(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Bieżące informacje
Bieżące informacje

Zespół Wielkopolskiego Centrum Onkologii z zaangażowaniem i oddaniem kontynuuje codzienną pracę na rzecz diagnostyki i leczenia Pacjentów.

W ostatnich dwóch tygodniach nie zanotowaliśmy w Wielkopolskim Centrum Onkologii przypadków zakażenia wirusem wywołującym chorobę COVID-19. Zapewniamy bezpieczne warunki udzielania świadczeń, co potwierdzają codziennie wykonywane testy u Pacjentów i wśród personelu.

Fakt, że codziennie do WCO przybywają setki Pacjentów, którym udzielamy świadczeń onkologicznych jest wielkim wyzwaniem w okresie epidemii. Stosujemy rygorystyczne zasady zabezpieczeń Pacjentów i Pracowników i realizujemy wszelkie wytyczne kierowane do placówek medycznych. Dziękujemy Pacjentom za zrozumienie, że dziś każdorazowe wejście do WCO zabiera więcej czasu i związane jest z odpowiedziami na pytania oraz pomiarem wybranych parametrów życiowych. Zapewnia to Państwu i nam bezpieczeństwo oraz pozwala zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Podejmujemy wszelkie starania, aby nasi Pacjenci byli na bieżąco informowani o sytuacji związanej z ewentualną zmianą organizacji świadczeń medycznych czy nowych wytycznych w kontekście postępowania związanego z epidemią.

To już kolejny tydzień funkcjonowania placówek medycznych w okresie epidemii koronowirusa. Korzystając z systemu teleporad oraz infolinii nasi lekarze, psycholodzy oraz pracownicy socjalni udzielają pomocy i wsparcia tym Pacjentom oraz ich Rodzinom, którzy ze względów epidemicznych nie pojawiają się osobiście w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Prof. Andrzej Roszak
Rzecznik Prasowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii

lek. med. Piotr Martenka
Pełnomocnik Dyrektora ds. działalności klinicznej Wielkopolskiego Centrum Onkologii  w związku z sytuacją kryzysową