• (+48 61) 885 05 00

Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie telefonii stacjonarnej.

Numer zamówienia:

350/56/2017

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pytania

Poznań, dnia 01-09-2017
EZ/350/56/2017/……666……



Wg rozdzielnika:
do wszystkich uczestników i zainteresowanych postępowaniem o zamówienie publiczne


Dotyczy: przetargu nieograniczonego 56/2017 Świadczenie usług telekomunikacyjnych w zakresie telefonii stacjonarnej.


ODPOWIEDZI NA PYTANIA.

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęło pytanie do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które Zamawiający udziela odpowiedzi.

Pytanie 1. Zamawiający dokonał modyfikacji SIWZ pod względem terminu realizacji zamówienia. Prosimy zatem o zmianę również zapisów umowy par. 3 ust. 1 i 2 zgodnie ze zmianami.
Odpowiedź: Tak, Zamawiający dokonuje zmian w projekcie umowy:
Jest:
§ 3. Termin obowiązywania umowy
1. Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres 48 miesięcy od 01.09.2017 r. do 31.08.2021 r.
2. W terminie do dnia 31.08.2017 r Wykonawca dokona wszystkich czynności związanych z podłączeniem i uruchomieniem usług wchodzących w zakres niniejszej umowy.
Winno być:
§ 3. Termin obowiązywania umowy
1. Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres 48 miesięcy od daty zawarcia.
2. W terminie do 30 dni od daty podpisania umowy Wykonawca dokona wszystkich czynności związanych z podłączeniem i uruchomieniem usług wchodzących w zakres niniejszej umowy.

Pytanie 2. Dot. par. 4 ust. 2 wzoru umowy. Wykonawca zwraca się do Zamawiającego z pytaniem czy Zamawiający dopuszcza, by płatności abonamentowe były realizowane z góry w każdym miesiącu? Przyczyną złożenia powyższego zapytania jest okoliczność, iż w sytuacji w której wysokość opłaty nie jest ustalona jako pochodna wygenerowanego na danym łączu ruchu i jest znana z góry, systemy stosowane przez operatorów telekomunikacyjnych są przystosowane do wystawiania faktur z góry. Wyłączenie obsługi przedmiotowej umowy z ogólnie stosowanego systemu rozliczeniowego może generować po stronie Wykonawcy wysokie koszty i utrudniać obsługę umowy. Ponadto, za przyjęciem systemu rozliczania postulowanego przez Wykonawcę przemawiają również względy prawne. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych do umów w sprawach zamówień publicznych stosuje się przepisy kodeksu cywilnego. Przepisy te w przypadku umów wzajemnych przewidują obowiązek jednoczesnego spełniania świadczeń. Skoro zatem Zamawiający ma dostęp do świadczenia Wykonawcy z góry, ponieważ może korzystać z usługi od pierwszego dnia jej świadczenia, to świadczenie wzajemne w postaci zapłaty abonamentu także powinno być realizowane z góry (art.188 § 1 kc).

Odpowiedź: Tak, Zamawiający wyraża zgodę na powyższe i dokonuje zmian w projekcie umowy:

Jest: § 4. ust. 2 Wynagrodzenie płatne będzie na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę z dołu po zakończeniu każdego miesiąca.

Winno być: § 4. ust. 2 Wynagrodzenie płatne będzie na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę z góry w każdym miesiącu.

Pytanie 3. Zamawiający w par. 5 ust. 2 lit b) wzoru umowy nakłada na Wykonawcę karę umowną w wysokości 4%, ale nie wskazał, od której wartości procent będzie liczony. W przypadku kar za nieterminowe usuwanie awarii kary winny być liczone od wartości miesięcznego abonamentu. Prosimy zatem o doprecyzowanie, że wartość kary 4% będzie liczony od opłaty abonamentowej za usługę, której awaria dotyczy.

Odpowiedź: Tak, Zamawiający wyraża zgodę na powyższe i dokonuje zmian w projekcie umowy – uwaga wg zamawiającego pytanie to dotyczy ppkt a), a nie b)

Jest: § 5. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty Zamawiającemu kar umownych według następujących zasad, tj. w przypadku:
a) w sytuacji zaoferowania terminu korzystniejszego niż 12 godz na usuniecie awarii Wykonawca zapłaci na rzecz zamawiającego karę 4% za każdą godzinę zwłoki poniżej 12 godz. nie usunięcia awarii, licząc od godzin określonych w § 3 ust. 3.
Winno być: § 5. 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty Zamawiającemu kar umownych według następujących zasad, tj. w przypadku:
a) w sytuacji zaoferowania terminu korzystniejszego niż 12 godz na usuniecie awarii Wykonawca zapłaci na rzecz zamawiającego karę 4% miesięcznej opłaty abonamentowej za każdą godzinę zwłoki poniżej 12 godz. nie usunięcia awarii, licząc od godzin określonych w § 3 ust. 3.


Pytanie 4. Zamawiający w par. 5 ust. 5 wzoru umowy zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonych kar umownych. Wykonawca zwraca uwagę, że jest w stanie ponieść koszty rzeczywistych strat jakie poniósł Zamawiający, czyli faktycznych wydatków poniesionych przez Zamawiającego, nie może natomiast ponosić odpowiedzialności za wszystkie korzyści jakie mógł utracić Zamawiający. Ponoszenie przez Wykonawcę takich kosztów może spowodować nierentowność projektu, a dla Wykonawcy może stać się bezpodstawnym wzbogaceniem. Czy wobec powyższego Zamawiający uzupełni zapis powyższego paragrafu poprzez dodanie zdania: "(...) do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody"?

Odpowiedź: Tak, Zamawiający wyraża zgodę na powyższe i dokonuje zmian w projekcie umowy:

Jest: § 5. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.

Winno być: § 5. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.



Pytanie 5. Zamawiający w par. 5 ust. 6 wzoru umowy wymaga zgody na potrącanie kar umownych z należnego Wykonawcy wynagrodzenia. Wykonawca zwraca uwagę, iż kary umowne winny być dochodzone po uprzednio przeprowadzonym procesie reklamacyjnym. Natomiast nieprawidłowości dotyczące płatności zawsze są regulowane fakturami korygującymi lub też notami księgowymi po rozpatrzeniu złożonej reklamacji. Czy Zamawiający wyraża zgodę na zmianę umowy poprzez dodanie zapisu o tym, że kary umowne będą naliczane po zakończeniu procedury reklamacyjnej, poprzez wystawianie not księgowych lub faktur korygujących, przy czym postępowania reklamacyjne wynikłe w toku realizacji umowy będą prowadzone na zasadach i warunkach określonych w Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie reklamacji usług telekomunikacyjnych z dnia 24 lutego 2014r. (Dz. U. z 2014r. poz. 284)?

Odpowiedź: Tak, Zamawiający wyraża zgodę na powyższe i dokonuje zmian w projekcie umowy:

Jest: § 5. 6. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z wynagrodzenia należnego Wykonawcy.

Winno być: § 5. 6. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Kary umowne będą naliczane po zakończeniu procedury reklamacyjnej, poprzez wystawianie not księgowych lub faktur korygujących, przy czym postępowania reklamacyjne wynikłe w toku realizacji umowy będą prowadzone na zasadach i warunkach określonych w Rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie reklamacji usług telekomunikacyjnych z dnia 24 lutego 2014r. (Dz. U. z 2014r. poz. 284)

Pytanie 6. Zamawiający w Kalkulacji cenowej oraz w par. 4 ust. 1 lit b) wzoru umowy wymaga wyceny wszystkich połączeń jedną stawką. Wykonawca informuje, iż jest znacząca różnica w cenach połączeń np. strefowych i komórkowych czy też międzynarodowych. Zamawiający wymagając wyceny wszystkich połączeń łącznie powoduje, iż Wykonawca jest zmuszony zaproponować uśrednioną/zawyżoną cenę za każde połączenie nawet taryfikowane zgodnie z jego cennikiem znacznie niżej (zabezpieczając swój zysk). Ponadto Wykonawca informuje, że połączenia do sieci inteligentnej są zróżnicowane ze względu na wskaźnik i mają rozpiętość cenową zaczynając od darmowych a kończąc na wycenionych na 10 zł netto, ponadto połączenia do płatnych usług sieci inteligentnych tzw. infolinii 800, 801 itd. oraz za połączenia do sieci przywoławczej (tzw. bipery) są rozliczane za pomocą jednej opłaty bez względu na czas trwania rozmowy lub też impulsowo. Taka taryfikacja połączeń jest ustanowiona w całej sieci telekomunikacyjnej Wykonawcy i jest zgodna z obowiązującym w Polsce planem numeracji krajowej zatwierdzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Najkorzystniejszym dla Zamawiającego rozwiązaniem jest wyszczególnienie w kalkulacji cenowej oddzielnie połączeń strefowych, międzystrefowych i komórkowych oraz dopuszczenie wyceniania pozostałych połączeń zgodnie z obowiązującym cennikiem operatora. Jest to działanie, które pozwoli Zamawiającemu uniknąć niepotrzebnego poniesienia podrożonych kosztów uśrednionych, czy też zawyżonych cen za wszystkie połączenia . W związku z powyższym zwracamy się z zapytaniem czy Zamawiający wyrazi zgodę na proponowaną zmianę?

Odpowiedź: Tak, Zamawiający dokonuje zmian w formularzu cenowym – zał. nr 2 do siwz – FORMULARZ CENOWY po zmianach dołączony jest do niniejszego pisma.
Zamówienie podzielono na elementy ceny:
Opłata połączenia głosowego w ruchu telefonicznym lokalnym (strefowym)
Opłata połączenia głosowego w ruchu telefonicznym międzystrefowym
Opłata połączenia głosowego w połączeniach do sieci komórkowych krajowych
Opłata połączenia głosowego w ruchu telefonicznym międzynarodowym
Opłata abonamentowa obejmująca wszystkie koszty miesięczne łącznie w lokalizacjach w Poznaniu, Kaliszu i w Pile




i umowie dokonuje się zmiany zapisów:

Jest: § 4 ust. 1 lit a, b)
1. Ceny jednostkowe za poszczególne usługi telekomunikacyjne wynoszą:
a) Abonament miesięczny (obejmujący wszystkie koszty miesięczne łącznie w lokalizacjach w Poznaniu, Kaliszu i Pile):
……………….zł netto słownie………………………………………….
……….………zł brutto słownie…………………………………………
b) 1 minuta połączenia głosowego bez względu na rodzaj połączenia( lokalne, strefowe, międzystrefowe, międzynarodowe do wszystkich stref, do sieci stacjonarnych i komórkowych):
.……………..zł netto słownie…………………………………………..
……….……..zł brutto słownie …………………………………………

Winno być: § 4 ust. 1 lit a,b,c,d,e)
1. Ceny jednostkowe za poszczególne usługi telekomunikacyjne wynoszą:

a) Opłata połączenia głosowego w ruchu telefonicznym lokalnym (strefowym)
……………….zł netto słownie………………………………………….
……….………zł brutto słownie…………………………………………
b) Opłata połączenia głosowego w ruchu telefonicznym międzystrefowym
……………….zł netto słownie………………………………………….
……….………zł brutto słownie…………………………………………
c) Opłata połączenia głosowego w połączeniach do sieci komórkowych krajowych
……………….zł netto słownie………………………………………….
……….………zł brutto słownie…………………………………………
d) Opłata połączenia głosowego w ruchu telefonicznym międzynarodowym
……………….zł netto słownie………………………………………….
……….………zł brutto słownie…………………………………………
e) Opłata abonamentowa obejmująca wszystkie koszty miesięczne łącznie w lokalizacjach w Poznaniu, Kaliszu i w Pile
……………….zł netto słownie………………………………………….
……….………zł brutto słownie…………………………………………

Pytanie 7. Czy lokalizacja Piła Rydygiera 1, w całości tj. usługa SIP trunk łącze podkładowe IP oraz numeracja ma zostać włączona od 1 lutego 2018 (str 16 pkt 4)?
Odpowiedź: Termin uruchomienia usługi – 01.02.2018 r. Przekazanie informacji o przydzielonej numeracji 02.01.2018 r.

Pytanie 8. Czy zamawiający dla central Innovaphone czyli 3 lokalizacji Poznań (dla ruchu przychodzącego), Kalisz oraz Piła wymaga jedynie redundacji portów LAN tak aby można było podłączyć oba urządzenia we wszystkich lokalizacjach?

Odpowiedź: Dla lokalizacji w Kaliszu i Pile wymagana jest redundancja, dla SIP Trunk’a w Poznaniu (dla ruchu przychodzącego i wychodzącego redundancja lub mechanizm przełączający.

Pytanie 9. Czy w przypadku zamiany ISDN PRA w Poznaniu ul.Garbary na SIP trunk 30 kanałów zamawiający przewiduje dołączenie numeracji i 30 kanałów do Trunku obsługującego ruch przychodzący, czy będzie to odrębny trunk podłączony do osobnego urządzenia? Czy nowy trunk będzie podłączany także redundantnie i wykonawca musi przewidzieć 4 porty łącza podkładowego 2 dla zamienianego łącza oraz dwa dla rejestracji?
Wykonawca będzie miał jedynie 10 dni musimy poznać dokładne szczegóły przełączenia.

Odpowiedź: Zamawiający przewiduje przeniesienie numeracji z ISDN PRA 30B+D na SIP Trunk 30 kanałów. Ma to być odrębny SIP Trunk, może zostać podany na tym samym porcie ETH.

Pytanie 10. Czy w przypadku łaczy ISDN BRA POts, klientowi także zależy na systemie narzędziu zarządzająco-kontrolnym opisanym w pkt h) strona 18 SIWZ?

Odpowiedź: Tak

Pytanie 11. Czy łącza BRA POTS muszą być podłączone po własnej sieci szkieletowej czy zamawiający dopuszcza włączenie pojedynczych usług np. w lokalizacjach Poznań Łąkowa oraz Strzelecka mogą zostać włączone po technologii WLR?

Odpowiedź: Wymagana jest własna sieć szkieletowa.

Pytanie 12. Jak obecny operator realizuje łącza ISDN BRA oraz POTS, czy są to tradycyjne usługi TDM podane własną siecią? czy jest to technologia WLR lub czy dopuszczalne jest włączenie usługi poprzez szkielet IP oraz zakończenie bramką z odpowiednim interfejsem BRI lub FXS?

Odpowiedź: Obecny operator wykorzystuje własną sieć .

Pytanie 13. Dotyczące systemu taryfikacyjnego:
a) Przewidujemy udostępnienie rozwiązania zarządzająco-kontrolnego w wersji dostępnej na chmurze Netia za pośrednictwem najpopularniejszych w Polsce przeglądarek internetowych. Czy polityka bezpieczeństwa WCO ma ograniczenia na używane typy przegladarek?

Odpowiedź: Polityka bezpieczeństwa WCO ogranicza przeglądarki do Mozilla Firefox ESR i Google Chrome

b) Potrzebne sa dodatkowe dane o centrali DGT Millenium: jaki numer wersji? Czy jest wyposażona w interfejs IP do zdalnego zarządzania?

Odpowiedź: DGT Milenium, oprogramowanie ver. 2.0 (Linux Red Hot 7.3), wyposażona w mechanizmy do zdalnego zarządzania

c) W SIWZ określa się, że rozliczenia usług dokonywane są w okresach miesięcznych. Czy można przyjąć, ze rozliczenie wykorzystywania usług w ramach oferowanego systemu taryfikacyjnego może być realizowane do 15 dnia kolejnego miesiąca?

Odpowiedź: Tak

d) Centrale telefoniczne sa w gestii Zamawiającego. Czy można przyjąć, że wymagane adaptacje i rekonfiguracje central tak by wystawiały dane CDR niezbędne do realizacji oczekiwanych typów raportów zostaną zrealizowane i udostępnione w terminie nie później niż 14 dni od umowy?

Odpowiedź: Tak

Ostateczną treść umowy po zmianach wprowadzonych odpowiedziami na pytania zostanie opublikowany w odrębnym dokumencie.
Pozostałe zapisy specyfikacji istotnych warunków zamówienia bez zmian.



Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna




gotowane przez Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Katarzyna Witkowska tel. 61/ 88 50 643, …644; fax …698

« Powrót do szczegółów zamówienia