Zamówienia publiczne
Przedmiot zamówienia:
Zakup, dostawa i montaż mebli dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
Numer zamówienia:
350/28/2018
« Powrót do szczegółów zamówieniaSpecyfikacja istotnych warunków zmówienia
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIAPostępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 221 000 EURO.
DOTYCZY: PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 28/2018.
Zakup, dostawa i montaż mebli dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/852 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
Tel. 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl
II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 221.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych na podstawie ww. ustaw.
III. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia: Zakup, dostawa i montaż mebli w pomieszczeniach
Wielkopolskiego Centrum Onkologii, w tym dla utworzonego Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi „BREAST UNIT”.
2. Przedmiot zamówienia został przedstawiony w SZCZEGÓŁOWYM OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA - stanowiącym zał. do niniejszej specyfikacji.
Przedmiot zamówienia stanowi:
umeblowanie dwóch poradni po przebudowie –meble medyczne zgodnie z projektem, pozostałe meble w pomieszczeniach różnych wg opisu (biurka, szafki, szafy do zabudowy), w tym dla Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi „BREAST UNIT”, wraz z krzesłami biurowymi: 45 sztuk + krzesła do poczekalni 19 sztuk.
Standard wykonania.
Meble medyczne zgodnie z projektem. Pozostałe wg opisu – trwałe okucia i zawiasy, odporne na intensywne użytkowanie. Biurka: z płyty minimum 24 mm laminowanej laminatem HPL, na konstrukcji stalowej spawanej, z półką na klawiaturę i przelotką kablową we wskazanym miejscu. Widoczna okleina frontów, korpusów i półek – 2 mm PCV. Niewidoczne krawędzie możliwe okleinowanie 1 mm. Wzornik kolorów do akceptacji użytkownika. Wszelkie szuflady (kontenerki, szafki szufladowe) z pełnym wysuwem na prowadnicach kulkowych, budowa zintegrowana typu metalbox, niedopuszczalne prowadnice rolkowe.
Dostawa do pomieszczeń Breast Unit możliwa po zakończeniu prac budowlanych (termin umowny 05.04.). Pozostałe meble w czynnych jednostkach szpitala, montaż możliwy po skompletowaniu danego pomieszczenia i uzgodnieniu z użytkownikiem.
Szafka Sb1, na rzucie są cztery sztuki, ilość w formularzu poprawna, zwiększenie o jedną sztukę.
Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia Wykonawca dokona obmiaru z natury oraz uzgodni kolory okleiny / tapicerki / stelażu na podstawie oferty/katalogu wybarwień konkretnego dostawcy w poszczególnych pomieszczeniach.
Krzesła i kontenerki mobilne na kółkach miękkich, dostosowanych do wykładzin PCV.
Jedyne krzesła na kółkach do wykładzin miękkich – model 4ME.
Wymienione w niniejszej specyfikacji meble stanowią wzór, według którego zamawiający oczekuje realizacji dostawy. Jeżeli wykonawca zaproponuje meble równoważne do założonych, powinny one zachować styl, formę i kształt mebli opisanych w specyfikacji, powinny być wykonane w technologii określonej w opisie przedmiotu zamówienia z zachowaniem kolorystyki określonej przez Zamawiającego - nie gorsze w swojej klasie od przyjętych przez Zamawiającego.
3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
4. Termin wykonania zamówienia:
- dostawa jednorazowa
- min. 3 i max do 6 tygodni od daty zawarcia umowy
5. Termin gwarancji i rękojmii - minimum 24 miesięcy i nie więcej niż 60 miesięcy
6. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 39100000-3 meble
7. Płatność - przelew w terminie 60 dni od dnia otrzymania faktury przez Zamawiającego.
IV. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
5. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.
V. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu. z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 Pzp, należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)
1. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
2. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
4. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
5. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
6. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
VI. Potwierdzenie pozostałych wymagań specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego zał. do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy wg wzoru stanowiącego zał. do specyfikacji
3. Dokument lub odpis dokumentu z rejestru lub innej ewidencji lub inny dokument w celu potwierdzenia i weryfikacji osób umocowanych do reprezentowania Wykonawcy, tym samym składania oświadczenia woli.
4. Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania albo do występowania w imieniu Wykonawcy jeżeli ich umocowanie nie wynika wprost z dokumentów określonych w pkt. VII.3.
W chwili zawarcia umowy zamawiający wymaga aby wybrany Wykonawca podpisał PROTOKOŁ KOORDYNACYJNY – dokument nie wymagany w ofercie.
VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.
8. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie: mgr inż. Krzysztof Cecuła - tel 61/88 50 907, e-mail: krzysztof.cecula@wco.pl
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: mgr inż. Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak : tel. 61/88 50 911( ...644) fax 61/88 50 698
e-mail: zaopatrzenie@wco.pl
VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.
IX. Termin związania ofertą. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Dokumenty składające się na ofertę należy składać w formie oryginałów lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Oświadczenia należy składać wyłącznie w formie oryginału. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, którego każdego z nich dotyczą.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
6. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do ofert pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania. W przypadku podpisania umowy należy do niej załączyć pełnomocnictwo do zaciągania zobowiązań finansowych w przypadku, gdy osoba podpisująca umowę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji jako osoba upoważniona do reprezentacji.
7. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, ewidencji, które wskazane są tam jako umocowane do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Zaleca się by oferty były połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
9. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
10. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 28/2018 – Zakup, dostawa i montaż mebli w pomieszczeniach WCO.
Nie otwierać przed .......................................... /data otwarcia ofert/
b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
c) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej należy przygotować w sposób określony jak wyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i winna być zaadresowana w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 28/2018 – Zakup, dostawa i montaż mebli w pomieszczeniach WCO.
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27.02.2018 r. do godz. 10.00
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 27.02.2018 r. o godz. 11.00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda - parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawia w ofercie:
o oczywiste omyłki pisarskie,
o oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
o inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty
XII. Opis sposobu obliczenia ceny
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 Pzp.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
10. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.
XIII. Kryteria oceny ofert - Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
1. Oferty oceniane będą punktowo, punkty zaokrąglane będą do dwóch miejsc po przecinku.
2. Maksymalną ilość punktów - jaką po uwzględnieniu wag, może osiągnąć oferta - wynosi 100.
3. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami i ich wagami:
Kryteria - opis kryterium i jego znaczenie (wagi):
A. Cena oferty - 60%
B. Termin gwarancji - 20%
C. Termin realizacji - 20%
------------------------------
Razem 100%
A) Kryterium CENA 60% oferty będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = ------------------------------ x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość punktów przyznana w kryterium Cena
Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art.2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 %, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
B) Kryterium OKRES GWARANCJI 20% obliczone będzie wg wzoru:
Proponowany w ofercie badanej okres gwarancji
B = ------------------------------------------------------------------ x waga x 100
Najkorzystniejszy okres gwarancji (60 m-cy)
B – ilość punktów przyznana w kryterium okres gwarancji
W kryterium okres gwarancji oceniany będzie okres podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 20pkt.; pozostałe oferty odpowiednio mniej w zależności od okresu gwarancji podanego w ofercie.
UWAGA - brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie jako zaoferowanie minimalnego okresu gwarancji, tj. 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru
Do oceny oferty przyjęty zostanie okres gwarancji podany w formularzu ofertowym.
Oferta z najkrótszym terminem gwarancji otrzyma min. ilość punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
W przypadku zaoferowania terminu gwarancji powyżej 60 m-cy ilość punktów zostanie przeliczona jak dla 60 m-cy.
C) Kryterium TERMIN realizacji - 20%
kryterium „termin realizacji” punkty zostaną przyznane jak poniżej:
w ciągu 3 tyg. – 20pkt.
w ciągu 4 tyg. – 15pkt.
w ciągu 5 tyg. – 10pkt.
w ciągu 6 tyg. – 5pkt.
UWAGA - brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie jako zaoferowanie maksymalnego terminu realizacji tj. 6 tygodni.
W przypadku zaoferowania w formularzu ofertowym terminu realizacji poniżej 3 tyg. ilość punktów przeliczona zostanie jak dla 3 tyg;
W kryterium „Termin wykonania” oceniany będzie termin przedmiotu zamówienia podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 20 pkt.
Pozostałe oferty odpowiednio mniej w zależności od terminu podanego w ofercie.
Ocena końcowa oferty
Ocenę końcową oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie kryteriach oceny ofert.
XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy
XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
a) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
b) określenia warunków udziału w postępowaniu,
c) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
d) odrzucenia oferty odwołującego,
e) opisu przedmiotu zamówienia,
f) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
a) W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
b) Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
c) Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
d) Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
e) Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
f) Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
XX. Informacja o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień;
Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp, w wysokości nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego.
XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim muszą odpowiadać oferty wariantowe wraz z wybranymi kryteriami oceny, jeżeli zamawiający wymaga lub dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.
XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.
XXIV. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.
Nie dotyczy.
XXV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.
XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
XXVII. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 221.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
Poznań, dnia 19.02.2018 r.
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:
Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
___________________________
dr n. med. J. Jerzy Mazurek
Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................
mailto:................................................
NIP................................................
REGON.........................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................
Przedmiot oferty: Zakup, dostawa i montaż mebli dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na Zakup, dostawa i montaż mebli dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
3. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za kwotę w sumie :
............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.
4. Zapewniam/my, że oferowany przedmiot zamówienia posiada odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
Oświadczam/my, że zaoferowany przedmiot zamówienia posiada wymagane prawem atesty i certyfikaty.
5. Oferuję/ emy termin realizacji zamówienia: min. 3 tygodnie i maksymalnie 6 tygodni od daty podpisania umowy tj: ................... tygodni od podpisania umowy
6. Oferujemy termin gwarancji /rękojmi – tj. ……………-m-cy od dnia podpisania protokołu odbioru (minimum 24 miesiące, maksymalnie 60 miesięcy).
7. Akceptujemy warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 60 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
8. Utrzymanie stałości cen. Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres obowiązywania umowy.
9. Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................
10. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze wszystkimi warunkami postępowania, w tym realizacji zamówienia i nie wnosimy żadnych uwag. Oświadczam/y/, że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w niniejszym postępowaniu i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
11. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ………………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ………………………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
Dokumenty:
Na potwierdzenie spełnienia wymagań do oferty załączam:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
12. Na potwierdzenie
A] niepodlegania wykluczeniu załączamy /wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.................... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
B] spełnienia wymagań do oferty załączamy/wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
13. Oświadczam/y/, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
14. Oświadczam/y/, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy.
15. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. w terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.
16. Oświadczam/y/, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr __________________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
17. Informacja
Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź:
Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
□ mikroprzedsiębiorstwem
□ małym
□ średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
18. UWAŻAMY SIĘ za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania
………………, dn. …… …………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy wykonaw
Załącznik nr 2 do specyfikacji
............................................
(pieczęć Wykonawcy) FORMULARZ CENOWY
(wzór)
L.p. Lokalizacja Nazwa Ozna
czenie Wymiary szer/gł/wys ilość opis Cena jedn.
Netto zł. Stawka
VAT % Cena jedn. brutto zł. Wartość netto zł. Wartość brutto zł.
MEBLE
1 informatyka wymiana frontu Fr 60/1,8/72 1 wymiana płyty frontu lodówki w zabudowie
2 pokój lekarzy R1 szafa odzieżowa So1 40/55/200 1 szafka odzieżowa, drzwi zamykane, półka górna i dolna, komora główna z drążkiem i podziałem pionowym na część brudną i czystą, kolor buk jak istniejące, nóżki aluminiowe kwadratowe 9 cm jak istniejące
3 pokój lekarzy R1 szafa biurowa Sb 40/55/200 1 szafka biurowa, drzwi zamykane, półki z podziałem na segregatory, kolor buk jak istniejące, nóżki aluminiowe kwadratowe 9 cm jak istniejące
4 zakład patologii szafka zlewozmywakowa Sz1 40/80/85 1 na nóżkach, nowy zlew nakładany jednokomorowy razem z szafką
5 kuchnia chirurgii szafka zlewozmywakowa Sz2 80/58/82 1 wymiana szafki zlewozmywakowej, zlew istniejący, kolor jak meble istniejące - ciemny, ~wiśnia, na nóżkach
6 magazyn chirurgii szafa typu komandor SK1 258/70/270 1 szafa z drzwiami przesuwnymi, kolor wanilia, system aluminiowy, podział pionowy szafy na część dolną - drzwi przesuwne, powyżej 2 m część z drzwiczkami, podział poziomy na dwa osobne sementy, wewnątrz półki ze światłem pomiędzy 35 cm
7 magazyn chirurgii szafa typu komandor SK2 390/10/270 1 wymiana frontów w szafie z drzwiami przesuwnymi, kolor wanialia,wymiana torów jezdnych, zmniejszenie wysokości drzwi z 2,6 m do 2 m, wysunięcie płyty z celu mocowanie toru górnegowydzielenie częsci górnej drzwiczkami, część wewnętrzna szafy z pólkami bez zmian
8 oddziałowy chirurgii szafa typu komandor SK3 260/60/260 1 szafa z drzwiami przesuwnymi,
system aluminiowy, podział pionowy szafy na część dolną - drzwi przesuwne, powyżej 2 m część z drzwiczkami, podział poziomy na dwa osobne sementy, wewnątrz półki ze światłem pomiędzy 35 cm, UWAGA realizacja około dwa miesiące po terminie głównym.
9 Socjalny chirurgii szafa odzieżowa So2 90/56/250 1 szafa odzieżowa, drążek,
dolna połka na buty, powyżej komory głównej nadstawka z drzwiczkami
10 breast unit zestaw mebli zabiegowych zestaw 1 rysunek 1 projekt wykonawczy, bateria stojąca zamawiającego, zlew wpuszczany łącznie z blatem
11 breast unit zestaw mebli zabiegowych zestaw 2 rysunek 1 projekt wykonawczy, bateria stojąca zamawiającego, zlew wpuszczany łącznie z blatem
12 breast unit szafa biurowa niska Sb1 80/45/105 5 projekt wykonawczy, szuflady typu metalbox z domykaniem, na projekcie cztery sztuki, zamawiane jest pięć
13 breast unit szafa biurowa wysoka Sb2 60/45/205 2 projekt wykonawczy
14 breast unit szafa biurowa wysoka Sb2* 60/45/205 1 projekt wykonawczy
15 breast unit biurko prostokątne Br1 150/70/76 3 projekt wykonawczy
16 breast unit biurko kątowe Br2 150/110/76 2 projekt wykonawczy
17 breast unit biurko prostokątne Br3 90/55/76 1 projekt wykonawczy
18 breast unit kabina pacjentki Kb1 135/120/220 2 projekt wykonawczy
19 breast unit wieszak listwowy W1 2 projekt wykonawczy
20 breast unit stojak na ubrania W2 1 projekt wykonawczy
21 breast unit reprodukcja G1 100/80 2 projekt wykonawczy
22 breast unit reprodukcja G2 140/50 3 projekt wykonawczy
23 apteka blat składany BS 160/60/95 1 blat z płyty laminowanej 38 mm zaokrąglonej, składany w połowie głębokości wzdłuż dłużej krawędzi, na dwóch lub trzech nogach stalowych przymocowanych do ściany
24 oddział dzienny biurko BCh 120/60/75 1 W narożniku wcięcie 7x21. Z szufladą na klawiaturę, po prawej stronie stały podwieszany kontenerek szufladowy, z zamkiem.
25 oddział dzienny szafka SCh 60/60/75 1 Na nóżkach 12 cm, blat szafki pogrubiony z płyty jak biurko obok.
26 oddział dzienny półka P 80/25/25 2 półka z plecami i bokami usztywniającymi
27 księgowość biurko B1 140/70/75 6 kolor mebli w pomieszczeniu Pfleiderer Klon Thansau R 5703
28 księgowość kontenerek mobilny szufladowy Ks 35/50/65 6 trzy szuflady, szerrokość wnętrza szufaldy minimum 25 cm
29 księgowość kontenerek mobilny drzwiowy Kd 35/50/65 6 drzwiczki, jedna półka
30 księgowość regał mały Rm 70/35/75 1 jedna półka, światło 35 cm, plecy 18 mm
31 księgowość regał z blatem Rm2 70/50/75 1 jedna półka, światło 35 cm, plecy 18 mm, blat przewieszony z tylnej strony o całkowitej głębokości 100 cm (przewiweszenie 50 cm) z jedną nogą
32 księgowość regał mały wąski Rm3 35/65/75 1 jedna półka, światło 35 cm, plecy 18 mm
33 księgowość nadstawka biurkowa N1 70/30/17 1 nadstawka na biurko nakładana, plecy usztywniające
34 księgowość nadstawka biurkowa N2 140/30/17 1 nadstawka na biurko nakładana, plecy usztywniające
35 księgowość nadstawka biurkowa N3 140/22/20 1 nadstawka na biurko nakładana, plecy usztywniające
36 księgowość szafa Sb 160/38/260 1 szafa biurowa na segregatory, podział drzwiami pionowy: pięć przestrzeni wysokości 35 cm, powyżej dwie, podział drzwiami poziomy: dwa moduły szerokości 80 cm
37 księgowość komoda K1 130/38/78 1 komoda, jedna półka, drzwiczki przesuwne, po uwzględnieniu toru jezdnego przestrzeń na segregatory
38 biopsja biurko kątowe B5 170-140/60-55/76 2 biurko kątowe z wyoblonym przejściem, wysokość minimalna 76 cm
39 biopsja kontenerek jezdny Ko 43/65/45 2 kółka miękie, trzy szuflady
40 biopsja szafka niska Sn 50/60/75 1 szafka niska, wierzch z płyty jak biurko, drzwiczki, jedna półka
41 biopsja nadstawka N1 50/33/125 1 plecy sztywne, front otwarty, trzy półki regulowane
42 biopsja biurko proste B6 170/60/76 1 biurko proste, wysokość minimalna 76 cm
43 biopsja nadstawka N2 40/33/110 1 plecy sztywne, front otwarty, dwie półki regulowane
44 biopsja szafa typu komandor SK5 230/45/260 1 szafa z drzwiami przesuwnymi, system aluminiowy, podział pionowy szafy na część dolną - drzwi przesuwne, powyżej 2 m część z drzwiczkami, podział poziomy na dwa osobne sementy, wewnątrz półki ze światłem pomiędzy 35 cm
45 przesiewowe półka Pł 100/25/25 1 półka ścienna z plecami i bokami usztywniającymi, kolor jasnoszary
46 przesiewowe szafka wisząca Sw 50/30/50 1 jedna półka, drzwiczki, kolor jasnoszary (ściana murowana)
47 kancelaria kontenerek jezdny mały Km 30/45/65 1 trzy szuflady
KRZESŁA
1 księgowość krzesło biurowe F1 7 Krzesło wysokie z zagłówkiem, wzór: 4ME-BL-HRUA, z regulacją głębokości siedziska, w całości tapicerowane materiał Sempre SM02, siedzisko SOFT SEAT z dwóch warstw pianki, szkielet czarny, pająk aluminiowy, kółka do wykładziny duywanowej
2 ZR2 krzesło biurowe F2 17 Orlando wysokie, Valencia ciemne
3 kancelaria krzesło biurowe F3 2 Orlando niskie, materiał Sempre SM10
4 breast krzesło biurowe F4 5 Orlando niskie, tapicerka Valencia VL3001
5 breast krzesło poczekalnia K1 2 krzesło sklejkowe wzór Nowy Styl Cafe VII chrome seat plus, kolor orzech 1.031/H-12, tapicerka siedziska zmywalna Valencia VL3001 lub podobna, inny wzór: Profim COM
6 breast krzesło poczekalnia K2 15 krzesło sklejkowe wzór: Nowy Styl Cafe VII chrome, kolor orzech 1.031/H-12, inny wzór: Profim COM
7 breast krzesło tapicerowane K3 2 krzesło tapicerowane z podłokietnikami o delikatnie zaokrąglonym kształcie siedziska w stylistyce skandynawskiej na drewnianych nogach, wzór ACTONA EMILIA, kolor turkusowy
8 sterownia krzesło biurowe F5 6 Orlando wysokie, tapicerka Valencia VL3067
9 planowanie krzesło biurowe F6 4 Orlando wysokie, materiał Sempre SM07
10 sterownia unique 3 krzesło biurowe F7 3 Orlando wysokie, materiał Sempre SM09
11 sekretariat krzesło biurowe F3 1 Orlando niskie, materiał Sempre SM03
RAZEM X X
……………….., dn. ……………… ……………………………………………………….
(miejscowość) Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu
załącznik nr 3 do specyfikacji
Wykonawca:
…………………………………………………
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)
Oświadczenie wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA
Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr 28/2018
pn. ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:
OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:
1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.
…………………………………………
(podpis)
Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ………………………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………..…………………...........………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:
Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
Załącznik nr 4 do specyfikacji
--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)
OŚWIADCZENIE
składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 3 uPzp (protokół z otwarcia ofert)
Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:
28/2018 ……………………………………………………………………………………………………
oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 upzp.
nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *
lub
należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,
i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*
..................................., dnia .........................2016 r.
...........................................................
podpis i pieczątka i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*niepotrzebne skreślić
Załącznik nr 5 do specyfikacji
UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/28/2018
zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) w dniu ___________ pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a firmą
_________________________________
_________________________________
_________________________________
wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _________
prowadzącą działalność gospodarczą jako : _________________, lub zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej CEIDG posiadającą NIP nr: ______________oraz REGON nr: __________________
reprezentowaną przez:
___________-_____________
___________-_____________
zwaną dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.
§ 1.
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/28/2018 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.).
2. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą przedmiotu zamówienia,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) przedmiot zamówienia jest wolny od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
3. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 2.
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest Zakup, dostawa i montaż mebli dla WCO do pomieszczeń Wielkopolskiego Centrum Onkologii , zgodnie z cenami oraz zakresem asortymentu wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ______________ (dalej jako Przedmiot umowy).
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży, dostawy i montażu kompletnego przedmiotu umowy w terminie .............................. od dnia podpisania umowy
3. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
4. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczony przedmiot zamówienia będzie fabrycznie nowy i wolny od wad fizycznych i prawnych.
5. Koszt ubezpieczenia przedmiotu zamówienia na czas transportu (o ile wykonawca uzna tego rodzaju ubezpieczenie za konieczne) oraz od momentu dostawy do siedziby Zamawiającego do chwili zakończenia jego montażu i podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu ponosi Wykonawca.
6. Zamawiający w chwili dokonania odbioru ma prawo do zbadania, czy jest ono zgodne z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
7. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące przedmiotu zamówienia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne oraz (o ile dotyczy) wszelkie dokumenty niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu przedmiotu zamówienia.
8. Po dokonaniu prawidłowej dostawy strony podpiszą protokół odbioru. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie funkcjonowania, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 14 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
9. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu są:
- ze strony Wykonawcy: .........................................................................................
- ze strony Zamawiającego: mgr inż. Krzysztof Cecuła
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w niniejszym paragrafie każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
10. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
11. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego przedmiotu zamówienia i żądania wymiany na wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia niezgodnego z zamówieniem.
12. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego przedmiotu zamówienia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 5 dni od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
13. Wykonawca udziela …….. m-cy gwarancji jakości na przedmiot zamówienia, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.
14. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu:
a. wliczone w cenę przedmiotu zamówienia pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą, o ile szkody powstały z winy Wykonawcy, bądź z powodu wad tkwiących w przedmiocie zamówienia
b. przystąpienie do naprawy gwarancyjnej niezwłocznie, nie później niż w ciągu 72 godzin od chwili powiadomienia o wykryciu wady przedmiotu zamówienia , liczonych w dni robocze od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. W razie, gdyby termin wskazany w zdaniu poprzedzającym upływał w dniu wolnym od pracy, Wykonawca zobowiązany będzie do przystąpienia do naprawy gwarancyjnej nie później niż do godziny 14 pierwszego dnia roboczego następującego po upływie terminu wskazanego w zdaniu poprzedzającym. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 0,1 % całkowitej wartości netto przedmiotu zamówienia , o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia
c. dokonanie naprawy przedmiotu zamówienia w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą, przy użyciu sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady, z zastrzeżeniem postanowień pkt. d. niniejszego ustępu
d. w razie konieczności dokonania naprawy poza siedzibą Zamawiającego lub jeżeli z przyczyn technicznych nie jest możliwe dokonanie naprawy w terminie wskazanym w pkt. c. niniejszego ustępu – dokonanie naprawy w terminie 5 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady , a w razie konieczności sprowadzenia części niezbędnych do dokowania naprawy spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w terminie nie dłuższym niż 14 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady.
e. w razie nieusunięcia wady w terminie wskazanym w pkt. c. lub d. niniejszego ustępu Zamawiający będzie uprawniony, według swojego wyboru, domagać się do Wykonawcy wymiany na nowe lub zapłaty kary umownej w wysokości 0,1 % całkowitej wartości netto, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia.
f. okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy, liczony od momentu powiadomienia o wykryciu jego wady do momentu jej usunięcia.
g. w przypadku, gdy wada nie da się usunąć lub gdy pomimo dokonania 3-krotnej naprawy gwarancyjnej wada nie zostanie usunięta, Wykonawca obowiązany jest wymienić przedmiot zamówienia na nowy.
h. jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy.
15. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
16. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 36 miesięcy od chwili wydania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.
17. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Przedmiotu umowy i żądania jego wymiany na Przedmiot umowy wolny od wad w szczególności w przypadku:
a) dostarczenia Przedmiotu umowy niewłaściwej jakości lub niezgodnego z właściwościami, które winien posiadać,
b) dostarczenia Przedmiotu umowy niezgodnego z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
§ 4.
1. Całkowita wartość Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Przedmiotów umowy), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
d) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 ustawy PZP, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
3. Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 2 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 2 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 2 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji Przedmiotów umowy, Strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników Przedmiotów umowy objętych umową po uprzednim podpisaniu odpowiedniego aneksu.
6. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Przedmiotów umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Przedmiotu umowy z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego przedmiotu umowy ustalonej niniejszą umową.
7. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
8. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Urządzenia wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowi zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i instalacji.
9. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
§ 6.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) opóźnienia w dostawie zamówionych Przedmiotów umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,2% wartości brutto całości umowy określonej w § 4 ust. 1, za każdy dzień opóźnienia, licząc od terminu określonego na podstawie w § 2 ust. 2 niniejszej umowy, nie więcej niż 20% wartości całkowitej brutto tego wynagrodzenia.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Przedmiotów umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 10 dni, od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 2 niniejszej umowy.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
§ 7.
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy:
imię i nazwisko_________________________
e-mail: _______________________tel/fax: ________________________
b) ze strony Zamawiającego:
imię i nazwisko mgr inż. Krzysztof Cecuła tel. 61/88 50 907, e- mail: krzysztof.cecula@wco.pl
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
§ 8.
1. Zastrzeżone w niniejszej umowie kary umowne nie wyłączają możliwości dochodzenia przez Zamawiającego odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych na zasadach ogólnych.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
4. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
5. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.
Zamawiający: Wykonawca:
załącznik nr 6 do specyfikacji
WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1
W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..
……………………………..
…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:
…………………………….. Podpis:
Załączni nr 7 do siwz
Opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ RYSUNKOWA – Breast Unit
07 ZESTAWIENIE MEBLI I WYPOSAŻENIA 1:50
III. SPECYFIKACJA TECHNICZNO – MATERIAŁOWA MEBLI BIUROWYCH BREAST UNIT
A. Zestawy mebli zabiegowych (korpusowych)
Meble z płyty meblowej laminowanej. Sztywny korpus na odkrytej podstawie wykonanej z
profili aluminiowych o przekroju kwadratowym 40x40mm, nóżki o wys.100mm.
Elementy montażu (śruby, złącza) niewidoczne na zewnętrznej powierzchni korpusu.
Fronty drzwiowe szafek dolnych i czoła szuflad z płyt meblowych laminowanych. Szuflady na
prowadnicach kulkowych (pełen wysuw, nośność 45kg, ciche domykanie), budowa zintegrowana typu metalbox. Plecy z płyty HDF gr. 6 mm, trwale mocowane do korpusu.
Fronty szafek wiszących przeszklone szkłem bezpiecznym matowym w ramie z profili
aluminiowych o przekroju prostokątnym szer. 45mm. Blaty robocze naszafkowe gr. 38mm z
powierzchnią użytkową wykonaną z tworzywa mineralno-akrylowego typu CORIAN. Listwy
wykończeniowe przyblatowe z tworzywa mineralno-akrylowego.
B. Szafy biurowe
Konstrukcja z płyty meblowej, sztywny korpus na odkrytej podstawie wykonanej z profili
aluminiowych o przekroju kwadratowym 40x40mm, nóżki o wys.100mm. Krawędzie frontowe
oklejone obrzeżem PCV gr. 2 mm, pozostałe krawędzie obrzeżem 0,5mm.
Elementy montażu (śruby, złącza) niewidoczne na zewnętrznej powierzchni korpusu. Plecy z
płyty 6mm, trwale mocowane do korpusu.
Płyta wieńca górnego w kolorystyce frontów, zlicowana z frontami szaf, czołami szuflad,
grubości 25 mm.
Fronty z płyty meblowej laminowanej grubości 18mm, krawędź oklejona obrzeżem PCV gr.
2mm. Wewnątrz półki z możliwością regulowania wysokości co 3cm.
Kierunek rozwarcia drzwi wg rzutów pomieszczeń.
Wszystkie szafy zamykane na klucz: zamki baskwilowe patentowe w drzwiach z płyt
meblowych, zamki do drzwi szklanych, zamki centralne do szaf szufladowych, zamki
cylindryczne z ryglem do szaf zamykanych roletami.
C. Biurka
Stelaż biurek na czterech nogach o profilu 30x60 mm w kolorze srebrnym, nogi łączone
profilem poprzecznym. Stopki z tworzywa.
Blat - płyta wiórowa laminowana grubości 25 mm. Kolor: legano jasne R3082 (Pfleiderer);
Krawędzie blatu zabezpieczone obrzeżem PCV (na gorąco), dopasowanym do laminatu,
grubości 2mm o zaoblonych krawędziach.
W blacie przeloty kablowe. Pod blatem szuflada na klawiaturę z płyty meblowej laminowanej
(szer. min. 62cm), rynienka do prowadzenia kabli.
D. Szafy ubraniowe
Konstrukcja z płyty meblowej, sztywny korpus na niskich nóżkach z możliwością
wypoziomowania mebla. Elementy montażu (śruby, złącza) niewidoczne na zewnętrznej
powierzchni korpusu. Plecy z płyty 3mm, trwale mocowane do korpusu. Krawędzie frontowe
oklejone obrzeżem PCV gr. 2mm, pozostałe obrzeżem 0,5mm.
Płyta wieńca górnego w kolorystyce frontów, zlicowana z frontami szaf, pogrubiona 25 mm.
Fronty z płyty meblowej laminowanej, grubości 18mm, krawędź oklejona obrzeżem PCV
2mm, w dolnej części kratka wentylacyjna aluminiowa.
Wewnątrz przegroda na zmianę obuwia, półka na nakrycia głowy, na bocznej ściance
podwójny haczyk na ręczniki, drążek na wieszaki odzieżowe. W przypadku równoległego
wieszania ubrań - szyna z drążkiem wysuwanym.
E. Fotel pracowniczy podstawowy F1
Siedzisko wykonane na bazie sklejki obitej pianką, tapicerowane tkaniną higieniczna
przeznaczona do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Szer. siedziska ~47cm, gł. siedziska ~47 cm.
Oparcie wykonane na bazie sklejki obitej pianką, tapicerowane , ergonomicznie
wyprofilowane, zapewniające stabilne podparcie dla kręgosłupa, wyposażone w regulację
podparcia lędźwiowego oraz regulację wysokości umożliwiające dopasowanie fotela do
wzrostu użytkownika. Wysokość oparcia~57cm, szer. ~43cm.
Tapicerka - (odcienie błękitu , lawendy.
Fotel wyposażony w mechanizm synchro umożliwiający odchylanie siedziska i oparcia,
regulację głębokości siedziska.
Podstawa - krzyżak z polerowanego aluminium kółka dostosowane do podłoża z hamulcem
(opis na rzutach).
Podłokietniki - regulowane góra - dół z miękką asymetryczną nakładką wykonaną z
PU.
Jako wzór parametrów technicznych przyjęto krzesło Nowy Styl Orlando. W tabelce rozróżnienie z uwagi na tapicerkę Valencia i Sempre oraz wysokie i niskie oparcie.
F. Krzesło podstawowe K1 i K2
Stelaż wykonany z rury metalowej o przekroju ø 20mm, chrom błyszczący. Nogi krzesła
wyposażone w przegubowe stopki z tworzywa sztucznego. Konstrukcja stelaża wykonana bez
widocznych spawów (w technologii TIG). Siedzisko i oparcie stanowią jednolitą konstrukcję
kubełkową ze sklejki w wybarwieniu – orzech (H-12) z tapicerowanymi nakładkami na
siedzisko (wersja K1). Tapicerka higieniczna przeznaczona do stosowania w obiektach służby
zdrowia, np.: VALENCIA: 107-3001 Lavedel lub Silvertex kolor 122-3066 Baltic. (odcienie
błękitu, lawendy).
Jako wzór parametrów technicznych przyjęto krzesło COM f. Profim. F.
G. Krzesło podstawowe K3
Krzesło tapicerowane z podłokietnikami o delikatnie zaokrąglonym kształcie siedziska w
stylistyce skandynawskiej na drewnianych nogach. Wzór: ACTONA EMILIA. Kolor turkusowy.
H. Taboret medyczny
Higieniczna konstrukcja – bez rowków, bez szczelin. Przystosowane do mycia i odporne na
działanie środków dezynfekcyjnych. Ergonomiczna konstrukcja z oparciem lędźwiowym.
Tapicerka higieniczna przeznaczona do stosowania w obiektach służby zdrowia, np.:
VALENCIA: 107-3001 Lavedel lub Silvertex kolor 122-3066 Baltic. (odcienie błekitu).
1. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ELEMENTÓW ŚLUSARKI MEBLOWEJ
ZAWIASY ze stali niklowanej, kąt rozwarcia 110 - 120°, ze zintegrowanym systemem cichego
domykania (sprężyna, hamulec).
PROWADNICE SZUFLAD na łożyskach kulkowych, pełny wysuw z funkcją cichego domknięcia
dostosowane do pojemności (obciążenia).
UCHWYTY proste listwowe, krawędziowe z profili aluminiowych np.: UKW12, UKW14 z firmy
ZOBAL.
ZAMKI MEBLOWE .
Wszystkie szafy biurowe, szafy zabiegowe, socjalne, ubraniowe, magazynowe zaopatrzyć w
zamki odpowiednie do rodzaju zamknięcia (drzwi rozwierane, roleta, szuflady, drzwi
przesuwne) i zapewniające bezpieczeństwo zgromadzonych danych i leków.
Wszystkie okucia powinny być trwałe i odporne na dewastację, przeznaczone do
intensywnego użytkowania. Po montażu należy wszystkie zawiasy i prowadnice wyregulować
oraz wypoziomować korpusy, fronty, biurka, blaty.
2. Uwagi końcowe
Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia wszystkie wymiary należy sprawdzić na
miejscu.
Proponowana kolorystyka i wykończenia mogą zostać zmienione tylko w wyjątkowych
sytuacjach (braki magazynowe) po uprzednim skonsultowaniu z projektantem.
« Powrót do szczegółów zamówienia