(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
International Symposium on HPV Infection in Head and Neck Cancer 13-14.11.2014
International Symposium on HPV Infection in Head and Neck Cancer 13-14.11.2014

Mamy wielki zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w International Symposium on HPV infection in Head and Neck Cancer”, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 13-14 Listopada.

Wirus brodawczaka ludzkiego HPV, stanowi jeden z najistotnijszych czynników ryzyka rozwoju nowotworów głowy i szyi. W odstatniej dekadzie zaobserwowano znaczący wzrost zachorowalności na raka płaskonabłonkowego rozwijającego się w wyniku infekcji wirusowej. Debata dotycząca standardów postępowania, personalizacji leczenia oraz rokowania w tej grupie chorych stanowi jedno z najbardziej aktualnych zagadnień współczesnej onkologii laryngologicznej.

Sympozjum organizowane jest pod patronatem European Head and Neck Society przez Polską Grupę Badań Nowotworów Głowy i Szyi, Holenderskie Towarzystwo Nowotworów Głowy i Szyi oraz Sekcję Onkologiczną Niemieckiego Towarzystwa Otolaryngologicznego. W trakcie sesji poświęconych leczeniu chirurgicznemu, radioterapii, onkologii klinicznej światowi liderzy zmierzą się z problem jaki stanowi rak głowy i szyi związany z infekcją HPV.

Informacje: www.hpv2014-poznan.pl