(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
2 września 2014 – Konferencja prasowa inaugurująca Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi
2 września 2014 – Konferencja prasowa inaugurująca Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi

Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej oraz Wielkopolskie Centrum Onkologii wraz z Samorządem Województwa Wielkopolskiego rozpoczęło realizację Programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi.

2 września 2014 roku o godz. 10.00 odbędzie się konferencja prasowa inaugurująca program. Na spotkanie, w którym udział wezmą prof. zw. dr hab. med. Wojciech Golusiński oraz Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego zapraszamy do WCO w Poznaniu, przy ul. Garbary 15 (wejście główne, Zakład Radioterapii II, sala 1325 na I p.). Program profilaktyki nowotworów głowy i szyi jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, natomiast jego koordynatorem jest Wielkopolskie Centrum Onkologii. Program opracował prof. Wojciech Golusiński, w oparciu o wytyczne Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy i Szyi oraz EHNS (European Head & Neck Society) i jest pionierskim przedsięwzięciem również na skalę Europejską.

Celem programu jest edukacja społeczeństwa na temat czynników ryzyka i objawów NGiSz, prowadzenie kompleksowych badań laryngologicznych osób z grupy podwyższonego ryzyka oraz edukacja i szkolenie lekarzy specjalistów.

Badania, które są bezpłatne i nie wymagają skierowania prowadzą:
Wielkopolskie Centrum Onkologii, Szpital Wojewódzki w Poznaniu, Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie, Szpital Specjalistyczny w Pile, Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu -placówki podległe Samorządowi Województwa Wielkopolskiego.