• (+48 61) 885 05 00

Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa mammografów cyfrowych.

Numer zamówienia:

350/68/2016

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt 11/08/2016

Poznań, dnia 2016-08-11
EZ/350/68/2016/…………1208……………….


Wg rozdzielnika
Dow wszystkich uczestników i zainteresowanych postepowaniem o zamówienie publiczne


Dotyczy: przetargu nieograniczonego 68/2016 Zakup i dostawa mammografów cyfrowych

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do siwz na które udzielamy odpowiedzi:

Pytanie 1
Czy w związku z postępowaniem na dostawę mammografów cyfrowych zamawiający będzie wymagał dostarczenia wraz z urządzeniem licencji na korzystanie z oprogramowania do wspomagania i zarządzania podstawowymi testami kontroli jakości u urządzeń stosowanych w mammografii cyfrowej zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 listopada 2015 r. dla co najmniej dwóch aparatów mammograficznych ważnej co najmniej przez okres gwarancji wyszczególniony w ofercie, z min. funkcjonalnościami: informowania o konieczności wykonania poszczególnych testów, opisami procedur wykonywania każdego testu, niezależność od producenta aparatu i fantomów oraz bez konieczności instalacji oprogramowania na urządzeniach klienta?
Odp. TAK, Zamawiający wymaga dostarczenia licencji na korzystanie z tego oprogramowania wraz z urządzeniem, dla dwóch aparatów.

-------------------------------------------------------------------------------------------
Pytanie 1.
Czy fantom do oceny progowego kontrastu w mammografii powinien mieć konstrukcję umożliwiającą wykonanie testu kontrastu progowego metodą opisaną w rozdziale 2b.2.4.1 European Guidelines for Quality Assurance in Breast Cancer Screening and Diagnosis, 4th edition – Supplements, to jest z wykorzystaniem opracowanego przez EUREF analizatora CDCOM ?
Odp. TAK

Pytanie 2.
Czy fantom do oceny progowego kontrastu w mammografii powinien zawierać matrycę zawierającą co najmniej 336 par złotych dysków umieszczonych na polerowanym podłożu aluminiowym grubości 0,5 mm ?
Odp. TAK

Pytanie 3.
Czy fantom do oceny progowego kontrastu w mammografii powinien zawierać 43 dyski referencyjne do optymalizacji analizy komputerowej ?
Odp. TAK

Pytanie 4.
Czy fantom do oceny progowego kontrastu w mammografii może mieć dyski o grubościach i średnicach wykraczających poza podany zakres, to jest grubość od 0,012 µm do 2,8 µm i średnicę od 0,08 mm do 2,0 mm ?
Odp. NIE

Pytanie 5.
Czy fantom do oceny progowego kontrastu w mammografii powinien być zaoferowany wraz z dedykowanym przez producenta oprogramowaniem, przeznaczonym do analizy i obróbki statystycznej obrazów fantomu ?
Odp. TAK
Pytanie 6.
Czy przez określenie „Jednorodny fantom z PMMA o grubości 2cm i 6cm lub 7cm, 1cm, 4cm”
Zamawiający rozumie zestaw płyt PMMA pozwalający na stworzenie jednorodnych fantomów o grubościach 2 cm, 6 cm, 7 cm, 1 cm, 4 cm ?
Odp. TAK

Pytanie 7.
Czy opisany w pkt 2 „Jednorodny fantom z PMMA…” powinien być uzupełniony płytą PMMA o grubości 0,5 cm ?
Odp. TAK

Pytanie 8.
Czy opisany w pkt 2 „Jednorodny fantom z PMMA…” powinien mieć dokładność finalnej grubości nie gorszą niż np. 5 % czy też odchylenie od nominalnej grubości nie powinno być większe niż ± 0,1 mm ?
Odp. TAK


Pytanie 9.
Czy opisany w pkt 3 „Jednorodny fantom o grubości 4,5 cm PMMA…” może mieć konstrukcję opisaną w European Guidelines for Quality Assurance in Breast Cancer Screening and Diagnosis, 4th edition, to znaczy składać się z płyt PMMA pozwalających na ułożenie fantomu o grubościach 20 mm, 45 mm, 65 lub 70 mm, z położonym na wysokości 20 mm od stolika obiektem aluminiowym o grubości 0,2 mm i wymiarach 20 x 20 [mm] którego środek znajduje się w odległości 6 cm od krawędzi fantomu od strony klatki piersiowej i symetrycznie w stosunku do lewej i prawej krawędzi fantomu ?
Odp. TAK

Pytanie 10.
Czy opisany w pkt 3 „Jednorodny fantom o grubości 4,5 cm PMMA…” powinien umożliwiać wykonanie testów SDNR metodą opisaną w rozdziale 2b.2.1.3.5 European Guidelines for Quality Assurance in Breast Cancer Screening and Diagnosis, 4th edition – Supplements, to jest zawierać dodatkowo płytę PMMA grubości 10 mm z obiektem aluminiowym o grubości 0,2 mm i wymiarach 10 x 10 [mm] którego środek znajduje się w odległości 6 cm od krawędzi fantomu od strony klatki piersiowej i symetrycznie w stosunku do lewej i prawej krawędzi fantomu ?
Odp. TAK

Pytanie 11.
Czy wraz z opisanym w pkt 3 „Jednorodnym fantomem o grubości 4,5 cm PMMA…” należy dostarczyć zapasowe obiekty aluminiowe o grubości 0,2 mm i wymiarach 20 x 20 [mm] oraz zapasowe obiekty aluminiowe o grubości 0,2 mm i wymiarach 10 x 10 [mm], np. po 5 sztuk ? Odp. Tak – 5 sztuk

Pytanie 12.
Czy opisany w pkt 2 „Jednorodny fantom z PMMA…” oraz opisany w pkt 3 „Jednorodny fantom o grubości 4,5 cm PMMA…” mogą mieć elementy wspólne, to jest zestaw płyt PMMA pozwalający na stworzenie fantomu opisanego w pkt 2 oraz fantomu opisanego w pkt 3 ?
Odp. TAK

Pytanie 13.
Czy opisany w pkt 2 „Jednorodny fantom z PMMA…” oraz opisany w pkt 3 „Jednorodny fantom o grubości 4,5 cm PMMA…” powinny mieć wymiary pozwalające na przykrycie całego detektora mammografu ?
Odp. TAK

Pytanie 14.
Czy opisany w pkt 4 „Miernik siły kompresji…” powinien być posiadającym świadectwo kalibracji miernikiem elektronicznym z wyświetlaczem cyfrowym, mieszczącym się na stoliku Bucky cyfrowego aparatu mammograficznego ?
Odp. TAK

Pytanie 15.
Czy opisany w pkt 4 „Miernik siły kompresji…” powinien mieć zakres pomiarowy nie mniejszy niż 0 – 25 [kG] ale nie większy niż 0 – 35 [kG] ?
Odp. Tak . Sprzęt powinien być kalibrowany i wzorcowany przez akredytowane laboratorium.

Pytanie 16.
Czy opisane w pkt 4 „Miernik siły kompresji…” dokładność wskazań i powtarzalność mają dotyczyć zakresu testu kompresji (do 20 kG) to jest dokładność ±2 kG i powtarzalność ±1 kG ?
Odp. TAK

Pytanie 17.
Czy przez określenie „Zewnętrzny kalibrator monitorów” Zamawiający rozumie zestaw, składający się z czujnika (przylgowego detektora światła) i jednej lub kilku licencji na używanie oprogramowania do kalibracji monitorów zgodnie z wymaganiami DICOM ?
Odp. Zewnętrzny kalibrator monitorów powinien być niezależny od monitora, kalibrujący monitory w centralnej części.

Pytanie 18.
Ile licencji na używanie oprogramowania do kalibracji monitorów zgodnie z wymaganiami DICOM należy zaoferować (licencja dotyczy jednego komputera, np. stacji opisowej albo stacji przeglądowej)?
Odp. Licencje powinny być dla stacji opisowej i stacji przeglądowej (dwa stanowiska przeglądowe i dwa opisowe).

Pytanie 19.
Czy przez określenie „Obrazy testowe np. TG18-QC, SMTP wraz z odpowiednim kalibratorem do monitorów stacji opisowych” Zamawiający rozumie zestaw, składający się z nośnika (np. płyty CD) zawierającego obrazy testowe TG18 lub SMTP oraz drugiego czujnika i jednej lub kilku licencji na używanie oprogramowania do kalibracji monitorów zgodnie z wymaganiami DICOM ? (Jeden zewnętrzny kalibrator monitorów został już wymieniony w pkt. 6)
Odp. Obrazy testowe powinny być dostępne na stacjach opisowych i przeglądowych. W pkt. 6 nie ma mowy na temat zewnętrznego kalibratora.


Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia