(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej Rejestracja online Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Bieżące informacje

Bieżące informacje

Zespół Wielkopolskiego Centrum Onkologii z zaangażowaniem i oddaniem kontynuuje codzienną pracę na rzecz diagnostyki i leczenia Pacjentów.

W ostatnich dwóch tygodniach nie zanotowaliśmy w Wielkopolskim Centrum Onkologii przypadków zakażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19. Zapewniamy bezpieczne warunki udzielania świadczeń, co potwierdzają codziennie wykonywane testy u Pacjentów i wśród personelu.

Fakt, że codziennie do WCO przybywają setki Pacjentów, którym udzielamy świadczeń onkologicznych jest wielkim wyzwaniem w okresie epidemii. Stosujemy rygorystyczne zasady zabezpieczeń Pacjentów i Pracowników i realizujemy wszelkie wytyczne kierowane do placówek medycznych. Dziękujemy Pacjentom za zrozumienie, że dziś każdorazowe wejście do WCO zabiera więcej czasu i związane jest z odpowiedziami na pytania oraz pomiarem wybranych parametrów życiowych. Zapewnia to Państwu i nam bezpieczeństwo oraz pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Podejmujemy wszelkie starania, aby nasi Pacjenci byli na bieżąco informowani o sytuacji związanej z ewentualną zmianą organizacji świadczeń medycznych czy nowych wytycznych w kontekście postępowania związanego z epidemią.

To już kolejny tydzień funkcjonowania placówek medycznych w okresie epidemii koronowirusa. Korzystając z systemu teleporad oraz infolinii nasi lekarze, psycholodzy oraz pracownicy socjalni udzielają pomocy i wsparcia tym Pacjentom oraz ich Rodzinom, którzy ze względów epidemicznych nie pojawiają się osobiście w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Prof. Andrzej Roszak
Rzecznik Prasowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii

lek. med. Piotr Martenka
Pełnomocnik Dyrektora ds. działalności klinicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii  w związku z sytuacją kryzysową