Polskie Towarzystwo Onkologiczne
- oddział w Poznaniu

06-07.09.2019 Konferencja RADIOTERAPIA INTERWENCYJNA – spotkanie po ABS 2019

Data opublikowania 05-07-2019 14:28

Szanowne Koleżanki i Koledzy

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was do Poznania, na Konferencję RADIOTERAPIA INTERWENCYJNA – spotkanie po ABS 2019. Konferencja odbędzie się w dniach 6-7.09.2019 r. w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Strona wydarzenia: https://poabspoznan.pl.

Zjazdy Amerykańskiego Towarzystwa Brachyterapii (ABS) są jednym z dwóch światowych wydarzeń (oprócz GEC-ESTRO Workshops), na których przedstawia się najnowsze zdobycze wiedzy o brachyterapii nowotworów. Odbywają się corocznie od wielu lat, uczestniczy w nich coraz więcej lekarzy, fizyków i elektroradiologów z całego świata. Niewątpliwie, ze względu na odległość i wysokie koszty uczestnictwa, nie wszyscy Polacy i Europejczycy mogą w nich regularnie uczestniczyć. Chcielibyśmy organizując konferencję przybliżyć możliwie największej liczbie Koleżanek i Kolegów wybrane zagadnienia i najważniejsze wystąpienia z dorocznych zjazdów American Brachytherapy Society - ABS. 

Konferencja skierowana jest do onkologów radioterapeutów, onkologów klinicznych, fizyków medycznych, elektroradiologów, chirurgów, lekarzy medycyny paliatywnej oraz innych specjalności zaangażowanych w opiekę nad pacjentem onkologicznym. Ma na celu wymianę poglądów na tematy związane z brachyterapią nowotworów, leczeniem wielodyscyplinarnym, fizyką medyczną oraz radiobiologią w oparciu o doniesienia zaprezentowane podczas konferencji ABS, która odbyła się w Miami (USA) w dniach 13-15.06.2019 r.

Serdecznie zapraszamy do Poznania i do zobaczenia we wrześniu 2019 r.

Powrót do listy aktualności