(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
„Słonecznie – bezpiecznie”, akcja badań skóry i edukacji w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Początek wakacji to doskonała okazja by dowiedzieć się jak rozsądnie i bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych, przeprowadzać samobadanie skóry lub zgłosić się na badanie video/dermatoskopowe.

16 lipca br. w Wielkopolskim Centrum Onkologii w godzinach 15:00–19:00 zostanie przeprowadzona kampania edukacyjno-informacyjna ph.: „Słonecznie –bezpiecznie”.

Na stoisku edukacyjnym wydawane będą materiały edukacyjne, odwiedzający nauczą się przeprowadzać samobadanie skóry, będą mieli okazję do rozmowy ze specjalistami w zakresie profilaktyki nowotworów skóry, a osoby w wieku 50-64 lata będą mogły zgłosić się na badania video/dermatoskopowe* (więcej informacji pod numerem telefonu: 618850915).

Systematyczna samokontrola znamion zwiększa czujność onkologiczną i pozwala na wczesne wykrycie choroby. To bardzo ważne, bo jeśli zmianę uda wykryć się szybko – leczenie może się skończyć na kilku szwach i niewielkiej bliźnie.  Jak podkreślają lekarze, nowotwory skóry można skutecznie leczyć (w tym czerniaka złośliwego, który budzi największy niepokój u pacjentów) – do pełnego sukcesu potrzebne jest wczesne wykrycie – jeszcze lepiej jest wykryć zmiany przednowotworowe i poprzez leczenie nie dopuścić do rozwinięcia się nowotworu złośliwego.

*Do badań w ramach Programu nie kwalifikują się osoby, z już rozpoznanym czerniakiem złośliwym lub innym niż czerniak nowotworem złośliwym skóry.