Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.

Numer zamówienia:

350/44/2019

« Powrót do szczegółów zamówienia

SIWZ W WORD

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986z póz zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 221 000 EURO.

DOTYCZY: PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 44/2019

Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl


II. Tryb udzielenia zamówienia.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 221.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.), zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych na podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.
2. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
Kod CPV 50800000-3: Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji .
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – zakres usługi określa umowa wraz z załącznikami do niniejszej specyfikacji.
4. Okres gwarancji na wykonane naprawy oraz na poszczególne części wymienione w naprawianym urządzeniu musi wynosić nie mniej niż 12 miesięcy.
5. Termin płatności - 60 dni od daty otrzymania faktury przez zamawiającego. Jednomiesięczny okres rozliczeniowy.
6. Okres związania ofertą - 30 dni.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane czynności w trakcie realizacji zamówienia - kierownika serwisu/serwisantów w zakresie usługi pt.: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.
8. Po wyborze oferty najkorzystniejszej Wykonawca wraz z przedmiotową umową zobowiązany będzie podpisać umowę przetwarzania danych osobowych w imieniu administratora oraz umowę zdalnego dostępu stanowiące załącznik do specyfikacji
9. W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokołu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji: „Protokół koordynacyjny dla Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.”

IV. Termin wykonania zamówienia - umowa na okres 36 miesięcy.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:

1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
5. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.
6. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
7. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania.

W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Ustawy Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp i wykazania że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy przedłożyć :
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)

1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
2. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
3. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z Wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23listopada2012r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej chyba, że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.
8. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami:
- Merytorycznie: Zakład Fizyki - Bartosz Pawałowski e-mail: bartosz.pawalowski@wco.pl tel: 61/88 50 552 fax: 61/88 50 551
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska i/lub Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/88 50 643( ...644) fax 61/88 50 698

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

IX. Termin związania ofertą.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.

5. Na zawartość oferty składa się:
a) Wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik do SIWZ
b) Wypełniony formularz cenowy stanowiący załącznik do SIWZ

6. Do oferty należy dołączyć:
a) oświadczenia zawarte w pkt. VI SIWZ
b) pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania albo do występowania w imieniu Wykonawcy, (jeżeli dotyczy).

7. Do oferty zaleca się dołączyć:
a) Odpis właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji lub inny dokument, w celu potwierdzenia umocowania osoby/osób podpisujących ofertę, pełnomocnictwa i pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą.
b) W celu obliczenia kryterium: „Doświadczenie serwisantów” należy złożyć – wykaz osób (serwisantów) wyznaczonych przez wykonawcę do realizacji usług serwisowych urządzeń medycznych objętych przedmiotem zamówienia wraz z podaniem dla każdej z nich okresu wykonywania tych usług (w latach) na stanowisku serwisanta. Do oceny i porównania w kryterium zostanie przyjęta wartość średnia doświadczenia serwisantów, tj: iloraz sumy okresów wykonywania usług na stanowiskach serwisantów oraz sumy osób wydelegowanych do realizacji usług serwisowych

8. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
9. W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji lub wymieniona w umowie spółki, jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do ofert pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania, a w przypadku podpisania umowy należy załączyć również pełnomocnictwo do zaciągania zobowiązań finansowych.
10. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba wpisana w odpowiednim rejestrze, ewidencji, lub wymienione w umowie spółki lub które wskazane są tam, jako umocowane do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu Zamawiający odczyta, jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
11. Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia [Dz. U.2016 r. poz.1126 z p.zm.], składane są w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje poprzez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem.
12. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów lub oświadczeń, które każdego z nich dotyczą.
13. Zaleca się by oferty były połączone tj. (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
14. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym Wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 44/2019 – Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.
Nie otwierać przed .......................................... /data otwarcia ofert/


b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

c) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej należy przygotować w sposób określony jak wyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i winna być zaadresowana w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15, 61-866 Poznań

Przetarg nieograniczony 44/2019 – Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

1. Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04/07/2019 r. do godz. 09:00

2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 04/07/2019 r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda - parter pokój nr 001.
3. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
4. Oferty zostaną sprawdzone pod kątem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
6. Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty
XII. Opis sposobu obliczenia ceny
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 Pzp.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w n/w kryteriach:
A. Cena - 60%
B. Sprawność sprzętu – 20%
C. Doświadczenie serwisantów – 20%
Razem 100%

A. Cena obliczona będzie wg wzoru:
Najniższa cena z ofert ważnych
A = --------------------------------------------------- x waga x 100
Cena oferty badanej
A– ilość punktów przyznana w kryterium cena
Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny - najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy).
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma max il. punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


B. Sprawność sprzętu – 20%
Ocena zostanie dokonana na podstawie zaoferowanego czasu niesprawności sprzętu w okresie każdego roku (zamawiający dopuszcza maksymalny czas niesprawności sprzętu na 13 dni roboczych w roku):
≤ 3 dni w roku – 20pkt.
= 4 dni w roku - 18 pkt.
= 5 dni w roku – 16 pkt.
= 6 dni w roku – 14 pkt.
= 7 dni w roku –12 pkt.
= 8 dni w roku – 10 pkt.
= 9 dni w roku – 8 pkt.
= 10 dni w roku – 6 pkt.
= 11 dni w roku – 4 pkt.
= 12 dni w roku – 2 pkt.
≥13 dni w roku – 0pkt.

Uwaga: W przypadku braku wpisu w formularzu ofertowym zamawiający przyjmie dla oceny kryterium maksymalny czas niesprawności sprzętu - 13 dni.
Przez niesprawność sprzętu rozumie się każdy dzień od momentu, w którym stwierdzono niesprawność.


C. Doświadczenie serwisantów – 20%

Ocena dokonana zostanie na podstawie wykazu osób (serwisantów) wyznaczonych przez wykonawcę do realizacji usług serwisowych grupy urządzeń medycznych objętych przedmiotem zamówienia wraz z podaniem dla każdej z nich okresu wykonywania tych usług ( w latach) na stanowisku serwisanta. Do oceny i porównania w kryterium zostanie przyjęta wartość średnia doświadczenia serwisantów, tj: iloraz sumy okresów wykonywania usług na stanowiskach serwisantów oraz sumy osób wydelegowanych do realizacji usług serwisowych;
Średnia ≥ 1 – 2 pkt.
Średnia ≥ 2 – 4 pkt..
Średnia ≥ 3 – 6 pkt.
Średnia ≥ 4 – 8 pkt.
Średnia ≥ 5 – 10 pkt.
Średnia ≥ 6 – 12 pkt.
Średnia ≥ 7 – 14 pkt.
Średnia ≥ 8 – 16 pkt.
Średnia ≥ 9 – 18 pkt.
Średnia ≥ 10 – 20pkt.

Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 20 punktów - pozostałe oferty odpowiednio mniej, w zależności od ilości podanych w ofercie.



1. Całkowita liczba punktów, jaką otrzyma dana oferta, stanowi sumę punktów otrzymanych w ramach wszystkich w/w kryteriów.
2. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
3. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w ustawie Pzp, oraz w SIWZ i zostanie oceniona, jako najkorzystniejsza.
4. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert dokona wyboru oferty z najniższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia, w wyznaczonym terminie, ofert dodatkowych.
5. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w zał. do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym dokładnie przez Zamawiającego.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni, – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
7. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
9. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
10. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
11. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.


XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt.6i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej – PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.

Wykonawca może złożyć ofertę na całość zamówienia. Zamówienie nie zostało podzielone na części lub pakiety.

XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVII. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 221.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 z poz zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa



Poznań, dnia ……………………..

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

…………………………………

DYREKTOR



Załącznik nr 1 do specyfikacji
...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)

FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ____________________________________________________________________
adres ul ________________________________________
miejscowość, kod__________________________________województwo_________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________
NIP_______________________________ REGON_____________________________
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imię i nazwisko _______________________________________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________

Przedmiot oferty: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym..
2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi formularz cenowy – zał.
Oferujemy za łączną kwotę za okres 36 miesięcy w sumie :
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%

Stawka miesięczna wynosi:
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..

3. Akceptujemy warunki płatności.
Termin zapłaty – przelew 60 dni - od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
Jednomiesięczny okres rozliczeniowy.
4. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty.
5. Oświadczamy, iż gwarantujemy odpowiednią, zgodną z obowiązującymi normami i przepisami, jakość wykonywanych usług. W przypadku wadliwie, niewłaściwie wykonanych usług zobowiązujemy się niezwłocznie, nie później niż w terminie 24 godzin od zawiadomienia (wezwania) do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.
6. Oferujemy sprawność sprzętu - Oferujemy maksymalny czas niesprawności Sprzętu na poziomie w ciągu 1 roku……..dni (max 13 dni)
7. Oświadczamy, iż zatrudniamy na podstawie umowy o pracę osoby o kompetencjach opisanych w SIWZ dotyczącego usługi pt.: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.
8. Oświadczamy, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom. * Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom podaję części zamówienia i firmy podwykonawcy.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami:_____________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Oświadczamy, że przed przystąpieniem do wykonania zamówienia podam nazwę lub imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktów z nimi, w przypadku, gdy nie są znani w chwili składania oferty. Ponadto zawiadomię zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu powyżej, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekażę informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierzam powierzyć realizację robót.
9. Utrzymanie stałości cen.
Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres obowiązywania umowy.
10. Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : …………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : …………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
11. Oświadczamy, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
12. Oświadczamy, iż jestem/śmy upoważniony/nieni do reprezentowania firmy.
13. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. w terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.
14. Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
15. Informacja - Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź: Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
0 mikroprzedsiębiorstwem
0 małym
0 średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
16. Oświadczam, jako uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, że zapoznałem się z klauzulą obowiązku informacyjnego przetwarzania danych osobowych w Wielkopolskim Centrum Onkologii stanowiącą załącznik do niniejszego formularza ofertowego.
17. Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
Uwaga:
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia art. przez jego wykreślenie).
18. UWAŻAMY SIĘ za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania
19. Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ……… stron.

……………….., dn. …………………


...............................................................
(Pieczęć Wykonawcy)
………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.



























zał. 1a
KLAUZULA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO –
UCZESTNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ONKOLOGII.

UWAGA:
Niniejszy dokument stanowi własność Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabrania się dokonywania zmian treści, a także kopiowania i rozpowszechniania bez zgody wydawcy. Dokument udostępniany osobom przetwarzającym dane osobowe, stosownie do wykonywanych zadań w tym zakresie.
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO informuję, iż:
1. Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Centrum Onkologii, z siedzibą w Poznaniu (61-866), ul. Garbary 15.
2. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych dostępnym pod adresem daneosobowe@wco.pl
3. WCO przetwarza dane zwykłe i/lub szczególnie chronione w zakresie wymaganym danym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
5. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp i mogą skutkować odstąpieniem od udziału w zamówieniu publicznym.
6. Posiada Pani/Pan:
 na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
 na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*,
 na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **,
 prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
Jeżeli chce Pan/Pani skorzystać z w/w uprawnień – proszę wysłać wiadomość pocztową na adres daneosobowe@wco.pl
10. Nie przysługuje Pani/Panu:
 w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
 prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
 na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. C RODO.
11. Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator dba o poufność danych. Z uwagi jednak na konieczność wypełnienia celu przetwarzania danych oraz zapewnienia odpowiedniej zarówno organizacji pracy może udostępniać dane osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oraz podmiotom, z którymi Administrator zawarł oddzielne umowy powierzenia przetwarzania danych, a w szczególności:
 Podmiotom w zakresie obsługi prawnej,
 Podmiotom kontrolującym,
 lub innym podmiotom upoważnionym na postawie przepisów prawa.
9. Dane osobowe będą przechowywane przez WCO, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
10. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
11. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Uwaga:
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.














Załącznik nr 2 do specyfikacji
Załącznik 1 do umowy
--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)


Formularz cenowy


Lp. Przedmiot zamówienia Cena netto /
1 miesiąc Stawka VAT w %
Cena brutto /
1 miesiąc
1 Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.
Razem 1 m-c
Razem 36 m-cy





__________________________________________________
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)




_________________dnia_____________

Załącznik nr 3 do specyfikacji
Zamawiający:
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres)
Wykonawca:
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)

Oświadczenie Wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),

DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA
Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
pn. ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:
OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:
1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.
…………………………………………
(podpis)
Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ………………………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………..…………………...........……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:

Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)

[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:

Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:

Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)



















































Załącznik nr 4 do specyfikacji




--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)

OŚWIADCZENIE

składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 3 upzp (protokół z otwarcia ofert)

Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 upzp.

 nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami, którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu*

lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami, którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu*

 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*

..................................., dnia ......................... r.



.......................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*niepotrzebne skreślić









Załącznik nr 5 do specyfikacji

UMOWA nr 44/2019

zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.) w dniu ………………. pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………….,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
_________________________ z siedzibą w ______________ (__-___), ul. ______________ wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________, którego akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w ___________, __ Wydział Gospodarczy KRS, posiadającym numer NIP: ______________, REGON: ____________; kapitał zakładowy w wysokości _________________ wpłacony w całości.
reprezentowanym przez:_____________-_____________

zwanym dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.
§ 1.
Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki przeprowadzonej na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.).

§ 2.
Przedmiot Umowy
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego obsługi serwisowej, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Usługami”, polegających w szczególności na :
a) dokonywaniu okresowych przeglądów technicznych i konserwacji,
b) przeprowadzaniu interwencji i napraw awaryjnych Sprzętu stanowiącego własność Zamawiającego, opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączniku nr 1 do niniejszej umowy, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Sprzętem”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Usług, w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ___________________ – wykaz czynności, jakie Wykonawca wykona w trakcie Usługi stanowi załącznik do niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie umiejętności, kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem oraz wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do profesjonalnego świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) zobowiązuje się do świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy z należytą starannością wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującym się świadczeniem przedmiotowych usług,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wykorzystywane przez Wykonawcę przy świadczeniu Usług określonych w ust. 1 lit. a oraz b niniejszego paragrafu, materiały eksploatacyjne dotyczące Sprzętu oraz wszelkie wymieniane części zamienne będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej, jakości. W razie, gdyby uzyskanie fabrycznie nowych i/lub oryginalnych części zamiennych i/lub podzespołów Sprzętu było niemożliwe, wiązało się z trudnymi do przezwyciężenia przeszkodami lub w sposób istotny podwyższało koszty wymiany Wykonawca może, po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego o wskazanych powyżej okolicznościach i uzyskaniu jego zgody, wymienić część zamienną lub podzespół Sprzętu na używany i/lub nieoryginalny.
4. Strony zgodnie postanawiają, że okresowe przeglądy techniczne i konserwacja Sprzętu dokonywane będą przez Wykonawcę zgodnie z załącznikiem 1. Harmonogram przeglądów ustalany będzie na początku każdego roku.
5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszelkich prac, będących przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z dokumentacją techniczną, instrukcją obsługi Sprzętu i instrukcją serwisową, stosownie do zaleceń producenta oraz zgodnie z obowiązującymi normami a także z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i z należytą starannością.
6. Podejmowane przez Wykonawcę czynności serwisowe, nie mogą być przyczyną utraty certyfikatów, świadectw technicznych i innych dokumentów danego aparatu, dopuszczających go do użytkowania.
7. Wykonawca będzie świadczył usługi określone w przedmiocie zamówienia przy użyciu własnej aparatury kontrolnej, pomiarowej, narzędzi i materiałów. Aparatura kontrolna, pomiarowa musi posiadać aktualne świadectwa legalizacji i kalibracji.
8. Zakończenie każdej Usługi przed oddaniem aparatu do pracy klinicznej potwierdzone będzie poprzez podpisanie przez Wykonawcę oraz Zamawiającego raportu serwisowego zawierającego, co najmniej: opis awarii, opis wykonanych czynności oraz zastosowanych części zamiennych w tym pobranych z magazynu Zamawiającego, godzin pracy inżyniera serwisowego Wykonawcy. Dodatkowo Wykonawca odnotowuję przebieg naprawy oraz oddanie aparatu do pracy klinicznej w „Zeszycie awarii i napraw akceleratora radioterapeutycznego” znajdującego się na danym aparacie. Wykonawca przekaże również zalecenia lub zakres testów niezbędnych do przywrócenia aparatu do pracy klinicznej.
9. Zamawiający jest zobowiązany do ścisłego przestrzegania wytycznych i zaleceń przedstawionych przez przedstawicieli Wykonawcy po wykonaniu czynności naprawczych.
10. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia Usług w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą przy użyciu Sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie oraz na własny koszt dojechać do siedziby Zamawiającego.
11. Zamawiający uprawniony jest do zgłaszania konieczności wykonania przez Wykonawcę Usług określonych w ust. 1 b niniejszego paragrafu umowy pośrednictwem poczty elektronicznej na adres email: ………….………………………….
12. O konieczności dokonania dalszych napraw lub wykonania pomiarów dozymetrycznych lub innych weryfikacji wymaganych do przywrócenia aparatu do pracy klinicznej podczas wykonywania czynności serwisowych Wykonawca zawiadamia Zamawiającego (Zakład Fizyki Medycznej, bartosz.pawalowski@wco.pl i zfm@wco.pl,) niezwłocznie po stwierdzeniu konieczności dalszej naprawy lub weryfikacji. W przypadku, gdy awaria nie zostanie usunięta pomimo podjęcia interwencji przez Wykonawcę, podpisywany będzie raport serwisowy z zaznaczeniem nie usunięcia awarii i wskazaniem czynności niezbędnych do wykonania.
13. Wykonawca zobowiązuje się przystąpić do wykonywania Usług określonych w ust. 1 pkt b. niniejszego paragrafu niezwłocznie, nie później jednakże niż w ciągu 2/dwóch dni roboczych liczonych od dnia następnego po dniu dokonania zgłoszenia przez Zamawiającego.
14. Wykonawca zobowiązuje się do zakończenia wykonywania Usług, o których mowa w ust. 1 pkt b. niniejszego paragrafu w terminie 5/pieciu dni roboczych od chwili przystąpienia do wykonywania Usług.
15. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, Wykonawca może, po uzyskaniu zgody Zamawiającego, zakończyć wykonywanie Usług w terminie późniejszym niż wskazany w ust. 14 niniejszego paragrafu. W takim przypadku Wykonawca zobowiązuje się do wykonania Usług w terminie ustalonym z Zamawiającym.
16. w przypadku, gdy Wykonawca nie będzie w stanie dokonać naprawy aparatu z powodu braku części zamiennych z uwagi na określony przez producenta okres zakończenia gwarantowanej dostępności części zamiennych dla aparatów, (co zostanie udokumentowane przez Wykonawcę), nie będzie rodziło to jakiejkolwiek odpowiedzialności cywilnoprawnej z jego strony, postanowień o karach umownych za przekroczenie terminów określonych w umowie. Wykonawca przygotuje wtedy orzeczenie techniczne wyłączające aparaturę z użytkowania.
17. Wykonywanie prac będących przedmiotem umowy odbywać się będzie w dniach roboczych (od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8:00 – 19:00.
18. Zamawiający uprawniony będzie do wpisania do protokołu odbioru, określonego w ustępie 6 niniejszego paragrafu zastrzeżeń, co do wykonanych przez Wykonawcę Usług. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego zastrzeżeń, co do wykonanych przez Wykonawcę Usług, Wykonawca będzie zobowiązany do nieodpłatnego poprawienia wykonanych Usług w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie dłuższym niż 24 godziny.
§ 3.

Umowa zawarta jest na okres 36 miesięcy od dnia………………… do dnia ……….…...


§ 4.

Cena Umowy - sposób płatności

1. Całkowita wartość Umowy należna Wykonawcy wynosi
…………………… PLN netto (słownie:..................................)
…………………… PLN brutto (słownie:..................................)
w tym ………….% VAT
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu płatne będzie w 36 równych miesięcznych ratach w kwocie każda rata:
………. zł netto (słownie: _______________________________)
………. zł brutto (słownie: _______________________________)
Wysokość raty brutto w złotych jest wyliczana według stawki obowiązującej w dniu wystawienia faktury VAT.
3. Raty z tytułu Ceny Umowy płatne są przelewem na rachunek wskazany przez Wykonawcę, w terminie 60 dni od daty otrzymania faktury przez zamawiającego.
4. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu jest ryczałtowe i obejmuje wszelkie koszty, jakie Wykonawca może ponieść w celu należytego wykonania czynności serwisowych, w tym koszty robocizny, dojazdu, transportu jak również cenę części zamiennych oraz materiałów eksploatacyjnych Sprzętu, których wymiana jest niezbędna w toku przeprowadzania okresowego przeglądu technicznego i konserwacji a także w trakcie dokonywania napraw awaryjnych Sprzętu, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Sprzętu.
5. Faktury z tytułu rat wynagrodzenia wystawiane będą przez Wykonawcę w terminie ostatniego dnia każdego Okresu rozliczeniowego, nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po zakończeniu okresu rozliczeniowego.
6. Faktura z tytułu raty wynagrodzenia za ostatni Okres rozliczeniowy wystawiana jest w dniu jego zakończenia, nie później niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu jego wykonania
7. W przypadku wyłączenia przez Zamawiającego z eksploatacji któregokolwiek z urządzeń wchodzącego w skład Sprzętu, Zamawiający zobowiązany jest, na co najmniej ………....przed planowanym wyłączeniem urządzenia z eksploatacji, pisemnie zawiadomić o tym Wykonawcę. W przypadku, opisanym w zdaniu poprzednim, Strony dokonają stosownej zamiany postanowień Umowy w tym w zakresie wysokości Ceny Umowy.
§ 5.

Dostawy i własność części zamiennych
1. Do wymiany części w urządzeniach Wykonawca zobowiązany jest użyć oryginalnych części /akcesoriów fabrycznie nowych. Zamawiający wymaga, aby wymieniane części / akcesoria posiadały odpowiednie certyfikaty, jeżeli przepisy szczególne tego wymagają.
2. Części uznane przez Wykonawcę za zużyte lub uszkodzone i wymontowane ze Sprzętu objętego umową przechodzą na własność Wykonawcy od momentu ich wymiany na nowe i zaznaczenia tej czynności w protokole (raporcie) serwisowym z podaniem nazwy i numeru części.
3. Zamawiający zobowiązany będzie do wydawania Wykonawcy części, o których mowa w ust .1 Wykonawca, w stosunku do tych części, zobowiązany będzie do przestrzegania wszystkich przepisów prawa dotyczących postępowania z takimi częściami w zakresie utylizacji lub recyklingu – wszelkie procedury związane z utylizacją i recyklingiem zużytych części i odpadów ciążyć będą na Wykonawcy i wykonywane będą na jego koszt w ramach niniejszej umowy.
4. Wykonawca udziela gwarancji, jakości na wymieniane w związku ze świadczeniem Usług części zamienne na warunkach nie gorszych niż oferowane przez producenta danej części zamiennej, przez okres nie krótszy niż …….. od chwili podpisania przez obie strony, bez zastrzeżeń ze strony Zamawiającego, protokołu wykonania naprawy awaryjnej Sprzętu.
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Zamawiającemu wszelkich dokumentów niezbędnych do prawidłowego korzystania z rzeczywiście wymienionych części zamiennych Sprzętu, w szczególności instrukcji obsługi oraz dokumentów gwarancyjnych wystawionych przez producenta danej części zamiennej Sprzętu, najpóźniej w dniu podpisania protokołu odbioru.


§ 6.
Wymóg zatrudnienia

1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę/Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę kierownika serwisu/serwisantów w zakresie realizacji usług.
2. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż 3 dni robocze, Wykonawca ma obowiązek przedłożyć do wglądu kopię umowy o pracę zawierającą datę zawarcia, imię i nazwisko pracownika zawartą przez Wykonawcę/Podwykonawcę z Pracownikiem realizującym zamówienie.
3. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów zawartych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę z Pracownikami realizującymi zamówienie w terminie wskazanym przez Zamawiającego, będzie traktowane, jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników realizujących zamówienie na podstawie umowy o pracę w zakresie wskazanym przez Zamawiającego i spowoduje naliczenie z tego tytułu kar umownych, o których mowa w § 8 Umowy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do:
• Wyposażenia swoich pracowników świadczących Usługi na rzecz Zamawiającego na podstawie niniejszej umowy w odpowiednie narzędzia i ubiory;
• Zapewnienia, by Usługi świadczone przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie niniejszej umowy prowadzone były przez pracowników odpowiednio przeszkolonych oraz posiadających wymagane badania.
§ 7.
Sprawność Sprzętu
1. Wykonawca gwarantuje sprawności Sprzętu w okresie obowiązywania Umowy.
2. Przez sprawność Sprzętu należy rozumieć, że maksymalny czas niesprawności Sprzętu, w okresie każdego roku obowiązywania umowy od dnia zawarcia umowy, nie przekroczy maksymalnie 13 dni roboczych w ciągu 1 roku trwania umowy.
3. Przez niesprawność sprzętu rozumie się każdy dzień od momentu, w którym niesprawność stwierdzono.
4. Dni niesprawności liczone są od dnia, w którym niesprawność stwierdzono i zgłoszono Wykonawcy. Zamawiający ma obowiązek udostępnić sprzęt po zgłoszeniu niesprawności.

§ 8.
Podwykonawstwo
1. Wykonawca poinformuje pisemnie Zamawiającego o zakresie podwykonawstwa oraz osobie podwykonawcy.
2. Pełną odpowiedzialność za sposób oraz wynik świadczonych usług przez podwykonawców ponosi Wykonawca.
§9.
Obowiązki zamawiającego
1. Zamawiający zobowiązuje się spełnić wszelkie wymogi techniczne i organizacyjne, niezbędne dla prawidłowego i niezakłóconego wykonywania obsługi serwisowej Sprzętu, w szczególności poprzez:
a) zachowanie wszelkich wymogów, określonych przez Producenta w zakresie prawidłowej eksploatacji, w tym odnośnie temperatury, wilgotności, jakości zasilania, systemów bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej,
b) obsługę bieżącą Sprzętu, polegającą na wykonywaniu codziennych czynności sprawdzających, zgodnie z zaleceniami Producenta,
c) niezwłocznego informowania Wykonawcy o każdej nieprawidłowości w działaniu Sprzętu w formie pisemnego zgłoszenia lub za pomocą e-mail,
2. Zamawiający zapewnia, że Sprzęt nie będzie instalowany w żadnym innym miejscu poza Zakładem, ani obsługiwany przez nikogo innego poza Użytkownikiem, bez uprzedniej pisemnej zgody Wykonawcy.
3. Zamawiający nie dokona żadnych zmian w konfiguracji Sprzętu oraz spowoduje, że nie uczyni tego również Użytkownik lub osoba trzecia.
4. Prowadzi rejestr komunikatów oraz ostrzeżeń generowanych przez system samokontroli Sprzętu wraz z precyzyjnym opisem towarzyszących zjawisk lub warunków.
5. Informuje, na bieżąco Wykonawcę o prezentowanych komunikatach ostrzeżeń i błędów.


§ 10.
Kary umowne i niedotrzymanie warunków Umowy
1. W przypadku, gdy liczba dni niesprawności, odrębnie dla każdego z urządzeń tworzących Sprzęt, przekroczy ……………… liczbę dni wskazaną w § 7 - „Maksymalny czas niesprawności ”, Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 500,00 zł (pięćset złotych 00/100) za każdy dodatkowy dzień niesprawnosci

2. Opóźnienia w rozpoczęciu świadczenia Usług Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,05% łącznej wartości umowy brutto, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia, licząc od chwili umówionego rozpoczęcia świadczenia Usług ustalonego jednak nie więcej niż 5 % wartości umowy brutto.

3. Opóźnienie w rozpoczęciu i zakończeniu usuwania awarii, o których mowa w § 2 pkt. 13 i 14 Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę 0,05% łącznej wartości umowy brutto, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia jednak nie więcej niż 5 % wartości umowy brutto.

4. Za naruszenie obowiązku zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę zgodnie z § 7 niniejszej umowy, w wysokości 3000,00zł. (Słownie: trzy tysiące złotych 00/100)
5. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a. nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto,
b. rozwiązania umowy w wyniku jej nieprzestrzegania przez Wykonawcę, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto.

6. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a. nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto,
b. rozwiązania umowy w wyniku jej nieprzestrzegania przez Zamawiającego, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości umowy brutto.

§ 11.
Odpowiedzialność za szkody
Wykonawca oświadcza, że jest ubezpieczony w zakresie odpowiedzialności cywilnej od czynności związanych z wykonywaniem postanowień Umowy na kwotę ……………….zł (słownie :………………………….).

§ 12.
Wyłączenie odpowiedzialności
1. Wykonawca ani Zamawiający nie odpowiadają za niewykonanie lub opóźnione wykonanie swoich zobowiązań wynikających z Umowy, ani za jakiekolwiek straty, koszty lub szkody, jakie zostaną poniesione przez drugą stronę z tego powodu, jeżeli powyższe niewykonanie lub opóźnienie są spowodowane lub wynikają z nieprzewidzianych okoliczności o charakterze siły wyższej, a w szczególności burzy, trzęsienia ziemi, powodzi, pożaru, epidemii lub innej katastrofy naturalnej, wojny wypowiedzianej lub nie, zamieszek, działań wroga, sabotażu, inwazji, ograniczeń wynikających z kwarantanny, strajków, lock - outów, działań władz naczelnych lub lokalnych, takich jak odmowa lub unieważnienie wymaganych licencji eksportowych lub importowych, lub poprzez odwołanie powyższych licencji, lub innej przyczyny będących poza kontrolą stron, jeśli strona wywodząca wystąpienie siły wyższej powiadomiła drugą stronę po wystąpieniu okoliczności siły wyższej.
2. Okoliczności siły wyższej nie będą brane pod uwagę, jeżeli nie powiadomiono o nich drugiej strony na piśmie, zgodnie z postanowieniami ust. 1.
3. Jeżeli okoliczności siły wyższej trwają dłużej niż sześć (6) miesięcy, obydwie strony mają możliwość rozwiązania Umowy po zawiadomieniu drugiej strony na piśmie.

§ 13.
Dane kontaktowe
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy: imię i nazwisko ....................................................
e-mail: ........................................................tel/fax: ........................................................

b) ze strony Zamawiającego: Bartosz Pawałowski e-mail: bartosz.pawalowski@wco.pl tel: 61/88 50 552 fax: 61/88 50 551
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie.
Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 14.
Zmiany umowy
1. Dopuszcza się zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 144 ustawy.
2. Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanych dostaw Przedmiotów umowy zgodnie ze składanymi przez Zamawiającymi zamówieniami i wysokościami cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra, ,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
d) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 pkt. 2 i 3 ustawy Pzp, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących zmian, do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości.
5. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku gdy Wykonawca nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia po bezskutecznym upływie 30 dniowego terminu, wyznaczonego w wezwaniu do zaprzestania naruszeń lub usunięcia ich skutków skierowanego przez Zamawiającego do Wykonawcy.
6. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy w przypadkach określonych w Kodeksie Cywilnym, a także w przypadku powzięcia wiadomości o wystąpieniu istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
W takim przypadku odstąpienia od umowy Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu prawidłowego wykonania tej części umowy, która została wykonana do chwili odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania
7. Wykonawca ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku gdy Zamawiający nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia po bezskutecznym upływie 30 dniowego terminu, wyznaczonego w wezwaniu do zaprzestania naruszeń lub usunięcia ich skutków skierowanego przez Wykonawcę do Zamawiającego.
8. Wszelkie zmiany i uzupełnienia, odstąpienie lub rozwiązanie niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności

§ 15.
Pozostałe postanowienia
1. W sprawach nieuregulowanych w Umowie mają zastosowanie postanowienia Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 ze zm.)
2. Wszelkie spory mogące wyniknąć z/lub związane z Umową podlegają rozstrzygnięciu przez właściwy dla siedziby Wykonawcy sąd powszechny.
3. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
4. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.
Zamawiający: Wykonawca:









Załączniki stanowiące integralną cześć Umowy:

1. Formularz cenowy – załącznik 1
2. Szczególne Warunki Umowy – załącznik 2
3. Zakres Umowy – załącznik 3.
4. Wykaz Podstawowych Awarii Sprzętu Świadczących o Niemożliwości jego Wykorzystania – załącznik 4.
5. Wymagany zakres obsługi systemu - załącznik 5.
6. UMOWA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W IMIENIU ADMINISTRATORA (POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH)
7. UMOWA ZDALNEGO DOSTĘPU DO ŚRODOWISKA INFORMATYCZNEGO WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII




Załącznik nr 2 do umowy



SZCZEGÓLNE WARUNKI UMOWY
I. Wykaz Sprzętu
LP Typ w umowie serwisowej od dnia
1 System obrazowania BrainLab ExacTrac Podpisania umowy

wyposażenie:
a. Generator wysokiego napięcia z zasilaniem
b. Dwie lampy rentgenowskie
c. Dwa detektory obrazowe
d. Serwer bazodanowy i stacja robocza
e. Monitor dotykowy wewnętrzny
f. Monitor znajdujący się w sterowni akceleratora
g. Fantom Izocentryczny ET do dziennej kontroli jakości
h. Fantom do kalibracji aparatu rentgenowskiego ET
i. Fantom do weryfikacji ExacTrac
j. System kamer
k. Układ pozycjonowania ET
l. Konsola sterująca oraz manipulator

II. Zestawienie Okresów rozliczeniowych i wysokości rat
1
TYP ExacTrac
SN Sn: 6800616001
Wartość roczna (netto)
w umowie serwisowej od dnia Podpisania umowy

Okres rozliczeniowy
nr raty od do
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37


III. Wykaz osób upoważnionych do kontroli postanowień umowy i realizacji postanowień umowy przypisanych Zamawiającemu
L.p. Imię i Nazwisko
1. Bartosz Pawałowski
2. Tomasz Piotrowski


…………………………………………………………… ……………………………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY

Załącznik nr 3 do umowy
ZAKRES UMOWY

I. Warunki świadczenia serwisu

1. Usługi serwisowe w nagłym przypadku

W przypadku zgłoszenia awarii systemu ExacTrac wymagającej usługi serwisowej w nagłym przypadku, reakcja serwisu powinna być następująca:

1) konsultacja telefoniczna awarii: Do 24 czterech godzin od chwili zgłoszenia.

2) Przyjazd inżyniera serwisu – do 2 dni od dnia następnego po dniu dokonania zgłoszenia przez Zamawiającego

Dokonanie naprawy systemu ExacTrac powinno nastąpić w terminie nie dłuższym niż5 dni roboczych od chwili przystąpienia do wykonywania Usług. W razie konieczności dokonania naprawy przy użyciu części zamiennych wymagających importu z zagranicy bądź dokonania naprawy systemu poza WCO dokonanie naprawy powinno nastąpić w terminie 10 dni roboczych od chwili zgłoszenia awarii lub w wyjątkowych okolicznościach po pisemnym poinformowaniu Zamawiającego oraz po jego akceptacji w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.


2. Planowane usługi konserwacyjne (przeglądy techniczne)
Zakres planowanych usług konserwacyjnych (przeglądów technicznych) zgodny z aktualnymi wytycznymi producenta firmy Brainlab. Wykonawca powinien wykonywać planowane usługi konserwacyjne (przeglądy techniczne) według harmonogramu uzgodnionego z Zamawiającym w ilości wyspecyfikowanej poniżej:

L.p. Typ Ilość przeglądów / rok Możliwe dni przeglądu
1. System ExacTrac 1 poniedziałek-piątek*
(*) za wyjątkiem dni wolnych od pracy tj sobót, niedziel i świąt

Wykonawca zapewnia obecność serwisanta podczas wykonywania pomiarów dozymetrycznych po przeglądzie technicznym. Pomiary dozymetryczne wykonywane są przez pracowników Zamawiającego.


3. Naprawy oraz dostawa części zamiennych
Wykonawca dokona napraw zgodnie z aktualnymi wytycznymi producenta firmy Brainlab. Wykonawca powinien wykonywać naprawy, dostawę części zamiennych w dniach i godzinach określonych poniżej:

L.p. Typ Ilość napraw Dni pracy serwisu Godziny pracy serwisu Dostawa części zamiennych
1. System ExacTrac bez limitu poniedziałek-piątek 24h Tak
(*) za wyjątkiem dni wolnych od pracy tj sobót, niedziel i świąt



4. Sprawność
Wykonawca zapewni Zamawiającemu poniższą gwarantowaną sprawność:
L.p. Typ Maksymalny czas niesprawności sprzętu
1. System ExacTrac 13 dni / rok

Przez sprawność Sprzętu należy rozumieć, że czas przestoju - liczony odrębnie dla każdego z urządzeń tworzących Sprzęt - w okresie każdego roku realizacji Umowy, nie przekroczy 13 dni terapeutycznych.
Przez niesprawność sprzętu rozumie się każdy dzień od momentu, w którym niesprawność stwierdzono.

5. Części zamienne oraz magazyn

Wszelkie części zamienne, niezbędne do wykonania naprawy i przeglądów wliczone są w cenę umowy. Części zamienne Wymontowane podczas wykonania Usługi, a także opakowania części zamiennych stają się własnością Wykonawcy, który usuwa je z terenu zamawiającego niezwłocznie po dokonaniu usługi serwisowej na swój koszt. Części uznane przez Wykonawcę za zużyte lub uszkodzone i wymontowane ze sprzętu objętego umową przechodzą na własność Wykonawcy od momentu ich wymiany na nowe i zaznaczenia tej czynności w protokole (raporcie) serwisowym z podaniem nazwy i numeru części.




……………………………………… ……………………………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY









Załącznik nr 4 do umowy

WYKAZ PODSTAWOWYCH AWARII SPRZĘTU ŚWIADCZĄCYCH O NIEMOŻLIWOŚCI JEGO WYKORZYSTANIA

1. Podstawowe awarie urządzeń uniemożliwiające leczenie radioterapeutyczne pacjentów z wykorzystaniem systemu ExacTrac:


1. Awaria generatora wysokiego napięcia.
2. Awaria zasilania.
3. Awaria lampy rentgenowskiej.
4. Awaria detektora obrazowania.
5. Awaria stacji roboczej.
6. Awaria kamer.
7. Awaria konsoli sterowniczej.
8. Awaria manipulatora
9. Awaria monitorów.



…………………………………… ……………………………………………
WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY


Załącznik nr 5 do umowy

Wymagany zakres obsługi systemu


1. PAKIET WSPARCIA SPRZĘTU I APLIKACJI SYSTEMU EXACTRAC X-RAY
Pakiet wsparcia sprzętowego i aplikacyjnego dla systemu ExacTrac X-Ray i systemu ExacTrac Infrared Systems oraz stacji roboczej Prep & Review, łącznie z usługami opisanymi poniżej:
1.1 Kontrola systemu i kontrola bezpieczeństwa EXACTRAC
Okresowe przeglądy serwisowe obejmujące kontrolę poprawności funkcjonowania modułów systemu oraz sprawdzenie składników produktów zgodnie ze standardami jakości Brainlab. W tym przeprowadzanie również kontroli bezpieczeństwa urządzeń mechanicznych i elektrycznych.
1.2 Części zamienne do systemu X-RAY EXACTRAC
Dostawy części zamiennych w celu zastąpienia części, które na skutek naturalnych procesów uległy całkowitemu zużyciu lub stały się nieprzydatnymi do dalszej eksploatacji.
1.3 Aktualizacja oprogramowania EXACTRAC
Dostarczanie zalecanych przez producenta aktualizacji oprogramowania do objętego umową serwisową systemu ExacTrac, z wykorzystaniem systemu zdalnego dostępu iHelp bez dodatkowych opłat. Aktualizacja nie obejmuje nowych funkcjonalności.
1.4 Infolinia i zdalne wsparcie
Zapewnienie 24-godzinnej, przez 7-dni w tygodniu infolinii telefonicznej obsługiwanej przez specjalistów technicznych, a także zdalną diagnostykę systemu i wsparcie oprogramowania podczas godzin pracy jednostki serwisowej (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy)
1.5 Naprawy na miejscu u użytkownika / wraz z dojazdem inżyniera
Wizyty w miejscu lokalizacji aparatury inżynierów serwisu, w tym wszelkie prace i przejazdy wymagane w celu wyeliminowania ewentualnych usterek sprzętu.
1.6 Priorytetowa alokacja zasobów
Priorytetowa alokacja zasobów zapewniająca klientowi najwyższy priorytet w przypadku awarii systemu. Zespół specjalistów serwisu podejmie kroki zapewniające otrzymanie szybkiego wsparcia w celu usunięcia niesprawności systemu.






2. WYMAGANY ZAKRES OBSŁUGI URZĄDZEŃ W RAMACH UMOWY SERWISOWEJ
2.1Przeglądy okresowe:
 Regularne przeglądy okresowe - interwały i zakres przeglądów ściśle według wymagań producenta - terminy przeglądów - uzgodnione z Zamawiającym.
 Sprawdzenie bezpieczeństwa mechanicznego.
 Kontrola występowania usterek zewnętrznych.
 Inspekcja zużycia części.
 Oczyszczenie dróg chłodzenia i odprowadzania ciepła.
 Smarowanie ruchomych części mechanicznych.
 Sprawdzenie bezpieczeństwa elektrycznego.
 Konserwacja oprogramowania systemowego i aplikacyjnego
 Porządkowanie przestrzeni dyskowej i bazy danych.
 Sprawdzenie funkcjonowania urządzenia i jego gotowości do pracy.
 Dokumentacja przeglądów.
2.2 Kontrola jakości - podczas przeglądów okresowych:
 Sprawdzenie jakości obrazu.
 Sprawdzenie wartości pomiarowych i aplikacyjnych aparatury z wykorzystaniem, w razie potrzeby, specjalistycznej aparatury pomiarowej i fantomów.
 Przeprowadzenie czynności korygujących - ustawienie i regulacja odpowiednich wartości parametrów w przypadkach ich odchylenia od wartości optymalnych.
2.3 Zdalna diagnostyka:
 Wykorzystanie systemu zdalnej diagnostyki metodą i w trybie ustalonym z Zamawiającym do stałego monitorowania parametrów pracy urządzeń.
 Wykorzystanie systemu wyłącznie do zdalnej diagnostyki i naprawy uszkodzeń.
 Dotyczy aparatury wyposażonej w możliwość zdalnego diagnozowania.
2.4 Naprawy:
 Interwencje na wezwanie – praca w miejscu lokalizacji aparatury wraz z dojazdem inżyniera.
 Diagnozowanie błędów, usuwanie usterek oraz likwidowanie szkód powstałych w wyniku naturalnego zużycia części.
 Kontrola urządzeń po przeprowadzonej naprawie.
 Dokumentacja interwencji serwisowych.
2.5 Modyfikacje:
 Wdrażanie niezbędnych środków zapobiegawczych w celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy urządzeń.
 Wykonanie zalecanych przez producenta aktualizacji oprogramowania systemowego i aplikacyjnego.
 Wykonanie zalecanych przez producenta modyfikacji urządzeń.
2.6 Części zamienne i komponenty specjalne:
 Dostawy komponentów specjalnych, to jest lamp rentgenowskich i detektorów promieniowania, w celu zastąpienia tych, które na skutek naturalnych procesów uległy całkowitemu zużyciu lub stały się nieprzydatnymi do dalszej eksploatacji.
 Dostawy części zamiennych w celu zastąpienia części, które na skutek naturalnych procesów uległy całkowitemu zużyciu lub stały się nieprzydatnymi do dalszej eksploatacji, za wyjątkiem materiałów eksploatacyjnych i elementów wyposażenia dodatkowego.
2.7 Dostawy:
 Dostawy materiałów niezbędnych do przeprowadzania przeglądów.
 Dostawy materiałów do przeprowadzanych modyfikacji.




































[zal 6 do siwz]
UMOWA
PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W IMIENIU ADMINISTRATORA
(POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH)
zawarta dnia ……………….. r. (zwana dalej Umową) pomiędzy

………………………………….
(dane podmiotu, który mowę zawiera)

zwany w dalszej części Umowy Podmiotem przetwarzającym, reprezentowana przez:
………………………………….
………………………………….
(dane podmiotu, który mowę zawiera)

a
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
(dane podmiotu, który mowę zawiera)
zwany w dalszej części Umowy Administratorem, reprezentowanym przez:
mgr inż. Magdalenę Kraszewską – Zastępcę Dyrektora ds. ekonomicznych
dr Mirellę Śmigielską – Głównego Księgowego,

§ 1
Powierzenie przetwarzania danych osobowych
1. W związku z zawarciem i realizacją Umowy nr 44/2019 z dnia …………-2019 r. dotyczącej przedmiotu zamówienia: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.

zawartej przez Strony, Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator w rozumieniu art. 4 pkt 7) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE z 4 maja 2016 r. seria L 119) – zwanego dalej RODO przekazuje __________________________________ jako Podmiotowi przetwarzającemu w trybie art. 28 RODO z uwzględnieniem właściwych przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 186 ze zm., dalej UPP) przetwarzanie w jego imieniu danych osobowych (zwane powierzeniem w dalszej części niniejszej Umowy) na zasadach i w celu określonym w niniejszej Umowie.
2. Rozpoczęcie przetwarzania danych osobowych nastąpi z dniem realizacji zamówienia i będzie realizowane przez okres obowiązywania Umowy, chyba, że Administrator zażąda uzupełnienia środków technicznych lub organizacyjnych stosowanych przez Podmiot przetwarzający zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu.
3. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do przetwarzania powierzonych danych osobowych zgodnie z niniejszą Umową, RODO oraz innym przepisami prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą.
4. Podmiot przetwarzający oświadcza, że stosuje środki bezpieczeństwa spełniające wymogi RODO.

§ 2
Zakres i cel przetwarzania danych

1. Podmiot przetwarzający będzie przetwarzał powierzone na podstawie Umowy dane w celu realizacji umowy: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.
.
2. Powierzone przez Administratora dane osobowe przetwarzane będą przez Podmiot przetwarzający wyłącznie na polecenie Administratora oraz wyłącznie w celu zawartej i realizowanej Umowy
3. Podmiot przetwarzający będzie przetwarzał powierzone na podstawie niniejszej Umowy:
X dane osobowe pacjentów w zakresie takich danych jak:
x nazwisko i imię (imiona),
x data urodzenia,
 oznaczenie płci,
 adres zamieszkania,
x numer PESEL,
- opis stanu zdrowia pacjenta lub udzielonych mu świadczeń zdrowotnych,
x obrazy diagnostyczne
 inne informacje lub dane pacjenta, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt. 1 Umowy,
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu Umowy: realizacji umowy: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym.

 dane osobowe pracowników/personelu w zakresie takich danych jak:
- nazwisko i imię
- tytuł zawodowy,
- zyskane specjalizacje,
- nazwa komórki organizacyjnej
- numer prawa wykonywania zawodu,
- login,
- dawki napromieniania,
- informacje o zdolności pracownika do pracy,
- inne informacje lub dane, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 2 pkt. 1 Umowy.
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu Umowy: należy wymienić operacje: zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie>

 dane osobowe stażystów w zakresie takich danych jak:
 nazwisko i imię (imiona),
 imiona rodziców,
 datę urodzenia,
 adres miejsca zamieszkania,
 wykształcenie,
 przebieg dotychczasowego zatrudnienia,
 innych danych osobowych osób ubiegających się o zatrudnienie w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt. 1 Umowy, jeżeli obowiązek ich podania wynika z przepisów prawa lub z wyrażonej zgody osoby na ich przetwarzanie,
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu Umowy:
4. Powierzone Podmiotowi przetwarzającemu do przetwarzania dane osobowe:
 nie obejmują żadnej z kategorii danych wskazanych w art. 9 RODO,
 obejmują szczególne kategorie danych wskazanych w art. 9 RODO: …………………………….…… …………………….należy podać kategorię osób, których dane dotyczą: pracowników, klientów, osób ubiegających się o zatrudnienie, stażystów Administratora>

X obejmują dane osobowe dzieci,

 nie obejmują danych osobowych dzieci.

5. Zakres danych osobowych wymienionych w pkt. 3 jest maksymalnym katalogiem danych, które mogą być przetwarzane w związku z realizacją Umowy. W rzeczywistości dane mogą być przekazywane przez Administratora w mniejszym zakresie bez uszczerbku dla postanowień Umowy. Zakres danych może ulec zmianie w przypadku zmiany aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
§ 3
Obowiązki Podmiotu przetwarzającego

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się dołożyć należytej staranności przy przetwarzaniu powierzonych mu danych osobowych.
2. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się, przy przetwarzaniu powierzonych danych osobowych, zabezpieczyć je poprzez wdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających adekwatny stopień bezpieczeństwa danych odpowiadający ryzyku związanemu z przetwarzaniem danych osobowych, o których mowa w art. 32 RODO.
3. Warunkiem rozpoczęcia realizacji usług przez Podmiot przetwarzający w tym rozpoczęcia przetwarzania powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych jest przekazanie Administratorowi jednoznacznego oświadczenia o wdrożeniu środków technicznych i organizacyjnych mających na celu zapewnienie adekwatnego poziomu bezpieczeństwa tych danych z uwzględnieniem zakresu świadczonych przez Podmiot przetwarzający usług. W oświadczeniu przekazanym Administratorowi winny znaleźć się informacje o wdrożeniu:
a) pseudonimizacji i szyfrowania danych osobowych;
b) zdolności do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania;
c) zdolności do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego;
d) prowadzeniu regularnego testowania, mierzenia i oceniania skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania.
4. Wymogi i oświadczenie wynikające z punktu poprzedzającego mogą być uznane za zrealizowane przez Podmiot przetwarzający, jeżeli Administrator zaakceptuje przedłożony przez Administratora Danych:
a) zatwierdzony kodeks dobrych praktyk w rozumieniu art. 40 RODO oraz oświadczenie o spełnianiu wymogów wynikających z tego kodeksu,
b) certyfikat w rozumieniu art. 42 RODO wydany przez podmiot certyfikujący, kryteria certyfikacji oraz oświadczenie Podmiotu przetwarzającego o dalszej realizacji kryteriów certyfikacji,
c) dokument dobrych praktyk wydany przez organ nadzorczy, Europejską Radę Ochrony Danych Osobowych lub inny organ nadzorczy w rozumieniu art. 51 RODO oraz oświadczenie o spełnieniu wymogów wynikających z dobrych praktyk.
W przypadku posiadania przez Podmiot przetwarzający wyżej wymienionych dokumentów w innym języku niż język polski, Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do przedłożenia Administratorowi ich przysięgłego tłumaczenia na język polski lub co najmniej ich wersji angielskiej z tłumaczeniem na język polski.
5. Pomimo spełnienia przez Podmiot przetwarzający wymogów, o których mowa w dwóch punktach poprzedzających, Administrator, uwzględniając kryteria przewidziane w art. 32 ust. 1 RODO może zażądać od Podmiotu przetwarzającego, przed przystąpieniem przez Podmiot przetwarzający do przetwarzania danych osobowych, przyjęcia w odpowiednim terminie dodatkowych środków technicznych lub organizacyjnych celem adekwatnego zabezpieczenia powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych. W przypadku złożenia takiego żądania przez Administratora, Podmiot przetwarzający nie jest uprawniony do rozpoczęcia przetwarzania danych i w konsekwencji rozpoczęcia realizacji usług, o których mowa w Umowie do momentu realizacji zgłoszonego żądania.
6. Realizacja niniejszej Umowy przez Podmiot przetwarzający, w tym jeżeli dotyczy przetwarzanie powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych pacjenta winno pozostawać w zgodzie z UPP, w tym:
a. nie może powodować zakłócenia udzielania świadczeń zdrowotnych przez Administratora, w szczególności w zakresie zapewnienia, bez zbędnej zwłoki, dostępu do danych zawartych w dokumentacji medycznej pacjentów Administratora,
b. Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy informacji związanych z pacjentami WCO uzyskanych w związku z realizacją Umowy. Zobowiązanie to trwa nadal także po śmierci pacjenta.
7. Przed dopuszczeniem do przetwarzania powierzonych danych osobowych, nie później jednak niż w terminie 7 dni od podpisania Umowy, Podmiot przetwarzający jest uprawniony i jednocześnie zobowiązany do:
a. udzielenia pisemnych upoważnień i poleceń do przetwarzania danych osobowych wszystkim osobom, które zostaną przez niego dopuszczone do ich przetwarzania z uwzględnieniem rozwiązań zawartych w niniejszej Umowie,
b. przeszkolenia osób uczestniczących w operacjach przetwarzania powierzonych danych w zakresie przestrzegania RODO, innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych oraz polityk podmiotu przetwarzającego w dziedzinie ochrony danych osobowych, w tym z uprawnieniem do przetwarzania danych osobowych wyłącznie zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy,
c. zobowiązania na piśmie do zachowania w tajemnicy, o której mowa w art. 28 ust 3 lit b RODO, przetwarzanych powierzonych danych osobowych i sposobów ich zabezpieczenia, przez osoby, które upoważni do przetwarzania danych osobowych w celu realizacji niniejszej Umowy, zarówno w trakcie zatrudnienia ich w Podmiocie przetwarzającym, jak i po jego ustaniu. Zobowiązanie do zachowania w tajemnicy powierzonych danych dotyczących pacjenta obowiązuje osobę upoważnioną również po śmierci pacjenta.
8. Fakt wydania upoważnienia przetwarzania danych osobowych Podmiot przetwarzający odnotowuje w prowadzonej przez siebie ewidencji osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych.
9. W przypadku zmiany osób dedykowanych ze strony Podmiotu przetwarzającego do realizacji Umowy, Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do uprzedniego przedsięwzięcia w stosunku do tych osób czynności, o których mowa w niniejszej Umowie przed dopuszczeniem ich do przetwarzania powierzonych danych osobowych.
10. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do pomocy Administratorowi w niezbędnym zakresie wywiązywać się z obowiązku odpowiadania na żądania osoby, której dane dotyczą, w zakresie wykonywania jej praw określonych w rozdziale III RODO.
11. Podmiot przetwarzający uwzględniając charakter przetwarzania oraz dostępne mu informacje pomaga Administratorowi Danych wywiązywać się z obowiązków określonych w art. 32-36 RODO.
12. Podmiot przetwarzający, w myśl art. 33 ust. 2 RODO, zobowiązany jest bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 24 godzin od stwierdzenia naruszenia, zawiadomić Administratora o naruszeniu ochrony danych osobowych, które nastąpiło w Podmiocie przetwarzającym – niezależnie od tego czy naruszenie to skutkowało ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych. Zgłoszenie winno zawierać przynajmniej elementy, o których mowa w art. 33 ust. 3 RODO
13. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się prowadzić rejestr kategorii czynności przetwarzania dokonywanych w imieniu Administratora dla powierzonych danych, który udostępnia Administratorowi na każde jego żądanie.
14. Podmiot przetwarzający nie jest uprawniony do udostępniania danych osobowych osobom trzecim, a każde żądanie udostępnienia danych osobowych skierowane bezpośrednio do Podmiotu przetwarzającego winno być niezwłocznie przekazane Administratorowi chyba, że Podmiot przetwarzający jest obowiązany do udostępnienia danych osobowych na żądanie uprawnionego organu działającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
15. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do zwrócenia Administratorowi wszelkich danych osobowych powierzonych przez Administratora w ciągu 7 dni roboczych od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia Umowy. Podmiot przetwarzający jest zobowiązany do usunięcia wszelkich istniejących kopii w powyższym terminie, chyba, że prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego nakazuje przechowywanie tych danych osobowych. W powyższym terminie Podmiot przetwarzający zobowiązany jest również złożyć Administratorowi pisemne oświadczenie o wykonaniu zobowiązania przewidzianego niniejszym punktem.
16. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania Administratora o jakimkolwiek postępowaniu, w szczególności administracyjnym lub sądowym, dotyczącym przetwarzania przez Podmiot przetwarzający danych osobowych określonych w niniejszej Umowie, o jakiejkolwiek decyzji administracyjnej lub orzeczeniu dotyczącym przetwarzania tych danych, skierowanych do Podmiotu przetwarzającego w zakresie dotyczącym wyłącznie danych osobowych powierzonych przez Administratora.
17. Podmiot przetwarzający, bez zbędnej zwłoki, zobowiązuje się do poinformowania Administratora o wszelkich planowanych, o ile są wiadome, lub realizowanych kontrolach i inspekcjach dotyczących przetwarzania w Podmiocie przetwarzającym danych osobowych, w szczególności prowadzonych przez organ nadzorczy, w zakresie, w jakim kontrola ta będzie dotyczyć danych osobowych powierzonych przez Administratora

§ 4
Inspektor Ochrony Danych

Podmiot przetwarzający oświadcza, iż ma / nie ma* powołanego Inspektora Ochrony Danych:
.………………………….

§ 5
Prawo do kontroli

1. Administratorowi zgodnie z art. 28 ust. 3 lit. h) RODO przysługuje prawo do kontroli prawidłowości przetwarzania przez Podmiot przetwarzający powierzonych mu danych osobowych a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. Administrator realizuje przysługujące mu prawo kontroli poprzez:
a) żądanie złożenia pisemnych (również w ramach korespondencji e-mail) i ustnych wyjaśnień:
1) w przypadku żądania pisemnych wyjaśnień Podmiot przetwarzający zobowiązany jest udzielić odpowiedzi Administratorowi nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań (dopuszczalna jest korespondencja e-mail),
2) w przypadku żądania ustnych wyjaśnień Podmiot przetwarzający zobowiązany jest natychmiast udzielić odpowiedzi Administratorowi, jeżeli pytanie zostało zadane w trakcie normalnych godzin pracy Podmiotu przetwarzającego w dniu roboczym; w przypadku gdy udzielenie odpowiedzi jest utrudnione z uwagi na wymóg sprawdzenia pewnych okoliczności odpowiedź winna nastąpić pisemnie (dopuszczalna jest korespondencja e-mail) nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań,
b) żądania dostarczenia poświadczonej kopii lub skanu dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych przez Podmiot przetwarzający, w szczególności upoważnień do przetwarzania danych osobowych zobowiązania do zachowania w tajemnicy danych osobowych i sposobów zabezpieczeń lub obowiązujących u Podmiotu przetwarzającego polityk ochrony danych w zakresie dotyczącym zabezpieczenia danych przetwarzanych w imieniu Administratora – realizacja niniejszego obowiązku winna nastąpić nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań,
c) realizację kontroli poprzez inspekcję lokalizacji (przeprowadzanie oględzin urządzeń, nośników oraz systemów informatycznych służących do przetwarzania danych), w których przetwarzane są powierzone dane osobowe na następujących zasadach:
1) inspekcja może nastąpić za uprzednim, co najmniej 7 dniowym pisemnym powiadomieniem (dopuszczalna jest korespondencja e-mail) Podmiotu przetwarzającego o planowanym przeprowadzeniu inspekcji,
2) powiadomienie winno wskazywać osobę lub osoby ze strony Administratora uprawnione do przeprowadzenia inspekcji, dzień roboczy przeprowadzenia inspekcji oraz godzinę rozpoczęcia inspekcji,
3) Podmiot przetwarzający obowiązany jest umożliwić Administratorowi przeprowadzenie inspekcji we wskazanym przez Administratora terminie,
4) Strony dopuszczają przeprowadzenie nie więcej niż jednej inspekcji w okresie 6 miesięcy, chyba że ostatnia inspekcja wykazała naruszenie postanowień zawartej Umowy lub postanowień obowiązujących przepisów prawa.
2. Podmiot przetwarzający ma obowiązek zastosować się do wskazań Administratora mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień lub poprawę stanu bezpieczeństwa danych osobowych. Administrator dopuszcza wniesienie przez Podmiot przetwarzający wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Przekazanie przez Administratora uwag zobowiązuje Podmiot przetwarzający, w terminie 7 dni roboczych od otrzymania zawiadomienia od Administratora, do wskazania Administratorowi sposobu oraz terminu usunięcia uchybień lub poprawy stanu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, przy czym termin ten nie może być jednak dłuższym niż 14 dni roboczych.

§ 6
Współdziałanie przy kontroli organu nadzorczego

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się współdziałać z Administratorem w przypadku wszczęcia przez organ nadzorczy postępowania kontrolnego u Administratora, o ile w zakresie kontroli będą również powierzone dane.
2. Na żądanie Administratora Podmiot przetwarzający stawi się w wyznaczonym na przeprowadzenie kontroli miejscu i czasie.

§ 7
Dalsze powierzenie przetwarzania danych osobowych i przekazanie danych do państwa trzeciego

1. Podmiot przetwarzający może powierzyć dane osobowe objęte niniejszą Umową do dalszego przetwarzania podwykonawcom jedynie w celu wykonania Umowy i wyłącznie po uzyskaniu przez Podmiot przetwarzający każdorazowej zgody Administratora udzielonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Podmiot przetwarzający przekazuje Administratorowi dane podmiotów, którym dane mają zostać powierzone.
2. Podmiot przetwarzający zobowiązany jest przedstawić projekt Umowy podpowierzenia przetwarzania danych osobowych Administratorowi przed uzyskaniem jego zgody oraz zapewnić, że treść Umowy podpowierzenia przetwarzania danych będzie zabezpieczać interes Administratora co najmniej na takim poziomie, jak niniejsza Umowa. W szczególności Umowa podpowierzenia przetwarzania danych winna zapewniać, że Podwykonawca spełnia te same gwarancje i obowiązki, jakie zostały nałożone na Podmiot przetwarzający w niniejszej Umowie i uprawniać Administratora do bezpośredniego przeprowadzenia pełnej kontroli przetwarzania danych osobowych przez podwykonawcę, któremu Podmiot przetwarzający powierzył dalsze przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli podwykonawca nie wywiąże się ze spoczywających na nim obowiązków, Podmiot przetwarzający ponosi odpowiedzialność wobec Administratora za takie zachowanie podwykonawcy jak za własne działania lub zaniechania zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy.
3. Przekazanie powierzonych danych do państwa trzeciego może nastąpić jedynie na pisemne polecenie Administratora chyba, że obowiązek taki nakłada na Podmiot przetwarzający prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego, któremu podlega Podmiot przetwarzający. W takim przypadku przed rozpoczęciem przetwarzania Podmiot przetwarzający informuje Administratora o tym obowiązku prawnym, o ile prawo to nie zabrania udzielania takiej informacji z uwagi na ważny interes publiczny.

§ 8
Odpowiedzialność

1. Podmiot przetwarzający jest odpowiedzialny za udostępnienie lub wykorzystanie danych osobowych niezgodnie z treścią niniejszej Umowy, a w szczególności za udostępnienie powierzonych do przetwarzania danych osobowych osobom nieupoważnionym.
2. Podmiot przetwarzający odpowiada za szkody spowodowane przetwarzaniem gdy nie dopełnił obowiązków, które RODO nakłada bezpośrednio na Podmiot przetwarzający, lub gdy podmiot działał poza zgodnymi z prawem instrukcjami Administratora lub wbrew tym instrukcjom.
3. Administrator i Podmiot przetwarzający odpowiadają w stosunku do osób zainteresowanych oraz w stosunku do siebie nawzajem w sposób opisany w art. 82 RODO.
4. W przypadku podniesienia jakichkolwiek roszczeń art. 82 RODO wobec Administratora przez osobę zainteresowaną Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do wspierania Administratora przy obronie przed tymi roszczeniami, na ile będzie to możliwe.
5. W przypadku, w którym Administrator zostanie zobowiązany prawomocną decyzją lub prawomocnym wyrokiem właściwego sądu do zapłaty kary pieniężnej, odszkodowania, zadośćuczynienia lub jakiejkolwiek innej kwoty z tytułu naruszenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych lub w związku ze szkodą lub krzywdą wyrządzoną w związku z naruszeniem przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, jeśli takie naruszenie lub szkoda (krzywda) wynikać będą z naruszenia przez Podmiot przetwarzający lub jego Podwykonawcę postanowień Umowy, Podmiot przetwarzający odpowiada względem Administratora w pełnej wysokości, niezależnie od jakichkolwiek ograniczeń odpowiedzialności przewidzianych w Umowie i zobowiązany jest zwrócić Administratorowi wszelkie koszty poniesione przez Administratora, w tym w szczególności zwrócić kwotę wypłaconego odszkodowania, zadośćuczynienia lub kary pieniężnej.

§ 9
Zasady zachowania poufności

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, danych, materiałów, dokumentów i danych osobowych otrzymanych od Administratora i od współpracujących z nim osób oraz danych uzyskanych w jakikolwiek inny sposób, zamierzony czy przypadkowy, w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej, zwanych dalej danymi poufnymi.
2. Podmiot przetwarzający oświadcza, że w związku ze zobowiązaniem do zachowania w tajemnicy danych poufnych nie będą one wykorzystywane, ujawniane ani udostępniane bez pisemnej zgody Administratora w innym celu niż wykonanie postanowień niniejszej Umowy, chyba że konieczność ujawnienia posiadanych informacji wynika z obowiązujących przepisów prawa lub niniejszej Umowy.
3. Strony zobowiązują się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia, aby środki łączności wykorzystywane do odbioru, przekazywania oraz przechowywania danych poufnych gwarantowały zabezpieczenie danych poufnych w tym w szczególności danych osobowych powierzonych do przetwarzania, przed dostępem osób trzecich nieupoważnionych do zapoznania się z ich treścią.

§ 10
Rozwiązanie umowy
1. Administrator może rozwiązać niniejszą Umowę ze skutkiem natychmiastowym, gdy Podmiot przetwarzający:
a) pomimo zobowiązania go do usunięcia uchybień stwierdzonych podczas kontroli nie usunie ich w wyznaczonym terminie,
b) przetwarza powierzone dane osobowe niezgodnie z niniejszą Umową,
c) powierzył przetwarzanie danych osobowych innemu podmiotowi bez zgody Administratora.


§ 11
Postanowienia końcowe

1. Dni robocze na potrzeby niniejszej Umowy oznaczają dni tygodnia od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu Cywilnego oraz RODO oraz właściwe przepisy prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą.
4. Sądem właściwym dla rozpatrzenia sporów wynikłych z niniejszej Umowy będzie sąd właściwy dla siedziby powoda.
5. Umowa została sporządzona w 2/dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po 1/jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



____________________________________ _______________________________
Podmiot przetwarzający – ………………… Administrator - WCO
(podpis i pieczęć) (podpis i pieczęć)











Załącznik 7 do specyfikacji

UMOWA ZDALNEGO DOSTĘPU DO ŚRODOWISKA INFORMATYCZNEGO WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII

zawarta dnia ……………. r. (zwana dalej Umową) pomiędzy:
___________________
___________________
___________________

(dane podmiotu, który mowę zawiera)

zwany w dalszej części Umowy Zleceniobiorcą/Wykonawcą,
które reprezentuje::
___________________


a

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
(dane podmiotu, który mowę zawiera)
zwany w dalszej części Umowy Administratorem,
które reprezentuje:
mgr inż. Magdalena Kraszewska – Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych
dr Mirella Śmigielska - Główny Księgowy,

§ 1

5. W związku z zawarciem i realizacją Umowy nr …………….. z dnia ……………… r. dotyczącej przedmiotu zamówienia: Obsługa serwisowa systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym zawartej przez Strony, Wielkopolskie Centrum Onkologii udziela firmie: _____________________________ - dostępu zdalnego do systemu ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym Administratora na zasadach i w celu określonym w niniejszej Umowie.
6. Administrator zezwala na zdalny dostęp Zleceniobiorcy/Wykonawcy do systemu informatycznego o nazwie: system ExacTrac firmy BrainLab do kilowoltowego obrazowania oraz pozycjonowania pacjenta na akceleratorze radioterapeutycznym zgodnie z niniejszymi zasadami:
a) dostęp jest realizowany tylko dla osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych, którego imienną listę Zleceniobiorca/Wykonawca przedstawia Kierownikowi Działu Informatyki Administratora w terminie 7 dni od daty zawarcia Umowy,
b) każdorazowo przy zmianie personelu Zleceniobiorcy/Wykonawcy dedykowanego do realizacji Umowy, Zleceniobiorca/Wykonawca będzie zobligowany do dostarczenia ewentualnej aktualizacji listy imiennej osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych oraz zdalnego dostępu do tych danych,
c) dostęp z użyciem szyfrowanego protokołu wyłącznie ze stałego(ych) adresu(ów) IP Zleceniobiorcy/Wykonawcy: ……………….. i …………………… [wypelnic]
d) zestawienie połączenia będzie następowało po uzyskaniu zgody Działu Informatyki Administratora, w celu uzyskania, której Zleceniobiorca/Wykonawca każdorazowo będzie się zwracał w postaci elektronicznej na adres informatycy@wco.pl lub telefonicznie na numer 61/88 50 636, 61/88 50 869,
e) zestawienie połączeń będzie następowało w godzinach pracy Działu Informatyki Administratora tj. w dni robocze, od godz. 08: 00 do 16: 00, a po godzinach pracy automatycznie zamykane z zastrzeżeniem punktu d. niniejszego ustępu,
f) w szczególnych przypadkach, jeżeli będą za tym przemawiały przesłanki merytoryczne, zestawienie połączenia będzie mogło nastąpić po godzinach pracy Działu Informatyki Administratora lub w trybie ciągłym, przy czym każdorazowo w takich okolicznościach Strony uzgodnią szczegóły otwarcia i zamknięcia połączenia,
g) wykonanie połączenia zostanie każdorazowo odnotowane w dzienniku połączeń – Ewidencja zdalnych połączeń prowadzonym przez Dział Informatyki Administratora (za wyjątkiem połączeń w trybie ciągłym).

§ 2
Postanowienia końcowe

6. Osobą uprawnioną do reprezentowania Administratora w kwestiach dotyczących postanowień Umowy jest Mirosława Mocydlarz-Adamcewicz tel. 61/88 50 678 oraz Dariusz Kowalczyk, tel. 61/88 50 883.
7. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
8. Niniejsza umowa obowiązuje na czas trwania umowy, o której mowa w § 1 pkt. 1
9. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



……………………………………………….. ………………………………...
Zleceniobiorca/Wykonawca - _____________ Administator - WCO
(podpis i pieczęć) (podpis i pieczęć)












Załącznik nr 8 do siwz

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii Edycja 2
06.02.2019
Strona
1z2

W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:

1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z ww. przepisami,
c. zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. właściwej gospodarki odpadami:
 prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
 gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
 usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
 uzgodnienie z Inspektorem ds. BHP WCO sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi,
g. oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
 bez wycieków oleju,
 spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. w przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z ww. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do ww. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.

Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole.

WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy:

…………………………….. Przedstawiciel Zlecającego:

……………………………..
Data:
…………………………….. Data:
……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:


……………………………..

« Powrót do szczegółów zamówienia