• (+48 61) 885 05 00

Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego

Numer zamówienia:

350/58/2018

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 221 000 EURO.

DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 58/2018.

Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500
fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 221.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.),zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia

Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego

1. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

3.1.1. 50.42.10.00-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego
;

2. Ogólne założenia wyjściowe.

Przedmiotem zamówienia jest Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego



Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku do Specyfikacji na warunkach określonych we wzorze umowy.
1. Przedmiotem umowy jest Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego zainstalowanego w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15

Usługa będąca przedmiotem zamówienia ma na celu utrzymanie w pełnej sprawności techniczno-
eksploatacyjnej oraz maksymalizacji bezawaryjnego czasu pracy, jak również zapewnienie, że parametry pracy sprzętu objętego umową będą zgodne z założonymi przez producenta wartościami.

2. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę kierownika serwisu w zakresie realizacji usług.

3. Wykonawca winien dla wykonywania przez niego fachowej instalacji, okresowej konserwacji, okresowej lub doraźnej obsługi serwisowej, aktualizacji oprogramowania, okresowych lub doraźnych przeglądów, regulacji, kalibracji, wzorcowań, sprawdzeń lub kontroli bezpieczeństwa – art. 90 ust. 4 ustawy z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679 z późń. zm.) posiadać autoryzację producenta sprzętu objętego umową lub jego przedstawiciela w UE w zakresie obsługi serwisowej sprzętu objętego umową na terytorium UE dysponującego upoważnieniem producenta. oraz autoryzację dla personelu Wykonawcy do wykonywania czynności serwisu na terytorium UE lub Polski wydaną przez producenta sprzętu objętego umową lub przedstawiciela producenta w UE dysponującego upoważnieniem producenta

IV. Termin wykonania zamówienia

1. Umowa na okres 12 miesięcy
2. Szczegółowy harmonogram realizacji poszczególnych elementów składowych serwisu określa załącznik do specyfikacji.

V. Warunki udziału w postępowaniu

1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak podstaw do wykluczenia wskazanych w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówienia dalej zwanym JEDZ, w oparciu o przesłanki określone w art. 24 ust. 1 ustawy. Zaniechanie tego obowiązku będzie stanowiło podstawę wykluczenia Wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu. Z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23, należy przedłożyć:

Lp. Wymagany dokument
1 Jednolity europejski dokument zamówienia (składany razem z ofertą)
Do oferty wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego dokumentu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego w ogłoszeniu lub SIWZ. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)

Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów z poz. 3 i 4 będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.

3 Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
4 Oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności
5 Oświadczenie Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne.

1. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
2. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, jednolity dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
5. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności wymaganych oświadczeń lub dokumentów, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
7. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w § 5 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 w sprawie rodzajów dokumentów zwanego dalej rozporządzeniem, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia:
1) §7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp.
9. Dokumenty, o których mowa w §7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
10. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w §7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis §7 ust. 2 zdanie pierwsze stosuje się.
11. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
12. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w § 5 pkt 1 rozporządzenia, składa dokument, o którym mowa w § 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis § 7 ust. 2 rozporządzenia zdanie pierwsze stosuje się.


VII. Potwierdzenie pozostałych wymagań specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:

Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji
3 Dokument lub odpis dokumentu z rejestru lub innej ewidencji lub inny dokument w celu potwierdzenia i weryfikacji osób umocowanych do reprezentowania Wykonawcy, tym samym składania oświadczenia woli
4 Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania., jeżeli ich umocowanie nie wynika wprost z dokumentów określonych w pkt. VII.3.
5 Kopia dowodu wniesienia wadium
6 Wykaz osób (serwisantów) wyznaczonych przez wykonawcę do realizacji usług serwisowych urządzeń tożsamych z przedmiotowym zamówieniem posiadających imienny dokument odbycia szkolenia/kursu, przeprowadzonego przez producenta urządzeń lub autoryzowany serwis (certyfikat/potwierdzenie) wraz z podaniem dla każdej z nich okresu wykonywania tych usług ( w latach) na stanowisku serwisanta urządzeń medycznych

Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów z poz. 7 będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.

7 autoryzacja/e dla Wykonawcy wydana przez producenta (lub jego przedstawiciela w UE) w zakresie serwisowym na terytorium Polski sprzętu objętego przedmiotowym zamówieniem oraz autoryzacja /e dla personelu Wykonawcy wydana przez producenta (lub jego przedstawiciela w UE) do wykonywania na terytorium Polski w czynności serwisu sprzętu objętego przedmiotowym zamówieniem

VIII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. W postępowaniu oświadczenia składa się w formie pisemnej albo w postaci elektronicznej, z tym że JEDZ należy przesłać w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Oświadczenia podmiotów składających ofertę/wniosek wspólnie oraz podmiotów udostępniających potencjał składane
na formularzu JEDZ powinny mieć formę dokumentu elektronicznego, podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez każdego z nich w zakresie w jakim potwierdzają okoliczności, o których mowa w treści art. 22 ust. 1 ustawy Pzp. Analogiczny wymóg dotyczy JEDZ składanego przez podwykonawcę, na podstawie art. 25a ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.
4. Środkiem komunikacji elektronicznej, służącym złożeniu JEDZ przez wykonawcę, jest poczta elektroniczna. UWAGA! Złożenie JEDZ wraz z ofertą na nośniku danych (np. CD, pendrive) jest niedopuszczalne, nie stanowi bowiem jego złożenia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2002 o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
JEDZ należy przesłać na adres email: jedz@wco.pl
a) Zamawiający dopuszcza w szczególności następujący format przesyłanych danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf
b) Wykonawca wypełnia JEDZ, tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia ESPD lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego, w szczególności w jednym z ww. formatów.
c) Po stworzeniu lub wygenerowaniu przez wykonawcę dokumentu elektronicznego JEDZ, wykonawca podpisuje ww. dokument kwalifikowanym podpisem elektronicznym, wystawionym przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie.
d) Podpisany dokument elektroniczny JEDZ powinien zostać zaszyfrowany, tj. opatrzony hasłem dostępowym. W tym celu wykonawca może posłużyć się narzędziami oferowanymi przez oprogramowanie, w którym przygotowuje dokument oświadczenia (np. Adobe Acrobat), lub skorzystać z dostępnych na rynku narzędzi na licencji open-source (np.: AES Crypt, 7-Zip i Smart Sign) lub komercyjnych.
e) Wykonawca zamieszcza hasło dostępu do pliku JEDZ w treści swojej oferty/wniosku (wybrać właściwe), składanej/składanego w formie pisemnej. Treść oferty/wniosku może zawierać, jeśli to niezbędne, również inne informacje dla prawidłowego dostępu do dokumentu, w szczególności informacje o wykorzystanym programie szyfrującym lub procedurze odszyfrowania danych zawartych w JEDZ.
f) Wykonawca przesyła zamawiającemu zaszyfrowany i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym JEDZ na wskazany adres poczty elektronicznej w taki sposób, aby dokument ten dotarł do zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. W treści przesłanej wiadomości należy wskazać oznaczenie i nazwę postępowania, którego JEDZ dotyczy oraz nazwę wykonawcy albo dowolne oznaczenie pozwalające na identyfikację wykonawcy (np. JEDZ do oferty 658 – w takim przypadku numer ten musi być wskazany
w treści oferty).
g) Wykonawca, przesyłając JEDZ, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej JEDZ.
h) Datą przesłania JEDZ będzie potwierdzenie dostarczenia wiadomości zawierającej JEDZ z serwera pocztowego zamawiającego.
i) Obowiązek złożenia JEDZ w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony powyżej dotyczy również JEDZ składanego na wezwanie w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp; w takim przypadku Zamawiający nie wymaga szyfrowania tego dokumentu.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 Pzp pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.


Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:

a) Grażyna Kosicka, Bartosz Pawałowski, Tomasz Piotrowski tel. 61/88 50 549
b) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, fax 061 8850 698

IX. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości : 4.410,00PLN
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu, a jego oferta zostanie odrzucona.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:
5. Bank BGZ BNP Paribas SA: 51 1600 1462 1833 5288 9000 0003
Na przelewie należy umieścić informację o treści : „WADIUM – Serwis Mobetron- 58/2018”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
6. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
7. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, okoliczności, o których mowa w art. 25a ust. 1 pełnomocnictw, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3 ustawy Pzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

X. Termin związania ofertą.

Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

XI. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Dokumenty składające się na ofertę należy składać w formie oryginałów lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Oświadczenia należy składać wyłącznie w formie oryginału. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, którego każdego z nich dotyczą.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
6. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do ofert pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania. W przypadku podpisania umowy należy do niej załączyć pełnomocnictwo do zaciągania zobowiązań finansowych w przypadku gdy osoba podpisująca umowę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji jako osoba upoważniona do reprezentacji.
7. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, ewidencji, które wskazane są tam jako umocowane do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Zaleca się by oferty były połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
9. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
10. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony –serwis urządzeń, ( nr 58/2018) dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony –serwis urządzeń ( nr 58/2018)

XII. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 11.07.2018 do godz. 09.00
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 11.07.2018 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawia w ofercie:
o oczywiste omyłki pisarskie,
o oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
o inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XIII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
10. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena - 60%
Sprawność sprzętu – 20%
Doświadczenie serwisantów – 20%

Cena obliczona będzie wg wzoru:

Najniższa cena
A = -------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A– ilość punktów przyznana w kryterium cena
Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny - najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy).
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma max il. punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Sprawność sprzętu – 20%

Ocena zostanie dokonana na podstawie zaoferowanego czasu przestoju sprzętu w okresie każdego roku (zamawiający dopuszcza maksymalny czas przestoju sprzętu na 18 dni roboczych w roku):
≤ 5 dni w roku – 20pkt.
= 6 dni w roku - 18 pkt.
= 7 dni w roku – 16,5pkt.
= 8 dni w roku – 15pkt.
= 9 dni w roku – 13,5pkt.
= 10 dni w roku – 12pkt.
= 11 dni w roku – 10,5pkt.
= 12 dni w roku – 9pkt.
= 13 dni w roku – 7,5pkt.
= 14 dni w roku – 6pkt.
= 15 dni w roku – 4,5pkt.
= 16 dni w roku – 3pkt.
= 17 dni w roku – 1,5pkt.
= 18 dni w roku – 0pkt.

Doświadczenie serwisantów – 20%

Ocena dokonana zostanie na podstawie wykazu osób (serwisantów) wyznaczonych przez wykonawcę do realizacji usług serwisowych urządzeń medycznych wraz z podaniem dla każdej z nich okresu wykonywania tych usług ( w latach) na stanowisku serwisanta urządzeń medycznych. Do wyceny i porównania w kryterium zostanie przyjęta wartość średnia doświadczenia serwisantów, tj:
Iloraz sum okresów wykonania usług oraz liczby serwisantów;
średnia liczona w latach:
Średnia ≥ 1 – 2pkt.
Średnia ≥ 2 – 4pkt.
Średnia ≥ 3 – 6pkt.
Średnia ≥ 4 – 8pkt.
Średnia ≥ 5 – 10pkt.
Średnia ≥ 6 – 12pkt.
Średnia ≥ 7 – 14pkt.
Średnia ≥ 8 – 16pkt.
Średnia ≥ 9 – 18pkt.
Średnia ≥ 10 – 20pkt.

XV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1.Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2.Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3.W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4.Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.

XVI. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego

XVIII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp):
w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
1. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
5. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
6. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.

XIX. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Opis stanowi załącznik do SIWZ.

XX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XXI. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7.

XXII. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXIII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl; strona internetowa Zamawiającego- www.wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXIV. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVII. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

XXVIII. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 221.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.




Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:


Poznań, dnia …………………..




_____________________________________
/podpis/








Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................
mailto:................................................
NIP................................................
REGON.........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................

Przedmiot oferty: Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego



My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na Obsługa serwisowa aparatu Mobetron do napromieniania śródoperacyjnego

Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
1. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:
2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za kwotę w sumie :

............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

3. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
4. Oświadczamy, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wszystkie wymagania techniczne [wg opisu wymagań technicznych w zał. do siwz], posiada odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania.
5. Oferuję/emy maksymalny czas przestoju sprzętu w okresie każdego roku obowiązywania umowy nie przekroczy ……….. dni roboczych ( max 18 dni roboczych w roku).
6. Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 60 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
7. Oświadczam/my, iż zatrudniam/my na podstawie umowy o pracę kierownika serwisu przy realizacji usługi.
8. Utrzymanie stałości cen. Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres obowiązywania umowy.
9. Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................
...............................................................................................................................................
10. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze wszystkimi warunkami postępowania, w tym realizacji zamówienia i nie wnosimy żadnych uwag. Oświadczam/y/, że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w niniejszym postępowaniu i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
11. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ………………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ………………………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
Dokumenty:
Na potwierdzenie spełnienia wymagań do oferty załączam:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........

12. Oświadczam/y/, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
13. Oświadczam/y/, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
14. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. w terminie wyznaczonym przez zamawiającego.
15. Oświadczam/y/, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr __________________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
16. Informacja
Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź:
Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
□ mikroprzedsiębiorstwem
□ małym
□ średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.

17. UWAŻAMY SIĘ za związanych niniejszą ofertą przez okres 60 dni od upływu terminu składania



…………………, dn. …… …………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Załącznik nr 2 do specyfikacji
…………………………………………….
(pieczęć wykonawcy )

Formularz cenowy

L.P. ASORTYMENT ILOŚĆ MIESIĘCY MIESIĘCZNA RYCZAŁTOWA CENA NETTO W ZŁ MIESIĘCZNA RYCZAŁTOWA CENA BRUTTO W ZŁ WARTOŚĆ NETTO W ZŁ STAWKA VAT (%) WARTOŚĆ BRUTTO W ZŁ
1 2 3 4 5 6 7 8
1 Mobetron 12
RAZEM



..................................., dnia .........................2018 r. ...........................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy

Załącznik nr 3 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)


OŚWIADCZENIE
składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której
mowa w art. 86 ust. 3 upzp (protokół z otwarcia ofert)


Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:
……………………………………………………………………………………………….
, oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 upzp.
nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *
lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,
 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, ze powiązania z innym wykonawcą nie
prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego
zamówienia.*
.........................................................................................................................................................


..................................., dnia .........................2018 r. ...........................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*- niepotrzebne skreślić






















Załącznik nr 4 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 58/2018

zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.) w dniu ………………. pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………….,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
_________________________ z siedzibą w ______________ (__-___), ul. ______________ wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________, którego akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w ___________, __ Wydział Gospodarczy KRS, posiadającym numer NIP: ______________, REGON: ____________; kapitał zakładowy w wysokości _________________ wpłacony w całości.
reprezentowanym przez:_____________-_____________

zwanym dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.
§ 1.
Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 58/2018 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.).

§ 2.
Przedmiot Umowy
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego obsługi serwisowej, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Usługami”, polegających w szczególności na :
a) dokonywaniu okresowych przeglądów technicznych i konserwacji,
b) przeprowadzaniu interwencji i napraw awaryjnych Sprzętu stanowiącego własność Zamawiającego, opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączniku nr 1 do niniejszej umowy, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Sprzętem”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Usług, w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ___________________ – wykaz czynności jakie Wykonawca wykona w trakcie Usługi stanowi załącznik nr …… do niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie umiejętności, kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem oraz wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do profesjonalnego świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) zobowiązuje się do świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującym się świadczeniem przedmiotowych usług,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wykorzystywane przez Wykonawcę przy świadczeniu Usług określonych w ust. 1 lit. a oraz b niniejszego paragrafu, materiały eksploatacyjne dotyczące Sprzętu oraz wszelkie wymieniane części zamienne będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości. W razie, gdyby uzyskanie fabrycznie nowych i/lub oryginalnych części zamiennych i/lub podzespołów Sprzętu było niemożliwe, wiązało się z trudnymi do przezwyciężenia przeszkodami lub w sposób istotny podwyższało koszty wymiany Wykonawca może, po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego o wskazanych powyżej okolicznościach i uzyskaniu jego zgody, wymienić część zamienną lub podzespół Sprzętu na używany i/lub nieoryginalny.
4. Strony zgodnie postanawiają, że okresowe przeglądy techniczne i konserwacja Sprzętu dokonywane będą przez Wykonawcę zgodnie z załącznikiem 1. Harmonogram przeglądów ustalany będzie na początku każdego roku.
5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszelkich prac, będących przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z dokumentacją techniczną, instrukcją obsługi Sprzętu i instrukcją serwisową, stosownie do zaleceń producenta oraz zgodnie z obowiązującymi normami a także z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i z należytą starannością.
6. Podejmowane przez Wykonawcę czynności serwisowe, nie mogą być przyczyną utraty certyfikatów, świadectw technicznych i innych dokumentów danego aparatu, dopuszczających go do użytkowania.
7. Wykonawca będzie świadczył usługi określone w przedmiocie zamówienia przy użyciu własnej aparatury kontrolnej, pomiarowej, narzędzi i materiałów. Aparatura kontrolna, pomiarowa musi posiadać aktualne świadectwa legalizacji i kalibracji.
8. Zakończenie każdej Usługi przed oddaniem aparatu do pracy klinicznej potwierdzone będzie poprzez podpisanie przez Wykonawcę oraz Zamawiającego raportu serwisowego, zawierającego co najmniej: opis awarii, opis wykonanych czynności oraz zastosowanych części zamiennych, godzin pracy inżyniera serwisowego Wykonawcy. Dodatkowo Wykonawca odnotowuję przebieg naprawy oraz oddanie aparatu do pracy klinicznej w „Zeszycie awarii i napraw akceleratora radioterapeutycznego” znajdującego się na aparacie. Wykonawca przekaże również zalecenia lub zakres testów niezbędnych do przywrócenia aparatu do pracy klinicznej.
9. Zamawiający jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania wytycznych i zaleceń przedstawionych przez przedstawicieli Wykonawcy po wykonaniu czynności naprawczych.
10. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia Usług w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą przy użyciu Sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie oraz na własny koszt dojechać do siedziby Zamawiającego.
11. Zamawiający uprawniony jest do zgłaszania konieczności wykonania przez Wykonawcę Usług określonych w ust. 1 b niniejszego paragrafu umowy telefonicznie na nr…….., faxem na nr ………oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: ………………. W przypadku zgłoszenia dokonanego telefonicznie, Zamawiający potwierdzi zgłoszenie faxem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
12. O konieczności dokonania dalszych napraw lub wykonania pomiarów dozymetrycznych lub innych weryfikacji wymaganych do przywrócenia aparatu do pracy klinicznej podczas wykonywania czynności serwisowych Wykonawca zawiadamia Zamawiającego (Zakład Fizyki Medycznej, zfm@wco.pl, bartosz.pawalowski@wco.pl i rafmed.mosina@gmail.com ) niezwłocznie po stwierdzeniu konieczności dalszej naprawy lub weryfikacji. W przypadku, gdy awaria nie zostanie usunięta pomimo podjęcia interwencji przez Wykonawcę, podpisywany będzie raport serwisowy z zaznaczeniem nie usunięcia awarii i wskazaniem czynności niezbędnych do wykonania.
13. Wykonawca zobowiązuje się przystąpić do wykonywania Usług określonych w ust. 1 pkt b. niniejszego paragrafu niezwłocznie, nie później jednakże niż w ciągu 2 (dwóch) dni roboczych od chwili dokonania zgłoszenia przez Zamawiającego. Zamawiający ze względu na ograniczony dostęp do aparatu znajdującego się na bloku operacyjnym uwzględniać będzie możliwe opóźnienia w rozpoczęciu naprawy.
14. Wykonawca zobowiązuje się do zakończenia wykonywania Usług, o których mowa w ust. 1 pkt b. niniejszego paragrafu w terminie 7 (siedmiu) dni roboczych od chwili przystąpienia do wykonywania Usług.
15. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, Wykonawca może, po uzyskaniu zgody Zamawiającego, zakończyć wykonywanie Usług w terminie późniejszym niż wskazany w ust. 14 niniejszego paragrafu. W takim przypadku Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Usług w terminie ustalonym z Zamawiającym.
16. w przypadku, gdy Wykonawca nie będzie w stanie dokonać naprawy aparatu z powodu braku części zamiennych z uwagi na określony przez producenta okres zakończenia gwarantowanej dostępności części zamiennych dla aparatów (co zostanie udokumentowane przez Wykonawcę), nie będzie rodziło to jakiejkolwiek odpowiedzialności cywilnoprawnej z jego strony, postanowień o karach umownych za przekroczenie terminów określonych w umowie. Wykonawca przygotuje wtedy orzeczenie techniczne wyłączające aparaturę z użytkowania.
17. Wykonywanie prac będących przedmiotem umowy odbywać się będzie w dniach od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach 6:00 – 23:00.
18. Zamawiający uprawniony będzie do wpisania do protokołu odbioru, określonego w ustępie 6 niniejszego paragrafu, zastrzeżeń co do wykonanych przez Wykonawcę Usług. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego zastrzeżeń co do wykonanych przez Wykonawcę Usług, Wykonawca będzie zobowiązany do nieodpłatnego poprawienia wykonanych Usług w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny.
§ 3.

Umowa zawarta jest na okres ….. miesięcy od dnia…… do dnia ……...


§ 4.
Cena Umowy - sposób płatności

1. Całkowita wartość Umowy należna Wykonawcy wynosi …………………… PLN netto (słownie:..................................)
…………………… PLN brutto (słownie:..................................)
w tym ………….% VAT w kwocie …………………………...
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu płatne będzie w …. równych miesięcznych ratach w kwocie ………. zł (słownie: _______________________________) netto ………. zł (słownie: _________________________) brutto każda rata.
3. Wysokość raty brutto w złotych jest wyliczana według stawki obowiązującej w dniu wystawienia faktury VAT.
4. Raty z tytułu Ceny Umowy płatne są przelewem na rachunek wskazany przez Wykonawcę, w terminie 60 dni od daty otrzymania faktury.
5. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu jest ryczałtowe i obejmuje wszelkie koszty, jakie Wykonawca może ponieść w celu należytego wykonania czynności serwisowych, w tym koszty robocizny, dojazdu, transportu jak również cenę części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych Sprzętu, których wymiana jest niezbędna w toku przeprowadzania okresowego przeglądu technicznego i konserwacji a także w trakcie dokonywania napraw awaryjnych Sprzętu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Sprzętu.
6. Faktury z tytułu rat wynagrodzenia wystawiane będą przez Wykonawcę w terminie ostatniego dnia każdego Okresu rozliczeniowego, nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu rozliczeniowego.
7. Faktura z tytułu raty wynagrodzenia za ostatni Okres rozliczeniowy wystawiana jest w dniu jego zakończenia, nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu jego wykonania
8. W przypadku wyłączenia przez Zamawiającego z eksploatacji któregokolwiek z urządzeń wchodzącego w skład Sprzętu, Zamawiający zobowiązany jest, na co najmniej ……..
przed planowanym wyłączeniem urządzenia z eksploatacji, pisemnie zawiadomić o tym Wykonawcę. W przypadku, opisanym w zdaniu poprzednim, Strony dokonają stosownej zamiany postanowień Umowy w tym w zakresie wysokości Ceny Umowy.

§ 5.

Dostawy i własność części zamiennych
1. Do wymiany części w urządzeniach Wykonawca zobowiązany jest użyć oryginalnych części /akcesoriów. Zamawiający wymaga, aby wymieniane części / akcesoria posiadały odpowiednie certyfikaty, jeżeli przepisy szczególne tego wymagają.
2. Części uznane przez Wykonawcę za zużyte lub uszkodzone i wymontowane ze Sprzętu objętego umową przechodzą na własność Wykonawcy od momentu ich wymiany na nowe i zaznaczenia tej czynności w protokole (raporcie) serwisowym z podaniem nazwy i numeru części.
3. Zamawiający zobowiązany będzie do wydawania Wykonawcy części, o których mowa w ust .1 Wykonawca, w stosunku do tych części, zobowiązany będzie do przestrzegania wszystkich przepisów prawa dotyczących postępowania z takimi częściami w zakresie utylizacji lub recyklingu – wszelkie procedury związane z utylizacją i recyklingiem zużytych części i odpadów ciążyć będą na Wykonawcy i wykonywane będą na jego koszt w ramach niniejszej umowy.
4. Wykonawca udziela gwarancji jakości na wymieniane w związku ze świadczeniem Usług części zamienne na warunkach nie gorszych niż oferowane przez producenta danej części zamiennej, przez okres nie krótszy niż …….. od chwili podpisania przez obie strony, bez zastrzeżeń ze strony Zamawiającego, protokołu wykonania naprawy awaryjnej Sprzętu.
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Zamawiającemu wszelkich dokumentów niezbędnych do prawidłowego korzystania z rzeczywiście wymienionych części zamiennych Sprzętu, w szczególności instrukcji obsługi oraz dokumentów gwarancyjnych wystawionych przez producenta danej części zamiennej Sprzętu, najpóźniej w dniu podpisania protokołu odbioru.

§ 6.
Wymóg zatrudnienia
1. Wykonawca/podwykonawca zobowiązuje się, że pracownicy świadczący usługi będą w okresie realizacji umowy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę ………..
2. W trakcie realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie do spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
3. W trakcie realizacji umowy na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie nie krótszym niż 3 dni Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
b) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
c) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy, w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.
d) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.
4. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 5 czynności.
5. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

§ 7.
Sprawność Sprzętu
1. Wykonawca gwarantuje sprawności Sprzętu w okresie obowiązywania Umowy.
2. Przez sprawność Sprzętu należy rozumieć, że maksymalny czas przestoju Sprzętu, w okresie każdego roku obowiązywania umowy od dnia zawarcia umowy, nie przekroczy maksymalnie …… dni roboczych ciągu 1 roku trwania umowy.
3. Dni przestoju liczone są od dnia następnego po dacie zgłoszenia oraz udostępnienia przez Zamawiającego Sprzętu Wykonawcy.

§ 8.
Podwykonawstwo
1. Wykonawca poinformuje pisemnie Zamawiającego o zakresie podwykonawstwa oraz osobie podwykonawcy.
2. Pełną odpowiedzialność za sposób oraz wynik świadczonych usług przez podwykonawców ponosi Wykonawca.
§9.
Obowiązki zamawiającego
1. Zamawiający zobowiązuje się spełnić wszelkie wymogi techniczne i organizacyjne, niezbędne dla prawidłowego i niezakłóconego wykonywania obsługi serwisowej Sprzętu, w szczególności poprzez:
a) zachowanie wszelkich wymogów, określonych przez Producenta w zakresie prawidłowej eksploatacji, w tym odnośnie temperatury, wilgotności, jakości zasilania, systemów bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej,
b) obsługę bieżącą Sprzętu, polegającą na wykonywaniu codziennych czynności sprawdzających, zgodnie z zaleceniami Producenta ,
c) niezwłocznego informowania Wykonawcy o każdej nieprawidłowości w działaniu Sprzętu w formie pisemnego zgłoszenia lub za pomocą e-mail,
2. Zamawiający zapewnia, że Sprzęt nie będzie obsługiwany przez nikogo innego poza Użytkownikiem, bez uprzedniej pisemnej zgody Wykonawcy.
3. Zamawiający nie dokona żadnych zmian w konfiguracji Sprzętu oraz spowoduje, że nie uczyni tego również Użytkownik lub osoba trzecia.
4. Prowadzi rejestr komunikatów oraz ostrzeżeń generowanych przez system samokontroli Sprzętu wraz z precyzyjnym opisem towarzyszących zjawisk lub warunków.
5. Informuje, na bieżąco Wykonawcę o prezentowanych komunikatach ostrzeżeń i błędów.

§ 10.
Kary umowne i niedotrzymanie warunków Umowy
1. W przypadku, gdy liczba dni Przestoju, odrębnie dla każdego z urządzeń tworzących Sprzęt, przekroczy ………………….. liczbę dni wskazaną w paragrafie 7 ust. 1 - „Maksymalny czas przestoju”, Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości………. zł (…………………………) za każdy dodatkowy dzień przestoju/
2. Opóźnienia w rozpoczęciu świadczenia Usług Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1 % łącznej wartości umowy brutto, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, licząc od chwili umówionego rozpoczęcia świadczenia Usług ustalonego jednak nie więcej niż 5 % wartości umowy brutto.
3. Opóźnienie w w rozpoczęciu i zakończeniu usuwania awarii, o których mowa w § 2 pkt. 13 i 14 Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę 0,1 % łącznej wartości umowy brutto, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia jednak nie więcej niż 5 % wartości umowy brutto.
4. Za naruszenie obowiązku zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę zgodnie z §6 niniejszej umowy, w wysokości 1.000,00zł. (słownie: tysiąc złotych 00/100
5. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a. nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto,
b. rozwiązania umowy w wyniku jej nieprzestrzegania przez Wykonawca, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto.
6. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a. nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto,
b. rozwiązania umowy w wyniku jej nieprzestrzegania przez Zamawiającego, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto.

§ 11.
Odpowiedzialność za szkody
Wykonawca oświadcza, że jest ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej od czynności związanych z wykonywaniem postanowień Umowy na kwotę ……………….zł (słownie :………………………….).

§ 12.
Wyłączenie odpowiedzialności
1. Wykonawca ani Zamawiający nie odpowiadają za niewykonanie lub opóźnione wykonanie swoich zobowiązań wynikających z Umowy, ani za jakiekolwiek straty, koszty lub szkody, jakie zostaną poniesione przez drugą stronę z tego powodu, jeżeli powyższe niewykonanie lub opóźnienie są spowodowane lub wynikają z nieprzewidzianych okoliczności o charakterze siły wyższej, a w szczególności burzy, trzęsienia ziemi, powodzi, pożaru, epidemii lub innej katastrofy naturalnej, wojny wypowiedzianej lub nie, zamieszek, działań wroga, sabotażu, inwazji, ograniczeń wynikających z kwarantanny, strajków, lock - outów, działań władz naczelnych lub lokalnych, takich jak odmowa lub unieważnienie wymaganych licencji eksportowych lub importowych, lub poprzez odwołanie powyższych licencji, lub innej przyczyny będących poza kontrolą stron, jeśli strona wywodząca wystąpienie siły wyższej powiadomiła drugą stronę po wystąpieniu okoliczności siły wyższej.
2. Okoliczności siły wyższej nie będą brane pod uwagę, jeżeli nie powiadomiono o nich drugiej strony na piśmie, zgodnie z postanowieniami ust. 1.
3. Jeżeli okoliczności siły wyższej trwają dłużej niż sześć (6) miesięcy, obydwie strony mają możliwość rozwiązania Umowy po zawiadomieniu drugiej strony na piśmie.


§ 13.
Dane kontaktowe
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy:
imię i nazwisko ............................................
e-mail: ........................................................
tel/fax: ........................................................
b) ze strony Zamawiającego:
imię i nazwisko Bartosz Pawałowski
e-mail: bartosz.pawalowski@wco.pl
tel: 61/88 50 552
fax: 61/88 50 551
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.


§ 14.
Zmiany umowy
1. Dopuszcza się zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 144 ustawy.
2. Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanych dostaw Przedmiotów umowy zgodnie ze składanymi przez Zamawiającymi zamówieniami i wysokościami cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra, ,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
d) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 pkt. 2 i 3 ustawy Pzp, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących zmian, do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości.
5. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku gdy Wykonawca nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia po bezskutecznym upływie 30 dniowego terminu, wyznaczonego w wezwaniu do zaprzestania naruszeń lub usunięcia ich skutków skierowanego przez Zamawiającego do Wykonawcy.
6. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy w przypadkach określonych w Kodeksie Cywilnym, a także w przypadku powzięcia wiadomości o wystąpieniu istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
W takim przypadku odstąpienia od umowy Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu prawidłowego wykonania tej części umowy, która została wykonana do chwili odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania
7. Wykonawca ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku gdy Zamawiający nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia po bezskutecznym upływie 30 dniowego terminu, wyznaczonego w wezwaniu do zaprzestania naruszeń lub usunięcia ich skutków skierowanego przez Wykonawcę do Zamawiającego.
8. Wszelkie zmiany i uzupełnienia, odstąpienie lub rozwiązanie niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności

§ 15.
Pozostałe postanowienia
1. W sprawach nie uregulowanych w Umowie mają zastosowanie postanowienia Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.)
2. Wszelkie spory mogące wyniknąć z/lub związane z Umową podlegają rozstrzygnięciu przez właściwy dla siedziby Wykonawcy sąd powszechny.
3. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca:



Załączniki stanowiące integralną cześć Umowy:

1. Szczególne Warunki Umowy – załącznik nr 1.
2. Zakres Umowy – załącznik nr 2.
3. Lista Użytkowników – załącznik nr 3.
4. Wykaz Podstawowych Awarii Sprzętu Świadczących o Niemożliwości jego Wykorzystania – załącznik nr 4.
5. UMOWA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W IMIENIU ADMINISTRATORA (POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH)


UMOWA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W IMIENIU ADMINISTRATORA (POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH)


zawarta dnia (zwana dalej Umową) pomiędzy


(dane podmiotu, który mowę zawiera)

zwany w dalszej części Umowy Podmiotem przetwarzającym, reprezentowana przez



a

Wielkopolskim Centrum Onkologii,
(dane podmiotu, który mowę zawiera)

zwany w dalszej części Umowy Administratorem Danych, reprezentowana przez



§ 1 PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH W IMIENIU ADMINISTRATORA


1. W związku z zawarciem i realizacją Umowy nr ……………… z dnia ………………. dotyczącej

zawartej przez Strony, Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator w rozumieniu art. 4 pkt 7) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE z 4 maja 2016 r. seria L 119) – zwanego dalej RODO przekazuje …………………………………………………………. jako Podmiotowi przetwarzającemu w trybie art. 28 RODO z uwzględnieniem właściwych przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 186 ze zm., dalej UPP) przetwarzanie w jego imieniu danych osobowych (zwane powierzeniem w dalszej części niniejszej Umowy) na zasadach i w celu określonym w niniejszej Umowie / w celu określonym w <§nr_paragrafu > niniejszej Umowy.Rozpoczęcie przetwarzania danych osobowych nastąpi z dniem ………………………… i będzie realizowane przez okres obowiązywania Umowy, chyba że Administrator Danych zażąda uzupełnienia środków technicznych lub organizacyjnych stosowanych przez Podmiot przetwarzający zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu.
2. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do przetwarzania powierzonych danych osobowych zgodnie z niniejszą Umową, RODO oraz innym przepisami prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą.
3. Podmiot przetwarzający oświadcza, że stosuje środki bezpieczeństwa spełniające wymogi RODO.
4. Powierzone przez Administratora dane osobowe przetwarzane będą przez Podmiot przetwarzający wyłącznie w celu zawartej i realizowanej Umowy.

§ 2

1. Podmiot przetwarzający będzie przetwarzał powierzone na podstawie niniejszej Umowy:
 dane osobowe pacjentów w zakresie takich danych jak:
dane osobowe pacjentów Administratora w zakresie takich danych jak:
 nazwisko i imię (imiona),
 data urodzenia,
 oznaczenie płci,
 adres zamieszkania,
 numer PESEL,
 oznaczenie podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych ze wskazaniem komórki organizacyjnej, w której udzielono świadczeń zdrowotnych,
 opis stanu zdrowia pacjenta lub udzielonych mu świadczeń zdrowotnych,
 inne informacje lub dane pacjenta, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt. 1 Umowy,
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu Umowy, a w szczególności:
………………………………………………………………………..
 dane osobowe pracowników/personelu w zakresie takich danych jak:
 nazwisko i imię (imiona),
 stanowisko,
 nazwa komórki organizacyjnej
 login,
 tytuł zawodowy,
 uzyskane specjalizacje,
 numer prawa wykonywania zawodu,
 podpis,
 inne informacje lub dane, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt. 1 Umowy.
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu Umowy, a w szczególności:
………………………………………………………………………..
§ 3

1. Powierzone Podmiotowi przetwarzającemu do przetwarzania dane osobowe:
 nie obejmują żadnej z kategorii danych wskazanych w art. 9 RODO,
 obejmują szczególne kategorie danych wskazanych w art. 9 RODO:
…… …… ,
 obejmują dane osobowe dzieci,
 nie obejmują danych osobowych dzieci.
2. Zakres danych osobowych wymienionych w pkt. 4 jest maksymalnym katalogiem danych, które mogą być przetwarzane w związku z realizacją Umowy. W rzeczywistości dane mogą być przekazywane przez Administratora w mniejszym zakresie bez uszczerbku dla postanowień Umowy. Zakres danych może ulec zmianie w przypadku zmiany aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
5. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się, przy przetwarzaniu powierzonych danych osobowych, zabezpieczyć je poprzez wdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających adekwatny stopień bezpieczeństwa danych odpowiadający ryzyku związanemu z przetwarzaniem danych osobowych, o których mowa w art. 32 RODO.
6. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się dołożyć należytej staranności przy przetwarzaniu powierzonych mu danych osobowych.
7. Warunkiem rozpoczęcia realizacji usług przez Podmiot przetwarzający w tym rozpoczęcia przetwarzania powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych jest przekazanie Administratorowi Danych jednoznacznego oświadczenia o wdrożeniu środków technicznych i organizacyjnych mających na celu zapewnienie adekwatnego poziomu bezpieczeństwa tych danych z uwzględnieniem zakresu świadczonych przez Podmiot przetwarzający usług. W oświadczeniu przekazanym Administratorowi Danych winny znaleźć się co najmniej rzeczowe informacje o:
a) sposobie zapewnienia pseudonimizacji i szyfrowania danych osobowych;
b) zdolności do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania;
c) zdolności do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego;
d) prowadzeniu regularnego testowania, mierzenia i oceniania skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania.
8. Wymogi i oświadczenie wynikające z punktu poprzedzającego mogą być uznane za zrealizowane przez Podmiot przetwarzający, jeżeli Administrator Danych zaakceptuje przedłożony przez Administratora Danych:
a) zatwierdzony kodeks dobrych praktyk w rozumieniu art. 40 RODO oraz oświadczenie o spełnianiu wymogów wynikających z tego kodeksu,
b) certyfikat w rozumieniu art. 42 RODO wydany przez podmiot certyfikujący, kryteria certyfikacji oraz oświadczenie Podmiotu przetwarzającego o dalszej realizacji kryteriów certyfikacji,
c) dokument dobrych praktyk wydany przez organ nadzorczy, Europejską Radę Ochrony Danych Osobowych lub inny organ nadzorczy w rozumieniu art. 51 RODO oraz oświadczenie o spełnieniu wymogów wynikających z dobrych praktyk.
W przypadku posiadania przez Podmiot przetwarzający wyżej wymienionych dokumentów w innym języku niż język polski, Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do przedłożenia Administratorowi Danych ich przysięgłego tłumaczenia na język polski lub co najmniej ich wersji angielskiej z tłumaczeniem na język polski.
9. Pomimo spełnienia przez Podmiot przetwarzający wymogów, o których mowa w dwóch punktach poprzedzających, Administrator Danych, uwzględniając kryteria przewidziane w art. 32 ust. 1 RODO może zażądać od Podmiotu przetwarzającego, przed przystąpieniem przez Podmiot przetwarzający do przetwarzania danych osobowych, przyjęcia w odpowiednim terminie dodatkowych środków technicznych lub organizacyjnych celem adekwatnego zabezpieczenia powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych. W przypadku złożenia takiego żądania przez Administratora Danych, Podmiot przetwarzający nie jest uprawniony do rozpoczęcia przetwarzania danych i w konsekwencji rozpoczęcia realizacji usług, o których mowa w Umowie do momentu realizacji zgłoszonego żądania.
10. Realizacja niniejszej Umowy przez Podmiot przetwarzający, w tym przetwarzanie powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych pacjenta, jeżeli dotyczy, winno pozostawać w zgodzie z UPP, w tym:
a. nie może powodować zakłócenia udzielania świadczeń zdrowotnych przez Administratora, w szczególności w zakresie zapewnienia, bez zbędnej zwłoki, dostępu do danych zawartych w dokumentacji medycznej pacjentów Administratora,
b. Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy informacji związanych z pacjentami WCO uzyskanych w związku z realizacją Umowy. Zobowiązanie to trwa nadal także po śmierci pacjenta.

§ 4

Podmiot przetwarzający nie jest uprawniony do udostępniania danych osobowych osobom trzecim, a każde żądanie udostępnienia danych osobowych skierowane bezpośrednio do Podmiotu przetwarzającego winno być niezwłocznie przekazane Administratorowi, chyba że Podmiot przetwarzający jest obowiązany do udostępnienia danych osobowych na żądanie uprawnionego organu działającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

§ 5

1. Przed dopuszczeniem do przetwarzania powierzonych danych osobowych, nie później jednak niż w terminie 7 dni od podpisania Umowy, Podmiot przetwarzający jest uprawniony i jednocześnie zobowiązany do:
a. udzielenia pisemnych upoważnień i poleceń do przetwarzania danych osobowych wszystkim osobom, które zostaną przez niego dopuszczone do ich przetwarzania z uwzględnieniem rozwiązań zawartych w niniejszej Umowie,
b. przeszkolenia osób uczestniczących w operacjach przetwarzania powierzonych danych w zakresie przestrzegania RODO, innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych oraz polityk podmiotu przetwarzającego w dziedzinie ochrony danych osobowych, w tym z uprawnieniem do przetwarzania danych osobowych wyłącznie zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy,
c. zobowiązania na piśmie do zachowania w tajemnicy, o której mowa w art. 28 ust 3 lit b RODO, przetwarzanych powierzonych danych osobowych i sposobów ich zabezpieczenia, przez osoby, które upoważni do przetwarzania danych osobowych w celu realizacji niniejszej Umowy, zarówno w trakcie zatrudnienia ich w Podmiocie przetwarzającym, jak i po jego ustaniu. Zobowiązanie do zachowania w tajemnicy powierzonych danych dotyczących pacjenta obowiązuje osobę upoważnioną również po śmierci pacjenta.
2. Fakt wydania upoważnienia przetwarzania danych osobowych Podmiot przetwarzający odnotowuje w prowadzonej przez siebie ewidencji osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych.

§ 6

W przypadku zmiany osób dedykowanych ze strony Podmiotu przetwarzającego do realizacji Umowy, Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do uprzedniego przedsięwzięcia w stosunku do tych osób czynności, o których mowa w niniejszej Umowie przed dopuszczeniem ich do przetwarzania powierzonych danych osobowych.

§ 7

Podmiot przetwarzający oświadcza, iż ma / nie ma* powołanego Inspektora Ochrony Danych:
.……………………………………………………………………………………………..
.
W przypadku powołania Inspektora Ochrony Danych został on zgłoszony organowi nadzorczemu, a w przypadku jego niezgłoszenia na chwilę zawarcia Umowy, Wykonawca oświadcza, że zostanie on zgłoszony najpóźniej do dnia 1 września 2018 roku.

§ 8

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do pomocy Administratorowi w niezbędnym zakresie wywiązywać się z obowiązku odpowiadania na żądania osoby, której dane dotyczą, w zakresie wykonywania jej praw określonych w rozdziale III RODO.
2. Podmiot przetwarzający uwzględniając charakter przetwarzania oraz dostępne mu informacje pomaga Administratorowi Danych wywiązywać się z obowiązków określonych w art. 32-36 RODO.

§ 9

1. Podmiot przetwarzający, w myśl art. 33 ust. 2 RODO, zobowiązany jest bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 24 godzin od stwierdzenia naruszenia, zawiadomić Administratora o naruszeniu ochrony danych osobowych, które nastąpiło w Podmiocie przetwarzającym – niezależnie od tego czy naruszenie to skutkowało ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych. Zgłoszenie winno zawierać przynajmniej elementy, o których mowa w art. 33 ust. 3 RODO
2. Niezawiadomienie Administratora w powyższym terminie o wykrytym incydencie skutkuje obowiązkiem zapłaty Administratorowi kary Umownej w wysokości […] za każdy przypadek naruszenia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania do jej zapłaty. Administrator jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonej kary Umownej na zasadach ogólnych.

§ 10

1. Administratorowi zgodnie z art. 28 ust. 3 lit. h) RODO przysługuje prawo do kontroli prawidłowości przetwarzania przez Podmiot przetwarzający powierzonych mu danych osobowych a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. Administrator realizuje przysługujące mu prawo kontroli poprzez:
a) żądanie złożenia pisemnych (również w ramach korespondencji e-mail) i ustnych wyjaśnień:
1) w przypadku żądania pisemnych wyjaśnień Podmiot przetwarzający zobowiązany jest udzielić odpowiedzi Administratorowi nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań (dopuszczalna jest korespondencja e-mail),
2) w przypadku żądania ustnych wyjaśnień Podmiot przetwarzający zobowiązany jest natychmiast udzielić odpowiedzi Administratorowi, jeżeli pytanie zostało zadane w trakcie normalnych godzin pracy Podmiotu przetwarzającego w dniu roboczym; w przypadku gdy udzielenie odpowiedzi jest utrudnione z uwagi na wymóg sprawdzenia pewnych okoliczności odpowiedź winna nastąpić pisemnie (dopuszczalna jest korespondencja e-mail) nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań,
b) żądania dostarczenia poświadczonej kopii lub skanu dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych przez Podmiot przetwarzający, w szczególności upoważnień do przetwarzania danych osobowych zobowiązania do zachowania w tajemnicy danych osobowych i sposobów zabezpieczeń lub obowiązujących u Podmiotu przetwarzającego polityk ochrony danych w zakresie dotyczącym zabezpieczenia danych przetwarzanych w imieniu Administratora – realizacja niniejszego obowiązku winna nastąpić nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań,
c) realizację kontroli poprzez inspekcję lokalizacji (przeprowadzanie oględzin urządzeń, nośników oraz systemów informatycznych służących do przetwarzania danych), w których przetwarzane są powierzone dane osobowe na następujących zasadach:
1) inspekcja może nastąpić za uprzednim co najmniej 7 dniowym pisemnym powiadomieniem (dopuszczalna jest korespondencja e-mail) Podmiotu przetwarzającego o planowanym przeprowadzeniu inspekcji,
2) powiadomienie winno wskazywać osobę lub osoby ze strony Administratora uprawnione do przeprowadzenia inspekcji, dzień roboczy przeprowadzenia inspekcji oraz godzinę rozpoczęcia inspekcji,
3) Podmiot przetwarzający obowiązany jest umożliwić Administratorowi przeprowadzenie inspekcji we wskazanym przez Administratora terminie,
4) Strony dopuszczają przeprowadzenie nie więcej niż jednej inspekcji w okresie 6 miesięcy, chyba że ostatnia inspekcja wykazała naruszenie postanowień zawartej Umowy lub postanowień obowiązujących przepisów prawa.

§ 11

1. Podmiot przetwarzający ma obowiązek zastosować się do wskazań Administratora mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień lub poprawę stanu bezpieczeństwa danych osobowych. W przypadku przekazania przez Administratora stosownych uwag Podmiot przetwarzający zobowiązany jest, w terminie 7 dni roboczych od otrzymania zawiadomienia od Administratora, do wskazania Administratorowi sposobu oraz terminu usunięcia uchybień lub poprawy stanu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, przy czym termin ten nie może być jednak dłuższym niż 14 dni roboczych.

§ 12

1. Podmiot przetwarzający może powierzyć dane osobowe objęte niniejszą Umową do dalszego przetwarzania podwykonawcom jedynie w celu wykonania Umowy i wyłącznie po uzyskaniu przez Podmiot przetwarzający każdorazowej zgody Administratora udzielonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Podmiot przetwarzający przekazuje Administratorowi dane podmiotów, którym dane mają zostać powierzone.
2. Podmiot przetwarzający zobowiązany jest przedstawić projekt Umowy podpowierzenia przetwarzania danych osobowych Administratorowi przed uzyskaniem jego zgody oraz zapewnić, że treść Umowy podpowierzenia przetwarzania danych będzie zabezpieczać interes Administratora co najmniej na takim poziomie, jak niniejsza Umowa. W szczególności Umowa podpowierzenia przetwarzania danych winna zapewniać, że Podwykonawca spełnia te same gwarancje i obowiązki, jakie zostały nałożone na Podmiot przetwarzający w niniejszej Umowie i uprawniać Administratora do bezpośredniego przeprowadzenia pełnej kontroli przetwarzania danych osobowych przez podwykonawcę, któremu Podmiot przetwarzający powierzył dalsze przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli podwykonawca nie wywiąże się ze spoczywających na nim obowiązków, Podmiot przetwarzający ponosi odpowiedzialność wobec Administratora za takie zachowanie podwykonawcy jak za własne działania lub zaniechania zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy.

§ 13

1. Przekazanie powierzonych danych do państwa trzeciego może nastąpić jedynie na pisemne polecenie Administratora chyba, że obowiązek taki nakłada na Podmiot przetwarzający prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego, któremu podlega Podmiot przetwarzający. W takim przypadku przed rozpoczęciem przetwarzania Podmiot przetwarzający informuje Administratora o tym obowiązku prawnym, o ile prawo to nie zabrania udzielania takiej informacji z uwagi na ważny interes publiczny.

§ 14

1. Podmiot przetwarzający jest odpowiedzialny za udostępnienie lub wykorzystanie danych osobowych niezgodnie z treścią niniejszej Umowy, a w szczególności za udostępnienie powierzonych do przetwarzania danych osobowych osobom nieupoważnionym.

§ 15

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania Administratora o jakimkolwiek postępowaniu, w szczególności administracyjnym lub sądowym, dotyczącym przetwarzania przez Podmiot przetwarzający danych osobowych określonych w niniejszej Umowie, o jakiejkolwiek decyzji administracyjnej lub orzeczeniu dotyczącym przetwarzania tych danych, skierowanych do Podmiotu przetwarzającego w zakresie dotyczącym wyłącznie danych osobowych powierzonych przez Administratora.
§ 16

1. Podmiot przetwarzający, bez zbędnej zwłoki, zobowiązuje się do poinformowania Administratora o wszelkich planowanych, o ile są wiadome, lub realizowanych kontrolach i inspekcjach dotyczących przetwarzania w Podmiocie przetwarzającym danych osobowych, w szczególności prowadzonych przez organ nadzorczy, w zakresie, w jakim kontrola ta będzie dotyczyć danych osobowych powierzonych przez Administratora.
§ 17

1. W razie stwierdzenia naruszenia przez Podmiot przetwarzający postanowień niniejszej Umowy, w tym m.in. postanowień o prawidłowym zabezpieczeniu danych osobowych zgodnie z właściwymi przepisami, postanowień dotyczących kontroli sposobu przetwarzania danych osobowych oraz postanowień o zwróceniu danych osobowych Administratorowi, Podmiot przetwarzający zapłaci Administratorowi karę Umowną w wysokości 5.000,00PLN za każdy przypadek naruszenia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania do jej zapłaty. Administrator jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość zastrzeżonej kary Umownej na zasadach ogólnych.

§ 18

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, danych, materiałów, dokumentów i danych osobowych otrzymanych od Administratora i od współpracujących z nim osób oraz danych uzyskanych w jakikolwiek inny sposób, zamierzony czy przypadkowy, w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej, zwanych dalej danymi poufnymi.
2. Podmiot przetwarzający oświadcza, że w związku ze zobowiązaniem do zachowania w tajemnicy danych poufnych nie będą one wykorzystywane, ujawniane ani udostępniane bez pisemnej zgody Administratora w innym celu niż wykonanie postanowień niniejszej Umowy, chyba że konieczność ujawnienia posiadanych informacji wynika z obowiązujących przepisów prawa lub niniejszej Umowy.

§ 19

1. Strony zobowiązują się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia, aby środki łączności wykorzystywane do odbioru, przekazywania oraz przechowywania danych poufnych gwarantowały zabezpieczenie danych poufnych w tym w szczególności danych osobowych powierzonych do przetwarzania, przed dostępem osób trzecich nieupoważnionych do zapoznania się z ich treścią.

§ 20

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do zwrócenia Administratorowi wszelkich danych osobowych powierzonych przez Administratora w ciągu 7 dni roboczych od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia Umowy. Podmiot przetwarzający jest zobowiązany do usunięcia wszelkich istniejących kopii w powyższym terminie, chyba że prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego nakazuje przechowywanie tych danych osobowych. W powyższym terminie Podmiot przetwarzający zobowiązany jest również złożyć Administratorowi pisemne oświadczenie o wykonaniu zobowiązania przewidzianego niniejszym punktem.

§ 21
1. Podmiot przetwarzający jest uprawniony do przetwarzania powierzonych danych do dnia wygaśnięcia lub rozwiązania umowy na świadczenie usług przywołanej w § …….. ust. 1 w nn. Umowie.
2. W terminie 14 dni od wygaśnięcia lub rozwiązania Umowy Podmiot przetwarzający zobowiązany jest usunąć powierzone dane osobowe, chyba że obowiązek ich dalszego przetwarzania przez Podmiot przetwarzający wynika z odrębnych przepisów prawa.
3. Administrator może rozwiązać niniejszą Umowę ze skutkiem natychmiastowym, gdy Podmiot przetwarzający:
a. pomimo zobowiązania go do usunięcia uchybień stwierdzonych podczas kontroli nie usunie ich w wyznaczonym terminie,
b. przetwarza powierzone dane osobowe niezgodnie z niniejszą Umową,
c. powierzył przetwarzanie danych osobowych innemu podmiotowi bez zgody Administratora.

§ 22

1. Administrator zezwala na zdalny dostęp Podmiotowi przetwarzającemu do systemu informatycznego o nazwie:


zgodnie z niniejszymi zasadami:
a) dostęp jest realizowany tylko dla osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych, którego imienną listę Podmiot przetwarzający przedstawi Administratorowi Bezpieczeństwa Informacji Administratora, a od 25 maja 2018 Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych Administratora w terminie 7 dni od daty zawarcia Umowy
b) każdorazowo przy zmianie personelu Podmiotu przetwarzającego dedykowanego do realizacji Umowy, Podmiot przetwarzający będzie zobligowany do dostarczenia ewentualnej aktualizacji listy imiennej osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych oraz zdalnego dostępu do tych danych,
c) dostęp z użyciem szyfrowanego protokołu …………………………………………………………………………
wyłącznie ze stałego(ych) adresu(ów) IP Podmiotu przetwarzającego:
………………………………………………………………………………………………………………………………………….
d) zestawienie połączenia będzie następowało po uzyskaniu zgody Działu Informatyki Administratora, w celu uzyskania której Podmiot przetwarzający każdorazowo będzie się zwracał w postaci elektronicznej na adres informatycy@wco.pl lub telefonicznie na numer 61/88 50 636, 61/88 50 869,
e) zestawienie połączeń będzie następowało w godzinach pracy Działu Informatyki Administratora tj. w dni robocze, od godz. 07:00 do 16:00, a po godzinach pracy automatycznie zamykane z zastrzeżeniem punktu d. niniejszego ustępu,
f) w szczególnych przypadkach, jeżeli będą za tym przemawiały przesłanki merytoryczne, zestawienie połączenia będzie mogło nastąpić po godzinach pracy Działu Informatyki Administratora lub w trybie ciągłym, przy czym każdorazowo w takich okolicznościach Strony uzgodnią szczegóły otwarcia i zamknięcia połączenia,
g) wykonanie połączenia zostanie każdorazowo odnotowane w dzienniku połączeń – Ewidencja zdalnych połączeń prowadzonym przez Dział Informatyki Administratora (za wyjątkiem połączeń w trybie ciągłym).

§ 23
1. Dni robocze na potrzeby niniejszej Umowy oznaczają dni tygodnia od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu Cywilnego oraz RODO oraz właściwe przepisy prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą.
4. Sądem właściwym dla rozpatrzenia sporów wynikłych z niniejszej Umowy będzie sąd właściwy dla siedziby powoda.
5. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron.



Administrator Podmiot przetwarzający
(podpis i pieczęć) (podpis i pieczęć)
* niepotrzebne skreślić








Załącznik nr 1 do umowy

SZCZEGÓLNE WARUNKI UMOWY
I. Wykaz Sprzętu
L.p. Typ w umowie serwisowej od dnia
1 System Mobetron 1000 Sn: 14 Podpisania umowy
wyposażenie:
a. Akcelerator
b. Aplikatory
c. Mocowanie aplikatorów
d. Bolusy
e. Fantom kontroli jakości
f. Modulator
g. Pulpit sterowniczy
h. Okablowanie

II. Zestawienie Okresów rozliczeniowych i wysokości rat
1
TYP MOBETRON
SN Sn: 14
Wartość roczna (netto)
w umowie serwisowej od dnia Podpisania umowy

okres rozliczeniowy
nr raty od do
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37



III. Wykaz osób upoważnionych do kontroli postanowień umowy i realizacji postanowień umowy przypisanych Zamawiającemu
L.p. Imię i Nazwisko
1. Julian Malicki
2. Grażyna Kosicka
3. Tomasz Piotrowski
4. Bartosz Pawałowski
5. Rafael Słowik


…………………………………………………………… ……………………………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY

Załącznik nr 2 do umowy
ZAKRES UMOWY

I. Warunki świadczenia serwisu
1. Usługi serwisowe w nagłym przypadku

W przypadku zgłoszenia awarii systemu Mobetron 1000 wymagającej usługi serwisowej w nagłym przypadku, reakcja serwisu powinna być następująca:

1) konsultacja telefoniczna awarii:

Nielimitowana konsultacja telefoniczna w godzinach 6:00 – 23:00

2) Przyjazd inżyniera serwisu – do 2 dni od chwili zgłoszenia awarii.

Dokonanie naprawy systemu Mobetron 1000 powinno nastąpić w terminie nie dłuższym niż 7 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy. W razie konieczności dokonania naprawy systemu poza WCO lub jeżeli z przyczyn technicznych nie jest możliwe dokonanie naprawy systemu w terminie 7 dni, termin naprawy po zgodnie Zamawiającego powinien zostać uzgodniony z Zamawiającym.
Maksymalny czas pracy serwisu wynosi 12 godzin dziennie przez trzy dni z rzędu.
Czynności serwisowe wynikające z planowanych przeglądów oraz naprawy będą wykonywane w terminie uzgodnionym z Zamawiającym w godzinach nie kolidujących w wykonywaniem świadczeń medycznych.

2. Planowane usługi konserwacyjne (przeglądy techniczne)

Zakres planowanych usług konserwacyjnych (przeglądów technicznych) zgodny z aktualnymi wytycznymi producenta firmy INTRAOP. Wykonawca powinien wykonywać planowane usługi konserwacyjne (przeglądy techniczne) według harmonogramu uzgodnionego z Zamawiającym w ilości wyspecyfikowanej poniżej:

L.p. Typ Ilość przeglądów / rok Możliwe dni przeglądu
1. Akcelerator Mobetron 1000 Sn:14 4 sobota - niedziela*
(*) za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy (świąt)
Wykonawca zapewnia obecność serwisanta podczas wykonywania pomiarów dozymetrycznych po każdym przeglądzie technicznym. Pomiary dozymetryczne wykonywane są przez pracowników Zamawiającego. Odpowiedzialność za pomiary dozymetryczne oraz testy kontroli jakości ponosi Zamawiający.



3. Naprawy oraz dostawa części zamiennych

Wykonawca dokona napraw zgodnie z aktualnymi wytycznymi producenta firmy INTRAOP. Wykonawca powinien wykonywać naprawy, dostawę części zamiennych w dniach i godzinach określonych poniżej:

L.p. Typ Ilość napraw Dni pracy serwisu Godziny pracy serwisu Dostawa części zamiennych
1. Akcelerator Mobetron 1000 Sn:14 bez limitu Poniedziałek - sobota 6:00-23:00 Tak
(*) za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy (świąt)

4. Sprawność
Wykonawca zapewni Zamawiającemu poniższą gwarantowaną sprawność:
L.p. Typ Gwarantowana sprawność Maksymalny czas przestoju
1. Akcelerator Mobetron 1000 Sn: 14 95% 18 dni / rok
Przez 95% sprawność Sprzętu należy rozumieć, że czas Przestoju liczony odrębnie dla każdego urządzenia w okresie każdego roku realizacji Umowy, nie przekroczy 18 dni terapeutycznych.

5. Części zamienne oraz magazyn
Wszelkie części zamienne, niezbędne do wykonania naprawy i przeglądów wliczone są w cenę umowy. Części zamienne Wymontowane podczas wykonania Usługi, a także opakowania części zamiennych stają się własnością Wykonawcy, który usuwa je z terenu zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu usługi serwisowej na swój koszt. Części uznane przez Wykonawcę za zużyte lub uszkodzone i wymontowane ze sprzętu objętego umową przechodzą na własność Wykonawcy od momentu ich wymiany na nowe i zaznaczenia tej czynności w protokole (raporcie) serwisowym z podaniem nazwy i numeru części.
Wykonawca w ramach swojego wynagrodzenia gwarantuje dostawy fabrycznie nowych lub certyfikowanych odnowionych części zamiennych w miejsce uszkodzonych.
Wszelkie koszty oraz czynności związane z importem/eksportem części dostarczanych Zamawiającemu w ramach Kontraktu ponosi Wykonawca.


…………………………………………………………… ……………………………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY




Załącznik nr 3 do umowy
LISTA UŻYTKOWNIKÓW
Barbara Bajon
Ewelina Konstanty
Marta Kruszyna-Mochalska
Krzysztof Matuszewski
Bartosz Pawałowski
Dawid Radomiak
Piotr Romański
Hubert Szweda

…………………………………………………………… ……………………………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY

Załącznik nr 4 do umowy

WYKAZ PODSTAWOWYCH AWARII SPRZĘTU ŚWIADCZĄCYCH O NIEMOŻLIWOŚCI JEGO WYKORZYSTANIA

1. Podstawowe awarie urządzeń uniemożliwiające leczenie radioterapeutyczne pacjentów:

a. System Mobetron 1000


1. Awaria wiązki elektronów.
2. Błędna symetria wiązek, zmienna moc dawki itp.
3. Awaria kolimatorów oraz systemu pozycjonowania.
4. Awaria mechanizmu ramienia akceleratora.
5. Awaria oprzyrządowania akceleratora.
6. Awaria kasety sterującej.
7. Pojawiające się komunikaty o błędnej pracy aparatu uniemożliwiające wykorzystywanie aparatu w trybie klinicznym.





…………………………………………………………… ……………………………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY
































Załącznik nr 5 do specyfikacji

WYKAZ SPRZĘTU
L.p. Typ
1 System Mobetron 1000 Sn: 14
wyposażenie:
a. Akcelerator
b. Aplikatory
c. Mocowanie aplikatorów
d. Bolusy
e. Fantom kontroli jakości
f. Modulator
g. Pulpit sterowniczy
h. Okablowanie

ZAKRES SERWISU

Warunki świadczenia serwisu
6. Usługi serwisowe w nagłym przypadku

W przypadku zgłoszenia awarii systemu Mobetron 1000 wymagającej usługi serwisowej w nagłym przypadku, reakcja serwisu powinna być następująca:

3) konsultacja telefoniczna awarii:

Nielimitowana konsultacja telefoniczna w godzinach 6:00 – 23:00

4) Przyjazd inżyniera serwisu – do 2 dni od chwili zgłoszenia awarii.

Dokonanie naprawy systemu Mobetron 1000 powinno nastąpić w terminie nie dłuższym niż 7 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy. W razie konieczności dokonania naprawy systemu poza WCO lub jeżeli z przyczyn technicznych nie jest możliwe dokonanie naprawy systemu w terminie 7 dni, termin naprawy po zgodnie Zamawiającego powinien zostać uzgodniony z Zamawiającym.
Maksymalny czas pracy serwisu wynosi 12 godzin dziennie przez trzy dni z rzędu.
Czynności serwisowe wynikające z planowanych przeglądów oraz naprawy będą wykonywane w terminie uzgodnionym z Zamawiającym w godzinach nie kolidujących w wykonywaniem świadczeń medycznych.

7. Planowane usługi konserwacyjne (przeglądy techniczne)

Zakres planowanych usług konserwacyjnych (przeglądów technicznych) zgodny z aktualnymi wytycznymi producenta firmy INTRAOP. Wykonawca powinien wykonywać planowane usługi konserwacyjne (przeglądy techniczne) według harmonogramu uzgodnionego z Zamawiającym w ilości wyspecyfikowanej poniżej:

L.p. Typ Ilość przeglądów / rok Możliwe dni przeglądu
1. Akcelerator Mobetron 1000 Sn:14 4 sobota - niedziela*
(*) za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy (świąt)
Wykonawca zapewnia obecność serwisanta podczas wykonywania pomiarów dozymetrycznych po każdym przeglądzie technicznym. Pomiary dozymetryczne wykonywane są przez pracowników Zamawiającego. Odpowiedzialność za pomiary dozymetryczne oraz testy kontroli jakości ponosi Zamawiający.

8. Naprawy oraz dostawa części zamiennych

Wykonawca dokona napraw zgodnie z aktualnymi wytycznymi producenta firmy INTRAOP. Wykonawca powinien wykonywać naprawy, dostawę części zamiennych w dniach i godzinach określonych poniżej:

L.p. Typ Ilość napraw Dni pracy serwisu Godziny pracy serwisu Dostawa części zamiennych
1. Akcelerator Mobetron 1000 Sn:14 bez limitu Poniedziałek - sobota 6:00-23:00 Tak
(*) za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy (świąt)

9. Sprawność
Wykonawca zapewni Zamawiającemu poniższą gwarantowaną sprawność:
L.p. Typ Gwarantowana sprawność Maksymalny czas przestoju
1. Akcelerator Mobetron 1000 Sn: 14 95% 18 dni / rok
Przez 95% sprawność Sprzętu należy rozumieć, że czas Przestoju liczony odrębnie dla każdego urządzenia w okresie każdego roku realizacji Umowy, nie przekroczy 18 dni terapeutycznych.

10. Części zamienne oraz magazyn
Wszelkie części zamienne, niezbędne do wykonania naprawy i przeglądów wliczone są w cenę umowy. Części zamienne Wymontowane podczas wykonania Usługi, a także opakowania części zamiennych stają się własnością Wykonawcy, który usuwa je z terenu zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu usługi serwisowej na swój koszt. Części uznane przez Wykonawcę za zużyte lub uszkodzone i wymontowane ze sprzętu objętego umową przechodzą na własność Wykonawcy od momentu ich wymiany na nowe i zaznaczenia tej czynności w protokole (raporcie) serwisowym z podaniem nazwy i numeru części.
Wykonawca w ramach swojego wynagrodzenia gwarantuje dostawy fabrycznie nowych lub certyfikowanych odnowionych części zamiennych w miejsce uszkodzonych.
Wszelkie koszty oraz czynności związane z importem/eksportem części dostarczanych Zamawiającemu w ramach Kontraktu ponosi Wykonawca.

« Powrót do szczegółów zamówienia