Dotyczy SIWZ, Opis przedmiotu zamówienia/ wymagane parametry, generator wysokiego napięcia, pkt 13;

Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie mammografu, w którym: maksymalny prąd małego ogniska wynosi 40 mA, maksymalny prąd dużego ogniska wynosi 100 mA? Zwracamy uwagę Zamawiającego, iż najbardziej zaawansowane technologicznie systemy mammograficzne wykonują akwizycje z jak najmniejszym obciążeniem prądowo-czasowym – tak by średnia dawka gruczołowa była jak najniższa przy zachowaniu bezkompromisowej jakości obrazu. Dzięki zastosowaniu unikalnej lampy RTG z dwumateriałową anodą, oferowany przez nas mammograf umożliwia wykonywanie ekspozycji przy niższych wartościach prądów.
ODPOWIEDŹ
TAK, Zamawiający wyraża zgodę na zaoferowanie powyższego rozwiązania, tzn. maksymalny prąd małego ogniska - 40 mA, maksymalny prąd dużego ogniska - 100 mA.

PYTANIE
Dotyczy SIWZ, Opis przedmiotu zamówienia/ wymagane parametry, stanowisko obrazowo-opisowe dla radiologa, pkt 70;

Zwracamy uwagę Zamawiającego, iż instalacja oprogramowania antywirusowego może wpływać na szybkość działania stacji. Odpowiednia konfiguracja oprogramowania antywirusowego, umożliwiająca wyłączenie z procesu skanowania serwisów/folderów wykorzystywanych przez stację diagnostyczną pozwala na zachowanie wydajności. Zwracamy się z prośbą o podanie nazwy oprogramowania antywirusowego używanego przez Zamawiającego i potwierdzenie możliwości odpowiedniej konfiguracji w celu zapewnienia płynnej pracy.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający posiada oprogramowanie antywirusowe ESET Endpoint Antivirus Suite. Zamawiający potwierdza możliwość konfiguracji oprogramowania antywirusowego w sposób umożliwiający wyłączenie z procesu skanowania serwisów/folderów wykorzystywanych przez stację diagnostyczną.


PYTANIE
Dotyczy SIWZ, Opis przedmiotu zamówienia/ wymagane parametry, stanowisko obrazowo-opisowe dla radiologa, pkt 74;
Zwracamy uwagę Zamawiającego, iż oprogramowanie dedykowane do obrazowania piersi z implantami jest niezbędne w procesie akwizycji obrazu – na stacji technika (stacji akwizycyjnej). Chodzi bowiem o to, żeby system dobrał odpowiednie warunki/ post–processing obrazu, uwzględniający obecność implantu w piersi. Oferowany przez nas system posiada dedykowany do obrazowania piersi z implantami algorytm na stacji akwizycyjnej technika. Stanowisko obrazowo – opisowe pozwala natomiast na dokładną diagnostykę obrazu. Zwracamy się z prośbą o potwierdzenie, iż Zamawiający wymaga niniejszej funkcjonalności na stacji technika (stacji akwizycyjnej).
ODPOWIEDŹ
TAK, Zamawiający potwierdza że wymaga tej funkcjonalności na konsoli technika (akwizycyjnej).

PYTANIE
Dotyczy SIWZ, Opis przedmiotu zamówienia/ wymagane parametry, inne funkcjonalności, pkt 97;
Zwracamy uwagę Zamawiającego na oczywistą omyłkę pisarską - w niniejszym punkcie wymagany jest:
Zakres skanu tomosyntezy (dla trybu tomosyntezy, dla którego został podany czas skanu w punkcie nr 93 – jeśli system posiada więcej niż jeden tryb tomosyntezy)
Prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający ma na myśli czas skanu podany w punkcie 96.
ODPOWIEDŹ
TAK, Zamawiający popełnił oczywistą pomyłkę pisarską, potwierdza że w punkcie nr 97 siwz ma na myśli czas skanu podany w punkcie nr 96 siwz.

PYTANIE
Czy w pomieszczeniu mammografu istnieje działająca wentylacja mechniczna? Jeśli nie, to czy Zamawiający wymaga wykonania nowego układu wentylacji mechanicznej? I czy w związku z powyższym powinna być ona zgodna z obecnie obowiązującymi przepisami (odzysk ciepła) ? (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
W pomieszczeniu mammografu brak jest istniejącej, działającej wentylacji mechanicznej. Zamawiający wymaga wykonania nowego układu wentylacji mechanicznej, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
W pomieszczeniu 2 istnieje wentylacja mechaniczna, konieczne wykonanie pomiarów z wydajności i dostosowanie do obowiązujących przepisów.

PYTANIE
Prosimy o informację, jaką moc chłodniczą posiada obecnie pracująca w pomieszczeniu jednostka klimatyzacji ? (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Obecnie pracująca jednostka klimatyzacji ma moc chłodniczą – Qch = 3,0kW.
W pomieszczeniu 2 brak klimatyzacji.

PYTANIE
Czy Zamawiający wymaga zastosowania klimatyzatora typu split w pomieszczeniu badań ? Jeśli tak to prosimy o wskazanie lokalizacji dla jednostki zewnętrznej ? Jeśli ściana zewnętrzna na której miałaby zostac powieszona jednostka zewnętrzna jest pod ochroną konserwatora, należy liczyć się z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń oraz faktem, iż mogą nie zostać rozpatrzone na korzyść Zamawiającego. (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga zastosowania klimatyzatora typu” split” w pomieszczeniu badań. Lokalizacja jednostki zewnętrznej na dachu budynku.

PYTANIE
Prosimy o informację dotyczącą nośności stropu w pomieszczeniu badań oraz o jej strukturze i grubościach zastosowanych w niej warstw ? Prosimy również o informację czy w posadzce w pomieszczeniu badań znajdują się warstwy miękkie materiału np. styropian ? (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Lokalizacja mammografów przewidziana jest w pomieszczeniach na parterze, w starej części szpitala, pochodzącej z lat 20-tych XX wieku. Pod obydwoma pomieszczeniami występuje strop żelbetowo-ceramiczny gęstożebrowy z pustakami Westfala, o łącznej grubości 30 cm. Układ warstw, od góry:
• Wykładzina rulonowa
• Podkład cementowy gr. 7 cm
• Beton konstrukcyjny gr. 8 cm
• Pustaki ceramiczne Westfala / żeberka żelbetowe co ok. 30 cm gr. 15 cm
• Tynk od spodu
Nie występują warstwy miękkie.
Nośność stropu nie jest dokładnie określona, natomiast można stwierdzić, iż przenosi on bezpiecznie obciążenie odpowiadające równomiernie rozłożonemu obciążeniu użytkowemu o wielkości charakterystycznej 2,0 kN/m2.

PYTANIE
Prosimy o informację czy istniejący kabel zasilający jest w stanie zasilić urzadzenie o mocy 9kVA ? Prosimy również o informację jakei zabezpieczenie zostało zastosowane w skrzynce rozdzielczej z której prowadzony jest kabel zasilający do isntniejącego aparatu mammograficznego ? (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Kabel zasili urządzenie mocy 9kVA, zabezpieczenia B32 x 3.

PYTANIE
Prosimy o informację jaką nośność posiada droga transportowa dla wprowadzenia aparatu ? (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Stropy korytarzy jak w pomieszczeniach, przenoszą bezpiecznie obciążenie odpowiadające równomiernie rozłożonemu obciążeniu użytkowemu o wielkości charakterystycznej 2,0 kN/m2.

PYTANIE
Prosimy o dookreślenie standardu oraz zakresu prac adaptacyjnych jakich Zamawiający oczekuje w celu przygotowania pracowni dla nowego aparatu ? (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Należy wymienić okładziny wewnętrzne pomieszczenia, czyli w zakresie prac należy ująć:
- szpachlowanie i malowanie ścian,
- wymiana sufitu podwieszanego rastrowego 60x60cm,
- wymiana wykładziny PCV,
- wymiana stolarki drzwiowej,

PYTANIE
Prosimy o informację czy Zamawiający dopuszcza wykonanie kanałów kablowych bezpośrednio na posadzce w pomieszczeniu badań ? Kanały kablowe które prowadzone byłyby po posadzce przebiegałyby bezpośrednio do gantry aparatu oraz do konsoli operatora. Pozostałe okablowanie prowadzone byłoby na ścianie przy posadzce w korytach kablowych. Prowadzenie kabli po posadzce w korytach kablowych wymaga poinformowania o tym fakcie Snepidu. (pytanie dla obydwu lokalizacji dla jednego i drugiego aparatu).
ODPOWIEDŹ
Kanały kablowe należy wykonać jako wpuszczone w posadzkę – w warstwie betonu wyrównawczego o grubości ok. 7 cm.

PYTANIE
W dokumentach przetargowych Zamawiający wskazuje na dostarczenie dwóch urządzeń mammograficznych. Prosimy o wskazanie drugiej lokalizacji dla drugiego mammografu. Prosimy również o dookreślenie jakie są terminy realizacji zadań na dostawę, montaż i uruchomienie obydwu aparatów mammograficznych.
ODPOWIEDŹ
Termin realizacji został określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w części II oddzielnie dla każdego mammografu – A i B. Oba mammografy zostaną zamontowane w siedzibie Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Zakładzie radiologii. W odpowiedziach zawarta została specyfika pomieszczeń.

PYTANIE
Prosimy o informację czy Zamawiający dopuszcza, aby przeprowadzenie szkoleń nie warunkowało podpisania protokołu odbioru i wystawienia faktury ? Szkolenia przeprowadzone byłyby w tym wypadku w terminie uzgodniony z Zamawiającym.
ODPOWIEDŹ
Szkolenia są warunkiem podpisania protokołu odbioru i winny być wykonane w terminie wykonania zamówienia.

PYTANIE
Dotyczy ust.13.b) i 13.f § 3 projektu Umowy;
W nawiązaniu do w/w punktu, zwracamy się z prośbą o odstąpienie od wymogu, zapewnienia sprzętu zastępczego, gdyż w przypadku mammografu cyfrowego - urządzenia rentgenodiagnostycznego, montowanego na stałe do podłoża, jest niemożliwe.
Wyjaśniamy, iż dostarczenie aparatu mammograficznego na czas przedłużającej się naprawy, zaledwie ponad 4 dni, w przypadku tak specjalistycznego aparatu jakim jest mammograf, jest niezasadne w krótkim czasie, ze względu na szereg czynności związanych z tym procesem. Najpierw należy zdemontować uszkodzony mammograf, przygotować ponownie pomieszczenie pod instalację zastępczego aparatu, zainstalować go, przeprowadzić kalibrację, ale najważniejsze uruchomić aparat. Uruchomienie aparatu zastępczego jest możliwe po wcześniejszym uzyskaniu przez Zamawiającego pozwolenia od Sanepidu na uruchomienie i eksploatowanie tego aparatu, co wiążę się z długim okresem oczekiwania, które wynosi do 30 dni, a w tym czasie można już naprawić uszkodzony system.
Dlatego też, bardzo prosimy o przychylenie się do naszej prośby, poprzez odstąpienie od wymogu zapewnienia sprzętu zastępczego.
ODPOWIEDŹ
TAK, Zamawiający odstępuje od wymogu zapewnienia sprzętu zastępczego na czas awarii.

PYTANIE
Dotyczy pkt.103 OPZ załącznika nr 7 do SIWZ
Rozumiemy i prosimy o potwierdzenie, że Zamawiający w w/w punkcie ma na myśli czas reakcji serwisu?
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o wydłużenie czasu reakcji serwisu do 48 godzin (w dniach roboczych zapisu tj. od pn - pt z w wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) od momentu zgłoszenia zdarzenia .
Wyjaśniamy, że na czas reakcji serwisu składa się: przyjęcie zgłoszenia, przyjazd serwisu na miejsce naprawy (czyli niezbędny czas na dojazd) celem dokonania naprawy.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający ma na myśli czas reakcji serwisu w przypadku awarii i utrzymuje zapis w SIWZ dotyczący jego maksymalnej długości tj. 24 godziny (w dniach roboczych, pn-pt).

PYTANIE
W związku z tym, że Zamawiający nie podał terminu usunięcia awarii, proponujemy termin naprawy do 5 dni roboczych (bez wymiany części) i do 7 dni roboczych (w przypadku wymiany sprowadzanych części zamiennych z zagranicy), liczony od momentu przystąpienia do naprawy.
Wyjaśniamy, że czas naprawy, zależny jest od rodzaju uszkodzenia. W przypadku drobnych uszkodzeń, taka naprawa może potrwać kilka godzin. Natomiast w przypadku skomplikowanego uszkodzenia nieco dłużej, jak również w przypadku takiego, które np. wymaga wymiany podzespołu na nowy. Wtedy czas takiej naprawy wydłuża się o termin sprowadzenia danej części z zagranicy, a więc o czas transportu i może wynieść od 7-10 dni roboczych.
W związku z powyższym, prosimy o wyrażenie zgody poprzez zaakceptowanie powyższej propozycji.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wprowadza zapis- – 5 dni roboczych na usunięcie awarii (czas liczony od momentu rozpoczęcia naprawy, niezależnie od konieczności wymiany części).

PYTANIE
W nawiązaniu do ust.13.i) § 3 projektu Umowy, zwracamy się z prośbą o niewielką modyfikację zapisu wg poniższych propozycji:
(…). Jeśli natomiast 3 krotna naprawa tej samej istotnej usterki podzespołu (powodującej wyłączenie aparatu z eksploatacji), nie doprowadzi do prawidłowego stanu użytkowego przedmiotu zamówienia, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy wolny od wad”
ODPOWIEDŹ
Zamawiający utrzymuje zapis SIWZ: „Jeśli natomiast 3 krotna naprawa elementu nie doprowadzi do prawidłowego stanu użytkowego przedmiotu zamówienia Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy wolny od wad” – motywując to tym, że nie tylko zupełne wyłączenie aparatu z eksploatacji ma wpływ na jego funkcjonowanie ale również nieprawidłowe działanie poszczególnych jego elementów.

PYTANIE
Dotyczy pkt.12§ 3 projektu Umowy;
Rozumiemy i prosimy o potwierdzenie w/w zapisu, że w okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewnia dostępność części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych na koszt Zamawiającego?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wyjaśnia iż w okresie gwarancji Wykonawca ponosi wszelkie koszty. Zamawiający nie ponosi żadnych kosztów w okresie gwarancji.
PYTANIE
Dotyczy formularza ofertowego –zał.1 do SIWZ
Czy Wykonawca w polu „zakup urządzenia” ma podać łączną kwotę za dostawę, montaż, uruchomienie mammografu i przeszkolenie pracowników Zamawiającego?
ODPOWIEDŹ
Formularz ofertowy został podzielony na : zakup urządzenia- cena za urządzenie, wartość dostawy, montażu, uruchomienia, przeszkolenia pracowników.

PYTANIE
Dotyczy Formularza cenowego –pakiet…. załącznika nr 2
Ponieważ w przedmiotowym postepowaniu nie ma rozbicia na pakiety, prosimy o modyfikacje formularza cenowego (bez zapisu pakiet...) oraz rozbicie tabeli na oddzielne pozycje na mammograf A i mammograf B.
Rozumiemy, że podając cenę w formularzu cenowym należy uwzględnić koszty zakupu, dostawy, montażu, uruchomienia aparatów oraz przeszkolenia pracowników Zamawiającego?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga podania oddzielnych kwot za urządzenie, dostawę, montaż i uruchomienie oraz przeszkolenie użytkowników. Prawidłowy wzór formularza cenowego został zawarty w załączniku do niniejszego pisma.

PYTANIE
Dotyczy ust.13g) § 3 i § 5 projektu umowy
Prosimy o potwierdzenie, że ewentualne kary umowne Zamawiający będzie naliczał od wartości części składowych zadania tj. mammografu A lub mammografu B, którego będą ew. dotyczyły?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający potwierdza powyższe. Kary będą naliczane od każdego z etapów osobno z uwagi na inne terminy realizacji i wykonania.

PYTANIE
Punkt 53; Dopuszczenie aparatu w którym detektor jest kalibrowany zgodnie z instrukcją co przekłada się na zapewnienie najwyższej z możliwych na rynku jakości diagnostycznej obrazu jaka nie jest uzyskiwana przez żaden inny aparat.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapis SIWZ. Zamawiający wymaga aby detektor kalibrowany był w ramach obsługi serwisowej (przeglądy kontrolne, ewentualne awarie) i nie chce być jako użytkownik obarczany codzienną dodatkową czynnością.

PYTANIE
Prosimy o wprowadzenie punktacji oceny technicznej dla parametrów istotnych dla jakości obrazowania i zakresu diagnostyki oraz ergonomii urządzenia wyrównując tym samy szanse na złożenie konkurencyjnej oferty na lepsze rozwiązanie. Prosimy o modyfikację parametrów;
40 Osłona twarzy pacjentki TAK Osłona twarzy pacjentki nieruchoma przy wszystkich badaniach niespychająca pacjenta np. przy badaniu tomosyntezy 10 pkt
Ruchoma wymagająca kontroli pacjenta aby się nie poruszył w momencie ruchu gantry 0 pkt
47 Czas pomiędzy zakończeniem ekspozycji a wyświetleniem obrazu na monitorze Max. 15 s Najkrótszy czas dla badań 2D i tomosyntezy 10 pkt. Najdłuższy 0 pkt, pozostałe proporcjonalnie
49 Rozmiar piksela Max. 100 µm Najmniejsza wartość 10 pkt. graniczna 0 pkt, pozostałe proporcjonalnie
50 Zakres dynamiki Min. 12 bit Największa wartość 10 pkt. graniczna 0 pkt, pozostałe proporcjonalnie

ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje pierwotny zapis SIWZ w pkt 40, 47, 49, 50 i nie będzie dodatkowo punktował poniższych parametrów.

PYTANIE
Prosimy o wprowadzanie istotnych parametrów ocenianych przekładających się następnie na jakość oraz na precyzję obrazowania opisujące dokładniej wartości oferowanego czytnika obrazowego ( detektora).
Rozdzielczość obrazu dla małego formatu obrazowania Podać Największa wartość 10 pkt. graniczna 0 pkt, pozostałe proporcjonalnie
Rozdzielczość obrazu dla dużego formatu obrazowania podać Największa wartość 10 pkt. graniczna 0 pkt, pozostałe proporcjonalnie
Czas pomiędzy ekspozycją w tomosyntezie a uzyskaniem obrazu na monitorach stacji diagnostycznej Podać Najmniejsza wartość 10 pkt. graniczna 0 pkt, pozostałe proporcjonalnie

ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje pierwotny zapis SIWZ i nie będzie dodatkowo punktował i wprowadzał nowych parametrów.

PYTANIE
Zwracamy się o modyfikację oceny w punkcie 94 na
Ekspozycje użyte do rekonstrukcji wolumetrycznej 3D (tomosyntezy) wykonywane bez zatrzymywania głowicy lampy lub w technice krokowej TAK, podać
Dotyczy mammografu B


Technika krokowa - 0 pkt;
technika bez zatrzymania głowicy - 10 pkt

W technice krokowe każde zatrzymanie ruchy gantry powoduje drgania które generują artefakty ruchowe podczas diagnostyki oraz znacznie wydłuża czas badania a nie przekłada się to na jakąkolwiek korzyść diagnostyczną tym że lampa zatrzyma się do ekspozycji, analogicznie do każdego CT w którym lampa nie zatrzymuje się by wykonać zdjęcie.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje pierwotny zapis SIWZ w punkcie nr 94 i punktację tego parametru.

PYTANIE
Zwracamy się o modyfikację oceny technicznej dla punktu 95
Możliwość uzyskania rozdzielczości zdjęć używanych do rekonstrukcji wolumetrycznej 3D (tomosyntezy) o takiej samej rozdzielczości jak rozdzielczość zdjęć mammograficznych 2D (dotyczy wszystkich trybów tomosyntezy – jeśli system posiada więcej niż jeden TAK/NIE, podać rozdzielczość i rozmiar piksela w trybie 3D
Dotyczy mammografu B

Wielkość piksela w badaniu 3D najmniejsza – 10 pkt;
Wielkość piksela w badaniu 3D największa – 0 pkt.


Wyjaśniamy iż jeżeli dany wykonawca ma detektor z największym pikselem który określony w SIWZ jako graniczny ma aż 100m i wykona badanie 2D ma nadal tą samą wartość i w 3D również ta wartość się nie zmienia, Natomiast jeżeli wykonawca oferuje detektor lepszy o wyższej rozdzielczości a w badaniu 3D otrzyma piksel np. 90m to rozdzielczość jest zdecydowanie lepsza niż wymagana, w związku z powyższym nie należy oceniać czy jest taka sama co w badaniu 2D tylko jaką rozdzielczość gwarantuje w ostatecznym badaniu 3D.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje pierwotny zapis SIWZ w punkcie nr 95 i punktację tego parametru.

PYTANIE
Zwracamy się o modyfikację oceny technicznej dla punktu 97
Zakres skanu tomosyntezy (dla trybu tomosyntezy, dla którego został podany czas skanu w punkcie nr 93 – jeśli system posiada więcej niż jeden tryb tomosyntezy) max. +/- 7,5º, podać
Dotyczy mammografu B
minimalna wartość oferowanego parametru - 10 pkt; minimalna wartość oferowanego parametru - 0 pkt; pozostałe wartości proporcjonalnie
Należy podkreślić iż możliwość stosowania mniejszego kąta w badaniu tomosyntezy nie zależy od kąta jaki wykonuje lampa ale od jakości detektora jaki oferowany jest w urządzeniu, decyduje o tym wielkość piksela, by badanie było skuteczne dwie kolejne ekspozycje podróżnym kątem mają za zadanie zróżnicowanie położenia zmiany co pozwoli na określenie przez oprogramowanie położenia zmiany, im większy piksel tym konieczność zastosowania większego kąta w badaniu tomosyntezy a im mniejszy piksel tym możliwość stosowania mniejszych kątów. Ma to istotny też wpływ na czas badania w aparatach w których wielkość piksela wynosi 70 mikrometra czas skanowania wynosi tylko 4s a w aparatach z pikselem określony w SIWZ na 100 mikrometrów aż 20s czyli o ponad 5 razy dłużej pacjentka ma uciśniętą pierś.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje pierwotny zapis SIWZ w punkcie nr 97 i punktację tego parametru. Jednocześnie Zamawiający przyznaje że popełnił oczywistą omyłkę pisarską w pkt 97 – powinno być: Zakres skanu tomosyntezy (dla trybu tomosyntezy, dla którego został podany czas skanu w punkcie nr 96 – jeśli system posiada więcej niż jeden tryb tomosyntezy)…

PYTANIE
Dotyczy punktu 35; rozumiemy iż wymagany zakres kąta jak zamawiający wymaga dotyczy wszystkich technik wymaganych przez zamawiającego w SIWZ
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga możliwości ustawienia głowicy w projekcjach przydatnych klinicznie – ML, MLO i CC.

PYTANIE
Dotyczy punktu 96; prosimy o wyjaśnienie czy określony czas w SIWZ 25s dotyczy czasu wykonania badania i wyświetlenia technikowi obrazu diagnostycznego.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający w pkt 96, określił czas wykonania skanu tomosyntezy maks. 25s, jest to czas wykonania skanu czyli czas kompresji piersi a nie otrzymania obrazu na monitorze stacji technika czy lekarza.



UWAGA:
Ocena oferty przez Zamawiającego zostanie dokonana w oparciu o wymagania zawarte w specyfikacji z uwzględnieniem niniejszych odpowiedzi na pytania.







Z poważaniem,
z-ca Dyr. ds. ekonomiczno- eksploatacyjnych



inż. Małgorzata Kołodziej- Sarna


























Pismo przygotował: Sylwia Krzywiak, Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, tel. 061 8850 644

Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY
Mammograf A

L.p. Przedmiot zamówienia J. m. Ilość Cena jedn. netto PLN VAT w %



VAT w PLN Cena jedn. brutto PLN Wartość netto PLN Wartość brutto PLN
1. Zakup urządzenia
2. Dostawa, montaż, uruchomienie
3. Szkolenia pracowników

RAZEM







Mammograf B

L.p. Przedmiot zamówienia J. m. Ilość Cena jedn. netto PLN VAT w %



VAT w PLN Cena jedn. brutto PLN Wartość netto PLN Wartość brutto PLN
1. Zakup urządzenia
2. Dostawa, montaż, uruchomienie
3. Szkolenia pracowników

RAZEM



………………….., dn. ………………
(miejscowość)

_____________________________________________
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.

« Powrót do szczegółów zamówienia